'Je wordt geen Schiedammer als je alleen op lage huur afkomt' Afsluiting A20 Zuid MaasposT MaasstaP Nieuwe bewoners Nieuwland zijn nauwelijks betrokken bij de wijk Twintig jaar oude vete zou CDA in oppositie houden c Bekeuring na belediging IOE> WEEKBLADEN SCHIEDAM rm&". KIBKO0I80S1J110S1 Stijnman. SCHIEDAM - Wethouder van Volkshuisvesting Adri Reijnhout is geschrokken van de toestand waarin sommige flats in Nieuwland verhuurd worden. En vooral aan wie. „We gingen op werkbezoek in Nieuwland en hebben met de woningcorporatie wat leegstaande woningen be- zocht", vertelt hij. „Daar werd ik even stil van. Afge- leefd en uitgewoond met zo'n oud keukenblokje", zo vat hij samen. „Sommige huurders trekken er zo in. Normaal eist de nieuwe huur- der dat de huisbaas de boel opknapt. Maar deze mensen niet. Ze zijn danook helemaal niet betrokken bij de buurt. Zij willen alleen maar een goedkope woning en hebben geen binding met de flat, de straat of de wijk. Een paar van die huurders bij elkaar en de zaak verpaupert." Oude rotten SCHIEDAM - In speeltuin In't Park wordt zondag 25 april een internationaal kinderfeest gehouden voor alle kinderen van het basisonderwijs. Kinderen kunnen meedoen met een playback- show en er worden gedichten en verhalen voorgelezen, maar de kinderen kunnen natuurlijk ook gewoon lekker spelen in de speeltuin. Het kinderfeest duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Excursie Rommelmarkt 55-Plus Harmonia Lezing Avondmuziek Ruilbeurs Maaspost niet ontvangen? Podium Cafe Wereldwinkel Punkfestival Radio Schiedam Dag en nacht afgesloten tussen Kethelplein en Kleinpolderplein in oostelijke richting Weekend van 23 april (21.00 uur) t/m 26 april (05.00 uur) ROTTERDAM Kijkopstaden wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 21 april 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds A. J. v. d. Herik. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds H. J. v. d. Steen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds N. K. Mos. Aanvang: 19.00 uur, Avondmuziek. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds W. R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, dhr. A. N. Verheul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds H. J. Groe- newegen. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds C. A. Philipse. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds B.J. Eikelboom. Aanvang: 19.00 uur, ds J. J. Arnold. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur dhr. A. I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgan- gers D. Kool en L. Remmerswaal. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring. Zondag 11.00 uur, euch.vie ring. Voorganger K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistie. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds J. F. Klijnsma. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63 Aanvang 10.00 en 17.00 uur, ds N. v. d. Want. Wo. 15.30 uur ds v. d Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 B. Messercola Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: hi. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Door Frank Willemse De D66'er Reijnhout 'doet' al zo'n 9 jaar Volkshuisvesting en stads- vernieuwing in de gemeente Schiedam. Met helm en overal is hij vaak te zien bij het slaan van de eerste paal voor een nieuw com plex. Maar zijn naam wordt boven- al verbonden met het Zweedse bouwen; Sveaparken. Trots hangt op zijn werkkamer een zelfge- maakte foto van zijn eigen Zweed se woning in Schiedam Noord. De- zer dagen is Reijnhout in het Schiedamse nieuws met minder vrolijke geluiden; met nieuwskop- pen als 'Schiedam weert minima uit probleemwijken', 'Nieuwland schreeuwt om aanpak problemen' en 'Situatie zorgwekkender dan in Spangen en Feijenoord'. Sinds Schiedam mag meedoen en meedelen in het Grote Stedenbe- leid en de visitatiecommissie 'Brinkman' Schiedam gaat beoor- delen staan de politiek, het bestuur en de ambtenarij op scherp. Mee doen gaat natuurlijk vooral over de miljoenen. Achtereenvolgens ver- schenen er nota's als de Zelfanaly- se, Tussenrapportage Nieuwland en (binnenkort) de Stadsvisie. Als ook nog eens Minister R. Van Boxtel, een kamergenoot van Reinhout bij zijn vorige werkgever Wethouder van Volkshuisvesting Adri Reijnhout (D66) pieit voor een meer divers woningbestand in Schiedam-NieuwIand.Foto Roger vanderKraan VNG (Vereniging van Nederland- se Gemeenten), Schiedam met een werkbezoek komt vereren en ook staatssecretaris J. Remkes van Volkshuisvestig langs komt dan kan je wel zeggen dat er wat loos is, nietwaar? En middenin de grote stadsproble- matiek staat de wijk Nieuwland als voorbeeld van wat in de jaren zes- tig 'de trots van Schiedam' was en nu plots een zorgenkindje of 'een nieuw zwart Nazareth'. Over Nieuwland wordt in het rapport de noodklok geluid, een wijk die in de jaren vijftig en zestig is gebouwd en nu al als stadsvernieuwingsge- bied is aangewezen. Volgens de nota 'uniek voor een na-oorlogs gebied'! „Nieuwland heeft extreem lage huren", vertelt Reijnhout. „En toch zijn er weinig Schiedammers die een woonbon invullen voor een Nieuwlandflat. In Rotterdam is de woningmarkt (Hog) slechter en via via krijgen de buren een woning- krantje te pakken en vullen de bon in. Vooral Rotterdammers met een laag inkomen die denken dat het hier veel beter is. Zo van: het gras is altijd groener aan de andere kant van de heuvel. Gevolg: mensen van buiten de stad komen alleen op de lage huren af en worden geen 'Schiedammer'. De andere bewo ners van Nieuwland willen dan weer verhuizen en zo krijg je een vicieuze cirkel. Die cirkel probe- ren wij te doorbreken. Daarom moeten wij, samen met de woning- corporaties, sommige flats in de wijk slopen en er andere, duurdere woningen voor in de plaats bou wen. Of door renovatie de flats op- knappen waardoor de huur stijgt. Of, en dat is nieuw, door 'bewo ners van buiten' te weren." Omdat Schiedam al zoveel urgente woningzoekers van buiten de ge meente huisvest, heeft de regio- raad dit 'uitsluiten' goedgekeurd. In een paar zogenaamde 'kwetsba- re gebieden' in Nieuwland en in Oost geldt dit voor sociale huur- woningen. Smalend noemt men dit 'hekjes zetten' om een buurt of het toestaan van 'scheefwonen'. Dit laatste is het toelaten van huurders met een hoog inkomen in een goedkope woning. „De problemen van Nieuwland zijn in essentie dat er teveel dezelfde woningen zijn met zeer lage huren verduide- lijkt Reijnhout. „Daardoor krijg je teveel van hetzelfde en, wat erger is, weinig koopkracht voor een goede middenstand en als je niet uitkijkt een slechte naam." Met de regio zijn al afspraken in de maak Schiedam heeft met 15 van de urgenten al genoeg mensen van buiten gehad. Omringende ste- den en dorpen zouden een zelfde percentage urgenten moeten opne- men. Deze solidariteit -allemaal dezelfde lasten- is bij omliggende kleine en dus rijke dorpen/steden ver te zoeken. Bovendien: als Rot terdam hetzelfde woonbonsysteem als Schiedam zou invoeren zouden deze maatregelen niet nodig zijn. Een andere oorzaak van de proble men in Nieuwland is de geringe koopkracht. „Je moet niet vergeten dat Schiedam qua inkomen, na Rotterdam, gemiddeld het minste te besteden heeft. Dit is mede een gevolg van het feit dat wij in de ja ren zeventig alleen maar flats heb ben gebouwd. Als wij toen meer laagbouwwoningen hadden ge bouwd waren veel oud-Schiedam- mers gebleven in plaats van naar Hellevoetssluis, Capelle en Vlaar- dingen te verhuizen. Juist deze meer koopkrachtige mensen, het middenkader, zorgt voor een goe de en rijk geschakeerde wijk." Het eenzijdige beleid van de jaren zeventig is de oorzaak van de hui- dige problemen.Daarom is sinds de jaren negentig nieuw beleid in- gezet met de nadruk op diversifica- tie. Zoals bouw van luxe apparte- menten in het centrum, Sveapar ken in Schiedam Noord en met heel, heel voorzichtig eigen kavels voor particuliere bouw. Maar voor wat betreft Nieuwland; daar moe ten ook koopwoningen komen, met duurdere flats, naast gereno- veerde sociale woningbouw. Zodat we, volgens Reijnhout, niet weer die cruciale fout maken om alleen maar dezelfde woningen te bou wen. Reijnhout benadrukt dat de sinds kort geprivatiseerde woningcorpo- raties hun maatschappelijke ver- antwoordelijkheid moeten blijven nemen. Hoewel de gemeente feite- lijk los staat van de woningcorpo- raties is de wethouder van mening dat ze: „best woningen mogen ver- kopen als zij de opbrengst maar te- rugploegen ter verbetering van de gehele (sociale) sector". Zodat in het geval van Nieuwland de bewo ners meer koopkracht krijgen en de bewoners weer trots op hun wijk kunnen zijn. 'Het gaat wel degelijk ook om de poppetjes, hoor!' Door Frank Willemse SCHIEDAM - Zondagmiddag 18 april: het lentezonnetje schijnt er lustig op los. Wie al niet buiten loopt, zit voor de tv rustig naar de marathon te kij- ken, om erna zelf te gaan wande- len, fietsen of in de tuin te wer- ken. Zo gaat dat en zo hoort dat ook. Maar niet iedereen, want op deze lentemiddag organiseert GroenLinks een politiekcafe in zaaltje Beatrix. Iedereen welkom en zeker de kopstukken van de plaatselijke politiek. Alle fractie- voorzitters waren aanwezig; al leen de SP was verhinderd. De kopstukken werden gesteund door een of twee 'backbenchers'. Spreekstalmeester Kor Kegel was zeer tevreden over de opkomst van de toch niet meer dan dertig gas- ten. De avond, nee middag, begon met een presentatie van Rob Wark's plan voor een auto-luwe wijk Oost. Wark pleitte met zijn prijswinnend plan voor een bewust autogebruik met een soort huur of date-auto's en parkeren buiten de wijk. Welwillend reageerden de politici op dit plan met de belofte: 'Komen er nog op terug'. Immers de discussie had een wer- vende titel: Wat heeft een jaar nieuwe gemeenteraad opgeleverd? Keurig in een kring zitten de raads- leden bijelkaar en als 'meester' Kegel hen aankijkt komt er ant- woord. Maar wanneer Kegel gelijk van wal steekt met de allesomvat- tende vraag 'Wat heeft de raad na een jaar opgebracht?', luidt het antwoord van de klas: Wij hebben ons best gedaan maar zij hebben er niks meegedaan." Zo had het CDA een plan voor huisvesting van de Artotheek en GroenLinks plannen voor de wijk Groenoord. Maar... zij- het college van Burge- meester en Wethouders- hadden er niets mee gedaan. Politiek Cafe: de vlam sloeg in de pan door een beschuldiging van Nanda Hupse (CDA). Foto Roger van der Kraan Dit zou het einde van de discussie- middag betekenen als de organisa- tor GroenLinks niet, uit ervaring wijs geworden, heeft gezorgd voor een paar stellingen. Meer dan twaalf stellingen. En, eerlijk is eer- lijk, daar waren best leuke vraag- stellingen bij. Zoals 'Kan een raadslid voorzitter zijn van een voetbalclub en tevens in de com- missie sport en cultuur zitten?' Of 'Iedere samenleving stelt grenzen aan haar tolerantie. Dus ook tegen- over minderheden'Verder: 'Het auto-vrij maken van de Lange Ha ven is een essentiele stap om het toerisme in Schiedam te promo- ten'. Maar deze en andere stellingen zijn niet aan de orde gekomen. Omdat meester Kegel de vragen stelt en de raadsleden niet op de meeste stellingen ingaan doch lou- ter de partijstandpunten naar voren brengen. Punt uit. Nou waren er ook stellingen bij die wel erg voor de hand lagen c.q. een open deur waren. Zoals die over het hoge percentage vrouwen (meer dan 40 procent) dat de Schiedamse raad telt. Met als vraag wat het effect hiervan was. Iedereen haast zich om politiek correct te antwoorden dat dat zo fijn, goed en prachtig was om er aan toe te voegen dat 'het' om kwaliteit gaat en niet om het geslacht. De voorzitter maant de politiek, na de doodgebloede discussie over wat de nieuwe raad heeft opgele verd, om niet alleen maar anderen (wethouders en ambtenaren of overheid) de schuld te geven. Im mers jullie -de raad- zijn de baas. Doen jullie wel genoeg? De raad kan toch zelf voorstellen doen? Will van Wijk (VVD), kort en krachtig: „Nee de raad is niet uit- voerend." En de PvdA bij monde van Menno Siljee probeert moei- zaam een opsomming te geven van hun initiatieven (armoedebeleid) die overgenomen zijn door het col lege. Nee, volgens Siljee ligt 'het' meer bij de ambtenaren. Al in 1971 had zijn moeder in de raad gecon- stateerd dat ambtenaren niet luiste- ren en dat is anno 1999 wat hem betreft nog precies zo. Een stelling die de gemoederen wel doet oplaaien, is verzonnen door ex-wethouder Bart de Leede van GroenLinks: 'Het politieke klimaat in Schiedam wordt gedo- mineerd door oude rotten (Wieg- man, Scheeres, Hafkamp en Reijn hout). Dit leidt tot verstarring en staat een vernieuwende aanpak van de belangrijke politieke vraag- stukken in de weg'. Liesbeth Fluiter (Gemeentebelan- gen) is van mening dat een wet houder niet langer dan acht jaar mag blijven, anders wordt het een sleur. Waarop Van Wijk (VVD) inhaakt door mede te delen dat hij toch al meer dan dertig jaar ge- trouwd is! Judith Boertjes (Groen Links) ergert zich aan dat dit colle ge, dat weliswaar continui'teit uit- straalt maar ook 'star' en 'cynisch' dreigt te worden. De algemene me ning in de zaal is dat dit college toch wel erg lang de lakens uit- deelt. Maar alternatieven dragen zij niet aan. Totdat de vlam in de pan slaat. Nanda Hupse (CDA) betoogt dat haar partij vorig jaar niet een wet houder mocht leveren omdat de PvdA-formateur Wiegman letter- lijk had gezegd: ,,Er was ooit een CDA wethouder geweest die in de ogen van de PvdA niet betrouw- baar was en dus Een felle aan- klacht tegen de PvdA die dus uit rancune tegen een vorige wethou der 'vriendjespolitiek' bedrijft. Oudere politici maken duidelijk dat het wethoudster Taverne betrof die in periode 1978-1982 samen met de PvdA in het college zat. Volgens de PvdA was het CDA onbetrouwbaar omdat bij college- besluiten mevrouw Taverne na overleg met haar partij in een paar gevallen terugkwam op eerder ge- maakte afpraken. Deze zeer oude zaak was voor Wiegman c.q. de PvdA nog steeds reden om niet met het CDA te praten over wet- houderschap, meent Hupse. Bart de Leede, als oudwethouder zelf acht jaar lang in het College, reageert dan ook zeer fel richting de PvdA-ers met de woorden: „Het gaat wel degelijk ook om de pop petjes, hoor!" Q SCHIEDAM - De afdeling Natuur- ontwikkeling van de gemeente Schiedam verzorgt zaterdag 25 april een excursie over kruiden in Heemtuin 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark. Deelnemers maken een wandeling door de kruidentuin met diverse geneeskrachtige en keukenkruiden en kunnen proeven van diverse soorten kruidentheeDe rondleiding duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Deelname is gratis. SCHIEDAM - Kluphuis Oost orga niseert zondag 25 april de laatste rommelmarkt van dit seizoen. Er zijn nog enkele tafels te huur (tel. 2451818). De huur is fl. 12,50 per tafel. De rommelmarkt duut van 11.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Roken is alleen toegestaan in de koffieruimte beneden. SCHIEDAM - Dansliefhebbers kunnen zaterdag 24 april terecht in dienstencentrum De Vier Molens. Daar is van 19.30 tot 23.30 uur een dansavond. De toegangsprijs be- draagt twee gulden. Wie liever bin go speelt kan dinsdag 27 april van 14.00 tot 16.00 uur terecht in dien stencentrum Oost. Deelnemers be- talen zeven gulden voorzes ronden. Van der Klooster Mode organiseert dinsdag 27 april een modeshow in dienstencentrum De Vier Molens. De show duurt van 10.30 tot 12.00 uur. De verkoop begint om 13.00 uur. SCHIEDAM - Harmonia verzorgt donderdag 22 april een tafeltjes- avond met psychometrie, helder- zien, tarotuitlegging, reiki en nog veel meer. De avond vindt plaats ter afsluiting van de grote Paranormale manifestatie in Rotterdam, in wijk- centrum Nieuwland, Dr. Wibaut- plein 165. De avond begint om 20.00 uur, de toegangsprijs be- draagt fl. 8,50. SCHIEDAM - Dr. A.J.M. Hendriks houdt maandag 26 april een lezing met als onderwerp: De ontzagwek- kende gerechtigheid en barmhartig- heid van de Vader. De lezing wordt gehouden in parochiezaal de Wil- genburg, gelegen aan het Land van Ris (achter de Sint Liduina Basi liek) om 20.00 uur. SCHIEDAM - Het Haags Kerkmu- ziek Ensemble onder leiding van Hans Jansen brengt zondag 25 april 'Jesu meine Freude' van Bach ten gehore in de Dorpskerk in Kethel. Het is alweer de laatste Avondmu ziek van dit seizoen. Het optreden van Het Haags Kerkmuziek Ensem ble duurt van 19.00 tot 20.15 uur. SCHIEDAM - Verzamelaars van Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt Koornneef, Mgr. Nolenslaan 516-518 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 postzegels, munten, telefoonkaar- ten, ansichtkaarten en prentbrief- kaarten kunnen zondag 26 april te recht op de ruilbeurs in diensten centrum De Vier Molens. De beurs begint om 13.30 uur. De toegang is gratis (taxatie ook). SCHIEDAM - Frogs for Breakfast speelt zaterdag 24 april in het Podi um Cafe, de band is voortgekomen uit een fusie tussen ex-leden van de Delftse bluesformatie Blues for Breakfast en de zanger, gitarist en bassist van de band Fattnin' Frogs. Blues was en blijft de grote gemene deler. Het optreden begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In de Schiedamse Wereldwinkel is het nog tot zater dag 24 april feest onder het motto 'Alle Geluk van de Wereld'. Met gelukssymbolen en geluksbrengers uit de Derde Wereld wil de Wereld winkel laten zien dat eerlijke handel staat voor geluk. Gelukssnoepjes, geluksthee en -honing zijn in een geluksverpakking te koop. Boven dien geeft de Wereldwinkel Schie dam gedurende de hele maand april tien procent korting op non-food producten. SCHIEDAM - Stichting De Blauwe Brug organiseert zaterdag 24 april een punkfestval onder de naam Punkpop '99. Tijdens dit festival spelen vier bands uit de omgeving van Schiedam en een band uit Am sterdam. De bands die optreden zijn Korch (hardcore/punk), Protest (punk), Chillfactor (melodieuze punkrock), Raise Kain (melodieuze punkrock) en Rectum (ska-punk). Punkpop begint om 20.45 uur. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - Radio Schiedam zendt woensdag 28 april tussen 19.00 en 21.00 uur een special uit van Cliff Richard and the Shadows. De uitzending houdt verband met het optreden dat Sir Cliff 3 mei geeft in Ahoy. Naast nummers van Cliff Richard zelf zijn er ook andere ar- tiesten uit Nederland te horen die zijn repertoire ten gehore brengen. Bovendien praat Daan Zonneveld met diverse mensen die veel van Ri chard afweten. Radio Schiedam is te beluisteren op 96.1 MHz op de kabel en op 106.7 MHz in de ether. SCHIEDAM -Een vijftienjarige Schiedammer en een 21-jarige Rotterdammer zijn in de nacht van maandag 19 op dinsdag 20 april -bekeurd wegens belediging van een (politie)ambtenaar in functie. De politiemensen controleerden op de Schuttevaerweg een personen- auto met vier inzittenden. Omdat de twee passagiers achter in de au to geen autogordels droegen, werd proces-verbaal opgemaakt. Hierop uitte De Schiedammer diverse be- ledigingen aan het adres van de po- litie. Hij werd aangehouden. De Rotterdammer weigerde zijn per- soonsgegevens te verstrekken, waarop ook hij werd aangehouden Onderweg naar het politiebureau uitte hij diverse beledigingen waarop ook hij werd bekeurd we gens belediging. De officier van justitie bepaalt de hoogte van de bekeuringen. Giessenplein Knooppunt Kethelplein Afgesloten trace A20 Zuid Knooppunt Kleinpolderplein Beneluxtunnel Afgesloten route De doorgaande route vanuit Hoek van Holland richting Gouda/Utrecht (rijks- weg A20) tussen het Kethelplein en het Kleinpolderplein (met aansluiting op A13 richting Den Haag) wordt tijdens de werkzaamheden in oostelijke richting volledig afgesloten. (Afrit nr. 10: Schiedam - Noord blijft open). Omleiding Volg vanuit Hoek van Holland/Europoort richting Den Haag/Utrecht en vanuit Zierikzee richting Den Haag de borden met de letter 'H'. Deze geven de alter- natieve route aari. U wordt omgeleid via de A15 richting knooppunt Ridderkerk. Vervolgens via de A16 over de Van Brienenoordbrug naar het Tergbregseplein, waarna u uw normale route kunt hervatten. Aanduiding alternatieve route: Hoek van Holland/Europoort en Zierikzee richting Gouda/Utrecht en Den Haag volg: Ministerie van Verkeer en Waterctaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Dlrectle Zuld-Hoiland

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3