'Ouderen maken de grootste groep kiezers uit, een enorm potentieel' m GfiJ MaasposT Inloop over wonen Wat is dyslexie? Eet- problemen Gevonden bij Amivedi Vader op de kiek Artoteek Schiedam krijgt nieuwe plek in het centrum Discussieavond 'Ouder worden in Europa' SCHIEDAM - Als je gaat verhuizen weet je vaak niet of je nou moet lachen of hui- len. Een ambivalent of dub- belzinnig gevoel: aan de ene kant een licht nerveuze tin- teling dat alles anders en be- ter wordt; aan de andere kant het loodzware gevoel het oude los te moeten laten en een onbekend terrein te betreden. Van dit laatste heeft artoteek-coordinatrice Julia Snikkers totaal geen last. Haar handen jeuken om te gaan verhuizen en de nieuwe artoteek eens lekker op te poetsen en de kunstuit- leen een nieuwe start te ge- ven. Thuiszorg Loket Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden ge- stuurd aan de redaktie van MaasposT, Over de Vesten 3, 3116 AD in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: 4731589. Berichten voor de krant van donderdag moeten uiter lijk de dinsdag ervoor binnen zijn. Filmhuis Activiteiten 55-plus Gezondheids-wijzer Maaltijd in gevaar Man gewond na vechtpartij Gestolen bromscooter in kelderbox Inbraak in winkel Aanrijding door alcohol Man over straat met kettingzaag Vernieler van abri aangehouden Woensdag 9juni 1999 xq56 SCHIEDAM - Openbare basisschool De Troubadour houdt donderdag 10 juni een inloopavond rood bet thema 'Wonen*. In beide schoolgebouwen van De Troubadour (aan het Bach- plein en de P. van Anrooy- iaan) zyn leerlingen aan de slag gegaan met vragen als: hoe ziet je eigen huis eruit? Hoe wonen indianen? Hoe wonen ze in het circus? De bovenbouw hield zich bezig met zaken als: wonen en ar- moede, vluchtelingenkam- pen en zwerf- en straatkin- deren. De resultaten van hun inspanningen zijn 10 ju ni van 1930 tot 2030 uur te zien. SCHIEDAM - De commissie Dyslexie van de vereniging Balans organiseert donder dag 10 juni een inloopavond over dyslexie. De vereniging wil op die avond met ouders van gedachten wisselen en informatie verzamelen over de problemen die de ouders van dyslectische kinderen ervaren. Zaken als proble men met hulpverlening, on- derwijs en het zoeken naar de juiste school komen aan de orde. De avond wordt ge- houden in wijkcentrum De Stuurhut aan het Nijhof- plein 21 in Schiedam en be- gint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Het consulta- tiebureau van Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord organiseert donderdag 17 juni een informatie-avond over de voeding van en eet- problemen bij kinderen van anderhalf tot vier jaar. Na een inleiding door een wijk- verpleegkundige is er gele- genheid tot het stellen van vragen en het uitwisselen van ervaringen. De avond wordt gehouden in het con- sultatiebureau aan het Bachplein 588 en begint om 20.00 uur. Deelname kost fl. 2,50. Belangstellenden kun- nen zich aanmelden bij de Thuiszorgcentrale, tel. 246 73 00. SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermis- te dieren en brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact Voor meer infor matie kan er gebeld worden met de afdeling Schiedam, tel. 471 18 57. Vermist 17/05: cy perse ongecastreerde kater van elf maanden. zwarte vlooienband, omgeving Burg. Honnelage Gretelaan. 02/03: gecastreerde kater, halflangharig beige, omge ving Oostsingel. 22/05: agapornis, groen met oranje kuif en krop, tarn, om geving Bachplein. 18/03: cy perse poes met witte borst, klein, zes jaar en geste- riliseerd, grijze vlooienband, omgeving Basilicufnveld. Gevonden 18/05: agapornis, geel met ro de kop, ongering, omgeving Bachplein. 19/03: brits korthaar poes van ongeveer twee jaar, blauw creme, Van Ostadelaan. 17/05: lapjespoes, witte kraag, witte voorpoten en neus, brui- ne driehoek over neus, boven linkeroog rood. Julianalaan. 23/05: egaal grijze kater met witte bef en voetjes, Sint Liduinastraat. 18/05: zwarte kater met rode halsband, anderhalf jaar oud, Groenoord. SCHIEDAM - Wie voor 15 juni een foto inlevert van va der met zijn hobby, favorie- te eten of bijvoorbeeld met zyn gezin doet mee met de fotografiewedstrijd Vader. Alle ingeleverde foto's wor den twee weken lang geex- poseerd in winkelcentrum Hof van Spaland en wijk centrum De Blauwe Brug. De beste foto wordt beloond met fl. 125,- aan fotomateri- aal en er zijn in elk geval ook nog eens elf troostprij- zen. De prijsuitreiking vindt plaats op 19 juni om 16.00 uur in De Blauwe Brug. Fo to's (by voorkeur op for- maat 13 bij 18 centimeter) kunnen worden ingeleverd bij Huize Brabant (470 42 75) of bij De Blauwe Brug (247 04 64). Snikkers: 'Ik wist niet dat verhuizen zo leuk kon zijn' Door Frank Willemse Na tien jaar nogal achteraf aan het Bachplein in Groenoord gaat per 1 juni de artotheek naar het cen trum van Schiedam. En wel naar de 's Gravenlandseweg schuin te- genover het Proveniershuis. De officiele opening zal in het najaar plaatsvinden maar al vanaf half juni kunnen kunstliefhebbers al in het nieuwe pand terecht. Een nieuwe start met nieuwe kansen en plannen voor de Schiedamse kunstuitleencentrale. Tien jaar geleden opende de arto teek (toen nog met een h) zijn deuren in Groenoord. 'Voorzich- tig, maar niet halfbakken' zo liet wethouder L. Hafkamp toen al in de krant weten. Voorzichtig om- dat de wethouder toegaf dat de plek in Groenoord verre van ide- aal was en er dan ook vanuit ging dat 'de kunstuitleen over twee jaar best eens in de toekomsti- ge nieuwbouw op het stadserf een stekje krijgt'. Die twee jaar zijn tien jaar geworden en de nieuwe plek is niet het stadserf maar twee winkelpanden aan de 's Graven landseweg. De artoteek Schiedam begon als 'inwoner' bij het bibliotheekfili- aal in de Blauwe Brug. Een lasti- ge situatie want de adminstratie werd gedaan in pand Blauwe Brug maar het kunstwerk lag op- Julia Snikkers in het nieuwe pand, eigenlijk net buiten het centrum. Foto Roger van derKraan geslagen in het depot zeker hon- derden meters verderop. Even een waterverfschilderij.halen ver derop met een open handkarretje! Na enkele jaren besloot men de kunstuitleen in zijn geheel naar het depot -een voormalig school- tje- te verhuizen. Hoewel 'klant- vriendelijker'de ruimte bleef voor nieuwe klanten onvindbaar. Helmaal achteraan het Bachplein omringd door weelderig groen. Joop Vriezen, vrijwilliger bij de artoteek en druk in de weer met verhuisdozen vertelt over de klanten die de weg zoek waren. „Een klant belde via zijn mobiele telefoon dat hij tot de parkeer- plaats was gekomen maar het nu niet meer wist. Door ervaring wijs geworden vertelde ik hem dat hij stokstijf moest blijven staan om door mij opgehaald te worden." Julia Snikkers ziet met de verhui- zing een nieuwe toekomst weg- gelegd voor de Schiedamse arto teek. Aan plannen geen gebrek. Handenwrijvend vertelt ze dat ze bijna niet kan wachten op het mo ment dat de verhuiswagen voor komt rijden. „Ik wist niet dat ver huizen zo leuk kon zijn", vertelt- zij. „Een lang gekoesterde wens gaat in vervulling, een nieuw ruim pand met etalages en vlak tegen het centrum van de stad aan. Het belang om in het cen trum te zitten begrepen wij goed toen wij een tentoonstelling maakten van uitleenkunst in een leegstaand pand van de Nieuwe Passage aan de Broersveld. Wij kregen gelijk readies van Schie- dammers die belden of binnen- kwamen. Dat was een signaal voor ons en de politiek om de nieuwe vestiging centraal in het hart van de stad te willen. Hier- mee zouden wij actief 'aan de weg kunnen timmeren'. Dit was wat ze wel 'het marketingmo- ment' noemen. Met een nieuwe plek kunnen wij onze plannen gaan waarmaken om kunst onder de mensen te brengen en met aan- kopen de lokale kunstenaars te stimuleren." In de nieuwbouw zullen exposi- ties gehouden van zowel plaaste- lijke kunstenaars (praktisch elke Schiedamse kunstenaar heeft wel werk in de artoteek onderge- bracht) maar expo's met een the ma. Een andere taak voor de arto teek is volgens Snikkers de uitleg wat kunst is voor de jeugd. „Zo krijg je de jeugd warm voor kunst en misschien worden zij later dan weer lid. Zo'n lidmaatschap kost nog geen tientje per maand en daarvoor kan je maximaal een jaar een echt schilderij, beeld of object in huis hebben. De arto teek heeft meer dan 1350 kunst- werken in bezit waarvan er zo'n 600 uitgeleend zijn. De niet uitge- leende werken zijn in het depot te bezichtigen. En de andere werken zijn op dia te zien. De artoteek is hard bezig om de totale collectie te digitaliseren om zo teksten en afbeeldingen op het internet te krijgen. Via internet kan de klant dan rustig thuis een werk uitzoe- ken en onmiddellijk zien of het werk uitgeleend is of in het depot staat. Als je eens rondloopt in dat de pot, gaat het je bijna duizelen van het gevarieerde aanbod. Zo staat er een reusachtige krokodil van hout tussen schilderijen van Dick van Belle of grafiek van Michel Snoep. Maar ook een ouder werk van (de wereldberoemde) Daan van Golden die binnenkort Ne- derland vertegenwoordigt op de Biennale te Venetie, is gewoon te huur. Of neem nu een roestige oude bak die blijkt van klei ge- maakt door Diet Wiegman of daar in de hoek zware bronzen beelden maar erachter miniatuur prentjes die op een liefhebber wachten. Met de nieuwe ruimte, benadrukt Julia Snikkers, krijgt de artoteek meer energie om de kunst aan de man te brengen. Hoewel de nieu we ruimte twee voormalige win- kels bevat diebovendien geschei- den worden door een bloemen- zaak. Ook dit wordt niet gezien als een handicap maar als een uit- daging. Het grote hoekpand dat uitziet op het Doelenplein was vroeger een Dirk III slijterij en daarom geschikt voor tentoon- stellingen en grote werken. De andere winkel -een voormalige slagerij- is kleiner en meer ge schikt als atelier, de adminstratie en kleiner werk. Het ultieme doel van de Artoteek om kunst onder de mensen te brengen komt dichterbij daar de ruimten met hun grote etalages een lager drempel vormen om zo maar eens binnen te stappen. De Artoteek Schiedam krijgt ein- delijk een centrale plaats in de stad en het zal aan Julia Snikker de taak zijn om het ledenbestand in een aantal jaren te verdubbelen waardoor wethouder Hafkamp niet als tien jaar geleden het cen trum 'Voorzichtig' zal openen maar nu met krachtdadige woor- den als: 'Kunst omdat het moet, ook boven uw driezitsbank' De Artoteek Schiedam is vanaf half juni open op dinsdag en don derdag van 16.00 tot 20.00 uur en elke zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Adres: 's Graveland- seweg 806, tel. 4709827. Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Uiterlijk onbewogen, rustig en zelfverzekerd loopt de nummer vier van het Europees Verkie- zings Platform Nederland (EV- PN) door de ontmoetingsruimte in verzorgingstehuis Vaartland. Catelijne Raaphorst, gestoken in een keurig mantelpakje en blau we sjaal; alsof ze al in Brussel op het pluche zit. Naast deelneem- ster aan de Europese Verkiezin- gen van 10 juni ook fractievoor- zitter van het AOV/Unie 55+ in de Schiedamse Gemeenteraad. Hoewel de opkomst van de dis cussieavond 'Ouder worden in Europa' ook haar een beetje te- genvalt (afgelopen vrijdag- avond), laat ze zich niet uit het veld slaan. We zullen bewijzen dat de thuisblijvers ongelijk had- den, zegt ze. „Ja hoor, Raaphorst doet het goed, hoor, is een slimme", zegt een vrouw die speciaal voor de discus sieavond 'Ouder worden in Euro pa' vanuit Schiedam naar Vaart land is afgereisd. Ze kijkt naar het podium waarboven de Nederland- se vlag netjes gedrapeerd is naast de Europese vlag. Ze tekent de presentielijst, in ruil daarvoor krijgt ze een consumptiebonnetje. Mevrouw van Veen, aangescho- ven aan dezelfde tafel, stemmer op het AOV vanaf het eerste uur, is kritisch over de wijze waarop de ouderenpartijen zich in de Tweede Kamer in de vorige regeerperiode hebben gemanifesteerd. Ruzie, schandaaltjes. „Aan dat gekibbel heb je niets, dan ga je niet vooruit, dat is het domme. Het zijn kinder- ziektes, want de ouderenpartijen zijn natuurlijk ook nieuwe partijen. Maar ze moeten wel over die kin- derziektes heengroeien. Nu heb ben ze nog niets bereikt, jammer, want de ouderen maken toch de grootste kiezersgroep uit, dat is een enorm potentieel voor de partij. Maar mijn stem staat vast, ik geef niet gauw op. De andere partijen, die doen maar wat ze willen met de ouderen." En op lokaal niveau? Wordt er in Schiedam en Vlaardingen genoeg aan ouderenzorg gedaan? Natuur lijk, zegt Van Veen, ouderenzorg Strijk aan het woord, gadegeslagen door C. Raaphorst-de Groot. Foto Roger van der Kraan is er wel. Maar het is wel buitenge- woon chaotisch georganiseerd. Een andere Schiedamse vrouw moppert over de bereikbaarheid van de Thuiszorg. „Als je belt duurt het zeker een half uur voor- dat je aan de beurt bent, dat kost je zes gulden. En steeds hoor je maar 'Er zijn nog twee wachtenden voor u'. Nou, ik betwijfel sterk of dat waar is." Ook zouden de wijk- en buurtcentra veel meer activiteiten voor ouderen moeten organiseren. Neem De Erker, zegt ze, er wordt heel veel gedaan voor de jeugd, voor allochtonen, maar de ouderen worden een beetje vergeten. Toch, beseft ze, is de ouderenzorg in Nederland best redelijk, zeker wanneer je naar Duitsland, Italie, Spanje en Engeland kijkt. Dat vindt ook J.P. Smit, directeur van verzorgingstehuis De Harg/Spa- land, de eerste spreker. In Duits land bijvoorbeeld, daar kennen ze wel seniorenwoningen. Maar die zijn in de meeste gevallen vijftien jaar geleden gebouwd, en nu echt verouderd. Daarnaast kent Duits land alleen verpleeghuizen: ver- zorgingstehuizen zijn daar nog on bekend. In Belgie en Frankrijk is ouderenzorg heel beperkt, consta- teert Smit. Ouderenzorg is niet meer dan een verlengstuk van het ziekenhuis. Geschrokken is Smit van de situatie in Engeland, waar de ouderenzorg heel weinig voor- stelt. Alleen als je veel ponden hebt, kan je terecht in resorten als 'Bournemouth'. Bijna ideale omstandigheden heeft Smit gevonden in de Scandinavi- sche landen. De zorg wordt bij de meeste mensen thuis geleverd en er wordt geen onderscheid ge- maakt tussen thuiszorg en ver- pleeghuiszorg: dat is allemaal in handen van dezelfde organisatie. Ook op welzijnsgebied is Scandi- navie verder dan Nederland, meent Smit. Uitgebreide service-centra waar iedereen -jong en oud- elkaar kan ontmoeten. Kerken, zalen, kin- deropvang: het is allemaal onder een dak ondergebracht. Zorgen maakt Smit zich over een Europees stelsel van ouderenzorg: een mixje wordt altijd minder. En, vreest hij, de ouderen moeten steeds meer zelf gaan regelen. De NS gaan alle loketten sluiten, kaartjes kunnen voortaan wel bij de automaat worden gehaald. P. van Gijzen, voorzitter van het Re- gionaal Overleg Gehandicapten (ROG), is sceptisch. „Je zal maar een beperkte handfunctie hebben, of er als gehandicapte helemaal niet bij kunnen", zegt Van Gijzen, door ervaring inmiddels wijs ge worden. „Denk aan de Vlaarding- se Spaanse Trappen. Maar onze bestuurders in het Europese Parle- ment zullen zich toch wel voor ons inzetten. Maar ik maak mij zorgen: ik mis in ieder programma iets over de oudere gehandicapte." Een vergeten groep is de Suri- naamse oudere, stelt J. Strijk, num mer 7 op de lijst van de EVPN. Su- rinaamse ouderen moet je toch wat anders benaderen dan de gewone Nederlandse oudere. Een 22-jarige verzorger die een tachtigjarige Su- rinaamse vrouw wil gaan wassen? Vergeet het maar, waarschuwt Strijk, die wordt door 'onze men- sen' weggestuurd. En senioren worden door Surinamers met het grootst mogelijke respect behan- deld. Ook als ze iets zeggen wat niet helemaal klopt, dan nog zeg je, 'ja oma, u heeft helemaal ge lijk'. Veel Surinaamse ouderen willen terug naar Suriname, al is de situatie daar momenteel niet best. Hij heeft ze gezien, de huizen waarin ouderen worden opgevan- gen: „God behoede dat u daar in terechtkomt." Daarom ook wil Strijk dat remigreren met behoud van uitkering mogelijk wordt, zon- der daarbij de Nederlandse natio- naliteit op te geven. SCHIEDAM - Filmhuis Schiedam vertoont donderdag 10 en vrijdag 11 juni The Horsewhisperer. In de staat Montana leeft Tom Booker, een cowboy annex sjamaan, die in de wijde omgeving bekend staat als heler van psychisch gekwelde bees- ten. Zijn tactiek bestaat eruit veel- vuldig naar het dier te staren, waar- na deze zijn innerlijke pijn weet te overwinnen. Er ontstaat een hechte band tussen deze 'new age' figuur en een eenbenig meisje uit new York, dat na een ongeluk met haar paard heil bij hem heeft gezocht. Zaterdag 12 juni draait Die Salz- manner von Tibet. Sinds China in 1949 Tibet bezette, zijn de Tibeta- nen een minderheid in eigen land geworden. Dat je er, tegen de wil van de Chinezen, toch kunt filmen bewijst Ulrike Koch, door enkele digitale videocamera's illegaal het land binnen te smokkelen. Met veel oog voor detail legt zij de tocht van een viertal nomaden vast naar de hoog in de Himalaya gelegen zout- meren. De bijna drie maanden du- rende zware tocht wordt ieder jaar gemaaktomhet'witte goud' tewin- nen dat wordt gebruikt als ruilmid- del voor gerst en thee. Filmhuis Schiedam is gevestigd in Theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt tien gulden (donateurs betalen acht gul den). SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek is iedere donderdag van 11.30 tot 12.30 uur gymnastiek. Deelnemers betalen twee gulden per keer of acht gulden per maand. In dienstencentrum De VierMolens is zondag 13 juni van 11.00 tot 13.00 uur een koffie-inloop en van 13.30 tot 16.00 uur een contact- middag. De toegang is zowels och- tends als's middags gratis. Wie lie- ver in dienstencentrum De Vier Molens gaat gymen kan iedere woensdag van 9.30 tot 10.30 uur te recht. Deelnemers betalen twee gul den per keer. Bingoliefhebbers kunnen woensdag 16meivan 13.30 tot 16.00 uur terecht in dienstencen trum De Vier Molens. Deelnemers betalen zeven gulden voor zes ron- den. Dames die liever de keu hante- ren kunnen woensdag van 18.00 tot 22.00 uur hun hart ophalen tijdens het biljarten voor dames. Deel- neemsters betalen zes gulden per maand. WATER WEG - De Gezondheids- wijzer van de GGD Nieuwe Water- weg Noord besteedt in juni aan- dacht aan EHBO. Bijna iedereen kent het begrip EHBO en weet wat de afkorting betekent: Eerste Hulp Bij Ongeluken. Lang niet iedereen kan eerste hulp bieden en lang niet iedereen weet dat je hiervoor in de regio een EHBO-cursus kunt vol- gen. Het grootste gedeelte van de ongelukken gebeurt thuis, op het werk of op het sportveld. Gebrek aan snelle en goede hulp kan in som- mige gevallen dodelijk zijn. Ieder een kan helpen als je maar weet wat je moet doen. Eigenlijk zou ieder een moeten beschikken over een geldig EHBO-diploma. Veel men- sen denken er zo over, maar het komt er niet van een cursus te vol- gen. In het hele land worden jaar- lijks EHBO-cursussen georgani seerd, ook in Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis. Gedurende de maandjuni kan iedereen met vragen over EHBO terecht in de Gezond- heidswijzer van de GGD. Er zijn folders beschikbaar en er wordt in formatie gegeven over EHBO-cur- sussen. De Gezondheidswijzer (op de begane grand van het GGD-ge- bouw naast station Vlaardingen- Oost) is iedere werkdag geopend van (9.30 tot 15.30 uur). SCHIEDAM - De warme maaltijd- voorziening van de Stichting Oude- renwerk dreigt in gevaar te komen door een tekort aan vrijwilligers. Van de honderd mensen die met hun auto warme maaltijden bij ou deren thuis bezorgden, zijn er nog maar 35 over. Veel mensen zijn af- hankelijk van de bezorging van maaltijden. Zo'n 360 oudere Schie- dammers maken er zes keer per week gebruik van. Als het aantal vrijwilligers niet groeit, zou een wachtlijst kunnen ontstaan, zeker gezien de plannen van Ouderen- werk om ook op zondag maaltijden te gaan bezorgen. De Stichting Ou- derenwerk Schiedam zoekt dan ook dringend nieuwe vrijwilligers die de maaltijden willen bezorgen. Het kost ongeveer twee uur (van 11.15 tot 13.15 uur). Vrijwilligers moeten wel beschikken over een auto. Voor het gebruik ervan krijgen ze een on- kostenvergoeding. Belangstellen den kunnen contact opnemen met Ouderenwerk, tel. 4271992 (Susan van der Raaf). SCHIEDAM - Twee mannen zijn maandag 7 juni met elkaar slaags ge- raakt in de Professor Kamerlingh Onneslaan. Politiemensen die ter plekke kwamen troffen op straat een plas bloed aan en zagen dat diverse deuren van woningen besmeurd waren met bloed. In een woning troffen ze een 27-jarige man aan die diverse verwondingen had aan zijn hoofd en een been. Hij verklaarde te zijn geslagen door een 29-jarige Schidammer die eveneens in de woning aanwezig was. deze man is daarop aangehouden. Het slachtoffer is overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis. De aanlei- ding voor devechtpartij is nog onduidelijk. de politie stelt een nader on- derzoek in. SCHIEDAM - Bij de politie van het district Schiedam kwam maandag- avond 7 juni rond 22.30 uur een melding binnen dat een bromscooter was weggenomen van de Burgemeester van Haarenlaan. Getuigen verklaarden te hebben gezien dat twee mannen de scooter meenamen en in een kelder box van een flat in de P.J. Troelstralaan plaatsten. Onderzoek in de kelder box leidde tot de vondst van drie bromscooters waarvan het contactslot was geforceerd. Het is nog onduidelijk wie de eigenaren zijn van de ande re twee bromscooters. Evenmin is het duidelijk wie ze heeft ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. SCHIEDAM - Een medewerkster van een boekwinkel aan de Hoogstraat deed maandag 7 juni aangifte van inbraak in de winkel. De zaak was zon dag omstreeks 18.00 uur afgesloten. Maandagochtend om 09.00 uur bleek dat de toegangsdeur van de winkel was geforcerd. Een nog onbekend be- drag aan wisselgeld werd weggenomen. De politie van het district Schie dam stelt een onderzoek in. SCHIEDAM - De politie ontving maandag 7 juni een melding van een au to die op de Westfrankelandsedijk op een paal zou zijn gebotst. De be- stuurder van de auto zou er daarna lopend vandoor zijn gegaan. Ter plek ke meldde zich een 22-jarige vrouw die beweerde de bestuurder te zijn. Zij was de macht over het stuur verloren en met haar auto tegen het paaltje gebotst. Uit onderzoek bleek dat de vrouw onder invloed van alcohol was. Ze kreeg een schikking aangeboden van fl.700,- passend bij het promilla- ge van 0,85 dat geblazen werd. Zij weigerde deze zodat zij zich binnen kort moet verantwoorden bij de politierechter. SCHIEDAM - Op de Burgemeester van Haarenlaan liep vrijdag 4 juni omstreeks 15.30 uur een man rond met een kettingzaag onder zijn arm. De politie trof de 23-jarige man echter op de Piersonstraat aan. Hij verklaarde dat hij de zaag van zijn vader had gekregen en dat hij hem nu ging verko- pen. De vader bleek echter nooit een kettingzaag in zijn bezit te hebben gehad. De politie is daarom op zoek naar de eigenaar van de zaag. Deze kan contact opnemen via nummer 274 02 05. SCHIEDAM - Een bewoner van de Rotterdamsedijk heeft zaterdagavond 5 juni een 10-jarige jongen aangehouden die even tevoren de ruit van een abri had ingegooid. De jongen werd overgedragen aan de politie en deze zal de knul weer doorverwijzen naar Bureau Halt. Over DeVesten 3 31 1 <3 AD Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 23