van de Architectuur 4 juli Metropolis Festival 4 juli Dag Wonder op Water 4 juli World Symposium on Choral Music 10 en 11 juli Zomerpodium acht zondagmiddagen 11 juli - 29 augustus Openluchtbioscoop Zomerpodium 20 - 29 augustus Solero Zomercarnaval Straatparade 31 juli Dag van de Romantische Muziek 8 augustus Kopkonserten 3-5 September Dunya Festival 5 en 6 juni Rotterdamse Kunstdagen de marktdag 13 juni De Parade 18 - 27 juni Kolkkonsert 17 en 18 juli Rotterdams Straatfestival 21 en 22 augustus Wereldhaven Festival 3-5 September FFWD Heineken Dance Parade 14 augustus Rotterdam Streetlife 27 juni Colofon Informatie X Diverse locaties in het centrum. Toegang varieert van gratis tot fl 15,- Locatie: Zuiderpark. Toegang gratis Binnenrotte en Stokviswater Rotterdam. Toegang gratis Bij en in de Laurenskerk en in Delfshaven. Toegang gratis tot 25,- Rozentuin in het Museumpark. Toegang gratis Museumpark Rotterdam. Toegang gratis Centrum. Toegang gratis Het Park bij de Euromast Rotterdam. Toegang gratis Haven Vrij Entrepotgebied (Kop van Zuid). Toegang gratis Het park bij de Euromast. Parklaan. Toegang gratis Blaak/Binnenrotteplein Rotterdam. Toegang gratis Museumpark Rotterdam. Toegang terrein tot 19.00 uur gratis (daarna jl 5,-) Toegang voorstellingen van fl 4,- tot fl 20,- Aelbrechtskolk Delfshaven. Toegang gratis Plein bij station Blaak en de Beurs Traverse. Toegang gratis Havengebieden en centrum. Toegang gratis Centrum en Lloydpier Rotterdam. Toegang gratis Kop van de Binnenrotte/Blaak. Toegang gratis. jgP 'm. V-j Deze speciale bijlage kwam tot stand in opdracht van de Stichting Rotterdam Festivals, in samenwerking met Maas- stad weekbladen. Redactie: Rotterdam Festivals, Nathalie Langstraat Noesja Hoffschlag Maasstad weekbladen, Maurice Heijnen Vincent Wernke Fotografie: Bas Czerwinski Vormgeving: Joop Langeveld Maurice Fleijnen Voor informatie over de Rot- terdamse Zomerfestivals: 1. Algemeen informatienum- mer: 0900 - 1410 (35 ct p min.) of 0900-403 40 65 (50 ct p/m) 2. www.rotterdamfestivals.nl 3. ANWB/VVV Rotterdam 4. De zomerfestivals zijn iede- re dinsdag en donderdag te zien bij TV Rijnmond. Reisinformatie: 0900 - 9292 (75 ct p/min.) 'Rotterdam Zuidwaarts' is het thema van 1999. Naast openstelling van bijzondere architectonische gebouwen zijn er diverse tentoonstellingen en wordt er een architectonische en tramtocht georganiseerd. Deze tocht on- der leiding van een gids voert langs de vele nieuwe bouwprojecten op 'De Kop van Zuid'. Aanvang: 10.00 uur. Info: 010 - 436 99 09 (ArchiCenter) en www.rotter- damfestivals.nl. Route: afhankelijk van het te bezoeken gebouw, info bij het ArchiCenter. Metropolis biedt weer een verscheidenheid aan nationale en internationale acts verspreid over diverse podia. Er is een markt met diverse kramen en men kan kanovaren om het festival vanaf het water te aanschouwen. De eerste namen zijn reeds bekend Redivider (NL), Wallrus (NL), Gorki (B), Boyd Small (NL/USA), P18 (FR) Todos Tus Muertes (Arg), U-Gene Oh-Jay (NL) en The Postmen. Een festival voor de muzikale fijnproever, dus! Aanvang: 13.00 uur. Info: 010 - 436 05 55 en www.metropolis.luna.nl. Route: vanaf Rotterdam CS metrostation Zuidplein. Dit festival is een mode- en vormgevingsevenement met een drijvende modeshow waaraan ontwerpers, vormgevers en kunstenaars deelnemen. Het festival staat dit jaar in het teken van de hoed, dus is er een hoedenpa- viljoen met demonstraties, workshops, materialen en nog veel meer over de hoedenambacht. Tevens is er de mogelijkheid om te bekijken, passen en te kopen. Aanvang: 12.00 uur. Info: 0900-1410 en www.rotterdamfestivals.nl. Rou te: vanaf Rotterdam CS tram 20 en metrostation Stadhuis of Blaak. Dit weekend zullen op diverse buitenlocaties gratis optredens zijn van uit- eenlopende koren. Op zaterdag is er een snelzingwedstrijd en om 23.00 uur start de Nacht van de Rotterdamse Smartlap. Tevens is er een muziek- beurs in de Laurenskerk. In de Doelen, de hoofdlocatie, zijn van 7 t/m 14 juli concerten van de top wereldkoren. Kaarten verkrijgbaar bij kassa van de Doelen 010-217 17 17 Aanvang: 11.00 uur. Info: 030 - 231 31 74 en www.snk.nl. Route: vanaf Rotterdam CS 5 minuten lopen richting het centrum en metrostation Delfshaven. Een nieuwe zomereen nieuwe aanpak. Elke zondagmiddag zijn in de Rozentuin optredens en acts voor jong en oud. Een greep uit het program- ma: Op 25 juli wordt het park overspoeld door artiesten van allerlei soor- ten en afkomstig uit uiteenlopende windstreken. Op 28 augustus viert Gay Rotterdam feest met een groots bal. In augustus is er bovendien een skate- parcours (tot 18.00 uur). The Postman verzorgt op 29 augustus een veel- belovende afsluiting van het 'podium'. Aanvang: 13.00 uur. Info: 010 - 425 32 92 en www.rotterdamfestivals.nl. Route: vanaf Rotterdam CS met tram 4, 5 en metrostation Eendrachts- plein. i 4 De asfalt-vlakte van het Museumpark wordt eind augustus omgetoverd tot een openluchtbioscoop. Iedere avond wordt er gratis een opvallende film uit de Nederlandse filmtheaters en art-houses vertoond. Voor aanvang van de films draait een DJ passende muziek en worden er korte voorfilms ver toond. Aanvang: 20.00 uur. Info: 010 - 425 32 92 en www.rotterdamfestivals.nl. Route: vanaf Rotterdam CS met tram 4, 5 en metrostation Eendrachts- plein De Caribische feestvreugde begint op 3 juli, wanneer de Koningin van het Zomercarnaval wordt gekozen. De avond voor de Straatparade, vrijdag 30 juli, wordt de stad opgewarmd door drie brassbands (19.00 uur). Zij trek- ken door de stad met als eindpunt Churchillplein, dat voor de gelegenheid is omgedoopt tot dansplein. Op zaterdag 31 juli trekt de Straatparade door het centrum. De optocht van ldeurrijke praalwagens en carnavalsgroepen is oogverblindend. Twee podia dragen muzikaal bij aan dit tropische feest en sluiten de dag af met een internationale topact. Aanvang Straatparade 13.00 uur. Info: 010 - 414 17 72 en www.solerozo- mercarnaval.com. Route: op loopafstand vanaf Rotterdam CS. Drie dagen lang kunnen bezoekers kennis maken met het reilen en zeilen van de Rotterdamse haven. Het thema is 'De Onzichtbare Haven' en biedt veel maritieme, educatieve en culturele activiteiten. Een greep uit het pro- gramma: excursies naar bedrijven in de haven, een World Trade Market, spectaculaire demonstraties op en rond het water, (scheeps)bezichtigin- gen. Op vrijdagavond de feestelijke intocht van schepen 'Licht op Stroom', op zaterdagavond vuurwerk tijdens de 'Nacht van de 1000 Ster- ren' en zondagmiddag sluiten Anouk band 'Heineken Music' af. Speci- aal voor jongeren zijn er de fungames met halfpipes en optredens van veelbelovende bands. Aanvang: 9.30 uur. Info: 010 - 412 53 53 en www.wereldhavenfestival.nl. Route: vanaf Rotterdam CS met tram 5, 6, 20 en metrostation Leuveha- ven, Wilhelminaplein; pendelboten op hetfestivalterrein. Kopkonserten is een klassiek evenement in de haven van het Vrij Entre potgebied. Op vrijdagavond is er licht klassieke muziek van Pianist Lau rens van Rooyen, begeleid door 'Het Collegium'. Zaterdagavond zingen tien sopranen een selectie van aria's en duetten. De laatste avond is er de Italian Opera Night met ondermeer leden van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest onder leiding van diligent Wim Steinmann en de sopraan Angelina Ruzzafante. Aanvang: 20.00 uur. Info: 0900 - 1410 en www.rotterdamfestivals.nl. Route: vanaf Rotterdam CS met tram 20 en metrostation Wilhelminaplein. Dunya; de reis om de wereld in 12 uur biedt de bezoekers een reis om de wereld met muziek, dans en literatuur in de vorm van storytelling, jazz poetry en performing poets. Op zaterdagavond is er een intieme opzet in het hart van het park met grote namen uit verschillende disciplines zoals de fameuze Oumou Sangare, Archie Shepp en het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest met Ray Lena. Op zondag is het programma op 13 podia te beluisteren en te bekijken. Naast de bestaande dorpspodia waar culturele migrantenorganisaties hun programma presenteren is er een nieuw dorp; het Surinaamse. Er is tevens een Mini Dunya met een uitgebreid kinder- programma voor en door kinderen. Aanvang: za 19.00 uur, zo 13.00 uur. Info: 010 - 233 09 10 en internet www.dunya.nl. Route: vanaf Rotterdam CS met tram 5, 6, 16 en metrosta tion Leuvehaven. Tijdens de zondagsmarkt zullen een veertigtal kunstenaars, schilders, beeldhouwers, conceptuele kunstenaars en muzikanten zich presenteren en hun werk te koop aanbieden. Men ontmoet de kunstenaars en zijn of haar werk en kan met hen daarover van gedachten wisselen. Aanvang: 13.00 uur. Info: 010 - 243 59 59 en www.rotterdamfestivals.nl. Route: NS station Rotterdam Blaak. Het Kolkkonsert is een festival voor liefhebbers van klassieke muziek. Op zaterdagavond is het drijvend podium in de kolk voor Igor Roma. Het pu- bliek kan vanaf de kade of vanuit een bootje genieten van het concert dat plaatsvindt op een ponton. Zondagmiddag zal onder meer het Rotterdams Philharmonisch Orkest een aantal werken uitvoeren. Aanvang: zaterdag 20.30 uur en zondag 14.00 uur. Info: 010 - 476 79 01 en www.Delfshaven.com. Route: vanaf Rotterdam CS met tram 46 en metrostation Delfshaven. Ruim veertig klassieke en hedendaagse romantisch getinte concerten, door professionele en amateur musici uit binnen- en buitenland vormen de basis voor een dagje stijlvol genieten. De Engelse theetuin, de kleding van de bezoekers, de picknickmanden en de champagne geven het park een sfeervolle ambiance. De dag wordt om 21.30 uur afgesloten met het Maanlichtconcert. Bij slecht weer wordt de dag verplaatst naar zondag 15 augustus. Aanvang: 12.00 uur. Info: 0900 - 1410 en www.rotterdamfestivals.nl. Route: vanaf Rotterdam CS met tram 5, 6 en metrostation Leuvehaven. Dit jaar twee dagen nationale en internationale allure. Muzikanten, acro- baten, clowns, goochelaars, vuurspuwers, poppenspelers en vele anderen zullen de stad verrassen, ontroeren en verbazen. Natuurlijk worden kinde ren hierbij niet vergeten. Zondag wordt gestreden om de Gouden Straatkei, waarbij het publiek de jury is. Aanvang: 12.00 uur. Info: 0900 1410 en www.rotterdamfestivals.nl. Rou te: op loopafstand vanaf Rotterdam CS. Op zaterdag 14 augustus is het weer zover, dan verandert Rotterdam in 66n groot dansfestijn. Onder het motto Take me to the Bridge start de war ming-up om 11.00 uur bij de Erasmusbrug. De uitgedoste parade met in ternationale dj's, dancers en live-acts trekt vervolgens op wagens door de binnenstad. Deze wagens zullen alle varianten van dance-muziek ten ge- hore brengen. De Parade mondt uit in een gratis megaparty op de Lloyd pier (18.00 uur). Aanvang: 13.00 uur. Info: 0900 - 1410 en www.ffwdheinekendancepara- de.nl. Route) op loopafstand vanaf Rotterdam CS Een sportief lifestyle festival voor jongeren. Het spektakel bestaat uit ver schillende onderdelen: streetsoccer, streetdance, citybasketball en skating (ramp streetparcours). Verder zijn er dance-acts, workouts en een dj contest in samenwerking met Stadsradio Rotterdam. Aanmelden vanaf 10 mei op 0900 202 51 87 (44 ct p/m) of kom op die dag gewoon langs. Aanvang: 11.00 uur. Informatie: 0900 202 51 87 (44 ct p/m) en www.rot- terdamfestivals.nl. Route: vanaf Rotterdam CS met tram 1, 3, 13 en metro- stattBn Blaak. Aji;# De Parade is een reizend festival vol theater, muziek, vertieren spektakel. Voor zowel kinderen als volwassenen zijn er tien dagen lang doorlopend voorstellingen die varieren in lengte van drie tot vijftig minuten. De sfeer volle ambiance van theatertenten, een zweefmolen, een fonteintent, een mini-reuzerad en terrasjes maakt de Parade ook een plek om lekker te eten, te drinken en te flaneren. Aanvang: 15.00 uur terrein open, 15.00 uur kinder- en vanaf 19.30 uur avondvoorstellingen. Info: 033 465 45 77 en www.mobilearts.nl. Route: vanaf Rotterdam CS met tram 5, 4 en metrostation Eendrochtsplein. '&SMU

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 24