aasstad Pop$Uu&\J Kennismaken met versleten inscripties en oude verhalen TV Rijnmond duikt onder in toerisme 'Podia verdwijnen, Rotterdam wordt overspoeld met danstenten' MaasstaD Rondleiding langs buitenbeelden van Rotterdam Camera loopt! Tljj V J Jr J (3© CD is eerbetoon aan de onbekende so I da ten van de muziek ROTTERDAM - Wat doe je als je wat geld over hebt? De een steekt het in een groot huis de ander in een mooie auto, maar gitarist en zanger Paul Lagrouw steekt het in de productie van een eigen cd, The Portland Project. En op die cd laat hij onbekende Rotterdamse muzikanten meespelen om hen ook een kans te geven dat eens mee te maken. „Er zijn veel Rotter damse muzikanten die goede muziek maken. We wilden hen ook eens aan bod laten komen", aldus Lagrouw. BEURZEN EXCURSIES MARKTEN MUZIEK DIYERSEN THEATER Woensdag 21 juli 1999 MaasstaD in The Cry Ugly, zondagavond in Rotown ROTTERDAM - Je collega ligt ergens in Europa van een welverdiende vakantie te genieten en jij mag zijn wekelijkse Popstad-colomn in Maas- stad overnemen. Leuk, denk je in eerste instantie, kan je de creativiteit, waarvan je weet dat die ergens in je zit, eens lekker uitproberen in een 'luchtig' artikel over de op handen zijnde muziekevenementen op de ver- schillende Rotterdamse podia. Maar nee, wat blijkt nou, gedurende deze periode is er amper wat te beleven. Bijna alles ligt stil. In principe is dat maar goed ook, want zoals V. W. vorige week al schreef: de concertzaal is met dit weer niet de place to be. Je kan beter ergens in de buitenlucht ge nieten van een lekker glaasje met wat-voor-vocht-dan-ook. Maar aan de andere kant, deze rubriek moet in stand gehouden worden, dus ondanks dat er nauwelijks iets op stapel staat, moet hier toch wat gemeld worden. Natuurlijk is er, na goed te hebben gezocht, voor de die-hards, voor de echte 'concerttijgers', nog wel een podium te vinden waarop iets staat te gebeuren. Zo kan er vrijdagavond geswingd worden in de Vlerk bij het optreden van Macamba. Het repertoire van deze Nederlandse band is in eerste instantie gestoeld op jaren zestig rocksteady met een flinke scheut ska en dubreggae. De nummers bevatten echter ook elementen van salsa, soul, surf en aanverwante stromingen. Door de gedreven samenzang, de integere performance van leadzanger Rick Blansjaar en het enthousiaste, humorvolle samenspel is elk optreden van Macamba een groot feest. Het optreden is voor drie knaken bij te wonen en begint om 21.30 uur. Wie liever in de buitenlucht een feestelijk optreden bezoekt kan zondag- middag in het Museumpark gratis een kijkje gaan nemen bij het Zomerpo- diumfestival. Hier zijn ondermeer muziekoptredens van De Krijsende Krengen, The Roadside Adventures Steelband, Simbagwe en Pawana (meer informatie over deze bands op de servicepagina elders in deze krant). Diezelfde avond treedt in Rotown de Nederlands-Britse band The Cry Ugly op. De muziekale wortels van deze driemansformatie reiken te- rug tot de jaren '60 en '70. Bands als The Beatles en The Kinks, maar ook het veel latere Nirvana, hebben de band betnvloed. Het optreden van The Cry Ugly, dat om 22.00 uur begint, is gratis bij te wonen. Rest mij verder niets dan iedereen vast een beetje op te warmen voor de evenementen die de komende weken in de stad zullen plaatsvinden. Om te beginnen is er volgende week zaterdag het straatcarnaval. De grote praal- wagens met op tropische muziek dansende mannen en vrouwen in kieuri- ge kostuums zullen opnieuw Caribische sferen doen creeren in de binnen- stad. Dat wordt ongetwijfeld een groot feest. Net als twee weken later, op 14 augustus, wanneer de karavaan van 35 trucks van de FFWD Heineken Dance Parade voor de derde keer door Rotterdam trekt. Naar schatting zullen ongeveer 200.000 dance-liefhebbers hier op af komen om uit hun dak te gaan. Dus niet getreurd, geniet van de rust, want binnenkort gaat de hele stad weer los! Jeroen Paak ROTTERDAM - De hele maand juli zendt TV Rijnmond elke werk- dag het programma Camera loopt! uit. Hierin nemen vier verslagge- vers de camera zelf ter hand en trekken er op uit om een reportage te maken. Elke week is een andere verslaggever aan de beurt die een se- rie van vijf uitzendingen maakt. De laatste in de rij is verslaggever Ineke Moerman, haar ervaringen worden uitgezonden van 26 tot en met 30 juli. Ineke Moerman liep een week lang mee met de medewerkers van belang- rijke toeristische of recreatieve attracties. Mensen die werken dankzij de vrijetijdsbesteding van anderen en dus werken wanneer anderen vrij heb ben. Elke dag volgde Ineke zelf met haar camera een andere medewerker. Zo ging zij mee met de zogenoemde Space-Pilot, oftewel de man die ver- antwoordelijk is voor de bediening van Space-adventure in de Euromast. Ook ging ze mee met de kapitein van de toerisctische lijndienst tussen Dordrecht en Wijk bij Duurstede. Op woensdag kijkt ze mee over de schouder van een glasblazer die bij het Glascentrum in Leerdam werkt. Daar geeft hij demonstraties glasblazen voor het publiek. De andere dag gaat Ineke mee met de man die survivaltochten bij Alblasserdam organi- seert en begeleid. Programma's waarin de journalist zelf ook als cameraman fungeert, zijn een trend in de televisiewereld. Deze zogenoemde Camjo (Camera-jour- nalistiek) is mogelijk door de nieuwe technologie met eenvoudiger te be- dienen camera's. Op deze manier kunnen verslaggevers in hun eentje met een camera op pad worden gestuurd, dus zonder camera- of geluidsman. De kijker krijgt het gevoel zelf bij de opnamen aanwezig te zijn, omdat de beelden echt door de ogen van de journalist zijn gemaakt. Spontane televi- sie dus, met af en toe een legitiem schoonheidsfoutje. Camera loopt! wordt elke werkdag uitgezonden om 17.15 uur. De herha- ling van dit programma is elk uur tot en met 15.15 uur de volgende dag. door Ellen Klapwijk ROTTERDAM - Zwijgend richten ze zich op tussen flats uit de jaren '70 en hypermo- derne kantoorgebouwen. In het broeierig drukke centrum van Rotterdam staan de kunstwerken wat verloren op de sokkels. Voorbijgangers haasten zich voorbij, blind voor het verhaal wat het beeld uitdraagt. De enige aandacht is afkomstig van vogels die hun waardering uit de lucht laten vallen. Toch was daar afgelopen zaterdag- ochtend een groepje mensen die de vingers langs versleten inscripties streken, een hand- palm op het koele maimer of bronslegden. Een nieuw draadje van communi- catie met kunst is nieuw leven in- geblazen door de stichting Rotter dam Beeldenstad. Een wandeling van anderhalf uur langs verschil- lende buitenbeelden in Rotterdam moet de mensen stil laten staan bij kunst en de betekenis achter bron- zen gietsels. Kriskras door de stad lopend ver- dringt 'la musicienne' bij de Doe- len een terrasje, blijkt het Schouw- burgplein behalve synoniem aan de bioscoop, ook aan kunst, en ge- ven geschiedenislessen een andere kijk op Rotterdam. De standaard- route van de wandeling voert langs dertig beelden. Minstens de helft daarvan moet in anderhalf uur be- keken zijn, vertelt Gudrun Feld- kamp die samen met Margreet Wa- felbakker de coordinatie heeft. ,,Binnen die standaardroute mag de gids een eigen route uitstippe- len. Welke beelden dan de voor- keur hebben hangt af van de sa- menstelling van de groep, maar ook van de smaak van de gids. Wil je meer beelden zien dan kies je ook voor minder diepgang." Er zijn dertien gidsen opgeleid om elk eerste en derde weekend van de maand een rondleiding te verzor- gen. Veel van hen hebben wel iets met kunst te maken. Afshan Ayer heeft kunstgeschie- denis gestudeerd en doet vandaag haar eerste rondleiding. Ze bekent doodnerveus te zijn geweest, maar alles verloopt redelijk goed on- De reusachtige beelden op het stadhuisplein worden uiteraard meegenomen tijdens de rondleiding langs Rotterdamse beelden Foto: Rob Kamminga danks dat de anderhalf uur uitloopt tot bijna twee uur. „Eigenlijk moet er meer tijd voor uitgetrokken wor den, anders wordt het zo'n gejacht om toch nog een hoop te kunnen zien", zegt Ayer. „Tenslottewil ik de mensen wel waardering voor cultuur en beelden bijbrengen en dat moet je rustig op je gemak kun nen doen." Om op een andere ma nier naar kunst te kijken valt niet mee in het drukke centrum waar de kunst op de achtergrond verdwijnt. „Dat is nu eenmaal zo", zegt Ayer schouderophalend. „Je moet je vaak door het verkeer heen worste- len en je zinnen vaak drie keer her- halen, maar het maakt het wel avontuurlijker." Rotterdam Beeldenkunst is in op- dracht van het Centrum voor de Beeldende Kunst vanaf 29 mei be- zig met rondleidingen langs de buitenbeelden. Tot oktober is het project nog een try-out, maar blijkt het winstgevend te zijn en daar wordt op gegokt, dan zal het in 2001 een bloeiend gebeuren moe- ten zijn. Feldkamp: „Ik heb mijn eindscriptie als basis gebruikt voor de wandelingen. Ik kwam erachter dat mensen beelden wel leuk vin den, maar er weinig van weten. Denk daarbij maar aan de verhalen die achter de beelden zitten, hun makers en de manier van onder- houd. Er wordt aan voorbij gegaan en dat is eigenlijk zonde." Deelne- mers aan de rondleiding geven dat ook aan. „Cultuur en beelden inte- resseren me heel erg, maar als je niet "weet dat het er staat dan ga je er ook niet langs", vertelt een ou- dere vrouw. Een andere vrouw beaamt dat. „Het is eigenlijk jam mer voor de kunstenaar dat de beelden niet gezien worden. Als je een mooi beweeglijk ogend bron- zen beeld maakt, wil je toch dat het aandacht krijgt?" Frappant is dat je dingen ontdekt op plaatsen waar je al honderden keren voorbij bent gelopen. Aan het Weena staat een lampenwinkel met op de voorgevel de dichtregel 'Een streep duisternis is makkelij- ker gezet dan een streep licht' en Multatuli oreert in de Van Olde- barneveltstraat dat wij 'vanaf de maan gezien even groot zijn'. De rondleiding lijkt dus aan zijn doel te beantwoorden, ook al is de op- komst nog niet echt groot. Maar het is zomer en dan is het altijd stil. Gids Ayer denkt dat het animo nog wel groter zal worden en ook Feld kamp meldt dat de mensen razend enthousiast zijn. „Het mooiste zou zijn als er een gids uit zou komen met alle buitenbeelden van Rotter dam, maar het duurt nog wel even voor we dat gerealiseerd hebben", aldus Feldkamp. Op het ogenblik is het Centum voor de Beeldende Kunst bezig meteen boek van de buitenbeelden, maar Rotterdam Beeldenstad is vooral voor een handig meeneemgidsje. De beel den zelf hebben voorlopig over aandacht niet meer te klagen.Ont- beringen als vogelpoep en ver- plaatsingen verbleken bij de inte- resse van een handpalm op een bronzen hoofd. door Maaike Petri ROTTERDAM - Rotterdam bekijken hoeft niet veel te kosten. Voor f 7,50 rijdt de Circle bus langs de belangrijkste bezienswaardigheden. De hele dag door kan men onbeperkt in- en uitstappen. De 14 Circle bushaltes staan bij de vele attracties, bezienswaardigheden, musea en winkelgebie- den. De route van de Circle bus voert langs het Museumpark, de Binnen- stad, Waterstad en de Kop van Zuid in een ringroute. Er is geen begin- of eindpunt. Doordat een aantal opstapplaatsen bij de bestaande bus- en me- trohaltes liggen, is het combineren van diverse openbaar vervoerssyste- men erg makkelijk. De Circle bus rijdt tot en met 10 September op de volgende dagen en tij- den: dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur en zondag van 11.00 tot 17.30 uur. Op maandag rijdt de Circle bus niet. Gedurende deze tijden rijdt de Circle bus continu zijn vaste route. Er rijden dagelijks zes busjes, de maximale wachttijd bedraagt daardoor 15 minuten. Elke bus biedt plaats aan maximaal 8 personen. Een dagkaart voor een volwassene kost f 7,50. Kinderen tot 12 jaar betalen f 5,00. „Je zou het een 'tribute to the unknown soldiers of music' kun nen noemen", bedenkt Lagrouw zich. Een van de vele voorbeelden is volgens hem Hans, de straatvio- list. „Hans speelde de country-ach- tige stukken op viool. Hij is groots. Na drie keer meeoefenen ging het al heel goed. Jammergenoeg zit hij nu op zee, hij ging varen." Maris- ka Burgraaf (zang), Jeroen Sierat (zang) en Mischa van Oers (drums) vullen hun leadzanger aan: 'bijzonder, heel talentvol, hij gaat ervoor', herinneren ze zich de straatmuzikant. Het idee voor The Portland Project werd twee jaar geleden in augustus geboren bij Lagrouw. Hij betrok Sierat en Burgraaf erbij om alvast wat nummers te schrijven waarom- heen ze een volledig repertoire wilden bouwen. Uiteindelijk werk- ten zeventien mensen mee aan de muziek van het project. Uit het Portland Project ontstond een har- de kern van zeven mensen, die zichzelf nu Gorgeous noemen. De- zFe zeven staan meestal ook op het podium om te spelen en de cd te promoten. Lagrouw: „De mensen met wie we op het podium staan worden dus wel eens aangevuld met mensen die incidenteel mee spelen." De muziek van The Portland Pro ject wordt door Lagrouw omschre- ven als 'eigentijdse rock, een beet- Paul Lagrouw en Mariska Burgraaf van Georgeous tijdens het optreden van The Portland Project afgelopen vrijdag in de Vlerk Foto: Rob Kamminga je rauw, met veel invloeden van de Rolling Stones, the Faces en Deep Purple'. Daarnaast zijn er ook an dere stijlen zoals funk, reggae en blues te herkennen in de plaat. Wat de cd extra speciaal maakt zijn de orientaalse klanken van di- dgeridoo's, mondharp, Tibetaanse klankschalen en tabla's. Voor deze originele aanvullingen werd de enige niet-Rotterdammer, Hans Kuiters uit Haarlem, aangetrokken door de band. ,,Sinds de presentatie van de cd op 20 juni in Nighttown zijn er vijftig cd's verkocht," vertelt Lagrouw over de cd die nu al in een grote boekhandel ligt en vanaf volgende week in nog meer winkels in Rot terdam te krijgen is. Ook zijn er al plannen voor een tweede cd. „We gaan door met een basis van deze zeven mensen," zegt Lagrouw. „En dat vullen we dan weer aan met mensen die we tegenkomen." „Er zijn in Rotterdam gewoon veel mensen die goede muziek maken. Maar in Rotterdam verdwijnen de podiums en de stad wordt over spoeld met 'danstenten', vindt Lagrouw. „Niets ten kwade van de dance, want daar zit ook goede muziek tussen. Maar de kleine bands belanden voor optredens daardoor vaak in buurthuizen en op kleine podia. Wat echt goed is kwijnt weg. Wat dat betreft is het gewoon armoe voor de kleine bands in Rotterdam." Voor meer informatie over de cd kan gebeld worden met tel. 06 - 59528081 Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 lOe Rotterdamse Antiek en curiosa- beurs 23 en 24 jul; f 7,50 Arboretum Trompenburg Honingerdijk 86; 010-2330166 ZKA-Wandeling Een wandeling langs vaste plantenborders. .25 jul Boompjeskade Bootexcursie Rotterdam - Kinderdijk V.V. I.s.m. Rederij Ichtus en Rederij Smaragd. t/m 17 sep; 10.00, 12.30 en 15.30; f 27,50 incl bez. molen, expo-si- ties; kind, t/m 12 jr.f 20,- Vertrek Centraal Station Historische Tramlijn 10 In de zomer van 1999 rijden de historische trams langs een groot aantal toeristische attrac ties: musea, historische gebouwen, de Euromast en nog veel meer. Vertrek ANWB/VVV Coolsingel 67; 0900-4034065 E1C Mainport Rotterdam/Rotterdam Car Center Een busexcursie met o.a.: een bezoek aan de Stormvloedkering Zuidzijde, Bezoek EIC Mainport Rotter dam te Rozenburg. Vertoning videofilm 'Het intelligente cluster' bezoek aan tentoonstelling, lunch in het EIC, Busrit naar Car Center, rondleiding Car Center, waar u onder andere ziet hoe auto's ge- bruiksklaar gemaakt worden voor de Europese markt. 22 en 29 jul; 10.00 tot 16.00; f 62,50 Mainport(s) Excursie met o.a.: Rond leiding Rotterdam Airport, vaartocht door de haven met ms. 'Jorina', lunch aan boord. Per bus naar de ECT/Delta Terminal, Maasvlakte, met rondleiding (per bus) over de ECT/Delta Terminal. 22 jul; 10.00-16.30; f 74,50 Haventour Programma: 10.00 uur: Ver trek met luxe ZWN touringcar vanaf ANWB/VVV kantoor. 10.00-13.30 Ha ventour vanaf Coolsingel tot aan de Maasvlakte. 11.30 Maasmonding, kopje koffte in de bus. 13.30 Aankomst Cool singel, einde programma. 24 jul; 10.00- 13.30; f 27,50 Binnenrotte Zondagsmarkt Funshoppen: markten, flaneren, zien en gezien worden, in com- binatie met stadten en een terrasje pak- ken. 200 Kramen, wisselende evene menten, gratis rondritten met paarden- tram. 25 jul; 12.00-17.00; gratis Schiedamsedijk Zondagsmarkt Toeristische markt met kunst, antiek, oude boeken en prenten. Gratis rondritten met paardentram. 25 jul; 10.00-16.00 Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Middagpauze-concert Wilco de Bruin, viool en Jeroen Liedoip, piano. 22 jul; 12.45; gratis Middagpauze-concert Gerben Mourik, Koorvogel met nog te noemen solist. 29 jul; 12.45; gratis Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; 010-4801847 Orgelconcert door Arno van Wijk. 24 jul; 16.00-17.00; gratis Orgelconcert Arno van Wijk. 24 jul; 16.00-16.45; eigen bijdrage Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Blow Your Speakers-metalcafe DJ's Dreski en Pirn. 23 jul; 20.00; gratis Lacuna Coil (UK gothic metal), Daco- nia (NL doomy gothic). 29 jul; 15.00; f 15,- Dansavond met steeds wisselende DJ's. 24 jul Muziek Cafe De Buurman Hilledijk 105; 010-4842116 Jamsessie 25 jul; 20.00-23.00; gratis DJ 24 jul; 21.00 Jazzcafe Dizzy s-Gravendijkwal 129; 010-4773014 Marcelo Godoy Marcelo Godoy, gitaar vocaal, Halbe Tjekema, saxofoon, Car los Duba, basgitaar, Edson Gomes, per- cussie, Henrique Firt, slagwerk.27 jul; 22.00 Nighttown West-Kruiskade 26-28; 010-4361210 Transmitter Mainhall: DJ Frank v/d Brink. Techno Basement: Tim Theater: DJ Bootsy Paul 22 jul; 23.00; f 10,- The Tube Mainhall: Edwin Bazen Nick K. Basement: Lacroix Jip de Luxe. Platform: Nubian 24 jul; 23.00; f 15,- Future With Cut-up Special and Michel de Hey, 23 jul; 23.00 Transmitter Mainhall: DJ Frank v/d Brink. Techno Basement: Ever. Theater: DJ Bootsy Paul 29 jul; 23.00; f 10,- Nighttown Theatercafe Fresh Up With DJ Miss Monica's Friends, DJ Mister E of DJ Promiss. 28 jul; 23.00; gratis Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 The Cry Ugly 25 jul; 22.00; gratis DJ Ronald Renirie 24 jul; 22.00 De Vlerk Westblaak 80; 010-4116800 New Tricks Reggae, dub, ska drum 'n' bass. With house-warming dj's. 23 jul; 00.30; f 5,- Psychedelic Trance Night By the Child ren of the Fluor Forest. DJ's: Fine Vinny (Arena), Patrick (Surya) L=D2 (C.o.t.F.F.). 24 jul; 22.00; f 10,- 70's 80's Dansfeest DJ's: Retep Bas. 24 jul; 22.00; f 10,- Macamba (NL) 23 jul; 21.30; f 7,50 Live-productie 23 jul; 21.30 De Boot Barocca Wijnhaven t.o. 61; 010-4332161 World of Dance Brought to you by DJ Peter G. Extra: Barocca-dancers.23 jul; 23.00-08.00; f 15,- Cruise Control Presented by MC Dela no MC Paul T. Extra: candy girls. 24 jul; 23.00-09.30; f 15,- Let the beat control your body Deejay's Peter G. en DJ Jean. 25 jul; 01.00-08.00; f 15,- Blauwe Vis Weena-Zuid 33; 010-2134243 Blauwe Vis Clubavond Met wisselende deejees. 23 en 24 jul; 23.00-05.00; f 10,- Club Heat Schiekade 205; 010-4135220 Maximum Energy 23 jul Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 Discoparty Gastheren: Wipneus en Pirn, de jaren'70 sensatie. 24 jul; f 20, - reserveren 010-4255050 Feyenoord Stadion Olympiaweg 50; 010-4929444 Open Dag Om 11.00 uur buitenpro- gramma met diverse attracties/rondlei- dingen28 jul; 11.00; gratis Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; 010-4801847 Rondleiding Rondleiding om 14.30 uur. 24 jul; 14.00-16.00; gratis Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495 Huid en Haar Een actieve speurtocht over de functie van huid bij dieren. Er wordt op speelse wijze aandacht besteed aan camouflage, vervelling, zomer- en wintervacht, vlooien, felle kleuren en nog veel meer. bij de speurtocht hoort een informatieboekje, een verrassing en een prijsvraag.t/m 5 sep; f 3,-, waarvan f 1,- gaat naar het Berhardine Fonds Zoocamp Kinderen kunnen op een vrij dag- of zaterdagnacht in de Diergaarde kamperen, midden tussen de dieren en meehelpen met diverse activiteiten. Re serveren is noodzakelijk op telefoon- nummer: 010-443 14 56. 23 en 24 jul Circle Bus Circle bus De Circle bus is speciaal in het leven geroepen om toeristen, bewo- ners en andere bezoekers door Rotter dam te vervoeren. De Circle bus rijdt een toeristische route langs vele attrac ties, bezienswaardigheden, musea en winkelgebieden in Rotterdam. Met een dagkaart kan men onbeperkt op- en af- stappen. t/m 10 sep (beh. ma); di. t/m za. 10.00-17.30; zo. 11.00-17.30; f 7,50; kinderen tot 12 jaar f 5,- Kinderboerderij de Kooi Maeterlinckweg 85; 010-4327921 Jeugdvakantiepaspoort Gedurende de hele zomervakantie kunnen de kinderen terecht om hun stempel voor het pas- poort te verdienen. los de rebussen op (met hulp van bijvoorbeeld je vader of je moeder) en haal je stempel in de kanti- ne. t/m 22 aug Hist.Mus. De Dubbelde Palmboom Voorhaven 12; 010-4761533 Rondleiding Voor volwassenen. 25 jul; 14.00; gratis, excl. entree Euromast Parkhaven 20; 010-4364811 Abseilen en tokkelen vanaf de Euromast Reserveren is noodzakelijk: 010-436 48 11 (tijdens kantooruren). 24 en 25 jul; f 75,- p.p. incl. entree voor de Euromast LEGO-Bouwwedstrijden De wedstrij- den worden gehouden in de zaal De Nieuwe Stad (4e etage) en de ouders kunnen in het Panorama-restaurant ger nieten van het uitzicht en lekker uitwaai- en op de platforms. Vooraf aanmelden 010-436 48 11. Voor kinderer van 4 t/m 12jaar.28 jul; 14.00; f 15,-; kinderen t/m 11 jaar f 9,50 Wijkgebouw Het Klooster Ruivenstraat 81; 010-4671823/4658483 Superknuffelbingo Drie rondes van f 1,- per ronde en een superronde van f 1,50 met als hoofd- prijs een superkoe. 22 jul; 16.00-18.00 Informatiecentrum Kop van Zuid Stieltjesstraat21; 010-2130101 Deelname Informatiecentrum Kop van Zuid Houders van het jeugdvakantiepas- poort kunnen in het Informatiecentrum een Kop van Zuid speurtocht ophalen en de oplossingen voor de speurtocht in het Informatiecentrum en het gebied zoe- ken. Wie het juiste antwoord vindt ont- vangt een prijs.t/m 20 aug Spido, afvaart Leuvehoofd Leuvehoofd 1-5; 010-4135400 High Tea Cruise Kom voor een High Tea aan boord van Spido 25 jul; vertrek 15.30; f 37,-; kinderen van 3 t/m 11 jaar f 29,50 Maritiem Buitenmuseum Leuvehaven 50-72; 010-4048072 Meevaren stoomsleper De Pieter Boele, de Dockyard V en de Volharding liggen klaar voor een tochtje over de rivier. 25 jul; 12.30 elk uur een afvaart; f 10,-/5,- Vaar mee met een stoomsleper 4 maal per dag afvaart vanuit de museumhaven. 25 jul; 11.00-16.30; f 10,-; kinderen f 5,- Jeugd Vakantie Paspoort t/m 28 aug De Molenwei Brammertstraat 10; 010-4280080 J eugdvakantiepaspoort Voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. t/m 31 aug; 09.00- 16.30 Museumpark Rotterdam Zomerpodium Met om 13.00 uur: De koe die geen gras lust, Poppenkast Dubbele Jan. 13.30 uur: 15.15 uur: Limousientje, combinatie van arcobatiek, hurrtor, travestie en mu ziek. 16.15 uur: Bert& Bertus (vervolg). Speeltuin: Kinderen maken hun eigen muziekinstrument. 25 jul; vanaf 13.00 Rotterdam Zomerpodium Muziekspek- takel 13.00: De krijsende Krengen, een meute zingende R'dantse vrouwen. 13.30: The Roadside Adventures Steelband, ritmes uit het Caribische ge bied, vermengd met Bach, blues, jazz en pop. 14.30: De Krijsende Krengen (ver volg). 15.00: Simbagwe, Antilliaanse formatie brengt traditionele tambu-mu- ziek. 16.00: Pawana speelt authentieke kawina uit Suriname, gekleed in india- nenkostuums. 25 jul; vanaf 13.00 Nationaal Schoolmuseum Nieuwe Markt la; 010-4045425 Kinderspektakel Ontcijfer codes en ge- heimschrift en er gaat een schrijfwereld voor je open, t/m 3 okt (beh. ma.); di. t m za. 10.00-17.00; zo. 13.00-17.00 Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Stemstampij Mini-workshop voor kin der o.l.v. Alex Boon. 28 jul; 16.00- 17.00; f 4,- Mini-workshop voor kinderen Zing je eigen musicalster o.l.v. Anne-Marie Blink. 24 jul; 14.00; f 4,- Mini-workshop voor kinderen Speel je sprookje o.l.v. Baukje Sijtsma, Merijn Bakels. 27 jul; 14.00; f 4,- CNME Wilgenhof Ringdijk 76 Kinderactiviteiten Een spetterende ten toonstelling over het water in de omge- ving. t/m 31 aug (beh. zo.); ma. t/m vr. 9.00-16.00; za. 13.00-16.00; gratis Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Orang de aap Het Draaiorgel van St. Pentagram. Voor kinderen van 2 tot 6 jaar. 25 jul; 14.00; f 8,-; kinderen f 6,- De Magische Trommel Theater Wolf 'Indianenverhalen". Een indiaanse krij- ger gaat op zoek naar zijn visioen. In een wereld tussen droom en werkelijkheid komen maskers tot ieven, maakt linker- hand ruzie met zijn broer rechterhand en zijn zelfs de stenen personen. 28 jul; 14.00; f 8,-; kinderen f 6,- Cafe de Consul Westersingel 28; 010-4363323 Soap Dienst Wederdienst aflevering vol intriges, liefde en schuinmarcheer- derei. Het publiek mag zich er volop mee bemoeien, niet alleen tijdens de af levering maar ook tijdens een bezoek aan de website. 9 jul; 22.00; gratis Maritiem Museum Rotterdam Leuvehaven 1; 010-4132680 De Weglooppop indertheater Kijk Haar Nou. Van 4 tot 12 jaar. 15 jul; 14.00; gratis excl. entree Plaswijckpark C.N.A. Looslaan 23; 010-4181836 Jan Klaassen met vakantie Poppenthea- ter Anneke Strack-Bennik. 28 jul; 15.00; f 3,- excl. entree plaswijckpark weekbladen Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 19