I C70 Convertible mijlpaal in Volvo-historie Mo^Ibase Carisma blinkt uit in rust Golf en Bora Variant vullen elkaar aan A-klasse met pit SPECIFICATIES Nieuwe D&W Gids! Alpina BMW op basis 3-serie OP ZOEK NAAR EEN KWALITEITS -OCCASION? IStadtext pag. 666 BIJZONDERHEDEN UITRUSTING PROFILE Stoelendans in Opel Zafira 1.8M6V 4,32 meter lengte heeft. gescheiden neer te klappen. Zelfs de bijrijdersstoel voorin kan plat, waardoor in de Zafira ook heel lan- ge voorwerpen passen. In eerste oogopslag doet het dash board wat gewoon aan. De luxe laat zich gaandeweg pas ontdek- ken. Zo is een boordcomputer met informatie over brandstofverbruik buitentemperatuur standaard, even- als elek- trisch Met zijn meegaande karakter slaat de Opel Zafira werkelijk alles. Wat is dit interieur flexibel. De twee achterste stoelen, die via een geni- ale knikbeweging volledig in de vloer verdwijnen, vormen het sum- mum van handigheid. In een oog- wenk tover je twee zitplaatsen om in een fors grotere laadruimte. De Zafira behoort tot de categorie ruimte-auto's, die opvallen door hun hoogte. Opel heeft dit model gebaseerd op de Astra met de be- doeling tegenwicht te bieden aan de populaire trendsetter Renault Megane Scenic. In deze klasse ko- men er steeds meer spelers op het toneel, zoals straks de Xsara Picas so van Citroen. Door de schuin oplopende voorzij- de heeft de Zafira een dynamische vorm. De hoge zitpositie en het forse dashboard versterken achter het stuur de indruk van ruimte. Nauwelijks voor te stellen dat de Astra als basis is gebruikt voor dit model en dat hij aan de buitenkant slechts een middenklasse maat van bediende diening gaat vanaf het stuur, waar- mee handsfree bellen tot een mini- maai aantal benodigde handelin- gen is teruggebracht. Dat komt de veiligheid ten goede. Een hoge carrosserie is in de regel niet gunstig voor het brandstofver bruik. Bij de Zafira blijkt dat ech- ter verrassend gunstig. De gunstige stroomlijn maskeert de royale hoogte van 1,68 meter. Daarnaast zorgt de moderne techniek van de 18-liter zestienkleppen- motor (ECOTEC) voor een zeer ef- ficiente Dank- zij het FLEX7- systeem kun je echt alle kanten op met de Zafi ra. De term slaat op de zeven zit plaatsen. Behalve de handige om- klapconstructie voor de achterste twee zetels, voorziet het systeem ook in een verschuifbare rij van drie zetels midden in de auto. Deze bank is bovendien in twee delen De testauto heeft een 1,8-liter motor van 115 pk. De prestaties zijn meer dan voldoende om de Zafira inclusief een last van zeven personen en ba- gage vlot van de plek te krijgen. Er is ook nog te kiezen voor een 100 pk 1,6 liter krachtbron. De auto stuurt zeer strak dankzij een per fect afgestemd onderstel. De aard van de Astra verloochent zich niet. ramen voor en stuurbe- krachtiging. De test auto van de uitvoering Elegance biedt verder nog de aan- gename weldaad van airco en als optie is er een 2.500 gulden kos- tende radio met geintegreerde au- totelefoon in gemonteerd. De be- branding. De machine haalt veel vermogen uit weinig benzi- De Zafira staat sinds begin deze maand bij de dealer. Hij is te koop vanaf 43.950 gulden. Die prijs geldt voor de versie met een 1,6-li- ter motor en de uitvoering comfort. I In juni staat de Volvo C70 Convertible in de showroom. Volvo krijgt steeds meer flair. De jongste creatie van het Zweedse merk, de C70 Convertible, is een hebbeding van de bovenste plank. In Amerika hebben ze dat in de ga- ten, want daar is de auto al een tijd- je een groot succes. In juni kunnen we hier van de Volvo genieten. Dan staat de Convertible eindelijk in de Nederlandse showroom voor 119.750 gulden. Dat is een hoop geld, maar daarvoor heb je wel een cabrio die van alle markten thuis is. De C70 Convertible is niet de eer ste open Volvo, maar wel de eerste cabrio die de Zweden in eigen huis hebben ontwikkeld. In 1927 en in 1956 lanceerde het merk respectie- velijk de OV4 en de P 1900, maar die vloeiden beide uit de pen van derden. De C70 Convertible is dus een mijlpaal in de historie van Vol vo. Het ontwerpteam, onder lei- ding van designdirecteur Peter Horbury, heeft de carrosseriestruc- tuur afgeleid van die van de Volvo S70. Hierdoor konden de ontwer- pers de veiligheid van de auto op het gewenste niveau krijgen. Net als de auto waar hij vanaf stamt, heeft de cabrio het Side Im pact Protection System (SIPS) dat passagiers beschermt bij aanrijdin- gen van opzij. De Convertible heeft bovendien sidebags en air- bags voor de bestuurder en de pas- sagier. ABS, een stabiliteitscontro- lesysteem en pyrotechnische gor- delspanners behoren eveneens tot de standaarduitrusting van de Vol vo. Het Roll Over Protection Sys tem (ROPS) bestaat uit twee rol- beugels die bij een koprol bliksem- snel achter de achterste hoofdsteu- nen vandaan schieten. Samen met de verstevigde raamstijlen van de voorruit beschermen deze beugels de inzittenden wanneer de auto on- verhoopt over de kop slaat. De C70 Convertible ziet er ge- spierd uit dankzij de naar achteren toe oplopende taillelijn en de licht uitgeklopte wielkasten. De Con vertible toont zich op z'n best met de kap neergevouwen. Omstanders hebben dan zicht op het fraaie inte rieur met typisch Zweedse tinten. Leder speelt een voorname rol aan de binnenzijde van Volvo's cabrio. De vier volwaardige zitplaatsen, de deurpanelen, het dashboard en een gedeelte van het stuurwiel zijn ermee bekleed. Het gevoel van luxe wordt versterkt door de stan daard airco. Deze werkt geheel au- tomatisch bij een gesloten kap. Het klimaatbeheersingssysteem scha- kelt echter over op handmatige be- diening zodra de kap geopend wordt. Een druk op de knop vol- staat om de kap te openen. De zij- ruiten, zowel voor als achter, gaan elektrisch mee naar beneden. De C70 Convertible heeft een 2,4 liter turbomotor met 193 pk (142 kW). De handgeschakelde versie rijdt 220 km/u terwijl de uitvoering met een automatische viertraps- transmissie blijft steken op 210 km/u. Tot op hoge snelheid kan de kap geopend blijven door een goed gepositioneerde en geproportio- neerde voorruit en een wind- scherm achter de voorstoelen. Vol vo heeft met de C70 Convertible een veelzijdige cabriolet neergezet waarin de bestuurder en zijn of haar passagiers genieten van open rijden in de stad, op landweggetjes en op de snelweg. De compacte Mercedes-Benz A- klasse krijgt er een nieuwe versie bij. Dat is de A 190 met een 1,9 li ter viercilinder motor. Met deze krachtige versie zijn sportieve prestaties mogelijk. Hij verschijnt in juli in de showroom bij de dea ler. De A 190 accelereert in 8,8 secon- den vanuit stilstand naar de hon- derd en bereikt een top van 198 ki lometer per uur. In de vier heeft hij slechts 13.3 seconden nodig om van zestig naar 120 te versnellen. Dat duidt op een grote souplesse. Mercedes rust deze topversie uit met een handgeschakelde vijfbak. Door de sportieve, korte overbren- gingen komt de dynamiek van de motor nog beter uit de verf. Uiterlijk valt deze speciale versie te herkennen aan de standaard gro te lichtmetalen wielen met lage, brede banden. De veiligheid staat op hoog niveau. Net als alle overi- ge versies van de A-klasse heeft hij ESP, ABS en ASR, stuk voor stuk systemen die waken over de stabi- liteit bij hard optrekken, bochten- werk en stevig remmen. Twee air- bags voorin en zij-airbags zijn standaard. Met ingang van juni krijgen de uit- De A 190 accelereert in 8,8 seconden vanuit stilstand naar de honderd en bereikt een top van 198 kilometer per uur. voeringen Elegance en Avantgarde van de A-klasse trouwens een een met leer afgwerkt dashboard en middenconsole. Voor de laatste versie verschijnt er ook een op- klapbare middenarmsteun ten to- nele. En met ingang van September zijn alle types zonder meerprijs verkrijgbaar met twee afzonderlij- ke zetels achterin in plaats van de achterbank. Dan zal ook de sport- bak van de 190 leverbaar zijn voor de A 140 en A 160 In de auto is een complete stoelendans mogelijk dankzij het FLEX7-systeem Motortype: Viercilinder met zestien kleppen Cilinderinhoud: 1.796 cm3 Vermogen: 85 kW/ 115 pk bij 5.400 t.p.m. Max. koppel: 170 Nm bij 3.400 t.p.m. Acceleratie: 12 sec. van 0-100 km/uur. Topsnelheid: 184 km/uur. Gem. verbruik: 8,5 ltr/100 km. Prijs: 45.950,--(Elegance 50.950,--) Centrale vergrendeling Elektrisch bedienbare ramen voor en achter Airconditioning Boordcomputer Lichtmetalen velgen. ABS In hoogte verstelbare bestuurdersstoel Stuur met leer bekleed I EXCELSIOR BANDEN 100 Pagina's boordevol auto- accessoires! Nu bij Excelsior te koop. Excelsior is het modernste automotive center van NL! Profile Tyrecenter Excelsior Driemanssteeweg 25 - Rotterdam, langs de snelweg A15, Ind. terr. Charlois Tel. 010-4933 4 33 Voor BMW-liefhebbers klinkt de naam Alpina als muziek in de oren. Deze specialist tunet al jaren auto's van dit Duitse merk. Het jongste geesteskind is de B3 op basis van de nieuwe 3-serie. Alpina is van plan om jaarlijks 1.300 stuks van deze B3 3,3 te produceren. Aan de cijfers te zien zit het met de presta ties wel snor: de 3,3 liter zescilin- der, waarin onder meer ultralichte zuigers gebruikt worden, levert niet minder dan 280 pk en 335 Nm. Daarmee zit de B3 in precies zes tellen op honderd en bij 265 ki lometer per uur ligt de topsnelheid. Uiterlijk is de B3 meteen als Alpi na herkenbaar, mede door de aero- dynamische spoilers. De typische Alpina-velgen maken de B3 hele- maal af. Met zijn V-vormige motorkap, dubbele grille en heldere koplampen blikt de nieuwe Carisma sportiefde wereld in. Mitsubishi zegt dat de auto stiller is dan zijn voorganger. Zo belooft de importeur dat de auto nagenoeg vrij is van piepjes en kraakjes. We namen de proef op de som in het land met zo'n beetje de slechtste wegen van Europa: Portugal. Als we achter het stuur plaats nemen zijn de verwachtingen hoogge- spannen. Na een flinke rit over ver- schillende wegen (slecht en nog slechter) zijn we overtuigd. Alle verbetering tezamen hebben van de Carisma een (nog) stillere en vooral fijnere auto gemaakt. Ook bij hogere snelheden is de Ca risma stil en ligt deze op de weg als het spreekwoordelijke huis. We rijden een exemplaar met de nog immer revolutionaire GDI-motor. Dit is een 1,8 liter viercilinder- krachtbron met directe benzine in- jectie. Mitsubishi beweert dat de auto, ondersteunt door metingen van Novem, Consumentenbond en ANWB, schoner en zuiniger is. Bovendien is de Carisma GDI een snelle auto waarmee je, tevens door het lage geluidsniveau, al vlug harder gaat dan de bedoeling is. De zestienklepper levert 92 kW (122 pk) en een koppel van 174 Nm. De Carisma vertaalt deze kille cij fers in aansprekende prestaties. Zo sprint de auto in iets meer dan tien seconden nar de honderd kilometer per uur. Zijn topsnelheid bedraagt volgens de fabriek 200 kilometer per uur. De motor is bijzonder le- vendig en de kracht is duidelijk voelbaar. Een inhaalmanoeuvre verloopt snel en veilig. We hebben dan ook geen reden om te twijfelen aan deze fabrieksopgave. De uit- voeringen met GDI-motor hebben nu standaard schijfremmen rand om. De Carisma is er ook met een 1,6 liter benzinemotor (73,5 kW) en met een Turbodieselmotor (66 kW). In het interieur heeft Mitsubishi de typisch Japanse, harde en kille ma- terialen vervangen door zachte prettig aanvoelende kunststoffen. De (bekleding)kleuren zijn uitge- zocht door Europeanen en passen goed bij ons modebeeld. Mooie moderne motieven en frisse kleu- ren voeren de boventoon. Mitsubi shi levert de nieuwe Carisma in vier uitrustingniveau's: Classic, Comfort, Avance en Elegance. De goedkoopste Carisma is de 1.6 Classic Sedan. Deze heeft stan daard onder meer een airbag voor de bestuurder en kost 37.495 gul den. De meeste luxe Carisma, de 1.8 GDI Elegance komt op 53.995 gulden. De hatchback-uitvoerin- gen kosten duizend gulden meer. Door onderscheid in uitrustingsni- veaus en motorenaanbod zet Volkswagen twee verschillende auto's op de markt. Volgens de tra- ditie van het merk uit Wolfsburg is de Golf leverbaar in drie uitvoerin- gen: Trendline, Comfortline en Highline. Het motorenaanbod van de Golf bestaat uit drie benzine motoren van 1,4-, 1,6- en 2,0-liter en vier 19-liter diesel-motoren va- rierend in vermogen van 68 tot 115 pk. De Bora krijgt alleen de meest luxe Highline-uitvoering. In het interi eur onderscheid de Bora zich door een variabele laadvloer. Onder de vloer van de bagageruimte is na- melijk een bergruimte gecreeert met verschillende praktische vak- ken. De klant kan hier kiezen uit twee sterke motoren. De 150 pk le- verende V5 benzinemotor of de krachtige 115 pk 1,9-liter diesel- motor. Later komt daar zelfs een V6 benzinemotor met 204 pk bij. Volkswagen plaatst de Bora dus duidelijk op een hoger plan. Die verschillen komen ook in het rijden tot uitdrukking. Als je in een Bora V5 rijdt is die natuurlijk snel- ler dan de Golf met 2,0-liter vierci- De Golf Variant is meer een no-nonsense auto dan de Bora. linder. Het onderstel van de Bora is echter ook gericht op rijdynamiek en sportiviteit. Hierdoor is het een stuurmansauto die je best een keer lekker hard over een klaverblad kan en wil jagen. De Golf is meer afgestemd op comfort. Diegenen die nu al staan te trappelen van on- geduld moeten nog even geduld uitoefenen. Volkswagen maakt de prijzen van zijn tweeling namelijk eind deze maand bekend. We moe ten in ieder geval wel rekenen op een meerprijs voor de Variant-uit- voeringen. Begin juni staan de au to's in de showroom.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 15