Broersvest: promenade met weinig verkeer, luxe tram en veel bomen GGD eindelijk op goede weg met het personeelsbeleid mm.m MaasstaD Uitstekende kwaliteit in dinercafe De Locatie Schiedams echtpaar wint reis bij Brooks Reisburo MaasposT TramPlus mooie aanleiding voor totale herinrichting 'Stadsas' Blijvende aandacht voor bereikteresultaten nodig fill Bijen Expositle WiiKBIADiN SCHIEDAM ENSTEN SCHIEDAM - Met de bouwstart in 2001 van de TramPlus zal de rand van het centrum van Schiedam een nieuw aanzicht krijgen. Met de komst van de ge- luidsloze sneltram zal de Broersvest en omgeving heringericht moeten wor- den. De nieuwe tram gaat (weer) in het midden van de Broersvest rijden waardoor deze belangrijke winkel- en verkeerstaat op de schop moet. Een goede aanleiding voor de gemeente om de Broersvest en omgeving -de zogenaamde Stadsas-, op- nieuw te ordenen. De eerste plannen hiervoor zijn ge- maakt door stedebouwkun- digen die voorstellen van de Broersvest een promenade te maken. Met luxe straatbe- kleding, bomenrijen, zitjes, overdekte tramhaltes en bre- de voetpaden met weinig autoverkeer. Stadas m&i MHMt Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan S3 Stadskantoor, Stadserf t Plusmorkf Koornneef, Mgr. Nolenslaan 516-518 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 SCHIEDAM - Het inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 10 juli verzorgd door het pianoduo Les Con- trastes bestaande uit Joke Veltman en Irma Metaal. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Speelplaats Vernissage Jeugdland NIET LEKKER IN UW VEL? HOME. HOME Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kljkopstadenwijk Woensdag 7 juli 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, dr. J. Sperna- Weiland. 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Visser. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N. K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. P. Lugtigheid. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, dhr. J. A. van Lambalgen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Visser. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor. G.J. War- merdam. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. H. P. Kool. Aanvang: 16.30 uur, leesdienst. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgan- ger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring. Zondag 11.00 uur, euch.vie ring. Voorganger D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistieviering. Do 20.3Q uur: Completen. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J. van Woerden-Surink. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. Aan vang 10.00 en 17.00 uur, ds. N. v. d. Want. Wo. 19.45 uur ds. N. v. d Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk. Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. Havenkerk Lange Haven 70. Zondag 10.00 uur;7eredienst, spreker: br. H. Hathie. Dinsdag 19.30 uur: bid stond. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 iNZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Door Frank Willemse De 'stadsas' is de nieuwe term waarmee de gemeente Schiedam de de Noord-Zuid verbinding aanduidt die vanaf de rijksweg over 's-Gravelandseweg via Broersvest, Koemarkt en Oranje- straat naar de B.K.laan loopt. Met deze aanvoerwegen naar het cen trum wordt de reiziger via nieuwe stadspoorten binnengeleid in het oude stadscentrum. Volgens de stedebouwkundigen zullen mar- keringen als bomen, bestrating en straatmeubilair duidelijk maken dat je een oude binnenstad tege- moet treedt. Dinsdagavond presenteerden, zo- wel de RET de voortgang van de nieuwe sneltram 'TramPlus' en het stedebouwkundigbureau VHP nieuwe plannen voor deze 'Stadsas' aan de gemeenteraads- leden. De voortgang van de Tramplus verloopt voorspoedig, volgens projectmanager RET Paul Hage- voort. A1 in 2001 zal gestart wor- den voor deze Schiedam/Vlaar- dingenlijn die grofweg het traject van de huidige tramlijn 1 zal krij gen met bij de Brederoweg een vertakking naar Vlaardingen Holy. De sneltram zal in 40 minuten van Holy via Schiedam-centrum over de Rotterdamsedijk, naar het Oostplein rijden. Het Tramplus- concept bestaat uit prachtige gro- Jt t De Broersvest wordt de centrale as met weinig verkeer en gezellige zitjes. Foto Roger van der Kraan te tramrijtuigen die twee keer zo lang en breed zijn als de huidge trams. Zij kunnen danook twee maal zoveel reizigers vervoeren en nog sneller ook omdat er van vrijliggende trambanen gebruik wordt gemaakt. Andere eigen- schappen van deze bijna 'metro- tram' zijn dat zij een lage instap hebben zodat kinderwagens er makkelijk ingaan. De snelheid van de lagevloertram is hoger mede omdat er korter gestopt wordt bij de geheel overdekte tramhaltes. Het is wel zo dat, om tijd te winnen, er geen kaartje bij de chauffeur kan worden ge- kocht. De tram, die al gestest wordt op lijn 20 naar Rotterdam Zuid, is een luxe en geluidsloze trein. Zo comfortabel dat autobe- zitters zich wel twee keer zullen bedenken om de wagen van Schiedam naar Rotterdam te ne- men. Voor Schiedam Centrum bete- kent de komst van de TramPlus dat er vrije trambanen komen met weinig 'doorsteken' met andere wegen. Ook krijgt de TramPlus voorrang bij stoplichten. Zo zul len er op de Broersvest maar twee stoplichten (begin en eind) over- blijven. Een kleine verandering van de route is dat de nieuwe TramPlus na het stadskantoor zal afslaan naar de Overschiessestraat om via het trein- en metrostion weer te- rug te keren naar de oude route op de Van Haarenlaan. Hiermee wordt de Proveniersbrug en des- Gravelandseweg tramvrij. Het definitief doorgaan van TramPlus door het centrum is een goede aanleiding om tevens de de gehe- le Broersvest stedebouwkundig op te knappen. Immers fille's, dubbelparkeren en opstoppingen maken van de Broersvest een te mijden verkeersknooppunt. De landschapsarchitecten van het Buro VHP presenteerde hun plannen voor de stadsas. Opval- lend daarbij zijn het gebruik van bomen. Vier rijen bomen op de 's-Gravelandseweg moeten, vol gens archtict Luc Wallays, een groen entree vormen. Hoewel de 's-Gravenlandseweg geen tram- baan meer heeft, blijft een mid- denberm noodzaak voor de bus. De Proveniersbrug krijgt een verfje en moet een soort stads- poort worden. Daar heb je zicht op Doelenplein, waar Wallays mogelijkheden ziet voor een ho- recazaak en botenverhuur. De Broersvest krijgt symmetri- sche banen met de busen/tram- baan in het midden. Op de mid- denberm zullen bomen worden geplaats waardoor de hele Broersvest een uitstraling van een 'promenade' zal krijgen. Een soort laan-idee. Nee, geen boule vard maar meer een promenade' volgens de architect die met Bel- gisch accent en prachtige volzin- nen de raadsleden ademloos deed luisteren. Op de Broersvest geen woud van palen, draden en mas- ten maar verborgen tussen de bo men de steunen van de bovenlei- ding. De Broersvest wordt ver- keersluw en krijgt een brede wan- delgedeelte met bomen en zitjes, zo gaat het aparte fietspad weg en blijft 66n autobaan over die niet voor doorgaand verkeer is. Weg gaan ook de parkeerplaatsen om dat de promenade een grote baan wordt met dezelfde kleur natuur- steen. Een brede luxueuze wan- delstraat met in het midden een tram/busbaan. Natuurlijk moet ook de Koemarkt op de schop. De architect sprak van het 'schoonvegen' van het plein. Waarbij het nieuwe plein met 'verstrooide' bomen een ont- moetings- of verblijffunctie zal krijgen. Kortom: vol met terras- jes. Op het pleintje voor cafe De Unie wordt parkeren verboden en ook komt er een groot terras. Weg met parkeerde auto's, die gaan naar de ondergrondse parkeergarage op de de kop van de Plantage. Ook de Oranjestraat krijgt een vloerbedekking van natuursteen maar hier juist geen bomen im mers Plantage met gazon en Nieuwe Haven moeten de aan- dacht krijgen. Tot slot komt er geen brede oversteekplaats van Stadserf naar het Land van Belof- te maar gewone zebra's met licht- zuilen die de lijn van plein tot plein zullen accentueren. De tramkeerlus krijgt veel aandacht met maar liefst drie alternatieven: een sculptuur aan de theaterwand, of een groen karakter met nadruk op rui'ne of een watergordijn als fontijn. Daar moeten de architec- ten nog verder over discussieren. Al met al, volgens wethouder Hafkamp, bruikbare ideeen die middels de subsidies voor de TramPlus, moeten leiden tot een nieuwe impuls voor het centrum. Door Erik Meijer WATER WEG - De GGD Nieuwe Waterweg Noord heeft het perso neelsbeleid weer op de rails staan. Moest vorig jaar nog geconsta- teerd worden dat de personele verhoudingen binnen de organi- satie gekenmerkt werden door wantrouwen, na een onderzoek dat de zwaktes in het beleid bloot- legde en een verbetertraject on- der leiding van een externe des- kundige zien de zaken er weer een stuk beter uit. Niet dat de GGD de problemen volledig achter zich heeft gelaten (het is duidelijk te vroeg om te gaan staan juichen), maar de eerste aanzetten voor een cultuuromslag zijn inmiddels Wel gegeven. Ook het Algemeen Be- stuur van de GGD heeft, zij het schoorvoetend, aangegeven de toekomst weer met enig vetrou- wen tegemoet te zien. Een fraai rapport met als titel het veelzeggende 'Verbetertraject Per soneelsbeleid' vormt de afsluiting van een perode van zo' n acht maan- den werk van R.G. Mierop, mana ging consultant van Cap Gemini. Hij lichtte de GGD door op een aan- tal aspecten. Nadrukkelijk werd ge- keken naar de manier waaop de GGD werd bestuurd. (Hoe hebben het managemant, de ondernemings- raad en het bestuur in de praktijk ge- functioneerd op het gebied van per sonele aangelegenheden). Daar- naast was er aandacht voor de orga- nisatiecultuur, de manier waarop er binnen de organisatie wordt gecom- municeerd en uiteraard de manier waarop het personeelsbeleid is in- gericht. Op al die terreinen zijn te- kortkomingen geconstateerd die met verbeteracties 'te lijf zijn ge- gaan. Mierop heeft er vertrouwen in dat de GGD nu op eigen kracht de inge- Het is nog te vroeg om te juichen, maar het lijkt de goede kant op te gaan met de GGD. Foto Roger van der Kraan zette veranderingen kan handhaven en uitbouwen. „Het negatieve pa- troon is doorbroken. In het verleden werd teveel uitgegaan van een for- mele opstelling. Er werd teveel ge- keken naar het papier en niet naar wat nou eigenlijk de boodschap was van wat gezegd werd." Dat leidde er onder meer toe dat de betrekkin- gen tussen directeur E.S. A. van der Meer en de Ondernemingsraad tot ver beneden het nulpunt waren ge- daald. Inmiddels is de dialoog weer tot stand gekomen. Bij het personeel van de GGD con- stateert Mierop een overwegend positieve houding al zijn er nog 'kernen van negatief kritisch ge- drag. „Maar die heb je in iedere or ganisatie' benadrukt hij„Er moet een omslag worden gemaakt in den- ken van 'de organisatie moet voor zekerheid zorgen' naar 'ik ben zelf verantwoordelijk voor mijn eigen zekerheid'Dat gaat de een makke- lijker af dan de ander." Daarom is nu aan ietfere werknemer van de GGD gevraagd na te denken over het eigen ontwikkelingspad. Mier op: „Als je daar niet over nadenkt wordt iedere verandering al snel als een bedreiging opgevat in plaats van de kansen te zien die de veran dering met zich meebrengt." Enigszins bezorgd toonde het Alge meen Bestuur van de GGD zich, tij- dens de vergadering van vorige week, wel over de toekomst van de organisatie. Die bezorgdheid werd bijvoorbeeld verwoord door VVD- 'er De Lange: ,,Ik constateer dat er verbeteringen zijn maar het lijkt al- lemaal zeerbroos. Een terugval lijkt me niet ondenkbaar. Hoe constateer je instemming van het personeel? Als je het ze op de man af vraagt zeggen ze natuurlijk dat het goed gaat." H. Strutz (D66) deelde het onbehagen. „Toen ik het las dacht ik: Mijnhemel! Er is nog zo'n lange weg te gaan. Er is wel erg veel vast- gelegd in protocollen. Zo commu- niceerjetochnietmetelkaar. De be zorgdheid werd bedaard maar met nadruk weggenomen door Mierop. „De GGD is op dit moment zeker in staat om zelf de draad op te pakken. Er zijn mensen die zich negatief blij ven opstellen. Dat is waar. Maar je ziet dat de omgeving van die men- sen zich in toenemende mate van hen afkeert. Het merendeel van de mensen is van goede wil, al zijn ze ook ongeduldig." Op de vraag of het niet verstandig zou zijn om hem na een half jaar nog eens terug te vragen om te kijken hoe de zaken er dan voorstaan reageerde hij afwij- zend. „Deze organisatie heeft in po- tentie de deskundigheid in huis om de oplossingen voor de problemen zelf aan te dragen. Ik kom wel graag nog eens een keer aanwaaien om eens te kijken hoe het met de men- sen gaat. Omdat ik hier prettig heb gewerkt en er leuke mensen werken bij de GGD. Ik heb hier nooit tegen- stand ondervonden. In al die maan- den niet, dat is tamelijk uniek." BIJ ONDBftSTAANDl ADRESSEN KUNT DDI MAASPOST ALSNOOOPHAUN; SCHIEDAM - Op kinder- boerderij't Hoefblad in het Beatrixpark is vanaf zater dag 10 juli een tentoonstel- ling te zien over bijen. De tentoonstelling geeft een kijk op het fascinerende le- ven van de bijen. De Bijen- tentoonstelling is nog te zien tot 15 agustus, van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Imker Ruud van de Heuvel is iedere eer ste zondag van de maand van 11.00 tot 16.00 uur aan- wezig om vragen te beant- woorden. r SCHIEDAM - Galerie Dis- tanza Dam 1) heeft een nieuwe expositie. Geexpo- seerd wordt door Jeroen Staal met een aantal grote schilderijen en een aantal schilderwerkjes op mini-for- maat; Marian Verrijp met haar potten die door hun eenvoud een grote rust uit- stralen; Koos van Oudheus- den met zijn keramische werk; Marianne van der Lecqmet keramische objec- ten en Marianne Hensel wiens vaasvormen en gesti- leerde vogels zijn opge- bouwd uit plakken en stuk- jes klei. De expositie is te zien van woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur. SCHIEDAM - het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Stichting Wijk- centrum De Erker een bijdrage toe- gekend van fl. 10.000,- voor het aanschaffen van een mobiele speelplaats voor kinderen van 3 tot 13 jaar. De speelplaats zal in de toekomts op verschillende pleinen worden gei'nstalleerd. bij diverse activiteiten. Wie 16 jaar of ouder is en graag met kinderen werkt kan contact opnemen met Daphne Meijer, Dienst Sport en Recreatie, tel. 246 55 07. SCHIEDAM - Jeugdland 2000, de organisatie die tijdens schoolva- kanties activiteiten organiseert voor kinderen van 5 tot 14 jaar, is voor de zomervakantie op zoek naar vrijwilligers. Voornaamste taak is het begeleiden van kinderen SCHIEDAM - Nog een aantal we- ken zijn in restaurant De Mouterij aan de Noordvest de werken te zien van Hannie Bierens-Hultink en Wil Ladrak, twee veelbeloven- de kunstenaars uit de Randstad. Bierens schildert vooral land- schappen in aquarel of acrylverf, Ladrak werkt graag met Oost-Indi- sche inkt en olieverf, die zij dan uitwrijft met haar vingers. Ope- ningstijden: 17.00 tot 22.00 uur, dinsdag gesloten. Een lekker hapje eten, maar dan van prima kwaliteit in het dinercafe. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Schiedam is sinds vorige week donderdag een unieke eetgelegenheid rijker. Die dag opende namelijk Dinercafe De Lo catie zijn deuren. In De Locatie kun je ongedwongen, in een informele setting, een lekker hapje eten, net als in een eetcafe. Maar zoals de naam 'Dinercafe' al aangeeft bete- kent dat niet dat er 'tweederangs- maaltijden worden geserveerd'. De Locatie gaat er prat op uitstekende kwaliteit te leveren. Dagelijks wor den verse waren aangeleverd die worden verwerkt tot de heerlijkste gerechten. Dinercafe De Locatie biedt plaats aan zo' n zestig mensen. In een gezellige ambiance (veel bruin hout, gecombineerd met mo- dieuze kleuren als terra) kunnen zij op hun gemak genieten van de sfeer en de maaltijden. En dat zoiets nog mogelijk is voor schappelijke prij- zen bewijst De Locatie. Voor zo'n zestig tot zeventig gulden kun je er met z'n tweeen eten, dan heb je er ook nog een flesje wijn bij. Op werkdagen wordt iedere dag weer een ander dagmenu geserveerd voor hooguit fl. 12,50. In het week end zijn er speciale driegangenme- nu's voor fl. 39,50 per persoon. Spare-ribs kun je in de Locatie eten voorfl. 14,95; op dinsdag kun jevor dat bedrag zelfs onbeperkt van spa re-ribs genieten. De Locatie is zon- der meer een aanwinst voor Schie dam, het Dinercafe is gevestigd aan deVlaardingerstraat 17. De Locatie is op maandag gesloten. Bij Brooks in de Nieuwe Passage kreeg het echtpaar Van Hul de cheque overhandigd. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Kwaliteit en be- trouwbaarheid staan hoog in het vaandel bij Brooks Reisburo. Voor de consument betekent dit dat die exact krijgt wat beloofd is. Geen wonder dat steeds meer mensen boeken bij Brooks Reisburo. De laatste maanden had het reisbureau ook nog eens een opvallende actie lopen. Wie zijn of haar vakantie boekte voor 1 mei maakte kans op een geheel verzorgde reis voor twee personen naar een exclusieve, tropische bestemming. Bovendien kon er een Vrij Uit Reischeque worden gewonnen ter waarde van fl. 2500,- en konden er twintig ge- zinnen blij worden gemaakt met een verblijf in Grandorado. De lan- delijke actie heeft inmiddels twee- entwintig winnaars opgeleverd. Ook een Schiedams echtpaar viel in de prijzen, de heer en mevrouw Van der Hul. Zij sleepten een Grandorado-va- kantie in de wacht. Een bezoek aan onze 'Fit Food Corner1 en u weet precies waar u met uw gezondheid staat en wat u eraan zou moeten doen. Aan de hand van uw fit food profiel krijgt u een advies op maat: welk apparaat, welke voeding, de beste manier van trainen. Een gericht bewe- gings- en voedingsplan waarmee u zich snel weer fit en gezond voelt en -met onze support- blijft! Ook s zondags open DE BEWEGINGSWINKEL Rotterdam, Oostzeedijk 310-316, tel. 010-2802626 n

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3