Flatwijk aan vooravond van planologischeaardverschuiving Plan om gebied tussen Plantage en Warande tot eenheid te smeden lummy Klein lnf< Drmatica 75,- Maxtor 10,8 Gigabyte MaasposT MaasstaP Groenoord volledig op de schop Spelregels, bouwtypen en openbare ruimte rond Nieuwe Haven Direct Manifestatie-dag op Troubadour 419,- in Speelgoed-beurs Aleidaschool Country Westernday pes 18g_. Tel: 010-2733208 Fax: 010-2734454 SCHIEDAM SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft zichzelf zo' n acht jaar de tijd te geven om de wijk Groenoord ingrij- pend te veranderen. In de Wijkontwikkelingsvisie Groenoord 1999-2015 wordt aangegeven wat de gemeente voor de wijk in petto heeft. Het 'eenzijdige' woningaan- bod moet meer gedifferenti- eerd worden en dat denkt de gemeente te bereiken door maar liefst veertien flats te slopen en daarvoor in de plaats laagbouw neer te zet- ten. Met name in het midden van de wijk verdwijnen flats, bijvoorbeeld aan het Zim- mermanplein, Urlusplein, Landreplein en Zweersplein. Weer andere flats zullen worden opgeknapt, verkocht of 'opgeplust'. Versnipperd ©070 - 47 00 409© Openbare ruimte SCHIEDAM - Op het plein bij wijkcentrum Dreesplein wordt zondag 20 juni weer een rommelmarkt gehouden van 12.00 tot 16.00 uur. Wie zelf een tafel wil hurenkan hiervoorterecht bij de balie van het wijkcentrum. Buitentafels kosten fl. 15,-, een borg van fl. 5,- vooraf is verplicht. Voor info (niet voor reserveren), tel. 473 86 71. Ambrosius Zomerconcert Skaten Toneel Blokfluit Harmonia Vaderdag Thurlede Spaland/Harg Het beste voor uw computer -Kijk ook op internet: 1 www.computerparts.nl-1 Speakerset met Subwoofer Harddiskaanbieding Compleet netwerk- starterkit Zomeraanbiedingen Computersystemen al vanaf 1495,- inclusief 15" monitor, cd-romspeler toetsenbord, muis en speakerset Voor de warmte: Harddiskcooter 69,95 Kijk op stad en wijk Kijkopstadenwijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstadenwijk Kijk op stad en wijk Kijk opstad en wijk Woensdag 16 juni 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. J.A. van Kempen. 17.00 uur, dhr. W. Ver- waard. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N. K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Sosef. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. N. Verheul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. E.J.N. Kro- nenburg. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, dhr. W. Ver- waard. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. H. P. Kool. Aanvang: 19.00 uur, ds. H. J. Bruins. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds. Visbeek. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgan- ger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring. Zondag 11.00 uur, euch.vie ring. Voorganger D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, eu- charistieviering. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, dr. H. Noordegraaf. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, •samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. Aan vang 10.00 en 17.00 uur, ds. N. v. d. Want. Wo. 19.45 uur ds. N. v. d Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk. Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. Havenkerk Lange Haven 70. Zondag 10.00 uur: eredienst, spreker:John T.L. Maasbach. Dinsdag 19.30 uur: bidstond. g aawtagj? WW&. iW& W, |sy& 'm W? liS HI? In! KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010 - 4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Door Erik Meijer Een uitgebreide analyse van de wijk ligt ten grondslag aan de n ge- presenteerde plannen. De wijk Groenoord is inmiddels zo'n 35 jaar oud en dat is te merken. De ge meente oordeelt dat een groot deel van de woningen niet meer vol- doet aan de eisen die bewoners de- zer dagen aan hun woning stellen. Daar komt bij dat de woningvoor- raad in Groenoord wel erg eenzij- dig is. De wijk kent maar liefst 93 procent flatwoningen (80 procent galerijflats). Het aantal bewoners in Groenoord is de afgelopen 25 jaar sterk teruggelopen, van ruim 13.500 in 1972 naar iets meer dan 9.000 nu, en dat terwijl er in die pe- riode vierhonderd woningen bij- kwamen. Die daling in het aantal inwoners is grotendeels toe te De flats in Groenoord Zuid blijven in elk gevai wel bewaard, al zal hier wel grondig de bezem doorgaan. Foto Roger van derKraan schrijven aan de vergrijzing in de wijk. Het aantal 65-plussers steeg van zes procent naar 27 procent, terwijl het aantal mensen jonger dan vijftien jaar in dezelfde perio- de terugliep van dertig procent naar dertien procent. Mede omdat er in Groenoord zo weinig woningen op de begane grond zijn maakt de wijk een vrij anonieme indruk. Dit zou een ge- voel van onveiligheid in de wijk in de hand werken. De gemeente wil daarin dus verandering gaan aan- brengen maar omdat in Groenoord geen lege ruimtes meer heeft om laagbouw neer te zetten houdt dat onvermijdelijk in dat er gesloopt moet worden voor er iets anders voor in de plaats kan worden ge- zet. Maar liefst veertien flats moe- ten plaats maken voor nieuw- bouw. Drie complexen aan de Laan van Bol'es (winkels met wo ningen daarboven), tien flats in het midden van de wijk (zowel ten norden als ten zuiden van de Oreli- osingel) en een flatgebouw in het noordelijk deel van Groenord aan het Straussplein. Bij de nieuw- bouw denkt Schiedam met name aan appartementen in kleine torens of stadsvilla's. Bij laagbouw wordt vooral gedacht aan maison nettes en patiowoningen. Tot 2007 wil men zich richten op het verbeteren van het beeld van de wijk. langs de randen van de dor- gaande wegen zullen flats worden gesloopt en zal er voor vervangen- de nieuwbouw worden gezorgd. Die nieuwbouw moet er dan voor zorgen dat er nieuwe woningtypen in de wijk komen, bijvoorbeeld op het Bachplein. Er zullen voorna- melijk woningen in de koopsector worden gebouwd. Groenoord kent tot op dit moment maar weinig koopwoningen, terwijl de vraag daarnaar juist erg groot is. Het aan tal koopwoningen in de wijk zal nog verder toe nemen, want de corporatie gaat ook een deel van haar woningen verkopen. Dat be- tekent voorde zittende huurders in een aantal flatblokken (Verhey- straat, Damenstraat) dat zij hun woning kunnen kopen Om recht te doen aan het grote aan tal ouderen in Groenoord gaat de corporatie ook een aantal flatblok- ken zodanig aanpassen dat oude ren daar zo lang mogelijk zelfstan- dig kunnen blijven wonen. Er zul len hen dan ook, in samenwerking met zorginstellingen, aanvullende diensten worden aangeboden. Weer een ander deel van de wonin gen zal ingrijpend van karakter veranderen. Door woningen op het dak te bouwen (optoppen) is het mogelijk bij elk flatblokeen lift te plaatsen. Ook plannen voor de woonomge- ving zijn uitgewerkt. De Eduard van Beinumlaan verandert in de plannen in een stijlvolle autoluwe laan met een belangrijke functie voor het langzaam verkeer. de Jo- zef Oreliosingel wordt heringe- richt en veranderd in een park. Tot 2007 ligt de planning vast. Op dat moment wordt bekeken wat er ver der in de wijk moet gebeuren. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Onder de noemer 'Eenheid in Verscheidenheid' presenteert stedebouwkundig- buro MYJ uit Den Haag een rap port voor de toekomstige bebou- wing van de Nieuwe Haven en omgeving. Samen met afdeling VROM (Volkshuisvesting, Ruimtelijke ordening en Milieu) van de gemeente Schiedam is een soort ideaal plan gemaakt om de omgeving tussen Plantage en Warande op te knappen. In dit plan schrijft de gemeente regels en bepalingen voor projectont- wikkelaars en particulieren, op- dat het hele gebied 'een eenheid zal worden op hoogwaardig ni- vo\ Het gebied dat de Lange Nieuw straat, de Nieuwe Haven, de Wes- terkade en de (zuidelijke) Warande omvat, kent een rijk verleden. Maar met vertrek van oude bedrij- ven kent het gebied ook veel leeg- stand. Sinds kort 'ontdekken' wo- ningbouwers en woningzoekenden de pracht van dit gebied met park en water en vlak bij het centrum. Zo is het bouwproject 'Liverpool', hoek Westerkade en Nieuwe Ha ven, zo goed als klaar en staan an dere bouwplannen op de rol. Met het rapport, in twee delen; Welstandsparagraaf en Steden- bouwkundig plan, probeert de ge meente te zorgen dat de nieuw- bouwplannen in dit gebied goed met elkaar overeenkomen. Zodat niet elk stukje bouwgrond 'an ders', en dus in talloze stijlen en kwaliteiten wordt volgebouwd of juist omdat een grote projectont- wikkelaar een lap grond met alleen maar eengezinswoningen vol- stampt. In het gebied rond de Nieuwe Ha ven heeft de gemeente slechts wei nig grond in eigendom. Alleen het Blauwhuis en het voormalig poli- tiebureau zijn van de gemeente. Alle andere percelen zijn in han- den van particulieren of bedrijven. Bovendien heeft de gemeente sim- FT?! SECTOR VROM SCHIEDAM Groenverdeling rond de Nieuwe Haven. Op de plek waar normaal de ABN-Amrobank staat is op deze schets een parkje te vinden. pelweg het geld niet om dure en ri- sicovolle bouwprojecten uit te voe- ren. Om toch invloed op de bouw plannen te hebben, kan de gemeen te een bestemmingsplan maken. Dit rapport kan gezien worden als een voorproef hierop, als een nieuw concept. Want, zo schrijven de samenstellers, 'dit is een bijzon- der en voor Schiedam unieke plan- vorm waarbij aan de hand van het begrip spelregel het gewenste kwa- liteitsniveau kan worden aange- stuurd'. Waaruit bestaan dan die spelregels of bepalingen? Wel, dit gebied wordt bepaald door kades, lanen, stegen en een stadspark. Door pak- huizen, woonboten. herenhuizen Katendrechtse laqedijk 341a Rotterdam-Cnarlois Postbus 55161 3008 ED Rotterdam tel 010-4100409 fax 010-4813663 fl Kamer van Koophandel nr. 246754 Aloemane voorwoarden g*d«por«erd bi| d« Gfirnt van 4* rechlbank Rotterdam nr36195 Let op III Rente op belenen is voor U fiscaal aftrekbaar Belenen: de oudste vorm van lenen pepsratiBS zie ook: www.home.wxs.nl/~belenen SlERADEN ONTWERPEN Tevens hebben wij een groot assortiment occasion sieraden laag geprijsd. Doe nu uw vooraeel Openingstijden: dinsdag t/m zattrdag 10.00 t/m 17.30 uur rrijdogavond Itoopmond op ohprook bel voor informatie en steegwoningen. In het kort is het een gebied met versnipperd ei gendom, met verschillende bebou- wing en een onduidelijke openbare ruimte. Om dit alles tot een gebied te smeden zijn stedebouwkundige regels geformuleerd. Een voor- beeld hiervan is de regel dat vanuit de Plantage gezien, het water van de Nieuwe Haven af en toe zicht- baar moet zijn. Daarmee blijven de steegjes en poorten intakt of wor den ze er bij nieuwbouw weer 'bij' gemaakt. Een andere regel bepaalt dat de hoogte van nieuwbouw aan het water van de Nieuwe Haven niet boven de 25 meter mag uitko- men. Dit omdat de oude histori- sche panden deze hoogte hebben. Een andere bepaling is dat aan de waterkant geen privebuitenruimten als tuinen, terrassen of balkons toe- gestaan zijn. Wel toegestaan -zelfs aanbevolen- zijn kleine ramen die moeten lijken op de ramen van de oude pakhuizen. Op het eerste ge- zicht lijkt dit overdreven regeldrift van de overheid, maar kijk maar eens naar de etalageruiten (achter) van het oude politiebureau en je begrijpt dat dat niet past bij een gracht uit 1613. Voor de bebouwing aan de over- kant van de Nieuwe Haven, tussen Warande en Nieuwe Haven, geldt dat wel erkers welkom zijn maar geen balkonnen. Aan de havenkant komen appartementen van maxi- maal vijf etages en aan de waran- dekant rustige, statige herenhui zen. Om de hoek aan de Westerka de moeten de bestaande gevels van de grote pakhuizen blijven staan en mede hierom mogen nieuwbouw- plannen niet hoger dan de loodsen worden. Naast deze spelregels zijn er stede bouwkundige bepalingen dat de bestaande kademuren zo moeten blijven en dus begrensd worden door een rechte kadelijn. De pan den aan de haven dienen in de lijn van de kade uit het water op te rij- zen. Deze nieuwe gebouwen die nen, net als de voormalige pakhui zen, 'bonkig en elementair' van maatvoering zijn. Met andere woorden: een villaatje aan het wa ter staat niet naast een graanpak- huis. Door deze eisen, zoals geen bal kons, zijn de binnengebieden van de woningen en bedrijven van groot belang. De binnenplaatsen zijn niet om op te parkeren maar wel voor kinderen om te spelen. Een regel die hierbij aansluit is dat vijftig procent van een kavel be- bouwd mag worden. Op de teke- ningen is dan goed te zien dat bin nenplaatsen ruim en toch intiem worden. Een andere procentregel bepaalt dat de havenkanten niet als een Chineese muur volgebouwd mogen worden. De bewust ge- maakte openingen tussen de ge bouwen zorgen voor een wisselend en historisch uitziend kadegezicht. Dat de gemeente niet alleen maar regels en verboden maakt, blijkt uit de plannen om de openbare ruimte aan te pakken. Zo krijgt de Gerrit Verboonstraat in de toekomst een rijbaan. En ook het aantal parkeer- vakken wordt middels een inge- wikkelde statistiek bepaald voor de buurt. Ook staat er een parkeerga- rage onder de Plantage gepland waarbij dan de huidige muziek- koepel gesloopt moet worden. Een ander probleem is de fietsenber- ging aan de Westerkade die vol- gens het rapport niet langer op de kade mag staan. Net als de tuintjes van de woonboten aldaar, die door een nette heg van de straat moeten worden gescheiden en bovendien verkleind moeten worden. Tot slot hebben de plannenmakers een verrassing voor de Kop van de Plantage. Het huidige ABN-Amro- bankgebouw aan de Gerrit Ver boonstraat staat, volgens de kaart, op de nominatie om gesloopt te worden, waarbij mogelijk het ver- zetsbeeld van de overkant op deze plek geplaatst zal worden. Zo krijgt de plek volgens de steden- bouwkundigen 'grote betekenis als scharnierpunt tussen de binnenstad en Plantage'. Zou 'de bank' er al van weten? De plannen voor de Nieuwe Haven en omgeving worden woensdag 16 juni in de Commissie voor Stads- vernieuwing, Volkshuisvesting, milieu en Facilitair Bedrijf bespro- ken. In het stadskantoor, Stadserf 1. Aanvang van de openbare ver- gadering is 19.15 uur. SCHIEDAM - Harmonie Ambrosi us speelt zondag 20 juni in het Ste- delijk Museum. Op het repertoire staat lekker in het gehoor liggende muziek op diverse blaasinstrumen- ten. Aanvang is 13.30 uur. SCHIEDAM - Het harmonie-or- kest van muziekvereniging St. Rad- boud geeft zondag 20 juni.een bui- tenconcert in het Beatrixpark. Op het pleintje bij de kinderboerderij en Fort Drakensteijn, de nieuwe speeltuin in het centrum van het park, zullen zo' n vijftig muzikanten een gevarieerd programma laten horen. Het concert begintom 14.00 uur. SCHIEDAM - Kinderen vanaf 8 jaar kunnen woensdag 23 juni ska- ten. Vanaf 13.30 uur wordt erverza- meld in De Blauwe Brug. Het in- schrijfgeld is fl. 1,-- Het skaten zal plaatsvinden onder begeleiding van een ervaren team. SCHIEDAM - Vijftien kinderen la- ten vrijdag 18 juni zien wat zij bij de theaterlessen in de Blauwe Brug hebben geleerd. 'Hart van Femus' wordt vertoond van 19.00 tot 20.00 uur. De entree is gratis. Voor meer info: 247 04 64. SCHIEDAM - Muziekschool An- nelies gaat in September weer van start met een cursus blokfluit eerste jaars. De kosten zijn fl. 200,- per jaar. De lessen worden gegeven in De Stuurhut aan het Nijhoffplein. Ook zijn er plaatsen vrij bij de les sen saxofoon en dwarsfluit. Voor meer info: 473 08 58. SCHIEDAM - E. van Roosmalen verzorgt donderdag 17 juni de Har- monia-avond met helderziende waarnemingen aan de hand van voorwerpen. De avond begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be- draagtfl. 8,50. Dinsdag 22 juni is de laatste Healing-avond van het sei- zoen. Reiki-masters en magneti- seurs staan die avond klaar om te helpen met problemen als stress, ge- wrichtsklachten en hoofdpijn. De avond begint om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt fl. 5,-. Beide avonden worden gehouden in wijk centrum Nieuwland, Dr. Wibaut- plein 165. SCHIEDAM - Het Passage-Boe- meltje staat zaterdag 19 juni weer in de Passage en gaat met jeugdige be- zoekers aan de slag voor vader. On der deskundige begeleiding kan dan een wikkel worden ingekleurd, die vervolgens om een blik wordt aan- gebracht. Hierin komen een aantal gezellige en nuttige dingen voor pa. De blikken die klaar zijn worden vakkundig dichtgemaakt. Want wat erin zit moet natuurlijk nog even een verrassing blijven. SCHIEDAM - In Woon- en zorg- centrum Thurlede is de komende week weer van alles te doen. Vrij dag 18 juni treden Barbara Bas op. Aanvang 19.00 uur, toegang fl. 2,50. Dinsdag 22 juni wordt er da- meskleding verkocht vanaf 14.00 uur en woensdag 23 juni wordt er bingo gedraaid. Entree is fl. 2,50. SCHIEDAM - Het activiteitensei- zoen wordt in de verzorgingshuizen Spaland en De Harg in Schiedam- Noord afgesloten met een thema- week. Dit jaar draait alles om de Oostersecultuur. Woensdag 16juni is er in Spaland een gezellige mid- dag met Oosterse hapjes en in De Harg draait er donderdag 24juni om 14.00 uur een video 'Oosters land'. Er zijn ook optredens gepland. In Spaland een optreden met wajang- poppen op zaterdag 19 juni. Om 10.00 uur kan men de poppen be- wonderen die in de voorstelling van 14.00 uurte zien zijn. De entree is fl. 5,-. Zaterdag 26 juni treedt in De Harg een Molukse dansgroep op. Aanvang 14.00 uur, fl. 5,-. SCHIEDAM - Bij de kleuterspeel- plaats van de Gravin Aleidaschool aan de Oostsingel wordt woens- dagmiddag 23 juni van 13.15 uur tot 15.15 uur weer een speelgoed- beurs gehouden. Kinderen van de school bieden speelgoed dat zij zelf niet meer nodig hebben, voor leuke prijsjes te koop aah. Ook worden er frisdrank en andere smakelijkheden verstrekt. De school houdt deze beurs nu voor de tweede maal en wil hiervan een jaarlijkse traditie maken. Van de gelegenheid wordt meteen gebruik gemaakt om het nieuwe speeltoe- stel op het kleuterplein officieel in gebruik te nemen. De oude speel- materialen waren afgekeurd en omdat er van overheidswege fi- nancieel niet genoeg ruimte was om iets anders aan te schaffen, werd via een sponsor toch een speeltoestel voor de kleuters gerea- liseerd, dat wel volledig aan de ei sen voldoet. SCHIEDAM - Basisschool De Troubadour organiseert zaterdag 19 juni een grote Manifestatie-dag op het Bachplein. Naast een spon- sorloop zijn er deze dag zo'n vijf tien (kinder)spelen. Voor fl. 2,50 is een speciale strippenkaart te koop SCHIEDAM - De Middenstands Vereniging Schiedam Zuid organi seert donderdag 17 juni van 14.00 uur tot 22.00 uur een Country Western-dag. Meer dan honderd kramen (winkeliers uit de Groene- laan en omgeving en buitenstaan- ders) zullen die dag aanwezig zijn om hun waar aan de man te bren- gen. Daarbij worden activiteiten georganiseerd die de Country- sfeer ontwikkelen zoals een rodeo- stier en een demonstratie line- dance. Alle deelnemers zullen de ze dag in cowboy-outfit gehuld zijn. waarmee tien spelen kunnen wor den gedaan. Er is ook nog een rommelmarkt, een gezellig terras, een rad van avontuur en een loterij met schitterende prijzen. De op- brengst van de dag, die van 10.00 tot 15.00 uur duurt, gaat deels naar de school zelf voor de aanschaf van spelmaterialen. Een ander deel gaat naar de Stichting Mitrata, die zich inzet voor kansarme kinderen in Nepal. BU ONDERSTAANDt ADRESSEN KUNTUDE MAASPOST ALSNOG OPHALEN: Sigarenmagaiijn van de Boor, Groenelaan S3 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt Koornneef, Mgr. Nolenslaan 516-518 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 vegd Natuurlijk ook uw specialist voor CO-Recordables en CD-Schrijvers Kom vrijblijvend langs Van Swindenstraat 55b, 3112 MG SCHIEDAM Geopend Dinsdag t/m Zaterdag van 9.30 tot 17.30 uur, Donderdag koopavond "3L 1 11 A 'V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3