Onze moderne technieken stellen u in staat met behulp van de juiste hoorcomputers: I optimaal spraakverstaan, ook in de lawaaierige omgeving I esthetisch de mooiste oplossing I voor elke beurs een optimaal gehoor Leverancier voor alle zorgverzekeraars Ons team staat voor u klaar: - Henk Kroeze - Jan-Willem van As - Serge Kriek - Emmelien Schadee - Choe Ming Koh - Riny Vieselman Audicien Audicien Audicien Logopediste/Audicien Administratief Medewerkster Administratief Medewerkster St. Liduinastraat 15, Schiedam Telefoon 010 - 426 31 80 De ondergrondse Albert Heijn aan de Lijnbaan sluit zaterdag 3 juli om 18.00 uur voorgoed de deuren. De supermarkt verhuist naar een nieuwe locatie, op de begane grond van de parkeergarage aan het Lijnbaanplein, op 50 meter afStand van de oude winkel. Op woensdag 7 juli om 8.00 Uur gaat de gloednieuwe Albert Heijn open voor het publiek, maar wij mochten alvast een kijkje nemen. Vorige week vertelde super- marktmanager Sjon van Ballegooijen in deze krant al iets over de nieuwe locatie. Deze week geeft hij opnieuw een voorproefje. ipictt ROTTERDAM- Jk heb er zelf eigenlijk ook last van", bekent Sandra Korthuis vlak voordat zij als Rotterdamse wethouder van Volksgezondheid de voorlichtingscampagne voor slechthorendheid in de Maasstad zal starten. „Thuis hoor ik vaak "zet dat ding eens op tien" als ik voor de derde keer gevraagd heb wat ze zeggen." Na het in ontvangst nemen van de cd In Leven Lang Luisterenf uit handen van Paul Valk van de Stichting Opleiding en Voorlichting Audiologische Hulpmiddelen (SOVAH) zal ze een hoortest afleggen. Wethouder Korthuis wacht vol spanning op de uitslag van de test. ,,Evenals het thuisfront", lacht ze. Opgelucht hoort ze de boodschap dat ze voorlopig niet aan een gehoorapparaat hoeft te denken. Korthuis geeft toe het wel moeilijk te vinden daar- voor te kiezen als het echt nodig zou zijn. „Het is het moeten accepteren van dingen aan je lichaam die niet functioneren. En dat is toch een mentale drempel die je moet nemen." Om die drempel te verlagen is een landelijke voorlichtingscampagne voor slechthorendheid van start gegaan. Paul Valk: „ln Nederland hebben maar liefst 1,3 miljoen mensen last van dit verschijnsel. Van die groep zijn er maar 400.000 slechthoren- den die er wat aan laten doen. De rest blijft er dus mee rond lopen." Het probleem zal in de loop der jaren nog groter wor- den door een toename van het aantal slechthorenden. Oorzaak daarvan is vooral de vergrijzing, maar ook geluidsoverlast maakt steeds meer slachtoffers. Jaarlijks lopen bijvoorbeeld 20.000 middelbare scholieren een gehoorbeschadiging op. De cd in leven lang luisterenf speelt een belangrijke rol in de campagne. „Het is vooral bedoeld om de mensen bewust te maken wat een genot het is om te kunnen horen en om het begrip slechthorendheid te schetsen", aldus Valk. Op de cd is naast een breed scala aan klassieke en lichte muziek een hoorspel te beluisteren, ingesproken door Jaap van Zweden en Henk van Ulsen. Korthuis vindt de campagne een goed initiatief. „Het gehoor is essentieel om goed te kunnen functioneren in deze samenleving. Het probleem is alleen datje deze handicap nietziet, zoals bij iemand die in een rolstoel zit. Op een gege- Lven moment kan iemand zich dan buitengesloten voelen." Vaak erkennen de slechthorenden hun probleem niet, omdat zij meegroeien met hun stoornis. De omgeving is vaak de eerste die ze erop attent maakt. Daarna is angst meestal de oorzaak dat ze de drempel van de audicien niet over kunnen stappen. Maar hoe langer ze het uitstellen, des te erger de kwaal wordt en hoe moeilijker het is om aan het gehoor apparaat te wennen. Overigens zijn de nieuwste apparaten zo geavanceerd dat het bijna niet meer opvalt wanneer je er een- tje draagt. Een chip doet eigenlijk al het werk. Van tevoren ingeprogrammeerd op de persoonlijke stoornis, zorgt de chip voor een evenwichtige balans van alle geluiden. Voor kinderen zijn de apparaatjes in de meest uiteenlopende vormen te krijgen, van Feyenoord tot een olifantje. Tijdens de voorlichtingscampagne krijgen de mensen de gelegenheid om bij audiciens die aangesloten zijn bij de Nederlandse Vereniging voor Audiciensbedrijven (NVAB) een hoortest af te leggen. Daarbij ontvangt iedere bezoeker een exemplaar van de cd. ik hort 14ckiiti Rrtwiiic 1/aawf* Winkelen bij Albert Heijn is nog aantrekkelij- ker met een Albert Heijn Bonus kaart Daarmee profiteert u van 40 weekaanbiedin- gen en iedere maand van nog eens 400 maandaanbiedingen. Met de Bonus kaart krijgt u niet alleen korting, u kunt er ook mee sparen. Bij elke f 10,- die u besteedt, ontvangt u automatisch een Bonus punt, waarmee u kunt sparen voor verschillende hoogwaardige producten, zoals pannen, keukengerei en bestek. Staat bij u de TV ook zo hard? Wij doen GRATIS een HOORTEST Albert Heijn Lijnbaanplein open op 7 juli 1999 De nieuwe winkel bevindt zich op de begane grond van de parkeergarage aan het Lijnbaanplein. De toe- gSng is ter hoogte van de grote boog aan de Lijnbaan en de bekende boom op het Lijnbaampteih.'*' In het complex komen, behalve de Albert Heijp, ook vesti- gingen van Etos, Gall Gall en IJssalon Capri. "Vorige week vertelde ik al over de ruime parkeergelegenheid, de winkelwagenstallingen en het korte rondje, waar je snel lekkere kant-en-klare producten voor diner of lunch kunt aanschaffen. Het zijn, vind ik, de goede voor- beelden van onze winkel, waar alles draait om gemak, lekker en vers." Groot assortiment De winkel is niet alleen rui- mer van opzet en krijgt meer kassa's, ook worden 4 alle assortimenten aanzien- lijk uitgebreid. Bijvoorbeeld op de groente-afdeling: daar vindt de klant een enorm toegenomen aan- bod van groente, waaron- der vele panklare speciali- teiten, en fruit. Sjon: "We hebben op deze afdeling bewust gekozen voor een overzichtelijke pleinopstel- ling, waar alles onder hand- berqik staat. De klant kan hierdoor sneller winkelen omdat je immers makkelijk een keuze kunt maken. Daarentegen kun je ook even rustig rondkijken, op zoek gaan naar speciale producten, nieuwe ideeen opdoen. Bovendien staan onze medewerkers je met raad en daad bij, en zullen de klanten vaak laten proe- ven van verschillende lek- kernijen." Ook het aanbod wijnen wordt veel groter in Sjon van Ballegooijen op de nieuwe locatie: "Nieuwe uitdaging..." vergelijking met de oude winkel. Zo is in de Albert Heijn-winkel het complete assortiment van het Ge- nootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn te vin den. "Hiermee beschikken we over een superselectie van kwaliteitswijnen, dat bovendien steeds actueel wordt gehouden. ledereen kan lid worden van Het Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn, het is een onderdeel van Albert Heijn. Je kunt dan wijn per doos per post- order bestellen. In de winkel liggen op de wijnafdeling folders met informatie over het Genootschap." Medewerkers Tijdens het gesprek met Sjon schuift Remco Kloot- wijk (21) aan. Hij werkt bijna drie jaar in de winkel aan de Lijnbaan en verhuist mee naar het Lijnbaanplein. "Ik kan je wel zeggen dat het voltallige personeel ontzet- tend uitkijkt naar de start van de nieuwe winkel. Ik vind het bijzonder, een ver- huizing maak je immers niet vaak mee." De Albert Heijn- medewerkers werden al in vroeg stadium op de hoog te gebracht van de verhuis- plannen. Voor de perso- neelsleden begon toen al een spannende periode. Remco: "Kijk, bij Albert Heijn werk je in een team. Samen ben je verantwoor- thelijk voor het reilen en zei- len van een stuk van de win kel. We hebben daarom vaak overleg, en spreken dus ook veelvuldig over de verhuizing. Over hoe we dat gaan aanpakken, maar we bespreken ook hoe we in de nieuwe winkel te werk gaan." Pannen Remco is, samen met zijn collega's, verantwoordelijk voor de productgroep Houdbare artikelen. Dit zijn alle producten met een lange houdbaarheidscode, zoals non-food, drogmetica en kruidenierswaren. Remco: "Het assortiment Houdbaar is qua volume en omzet de grootste product groep van een supermarkt. Gezamenlijk zorgen we ervoor dat de voorraad in de winkel en in hpt magazijn op peil blijft, bestellen we dagelijks nieuwe hoeveel- heden, houden we onze administratie bij en voorzien we de klanten van informa tie." Tot het assortiment dat Remco onder zijn hoede heeft, behoren ook allerlei kookattributen. Sjon van Ballegooijen toont de pro ducten en vertelt: "Bij Albert Heijn draait alles om lekker eten en~~drinken. We denken met onze klanten mee, tot in de keuken, met onze kookboeken, pannen en ander keukerigerei. We hebben echte topkwaliteit in huis gehaald, zoals ver schillende roestvrijstale keu- kenhulpen en de speciaal voor Albert Heijn ontwor- pen pannen." Succes Sjon is trots op de gloed nieuwe supermarkt en weet zeker dat Albert Heijn Lijnbaanplein net zo'n suc ces wordt als de winkel aan de Lijnbaan. "Alles is even Remco: "Bij Albert Heijn werk je in een team." top. Een lekkere ruime win kel, een fantastisch aanbod en ruime parkeergelegen heid. Tel daar bij op: de royale openingstijden, de openstelling op zondag en het feit dat de service aan de klant van het bekende Lijnbaan-niveau blijft, dan begrijp je wel waarom deze winkel ook een succes wordt." Sjon en zijn mede werkers sta3fT te popelen om van start te gaan op het Lijnbaanplein. "We zijn er al zo lang mee bezig en wat hebben we zin in die nieuwe uitdaging. Wij zijn en blijven het culinaire verscentrum in het centrum van Rotterdam en gaan in die spiksplinter- nieuwe winkel met allerlei heerlijke producten onze klanten helpen met lekker eten en drinken. ledereen is vanaf 7 juli, 8.00 uur, van harte welkom bij Albert Heijn Lijnbaanplein om dat allemaal zelf te ontdekken!" .•■JB V* JkJH u aJIiBhI-S9 AMBICXJL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 12