aasstad Popstatt^\ 'Op een vlonder klinkt het anders, het geeft iets extra's' TT5|p warn dam(m 'Het had niks uitgemaakt als we deze cd zelf hadden uitgebracht' 7 P Zuidplein zoekt mensen voor Cabaretacademie Strijkensemble Philharmonisch op derde Kolkkonsert Handsome 3 some blijft zichzelf op weg naar de top Mtu >i.i 11 ft DELFSHAVEN - Een vlon der ligt te water in een van de haventjes van de Maasstad. Topmuzikanten brengen op dit drijvende podium 's mid- dags en 's avonds de klanken van licht klassieke muziek ten gehore. Rotterdammers kunnen op de kades en in bootjes genieten van Vivaldi, Puccini en Mozart. Het lijkt bijna te sfeervol om waar te zijn maar op 17 en 18 juli vindt het derde Kolkkonsert plaats in en om de Ael- brechtskolk te Delfshaven. „Op een vlonder klinkt het anders, het geeft iets extra's. Ook qua akoestiek", mijmert Hans Leenders (28), assis- tent-dirigent van het Rotter- dams Philharmonisch Orkest. Toegankelijk Mirrf-i'Ti i d ROTTERDAM - Hun eerste echte cd ligt sinds juni in de winkels, de video van de sin gle 'Do it again' is regelma- tig te zien op televisie en van af September zijn twee van hun songs te horen in de am- bitieuze Nederlandse speel- film The Delivery. Het gaat kortom goed met de Rotter damse band Handsome 3 so me. De doelstelling van het trio is echter nog hetzelfde als vijf jaar geleden: „Het is altijd ons doel geweest onze muziek aan zo veel mogelijk mensen te laten horen." EXCURSIES FESTIVALS/ MANIFESTATIES MUZIEK DIVERSEN THEATER Woensdag 14 juli 1999 maassiap in ROTTERDAM - De komkommertijd is begonnen. Dat betekent dat steeds minder te beleven is op de diverse podia in Rotterdam. Wie goed zoekt, vindt echter nog wel bijzondere optredens. Zo mag Judge Abraham met recht een van de meest sensationele vaderlandse ontdekkingen van dit jaar genoemd worden. Zaterdag staat hij met The Jury op het podium van Ro- town. Op het debuutalbum 'The Lost Recordings' klinkt hij met zijn ge- zelschap als het Nederlandse antwoord op Tom Waits. Beatnikjazz voor op een zwoele, katerige zomerdag die je door kunt brengen slechts gehuld in onderbroek en losgeknoopt overhemd, worstelend met een lege koel- kast. Kaarten voor dit optreden kosten slechts een tientje. Een dag later in Rotown een extended lokaal hip hop event. Cold Gettin' Dumb zal een fraaie crossover bieden tussen het old school geluid en de nieuwe shit. Voor liefhebbers niet te missen en het kost je helemaal niets om binnen te komen. The Portland Project is een cd waarop zeventien Rotterdamse muzikanten. De formule van The Portland Project is moderne rock, gekruid met funk, reggae en blues. Ondanks de grote variatie aan muzikanten klinkt het pro ject als een strak geheel. De cd is een collage van de vele muzieksoorten die Rotterdam rijk is. Op vrijdag 16 juli wordt de cd live uitgevoerd door de zevenkoppige band Gorgeous. Op het podium van de Vlerk wordt Gor geous bovendien bijgestaan door een extra percussionist. Het optreden be- gint om 21.30 uur en de toegang bedraagt drie knaken. Vorige week stond Burning Spear op het podium van Nighttown en deze week alweer een legendarische reggae-act aan de West-Kruiskade: Albert Griffiths The Gladiators. Meer dan dertig jaar geleden begon de carriere van The Gladiators in de vermaarde ruimtes van Studio One. De formatie speelt nog immer op zeer overtuigende wijze de ganja uit je spliff. Een must voor liefhebbers van Burning Spear, Culture en Yellowman. Op 19 juli te zien in Nighttown. Kaarten kosten fl. 22,50. Naast deze concerten is ook op de verschillende dansvloeren genoeg te beleven. Zo is The Tube inmiddels aangekomen in Rio. Zaterdag 17 juli verzorgen Edwin bazen en Nick K de muziek. In de Hollywood Music Hall vrijdag een Merry X-Mass party, met een gratis kerstmuts voor alle bezoekers. Een dag later is er ook nog een Mega Dance Night. En voor de rest moeten we het doen met het warme zomerweer. Als de temperaturen oplopen tot tropische hoogten is een concertzaal ook niet de place to be. Nee, dan kun je maar beter ergens op een terrasje gaan zitten. Ook niet slecht toch? Vincent Wernke door Maaike Petri Dit is de tweede keer dat het orkest van Rotterdam zich presenteert op het Kolkkonsert. Vorig jaar trad Leenders voor het eerst aan op het concert als dirigent van een twaalf- koppig strijkensemble om de wer- ken van grote componisten ten ge hore te brengen. Volgens hem was de situatie op een vlonder in Delfs haven perfect. „Leuk, sfeervol en we hebben mazzel gehad met het weer", blikt Leenders terug. Aanstaand weekeinde treedt Leen ders aan met een klein orkestdeel van het Rotterdams Philharmo nisch, bestaande uit twaalf strij- kers; vier eerste violen, drie twee de violen, twee altviolen, twee cel- li en een contrabas zullen het drij vende podium bezetten. Met zorg is voor dit ensemble ge- kozen. De ruim tachtig muzikanten van het gehele symfonieorkest Het Rotterdams Philharmonisch Orkest presenteert zich voorde tweede keer op het Kolkkonsert. kunnen immers nooit tegelijk op het vlonder. Op het muziekmenu van het Rotterdams Philharmo nisch Orkest staan vijf grote wer- ken van onder meer Vivaldi, Puc cini, Dvorak en Mozart. Het gaat om licht klassieke stukken die het strijkorkest op het lijf zijn geschre- ven. „Er is geen programmatische samenhang", vertelt Leenders over de keuze van de werken. „Er is zoveel geschreven in het licht klassieke genre, dat we het juist zo divers mogelijk hebben samenge- steld. Daarnaast ligt het lekker in het gehoor en is het de meest toe- gankelijke vorm van klassieke mu ziek." Dat de muziek toegankelijk moet zijn is niet verbazend omdat het Kolkkonsert open staat voor ieder- een. „De belangstelling voor klas sieke muziek loopt wat terug", realiseert Leenders zich. „Daarom is het belangrijk om de muziek op verschillende manieren onder de mensen te brengen, ook bij mensen die zich niet bezighouden met klassieke muziek." Daarom zijn de grote namen die op het tweedaagse concertpodium verschijnen een goede publieks- trekker. Twee jaar geleden bezette Wibi Soerjadi het festival, vorig jaar traden Jaap van Zweden en Daniel Wayenberg in het voetlicht. Op dit Kolkkonsert zal naast het Rotterdams Philharmonisch Or kest, Igor Roma zijn pianotalenten ten gehore brengen. „De liefheb bers trek je met deze concerten so- wieso. Maar reken maar dat grote namen veel belangstellenden trek- ken. Ook mensen die normaal niet zoveel belangstelling hebben voor klassieke muziek hebben", zegt Leenders overtuigd. Ook het feit dat de havens zijn uit- gerust met versterkers is een groot voordeel, vindt Leenders. De mu ziek is zo ruim honderd meter van het podium vandaan nog te horen. „Voorbijgangers horen dat en trekt ze aan", zegt Leenders. „Als ze het leuk vinden, blijven ze hangen, maar als ze het niets vinden kun nen ze ook weer weglopen." Het KolkKonsert vindt plaats op zaterdag 17 juli (Igor Roma 20.30 uur) en zondag 18 juli (Rotterdams Philharmonisch orkest 14.00 uur) aan de Aelbrechtskolk in Rotter dam Delfshaven. Geintresseerden kunnen gratis komen luisteren. Voor meer informatie kan worden gebeld met tel. 010-4767901 of met informatiecentrum Havenaar, tel. 010-4258647. Judge Abraham foto. Pautiecierq ROTTERDAM - Onder leiding van cabaretier en regisseur Bert Klunder, pjofessionele gastdocenten en bekende cabaretiers werkten vijftien geta- lenteerde jongeren zich vorig jaar in het zweet tijdens de lessen in spel, dans, houding, muziek en geschiedenis van de kleinkunst. Zij waren de e|rste lichting studenten van de Cabaretacademie van Theater Zuidplein. Vanwege het succes wordt de academie nu uitgebreid. Zo komt er een ver- volgjaar voor de leerlingen die tijdens het. eerste jaar blijk hebben gegeven oVer talent te beschikken. Ook is er plaats voor nieuwe leerlingen. Op maandag 6 en dinsdag 7 September kunnen gei'nteresseerden terecht voor de selectierondes. Geschikte kandidaten gaan door naar het eerste jaar of ze worden geplaatst in het nieuwe basisjaar van de SKVR Theaterschool. Het idee achter de Cabaretacademie is jonge mensen tussen de 14 en 20 jaar een brede en zeer intensieve opleiding te geven waarmee ze klaarge- stoomd worden voor het vak van cabaretier. Theater Zuidplein is voor het nieuwe jaar op zoek naar jongeren (uit alle culturen) die streetwise zijn, humor hebben, een grote mond en deze ook goed weten te gebruiken, maar die nog geen podiumervaring hebben. Belangstellenden kunnen hun motivaties schriftelijk sturen naar: Theater Zuidplein, T.a.v. Cabaretacademie, Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. ROTTERDAM - De Maasstad heeft er een nieuwe toeristische bootattrac- tie bij. Vanaf de Boompjeskade vertrekt een rondvaartboot voor een 3 uur durende excursie richting Kinderdijk. In de vakantieperiode duurt de tocht een uur langer. Gedurende de tocht wordt van alles en nog wat verteld over bruggen. havenactiviteiten en waterwegen. Op Kinderdijk - door de Verenigde Naties uitgekozen als wereldmonument - wordt een bezoek ge- bracht een een expositie die een beeld geeft van de betekening van molens voor de waterbeheersing. Een molenaar vertelt vervolgens over de wer- king en constructie van een molen. Na een verblijf van een uur (in de va kantieperiode twee uur) op Kinderdijk vaart de boot terug naar Rotterdam. Vertrek- en aankomstpunt: de Boompjeskade. Afvaart elke dag om 10.00, 12.30 en 15.30 uur. Tarieven: fl. 27,50 per persoon (inclusief bezoek mo len en expositie en een kopje koffie/thee). Kinderen fl. 20,00 (tot en met 12 jaar). Reserveringen: 010-283.61.72 of via de VW 0900-4034065. door Vincent Wernke „Voor Oor waren we een beetje bang, of bang... het was spannend. Vooral wat ze er over zouden schrijven", vertelt Arjo Klingens over de release van de eerste cd van Handsome 3some. „Soms lees je een recensie over een plaat en dan blijkt dat ze de hele essentie hebben gemist. Onze recensie was te gek. Ik vond dat ze de cd goed hadden begrepen." Volgens Oor zijn invloeden hoorbaar van Pearl Jam, Alanis Morissette, Jim Hendrix en uit blues, psychedeli- sche rock en zelfs drum 'n' bass. 'Het resultaat is imponerend', con- cludeert het muziekblad. De debuut-cd van Handsome 3so- me heeft als titel Listen.to/hands- ome3some', naar de internetsite van de Rotterdamse band. Naast zangeres, gitarist en songwriter Aijo Klingens, bestaat de band verder uit bassist Matto Kranen- burg en drummer Marcel van As. 'Listen.to/handsome3some' wordt uitgebracht door de grote platen- maatschappij EMI. Eerder presen- teerde de band in eigen beheer twee mini-cd's. Matto: „Een aantal nummers van die ep's zijn uitein- delijk ook op de cd gekomen." Marcel: „Het contract met EMI is mede tot stand gekomen dankzij de eigen beheer-plaatjes. We hebben die mini-cd's uitgebracht voor de mensen die ons al een hele tijd volgden. Die vonden het leuk om een cd'tje in de kast te hebben. Maar het was natuurlijk ook mooi promotiemateriaal." De mini-cd's - in opvallende hoesjes - vonden grif hun weg naar de fans. Handso me 3some kreeg lovende kritieken en het nummer 'I' was regelmatig Matto, Marcel en Arjo vormen Handsome 3some: „Het is altijd ons doel geweest onze muziek aan zo veel mogelijk mensen te laten horen.foto: MarjoieinAnsink te horen op Radio 3 en Kink FM. Het Rotterdamse trio begon vijf jaar geleden als coverband. De twee andere leden werden gebeld door Arjo en Handsome 3some was geboren. Op een gegeven mo ment ging de band ook eigen num mers spelen. „Vroeger schreef ik ook al eigen nummers. Ondanks dat wij in het begin alleen covers speelden, bleef ik daar wel mee be- zig. Ik ben ook altijd blijven schrij ven. Iemand van de platenmaat- schappij heeft ons aangemoedigd om daar mee door te gaan." Matto noemt het spelen van eigen nummers 'een kick, die niet te om- schrijven is'. Vanaf het moment dat we eigen nummers begonnen te spelen, viel alles op z'n plek." Elk nummer begint bij Arjo, die zich met haar gitaar op haar kamertje terugtrekt. Vervolgens speelt ze het in de repetitieruimte voor, waarna Marcel en Matto inhaken. Marcel: „T is een van de num mers die van het begin af aan klop- te. Vanaf de allereerste noot, ter- wijl je aan andere nummers wat meer moet sleutelen." Matto: „In de experimentele fase kijken we wat werkt. Op een gegeven mo ment valt alles op z'n plek." Zoals gezegd wordt Handsome 3some door verschillende muziek- stijlen bei'nvloed. Daarbij schuwt Arjo het experiment zeker niet. Als voorbeeld noemt ze drum 'n' bass. „Daar heb ik ze net zo lang mee lastig gevallen, tot er een goed idee uit voortkwam. Dat bleek enorm gaaf. Dance is toch een muziek- soort die mensen in extase kan brengen. Daar kan de rock nog best wat van leren." Ook producer Reyn Ouwehand heeft veel in- vloed. „We zien hem een beetje als het vierde bandlid, die er buiten zweeft en van een afstandje mee- kijkt. Hij heeft een verfrissende kijk op ons repertoire." Mensen als Ouwehand en Harmine Louwe, die alle hoesjes ontwerpt, zijn belangrijk voor het Rotter damse trio. Net als op de eerste twee ep'tjes, werken zij ook mee aan de eerste echte cd. De band heeft ook geen concessies hoeven doen voor de schaalvergroting. „Het had niks uitgemaakt als we deze nummers zelf op cd hadden gezet", vertelt Arjo. De overstap naar een grote maatschappij was wel heel bewust: „Het is altijd ons doel geweest onze muziek aan zo veel mogelijk mensen te laten ho ren. Dat kan alleen op deze manier, met een grote partner." Op dit moment plukt de band de vruchten. De verkoop van de cd verloopt voorspoedig, 'Do it again' is regelmatig op televisie te zien en aan optredens heeft Hands ome 3some geen gebrek. Vanaf September zijn twee nummers te horen in de film The Delivery van Roel Reine. „De platenmaatschap- pij had onze demo aan hem laten horen en hij had meteen een track uitgezocht'vertelt Marcel.Later hoorde hij 'Do it again'. Dat wordt nu gebruikt onder de aftiteling." Hij vindt het niet vervelend dat het nummer onder de aftiteling wordt gezet, het moment waarop veel mensen de bioscoop al verlaten. ,,Dat kan me niks schelen. Het is sowieso een eer dat onze muziek in de film te horen is." Voordat The Delivery in de Neder landse bioscopen te zien zal zijn, wordt de film op 11 September ge- presenteerd tijdens Zap Nation op het Schouwburgplein. Handsome 3some zal dan optreden. Of de film ook internationale bekendheid op gaat leveren, durft de band nog niet te zeggen. Matto: „Ons sterke punt is live spelen, dat is een goede basis om de bekendheid heel lang- zaam uit te breiden. De film kan daarbij heel handig zijn." Hoogte- punt van dit jaar wordt evenwel het Lowlands festival. „Dat is mis- schien wel het mooiste festival dat er is", benadrukt Marcel enthousi- ast. „Er hangt een mooie sfeer. Als je als band iets wilt betekenen, kun je dat op Lowlands bevestigen. Ik ben er ook heel erg blij mee. Vertrek Centraal Station Historische Tramlijn 10 In de zomer van 1999 rijden de historische trams langs een groot aantal toeristische attrac- ties: musea, historische gebouwen, de Euromast en nog veel meer. Een tramrit kan worden onderbroken voor een be zoek aan een langs de route gelegen at- tractie.t/m 5 sep (beh. ma en vr.); tussen 10.15 en 17.00 ieder half uur; f 7,50; kind. 4 t/m 11 jr./p65 f 5,- Vertrek ANWB/VVV Coolsingel 67; 0900-4034065 EIC Mainport Rotterdam/Rotterdam Car Center Een busexcursie met o.a.: een bezoek aan de Stormvloedkering Zuidzijde, Bezoek EIC Mainport Rotter dam te Rozenburg. Vertoning videofilm 'Het intelligente cluster' bezoek aan tentoonstelling, lunch in het EIC, Busrit naar Car Center, rondleiding Car Center, waar u onder andere ziet hoe auto's ge- bruiksklaar gemaakt worden voor de Europese markt. 15 en 22 jul; 10.00 tot 16.00; f 62,50 Mainport(s) Excursie met o.a.: Rondlei ding Rotterdam Airport, vaartocht door de haven met ms. 'Jorina', lunch aan boord. Per bus naar de ECT/Delta Ter minal, Maasvlakte, met rondleiding (per bus) over de ECT/Delta Terminal. 22 jul; 10.00-16.30; f 74,50 Zuid-Hollands Landschap City Safari Zuidwaarts In het kader van de manifestatie AIR Zuidwaarts. Het pu- bliek kan kennis maken met de Zuid- Hollandse Delta. Een programma vol verrassingen voert door de Hoekse Waard, Voorne Putten en Goeree Overflakkee. Te voet, op de fiets of in de auto trekt het publiek door het Zuid- Hollands landschap in een andere we- reld. 17 en 18 jul; reserveren via City Safari 010-436 35 67 Asfaltvlakte, Museumpark Motorkids Speciaat voor kinderen is er een brom- merparcours ingericht. Motors zijn ter plekke te huur. 18 jul Museumpark Zomerpodium Elke zondagmiddag van 13.00-17.00 podiumpresentaties voor jong en oud. In augustus is in het Museumpark een ska- teparcours ingericht voor elk die wil. Daarnaast wordt gedurende de laatste 2 weken van augustus elke avond film vertoond voor liefhebbers van betere en spannende genres. Op 25 juli artiesten. Op 28 augustus viert gay Rotterdam er feest met een groots bal. 18 jul Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Middagpauze-concert Kamerkoor "Florestan" o.l.v. Ted van der Heijdt. 15 jul; 12.45; gratis Middagpauze-concert Wilco de Bruin, viool en Jeroen Liedorp, piano. 22 jul; 12.45; gratis Orgelconcert o.l.v. Gustav Leonhardt, Nieuwe Kerk Amsterdam. Werken van Hassler, Correa de Arauxo, De Heredia, Bohm Purcell.17 jul; 15.00; f 10,- Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Blow Your Speakers-metalcafe Met we- kelijks een ander thema.17 jul; 21.00 Dansavond met steeds wisselende DJ's. 17 jul Alternatieve Dansavond n bass/ska(te)- core more. DJ's Neverm?nd vs da world. 17 jul; 20.00; f 5,- Muziek Cafe De Buurman Hilledijk 105; 010-4842116 Jamsessie 17 jul; 20.00-23.00; gratis DJ 17 jul; 21.00 Jazzcafe Dizzy 's-Gravendijkwal 129; 010-4773014 Dave Anderson Quintet Dave Ander son, saxen, Lenny Anderson, vocaal, Wout Hendriks, piano, Guus Bakker, contrabs, Pirn Dros, slagwerk.20 jul; 22.00 Nighttown West-Kruiskade 26-28; 010-4361210 Transmitterm Mainhall: DJ Frank v/d Brink. Techno Basement: Tim Theater: DJ Bootsy Paul 22 jul; 23.00; f 10,- Transmitter Mainhall: DJ v/d Brink. Basement: Evert Theater: DJ Bootsy Paul 15 jul; 23.00; f 10,- The Tube Mainhall: Edwin Bazen Nick K. Basement: Frank v/d Brink. Platform: Lighter 17 jul; 23.00; f 10,- Future... with Michel de Hey solo on the decks. 16 jul; 23.00 Theatercafe Fresh Up With DJ Miss Monica's Friends, DJ Mister E of DJ Promiss. 21 jul; 23.00; gratis basement Albert Griffith The Gladiators. Ook in Nighttown Mainhall. 19 jul; 21.00; f 22,50 f 4.- lidmaatschap Theatercafe Plan-C Slepersvest 1; 010-4124352 The Bootleg Doors 16 jul Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 Cold Gettin' Dumb 18 jul; 22.00; gratis Judge Abraham The Jury 17 jul; 22.00; f 10,- DJ Ronald Renirie 17 jul; 22.00 De Vlerk Westblaak 80; 010-4116800 New Tricks Reggae, dub, ska drum 'n' bass. With house-warming dj's. 16 jul; 00.30; f 5,- The Portland Project (NL) Eigenzinni- ge pop-rock. 16 jul; 21.30; f 7,50 70'S 80'S Dansfeest Dj's Retep Bas. 17 jul; 22.00; f 10,- Dance! 17 jul; 22.00 Live-productie 16 jul; 21.30 De Boot Barocca Wijnhaven t.o. 61; 010-4332161 World of Dance Brought to you by DJ Peter G. Extra: Barocca-dancers. 16 jul; 23.00-08.00; f 15,- Cruise Control Presented by MC Delano MC Paul T. Extra: candy girls. 17 jul; 23.00-09.30; f 15,- Let the beat control your body Deejay's Peter G. en DJ Jean. 18 jul; 01.00-08.00; f 15,- Rlituvvp Vic Weena-Zuid 33; 010-2134243 Blauwe Vis Clubavond Met wisselende deejees. 16 en 17 jul; 23.00-05.00; f 10,- Historisch Delfshaven Kolkkonsert Een klassiek openlucht- concert in de kolk van het Historisch Delfshaven. Op zaterdag is het drijvend podium voor Igor Roma, de winnaar van het Liszt Concours. Zondag een optre den van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. 17 en 18 jul; za. 20.30; zo. 14.30; gratis Maastheater Boompjes 751; 010-4134091 The DJ's van TMF 3 (inter)nationale topdj's. 16 jul; 23.00; f 15,- Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Koor: Spelen met je stem Dirigent: An ne-Marie Blink. 21 jul; 19.30-21.30; f 50,- p.m. t.o. Feyenoord Stadion Stadionweg; 0900-11223333 Het Groot Russisch Staatscircus Nos- talgische paardenlucht, de geur van het zaagsel en het rode fluweel van decor: het Groot Russisch Staatscircus voldoet aan de verwachtingen die de historie aan het circus heeft toegedicht. Duur van de voorstelling is ongeveer 2 1/2 uur inclu sief een pauze van 20 minuten. Kinde ren tot 3 jaar gratis, mits op schoot. t/m 18 jul (beh. ma. en di.); 16.00 en 20.00; f 50,-/40,-/30,-/20,-; cjp/p65kind. tot 12 f 5,- korting Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 3; 010-4131494 Diploma-uitreiking Kunstacademie Rotterdam. 15 jul; 15.00; f 10,- Apollo Josephstraat 32; 010-4361444 Apollo Cafe-avond Vereniging voor lesbisch, bi- en homojongeren. Intro is aanwezig. 16 jul; 18.00-02.00; gratis Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495 (tape)/4431431 Huid en Haar Een actieve speurtocht over de functie van huid bij dieren. Er wordt op speelse wijze aandacht besteed aan camouflage, vervelling, zomer- en wintervacht, vlooien, felle kleuren en nog veel meer. bij de speurtocht hoort een informatieboekje, een verassing en een prijsvraag.t/m 5 sep; f 3,-, waarvan f 1,- gaat naar het Berhardine Fonds Zoo- camp Kinderen kunnen op een vrijdag- of zaterdagnacht in de Diergaarde kam- peren, midden tussen de dieren en mee- helpen met diverse activiteiten. Reserve ren is noodzakelijk op telefoonnummer: 010-443 14 56.16 en 17 jul Circle Bus Circle bus De Circle bus is speciaal in het leven geroepen om toeristen, bewo- ners en andere bezoekers door Rotter dam te vervoeren. De Circle bus rijdt een toeristische route langs vele attrac- ties, bezienswaardigheden, musea en winkelgebieden in Rotterdam. Met een dagkaart kan men onbeperkt op- en af- stappen. t/m 10 sep (beh. ma); di. t/m za. 10.00-17.30; zo. 11.00-17.30; f 7,50; kinderen tot 12 jaar f 5,- Kinderboerderij de Kooi Maeterlinckweg 85; 010-4327921 Jeugdvakantiepaspoort Gedurende de hele zomervakantie kunnen de kinderen terecht om hun stempei voor het pas- poort te verdienen. los de rebussen op (met hulp van bijvoorbeeld je vader of je moeder) en haal je stempei in de kanti- ne. t/m 22 aug Euromast Parkhaven 20; 010-4364811 Abseilen en tokkelen vanaf de Euromast Beide activiteiten beginnen vanaf de platforms op 100 meter hoogte. Erva- ring is niet nodig (minimum leeftijd 18 jaar). Iedere deelnemer wordt begeleid door Height Specialists, een organisatie gespecialiseerd in activiteiten op grote hoogte. Reserveren is noodzakelijk: 010-436 48 11 (tijdens kantooruren). 17 en 18 jul; f 75,- p.p. incl. entree voor de Euromast LEGO-Bouwwedstrijden De wedstrij- den worden gehouden in de zaal De Nieuwe Stad (4e etage) en de ouders kunnen in het Panorama-restaurant ge nieten van het uitzicht en lekker uitwaai- en op de platforms. Vooraf aanmelden 010-436 48 11. Voor kinderer van 4 t/m 12 jaar. 21 jul; 14.00; f 15,-; kinderen t m 11 jaar f 9,50 Wijkgebouw Het Klooster Ruivenstraat 81; 010-4671823/4658483 Superknuffelbingo Drie rondes van f 1,- per ronde en een superronde van f 1,50 met als hoofdprijs een superkoe. 22 jul; 16.00-18.00Informatiecentrum Kop van Zuid Stieltjesstraat21; 010-2130101 Deelname Informatiecentrum Kop van Zuid Houders van het jeugdvakantiepas poort kunnen in het Informatiecentrum een Kop van Zuid speurtocht ophalen en de oplossingen voor de speurtocht in het Informatiecentrum en het gebied zoe- ken. Wie het juiste antwoord vindt ont- vangt een prijs.t/m 20 aug Spido, afvaart Leuvehoofd Leuvehoofd 1-5; 010-4135400 High Tea Cruise Kom voor een High Tea aan boord van Spido en geniet on der een relaxte vaartocht van sandwi ches met kaas en komkommer, met zalmmousse of pate, van scones met ge stagen slagroom en jam, van muffins, koekjes en ffiandises. U kunt kiezen uit koffie of diverse soorten thee, maar wilt u iets anders drinken,da kan dat tegen bijbetaling natuurlijk ook. 18 jul; vertrek 15.30; f 37,-; kinderen van 3 t/m 11 jaar f 29,50 Music Dinner Cruise Omlijst door "Li ve music" maakt u een tocht door het havengebied, waar de bruisende activi- teit nooit afneemt. De verlichting van duizenden lampen maakt duidelijk, dat een wereldhaven zich nimmer rust kan gunnen. Kortom, een fascinerende en swingende tocht. Inbegrepen bij de prijs zijn: Vaartocht, welkomstdrankje, culi- nair onthaal, koffie en friandises. 17 jul; 19.30; f 104,50 Maritiem Buitenmuseum Leuvehaven 50-72; 010-4048072 Meevaren stoomsleper De Pieter Boele, de Dockyard V en de Volharding liggen klaar voor een tochtje over de rivier. 18 jul; 12.30 elk uur een afvaart; f 10,-/5,- Vaar mee met een stoomsleper 4 maal per dag afvaart vanuit de museumha- ven.18 jul; 11.00-16.30; f 10,-; kinderen f 5,- Jeugd Vakantie Paspoort t/m 28 aug t/m 31 aug; 09.00-16.30 Nationaal Schoolmuseum Nieuwe Markt la; 010-4045425 Kinderspektakel Ontcijfer codes en ge- heimschrift en er gaat een schrijfwereld voor je open, t/m 3 okt (beh. ma.); di. t/ m za. 10.00-17.00; zo. 13.00-17.00 Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Stemstampij Mini-workshop voor kin der o.l.v. Alex Boon. 21 jul; 16.00- 17.00; f 4,- CNME Wilgenhof Ringdijk 76 Kinderactiviteiten Een spetterende ten toonstelling over het water in de omge- ving. De rugzakroute kan weer gelopen worden. Wandel met uw kinderen tangs een uitgezette route met een rugzakje vol ondrzoeksmaterialen. t/m 31 aug 1999 (beh. zo.); ma. t/m vr. 9.00-16.00; za. 13.00-16.00; gratis Promodorp Schouwburgplein Rotterdam Street-Golf '99 Op verschil lende plaatsen in Rotterdam worden 18 holes gemaakt, deels op gemeentegroen en daar waar dit niet voorhanden is, wordt voor die ene dag gras gelegd. In totaal zullen 150 tot 200 golfers een ech te golfwedstrijd spelen. 18 jul Maritiem Museum Rotterdam Leuvehaven 1; 010-4132680 De Weglooppop Kindertheater Kijk Haar Nou. Van 4 tot 12 jaar. 18 jul; 14.00; gratis excl. entree Plaswijckpark C.N.A. Looslaan 23; 010-4181836 Jan Klaassen met vakantie Poppenthea- ter Anneke Strack-Bennik. 21 jul; 15.00; f 3,- excl. entree plaswijckpark

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 4