:0S BASE '08 BASE maakt ruimte korter Lexus met vuur Opel Zafira AudiTT Roadster: voor puristen SPECIFICATIES: Honda Logo 1.3i Autotest KIJK OP Rijtest Logo 1.3i Originele variatie op succesvol thema -OCCASION? /KIJK OP Nieuwe D&W Gids! Innovatieprijs voor Volvo Mitsubishi zeer zuinig Voordeel op Peugeot bestelwagens OP ZOEK NAAR EEN KWALITEITS -OCCASION? Stadtext pag. 666 BIJZONDERHEDEN UITRUSTING OP ZOEK NAAR EEN KWALITEITS Stadtext pag. 666 PROFILE De IS200 van Lexus ver- mengt luxe met sportiviteit. Het verrassende ontwerp oogt smakelijk en een pittige zescilinder 2,0-liter motor rondt het geheel af. Kortom, deze nieuwe compacte Lexus heeft alles in zich om voor een doorbraak in Europa te zorgen. Hoeveel auto is er nu echt no- dig om zeven mensen com fortabel te transporteren? Een goede vraag, want elke over- tollige centimeter auto kost geld en maakt manoeuvreren en parkeren niet eenvoudi- ger. Korter is vaak beter. Opel zet met 4,32 meter lan- ter dan een Vectra. Maar ze ven mensen passen er met ge- mak in. Echt waar. 100 Pagina's boordevol auto- accessoires! Nu bij Excelsior te koop. Excelsior is het modernste automotive center van NL! Profile Tyrecenter Excelsior Driemanssteeweg 25 - Rotterdam, langs de snelweg A15, Ind. terr. Charlois Tel. Ol O - 49 334 33 DE SNELSTE WEG NAAR EEN KWALITEITS OCCASION DE SNELSTE WEG NAAR EEN KWALITEITS OCCASION De Logo mag dan compact zijn, de kofferruimte is zeer bruikbaar. Motortype: Viercilinder-lijnmotor Cilinderinhoud: 1.343 cm3 Vermogen: 48 kW/65 pk bij 5.000 t.p.m. Max. koppel: 108 Nm bij 2.500 t.p.m. Topsnelheid: 152km/uur. Acceleratie: 14,5 sec. (0 tot 100 km/u) Gem. verbruik: 6,3 ltr/100 km. Prijs: 25.990,-- Stuurbekrachtiging In hoogte verstelbare bestuurdersstoel Passagiersstoel met walk-in-mechanisme Centrale portiervergrendeling In twee delen neerklapbare achterbank (50/50) Getint glas Bestuurdersairbag Buitenspiegels in carrosseriekleur Elektronische startblokkering TYRECINTER EXCELSIOR BANDEN brikant levert beide motoren in combinatie met vierwielaandrij- ving en dat is bijzonder in het seg ment van de open auto's. Erg lang hoeven we niet op de dak- loze TT te wachten. Audi breidt het aanbod voor liefhebbers van open sportauto's namelijk nog de- ze zomer uit met de Roadster. Over de consumentenprijzen van de ver- schillende uitvoeringen van de au to is op dit moment nog niets be- kend. Volvo heeft met zijn Whiplash Protection System (WHIPS) de Auto-1 innovatieprijs van 1999 in de wacht gesleept. Deze prijs dient voor de beste technische vinding in een brede categorie, varierend van onderhoudssystemen tot veilig- heidsontwikkelingen, nieuwe mo- tortypen en voertuigconcepten. WHIPS is door Volvo bedacht, ontwikkeld en voor het eerst inge- zet in haar vlaggenschip, de S80. Het systeem zit in de voorstoelen en zorgt ervoor dat de krachten die bij een aanrijding van achteren op de nek vrijkomen, met 50% wor- den verminderd. Hierdoor neemt de kans op letsel aan rug en nek, waaronder whiplash, aanzienlijk af. Kleine De Audi TT Roadster zal reel begeerlijke blikken krijgen. ge open tweezits ter wereld met in tegrate aandrijving. De TT Roadster oogt net zo com- promisloos als de TT Coupe. Hoe- wel puristen de auto zoveel moge- lijk open zullen rijden, ziet de Roadster met gesloten kap er even- eens begeerlijk uit. Het dak bestaat uit meerdere lagen kunststof en is daarmee tevens gewapend tegen koud weer. Bovendien is het stevig en strak gevormd. Dit voorkomt klapperen en opbollen van de kap wanneer de vaart erin komt. Prikt de zon door het wolkendek, dan kunnen de inzittenden de stoffen kap met een hand ontgrendelen en achter de stoelen opbergen. De TT Roadster is straks te verkrij- gen met een keuze uit twee vierci- linder 1,8 liter turbomotoren. De krachtbronnen leveren respectie- velijk 132 kW 180 pk) en 165 kW (225 pk). De laatste is gekoppeld aan een zesversnellingsbak. De fa- reus van Mitsubishi bouwt heel spaarzame motoren. De Consumentenbond onderschrijft dat. In een test zijn de modellen Carisma GDI, Space Star 1.3 en Lancer 1.3 als zuinigste in hun klasse uit de bus gekomen. De laatste scoort in een bijzondere ca tegorie 'kleine middenklasse, benzine met automaat'. Helemaal top is de direct ingespoten en tech- nisch hoogwaardige 1.8 GDI mo tor van de Carisma. In de midden- klassers scoort deze combinatie 23 procent zuiniger dan het gemiddel- de in deze categorie. GDI is een af- korting voor een direct ingespoten benzinemotor. Dezelfde kracht- bron is ook verkrijgbaar in de Space Star en een 2,4-liter versie levert Mitsubishi in de nieuwe Space Wagon. Honda De Honda Logo is een vrolijke verschijning. Vooral als de auto grasgroen gespoten is. De grille, die de vorm heeft van een lachende mond, wordt geflankeerd door grote koplampen. Daardoor kijkt de auto ietwat verbaasd de wereld in. Die enigszins naieve oogopslag geeft de Logo een hoge aaibaar- heidsfactor. Honda schaalt de Logo in onder de populaire Civic. Sinds het verdwij- nen van de Jazz, in 1986, had het Japanse merk geen vertegenwoor- diger meer in het segment van de compacte auto's. De Logo voelt zich er als een vis in het water. Hij meet 3,80 meter in de lengte en 1,65 meter in de breedte. De ruim- te zit in de hoogte. De Honda steekt dik anderhalve meter de lucht in. Om precies te zijn 1,52 meter. De fabrikant kon hierdoor een hoge zitpositie voor alle inzit tenden creeren. We zitten in de Lo go hoger dan in veel andere com pacte auto's. De bestuurdersstoel kan natuurlijk voor- en achteruit geschoven worden, maar de zetel heeft bovendien een gescheiden De Opel Zafira rijdt als een sportieve sedan, heeft de ruimte van een MPV en de afmetingen van een stationwagon. i rij-avontuur. Ondanks de oplopen- de toerentallen blijft de motor mooi stil. De wegligging is stabiel, extreem stabiel zelfs. De wildste bewegin- gen krijgen hem niet van zijn koers. Dat heeft iets te maken met een 'slimme' achteras. Het rijdt echt te gek. Dat terwijl je zo'n vo- lumineuze zevenzitter 1.400 kilo) eigenlijk een log en gezapig stuur- karakter verwacht. Hoe zit dat nu met die zeven zit- plaatsen op 4,32 meter? Antwoord: de auto is hoog, dus iedereen zit rechtop. Dat scheelt ruimte en zit bijzonder prettig (mede dankzij het prima boordmeubilair). De laad- ruimte achter de achterbank is vlak. Met een simpele beweging trek je twee stoelen uit de vloer omhoog. Zo ontstaan er dus zeven zitplekken in een auto die korter maar ruimer is dan menig station- wagon. Die achterste stoelen zijn relatief klein, maar zitten best goed. Mede dankzij de royale beenruimte (de bank in het midden van de Zafira is namelijk over twintig centimeter verschuifbaar) houden we het er wel een tijdje uit. De hoofdruimte boven deze zitplaatsen, een kritiek punt in bijna alle MPV's, scoort bovendien een dikke voldoende. Dankzij deze gepatenteerde stoel- constructie en de wegklapbare achterbank kan er naar hartenlust gevarieerd worden met ruimte (150 tot 1.700 liter) en het aantal zitplaatsen (1 tot 7). De prijzen van de Zafira beginnen bij 43.950 gulden (1.6-16V Com fort). Een zevenzitter vinden die minder kost? Dat wordt moeilijk. Sterker nog, zelfs als middenklas- ser stationwagon zou de Zafira al een scherp prijskaartje hebben. En dat terwijl ABS, dubbele airbags en elektrische bediening van rui- ten, spiegels en portiervergrende ling standaard zijn, evenals de dak- railing en zeven stoelen. Vanaf 1 juni staat de auto bij de dealers. Peugeot scoort goed op de bestel- wagenmarkt. De Partner is mo- menteel de meest populaire bestel- ler in de klasse tot 800 kilogram (GVW). De Expert voert eveneens zijn segment aan en ook de grotere Boxer blaast als 'Bestelauto van het Jaar' een partijtje mee. De aan- schaf van deze praktische auto's wordt nu extra aantrekkelijk ge- maakt door de zogeheten 'X-ver- sies'. Dit houdt in dat Peugeot de auto's uitrust met een airbag, cen trale vergrendeling, elektrisch be- dienbare portierruiten en nog meer interessante extra's voor een zeer scherpe meerprijs. Dit bedraagt achtereenvolgens voor de Partner, Expert en Boxer slechts 720-, 820- en 780 gulden. Wie niet kiest voor een van de pakketten kan gratis voor respectievelijk 1.000-, 1.500- en 2.000 gulden aan accessoires uitzoeken of dit bedrag gebruiken voor de eventuele ombouw. De Lexus IS200 komt eigenwijs en sportief over. Lexus is de eredivisie van Toyota. Maar de tot dusver verkrijgbare modellen LS400 en GS400 roepen nog steeds niet bij iedereen warme gevoelens op. Nobuaki Katayama, verantwoordelijk voor de ontwik- keling van de IS200, vertelt dat aandacht is geschonken aan een 'individueel' en 'atletisch' karak- ter. Met de IS200 heeft Lexus nadruk- kelijk gekeken naar Europese smaakmakers: sportieve midden- klassers zoals de BMW 3-serie. De wigvorm van de carrosserie roept snelheid op en het interieur is zo mogelijk nog uitdagender ge vormd. Vooral de snelheidsmeter met een drietal kleine metertjes daarin geintegreerd oogt heel apart: net een sportief Zwitsers kwaliteitshorloge. De zespitter loopt zijdezacht en nauwelijks hoorbaar. Alleen bij een gevloerd gaspedaal klinkt heel sportief een hoogzoemend geluid als van een honingbij op volte toe- ren. In de omgeving van het Zuid- franse Nice moet de 2,0-liter wel al zijn 155 paardenkrachten flink aanspreken om op de bochtige over heuvels uitgesmeerde wegen het tempo erin te houden. Maar dan gaat de IS200 ook rap en hij kleeft aan de weg. Daarbij valt op dat de vering ver- rassend comfortabel aanvoelt voor zo'n sportieve auto. Zelfs bij de sportversie met het sportonderstel. Deze Lexus komt op f 72.975,-. Verder zorgen de heftige lichtme- talen 17 inch wielen met ultraplat rubber eromheen voor een racy look en de van lichtmetaal ge- maakte pedalen. De IS200 heeft ook een zogenaam- de close-ratio zesversnellingsbak, alsof het een sportauto voor cir- cuitgebruik betreft. Behalve de sport-versie heeft Lexus nog een standaard IS200, die trouwens dezelfde uitrusting heeft alleen sportieve accenten in het interieur mist. Die kost 69.979 gulden. De uitrusting is zeer com- pleet met zelfs zaken als traction control, abs en een automatische temperatuurregeling. De executi- ve-versie met onder meer extra le- ren bekleding komt op 75.224 gul den. ge Zafira de norm. Hij is kor- Groen, groen, groen: in het vroege voorjaar toont het zuiden van Por tugal honderden tinten groen door elkaar. Het donkergrijze asfaltlint zorgt voor een scherp contrast. De weg krult zich om de bergen: de Zafira klautert vlot omhoog en neemt met gretig gemak de soms eindeloze reeks bochten. Een lang- zaam rijdende Peugeot 404 pick up (in ons land klassiek, hier de meestgebruikte bedrijfswagen) wordt in een vlotte run gepasseerd. Opels 1,6 litermotor biedt vol doende stuwkracht voor een speels Met de TT Coupe heeft Audi on- langs een onuitwisbare indruk ge- maakt op menig autoliefhebber. Binnenkort doet het Duitse merk het nog eens dunnetjes over met de TT Roadster. Deze wordt net als zijn gesloten broer leverbaar met vierwielaandrijving. Daarmee is de Audi vrijwel uniek. Met uitzonde- ring van de Lamborghini Diablo Roadster is de TT Roadster de eni- rijden. Venijnige reaches van de auto blijven eveneens uit als we van koers veranderen. Langere rei- zen vor- men geen enkel een flinke rit met de Logo. Onmid- dellijk valt op dat het model rijdt als een grotere auto. Ook op de snelweg kunnen we ons prima handhaven. Voor zakenlimousi- nes, die het leven van chauffeurs van klei- nere ver- voermiddelen vaak zuur maken, hoeven we niet opzij. De Logo doet zijn werk bij hogere snelhe- den in alle rust. Er is geen sprake van bokkensprongen wanneer we over een hobbel of door een kuil bleem voor de Hon da. Motoreigenschappen zijn natuur lijk mede verantwoordelijk voor het karakter van een auto. Onder de motorkap van de Logo gaat een 1,3-litermotor schuil. Deze levert 48 kW/65 pk. Dat lijkt bescheiden, maar de Honda kan er heel goed mee uit de voeten. De compacte klasse is een kleine reus rijker. hoogteverstelling voor het voorste en het achterste gedeelte van de zitting. Na het instellen van de stoel, heb ben we een puik uitzicht op het dashboard. Dit is eenvoudig qua opzet, maar wel heel functio- neel. Recht voor onze neus bevindt zich een levens- grote kilometertel- ler. Per onge- luk te hard rijden is moge lijk. We worden con stant geconfronteerd met de snelheid die we rijden. Links en rechts van de snelheidsmeter zitten kleinere metertjes, die informatie geven over de temperatuur van de koelvloeistof en de brandstofvoor- raad. Na een kennis- making is het tijd voor

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17