'Die ambtenaren blijven liever op hun pluche gat zitten' s& ril OP w m MaasstaD Bovenregionaal vervoer voor gehandicapten MaasstaD Gemeente en HBG ondertekenen projectovereenkomst Terras op het Veerplein: een beleefd spelletje met een rad van avontuur morgen Wind tijdelijk vervangen KgMDQiJ] Vlaardin ovei WiiKBLADiN SCHIEDAM SCHIEDAM - Wethouders A. Reijnhout, A. G. Wieg- man en L. A. Hafkamp heb- ben afgelopen vrijdag na- mens de gemeente Schie dam hun handtekening ge- zet onder de projectovereen komst van het Land van Be lofte. Het project, onder ver- antwoordelijkheid van HBG Bouw en Vastgoed, moet de schakel gaan vormen tussen het Stadserfplein en de bin- nenstad. De eerste paal gaat naar verwachting in april volgend jaar de grond in, de verkoop van de woningen start begin volgend jaar. De prijzen zullen uiteenlopen van 2,5 tot 4 ton. In 2001 moet het complex af zijn. 58^ Markt Lekker kontje SCHIEDAM - Natuurcentrum KNNV De Boshoek opent zon dag 30 mei voor de laatste keer haar deur voor de Midden-Del- fland-tentoonstelling. Bovendien is er een tweedehands na- tuurboekenmarkt, is er een lezing over de vogels van Midden- Delfland en een presentatie van de jeugdgroep van de KNNV. De Boshoek is te vinden aan het Bospad 3 (achter het Bach- plein). Het natuurcentrum is geopend van 12.30 tot 16.30 uur. De entree bedraagt twee gulden (kinderen een gulden). Harmonia Kakki Prakki Expositie Rommelmarkt Concert 55-Plus Expositie Rommelmarkt Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Woensdag 26 mei 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur ds G. de Lang: 17.00 uur, ds W. Westland. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds J. Visbeek. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds N. K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, dhr. A. F. Ruijl. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds A. N. Ver- heul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds W. M v d. Vegt. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds C. Melgers. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. P. U. van 't Hoff. Aanvang: 16.30 uur, ds H. van Winkelhoff. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur dhr. A. I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgan- gers K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring. Zondag 11.00 uur, euch.vie ring. Voorganger K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 09.30 uur, ge- zongen eucharistie in Paradijskerk, Nieuwe Binnenweg 25 in Rotter dam. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds H. H. A. B Bergman. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie H. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Latlge Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63 Aanvang 10.00 en 17.00 uur, ds N. v. d. Want. Wo. 19.45 uur ds v. d Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J.Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERM1JN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Bouw 'Land van Belofte' start in april volgend jaar Met de ondertekening van de overeenkomst lijkt de herbouw van het voormalige Hemaplein zeker gesteld. Het plan van HBG voorziet in een combinatie van wonen en werken, moderne en klassieke bouw in een rechthoeki- ge vorm met in het midden een binnenpark. Het park wordt 's avonds waarschijnlijk afgesloten. Overdag kan iedere Schiedam- mer op een bankje neerzitten. Voor de commerciele ruimte (in totaal 2700 vierkante meter) is belangstelling getoond vanuit de zakelijke dienstverlening (ban- ken, makelaars). Ook horeca-on- dernemingen zijn gei'nteresseerd. Voor de grote unit voor een grootwinkelbedrijf (1500 vier kante meter) is volgens HBG nog 'geen serieuze gegadigde', er lo- pen orienterende gesprekken met een aantal partijen. De commerci ele ruimte komt aan de kant van het Broersvest en aan het plein: allemaal gevestigd op de begane grond. Ruimte is er verder voor De schetsontwerpen van het Land van Belofte: kleurrijk en vol fantasie. Foto Roger van derKraan een parkeergarage voor ongeveer 120 auto's (ondergronds). Daar- naast komt er een fietsenstalling met ruimte voor een klein winkel- tje. Veel belangstelling wordt ver- wacht voor de 73 appartementen mai en 20 atelierswoningen die het plan rijk is. In de bouw van de woningen vind je zowel de histo ric van Schiedam terug (trapge- veltjes) als meer modernere in- vloeden in vooral in de zijde te- genover het stadserfcomplex. Door de variatie in woningtypen wordt tegemoet gekomen aan de wensen van een aantal doelgroe- pen: atelierwoningen voor gezin- nen en werkenden-aan-huis, rela- tief goedkope appartementen voor starters, en middeldure mai sonettes en appartementen voor doorstromers. Het plein dat in het verlengde van het Stadserfplein ligt, krijgt voor al een terrrasfunctie; de week- markt wordt ook volgens HBG Wethouder Wiegman zet de handtekening. Foto Roger van der Kraan op dit plein gehouden. Niet be- kend is wat de functie zal worden van het vierkante gebouwtje dat op de hoek van het plein (wel- licht) zal verrijzen. Hierover moet nog een beslissing vallen. De borden met impressies van het Land van Belofte, die achter de drie wethouders in het stadskan- toor hingen, zijn slechts impres sies. Het plan ligt nog in de schetsfase. Door Ger van Veen VLAARDINGEN - Lopen de Stadsgesprekken in Schiedam als een trein; in Vlaardingen ligt nie- mand wakker van de lokale tegen- hanger, het Stadsdebat. De ge meente had zich zoveel van het stadsdebat voorgesteld, maar ook de 4e aflevering van het 'Terras op Tournee' werd een zeperd. Het festijn stierf niet in schoonheid, doch in simpelheid. Van een debat was nauwelijks sprake. Er werden geen spitse vragen gesteld, geen discussie uitgelokt, kortom nooit stront aan de knikker. Beleefd en netjes werkten Jet Sol, haar en- queteurs en Trio Hasjee het 'sim- plistische' spektakel af. Het geheel leek nog het meest op een TV- spelletje zonder prijzen. Een half uur na planning (proble- men met de stroomtoevoer) begint het spektakel met de opening van Trio Hasjee. 'O wat is het hier ge- zellig', zingen ze vol goede moed. Een aantal mensen komt schuchter op de muziek af. Ambtenaren glunderen voorzichtig... zou het na de eerdere teleurstellingen dan toch nog goed komen? Per slot van rekening is het vierde terras op pri me time, zaterdagmiddag van twee tot vijf uur op het Veerplein, ge- pland. Op een zeker moment zijn er zeker dertig a veertig man en vrouw publiek op het zonovergo- ten terras aanwezig. Toch is de be langstelling voor de fruitkraam op de weekmarkt beduidend groter. Bananen en aardbeien boven het belang van inspraak in de politiek. Er is een rad van avontuur. De door de gemeente ingehuurde kin- deren, die de modernistische naam promokids toebedeeld kregen, de- len kleurige briefjes uit met een groot vraagteken erop. En iedere keer als het rad draait siddert het publiek van spanning. "Paars", roept Jet Sol. Ze beent op een vrouw in het publiek af. De came raman volgt haar en duwt de vrouw ongegeneerd de camera on der haar snufferd. „Is het in Vlaar dingen groen genoeg?", vraagt Sol. „Ja", antwoordt de vrouw. „Blauw" Niemand. Sol is echter niet voor een gat te vangen en stapt zomaar op een man af, niet weten- de of hij in het bezit is van een briefje. ,,Als u burgemeester van Vlaardingen zou zijn...?" De man onderbreekt haar: „Wie is de bur gemeester. Ik ken die man niet, het wordt tijd dat hij zich eens bekend en o Ook tijdens de vierde en laatste editie van het Terras op Locatie, afgelopen zaterdag op het Veerplein, was er weinig respons van het publiek. Foto Roger van der Kraan maakt". Op het moment dat de man het zegt, verdwijnt burge meester Stam, likkend aan een ijs- je, tussen het winkelend publiek. „Rood'Een aantal kinderen vindt dat de Hoogwitte afgebroken moet worden om plaats te maken voor een skatebaan. „Leggen we ge- woon een bom eronder", zegt Sol, zonder de intentie te hebben om te vragen of de kinderen een alterna- tief in gedachte hebben. „Ze heeft een lekker kontje, maar verder komt er niet veel uit", zegt een man tot zijn vriend. Sol probeert het wel. Beleefd en vriendelijk stelt zij haar clichevraagjes om achter de (on)genoegens van de Vlaardingse bevolking te komen. Haar manco is dat ze de stad niet kent, geen weet heeft van wat er in Vlaardingen leeft. Als zij een vraag wil stellen aan GroenLinks- raadslid Jan van der Kolk. zegt zij: „Sorry, aan ambtenaren stellen we geen vragen." Rood, blauw, paars... en zo gaat het maar door, ruim twee uren lang. Een keer is er wat leven in de brouwerij. Een man met een harde stem wil een verbaal duel met Sol aangaan. „Die ambtenaren voeren de wetten uit maar ze controleren ze niet. Ze blijven liever op hun pluche gat zitten. Inspraak lap ik aan mijn laars. Als ik een brief schrijf aan B&W krijg ik of een antwoord van een ambtenaar of helemaal geen antwoord. Dit is een schijnvertoning, een doekje voor het bloeden." De uitspraken van de man zouden een interessante discussie uit kunnen lokken, maar niets van dit alles. Sol gaatgewoon door met rood. Als een andere man haar op de kast probeert te jagen door te stellen dat haar vraagjes toch bijzonder clichematig zijn, zegt zij: „Ik hoop dat u het beter kan." 'Mathilde, je danst als een wilde', zingt trio Hasjee. De stemming zit er goed in bij de organisatie. Bij het publiek minder, er vertrekken steeds meer mensen. Veel minder mensen steken hun hand op als Sol haar kleurtjes afroept. De enquet- eurs van de gemeente hebben meer bijval. Het publiek is best bereid om de enqueteformulieren in te vullen. Maar bijna niemand weet hoe het beter moet. De interesse in de plaatselijke politiek is niet bijs- ter groot. „Het komt omdat de Vlaardingse bewoners weinig vertrouwen heb ben, anders zouden er veel meer komen", zegt iemand. Een ander vindt dat er een buitenzwembad moeten komen. De Spaanse trap- pen moeten kinderwagenvriende- lijk gemaakt worden, een bio- scoop, meer parkeergelegenheid, de Europaboulevard vrij, meer groen, minder groen, te weinig speelplaatsen, meer veiligheid, het openbaar vervoer naar Schiedam beter... maar hoe... daar heeft bijna niemand een idee over. Het groot- ste gedeelte vindt het wel best in Vlaardingen. „Ze zijn gewoon sufgepikt die bur gers", beweert de man die met At- tema sprak.Waar staan ze hier nu voor? Ze luisteren toch niet. Laat ze eerst maar eens die arrogante houding van zich afschudden... misschien dat ze dan een keer naar ons gaan luisteren." Een vrouw dient hem van repliek: ,,Iedereen is tegenwoordig maar ontevreden, dat is het probleem. Vlaardingen is een heerlijke stad en ik woon er graag." Trio Hasjee gooit er nog een dijenkletser uit. Het Veerplein ziet er verlaten uit. Nog maar een paar personen bevolken het terras. Sol breit er een eind aan. De muzi- kanten pakken in. Een groepje ambtenaren praat nog even na. Het is 16.15 uur. Het festijn is afgelo pen, drie kwartier eerder dan de bedoeling was. De fruitkraam op de weekmarkt is los, een kwartier later dan de bedoeling was. Vlaar- dingers over morgen, strandde ook vandaag. SCHIEDAM - E. van de Goot ver- zorgt donderdag 27 mei de harmo- nia-avond met een lezing over trancedente meditatie. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165 in Schiedam. De avond begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt fl. 8,50. SCHIEDAM - Kindertheater Kak ki Prakki speelt zondag 30 mei om 14.00 uur de voorstelling 'De Griezelkoningin' in wijkcentrum De Blauwe Brug. Het is een span- nend verhaal waarin ridder Juskom op zoek gaat naar de verdwenen Keukenprinses. De voorstelling is bedoeld voor kinderen vanaf zes jaar. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de balie van het wijkcentrum. SCHIEDAM - Pien Westerveld exposeert nog tot 7 juni haar acryl- schilderijen in verzorgingscentrum DrieMaasStede aan de Voorbergh- laan 35 in Schiedam, de tentoon- stewlling is te zien tijdens de ope- ningsuren van DrieMaasStede. Tien procent van de opbrengst van de werken komt ten goede aan de actie voor de vluchtelingen uit Kosovo. SCHIEDAM - Carnavalsvereni- ging De Rietzeilers organiseert za terdag 29 mei een rommelmarkt. In tegenstelling tot voorgaande ja- ren zijn de kramen niet te vinden op het Museumplein maar op het Hemaplein. De rommelmarkt be gint om 10.00 uur en wordt omlijst met vrolijke muziek. SCHIEDAM -Muziekvereniging harpe Davids houdt zaterdag 29 mei haar jaarlijkse concert voor donateurs en belangstellenden in het Theater aan de Schie. Aan het concert wordt meegewerkt door het harmonie-orkest, het B-orkest en de majorettengroepen/twirl- teams van de vereniging. De avond begint om 19.30 uur met een optre- den van het opleidingsorkest. De toegangsprijs bedraagt vijftien gul den. De zaal is vanaf 19.00 uur ge opend. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Vier Molens is zondag 30 mei van 11.00 tot 13.00 uur een koffie- inloop. De toegang is gratis. In dienstencentrum De Woudhoek wordt maandag 31 mei van 19.30 tot 22.00 uur geklaverjast. Deelne- mers betalen fl. 2,50 per maand. Wie liever gaat gymnastieken kan dinsdag 1 juni om 1L15 uur, 12.15 uur of 13.15 uur terecht in dien stencentrum De Woudhoek. Deel- name kost twee gulden poer keer of acht gulden per maand. In dien stencentrum De Woudhoek wordt woensdag 2 juni van 19.30 tot 21.30 uur koersbal gespeeld. Deel- name is gratis. SCHIEDAM - In bibliotheek Schiedam-Noord staan tot en met 24 juni een vijftal vitrinekasten met fraaie ambulancewagentjes. Zowel op de volwassenen- als de jeugdafdeling zijn de autootjes te bewonderen. Ze maken deel uit van de collectie van C. Verhoef, een verzamelaar uit Zoetermeer. De tentoonstelling is nog tot 24 ju-' ni te bewonderen tijdens de ope- ningstijden van de bibliotheek, maandag, woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 17.00 uur, donderdag van 14.00 tot 20.00 uur en zater dag van 10.00 tot 13.00 uur. SCHIEDAM - Wijkcentrum Dreesplein organiseert zondag 30 mei weer een rommelmarkt. Deze is buiten op het plein bij het wijk centrum te vinden. Van 12.00 tot 16.00 uur is er op de diverse kra men weer van alles te vinden. De toegang is gratis. SCHIEDAM - D. Wind, directeur van het Stedelijk Museum, wordt wegens ziekte tijdelijk vervangen door A. van der Werff. A1 enige tijd wordt Winds taak overgeno- men door het huidige personeel. Mede gezien de krappe perso- neelsbezetting dreigt die extra be- lasting nu te zwaar te worden. Van der Werff doorliep de Vrije Academie in Den Haag en vervul- de daarna tal van verschillende be- stuurlijke- en beleidsfuncties in de kunstwereld. WATERWEG - Per 1 juli 1999 treedt een nieuwe service op het gebied van bovenregionaal ver voer voor gehandicapten in wer- king. Deze service wordt, in op- dracht van het rijk, uitgevoerd door Connexxion, een bundeling van de regionale vervoersbedrij- ven van ZWN, NZH, Midnet en Oostnet. De nieuwe reisservice met de naam Traxx, is een aanvul- ling op de bestaande'vervoersvoor- zieningen voor gehandicapten, en biedt een landelijke dekking. In de regio Nieuwe Waterweg-Noord is een lokaal vervoerssyteem voor gehandicapten, met collectief taxi- vervoer. Deze Teletaxi biedt ver voer tot aan de grenzen van de re gio. Gehandicapten die echter ver der willen reizen, ondervinden nogal eens moeilijkheden of be- lemmeringen. Traxx moet hier een eind aan maken door in-, uit- en overstaphulp te bieden en daar waar geen toegankelijk openbaar vervoer of collectief vraagafhan- kelijk vervoer beschikbaar is aan- vullend vervoer in de vorm van een deeltaxi aan te bieden. Gehandicapten die gebruik willen maken van de reisservice van Traxx kunnen met 66n telefoontje de hele (bovenregionale) reis van deur tot deur laten regelen, inclu- sief de hulp bij het in-, over- en uit- stappen. Ook gehandicapte spor- ters die in wedstrijdverband spor- ten, kunnen van Traxx gebruik ma ken. Afhankelijk van de wensen en mogelijkheden van de gehandicap te reiziger, de openingstijden van de lokale vervoerssystemen en de routeplanning biedt Traxx een combinatie van vervoersvormen aan. Overigens valt bijvoorbeeld woon-werkverkeer of leerlingen- vervoer niet onder de service van Traxx. Het gaat uitsluitend om so- ciaal vervoer. Het telefoonnummer van Traxx reisservice is 0900- 0987 (vanaf 1 juli 1999). Voor doven en slechthorenden is een speciale teksttelefoon beschik baar: 023-5341876. Om gebruik te kunnen maken van de reisservice heeft men een ver- voerspas nodig. Deze pas kost vijf tien gulden. In aanmerking voor deze vervoerspas komen mensen die een gemeentelijke beschikking hebben waarin staat dat ze gebruik kunnen maken van het vervoer in het kader van de Wet voorzienin- gen Gehandicapten (WVG), of een invalidenparkeerkaart, een bege- leiderskaart van de Nederlandse Spoorwegen of een verklaring van de huisarts. Uitgangspunt van de reisservice is, dat de kosten verge- lijkbaar zijn met de kosten van het openbaar vervoer. In het informatiecentrum in de hal van het stadhuis van Maassluis zijn brochures verkrijgbaar over Traxx. Hie'rin is meer informatie over de ze nieuwe reisservice voor gehan dicapten te vinden. Bovendien zit ten er formulieren in voor het aan- vragen van een Traxx vervoerspas en een medische verklaring. p

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3