MaasposT CORRECT F0T0 Apollo Toneel gaat als eerste het Theater a.d. Schie bespelen Het lijkt nog een kwestie van tijd voordat Limah doorbreekt BERGWEG 110 ROTTERDAM fflWM Woody Aliens stuk: Griekse tragedie met satire en slapstick Limah brengt cd uit mr- Art.nr. 31203 TEL: 010-4.618.600 Meimaand Natuur- maand Expositie Canadese bevrijders SUPER AUT0F0CUS CAMERA Minolta SPIEGELREFLEX CAMERA pentax C0MPACTE VERREKIJKER APS ZOOM COMPACT CAMERA r Over DeVesten 3 3116 AD Schiedam FUJI panorama-stand. De flitser is ook in te stellen op 'rode ogen reductie'. Compleet met batterijen en film. 24T- FUJI DL 95 SUPER AUTO FOCUS COMPACTCAMERA Handzame camera met grote zoeker, zodat u in een oogopslag uw onderwerp in beeld heeft. Eenvoudige filminleg en automatisch transport van de film. Daarnaast ook een speciale C0RRECTPRIJS MINOLTA DYNAX 500 Si SUPER MET 35-70 MM 0BJECTIEF Deze Minolta autofocus spiegelreflex camera staatbekend om de volledigheid en eenvoudige bediening. U kunt kiezen uit volledig automatische stand en verschillende programmastanden via het pictogrammen-instelwiel (portret, landschap, actie, of close-up). U kunt ook alles handmatig instellen. Incl. Minolta 35-70mm objectief. 14497^ Art.nr. 41 C0RRECTPRIJS C0RRECTPRIJS C0RRECTPRIJS Op de 1 e verdieping aan de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u meer dan 80 video camera's, tientallen spiegelreflex camera's, ruim 100 geselecteerde foto compact camera's, lenzen, statieven, flitsers, koffers en fotorolletjes. Alles staat overzichtelijk opgesteld en vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde en geven u een persoonlijk advies. Kijker met een vergrotingsfactor van 10x en lichtsterke lenzen. Voorzien van dioptie instelling. Afm. 12.5x18x6 cm. ■HtllHililf Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uurzaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestel I ingen mogelijk. gjjjr f. en portret. Vedere andere voordelen van deze APS compact camera: formaatkeuze, datum en titel 1 instellingen achter op de foto's. I ALLEEN ZATERDAG15 MEI WHf J VAN 17.00-18.00 UUR 34T- IOLTA MINOLTA VECTIS 200 APS ZOOM COMPACTCAMERA Compact camera met zoomobjectief van 25 tot 50mm, 2x zoom. Ook uitgerust met een speciale instelling voor landschap PENTAX10X25 DCF JUPITER VERREKIJKER OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.00-18.00 uur, vrijdag 09.00-21.00 uur. zaterdag 09.00-18.00 uur. Hemelvaartdag gesloten. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud. ALS CORRECT T NIET HEEFT VERGEET 'T DAN MAAR MaasposT VLAARDINGEN - Een ex- cursle over geneeskrachtige kruiden vindt plaats op zon- dagmiddag 16 mei. Therese Zwaard-Hakbijl is als ex- cursieleidster te gast bij de Heemtuin in Vlaardingen West. Zij is deskundig op het gebied van geneeskrach tige kruiden, waar in de heemtuin vele soorten van voorkomen. De heemtuin bevindt zich bij de dieren- weide van het Marnixplant- soen aan de Marnixlaan. Deelname is gratis, maxi- maai 20 deelnemers. Aan- melden kan via de VW, te- lefoon 4346666. Na het succes van vorig jaar worden er ook nu weer ka- notochten georganiseerd tij- dens de Meimaand Natuur- maand. Het natuurreser- vaat De VJietlanden, eigen- dom van de Vereniging Na- tuurmonumenten, herbergt tal van zeldzame bedreigde dier- en plantensoorten. De Vlietlanden zelf zijn daarom niet toegankelyk, maar van- af het water is er goed van te genieten. Op woensdag 19 mei wordt er vanaf cafe Vlietzicht, Vlaardingsekade 60, om 19.00 uur gestart met 6en- en tweepersoonskayaks voor een gezamenlyke vaar- tocht. Jan Hofman, opzich- ter bij Natuurmonumenten, peddelt mee om uitleg te ge- ven. Er is plaats voor 20 per- sonen: enige peddelvaardig- heid is wel nodig. Kosten: f 10,- per persoon. De tocht duurt tot ca. 21.30 uur, waarna er in Vlietzicht gele- genheid is voor een 'apres- kayak". Op donderdag 20 mei is er weer een bijzonde- re vaartocht, maar nu met een hele grote kayak; een reuzenkano voor 12 perso- nen. Vanaf het clubgebouw van Natsec aan de Water- sport weg in de Broekpolder wordt om 19.30 uur gestart en er wordt tot ca. 21.30 uur gevaren. Er is plaats voor 10 deelnemers, kosten: f 10.- p.p. Voor beide kanotochten kunnen deelnemers zich op- geven bij de VW, telefoon 4346666. ROTTERDAM - Onder luid gejuich van Rotterdammers rolden de Canadezen in mei 1945 de stad binnen. Deze beelden staan bij veel Rot terdammers nog op het net- vlies gebrand. In het kader van de meidagen heeft het Oorlogs Verzets Museum Rotterdam een tentoonstel- ling samengesteld over haar Canadese bevrijders. Na de bevrijding verbleven een paar honderd militai- ren, waaronder Canadezen van de vierde Pricess Louise Dragoon Guards, de Sea- forth Highlanders of Cana da en de Saskatoon Light In fantry. Zij moesten orde in de chaos scheppen die in vijf jaar bezetting was ontstaan. Na een jaar keerden de Ca nadezen weer terug naar hun thuisland. De periode na de bevrijding was voor hen een begin van een nieuw leven. De soldaten werden weer burger. De tentoonstelling 'Destina tion Rotterdam, waar de Canadezen weer burger werden' in Oorlogs Verzets Museum Rotterdam brengt deze periode thematisch in beeld. Er zijn historische fo- to's uit eigen collectie en het Gemeentearchief Rotter dam. Het beeldmateriaal is aangevuld met foto's, kaar- ten, onderscheidingstekens en een dagboek uit de regi ments musea van de Sea- forth Highlanders en de Sas katoon Light Infantry en uit priveverzamelingen van Ca nadese veteranen. De kun- stenaar Santiago Guadron heeft ter gelegenheid van de tentoonstelling een kunst- werk geschonken. De tentoonstelling is tot en met 29 augustus te zien in het Oorlogs Verzets Museum Rot terdam, Veerlaan 82-92. In- formatie: 010-484.89.31. Art.nr. 10048 129 79 279 /n,3QAj««. in: Art.nr. 54633 Door Frank Willemse SCHIEDAM - Flink gespannen en lichtelijk nerveus zijn de spe- lers van amateurtoneelgelschap Apollo. Volgende week vrijdag moet het toneelstuk 'God' van Woody Allen in premiere gaan. Nog een week te gaan voordat het inmense doek van Theater a.d Schie open gaat. „De laatste repetities zijn bijna dramatisch verlopen", vertelt acteur Marq Oudshoff. „Bij zo'n eerste door- loop -het stuk voor eerste maal in een keer spelen- gaat alles mis en voelt de groep zich erg onze- ker. Maar't gaat nu al een stuk beter en iedereen voelt aan dat er een topprestatie van ons wordt verwacht." Het is geen si necure voor de vijftien toneel- spelers om in zo'n ambiance te spelen. Een uitdaging voor Apol lo om als eerste amateurgezel- schap eens 'flink uit te pakken' met profesionele belichting een spektakelstuk en voor een echt grote zaal. Marq Oudshoff, secretaris/pen- ningmeester en acteur van ama- teurvereniging Apollo Toneel, ver telt over de vele lokaties waar de vereniging hun repetities moest houden. Immers optreden in een 'groot' theater vereist ook grote oefenruimten. Is normaal een to neel zo'n vijf bij zes meter groot, het Theater a.d. Schie is minstens twaalf bij vijftien meter! De repeti ties worden op het laatst gehouden in de grote ruimte van de decoront- werper te Maasdijk. Volgende week vrijdagmiddag kunnen de ac- teurs wennen tijdens de generale repetitie vlak voor de premiere 's avonds. Het uit te voeren toneelstuk 'God' is geschreven door Woody Allen die een ster in de filmindustrie. Woody Allen is na zijn talloze films een levende legende gewor- den en een alleskunner. Hij is zo- wel regisseur, acteur en schrijver van zijn films en staat bekend als een komisch kunstenaar met een serieuze ondertoon. Ook in dit stuk 'God' waar komische, bizarre en satirische gebeurtenissen elkaar in razend tempo afwisselen. Zelf noemt Woody Allen het stuk een satirische komedie waarbij mense- lijke eigenschappen op de hak worden genomen. „Je moet lachen om je eigen onhebbelijkheden maar en dat is het knappe van het stuk: het dwingt tevens tot naden- Het decor wordt gebouwd in Maasdijk: hoe komen die stukken ooit in Schiedam aan? Foto Roger van derKraan ken", volgens Marq. Het stuk stond op de favorietenlijst van zo- wel regisseuse Margreet Ridder als meerdere spelers van Apollo. Zo'n tien jaar geleden werd het stuk met succes uitgevoerd door het RO- theater te Rotterdam. De spelers en regisseuse waren zo onder de in- druk van 'God' dat zij zelf dit stuk wilden gaan spelen. En vanaf no- vember is hard gewerkt om samen met 'ingehuurde' acteurs van an dere gezelschappen, als Othello en van 'Peer Gynt', om dit doel te verwezenlijken. Volgens Marq Oudshoff is het ge- niale van Woody Allen dat waar het toneelstuk over gaat niet goed na te vertellen is. Het is een stuk in een stuk met veel onverwachte ty pes. Waarin snelle, rake en filoso- fische dialogen te scenes afwisse len. En een stuk waar God een bi zarre, komische rol heeft als 'deus ex machina' Het speelt zich af in Griekenland zo'n 2500 jaar geleden. Een schrij ver -gespeeld door Peter Wieken- kamp- en een slaaf -door Onno Hemminga- komen bij elkaar. De schrijver heeft een toneelstuk ge schreven voor een in de Griekse oudheid gebruikelijke competitie van stukken te Athene. Het stuk moet snel af, alleen het einde wil maar niet lukken. Hulp krijgt de Griekse tragedieschrijver van een bonte stoet van types die ideeen aandragen voor het slot van het stuk. Zo is er een huppelend meisje uit Schiedam! -gespeeld door Susan Vermeulen- die uit de zaal komt. Maar zij blijkt dan weer Blanche Dubois te zijn uit een to neelstuk van Tennessee Williams namelijk 'A streetcar named Desi re' Kortom; alle tijden en alle ty pes lopen doorelkaar en dat is ty- pisch Woody Allen. Dan komt een verkoper met de gemakkelijkste oplossing die sinds de Griekse tra gedies wordt gebruikt. Namelijk deus-ex-machina ofwel God's ma chine: door een goddelijke inter- ventie wordt een goed einde aan een stuk gebreid. In het tweede gedeelte zien we hoe het toneelstuk van de Griekse schrijver daadwerkelijk wordt ge speeld. De slaaf heeft de opdracht om een slechte boodschap naar Koningin Iokaste -moeder van Oe dipus- te brengen. En bij een slech te boodschap luidt het Griekse de- vies: de boodschapper van het nieuws wordt gestraft met de dood. Natuurlijk wil de slaaf dat niet en Verder vertelt Marq Oudshoff het verhaal niet anders zou hij de clou verklappen. Duidelijk is dat het stuk een soort slapstick vertoning is met maffe Grieken, een meisje uit het publiek en een koor die ei gen wijs doorelkaar zingen. Het stuk verwijst naar de Griekse to- neeltraditie en voor de kenner van dit genre zijn de 'citaten' een bron van hilariteit. Ook minder klassiek geschoolden zullen dit stuk waar- deren om komische opzet zonder dat banaal te worden. De naam Woody Allen staat daar garant voor. Het toneelstuk God wordt vrijdag 14 en zaterdag 15 mei 1999 opge- voerd in Theater a.d Schie aan het Stadserfin Schiedam. De aanvang is om 20.15 uur. Kaarten zijn te koop d ft. 15,- aan de kassa of te reserveren bij telefoonnummers 010 - 4736503 of 4716513 van Apollo Toneel. Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Limah, drie jaar geleden kon je ze voor het eerst zien, op het Ha- ring en Bierfeest, toen ze nog Pi les of a Bumpkin heette. Vijf jon- getjes van veertien jaar die aan het begin van de Hoflaan ergens weggestopt een serie covers van Nirvana speelden. Het geluid was niet om aan te horen zo slecht, en maar weinig mensen bleven staan. Toch straalden ze iets bijzonders uit. Een enorm speeiplezier en gretigheid. Het kon ze niet schelen dat ze veel fouten maakten, alleen het spe len op zich vonden ze al fantas- tisch. Een maand later hadden ze een nieuwe drummer en een nieuwe naam. Limah: Maleis voor 'vijf, zomaar geplukt uit een woorden- boek door de toenmalige drummer Bas nadat namen als de 'E-street- band' en 'Wolkewietje' waren af- gekeurd. En ondanks hun jonge leeftijd gooiden Matthijs, Sierk, Simon, Bas en Joey een voor een de covers uit hun set in rail voor ei gen nummers. Nummers als 'Ma ny hours wasted', meestal geschre ven door Joey. Knap, want het pu bliek zit vaak niet te wachten op ei gen nummers. Een jaar na hun debuut op het Ha- ring en Bierfeest speelde Limah al op een echt podium op de hoek van Oosthavenkade. Wederom was het geluid slecht: zangmicrofoons die er opeens de brai aan gaven of een ongelooflijke dosis feedback, maar weer zag je het plezier. En zenu- wen? Die leken ze niet te hebben, ook niet toen er opeens een ambu lance voorbij kwam rijden en het optreden even gestaakt moest wor den. Weer kon het Limah niet schelen dat de meeste mensen gauw doorliepen naar het begin van de Verenigingenmarkt. Maar -echt waar- je zag al wat mensen blijven staan. Sommigen gingen zelfs op de grond zitten, nieuws- gierig naar wat dat vijftal ging spe len. De set (ze speelden een paar Joey, een van de zangers van Limah, tijdens de Popprijs Schiedam 1998. Foto Roger van derKraan keer op die zonnige dag) werd ge- opend met een cover van Oasis, van hun derde cd, en toentertijd nog het voorbeeld van Limah sa men met The Beatles. Daarna volgden hun eigen nummers, dui delijk bei'nvloed door Oasis, zon der daarbij Oasis klakkeloos te ko- pieren. Na de Kunstbende in Rotterdam te hebben gewonnen, schreef Limah zich in voor de Popprijs Schiedam. Rustig en zelfverzekerd drongen ze door tot de halve finale, waarin het duidelijk werd dat Limah Oasis opeens niet meer als het grote voorbeeld zag. Ze hadden Radio- head gezien, en Sparklehorse. Die avond droegen ze een nummer op aan de invalide zanger van Spar klehorse. Die nieuwe invloeden vind je terug op de eerste cd van Limah, waar- schijnlijk door Matthijs, Joey, Si mon, Sierk, Silas en Roland be- doeld als een veredelde demo, maar die met kop en schouders uit- steekt boven cd's van andere Wa- terwegbands. Het openingsnummer, 'Cinnamon Drive', begint met stemmige koor- zang, gevolgd door een lekker slordige gitaar. Een mooie, melo- dieuze song met verzorgde achter- grondkoortjes. Tweede nummer, 'Alien Landing', begint met helder getokkel: 'I'm dreaming today...', waarna het refrein openbarst. Li mah is er ook al achter gekomen hoe je songs moet arrangeren, en in dit nummer valt vooral het grappi- ge tussentuk op. 'San Francisco' lijkt Limahs hom- mage aan Sparklehorse, met het- zelfde lome ritme. 'The Sunsine' heeft Limah in het midden van de cd verstopt, mis- schien wel het beste nummer. Li mah speelde het ook al tijdens de laatste editie van de Popprijs Schiedam (waarin ze niet verder kwamen dan de voorronde). Zware gitaarpartijen met Televisionachti- ge tokkels op de laatste tel: Mat thijs van Zessen zingt met enigs- zins vervormde stem het ontroe- rende nummer, heel warm: „I'd li ke to see the sunshine every mor ning, I need to find the sunshine every morning. Sunshine..." Ook de andere nummers (All the Sad Ones, Human Error en Dan gerous Dessert) zijn van hoog ni veau. Als ze zo doorgaan, en waar- om ook niet, lijkt het slechts een kwestie van tijd voordat Limah doorbreekt. Limah treedt op tijdens het Haring en Bierfeest van zaterdag 5 juni bij het reiiniepodium van CSLD. 's Avonds speelt Limah bij Theater en Eetcafe De Planken Op (Rijkes- traat).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 19