Schiedamse binnenstad tien dagen in de ban van kunstmanifestatie Demonstratieve optocht tegen 'rampzalig ziekenhuisplan' f 1789- 329,- MaasstaD "DE VIER LINDEN" 199.- 359.- MaasposT Vijftig kunstenaars tonen werk op twintig historische locaties Tocht voert langs poldervaart KiMDQM WEEKBLADEN SCHIEDAM GROTE VOORJAARSSHOW BIJ "DE VIER LINDEN" Bericht voor adverteerders Tel: 010-2733208 Fax: 010-2734454 SCHIEDAM - Tien dagen lang zal Schiedam het cultu- rele centrum van de regio Rijnmond zijn. Van 26 mei tot 7 juni organiseert het Schiedamse kunstenaarscol- lectief KunstWerkt een tien- daagse kunstmanifestatie waarin de beeldende kunst centraal staat. Twintig histo rische of bijzondere locaties, zoals het voormalig archief aan de Korte Haven, de Ha- venbogen aan de Nieuwe Haven, Hosman Vins op de Westvest en het voormalig gebouw van Woningstich- ting Noordvest, veranderen in expositieruimten, waar 'onze' Schiedamse kunste naars hun schilderijen, beel- den, keramiek, grafiek en ook performences tonen. Ook in kleinere galeries en gelegenheden, als chocela- terie De Bonte Koe, de mu- seummolen Nieuwe Palm- boom en het Filmhuis, doen mee met de manifestatie waar werk van meer dan vijftig kunstenaars is te zien. Leed SCHIEDAM - Eric Radenmakers exposeert zijn schilderijen tot en met 28 mei in psychiatrisch centrum Joris aan de Stadhouder- slaan 98 in Schiedam. Radenmakers nam deel aan diverse ten toonstellingen, ontwierp toneeldecors, publiceerde poezie en acteerde in toneelstukken maar bovenal is hij schilder. De expo- sitieruimte in Joris is op werkdagen van 9.00 tot 16.30 uur ge opend. Petteflet Schmidtdag 55-Plus Fotowedstrijd Schiespoor u Thuis in bijzondere meubelen Duizenden m2 massief grenen en koloniale meubelen. Grote aanvoer van bijzondere meubelen. Rechtstreeks geimporteerd. Diverse showroomaanbiedingen. op=op MEUBELMAKERIJ ANTIEKHANDEL Koffie, Koek Kunst Collecte Expositie in De Harg Gevoelens Expositie Maasboulevard ivm Pinksteren zijn de sluittijden voor advertenties als volgt gewijzigd: Zetwerk vrijdag 21 mei 16.00 uur. IM vrijdag 21 mei 16.00 uur. Advertenties (compleet) dinsdag 25 mei 10.30 uur. Maa^post niet ontvangen? Crazy Week aanbieding Yasaki Multimedia computer!! HP Deskjet 420 Kleurenprinter HP Deskjet 695C Kleurenprinter bezoek ons op internet: http://www.computerparts.nl Van Swindenstraat 55b, 3112 MG SCHIEDAM Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 19 mei 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur ds G. de Lang: 17.00 uur, ds G. H. van Kooten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds W. M. v. d. Vegt. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds N. K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds J. Sosef. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds W. R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds W. M v d. Vegt. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds C. A. Philipse. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. H. P. Kool. Aanvang: 19.00 uur, ds J. J. Arnold. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur dhr. A. I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgan- gers K. Veltman en L. Remmers- waal, ma. euch.viering, voorgan- ger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring. Zondag 11.00 uur, euch.vie ring. Voorganger D. Kool, K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistie. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Ma. 10.15 uur euch.vie ring. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. Vrij zinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, dr J. F. Goud. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63 Aanvang 10.00 en 17.00 uur, ds N. v. d. Want. ma. 10.00 uur ds v. d Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M.deKoning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VPadvertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Door Frank Willemse Bij de vorige edities van de kunst manifestatie lag de nadruk op een salon, of een kunstbeurs of een reeks exposities die als een lint door de stad slingerde. Dit jaar was aanvankelijk het doel om de manifestatie wat beperkt te hou- den.Dat lukte niet door de enor- me belangstelling van kunste naars en locaties. Er is meer op diepgang van de exposities gelet en een ander doel was om de ma nifestatie te laten aansluiten bij een ander publieksevenement. Vandaar dat de kunstmanifestatie 1999 gedeeltelijk samenvalt met het Muziek- en Molenfestival en de heropening van molen de Wal- visch. Als artistiek geschenk hebben acht kunstenaars de zeilen be- schilderd voor de wieken van de- Walvisch en de Nieuwe Palm- boom. De reusachtige zeilen van tien bij anderhalve meter zijn spe- ciaal geprepareerd en zullen de hele zomer draaien. Ze zijn ge- De Vlaardingse kunstenaars Beaty Czeto (midden) en Annette Braad (rechts), deelnemers aan de Kunstmanifestatie, hebben dit jaar nog geexposeerd in New York. Foto Roger van derKraan maakt door onder meer Yvon Koopman, Martin Moesman en Saskia van Herwijnen. Een bijzonder project van de ma nifestatie is de expositie 'De Dub- belkamer'. De naam is een ver- wijzing naar vroegere 'salons' in Schiedam en naar twee groepen kunstenaars namelijk een Utrechtse groep en een selectie van KunstWerkt. De Utrechtena- ren hebben onder de naam suB-K pas een Utrechtse Salon gehou- den. De Dubbelkamer expositie is meer dan een groepstentoonstel- ling; het heeft meerdere artistieke pretenties omdat het 'onze' Schiedamse kunst in dialoog brengt met die van Utrechtse kun stenaars. De organisatie van de Dubbelkamer is in handen van Utrechtenaar Koos van Duinen, die ook in Schiedam bekend is vanwege zijn werk voor Pand Paulus. Hij heeft de Schiedamse kunstenaars geselecteerd die 'in confrontatie' met de Utrechtse gasten te zien zijn. Enkele Schie damse geselecteerden zijn: Dick van Belle, Esther Zitman en Sjef Henderickx. De Dubbelkamer is te zien in het oude gemeentearchief, Hosmans Vins, pand Dam 38, de Grote Kerk en Pand Paulus. Naast deze puur artistieke (geen verkoop) Dubbelkamer heeft de stichting KunstWerkt drie groepstentoonstellingen van le- den samengesteld op grote loca ties zoals de Havenbogen, voor- malige woningstichting Noord vest en makelaardij Anke Bode- wes. Hierbij staat de presentatie en verkoop van de de nieuwste werken van het kunstenaarscol- lectief centraal. Bijna alle beken- de en minder bekende kunste naars nemen deel aan de verkoop- exposities. Bij het werk van deze kunstenaars hangt een klein prijs- kaartje zodat bezoekers met een kunstwerk naar huis kunnen. Naast de groepstentoonstellingen doen bijna alle Schiedamse gale- riehouders mee met de manifesta tie. Galerie Distanza, Jacques Tange, Naast Evers, Frans Huis- man, en Galerie 20 aan de Lange Haven. Maar ook gelegenheids- lokaties als edelsmit Rob van de Ham en chocolaterie de Bonte Koe of spijs en dranksalon 't Paard hebben een kunstenaar in hun armen gesloten en zetten hun deuren wijd open. Net als het Ne derlands Gedistilleerd Museum. Deze eenmans expo's zijn een leuke gelegenheid om zo maar eens binnen te stappen. Alle ge- noemde en niet genoemde loca ties zijn gemakkelijk te vinden door de reklameborden voor de deur. Naast de tentoonstellingen zijn er ondersteunende acties. Zo zal het culturele maandblad Musis een speciale editie als catalogus uit- brengen. Op 28 mei houden de winkeliers van de Dam een kunst- markt met grafiek en keramiek. En op dezelfde dag zijn 's avonds op de zeilen van historische sche- pen in de Lange Haven, oude Schiedamse films en kunstdia's te zien. Net als vorig jaar is' een (VSB) publiekssprijs uitgeloofd. Bezoekers kunnen middels for- mulieren hun favoriete kunste naar aanwijzen. Die kunstenaar kan dan op vakantie en een inzen- der mag een kunstwerk uitkiezen. Alle lokaties en kunstenaars zijn te vinden in de brochure van Kunstmanifestatie 1999/De Dub belkamer, verkrijgbaar in de ex- po-ruimten en bij balies van on der meerbibliotheken, musea en VW. SCHIEDAM - Waar nu nog volkstuintjes, kamille en mar- grieten staan, verrijst straks een nieuw ziekenhuis. Het fusiezie- kenhuis dat het Schieland Zie kenhuis en het Holy Ziekenhuis moet gaan vervangen; de heipa- len liggen bij wijze van spreken al klaar. Volgend jaar moet er een begin worden gemaakt met de bouw, waarschuwt directeur L. van Eijk, anders loopt het zie kenhuis straks een subsidie van het rijk mis. Maar nogai wat be- woners en wijkverenigingen zien niets in de geplande locatie, vlak- bij station Nieuwland. Wijkver- eniging Bijdorp noemt het een 'rampzalig ziekenhuisplan' dat 'zo lek is als een mandje' en is dan ook van plan morgen een de- monstratieve optocht te organi- seren. De tocht gaat donderdag 20 mei van start om 19.00 uur op de hoek Schiedamseweg/Schietbaanstraat en voert onder meer langs de wo- ningen van de Schiedamseweg (die wellicht gesloopt moeten wor den) en het parkeerveld bij het NS- station. Daarna voert de stoet langs een gedeelte van de Poldervaart dat moet wijken voor parkeerplaat- sen voor de patienten, bezoekers en personeel van het nieuwe zie kenhuis. Vervolgens lopen de deelnemers van de demonstratieve optocht langs diverse verkeers- knooppunten zoals de bocht in de Hargalaan. De optocht wordt ook door wijk- vereniging Bijdorp georganiseerd om aandacht te vragen voor het 'persoonlijk leed' dat de drie ge- zinnen van de Schiedamseweg wordt aangedaan, verklaart C. Wijnen. Persoonlijk leed waaraan SCHIEDAM - Deze week staat op de openbare basisschool Annie M.G. Schmidt alles in het teken van de schrijfster waarnaar de school vernoemd is. De school wordt om- getoverd inde Petteflet'elk lokaal beeldteen hoofdstukuit. Vrijdag21 mei is er vanaf 13.30 uur een op tocht door de wijk. De kinderen zijn dan verkleed als de door Schmidt bedachte personages. De thema- week wordt zaterdag 22 mei afge- sloten met een 'Plukdag'. Van 10.00 tot 14.00 uur kunnen er op school spelletjes worden gedaan. Bovendien een mooie gelegenheid voor ouders en andere belangstel- lenden om te kijken hoe mooi de school is geworden. SCHIEDAM - De geboortedag van Annie M.G. Schmidt is 20 mei. In heel het land zijn er dan activiteiten. Ook de Schiedamse bibliotheek doetdaaraan mee. Het musicalkoor van muziekcentrum OpMaat zingt vrijdag 21 mei tussen 16.30 en 18.00 uur liedjes van de 'koningin van de kinderboeken'. Een aantal kinderen lezen ook gedichtjes van Annie M.G. Schmidt voor. Gedu- rende de hele maand mei zijn de boeken van Annie M.G. Schmidt tentoongesteld. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Vier Molens is dinsdag 25 mei van 10.00 tot 13.00 uur een koffie- inloop. De toegang is gratis. Wie 'liefhebbert' in patchwork kan dinsdag 25 mei vanl3.30 tot 15.30 uur aanschuiven in dienstencen trum Oost. Deelnemers betalen fl. 1,50 per keer. Bingoliefhebbers kunnen dinsdag 25 mei van 14.00 tot 16.00 uur terecht in dienstencen trum Oost. Deelname kost zeven gulden voor zes ronden. In dien stencentrum De Vier Molens is woensdag 26 mei van 18.00 tot 22.00 uur biljarten voor dames. Deelnemers betalen zes gulden per maand. Wie liever koersbal speelt kan woensdag 26 mei van 19.15 tot 22.00 uur terecht in dienstencen- trumDe Vier Molens. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug organiseert, samen met winkeliersvereniging Hof va Spaland een fotowedstrijd met als thema: Vader. Voor 1 juni kunnen foto's van vaders (liefst 13x18 cen timeter) worden ingeleverd bij het wijkcentrum en Huize Brabant. Bij het inleveren kan meteen een deel- nemersformulier worden ingevuld. De eerste prijs is fl. 125,- aan foto- materiaal, de tweede prijs een va- derdagcadeau van Gall Gall, de derde prijs het boek De geschiede- nis van de Fotografie. De foto's worden twee weken geexposeerd in Hof van Spaland en De Blauwe Brug. Daarnabeslisteenjury wie op 19 juni de prijzen winnen. SCHIEDAM - Modelspoorvereni- ging Schiespoor besluit zaterdag 22 mei om 11.00 uur het seizoen met het in werking stellen van het lokde- pot bij het station Weissenbach. De stichting Doorreis is aanwezig met een selectie Nederlandse locomo- tievenuithetverledendieom 11.00, 13.00 en 15.00 uur rijdend te zien DE VIER UNDEN DE VIER UNDEN Rechtstreekse import antiek Levering via ons uitgebreide dealernetwerk Eigen import uit China, India en Indonesie Meubelfabriek "DE VIER LINDEN" heeft zijn centrale showroom aan de Strickledeweg 120 te Rotterdam Spaanse Polder. Rechtstreeks zonder tussenhandel! Levering geschiedt via ons uitgebreide dealer netwerk1 Tel.: 010-4158043 I gratis parkeergelesenhbd Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 9 30 tot 17 30 uur, vrijdag koopavond elke zondag van 12.00 tot 17.00 uur. 2E PINKSTERDAG GEOPEND Ambachtelijke kwaliteit uit eigen meubelmakerij Nieuw en oud geloogd grenen, kersen, teak, rotan, en rielen meubelen De locatie van het nieuwe ziekenhuis is veel te krap, menen tegenstanders. Foto Roger van der xraan de media te weinig aandacht aan zouden besteden. Zo moet volgens Wijnen een echtpaar (waarvan de echtgenoot ernstig ziek is) uit een aangepast huis verdwijnen, zonder dat er een geschikt alternatief kan worden gevonden. Ook kregen be- woners van een koophuis van de gemeente Schiedam te horen dat ze zouden worden uitgekocht, weder- om zonder dat de gemeente met een alternatief is gekomen. Wij nen: „Ze hebben nu bij het huis een wei waar ze paarden kunnen laten lopen. Zoek maar een huis waar je net zoiets kan vinden, waar je net zoiets tot stand kan brengen. Dat lukt niet." Wijkvereniging Bijdorp vreest ook parkeerproblemen in de wijk. De parkeerplaatsen op het ziekenhuis- terrein krijgen geen vriendelijk prijskaartje, om zo het openbaar vervoer te stimuleren. Maar Wij nen denkt dat de bezoekers hun au to in de wijk zullen parkeren, ook in Nieuwland, zodat de buurt een onafzienbare stroom blik tegemoet kan zien. In Bijdorp verwacht Wijkvereniging Bijdorp vooral problemen voor voor de omgeving Schietbaanstraat/Spoorbaanstraat. Voor zestig woningen, een wijkge- bouw en het OBK-onderkomen zijn dertig parkeerplaatsen be- schikbaar, en dat vindt Bijdorp te weinig. De plantsoenen zien de be- woners dan ook regelmatig vol met auto's, vooral aan het einde van de dag. Ook de aantasting van de Polder vaart door de aanleg van parkeer plaatsen is de wijkvereniging een doom in het oog. Hoe kan het be- staan dat de gemeente Schiedam, die zich zo verzet tegen de aanleg van de A4 om het milieu te be- schermen, nu opeens het Polder- vaartgebied (onderdeel van de eco- logische zone) wil gaan aantasten. „Dit ziekenhuisplan is zo lek als een mandje", zegt Wijnen die ook wel wil weten (net als Gemeente belangen) wat de andere vijftien ziekenhuislocaties zijn die onder de loep zijn genomen. „De locatie is veel te klein." zijn. De Schiespoordag wordt ge- houden in het clubhuis aan de Wes- terkade 21 van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is een gulden (kinderen betalen vijftig cent). SCHIEDAM - Onder het motto kof fie, koek kunst organiseert het Emancipatiecentrum in samenwer- king met de artoteek Schiedam een aantal gesprekken over kunst. Vrij- dag 28 mei gaat beeldend kunstena- res Meta Oosters tijdens de koffie- inloop in Het Gebouw van 11.00 tot 12.00 uur met de bezoekers in ge- sprek over kunst in het algemeen. In Het Gebouw zijn van 21 mei tot en met 7 juli schilderijen te zien van Ria Klop. SCHIEDAM - Stichting Doe Ge- woon houdt ten behoeve van haar hulpcampagne voor bedelkinderen een collecte in de gemeente Schie dam. van dinsdag 25 tot en met za terdag 29 mei lopen de collectanten huis aan huis in Schiedam, boven- dien worden er op diverse plaatsen in de stad collectebussen geplaatst. Stichting Doe Gewoon werkt aan een structurele oplossing van het bedelkinderenprobleem in Zuid- oost Azie. SCHIEDAM - Lies de Jongh en Maddy Boon exposeren hun schil derijen (acryl op linnen) tot en met' 21 juni in de recreatiezaal en de ha£ van verzorgingshuis De Harg aarw het Hargplein 100. De Jongh Boon schilderen al een aantal jaar samen. Expressionisten en de So- bra-groep hebben de voorketir. Voor beiden zijn felle kleuren favo- riet. De expositie is dagelijks te be- zoeken van 9.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Het consultatiebu- reau van Thuiszorg Nieuwe Water- weg Noord organiseert donderdag 20 mei een informatie-avond over de gevoelens van jonge kinderen tot en met vier jaar. Een wijkverpleeg- kundige geeft deze avond een inlei- ding over het onderwerp. Daarna kunnen de ouders ervaringen uit- wisselen. De avond wordt gehou- den in het consultatiebureau aan het Bachplein 588, om 20.00 uur. Deel name kost fl. 2,50. Belangstellen- den kunnen zich aanmelden bij de Thuiszorgcentrale, tel. 2467300. SCHIEDAM - Klara Huckestein exposeert haar schilderijen in de hal en de recreatiezaal van verzor- gingshuis Spaland aan de Willem Andriessenlaan 2, waar ze sinds kort ook woont. Huckestein begon op haar 63ste met schilderen. Nu op haar 83ste schildert ze nog altijd; het liefst dieren, maar ook landschap- pen. De expositie is nog tot 14 juni te zien, dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Bij de komende edi—9 tie van het Maasboulevardfeesf (2, 3, en 4 juli) staat de muziek centraal: meer bands zullen optreden dan vo rig jaar. De vrijdag staat dit jaar in het teken van de lach met optredens van standup-comedians en een op treden van de theatergroep Enge Buren. Bij onderstaande adres- sers kurt u de Maaipost alsnog ophalen, Sigarenmagazijn van de Boo", Groenelaan 53 Stsaskantoor, Sia Jserf 1 Plusmarkt Koornneef, Mgr. Nolenslaan 516-51 P. Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Intel Pentium II 350Mhz, 32Mb jeheugen, 512Kb cache, 5,tSb harddltk, 40x CD-Rom 8Mb videolcaert ASP, 300watt speakerset n karri direct eta de siaj!!! Crazy week Specie! Creative 3D Blatter Savage 4 20 en 3D verteellerkeert vow Je meette overweldlgende gtae-ervaring allerttjden (AGP uhveeriej) Geopend Dinsdag t/m Zaterdag van 9.30 tot 17.30 uur, Donderdag koopavond

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3