Woning van de Week Is destructief onderzoek wel noodzakelijk? Wat doen vastgoedadviseurs zoal voor U? 1 Lage rente voor regio Rijnmond! LEVENHYPOTHEEK 1 jaar 3.2% 5 jaar 4.1% 10 jaar 4.8% 20 jaar 5.5% 1 jaar 3.4% 5 jaar 4.6% 10 jaar 5,3% 20 jaar 5.8% Hypotheekwijzer BV Ma Nieuwe Maasstraat WOa/b - Schiedam Milieuschade? Meer Hypotheken De ene auto is de andere niet Vraag van de maand Deskundige begeleiding is onontbeerlijk wm _p wastg lltiST Ijsi] Rotterdamsedijk 437, Postbus 888,3100 AW Schiedam Telefoon: 010-4736665 Deskundig qnafhankelijk est1 iss; Maak van uw 'jawoord' niet de duurste vergissing van uw leven Trendy en traditioneel behang POP POP vaa i ygRHUUR ■A NIEUWBOUW BESTAANDE BOUW R n j n m c SliliiB - -~"f! Zeer ruime gerenoveerde 5-kamer bovenwoning met twee dakterrassen en verhuurd winkelpand. Begane grond: Winkelruimte, thans verhuurd aan een afhaalpizzeria (jaarhuur Fl. 12.000,00), overloop, toilet, le etage: Zeer ruime Z-vormige woonkamer 12.65 X 4.70m met open keuken met schuifpui naar terras op het Zuiden van ca 40 m2. Modern U-vormig keukenblok met diverse inbouwapparatuur. 2e etage: overloop, wasmachine ruimte met kastenwand, slaapkamer 3.40 X 4.00 m met schuilkastenwand, slaapkamer 2.30 X 4.20 m met toegang tot 2e dakterras op het Zuiden, badkamer 3.30 X 2.20 m met douche-hoek, ligbad, dubbele wastafel, 2e toilet. 3e etage: Ruime overloop met vaste kasten en c.v.-ruimte, slaapkamer 2.30 X 3.30 m, slaapkamer 2.30 X 3.30 m. Algemeen: Woning is in 1994 volledig gerenoveerd en geisoleerd, voorzien van kunststof kozijnen met dubbel glas, c.v.- combiketel 1992, elektrische installatie 1995, daken 1994, oplevering per direct. Vraagprijs: 385.000,00 k.k. (woning winkel) AAN- EN VERKOOP arntheekmz& i en aankoop huurwoning en oversluiting huidige hypotheek Dop Do ifm »SS AIMS ■WTT m iimiHinfiiff iMMMuawM?,' IZr'Bk... ;,w - I^U- All: kr 'V SCHIEDAM - „Mlieuschade? Dan is er geen vuiltje aan de lucht!Dat is wat Rijnmond Hypotheekwijzer iedereen graag zou willen toeroe- pen. Maar helaas, de werkelijkheid ziet er anders uit. Rampzalig anders. Niet dat u in de ogen van Rijnmond Hypotheekwijzer een milieuver- vuiler bent, integendeel. Maar de verzekeraar kent de aangepaste wetgeving. De wet schrijft voor dat eventuele bodem- en waterverontreiniging snel verholpen dient te worden. Fi- nancieel gezien heeft dit catastrofa- le gevolgen, want meestal moet de schade via een slepende procedure op de verantwoordelijke partij wor den verhaald. Niemand wil graag de dupe worden van deze situatie. Gelukkig speelt Rijnmond Hypo theekwijzer hierop prima in met de nieuwe MilieuSchadeVerzekering (MS V). Daarbij kiest de verzekerde de dekking die bij zijn activiteiten past. De MSV dekt de kosten van sanering van bodem- en waterver ontreiniging. Niet alleen op de ei- gen locatie, maar ook op locaties van anderen als er sprake is van uit- gaande vervuiling. De MSV dekt vrijwel alle milieuri- sicos op een polis en vervangt daar- mee alle oude milieudekkingen van andere verzekeringen. Rijnmond Hypotheekwijzer is graag bereid te adviseren bij de keuze van de juiste dekkingsvorm, eventueel in samen- werking met een expert. Iedereen kan een afspraak maken met een van de adviseurs van Rijn mond Hypotheekwijzer. Dit is ge- heel vrijblij vend en er zijn geen kos ten aan verbonden. Bel voor een af spraak, tel. 010 - 473 66 65. WATERWEG - In het eerste kwartaal van 1999 zijn 137.000 nieuwe wo- ninghypotheken ingeschreven. Dat is ruim een kwart meer dan in het eerste kwartaal van 1998Uit cijfers van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS) blijkt dat inmiddels meer dan de helft van alle hypotheken een oversluiting of een tweede hypotheek betreft. Een belangrijke impuls voor de blijvende stijging van het aantal hypotheken is de lage hypotheekrente. In maart 1999 is de hypotheekrente gedaald tot onder de vijf procent. De hypotheekrente is in 35 jaar niet zo laag geweest. (Bron: CBS) Waarom zou u dan niet kritisch zijn met uw verzekering? Want verschil is er wel degelijk. Natuurlijk is het lastige materie, maar een goed advies kan u al snel tientjes besparen. Laat Rijnmond Hypotheekwijzer ereens naar kijken.Erwordt net zo lang gezocht tot de autoverzekering gevonden is die precies bij uw situa tie aansluit. Loop gewoon eens bij Rijnmond Hypotheekwijzer binnen. Het kost niets en wedden dat u er wijzer van wordt? SCHIEDAM - Een huis kopen is geen kleinigheid. Neem alleen al het grote financiele belang dat er- mee gemoeid is. Een verkeerde keuze kan grote financiele conse- quenties tot gevolg hebben. Maar bovenal is de koop of verkoop van een huis een emotionele gebeurte- nis. Immers, probeer maar eens koel en zakelijk te onderhandelen als het om het huis van je dromen gaat. Of als U, om welke reden dan ook, uw woning snel wilt verkopen. Bij- voorbeeld omdat er al een ander huis is gekocht. In beide situaties is het prettig om er niet alleen voor te staan. Bij een VBO-adviseur kunt u altijd rekenen op deskundige steun en begelei- ding. Bovendien kennen zij de wo- ningmarkt van haver tot gort. Het is hun vak. Daardoor letten zij bij- voorbeeld op zaken die u misschien zelf over het hoofd ziet. En staan zij u met raad en daad terzijde bij de vaak felle prijsonderhandelingen. Een extra zekerheid dat u als koper niet teveel betaalt. Of dat u als ver- koper een goede prijs krijgt. Bovendien is het zo dat wie 'ja' zegt tegen een koopwoning, daaraan in principe wettelijk vastzit. Zelfs als er nog niets op papier staat. Wilt u die beslissing bij nader inzien her- roepen, dan kost u dat in de regel tien procent van de koopsom. Zo niet bij de bijna vijfhonderd vast goedadviseurs en makelaars die zijn aangesloten bij de branche-organi- satie VBO. Bij hen krijgt u desge- wenst drie dagen extra bedenktijd om nog eens rustig over die aan- koop na te denken. En om alsnog op uw eerdere koopbeslissing terug te komen. Een prettige gedachte. WATERWEG - Een vastgoedad- viseur was enkele maanden gele- den betrokken bij de aankoop van een huis. Hij constateerde dat de parketvloer noodzakelijkerwijs vervangen dan wel opgeknapt zou moeten worden. De verkoper meende dat het geen probleem zou zijn om deze op te schuren. Dit was volgens hem al een paar keer gedaan. De koper was erg gecharmeerd van het huis maar zag op tegen de eventuele kosten van een nieuwe vloer. De vast- goedadviseur vertelde hem dat het niet mogelijk is om een par ketvloer onbeperkt te schuren. Bovendien vertelde hij de koper niet te weten hoe de toestand van de vloer onder de parketlaag zou zijn. De kans zou bestaan dat er schimmel of houtrot zou zijn. De verkoper had geen zin in een de structief onderzoek. De vast- goedadviseur heeft het er verder met zijn klant niet meer over ge- had. Na de overdracht belde een boze koper hem op en vertelde dat een deskundige had gezegd dat de vloer helemaal niet geschuurd kan worden. Er zijn toen enkele delen verwijderd en waar de vast- goedadviseur al bang voor was, bleek inderdaad: de ondervloer was totaal verrot. Had hij dit kun- nen voorkomen? Een antwoord wordt gegeven door mr. J. A.M. van de Sande, ad- vocaat te Rotterdam. „Het is niet altijd mogelijk om destructief on derzoek te verrichten. De belan- gen van de koper zijn evident. Een vastgoedadviseur kan echter als er redenen zijn om te twijfelen aan de degelijkheid van enig on- derdeel van het huis, dit bespreek- baar maken tussen de partijen. Als bij voorbeeld wordt geconsta- teerd dat de vloer veert, het dak is doorgezakt of een muur is be- schimmeld of iets dergelijks, dan meen ik dat het de taak van de ad- viseur is om dit bespreekbaar te maken tussen de onderhandelen- de partijen. Indien de verkoper geen breekwerk wil toelaten, dan kan in het contract worden opge- nomen dat de verkoper de dege lijkheid garandeert, de verkoper alle redelijke kosten die meer be- dragen dan 5000 gulden voor een bepaald percentage voor zijn re- kening neemt tot een maximaal bedrag. Als de verkoper dat niet wil zal de koper onder ogen zien dat hij een zeker risico loopt dat hem op termijn voor extra uitga- ven kan plaatsen. In elk geval kan wellicht weer een compensatie worden gevonden in een lagere koopsom. Het is van groot belang een en ander nauwkeurig vast te leggen. De koper neemt in dit ge val met zijn voile bewustzijn be- slissingen." De nieuwe behangcollecties slui- ten helemaal aan bij de huidige woontrends. Alle stromingen zijn vertegenwoordigd. Er is behang dat prachtig past bij de klassieke inrichting, met figuratieve dessins en strepen, vergrijsde kleuren of diepe donkere tonen; maar ook be hang in lichte, heldere kleuren, veel wit en blauw, dat aansluit bij de zogenaamde 'futuristische' trend. Ook de stromingen 'primitief' en 'minimalistisch' zijn terug te vin- den in het behang. Voor de primi- tieve inrichting (eenvoudige am- bachtelijke vormen en structuren) is er behang met eenvoudige patro- nen in naturelkleuren en accenten in specerijtinten als saffraangeel en kaneelbruin. Minimalistisch is be hang met strakke, sobere patronen en zogenaamde 'non-kleuren' als grijs en beige. Natuurlijk is er niet alleen trendy behang. De behangspecialisten bieden ook nog steeds ruime col- lecties traditioneel behang en kin- derbehang. In feite kan alles en het leuke is dat elke kamer met een nieuw behangetje meteen een hele nieuwe uitstraling krijgt. RttiTk iii&m SCHIEDAM - Een huis kopen of verkopen is een van de belang- rij kste financiele transacties in ie- mands leven. Alleen daarom al moet dat perfect gebeuren. Wie op zoek is naar het huis van zijn of haar dromen of zijn huidige wo ning snel voor een goede prijs wil verkopen, doet er dan ook ver- standig aan om zich hierbij des- kundig te laten bijstaan. Door een vakman of -vrouw die midden in de praktijk staat, kennis heeft van 'hout' en 'steen' en de kunst van het onderhandelen verstaat. Bij- voorbeeld een vastgoedadviseur, die is aangesloten bij de branche- organisatie VBO, en dientenge- volge voldoet aan tal van strenge eisen, onder meer op het gebied van vakbekwaamheid en reputa- tie. Dop Dop Vastgoed is zo'n adviseur. Vastgoedadviseurs bemiddelen tussen mensen die een huis willen kopen en zij die hun eigen woning willen verkopen. Soms treden zij op namens de zoekende partij, soms namens de verkopende partij. Bij een en dezelfde woning kan men nooit twee partijen vertegenwoor- digen. Daarbij staan zij hun klanten bij de aan- of verkoop van een woning met raad en daad terzijde. Doordat zij van de bemiddeling in huizen hun vak hebben gemaakt, weten zij waarover ze praten, hebben zij zo- wel bouwkundig als bouwtech- nisch inzicht en zijn zij op de hoogte van markt- en prijsontwikkelingen en wat er bij een huizenkoop of - verkoop allemaal komt kijken. Om die reden kunnen zij hun klanten goed van advies dienen en bij de ge- hele procedure deskundig begelei- den. Daarnaast behoort het uiteraard tot de taak van een vastgoedadviseur om er voor hun klanten voor te zor- gen dat hun woning snel en tegen een goede prijs wordt verkocht. Daarvoor zetten zij alles in het werk om dat te realiseren en gaan zij naar- stig op zoek naar geschikte kopers. Bijvoorbeeld via advertenties in dag- of weekbladen, een fotopre- sentatie op kantoor, Internet en an dere in de markt aanwezige lande- lijke netwerken waarop het wo- ningaanbod vermeld staat. Ook voor woningzoekenden is het voordeel dat een vastgoedadviseur gebruik kan maken van deze net werken. Hierdoor wordt vraag en aanbod bij elkaar gebracht. Voor hun klanten die een gerichte zoek- opdracht hebben gegeven, hebben zij hierdoor een goed overzicht van het meest actuele aanbod aan koop- woningen..Als er een nieuwe wo ning te koop wordt gezet die voldoet aan de wensen en verlangens van hun klanten, kunnen zij daar alert op inspelen en hun klanten daarover direct informeren. Kortom, voor wie zijn (toekomsti- ge) huis echt wat waard is, doet er verstandig aan contact op te nemen met een van de bijna vijfhonderd VBO-leden in het land. HUIZENKOPERS OPGELET!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17