U BASE Mazda's ruime trio Genieten van elke zonnestraal SPECIFICATIES: Opel Astra Coupe gebouwd in Italie Mini 40 jaar KIJK OP Megane dankzij Mascotte Renault Megane Cabriolet 1.6 16V Sport De Lancia Lybra Nieuwe D&W Gids! OP ZOEK NAAR EEN KWALITEITS -OCCASION? Stadtext pag. 666 PROFILE BIJZONDERHEDEN UITRUSTING De zon komt achter het wolkendek vandaan. Vrolijke, zomerse tijden breken weer aan. Ideale weersom- standigheden voor een cabrio. De nieuwe Renault Megane Cabrio let, duidelijk herkenbaar aan de opnieuw geboetseerde neus, heeft een gemakkelijk te bedienen kap. De auto laat je dus genieten van elk zonnestraaltje. Deze cabrio is trouwens sowieso een zeer han- delbare auto, zo blijkt tijdens de test. De geboorte van een nieuwe Lancia is geen alledaagse ge- beurtenis. Zeker niet als die auto de eerste telg vormt van een compleet nieuwe genera- tie Lancia's. Spannende da- gen dus voor het illustere merk, bij de introductie van de Lybra. Wat ons betreft kunnen de Italianen gerust zijn; als alle volgende model- len de kwaliteiten van deze Lybra hebben, voorspellen we Lancia een prachtige toe- komst. Mix Krachtpatser Motoren Overhang REKAlia LWOAIffl" 100 Pagina's boordevol auto- accessoires! Nu bij Excelsior te koop. Excelsior is het modernste automotive center van NL! Profile Tyrecenter Excelsior Driemanssteeweg 25 - Rotterdam, langsde snelweg A15, Ind. terr. Chartois Tel. 010-4933433 DE SNBLSTE WEG NAAR EEN KWALITEITS OCCASION TYRECENTER EXCELSIOR BANDEN Het interieur van de Megane Cabriolet oogt luxueus. Motortype: Viercilinder benzinemotor met multipointinjectie Cilinderinhoud: 598 cm3 Vermogen: 79 kW/107 pk bij 5.750 t.p.m. Max. koppel: 148 Nm bij 3.750 t.p.m. Acceleratie: 10,8 sec. van 0-100 km/uur. Topsnelheid: 200 km/uur. Gem. verbruik: 7,0 ltr/100 km. Prijs: f 46.595,- Elektrisch bedienbare ramen voor en achter ABS Centrale portiervergrendeling Verwarmde Twee airbags Zij-airbags Stuur in hoogte verstelbaar Bestuurdersstoel in hoogte verstelbaar Passagiersstoel in hoogte verstelbaar Lichtmetalen velgen Een Renault Megane winnen door een actie van een fabri- kant van sigarettenvloeitjes, Mascotte. Het overkwam Rob Meijndert uit Schiedam. Hij was een van de 90.000 men- sen die had gebeld om twee door Tros discjockey Rob van Someren gestelde vragen te beantwoorden. Door notaris- kantoor Van Ee Hanemeijer is hij als winnaar uit de bus getrokken. Onlangs heeft Meijndert op het circuit in Zandvoort de sleuteltjes van de Megane 16V ter waarde van 36.595 gulden in ont- vangst genomen. Maar in de- ze actie waren nog veel meer prijzen te winnen, zoals acht- duizend toegangskaarten voor de nationale races in Zand voort, 250 abonnementen op het magazine De Heilige Koe, vijftig weekenden toeren in een cabriolet en 25 doe-het- eens-zelf-dagen op het circuit van Zandvoort. O Door Maurice de Boevere Standaard heeft de Megane Ca briolet een handbediende stoffen kap. Daarmee is de auto echter be- slist geen stakker. Met behulp van een handgreep is het dak simpel te ontgrendelen. Daama moet je even uitstappen om het op te vouwen onder de afdekkap met z'n speelse uitstulpingen. Een elektrisch te be dienen kap behoort bij de Megane overigens tot de mogelijkheden. Renault rekent 3.295 gulden voor deze voorziening. De kofferruimte houdt natuurlijk niet over. Er moet De uitstulpingen op het achterdek van de Megane Cabriolet geven de auto een frivool uiterlijk. immers ruimte voor het dak ge- creerd worden. De Megane Cabrio deelt dit euvel met andere 'daklo- zen' en je mag het de auto dan ook niet aanrekenen. Bovendien, wie veel ruimte wenst, kiest geen ca briolet. In de Megane schiet er een inhoud van 281 liter over onder de kofferklep. Een doorsteekluik in de achterbank biedt ruimte aan lan- gere voorwerpen. Renault levert op verzoek een roadbox (2.210 gulden) waardoor de Megane een tweezitter wordt. De achterbank verdwijnt en onder een verlengde afdekplaat, die ook de karakteris- tieke uitstulpingen heeft, gaat 563 liter bagageruimte schuil. Over het rijgedrag van de Megane hebben we geen klachten. De 1,6- litermotor is lekker elastisch. Met een vermogen van 79 kW (107 pk) haalt de auto een top van 200 kilo meter per uur. Dat is echter van on- dergeschikt belang voor een ca brio. Een soepel acceleratie ver mogen verhoogt het rijplezier wel aanmerkelijk. De Megane trekt goed op. In 10,8 seconden zit de auto op de honderd kilometer per uur. Tussensprintjes zijn ook geen enkel probleem. Hierbij valt het prettige schakelgedrag op. De ver- snellingen laten zich ondanks de wat 'losse' versnellingspook ge makkelijk inleggen. De koppeling is bijzonder goed te dose- ren en grijpt boterzacht aan. Het stuurgedrag laat evenmin te wensen over. De bekrachti- ging is niet te sterk en laat vol- doende ge- voel in de stuurinrichting over. Renault profileert zich meer en meer op het gebied van veiligheid. De komende jaren komt het merk met een aantal op- merkelijke veiligheidsitems, zoals airbags die zich in verschillende stadia opblazen, afhankelijk van de kracht van de botsing en airbags in de buikriemen op de achterbank. De Megane heeft behalve twee air- bags voorin ook zij-airbags in de stoelen. Bovendien is ABS stan daard op de Cabrio, net als op alle Meganes. Een beeldschoon talent Venetie. Een beter oord had Lan cia niet kunnen kiezen voor de in troductie van de Lybra. Als onver- zettelijke rotsen rijzen de magni- fieke 'Palazzi' boven het water uit. Een bijna onwerkelijk schouwspel, dat de gedachtestroom van de toe- schouwer in eerste instantie alle kanten tegelijk opstuurt. Mooi? In tegenstelling tot steden als Parijs en Florence is het moeilijk om je over Venetie meteen een mening te vormen. En precies diezelfde ver- warring maakt zich meester van degene die de Lancia Lybra voor het eerst aanschouwt. Lancia verwijst met de vormge- ving van de nieuwe aanwinst over- duidelijk naar het verleden. De koplampen staan in dezelfde for- matie opgesteld als bij de Aurelia van de jaren '50. Ook de ruiten van de voor- en achterportieren maken herinneringen los: ze zijn elkaars spiegelbeeld, net zoals de zijruiten die ooit de Lancia Appia kenmerk- ten. En natuurlijk prijkt op de neus de beroemde vijfhoekige Lancia- grille, die elke andere auto vol- maakt zou misstaan, maar bij de Lybra een van de mooiste details vormt. Denk echter niet dat de Ly bra een slap aftreksel is van de Lancia's van weleer. De auto oogt hypermodern en zit boordevol De Lancia Lybra heeft een schoonheid die nauwelijks op een foto te vangen is. Wacht tot September en u begrijpt wat we bedoelen. nieuwe stijlelementen. Zoals de subtiele lijn die over de flank loopt, de prachtige deurgrepen doorkruist en (bij de sedan) door- loopt in de achterlichten. Door de ze mix van 'oud en nieuw' komt de Lybra in eerste instantie wat on- grijpbaar over. Bekijk hem aan- dachtig, sluit je ogen en je weet niet meer hoe hij emit ziet. Maar als we hem de volgende dag in voi le glorie over de Italiaanse wegge- tjes zien rijden is alle twijfel ver- dwenen. Hij is mooi. Precies hetzelfde verljaal geldt voor het interieur. De intens gesti- leerde stoelbekleding en deurpane- len, de massieve zilverkleurige in- fo-eenheid in het midden, de dun- ne reepjes hout rond de tellers, je moet het allemaal uitgebreid op je laten inwerken. Lancia spreekt van een 'huiskamer-effect' en inder- daad biedt het interieur diezelfde knusheid. Het is weliswaar niet je eigen huiskamer, maar wel een huiskamer die met veel smaak en liefde voor detail is ingericht. Ge- volg: breng een dag in deze omge- ving door en je bent met geen stok meer uit de auto te krijgen. Lancia is het merk van de Fiat- groep dat voor 'comfort' staat. En dat biedt de Lybra in overvloed. De inzittenden hebben voldoende ruimte, waarbij opvalt dat de ach- terpassagiers hun voeten geheel onder de voorstoel kwijt kunnen. Rijden in de Lybra is een zeer rust- gevende bezigheid. Dankzij de licht meesturende achteras worden oneffenheden keurig opgeslokt en vergt het bochtenwerk nauwelijks moeite. Sturen, schakelen, koppe- len, het gaat allemaal als vanzelf. En wie het zichzelf nog makkelij- ker wil maken kiest voor de auto- matische versnellingsbak, die - hoe kan het ook anders - 'Comfortro- nic' heet. A1 met al een heerlijk rij- dende wagen, die we binnenkort veel uitgebreider in Nederland zul- len beproeven. De Lybra verschijnt in September als sedan ('Berline' in het Itali- aans) en als Station Wagon. Onder de kap is er keuze uit een 1.6 16V (103 pk), een 1.8 16V (131 pk) en een vijfcilinder 2.0 20V (154 pk). We reden de twee krachtigste ver- sies, waarbij opviel dat de 1.8 al ruim voldoende kracht biedt. Be halve een zeer inspirerend motor- geluid biedt de vijfcilinder niet eens zoveel meer. Er komen ook twee diesels: de 1.9 JTD en 2.4 JTD, beide direct ingespoten. De prijzen beginnen rond de 46.000 gulden en daarvoor is de Lybra al bijzonder luxueus uitgerust. De strakke lijnen zorgen voor een sportief ogende Premacy, die verrassend veel ruimte biedt. Opel heeft de befaamde Italiaanse ontwerper Bertone in de arm geno men voor de ontwikkeling (en pro- ductie) van de Astra Coupe. Een wijze beslissing, want dat bedrijf weet als geen ander - of het zou landgenoot Pininfarina moeten zijn - hoe je Italiaanse flair in een ontwerp kan stoppen. Het resultaat is een prachtige mix van chique coupelijnen met het oorspronkelijke Astra-ontwerp. Een knap staaltje design van Ber tone, die dan ook trots op de flank van elke Astra Coupe zijn handte- kening plaatst. Om de metamorfose tot Coupe compleet te maken is de Astra 20 millimeter lager 'op z'n poten' ge- zet. Verder vallen de rondere bum pers, andere grille en nieuwe zes- spaaks lichtmetalen wielen op. De auto ziet er niet alleen gladjes uit, hij ts het ook: de Cw-waarde (het getal dat, vermenigvuldigd met het frontale oppervlak van een auto, de luchtweerstand aangeeft) bedraagt slechts 0,28. Ook in dat opzicht is de nieuwe Opel de naam 'Coupe' meer dan waardig. Motorisch zal het de toekomstige Astra Coupe-bestuurders aan niets ontbreken. Het aanbod begint met de 1.8-16V, die met 115 pk al voor een top van ruim 200 km/u zorgt. De volgende stap is de volledig nieuwe 2,2 liter zestienklepper, goed voor 147 pk en een topsnel heid van 215 km/u. Maar het abso lute topmodel wordt de Astra Cou pe met tweeliter turbomotor: met 190 pk en 240 km/u een krachtpat ser van de eerste orde. De Astra Coupe debuteert in Sep tember op de IAA in Frankfurt. Vanaf voorjaar 2000 staat hij in de showroom. Opel wil er jaarlijks zo'n 30.000 stuks gaan produce- ren. In vrij korte tijd zet Mazda een se- rie veelzijdige MPV's op de weg. Vorig jaar verscheen de compacte Demio, nu komt een slag grotere Premacy erbij. En in de nabije toe- komst ruimte de grotere maar ui terlijk niet meer echt moderne MPV het veld voor een een veel dynamischer model. De Premacy neemt met zijn ruimte een keurige middenpositie in. Met zijn lengte van 4,29 meter is hij compact genoeg om vlot uit de voeten te kunnen in de stad. Maar daarnaast biedt hij meer dan vol doende leefruimte voor een flink gezin of voor een rit met zakelijke collega's. Want door zijn hoge daklijn en door zijn relatief brede bouw zit je in deze Mazda eenvou- digweg veel royaler dan in de meeste middenklassers. Daarbij oogt hij lekker sportief door zijn schuin oplopende neus, strakke lij nen en het knikje in de achterruit. De luchtweerstand pakt laag uit (Cw 0,35) en dat spaart brandstof uit. velours stoelbekleding, armsteun aan de bestuurdersstoel en elek trisch bedienbare ramen voor en achter. Wie kiest voor de Touring krijgt grote lichtmetalen velgen, airconditioning, een boordcompu- ter en een lederen stuurwiel. Er is keuze uit drie motoren. Aan de basis staat een 1.8 benzinemotor met 74 kW (100 pk). De HP-versie (High Power) levert 84 kW (115 pk), die ook in combinatie met een viertraps automaat verkrijgbaar is. Later dit jaar volgt nog een 2.0 DiTD direct ingespoten turbodie- sel met 66 kW (90 pk). Op het vlak van veiligheid staat de Premacy model voor alle moderne inzichten. Bijzonder is het door Mazda ontwikkelde Impact Ab sorption System. Deze biedt alle inzittenden maximale bescherming door een zo gelijkmatige mogelij- ke verdeling en absorptie van de krachten die vrijkomen bij een bot sing. Verder zijn er bestuurders- en passagiersairbags plus grote zij- airbags voorin. Ook abs met elek- tronische remkrachtverdeling zit standaard in de Premacy. De Maz da Premacy Exclusive en Touring zijn bovendien nog eens standaard uitgevoerd met een tractiecontrole- systeem (TCS), dat het doorslip- pen van de aangedreven wielen voorkomt en de auto juist onder de meest lastige situaties onder vol- strekte controle houdt. Deze Maz da verdient de titel compleet. Zijn extra lange wielbasis en de juist zeer korte overhang aan Voor- en achterzijde zorgen voor stabili- teit en wendbaarheid. Handig in de stad, comfortabel op de snelweg. Het geheim van deze bijna onein- dige flexibiliteit schuilt in de vijf afzonderlijke stoelen. Stuk voor stuk zijn ze meervoudig verstel baar. De leuningen van de voorste passagiersstoel en van de stoelen achterin kunnen naar voren klap- pen voor extra laadruimte. De ach- terkant van de leuning kan ook die- nen als handig tafeltje. Bovendien zijn de drie achterstoelen geheel inklapbaar en ze kunnen er afzon- derlijk worden uitgenomen. Ze wegen slechts twaalf kilogram en zijn daarmee de lichtste in hun soort. Inladen van koffers of ande re zaken gaat makkelijk dankzij de lage tildrempel en de brede ope ning van de achterklep. De basisversie heet Comfort. Stan daard zijn centrale deurvergrende- ling en stuurbekrachtiging. De Mazda Premacy Exclusive heeft Vlak voor de komst van een nieuw model viert de oude vertrouwde Mini zijn veertigste verjaardag. Deze Brit, welke in '59 door zijn compacte for- maat voor een sensatie zorgde, staat ook vandaag de dag nog volop in de belangstelling. Die is zelfs zo sterk dat BMW, eigenaar van de Rover Group, zijn aanvankelijke besluit om met de productie te stoppen herzag en besloot na enkele ingrepen om de veiligheid te verhogen om het auto- tje door te blijven produceren. Inmiddels wordt de laatste hand gelegd aan een modernere opvolger, die volgend jaar op de markt moet komen. Voor- lopig mag de oer Mini nog even zijn verjaardag vieren. Ter ere daarvan is een 40th Anniversary Limited editie uitgebracht. Dertig daarvan komen naar Nederland. Deze jubileumversie is verkrijgbaar in de kleuren zwart of zilver met een respectievelijk zwart of donkerrood leren interieur. Het dashboard is afgewerkt met aluminium en naast wat extra meters is deze Mini toegerust met een radio/cd-speler. Andere verfraaiingen zijn licht metalen wielen, spatbordverbreders en speciale 40th Anniversary badges op dashboard en motorkap. Om de metamorfose tot Coupe compleet te maken is de Astra 20 millimeter lager 'op z'n poten' gezet.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 13