'•'-'pfcjiikj LAGERWAARD IDE R AG Volopdesign-koelkasten Plakken in badkamer er gordijnen gesproken 20 - 40% KORTING Uesign Het lijnenspel van een kast Het-meestjactiiele- Adverteren? Telefoon 010 - 4004463 export ECHTEOPRUIMINGBIJDERAG OP AL ONZE HONDERDEN ECHTE PERZEN EN OOSTERSE TAPIJTEN Zoveel hoofden, zoveel zin- nen, luidt het spreekwoord. Vandaar misschien dat er zo veel keuze is als het gaat om woninginrichting. Of keu- keninrichting. Alleen al op het gebied van koelkasten is er van alles op de markt. De nieuwste badkameracces- soires van Tiger hebben als voordeel dat ze zonder boren zijn te bevestigen. Ze worden eenvoudigweg opgeplakt met behulp van beresterke Tesa Power Strips. de IV/nc/ce/aeCi ColoN,AI C', corner Het wandmeubel is door de jaren heen steeds veranderd. Van de hoge, massieve kast- systemen uit de jaren zeven- tig, via de lage dressoirs in de jaren tachtig naar de zweven- de wanden in de jaren negen- tig. Die laatste trend wordt in de aanloop naar het nieuwe millennium verder uitge- diept: het wandmeubel wordt sober en bijna transparant. HRM-- Kopen of huren? Het is een vraag waar bijna iedereen vroeg of laat mee wordt ge- confronteerd. Zo ook Maar ten en Sabine. Een jong stel dat al een poosje samen- woont, maar als Maarten een nieuwe veelbelovende baan kan krijgen aan de andere kant van het land, moeten ze verhuizen. En dan staan ook zij ineens voor het dilemma. Kapitaal ...v'U'WVVS& rvl^"iwasK' IMPORT Huis kopen vaak aan te raden Ook op het gebied van raamdecoratie heeft Lagerwaard Design alles in huis. Van prachtige gordijnstoffen tot de meest moderne luxaflex rolgordijnen en jalouzieen. Omdat de collectie enorm uitgebreid is, adviseren de 'kenners' van Lagerwaard u graag bij uw keuze voor vorm, stof en materiaal. Zo kunt u er zeker van zijn dat u kiest voor het beste. Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Tel: 010-4507466 Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Casfelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsla, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sily, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. staat van onderhoud, de leeftijd van de cv-ketel, de uitstraling van de buurt. Niets valt tegen, ze heb- ben hun droomhuis gevonden en ze kunnen het kopen! Drie maan- den later wordt het opgeleverd. In de tussenliggende periode heeft Sabine gesolliciteerd naar een baan in het streekziekenhuis in de nieu- we woonplaats. Met succes. De toekomst ziet er zonnig uit als Maarten en Sabine hun eerste ei- gen huis betrekken. R'dam Hillegersberg, Freerickplaats 9 tel. 010 - 4187700 Ruime parkeergelegenheid o.a. naast de zaak bij A.H. (1V2 uur gratis). Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur. De laatste tijd wordt veel nadruk gelegd op vrijstaande, roestvrijsta- len apparatuur voor de keuken. Maar het kan ook anders. Neem nu alleen al de koelkast. Er zijn nog altijd inbouwkoelkasten, 'gewone' witte maar ook gekleurde koelkas ten en zelfs is er nu - het aller- nieuwste - een koelkast met alumi- niumfront. De nieuwe koel- en diepvriesappa- raten van Miele onderscheiden zich door het moderne Soft Line- design. Dat betekent: een verticaal licht gewelfde deur, waardoor het apparaat er elegant uit ziet. Het- zelfde merk heeft ook integreerba- re koel- en vrieskasten, die keurig verdwijnen achter een meubelfront van de keuken. Het is maar waar de voorkeur naar uitgaat. In beide gevallen heeft Miele de apparaten voorzien van een nieuw isolatiemateriaal. Deze is dunner dan de gebruikelijke isolatie, waar door de inhoud van de koel/vries- kast groter is, terwijl de buitenma- ten toch standaard zijn. De nieuwe isolatie werkt net zo goed als de dikkere van vroeger. Misschien nog wel beter want deze apparaten zijn ingedeeld in de zuinigste ener- gie-efficientieklasse A. De nieuwe aluminium-koel/vries- kasten zijn van Siemens. Ook deze vallen in de zuinige energieklasse A. Ze hebben een heel eigen ge- zicht, heel modem. Het design heeft de naam 'Focus Line' mee- gekregen. Het meest opvallend is de kleinste Focus Line-koel/vriescombinatie, met een inhoud van 170 liter. Deze heeft een massief aluminium fles- senrek, dat zowel in de koelkast als bovenop geplaatst kan worden. Leg er wat flessen wijn op en de koelkast oogt heel decoratief. Siemens heeft het design Focus Li ne ook toegepast op een aantal an dere apparaten: inbouwfornuizen en inbouwovens met een alumini- um/zwart glasfront, aluminium be- dieningspaneel en aluminium greep; integreerbare afwasautoma- ten met aluminium/zwart bedie- ningspaneel en schouwkappen van aluminium. Het grootste voordeel van plakken is natuurlijk dat de badkamertegels niet worden beschadigd. De acces- soires kunnen mede daardoor ook gemakkelijk worden verplaatst. Dat is immers een kwestie van de strip lostrekken en het onderdeel elders met een nieuwe strip weer bevestigen. De oude plek is nog ongeschonden. De nieuwe, plakbare accessoires van onbreekbare kunststof hebben de naam Tainy en zijn verkrijgbaar in wit en geel. De serie omvat on der meer een zeepbakje, hand- doekring, planchet, bekerhouder en handdoekenstang. De prijs valt mee: vanaf 10,95 gulden (zeep bakje). Verkrijgbaar bij bouw- markt, doe-het-zelf- en huishoud- zaken. Een andere Nederlandse fabrikant van badkameraccessoires, Geesa uit Amersfoort, heeft een al be- staande serie een 'facelift' gege- ven. Het gaat om een aanpassing van de Escala Collection. Een aan- De accessoires Tainy van Tiger zijn eenvoudig te bevestigen door middei van een plakstrip. tal onderdelen is nu verkrijgbaar in de combinaties chroom/chroom, chroom/matchroom en chroom/ goud. Het zijn dan de sierringen die gewbseld zijn, de muursteun blijft altijd in chroom. De nieuwe combinaties zijn er voor de glas- houder, zeephouder, het toiletbor- stelgamituur en handdoekrek. Daamaast omvat de collectie ook nog handdoekhaken, planchetten, toiletrolhouder en dergelijke. De Geesa-spulletjes, die in een hogere prijsklasse vallen van de Tiger-ac- cessoires, zijn verkrijgbaar bij de sanitairspecialist. Het Soft-Line design van Miele geeft de koelkast een elegant uiterlijk. Dit is een zeepschaaltje uit de serie Escala Collection van Geesa, in chroom/goud. DECKCHAIR Van origineel teakhout. Van 899,- NU »1' Mli'llVlUV'l Kolonialc mcubclcn in teak cn dnnkcr hout Uniek in antiek- en geloogd grenen meubelen WUMWl i/Mil SpUfe#! Chr. Huygensstraat 3 Strijen (naast TRENDHOPPER) tel. 078 - 674 30 OO Steeds meer modellen bestaan uit simpele constructies van enkel staanders en planken. Die 'plan- ken' zijn hier en daar van glas, waardoor de kast een ranke en ijle uitstraling krijgt. Het fraaie lijnen spel, daar gaat het om. Geen kast- jes met deurtjes ervoor, want die doorbreken dat fragiele lijnenspel. Ook staat zo'n wandmeubel niet op de grond, maar op dunne meta- len pootjes, waardoor het lijkt of-ie zweeft. Als er al kastruimte nodig is, dan kiezen we deurtjes van (mat)glas. De tijd van gesloten kastenwanden in de woonkamer is echt wel passe. En nu die kastenwand wat opener van structuur is geworden, komt ook de losse scheidingswand weer in beeld. Daarmee kan een schei- ding worden gecreeerd tussen woon- en eethoek of tussen slaap- en kleedruimte, zonder dat er veel licht verloren gaat. Het 'Armida' wandsysteem van Desalto. Bijna transparant door de dunne legplanken van glas. Aan de metalen staanders kunnen ook diepere, eventueel uittrekbare, planken voor bureau, computer of tv worden gemonteerd. Meer informatie over deze kast bij Jos Tobe agenturen, telefoon 078-6103780. Bij het zoeken naar een huurwo- ning in de nieuwe woonplaats ko- men Maarten en Sabine er name- lijk al snel achter, dat huren wach- ten betekent. En dan is het nog de vraag of ze een woning naar hun zin krijgen toegewezen. De frisse nieuwbouwwijk die hen zo bevalt, telt weinig huurhuizen. Bovendien liggen de huren tussen de 900 en 1000 gulden per maand. Die duur- dere woningen worden verhuurd via een makelaar, en hij is het die ineens zegt: "Waarom willen jul- lie eigenlijk huren? Een huis kopen lijkt me veel interessanter voor jul- lie. Of gaat het om een tijdelijke baan hier?" Nee, Maarten is inmiddels in zijn nieuwe baan begonnen en heeft het goed naar zijn zin. Dankzij zijn kennis van automatisering is hij ook flink wat meer gaan verdie- nen. Hij is netwerkbeheerder ge worden en verdient nu 65.000 gul den bruto per jaar. Niet gek voor een jongeman van 29 jaar. Nee, het gaat echt niet om een tijdelijke baan, maar een huis kopen, daar hadden hij en Sabine gewoon nog nooit aan gedacht. "Kopen, op onze leeftijd?", vraagt hij dan ook. "Juist op jullie leeftijd!" zegt de makelaar over- tuigd. "Je zal verbaasd staan te kij- ken wat voor huis jullie al kunnen kopen! Dat kost niet eens veel meer dan die dure huurhuizen. Bo vendien zit je in een koopwoning voor de rest van je leven op rozen. Want onroerend goed wordt alleen maar meer waard. Een huis is de beste belegging". Met behulp van de makelaar gaan Maarten en Sabine rekenen. Sabi- Een eigen huis is vaak eerder binnen bereik dan menigeen denkt. ne (27) heeft ook een goede baan. Zij is laborante in een ziekenhuis en verdient daar zo'n 45.000 gul den bruto mee. Samen verdienen ze dus meer dan een ton! "Een eenvoudige vuistregel is dat je zeker drie maal je jaarinkomen mag lenen", zegt de makelaar. "En dan zit je nog echt niet aan je top. Met die lage rente van tegen- woordig kan je ook best vier keer je jaarinkomen lenen. Maar eerlijk is eerlijk, dat is niet altijd verstan- dig, zeker niet als er in de toekomst nog gezinsuitbreiding gepland is". Vervolgens legt hij uit hoe kopers al wonend in hun eigen huis ook nog aan een kapitaal bouwen. "De lening loopt 30 jaar. Als jullie een spaarhypotheek nemen, kunnen jullie al die jaren de rentelast af- trekken van je belastingaangifte. Daardoor betaalt de fiscus heel aardig mee aan je eigen huis. Een voordeeltje dat huurders niet heb ben", zegt hij. "Na 30 jaar hebben jullie genoeg gespaard om de le ning in een keer af te lossen en dan is het huis jullie eigendom. Dat is dan zeker drie ton waard, mis schien nog wel meer. Dan heb je dus een kapitaal in handen". Maarten en Sabine bekijken een paar koopwoningen en op een dag staan ze voor een huis waar ze op slag verliefd op worden. Alleen al die mooie erker, die lichte woon kamer en die zonnige achtertuin. Boven drie slaapkamers en dan ook nog een werkzolder. En de prijs: 260.000 gulden. Daar komt natuurlijk nog ruwweg 10 procent aan kosten koper bij, maar de tota- le som past dan nog in het budget. Maarten en Sabine laten alles nog eens goed uitrekenen, gaan het huis nog eens bekijken en letten daarbij op meer details zoals de

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 13