flits Klein Informatica levert computers op maat MaasposT Amivedi Filmhuis Schiedam Niet 'met treintjes spelenmaar 'een hobby bedrijven VVK zwaait Willem van Baarle op grootse wijze uit SCHIEDAM - Ze waren bijna allemaal zaterdag naar het veld van voetbalvereniging VVK gekomen. Van oud-trai ner Aad Bierhuizen tot ex- spits Eus Klerks, van voorma- lig verzorger Theo van Duijn tot voetbaldier Cees Schou- wenburg. De oude bekenden van Excelsior'20 waren maar al te graag ingegaan op de uit- nodiging van VVK om de af- scheidswedstrijd van Willem van Baarle met hun verbale en fysieke aanwezigheid op te luisteren. De feestelijke reii- nie was een groot succes. Na de ludieke voetbalpartij, door het voltallige eerste team van VVK uiteraard dik gewonnen (8-1), bleef het in en rond het clubhuis op Sportpark Kethel nog lang onrustig. 7 r t Scheie .vanlto pjryv Festiviteiten Eerbetoon Clubliefde Achtste mid-avondfietsvierdaagse Hermes DVS lachende derde Gemeenteambtenaren contra Asvion Oud-eerste elftallen bij SWSMC Een rondje van tc Rijnmond Zomerse bridge-instuif Stuur sportnieuws naar de Maaspost Hoe meer zielen, hoe meer vreugd Onder Ons wint nederlaagserie Braderie en rommelmarkt in Thurlede Woensdag 26 mei 1999 xq53 SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermis- te huisdieren en brengt vin- der en eigenaar met elkaar in contact. Voor meer infor- matie over onderstaande dieren kan worden gebeld met de afdeling Schiedam, tel. 4711857. Gevonden Agapornis, geel met rode kop, bachplein, 18 mei. Britse korthaar, ongeveer twee jaar, blauw-creme, Van Ostadelaan, 19 mei. Poes, lapjes, witte kraag en voorpoten, bruine driehoek over neus, boven linkeroog rood, Julianalaan, 17 mei. Poes, Perzisch, rood, Mieriks- veld, 16 mei. Poes, goudbruin/rood, al vijf weken gesignaleerd, Dille- veld. 13 mei. Poes, schildpad, veel wit, Har- gapark, 13 mei. Kater, zwart, groene ogen, on- gecastreerd, Veeartsweg, 17 mei. Kater, gecastreerd, cypers, witte sokjes, achter kousen, groene ogen, Bommelsestraat, 15 mei. Poes, zwart, rode halsband, Smetanalaan, 18 mei. Vermist Kater, cypers, ongecastreerd, elf maanden, zwarte vlooien- band, Burgemeester Honner- lage Gretelaan, 17 mei. Kater, gecastreerd, halflang- harig, beige, Oostsingel, 2 maart. Kater, gecastreerd, zwart, gele ogen, twee jaar, Algerastraat, 9 april. SCHIEDAM - Filmhuis Schiedam vertoont donder- dag 27 en vrijdag 28 mei 'Fear and Loathing in Las Vegas van Terry Gilliam. De exentrieke journalist Hun ter S. Thompson ging begin jaren zeventig met een kof- ferbak vol drugs op pad om een motorrace in de woes- tijn te verslaan. Dat resul- teerde in het cultboek Fear and Loathing in Las Vegas. Dat boek is nu verfilmd door Terry Gilliam. Hij volgt trouw de uitzinnige be- schrijvingen van de psyche- delische effecten van drugs en de verborgen gekte in Amerika. Zaterdag 29 mei draait 'Festen'. De film ver- haalt over de zestigste ver- jaardag van de zakenman Helge Klingenfeld. Het feest is tot in detail voorbereid. Niemand is zich bewust van het naderend onheil. Filmhuis Schiedam is geves- tigd in Theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12. de voorstel- lingen beginnen om 21.00 uur. De toegangsprijs be- draagt tien gulden. Honderden spoorfanaten op laatste Schiespoordag Door Monique Siemsen SCHIEDAM - Kleine mensjes, boompjes en natuurlijk treintjes. Dat is wat de harten van de leden van Schiespoor sneller doet klop- pen. Schiespoor is de model- spoorvereniging die sinds jaar en dag maandelijks open dagen or- ganiseert in Schiedam. Het is al- tijd druk op deze dagen, die goed worden bezocht met gemiddeld 150 belangstellenden. De laatste Schiespoordag van het seizoen is dan ook de aanleiding ge weest om zelf een kijkje te nemen in het clubhuis aan de Westerkade. Het is schuifelen geblazen in het clubhuis. Het publiek dat voorna- melijk uit mannen bestaat, tuurt mi- nuten achtereen geconcentreerd naar de grote treinbaan die al ettelij - ke jaren in de maak is. De leden van Schiespoor werken wekelijks aan debaan die maar liefstzo'n 150 me ter aan treinrails beslaat. „En waar- schijnlijk zijn we nog wel een paar jaar bezig ook. Er moet namelijk nog een grote stad komen met trams en bussen." Voorzitter Hans Nos- sert wijst naar een open plek van een paar vierkante kilometer te midden van de gigantische maquette. De grote baan is een van de redenen waarom belangstellenden blijven terugkomen naar de open dagen. „Iedere keer is er weer een stukje klaar en hebben de mensen wat nieuws om te bekijken. Het lijken maar kleine stukjes, maar er valt verschrikkelijk veel aan details te zien", aldus Nossert terwijl hij doelt op de zogenaamde scenery. De scenery en het eigenlijke train- railsgedeelte met de bijbehorende elektronica vormen samen de on- derdelen van een treinbaan. De om- geving, zoals landschappen, huisjes en mensen, dat is de scenery. En daaruit schuilt volgens Nossert een van de grote charmes van deze hob by. „Het is creatief bezig zijn, een eigen fantasiewereld creeren. Dat is hier het mooie van", glimt Nossert trots terwijl alle onderdelen van de grote baan laat zien.Zo zijn er be- ken, bergen en dorpjes alsmede een rangeerterrein, een plattelandsge- deelte en een redelijk groot station van de stad die achter het station moet verrijzen. Bishopshoven is de naam van de fictieve stad die inmiddels al ont- worpen is en op papier staat, ver- noemd naar de bedenker van het plan. De Mc Donald's is er in ieder geval al en dat geldt ook voor de andere kleine winkeltjes die onder het sta- Veel bezoekers bij Schiespoor namen de gelegenheid tebaat om de vorderingen aan de baan te bekijken. Foto Roger van der Kraan tion gelegen zijn. Uiteraard staan er klanten en personeel in de winkels en beschikken de zaakjes tevens over hele nette kleine etalagetjes en inrichtingen. De vereniging houdt niet van half werk en hoe vollediger de miniatuurwereld, hoe leuker.Op de vraag waarom de vereniging niet overgaat tot het bouwen van be- staande steden en dorpen kan Nos sert simpel zijn. „Het is heel moei- lijk om iets waarheidsgetrouw na te bouwen. Dan krijg je al snel dat je een bepaald muurtje niet kunt ma- ken zoals het in het echt is of dat er sporen te weinig worden aangelegd bij een bepaald station. Daarheb je in je fantasiewereld niets mee te ma- ken, je bent veel vrijer en kunt lek- ker zelf alles bedenken." Dit wil niet zeggen dat de leden geen inspiratie putten uit de 'echte treinwereld'„Oja, we hebben er genoeg fanaten tussen die op vakan- tie fotos maken van spoorovergan- gen of tunnels en die dienen als ideeenomhiertoetepassen." Voor wie de tunnels op de grote baan dus meen te herkennen uit de omgeving van zijn camping uit Zuid-Frank- rijk: dat zou dus best eens kunnen! Kunst van de scenery zitm volgens Knossert dan ook niet in het kopen van het kant-en-klare materiaal, maar in het zelf maken. „Dat is niet alleen veel leuker, maar ook goed- koper. Een muurtje kost in de win- kel heel wat terwijl je het zelf heel makkelijk kunt maken, waarbij je je fantasie de vrije loop kunt laten en precies het muurtje kunt creeren wat je nodig hebt." Uiteraard is de grote baan niet het enige dat er te bekijken is op de Schiespoordagen. Niet onbelang- rijk is de ruimte waarde liefhebbers zijn hart kan ophalen aan de vele treinen en accessoires die te koop of te rail worden aangeboden. Vaak betreft het zaken waarvoor in de winkel meer betaald wordt dan de krasse prijzen die nu al de stickertjes staan. „Een paar honderd gulden voor een mooie locomotief benje al snel kwijt. Het is geen goedkope hobby als je zelf alles wil kopen. Daar staat tegenovef dat ons lid- maatschap een tientje in de maand kost en we in principe genoeg spul- len hier hebben om mee aan de slag te gaan." Ook aan de kleinere trein-fans wordt gedacht. Voor kinderen is er een apart rangeerterrein aangelegd, waar kinderen zelf aan de knopjes mogen komen (uiteraard anders dan bij de grote baan) en de verschillen- de treinen goed moeten rangeren. Deze baan is dan ook favoriet en menig koppie buigt zich fronsend over het knoppenpaneel om de trei nen letterlijk en figuurlijk op de goede baan te krijgen. Wie nieuwsgierig is geworden kan over niet al te lange tijd weerterecht op de Schiespoordagen die over een paar maanden weer gehouden zul- len worden in het clubhuis aan de Westerkade 21, tel: 010-4271403. mmm 'Dat ik dit nog mag meemaken' Door Norbert Kleinherenbrink „Het was echt heel gaaf', sprak Willem van Baarle (37) opgetogen. „Ik voel me een bevoorrecht mens dat ik dit heb mogen meemaken. Ik vraag me af waaraan ik het heb ver- diend." Het idee om de balvaste li bera met een speciale wedstrijd uit te luiden, was afkomstig van hoofd- 'rainer Gerard Heydra. In nau we sa- menwerking met keeperstrainer Sander Sonnemans (ex-Excelsi or'20) en bestuurslid Willem van Ravens stelde hij in korte tijd een draaiboekje op. De uitvoering van het heuglijke programma verliep perfect. „Het begon eigenlijk al vroeg in de middag'zei Van Baar le, die in 1991 van Excelsior'20 naar VVK overstapte. ,,Ik wist niet precies wat de bedoeling was. Toen ik al die vertrouwde gezichten van vroeger zag binnenkomen, wist ik dat het wel goed zat. Het was echt een werelddag. Bij het verzamelen in de kleedkamer was het meteen la- chen geblazen, uiteraard met Marco Beukers als grote gangmaker. Ook tijdens de warming-up kwamen al- lerlei herinneringen van vroeger is. van kr. I De voetbalwerelden van VVK en Excelsior'20 kwamen zaterdag bijeen voor routinier Willem van Baarle. Foto Roger van der Kraan boven. Met Cees Schouwenburg probeerde ik nog een zogenaamde 'Steigerang' te maken, een gevleu- gelde term over een loopoefening uit de Excelsior-tijd met Piet Roozen als trainer. Het leek zater dag nergens meer op. Schouwen burg had tien jaar geleden voor de laatste keer gevoetbald, geloof ik. Hij liep op geleende schoenen, ha- ha." Het olijke duo Hennie Gokke/Jan Fels opende de festiviteiten. Het on- afscheidelijke koppel kwam vlak voor de wedstrijd heel toepasselijk per tandem het veld oprijden. Het 'gewichtige' tweetal overhandigde Willem van Baarle het eerste ca- deau van die middag, een fles Bacardi-ram. Het geestrijke pre sence haalde zonsondergang niet, maar dat viel te verwachten gezien het innemende gezelschap. Van Baarle begon aan de ongelijke strijd in het team van zijn oude Excelsior- makkers. ,,Het ging in het begin ze- ker niet slecht", analyseerde de Sandvik-vertegenwoordiger. „Een eigen doelpunt van Edwin Marre- vee brak echter het verzet. Bij de rust was het 3-0 en na de pauze was er geen houden meer aan." Willem van Baarle had zelf in de tweede helft een groot aandeel in de ontmaskering van Excelsior' 20. Hij scoorde liefst drie keer namens VVK. „En ze zaten er stuk voor stuk mooi in, al zeg ik het zelfmeende hij. „Vooral mijn tweede voelde lekker aan. Dat was een halve om- haal. Het waren bovendien mijn eerste doelpunten van het seizoen. Trainer Gerard Heydra weet nu bij wie hij volgend seizoen moet zijn als het voorin even niet loopt..." Scheidsrechter Willem van Ravens liet wijselijk niet de voile negentig minuten doorspelen. Na een half uurtje in de tweede helft hield de rondborstige politieman het voor gezien. Maar niet voordat hij Wil lem van Baarle met een symboli- sche rode kaart van het veld had ge- stuurd. Op de valreep gaf hij het lee- gespeelde Excelsior'20 ook nog een strafschop. Marco Beukers red- de de eer, 8-1. „Hij was daarmee yerlost van een slepend syn- droom", grinnikte Van Baarle. „Een jaar of twintig geleden speel- den we samen in A-l van Excelsi or'20. Beukers maakte vooral voor de sfeer deel uit van die selectie. We werden destijds met overmacht kampioen. In de laatste competitie- wedstrijd stonden we met 11 -3 voor toen we in de laatste minuut een strafschop kregen. Beukers had in het hele seizoen nog niet gescoord, dus dit was zijn grote kans die we hem van harte gunden. Helaas, hij miste jammerlijk. Sindsdien is het met zijn voetballoopbaan nooit meer helemaal goed gekomen. Za terdag was zijn grote revanche, ha- ha." Na het voetbalduel waren er toe- spraken en cadeaus voor Van Baar le, die zichbaar onder de indrak was van al het eerbetoon. Dankzij de sponsoring van Joop Visser en Arno van Winden viel er ook van een hap- je en een sapje te genieten. „Ik ben echt in de watten gelegd'erkende Van Baarle. ,,A1 die waardering heeft me verbaasd. Ik ben niet zo'n man van de voorgrond. Dat heb ik in mijn toespraakje ook aangegeven. Er zijn mensen bij VVK die al tien- tallen jaren met hart en ziel werk- zaam zijn voor de club. Die verdie- nen al die belangstelling eigenlijk veel meer. Dat neemt niet weg dat ik zaterdag met voile teugen heb geno- ten. Het was voor mij een onverge- telijke dag." Willem van Baarle gaat niet verlo- ren voor VVK. Hij speelt volgend seizoenlekker' in het tweede elftal Daarnaast gaat hij waarschijnlijk met Paul Erftenmeijer het elftal voor spelers onder 23 jaar begelei- den. Hij blijft met Roos van Harme- len en John Olsthoorn tevens lid van de pr-en sponsorcommissie. „Wil- lem is zowel voor het eerste team als voor de club van grote waarde ge- weest", constateerde naamgenoot Van Ravens. ,,Hij heeft VVK altijd positief naar buiten gebracht. We hopen nog lang op zijn clubliefde te kunnen rekenen." SCHIEDAM - Schiedam-Oost is een stuk interessanter geworden voor mensen die op zoek zijn naar een goede computer voor niet teveel geld. Sinds 1 mei is namelijk Klein Informatica te vinden in de Van Swinden- straat 55b. Klein Informatica is een winkel waar alles voor de computer (in de raimste zin van het woord) te vinden is. Het is een typische hard- ware-zaak. Computers worden er voor de klant op maat gemaakt. Door goed te luisteren naar wat een klant precies met een computer wil doen, wordt een uitgelezen combinatie gemaakt, geheel gericht op de wensen van de klant. Dat heeft het voordeel dat de computer geen elqmenten bevat waar de klant niets aan heeft (dit in tegenstelling tot kant en klare compu ters). Extra aandacht kan dan ook worden besteed aan juist die elementen waar de klant wel behoefte aan heeft. Bijkomend voordeel is dat Klein In formatica computers levert die, veel meer dan de kant en klare modellen, geschikt zijn om te 'upgraden', om extra geheugencapaciteit te plaatsen, een snellere processor in te bouwen of een betere videokaart aan te bren- gen. Voor wie een computer op maat wil en bovendien niet teveel wil be- talen is Klein Informatica de beste keus. TOERFIETSEN - Voor de achtste maal zal van maandag 31 mei tot en met donderdag 3 juni de avondfietsvierdaagse worden verreden. Net als' vorig jaar kan in deze editie zowel's middags, vanaf 14.00 uur, en's avonds, vanaf 19.00 uur, gestart worden. Voor de deelnemers zijn par- coursen met een dagelijkse lengte van 25 en 50 kilometer uitgepijld.Het startpunt van dit regionale evenement is gelegen nabij de wielerbaan aan de Olympiaweg in het Schiedamse sportpark Harga. Maandag 31 mei kan ter plaatse een startbewijs a zeven gulden per persoon worden aange- schaft. Startbewijzen zijn tevens in de voorverkoop te verkrijgen en kos- ten dan zes gulden. Voor informatie over bijvoorbeeld deze voorverkoop- adressen, kan gebeld worden met Henk Gusman, (010) 471 03 12. VOETBAL - Zonder zelf te spelen, heeft Hermes DVS afgelopen zondag de nacompetitie van de vierde klasse G naar zich toe getrokken. De Vlaar- dingse derby, Fortuna Vlaardingen tegen VFC eindigde in 0-1 en daardoor sprokkelden zowel Hermes, Fortuna als VFC in de nacompetitie drie pun- ten bij elkaar. De 3-1 winst van Hermes op VFC, werd daarmee bepalend voor de eindoverwinning in de nacompetitie. Als gevolg van dit gunstige doelsaldo verlengen de Schiedammers hun optreden in de nacompetitie met een wedstrijd tegen EDS. HOCKEY - De bestuur van de Schiedamse hockeyvereniging Asvion speelt donderdag 29 mei een ontspannen partijtje hockey tegen een team van Schiedamse gemeenteambtenaren. De wedstrijd maakt deel uit van een drieluik waarin ook Asvions Club van 100 een team afgevaardigd. Het mini-toernooi op sportpark Thurlede begint om 19.00 uur. VOETBAL - De voetbalclubs Martinit, SFC en SVV leven eigenlijk nog slechts in de herinnering voort maar zondag 30 mei zullen ze voor even weer daadwerkelijk zichtbaar zijn. In het oud-eerste elftallen toernooi op het terrain van SWSMC zullen naast deze roemruchte clubs ook antieke eerste elftallen van Excelsior'20, SVDPW, VOB en ODC te aanschouwen zijn. Het toernooi dat wordt gespeeld van 10.00 tot 15.30 uur, wordt ge- completeerd met team van oude Haagse selectiespelers. TOERFIETSEN - Toerfietsclub Rijnmond organiseert zondag 30 mei een 'Rondje Vecht'Deze fietstocht met een lengte van 150 kilometer voert de deelnemers, dwars door het Groene Hart, langs onder meer Bodegraven, Breukelen, Harmelen en Gouda. De begeleide tocht wordt afgelegd met een gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur en is derhalve alleen geschikt voor goed geoefende trim- en racefietsers.Het Rondje Vecht start om 8.00 uur vanaf de wielerbaan aan de Olympiaweg in het Schiedamse sportpark Harga. Het gesloten peloton fietsers wordt omstreeks 15.00 uur terag verwacht. Deelnemers kunnen zich ter plaatse inschrijven vanaf 7.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt zes gulden. Namens tc Rijnmond zijn Bert de Mik, (010) 591 92 30, en Bert Roeling, (010) 434 59 92, te benaderen voor extra informatie. BRIDGE - De Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam orga niseert van woensdag 26 mei tot woensdag 28 juli een wekelijkse bridge- instuif in de kantine van Excelsior'20 aan de Parkweg in Schiedam. De avonden beginnen om 19.45 uur. Deelnemende paren kunnen zich uiter- lijk tot 19.30 uur opgeven. Per avond bedragen de kosten voor deelname zeven gulden. Voor inlichtingen over de zomerse bridge-instuif kan gebeld worden met organisatoren Van der Gaag, 010) 47018 54, en Vester-Prein, 010) 426 15 62. SPORT - Sportverenigingen en individuele sporters uit het Waterwegge- bied worden opgeroepen persberichten, clubbladen, agenda's, etc. te stu- ren naar de sportredactie van de Maaspost. Het adres daarvoor luidt: Post- bus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor, gevestigd aan de Over de Ves- ten 3 in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010) 473 15 89. VOETBAL - Voor de vierde keer op rij organiseert SVDPW het fc NGAR-toernooi. Onder het motto 'hoe meer zielen, hoe meer vreugd' is het aantal deelnemende teams uitgebreid naar tien. Naast het speciale fc NGAR-team van SVDPW doen onder meer elftallen van HBSS, SVDPW, ODC, Excelsior'20 en SWSMC mee. Zondag 30 mei vindt de eerste af- trap plaats om 10.00 uur. De finale staat gepland voor 16.00 uur. BILJARTEN - De Schiedamse biljartgroep De Woudhoek heeft afgelopen zaterdag de festiviteiten random het 20-jarig jubileum in stijl afgesloten. Naast een officieel gedeelte met de onvermijdelijke hapjes, drankjes en muziek, werden de prijzen van de onlangs voltooide nederlaagserie uitge- reikt. De bloemen en de hulde werden in ontvangst genomen door de Schiedamse biljartvereniging Onder Ons. SCHIEDAM - Woon zorgcentram Thurlede organiseert zaterdag 29 mei een grote braderie en rommelmarkt. Van 10.00 tot 16.00 uur treden aan de Damlaan 759 in Schiedam diverse artiesten op, rijdt er in de omge ving van het ouderencentram een oud-hollandse paardentram en worden er volop oliebollen en poffertjes gebakken. De gehele dag draait het rad van avontuur en zijn er prachtige prijzen te winnen. De rommelmarkt is onderhand een bekende verschijning in het Schiedamse. Dit jaar zijn er meer dan twinting kramen met allerhande goedkope artikelen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 5