Verkoop bij inschrijving: nieuwe trend Vilrage, overgordijn en 'inbetween' Badkamers met uitstraling m AFVALLEN KAN BEST LEUK ZIJN K' f 1 JL.-. LAGERWMRD Jj uppjjj sj HOMEr/J^HOME Een nieuwe trend op de wo- ningmarkt is de verkoop bij inschrijving. Dat houdt in dat belangstellenden allemaal te- gelijk, maar onafhankelijk van elkaar, een bod op een huis uitbrengen. De koop wordt daarna gesloten met de hoogste bieder. Nu er steeds vaker op deze manier wordt verkocht, heeft de Neder- landse Vereniging van Make- laars er nieuwe richtlijnen voor opgesteld. Het belangrijkste punt in die nieuwe richtlijnen is de tijd die aan kandidaat-kopers wordt gegund om een bod uit te brengen. Voortaan zitten er minimaal tien dagen tussen de start van een inschrij- vingsprocedure en de slui- tingsdatum ervan. Die tien dagen kan de kandidaat-ko- per gebruiken om de woning goed te bekijken, eventueel een bouwkundig onderzoek te laten doen en de wijze van financiering uit te zoeken. Alleen dan kan een koper een reeel bod doen. Onduidelijk mm* Denaam 'inbetween' duiktte- genwoordig nogal eens op in de woninginrichting. Hier- mee tvordt een gordijn aange- duid, dat het midden houdt tussen transparante vitrage en overgordijn. De inbetween is populair door de mooie weef- technieken. Enveloppen IjMtfMi Adverteren? Telefoon 010 - 4004463 JR-3200: 3.835,-. Uesian estgn Tel: 010-4507466 De specialist in koloniale stijl! Mahonie- en Teakmeubelen uit Indonesia. Teaktuinmeubelen uit Vietnam BATAVIA INTERIEUR Als uV keys j^a\\teit /s (y£) UNIEK IN NEDERLA Officieel dealer van: Daum, Waterrower LifeFitness, Healthrider en Proform NIETLEKKER IN UWYEL? Een bezoek aan onze 'Fit Food Corner' en u weet precies waar u met uw gezondheid staat en wat u eraan zou moeten doen. Aan de hand van uw fit food profiel krijgt u een advies op maat: welk apparaat, welke voeding, de beste manier van trainen. Een gericht bewe- gings- en voedingsplan waarmee u zich snel weer fit en gezond voelt en -met onze support- blijft! De NVM is tot deze procedure ge- komen om kopers te behoeden voor een overhaast en misschien te hoog bod. Door de aanhoudende schaarste op de woningmarkt zijn mensen soms geneigd te snel te be- slissen, terwijl de aankoop van een huis vaak toch de belangrijkste fi- nanciele transactie van hun leven is, met verstrekkende gevolgen. De verkoop bij inschrijving is voor veel mensen een onduidelijke pro cedure. Dat blijkt bijvoorbeeld uit het aantal telefoontjes dat de afde- -4 %s,3r=Ss.*;*»afc«w jjr Wie een huis wil kopen, moet goed opletten in de huidige woningmarkt ling consumentenzaken van de NVM er vorig jaar over kreeg: een kleine 500! Verkoop bij inschrij ving gaat dan 00k heel anders dan de traditionele verkoop. In sommi- ge opzichten is inschrijving voor Gewaagde 'inbetweens' van producent Vriesco B. V. International Fabrics. Links een gordijn met opengewerkte strookjes, rechts een met loslopende garens erop als decoratie. Voor informatie: telefoon 058-2677477. Het bijzondere weefsel alleen al, met opengewerkte strookjes of vlakjes in het geheel, is vaak vol- doende voor een fraai effect. Zulke 'inbetweens' hebben geen dessin meer nodig. Soms worden metallic- garens toegepast, die glans geven, of er worden versierseltjes op het gordijn aangebracht zoals paillet- ten. Kenners signaleren tegelijk zowel bij de transparanten als bij de over- gordijnen een terugkeer naar grote patronen. Dat doet een beetje den- ken aan de jaren zeventig. Ook de gebreide netstructuren (open weef- sels) als vitrage komen terug. Wei zijn de kleuren frisser dan vroeger, veel wit en pasteltinten, en de mate- rialen zijn gewaagder dan toen. Er wordt bijvoorbeeld kunststof en raffia in verwerkt. Om geen ontsie- rende naden te krijgen worden deze transparanten meestal kamerhoog geleverd. Bij de overgordijnen is relief een ac- tueel thema. Er zijn bijvoorbeeld drukstoffen met foamdruk. Door de speciale inkten, die kunnen op- schuimen, ontstaat er een tastbaar patroon. Lijkt een beetje op fijn bor- duurwerk. Ook krijgen de overgor dijnen wel een dessin met lusjes of loslopende draden. Bij de zware overgordijnen blijft velours popu lair. Tegenwoordig kan het velours ook worden bedrukt met felle mo- derne kleuren. Met de ausbrenner- techniek (waarbij gedeelten van de stof worden weggeetst) ontstaat ook een hoog-laag relief. de kandidaat-koper helemaal zo gek nog niet. Het traditionele verkoopsysteem hield in dat de verkoper en make- laar rustig onderhandelen met de eerste belangstellende, die een bod heeft uitgebracht. Wie daarna nog een oogje op hetzelfde huis laat vallen, krijgt van de makelaar te horen dat het al niet meer vrij is. Pas als de eerste belangstellende van de koop afziet of niet tot over- eenstemming kan komen met de verkoper, wordt met een tweede koper onderhandeld. Bij een verkoop bij inschrijving kunnen alle gei'nteresseerden een bod uitbrengen, zolang het maar voor de sluitingsdatum is. In die zin krijgen dus meer mensen een kans. Alle bieders schrijven hun bod op een volledig ingevuld in- schrijfformulier, stoppen het in een gesloten envelop en brengen dat bij de makelaar. Meteen na afloop van de inschrij- vingstermijn gaat de verkopende makelaar in zijn kantoor de enve loppen openen. Daarbij mogen alle bieders of hun vertegenwoordigers aanwezig zijn. Tot dat moment mag de verkopende makelaar ove- rigens geen enkele mededeling doen over het aantal inschrijffor- mulieren en de inhoud ervan. Bin- nen een uur na het sluitingstijdstip moet hij wel bekend maken of het pand wordt verkocht en aan wie. Het biedsysteem is zeker voor de verkoper vaak gunstig. In de huidi ge krappe huizenmarkt schromen mensen niet om een bod te doen dat hoger ligt dan de vraagprijs, om hun droomhuis maar in handen te kunnen krijgen. Omdat de NVM-makelaars de inschrijvings- termijn nu wat langer houden, kun nen mensen wat langer over hun bod nadenken. In de praktijk blijkt het trouwens mogelijk te zijn dat de verkoper halverwege de rit nog van proce dure verandert. Zelfs als er al met een bieder wordt onderhandeld, kan de verkoper nog besluiten als- nog tot een inschrijvingsprocedure over te gaan. In dat geval is de in- schrijvingstermijn minimaal zes dagen en start deze op de dag dat de onderhandelingen met de bieder zijn beeindigd. Twee complete badkamercollec- ties en een mooie enkele wastafel. Dat zijn de nieuwtjes die het kera- miekmerk Villeroy Boch dit voorjaar presenteert. De twee bad kamers zijn heel verschillend van uitstraling. Century is wat klassie- ker van vorm, maar wordt heel trendy gecombineerd met hout; Sunny heeft eenvoudiger vormen en een dito prijskaartje. De wasta fel Soho NY is ronduit exclusief te noemen. Die bijzondere wastafel Soho NY bestaat uit een vrij platte wasschaal uit een stuk met een opstaande rand tegen de muur. Op die rand zijn de kraan en draaiknoppen ge- monteerd. Onder de wasschaal staat een houten onderkast met handdoekenrek. Eenvoudige vor men, die als geheel schitterend zijn. De prijs is echter net zo bij- zonder als het ontwerp. De wasta fel kost 1151 gulden exclusief btw, de onderkast (in twee modellen verkrijgbaar) is er vanaf 1409 gul den. Stukken voordeliger is dus de bad- kamer Sunny. Ontworpen voor het hele gezin, praktisch en ongecom- pliceerd van design. De wastafel, die is voorzien van een zuil die de aansluitingen aan het gezicht ont- trekt, kost 319 gulden exclusief btw. Century zit qua prijs in de midden- klasse. Ook in deze serie is de was tafel het opvallendste onderdeel. Deze heeft een royaal bovenblad van keramiek, wat rust op een hou- Zorgeloos wegzinken in een exclusieve Jori-bank. Dat kan nu bij Lager- waard Design voor een zeer comfortabele prijs. Tot en met 15 juni worden twee Jori-modellen in het zonnetje gezet: de JR-2700 die zich plooit naar uw wensen met flexibele armleuningen en de JR-3200 die zich moeiteloos laat combineren met klassieke vormen en modern design.Beiden zijn ver krijgbaar in diverse kleuren celia-leder als 3-zits, 2 '^"zils, 2-zits en fauteuil. 2-zits van 4.510,- voor Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. Oostzeedijk 322 Rotterdam, Tel. 010-41 1 2010 homepage://www. wirehub.nl/-batavia - De exclusieve wastafel SohoNY. Een vrij vlakke wasschaal op een houten onderkast, heel trendy. (Foto: Villeroy Boch). De ongecompliceerde badkamer Sunny. Aangenaam voor het hele aezin. (Foto: Villerov Boch). ten onderstel. Dat onderstel is voorzien van een glazen legplaat en een handdoekhouder. Fraai de tail aan alle onderdelen is de gerib- belde rand op het keramiek. Daar- door krijgt de gehele badkamer een wat klassieke uitstraling. Villeroy Boch spreekt zelf van een 'retro- serie'. Een prijsindicatie: de wasta fel Century is er vanaf 1134 gulden exclusief btw. Voor verkoopinfor- matie belt u 073-5212999. bad en tegel' Langeweg 5e 3261 U Oud Beijerland Bedrijvenpark Langeweg (Naast Koni) Telefoon 0186 648486 Fax 0186 648488 Openingstijden v-^ Dinsdag-Vrijdag 9,00-17.30 Zaterdag 9.00-17.00 Vrijdagavond koopavond PER DAG Ook s zondags open DE BEWEGINGSWINKEL Rotterdam, Oostzeedijk 310-316, tel. 010-2802626

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 15