Huis kopen: steun makelaar van belang Ti Combineren met kubussen ■if Nieuwe kleur voor kunststof tuinmeubel mi Hollandse vormen in De Bijenkorf GP pOCn^D LAGERWAARD Noviteiten in serrebouw i m Oil®: Imago WONEN tm w rami Uesian i -^<LvA4.JI ~7T I Adverteri en? Tel lefc ion 010 >4004463 jubileumkorting tot 1 mei 1999 2V2-zits 2795,- •W «*K«S;jSSi >V. De steun van een makelaar bij de aankoop van een woning kan van onschatbare waarde zijn. De Duitse serrebouwer Solarlux heeft onlangs een paar leuke novi teiten gepresenteerd. Het gaat om extra slanke profielen, die een serre een transparent aanzicht geven, en om verschuifbare luiken voor op een balkon. Met de slanke profielen introdu- ceert Solarlux eigenlijk een geheel nieuwe manier van serrebouw. De profielen worden verbonden met f ''^'T A "T Het nicest .1 ct 11 e 1 e w o n i if g.fd in tin >rogio„! Voor informatic-over tlc adveAentie-mogcTijkWdfn be I Jacqueline Di.ep.fenbach 010^00^20^ spankabels van roestvrij staal, die zorgen voor de nodige sterkte. De verbindingen bestaan uit alumini um knoopplaten met duidelijk zichtbare dopmoeren van roestvrij staal. Deze constructie is nodig om de serre veilig te maken, maar wordt tegelijk gezien als een markant ac cent. De totale constructie wordt ex tra transparent en oogt als het ware vederlichtOok interessant zijn de verschuifbare houten luiken, waar- mee de Duitse firma inmiddels een flatgebouw in Dresden heeft uitge- rust. Het is een originele oplossing voor zonwering, die tegelijk wordt gezien als gevelverfraaii'ng. De lui ken schui ven in delen in een rails en kunnen op elke gewenste positie worden vastgezet. Ook de lamellen zijn verstelbaar, zodat de bewoners zelf hun behoefte aan daglicht opti- maal kunnen regelen. De extra-transparante serre van Solarlux, met stalen spandraden. De steun van een makelaar bij de koop of verkoop van een bestaan- de woning kan van onschatbare waarde zijn. Niet alleen begeleidt de makelaar de kopers en verko- pers bij de papieren rompslomp, maar ook heeft hij oog voor even- tuele verborgen gebreken. Daar- mee kan hij een koper behoeden voor grote financiele tegenvallers in de toekomst. Onlangs nog heeft de NVM-make- laardij een waarschuwing laten uit- gaan in verband met oudere beton- vloeren. Deze zouden slecht kun nen zijn als bij de bouw indertijd calciumchloriden zijn gebruikt. Die chloriden - toegepast om de vloer sneller te laten harden - kun nen op termijn de metalen wape- ning van de vloer aantasten. Op het oog is daar weinig van te zien, maar op den duur wordt de vloer zwak en dan is een kostbare reno- vatie nodig. De bewuste calciumchloriden zijn gebruikt in de periode van 1965 tot 1983. De methode is toegepast bij ongeveer 200.000 woningen. Het is echter voor een leek vrij lastig om de toestand van een betonvloer goed in te schatten, omdat daar- voor een inspectie van de kruip- ruimte noodzakelijk is. Een zwak- ke vloer gaat namelijk aan de on- derkant afbrokkelen. Betonbrokjes in de kruipruimte zijn een symp- toom. Officieel is het wel zo, dat de ver- koper verplicht is om (verborgen) gebreken te melden aan de koper. Deze verplichting is vastgelegd in het Burgerlijk Wetboek, als be- scherming van de koper. Het is echter mogelijk, dat ook de verko- per niet weet in welke staat de be tonvloer precies verkeert. Make- laars zijn op de hoogte van de risi- co's en zullen dus de betonvloeren aan een nadere inspectie (laten) onderwerpen. Ook andere (bouwkundige) man- kementen houdt de makelaar in de gaten. Hij let bijvoorbeeld op de toestand van het dak, de verwar- mingsinstallatie, de elektrische be- drading, de gevel en het schoor- steenkanaal. Deze controle is van belang, want een huis is uiteinde- lijk een grote investering. Hulp van een makelaar bij de aan koop van een woning kan later dus veel ellende voorkomen. Zeker in de huidige overspannen woning- markt, waarin nogal eens over- haaste beslissingen worden geno- men. Het advies van de makelaar blijft: informeer altijd bij de verko- per naar de bouwkundige staat van de woning en vraag bij twijfel om een bouwkundige inspectie. Wie nog meer zekerheid wil, kan een speciale verzekering afsluiten die het risico van verborgen gebre ken dekt. De NVM heeft daarvoor bijvoorbeeld de Huisgarantie. De premie hiervoor hoeft slechts een- malig te worden betaald, terwijl de dekking voor bouwkundige gebre ken drie jaar geldt. Voor het afslui ten van de verzekering wordt altijd een bouwkundige keuring verricht. Met de kubuskasten uit het 9 x 4-programma zijn leuke combinaties te maken. Een eenvoudige kubusvorm is de basis van een nieuwe serie badka- mermeubelen van het Duitse merk Duravit. Door de vierkante vormen zijn de meubelen gemakkelijk te combineren. Daardoor passen ze in vrijwel elke badkamer, en eigen lijk niet alleen daar. Zo'n kubus- kast doet het elders in huis soms ook heel goed, bijvoorbeeld in de kinderkamer. Vierkant en praktisch, dat waren de uitgangspunten voor dit nieuwe ontwerp van Sieger Design. Men neme een vierkant en deelt deze Kunststof tuinmeubelen zijn allang niet wit meer. Donkerblauw, -rood of -groen kan ook en het merk Hartman voegt daar elk jaar nieu we tinten aan toe. Vorig jaar kwam de kleur 'sandstone' op de markt, dit jaar is 'marone' de nieuwe kleur: een chocolade-achtige tint die volgens Hartman warmte uit- straalt. In combinatie met tafelbla- den met een nieuw houtstructuur- decor ontstaat een gezellige sfeer op het terras. Nog niet alle modellen van Hart man zijn leverbaar in deze nieuwe kleur marone, maar wel de Coun try vijfstandenstoel Classic Vario SL en de stapelstoel Classic Club. Ook zijn er pootstellen voor tafels in marone verkrijgbaar. Zo'n don- kerbruin pootstel is fraai te combi neren met een tafelblad in de nieu we teak houtstructuur (Prestige ta fels). Voor de grote tuinen of grote gezinnen introduceert Hartman een forse, verlengbare tuintafel, die maar liefst 2,65 meter lang is. Goed voor gezelschappen van acht tot tien personen. Voor deze tafel is ook een speciaal pootstel ont- worpen voor optimale stabiliteit. Deze tafel is verkrijgbaar in alle kleuren, dus ook in het nieuwe ma rone. Zonder het tussenblad is de tafel twee meter lang. De breedte is 95 centimeter. De naam van deze tafel: Residence Extension Decor Table. De stoelkussens hebben dit jaar ook weer nieuwe, frisse dessins ge- kregen en geraffineerde kleurstel- lingen, die passen bij de nieuwe meubelcollecties. Ook zien we steeds meer speelse details, zoals de volant en de kleine hoofdkus- sentjes, die heel decoratief kunnen worden vastgestrikt. Hartman, bekend van de solide kunststof tuinmeubelen, heeft te- genwoordig ook heel wat meube len van teakhout in het program- ma. Dit jaar komt men voor het eerst met een serie Engelse teak- houten meubelen, onder de naam Hattersley Collection. Deze passen in de Hartman collectie omdat ze net als de kunststof meubelen pro- bleemloos in weer en wind buiten kunnen blijven staan. De uitstra- ling van deze Engelse design-meu- belen is wel extra chic. Ook in de ze serie is een zeer lange tuintafel verkrijgbaar: de Warwick tafel, die maximaal drie meter lang kan zijn. De kussens zijn al net zo fraai: ze hebben aan de ene kant een streep- motief, aan de andere kant een ruit- dessin. De nieuwe kleur marone (chocolade-achtig) combineert mooi met het nieuwe tafelblad in teakhoutstructuur. (Foto: Hartman). symmetrisch in kleinere vierkan- ten, of voegt andere vierkanten ho- rizontaal en verticaal toe. Het re- sultaat is een flexibel en modern meubelprogramma, dat bijna geen grenzen kent. De naam van de se rie is al net zo eenvoudig als de op- zet: 4x9. De vele verschillende afmetingen van de 4 x 9-elementen maken het mogelijk een onconventioneel meubel samen te stellen. Ook kan er gebruik worden gemaakt van kleine nissen en hoekjes. Een aantal basiselementen is kant- en-klaar verkrijgbaar. Zoals een praktische rolcontainer met twee laden en een kastje, op wieltjes. Of een kubuskast met negen uittrek- bare laatjes. Of een universele on- derbouwkast, die bij bijna alle gangbare (Duravit) wastafels past. Maar er kan nog veel meer: side boards en ladeblokken combineren naar eigen keuze en completeren met heldere of matglazen deurtjes. De laden en kastjes zijn er in ver schillende kleuren zoals zacht geel, frisblauw of eenvoudig wit in combinatie met esdoorn of kersen. De badkamermeubelen van Dura vit zijn verkrijgbaar bij de sanitair- specialist, en volgens de producent zijn ze heel betaalbaar. Meer infor- matie: 0413-331243. Dit is de lamp Roto van Dutch Individuals, ontworpen door Hugo Timmermans. Net als vorige jaren heeft de Bijen korf ook dit jaar weer een aantal themaweken. Van 14 april tot en met 2 mei is 'Holland in vorm' het thema. In alle filialen wordt aan- dacht besteed aan 'Dutch design'. Het werk van Nederlandse ontwer- pers staat centraal. Met name op het gebied van meubelen, woonac- cessoires en verlichting is er veel te zien. De Bijenkorf heeft een aantal bijzondere ontwerpen in productie genomen. Nederlands design staat internatio- naal ook al zeer in de belangstel- ling. In New York en San Francis co zijn complete exposities gewijd aan de nieuwe lichting Nederland se vormgevers, en op de meubel- beurzen in Londen, Parijs en Mi- laan was er ook volop aandacht voor het Nederlandse ontwerp. Re- den voor de Bijenkorf om dit jaar de Nederlandse vormgeving in de schijnwerpers te zetten. Diverse ontwerperscollectieven, die actief zijn in de woonwereld, hebben speciaal iets gemaakt voor de Bijenkorf. Dat zijn bijvoorbeeld Ravage en van de Dutch Individu als, waartoe Copray Scholten, Optic en Dumoffice behoren. Achter de naam Ravage gaan de ontwerpers Rameckers en Van Geuns schuil. Zij ontwerpen meu belen, interieurconcepten en acces- soires, maar ook kleding. Speciaal voor de Bijenkorf ontwierpen ze een heel bijzonder dekbedover- trek. Bob Copray en Stefan Scholten presenteerden hun eerste collectie in 1997 en werden meteen geno- mineerd voor de Rotterdam De sign Award. Inmiddels hebben ze een indrukwekkende collectie meubelen op hun naam staan, die te zien was op diverse meubelbeur- zen. Hun stijl is geinspireerd op het zakelijk modernisme uit Amerika: eenvoudig, functioneel. Ze kiezen vaak voor metaal, kunststof en leer. Voor de Bijenkorf kwam dit duo met een exclusieve tafel. Hugo Timmermans, de man achter de naam Optic, ontwikkelde de lamp Roto, die tijdens de 'Holland in Vorm'-weken in de Bijenkorf wordt verkocht. Behalve het werk van bovengenoemde Nederlandse designers wordt er ook aandacht besteed aan Nederlandse mode en Nederlandse industrieen zoals zil- versmeedkunst uit Schoonhoven, glaskunst uit Leerdam, grafische kunst en schoenen. In de Bijenkorf in Amsterdam worden schilderijen en aquarellen van Anton Heyboer geexposeerd en verkocht. Op de banketafdeling van alle filialen zijn speciale taarten te koop, ont worpen door kunstenaars. Ook kan de bezoeker meedoen aan de wed- strijd 'Hoe versier ik een koe?' Daartoe kan men voor 15 gulden een witte koe kopen, die dan uiter- lijk 5 mei beschilderd ingeleverd moet worden. Zo'n kubuskast is ook geschikt voor bijvoorbeeld de kinderkamer. verkrijgbaar in 40 kleuren in soepel rundleder als 3-zits, 2 '/j-zits, 2-zits en fauteuil. Touche bestaat 15 jaar. Daarom verdienl u een cadeautje. Speci aal voor dit jubileum werd de Touche Imago ontworpen. Tot 1 mei 1999 is het jubileummodel extra feestelijk geprijsd. Ga daarom meteen naar Lagerwaard Design en geniet nog dit voorjaar van 'Imago'! Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel esign Tel: 010-4507466 Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifact, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Geldedand, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 15