Heldere vormen in badkamer 'Happy D.' De kleurige keuken tor&sjillki Vernieuwende woonideeen LAGERWAARD e&, avsxwiss tsUeiieMW Een huis is een prima belegging, dat is de laatste jaren wel be- wezen. Wie al een eigen huis heeft, constateert met vreugde dat het elk jaar meer waard wordt. Wie nu gaat kopen, krijgt te maken met behoorlijk gestegen prijzen. Maar de hypotheek- rente is laag en met wat slimme onderhandelingen zijn de kos- ten van de aankoop nog aardig te drukken. Ruime collectie van hand- gemaakte sierpotten uit Z.O.Azie en koloniale meubelen Speciale openingsaanbiedingen in mei. Rentekorting Adverteren? Telefoon OIO - 4004463 flMBflCHT PflRKET Als o>v kt'tfsKw^teit is. Kanaalweg 39-S3 Capelle a.d. IJssel Tel: 010-4507466 Niets stijgtzo snel in waarde als een huis. Het blijft de beste belegging. Al meermalen is gebleken dat het loont om bij verschillende hypo- theekaanbieders een offerte te vra- gen. Hypotheekketens zoals de Hypotheekshop of De Hypotheker kunnen al snel verschillende offer- tes op tafel leggen, omdat ze zowel met banken als met verzekerings- maatschappijen werken. Vraag om meer offertes en ga zelf ook wat meer adressen langs. Er valt name- lijk te onderhandelen over twee onderdelen van de hypotheek: de rente en de afsluitprovisie. Wie laat merken dat hij bij verschillen de aanbieders offertes vraagt, krijgt vaak al snel een gunstiger voorstel. De rente kan soms halve of hele procenten zakken, de af sluitprovisie wordt soms helemaal Opnieuw heeft een architect een badkamer ontworpen voor de Duitse sanitairproducenten Hoesch en Duravit. Deze keer is het Dieter Sieger geweest, die zijn kijk op de badkamer heeft laten zien. Hij kwam met heldere, ingetogen vor men en zuivere lijnen. De laatste vijftien jaar hebben Hoesch en Duravit vaker samenge- werkt met het bureau van Dieter Sieger, Sieger Design. De ontwer- pen van vader en zoon Sieger uit Miinster zijn bijna altijd herken- baar aan het spel met de elementai- re vormen van cirkel, vierkant en rechthoek. Dit keer is de vorm van een hoofdletter D te herkennen. Vandaar misschien dat de badka mer de naam 'Happy D.' heeft meegekregen. De wastafel in de D-vorm oogt royaal, ook al door de brede vlakke rand, die tegelijk functioned is omdat de gebruiker er gemakkelijk iets op kan zetten. De wastafel wordt geplaatst op een speciaal daarvoor ontworpen chromen on- derstel. Er is een grote (75 cm.) en een kleine (65 cm.) uitvoering. Het kleinere model wordt gecombi- neerd met een wandkraan, zodat de basisvorm niet wordt verstoord. De badkamer wordt verder inge- richt met ligbad, douchebak, bidet en toilet. Ook het bad heeft als ba sisvorm een D, een grote dan, want de afmetingen zijn 1800 bij 800 mm. De baddiepte is 450 mm. en de stop is in het midden geplaatst, waardoor twee personen er com- fortabel tegelijk in kunnen baden. Natuurlijk kan het bad worden uit- gerust met de modernste whirlsys- temen. Ook bij de douchebakken en het toilet vinden we de D-vorm terug. Juist daardoor vormen alle onder delen zo'n harmonisch geheel. 'Happy D.' is een eenvoudige, maar smaakvolle design-badkamer zonder versieringen. Volgens de producenten past deze badkamer ook bij een wat kleiner budget. Meer informatie over verkoop- adressen in Nederland: telefoon 0413-331243 (Duravit) of 0341- 423245 (Hoesch). De badkamer 'Happy D.de heldere vorm van een hoofdletter D. is in alle onderdelen terug te vinden. (Foto: Duravit/Hoesch). Waanzinnige voorraad beschilderd aardcwerk Eettafels, salontafels, side tables, schrijftafcls, kasten etc. Replica spicgels Franse terracotta tcge.s Woonaccessoires Houlen kindcrstoeltjes Alles uit voorraad leverbaar voor superscherpe prijzen! Opcningstijden: dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. I.v.m. koopavond donderdag tot 21..00 uur. Adres winkel/showroom: Buitenhavenweg 54B, Schiedam. Tel. 010 - 2460610 geschrapt. Maar er zijn nog meer mogelijkhe- den om goedkoper in een eigen huis te wonen. Het blad QPF (met als ondertitel 'Het lekkerste blad over geld') geeft in het voorjaars- nummer maar liefst tien tips. Naast de hierboven genoemde onderhan delingen wijst het blad op nog en- kele interessante mogelijkheden. Een daarvan is de lineair dalende risicoverzekering. Hier denken mensen niet snel aan, maar het is inderdaad een goede tip om geld te sparen. Een overlijdensrisicover- zekering is in het algemeen ver- plicht in combinatie met een hypo theek. Mocht de koper onver- wachts komen te overlijden voor- dat de hypotheek is afbetaald, dan keert de verzekering uit. Banken bieden meestal een risicoverzeke ring aan, waarbij het verzekerde bedrag de gehele looptijd gelijk blijft. Maar let op: het is goed mo- gelijk om een dalende risicoverze kering te nemen, ervan uitgaande dat de waarde van het huis stijgt. De uitkering daalt dan in de loop der jaren, maar het huis stijgt intus- sen in waarde. De aflossing komt dan niet in gevaar en het kan heel wat premiegeld schelen. Ook op de bijkomende inboedel- en opstalverzekeringen valt te be- sparen door eens goed rond te shoppen. Het blijkt dat er heel wat verschillen zijn in de aanbiedingen van verzekeraars. Niemand is ver- plicht de verzekering af te sluiten bij de hypotheekverstrekker. Kies gewoon de goedkoopste. Wie durft kan zeker op de hypo- theekrente besparen. Een korte rentevaste periode levert meestal de allerlaagste rente op. Soms maar vier procent. In Nederland kiezen de meeste mensen echter voor zekerheid. Zij zetten de rente tien jaar vast, maar dat kost al gauw 1,5 procent extra. Wie dat niet doet loopt het risico van rente- stijging, maar het kan natuurlijk ook goed uitpakken, met elk jaar opnieuw verreweg de laagste ren te. Vergeet vooral niet om ook de Na- tionale Hypotheek Garantie te be- nutten. Wie een huis koopt van maximaal 370.000 gulden (inclu- sief de kosten koper) kan die ga rantie aanvragen. De Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen stelt zich dan garant voor de terug- betaling van de lening. De bank geeft als tegenprestatie vaak wel een halve procent korting op de rente. En dat is ook weer mooi meegenomen. Voor mensen die al een hypotheek hebben, is oversluiten (een nieuwe lening nemen met een lagere rente) soms nog een mogelijkheid om de woonlasten te verlagen. Vooral mensen met annui'teiten-, lineaire of aflossingsvrije hypotheek kun nen er baat bij hebben. De kosten van het oversluiten zijn vaak weer fiscaal aftrekbaar. Alleen bij spaar- hypotheken levert het zelden voor- deel op. Het is een trend die al even gaande is: kleur terug in de keuken. Niet alleen de kastjes zelf zijn tegen- woordig in alle mogelijke kleuren uit te voeren. Ook voor de vloer en de raambekleding is er keus te over. En de finishing touch komt natuurlijk van kleurige handdoe- ken en pannenlappen. Met de raambekleding zijn juist in de keuken fraaie effecten te berei- ken. Er zijn bijvoorbeeld prachtige gordijnstoffen met realistische fruitprints, al dan niet op reuzefor- maat. Combineer die eens met ef- fen rolgordijnen of praktische luxaflex. In de keuken zijn zware stoffen als fluweel of velours een minder gelukkige keuze. De keukenvloer moet vooral prak- tisch zijn, en dus bij voorkeur glad. Zwart-witte tegels of zwart-wit ge- blokt vinyl doen het al jaren goed, maar ook laminaat is geschikt voor de keuken. Tegels, vinyl en lami naat zijn verkrijgbaar in allerlei kleuren en patronen. Met kleurige accessoires is de sfeer in de keuken nog verder op te vro- lijken. Kleurige schalen en vazen, een vrolijke ketel en beschilderde mokken op het aanrecht maken het gezellig. Houd alles een beetje in dezelfde kleur, dan wordt het niet te druk. Hoewel een grote, neutrale keuken behoorlijk kan opfleuren van een paar echte knallers. De keuken van nu is kleurig, dankzij de vrolijke gordijnen en accessoires. y ROVERS Traditionele Parket en plankenvloeren •Alle legpatronen, sterren, en houtsoorten mogelijk 6jaar volledigegarantie Ook voor het schuren en/of renovatie van uw bestaande parketvloer Tijdens "Feestweek Edisonplein (17-22 meihebben wij voor iedere bezoeker een kleine attentie en leuke kortingen!! U bent van harte welkom bij: Ambacht Parket Edisonplein 23 Breda (076-5871467) Besparen op de hypotheek I angeweg 5e 3261 U Oud Beijerland Rerlrijvenpark Langeweg (Naast Koni) lelefoon 0186 648486 Fax 0186 648488 Openingstijden Dinsdag-Vrijdag 9.00-17.30 Zaterdag 9.00-17.00 Vriidagavond koopavond Zwevende wandsystemen: een interieur op maat. Graag tekenen wij uw nieuwe interieur. Een interieur precies die uit- straling meegeven, waarin u zich thuisvoelt.Dat wordt een eindeloze zoektocht naar meubels, accessoires en verlichting. Maar niet bij Lagerwaard Design! Zij is al tientallen jaren een van de meest toonaangevende interieur-vormgevers in de Randstad. In haar expositie- ruimte van ruim 3000 m2 vindt u de meest inspirerende plekjes vol exdusief design. Maar Lagerwaard fte^ign biedt meer: deskundig advies an ver- gaande service. Het tekenen van uw 'toekomstige' interieui compleet met kleur- en lichtplcw, is hier een voorbeeld van. Kom eens vrijblijvend langs om onder het genot van een kopje koffie uw waonweasen te bespreken. voor net hele gezin. LJesign Lagerwaard Design maakt onder andere gebroik van de woonvormen van Area, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Huista, interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knolf, Leolux, linteioo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young international en Wittman.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17