=5 KOOP V Erectiestoornissen bij ziekte M I SB VERHUIZINGS UITVERKOOP VAN de sportiefste krant... VIDEOTIP VAN DE WEEK Vision KORTINGEN TOT 50% op alle artikelen Vul de bon in of bel gratis 0800-0642 Service fIDEO 'fSION De eerste, debeste met denieuwste films! t/IDEO het Rotterdams Dagblad Kruiswoord tx51 CEZOND BEKEKEN Meg Ryan en Sean Penn in Hurlyburly. De cd's die hier besproken worden zijn te leen bij de Centrale Discotheek aan de Hoogstraat I Win Rotterdam, l/oor de totale catalogs raadpleeg: http://muziekweb.cdr.nl ■■22 Oplossing cryptogram 301 Boutique Lacoste gaat binnenkort verhuizen naar Rotterdam-Centrum. Wij willen zo weinig mogelijk meeverhuizen, daarom nu al: T.w. heren dameskleding, schoenen en parfums van Lacoste Boutique Lacoste, Weissenbruchlaan 106 3054 LR Rotterdam Hillegersberg. Tel./Fax: 010-4220508 Stadion KAMPIOENSBON Ik neem een abonnement op het Rotterdams Dagblad. De eerste twee weken zijn gratis. Daarna betaal ikautomatisch f 31,98 per maand. Als extra verrassing ontvang ik twee toegangskaarten voor de kampioenstentoonstelling van Feyenoord in het Home of History. Ik neem een vrijblijvend proefabonnement op het Rotterdams Dagblad van 6 weken voor f 29,-. Ik betaal dit bedrag automatisch en ontvang als verrassing de Feyenoord poster. Rotterdams Dagblad is de sportiefste krant van deze regio met dagelijks berichten over profs en amateurs uit allerlei takken van sport. Bovendien elke maandag en donderdag een extra dikke sportbijlage. Nu bij een abonnement twee kaarten voor de kampioenstentoonstelling van Feyenoord in het Home of History cadeau! Indien u nu een abonnement met automatische betaling neemt op het Rotterdams Dagblad, kunt u gratis met twee personen naar de kampioenstentoonstelling van Feyenoord Het Home of History is tot eind augustus tijdelijk omgetoverd tot een groot Feyenoordhome met unieke foto's, krantenar- tikelen en nog heel veel meer. En natuurlijk kunt u ook "de Schaal" bewonderen Als Feyenoordliefhebber mag u dit niet missen! Voordelig kennismaken U kunt ook kiezen voor een voordelig en vrijblijvend proefabonnement; 6 weken voor f 29. U krijgt dan een kleurrijke poster van de Feyenoordselectie seizoen 1998/1999 cadeau. KLARETAAL Rotterdams Dagblad Lock stock two smoking barrels is een bijzonder leuke, zwarte Engel- se misdaadkomedie over vier Londense vrienden die denken met een spel- letje poker de slag van hun leven te kunnen slaan. De vier vrienden heb- ben 100.000 pond bij elkaar weten te schrapen en nu wordt Eddy, een overtuigd pokerspeler en oplichter met charmante manieren, ingezet om het kaartspel van zijn leven te spelen. Zijn tegenstander is de welbekende gangster Hatchet Harry. Die is reeds op de hoogte van de reputatie van Eddy en heeft zijn voorzorgsmaatregelen genomen om te zorgen dat hij de partij niet verliest. Dit mede vanwege het feit dat Eddy's vader Harry ooit wist te kloppen met een belangrijk spel. Uiteindelijk wordt de partij ge- speeld en zoals van te voren reeds vast stond is Eddy de grote verliezer. Er komt echter iets anders om de hoek kijken, want Harry wil spoedig zijn geld zien, het gaat nu tenslotte om 500.000 pond. Eddy krijgt zeven dagen de tijd om te betalen. Voor iedere dag dat Eddy en zijn vrienden te laat zijn om te betalen, kost hun dat elk een vinger. En dus wordt alles op alles ge- zet om een oplossing te vinden. Intussen heeft Harry zijn oog laten vallen op twee kostbare geweren - two smoking barrels- en dat voorspelt natuur- lijk niet veel goeds. Binnen de kortste keren is iedereen in rep en roer. Er worden geweren, drugs en geld gestolen en komen er steeds meer kapers op de kust, want iedereen wil een graantje mee pikken. 1) Dr. Dolittle 2) The Negotiator 3) Blade 4) The Truman Show 5) Soldier 1) Lock, Stock Two Smoking Barrels 2) The Dentist 2 3) The Real Howard Spitz 4) Killing Midnight 5) Shadow Run 1) Red Corner is een spannende thriller waarin Richard Gere voor zaken naar China verblijft. Hij gaat gezellig een avondje uit, maar wordt de volgende ochtend uit zijn bed gesleurd omdat zijn vrouwelij- ke gezelschap van de afgelopen nacht vermoord is aangetroffen. Wat volgt is een complete nacht- merrie, want de Chinese rechts- spraak verschilt enigszins met wat men in Amerika gewend is. 2) Gouwe Ouwe zijn films die u misschien wel wilt hebben maar niet meer ziet staan. Vraag er ge- rust om bij de diverse zaken die daarin gespecialiseerd zijn. Er is altijd een mogelijkheid om zo het een en ander te bemachtigen. i m m m m m Het afgelopen jaar zijn er heel wat artikelen verschenen over de komst van de erectiepil. Veel fei- ten en meningen zijn in de pers verschenen: erectiestoornissen zouden met name voorkomen bij oudere mannen; de pil kan al- leen door de (huis)arts voorge- schreven worden; de kleur van de pil is blauw en nog veel meer. Waar echter nog niet veel over is geschreven en wat dus ook veel mensen niet weten, is dat erectie stoornissen vaak voorkomen als gevolg van een andere aandoe- ning. Een goed voorbeeld hier- van is diabetes mellitus ofwel sui- kerziekte. Suikerziekte Tussen de 35 en 50 procent van de mannelijke diabetici van 18 jaar en ouder kan last krijgen van erectie stoornissen. Naar schatting gaat het in Nederland om 140.000 man nen.Het maakt niet uit welk soort suikerziekte iemand heeft. Erectie stoornissen komen voor bij beide typen diabetes. Bij mannen met ty pe 1 (insuline-afhankelijk) of met type 2 (niet-insuline-afhankelijk, ook wel ouderdomssuiker ge- noemd) kunnen de erectieproble- men al in een vroeg stadium van de aandoening optreden. Dit betekent dus dat ook jonge mannen last kunnen krijgen van erectiestoor- nissen. Maar ook bij andere aan- doeningen kunnen erectieproble- men optreden. Erectiestoornissen kunnen optreden bij multiple-scle- rosepatienten, nierpatienten, maar ook mannen met hoge bloeddruk, een hoog cholesterolgehalte en mannen met een depressie kunnen problemen ondervinden met het krijgen van een erectie. Behandelmethode Doordat patienten met erectie stoornissen deze klachten als on- derdeel van hun ziekte ervaren, kunnen zij zich neerleggen bij de situatie. Ze hebben nu eenmaal een bepaalde aandoening en daar ho- ren complicaties bij. Dit gevoel van berusting hoeft echter niet het geval te zijn. Sinds de komst van de erectiepil kunnen veel patienten baat hebben bij behandeling met dit nieuwe geneesmiddel. Onder- zoek heeft aangetoond dat de erec tiepil een veilig en doeltreffend middel is bij mannen met suiker ziekte. Gesprek arts Viagra mag alleen op recept ver- strekt worden. Dit houdt in dat de huisarts of specialist beoordeelt of de erectiepil geschikt is voor de be- treffende patient. Uit de praktijk blijkt dat patienten (en artsen) het onderwerp 'problemen met de erectie' maar moeilijk durven aan- snijden. Niet erg verwonderlijk, want het blijft een erg persoonlijk onderwerp. Het gesprek met de (huis)arts kan soms makkelijker op gang komen als bekend is dat erec tiestoornissen een gevolg van een andere aandoening kunnen zijn. Dit aanknopingspunt is niet alleen door de patient te gebruiken, ook de huisarts kan zo op een meer na- tuurlijke manier vragen naar even- tuele erectiestoornissen. Informatie De Rutgers Stichting heeft een speciale informatielijn geopend over erectiestoornissen. Dit num- mer is 24 uur per dag bereikbaar: 0900 - 111 18 88 (fl. 1,- p/min). Daarnaast is er een uitgebreide in- formatiefolder over erectieproble- men, te bestellen via de Rutgers Stichting: Rutgers Stichting, p/a postbus 725, 4870 CB Etten- Leur. At first sight is een romantische film met in de hoofdrollen onder meer Val Kilmer als de blinde masseur Virgil Adamson en Mira Sorvino als de architecte Amy Be- nic. Virgil heeft als kind het licht in zijn ogen verloren en weet niet be- ter of dit zal altijd zo blijven. Hij heeft zijn hele leven daarop inge- steld. Daar komt verandering in als Amy verliefd op hem wordt. Zij probeert hem te overtuigen om via experimentele chirurgie te trachten het licht in zijn ogen terug te krij gen. Uiteindelijk gaat Virgil over- stag. Na de succesvolle operatie breekt voor hem een tijd aan waar in hij opnieuw moet leren leven met ogen die wel kunnen zien. Ook moet hij leren om niet meer af te gaan op de instincten die hij ge- bruikte in de tijd dat hij blind was. Dit is niet zo simpel als het lijkt. Virgil duikt in de wereld van het virtuele en moet leren om afstan- den te schatten, kleuren te onder- scheiden, en niet bang te zijn voor licht. Een moeilijke tijd voor Vir gil, maar gelukkig is Amy er om hem bij te staan. De film is geba- seerd op ware feiten en beslist de moeite waard. Hurlyburly speelt zich af in de hi- tech omgeving van Los Angeles en in het zeer exclusieve strandgezel- schap van het beroemde Malibu. De film handelt over drie wanhopi- ge mannen die op zoek zijn naar zichzelf en naar een juiste oplos sing voor de relatie met de vrou- wen waarmee zij leven. Tegelij- kertijd willen zij ook de juiste hou- ding vinden in hun werk en in hun relatie ten opzichte van anderen. In de hoofdrollen zien wfi Sean Penn, Kevin Spacey, Robin Wright- Penn, Chazz Palminteri, Garry Shandling, Anna Paquin en Meg Ryan. Een aantal klinkende na- men, die hoge verwachtingen wek- ken. Hans Revet Robert Cray - Take your shoes off Met 'Take your shoes off wijkt Ro bert Cray enigszins af van de stijl die we de laatste jaren van hem ge wend waren. De plaat is veel minder blues en veel meer soul. Vooral de eigen composities springen er uit en laten duidelijk de invloeden horen van artiesten als Sam Cooke, Bobby Bland en zijn grote voorbeeld Otis Redding. Typische no-nonsense Robert Cray-songs als 'Love gone to waste' en 'Pardon' worden afge- wisseld door sterke soulsongs als 'All the way', 'There's nothing wrong', 'Let me know' en 'That wasn't me' waarvan laatstgenoem- de in de jaren '60 zo op het repertoi re had kunnen staan van Percy Sled ge. Met de Willie Dixon-klassieker 'Tollin' blues' voegt Cray nog wat blues toe aan deze sterke plaat. (C.K.) jk95870 Buena Vista Social Club - Pre sents Ibrahim Ferrer Middelpunt van deze tweede cd van Buena Vista Social Club is de 72-ja- rige Ibrahim Ferrer. Deze Ibrahim Ferrer was in Cuba nooit een grote ster maar werd door Ry Cooder dankzij dit project uit de anonimiteit gehaald. Muzikaal gezien ligt dit tweede album in het verlengde van zijn voorganger. De ritmes zijn wat langzamer en de dansstijl is over het algemeen bolero. Er is wat meer zorg besteed aan de begeleiding hoewel er nog niet altijd even zuiver wordt gespeeld en gezongen. Het ontwapenende enthousiasme waar mee de composities worden vertolkt maakt echter veel goed. De songs gaan over verdriet, verloren en on- bereikbare liefdes en vrijheid. Hoogtepunten zijn het prachtige 'Herido de sombras', 'Silencio', 'Mami me gust6', 'Nuestra ultima cita' en 'Como fue' waarmee je een reis terug in de tijd maakt van het Havana van lang geleden. (C.K.) khx0960 Michael De Jong - The waiting game Michael de Jong werd kort na de oorlog geboren. Zijn vader is een Fries en zijn moeder een Baskische. Het grootste deel van zijn leven bracht hij door in Amerika waar hij leefde aan de zelfkant van de maat- schappij waarin vrouwen, drank en drugs hem bijna fataal werden. Te- genwoordig woont hij in Dordrecht. De tien songs voor de 'The waiting game' werden in even zoveel dagen geschreven. Het zijn door merg en been gaande uit zijn leven opgete- kende liedjes, die door De Jong, slechts begeleid door zijn eigen gi- taar met veel-gevoel gezongen wor den. (C.K.) jk95838 HORIZON- TAAL: 1 kame- raad; 6 hefge- wicht; 12 in het jaar; 14 tuinge- reedschap; 16 reeds; 18 lidw.; 19 drank; 21 It. riv. 22 vr. maat; 23 rech- ter; 25 dier; 27 hemellichaam; 29 kreng; 31 feestlantaarn; 33 landbouw- werktuig; 34 slee; 35 vogel; 37 water in Friesl.; 38 se lenium; 39 krui- derij; 41 twist; 43 oosterlengte; 44 leeg; 45 on- gebonden; 46 editie; 48 spraakorgaan; 51 sprakeloos; 54 boom; 56 vogelproduct; 57 vrl. dier; 59 omroep; 60 onmeetb. ge- tal; 61 vasthechten; 64 verrotten; 67 pantservoertuig; 68 kaartspel; 70 touwwerk; 71 daar; 72 getij; 74 lidw.; 75 uitroep; 76 pers. vnw.; 77 bloembeginsel; 79 aansteekkoord; 81 blaffen; 82 puistje. VERTICAAL: 2 zonnegod; 3 roodhuid; 4 een zekere; 5 numero; 7 uitroep; 8 Europeaan; 9 blaasin- strument; 10 maanstand; 11 waak- zaam; 13 pijn; 15 inzamelen; 17 gemeen; 19 teken; 20 Sp. riv.22 Az. land; 24 de dato; 25 dierenge- luid; 26 tantalium; 28 bijb. pi.; 30 liberteit; 32 onderwijzer; 36 oude maat; 39 indien; 40 rekenopgave; 41 zoogdier; 42 water in Utr.; 47 organisme; 49 herhaaldelijk; 50 godin; 52 moment; 53 jaargetijde; 55 boom; 57 gewricht; 58 gelijk; 60 doffe knal; 62 voegw.; 63 sel- derij; 65 Fra. voegw.; 66 water in N.-Brab.;69 steen; 73 woud; 75 eveneens; 77 vogel; 78 bijvoor- beeld; 79 lutetium; 80 voorz. HORIZONTAAL: 4 toevoegen; 7 inroepen; 10 zendgemachtigde; 12 CAO 13 lazerkruid; 14 tipgeefster; 16 lepels; 18 rijstrand; 19 interes- sesfeer; 21 wandelweg. VERTICAAL: 1 boerenbont; 2 ke- telmuziek; 3 rek; 5 vleugelspeler; 6 uitzicht; 8 schrijfwijze; 9 sterfteta- fel; 11 dodo; 15 reageren; 16 lui 17 pot20 saai. Openingstijden: maandag 13.00 - 17.30 uur dinsdag t/m donderdag 9.30 -17.30 vrijdag 9.30 - 20.00 uur zaterdag 9.30 -17.00 uur Naam: Voorl: m/v Adres: Nr: Postcode: Telefoon: Plaats: (t.v.m. control? bezorglng) Dandtekening: Bank-/gironummer: Bij automatisch betalen ook uw bank-/gironummer invullen en uw handtekening plaatsen. Stuur deze bon in een envelop -zonder postzegel- naar Rotterdams Dagblad, afdeling Abonnee Service, Antwoordnummer 1579,3000 VB ROTTERDAM Kom de schaal be wonder en in het Home of History!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 6