VOOR 25 De pont; een cruise voor de gewone man 'De artiesten hebben specifiek wat voor deze tuin gemaakt' Nachtschade voor Rotterdam Airport door besluit Netelenbos PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.525 Vlaardingse Garden of Delight met internationale allure m- Art.nr. 19201 'Zakenwereld wordt beperkt inbewegingsvrijheid' OVERSPANNINGS- BEVEILIGING AFSTANDSBEDIENING 3-UURS VIDE0BAND maxeil maxell beveiliguw apparatuurtegen blikseminslag SUMMERSALE PRIJS SUMMERSALE PRIJS SUMMERSALE PRIJS J49T- Art.nr. 19581 SUMMERSALE PRIJS SONY m§5 Art.nr. 31679 maxell. Grenzen Extra veermannen op zomerse dagen Op het randje ft 69 69 apparatuur permanent tegen spanningsverschillen. Ook tegen overspanning of een indirecte blikseminslag geeft deze stekkerdoos een bescherming. 69 Woerisdag 28 juli 1999 MaasposT (PCus Peu- idel, tuur prijs 010 nerk litor, en roals rogr. rom prijs >4 of )7 00,-. 8 kg de lizen ibaar iforc lich- 180- rklin voor :rner l Tel klas- 100 voo'r paar sch., 5 dag king daal )p«fi iui& 10 - ung ind- DUW 10- tten ige- iagd 86- une VS- r.pr ;een var- r of Tel aar, taat •92. 0~ egel 0 - 'oor lan, lein is af [ten kast ren. aar- 50,- Tel Scr een Ook H0- ude root Bel Tot in tsen !eis- 010 kee, v.v., ;tas- 720 :S 1 Tel wx54 Tijdens de Correct Summersale vindt u op de service afdeling van Correct zeer interessante Summersale aanbiedingen. Zoekt u elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai, dan is het zeker de moeite waard om nu langs te komen en te profiteren van het Correct Summersale voordeel. SONYRM-816 De "omkeer" afstandsbediening van Sony met de minder vaak gebruikte functie's verstopt achter een handige kunststofbeschermhoes. MAXELL E-180 VX VIDEOTAPE Prima videotape met een speelduur van 3 uur. PER STUK 5.95 Art.nr. 145 C0NNECTRA SP-C6 OVERSPANNINGS BEVEILIGING Deze 6-voudige stekkerdoos met aan/uit schakelaar beschermt uw Rotterdams Dagblad TV, kortweg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. Elke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele gebeurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een programma dat steeds wordt geactualiseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurtenissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bellen met 010-4004.285. PHILIPS SBC 8805 MOTORGESTUURD TV-DRAAIPLATEAU Motorgestuurd draaiplateau die met iedere afstandsbediening werkt. Een uitkomst voor iedereen de vanuit de luiestoel de kijkhoek wilt veranderen. Draait precies 70 graden om zijn as. Geschikt voor televisies tot 55 kg. Diameter 34 cm, WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur en zaterdag 09.00-18.00 uur. Door Maaike Petri VLAARDINGEN - De bomen staan in voile bloei en de zon werpt de grillige schaduw van een oyerkapping op het grint- pad. Vanaf de omringende wei- landen dringt versgemaaid gras de neusvleugels in. Het is zomer aan de Zuidbuurt 30 en Vilma Henkelman kon geen beter mo ment uitkiezen om de vierde ke- ramiektentoonstelling 'Garden of Delight' te organiseren op haar Vlaardingse boetderij. Met de kleurrijke kerdmieksculp- turen tussen de zachte bloesems en de stille slootjes die het erf afbake- nen, is de tentoonstelling inder- daad een tuin van bekoring. Soms weet je niet wat meer raakt; de tuin of de sculpturen. De naam van de tuin werd geboren toen een bevriende kunstenaar van organisatrice Henkelman, Hans van Bentem, stond te kijken naar twee beelden onder de bloesembo- men. .,,The Garden of Delight", riep Van Bentem spontaan uit. In de tuin openbaren zich verschil- lende beelden van dertig kunste- naars uit binnen- en buitenland. Henkelman is trots op de interna tionale allure van haar tuin. Vol- gens haar zijn er onder anderen ke- ramisten uit Australie (Mansfield), Noorwegen (asnes), Spanje (Dolz) en Japan (Takeshi Yasuda). „Ik ben redelijk op de hoogte van wat er in de wereld op het gebied van keramiek gaande is", vertelt Hen kelman. „Ik heb hier een grote ver- tegenwoordiging van culturen met een duidelijke niet-westerse in- vloed." Wat speciaal is aan de kunstenaars, is dat zij niet eerder verschenen werk ten toon stellen maar de beel den speciaal voor de vierde Garden of Delight hebben vervaardigd. Daar komt nog bij dat, hoewel ze allemaal keramist zijn, 'slechts' twaalf van hen professionele draai- ers (pottenbakkers) zijn. „De ar tiesten hebben specifiek wat voor de tuin gemaakt", legt Henkelman uit, die zelf ook potten 'draait'. „Maar in hun ontwerp zijn zij een grens overgegaan. Zij hebben het beeld hoger of groter gemaakt dan hun normale werken. Voor hen is dit een aanzet tot de toekomst, een werk dat betekenis heeft op de lan- gere termijn." Als thema voor deze Garden of Delight is ditmaal de 'pot' geko- zen. Volgens Henkelman is de pot de moedervorm van de keramiek, de basis van een cultuur. „De pot symboliseert de grote moeder aar- de in al haar schoonheid, vrucht- baarheid en ontvankelijkheid", fi- losofeert Henkelman. „Een pot kan ontvangen, bevatten en schen- ken, maar ze heeft altijd inhoud. Dat geeft een gevoel van vrijheid: binnen de potvorm kan ik doen wat ik wil, net als een schilder met een leeg doek." Naast het The Garden of Delight in Vlaardingen, zijn er dit jaar meer- dere manifestaties met betrekking tot de keramiek te bezichtigen in heel Nederland, onder meer in een aantal musea. Daarnaast staat Ne derland in belangstelling omdat aan het begin van deze maand rond 17 juli een groot congres werd ge- organiseerd in de RAI te Amster dam, het Ceramic Millenium ge- naamd. Tijdens dit congres toonde Henkelman haar eigen werk in een stand. Nu exposeert zij haar potten van het afgelopen jaar ook in 'the Garden'. The Garden of Delight' kan nog tot 5 September worden bezichtigd aan de Zuidbuurt 30 in Vlaardin gen. De tuin is elke vrijdag, zater dag en zondag open van 12.00 uur tot 17.00 uur en de toe gang is gra tis. Voor meer informatie kan con tact opgenomen worden met Vilma Henkelman, tel: 010—4603861, maar ook kan de volgende inter- netpagina worden bekeken: www- .garden.nl door Fleur Boose OVERSCHIE - Het wordt vanaf 5 augustus onmogelijk te vliegen naar of vanaf Rot terdam Airport tussen elf uur 's avonds en zeven uur 's ochtends. Minister Netelen bos (Verkeer en Waterstaat, PvdA) heeft onlangs bepaald dat de vlieghaven gesloten dient te zijn voor alle vormen van vliegverkeer. Het was bekend dat de Tweede Kamer al langer broedde op een oplossing voor de problematisch geachte 'nachtvluchten'. De ge- meente Rotterdam en de Schiphol Group, exploitant van Rotterdam Airport, hadden bovendien een verzoek ingediend om de nacht vluchten te beperken. Dit verzoek hing samen met de algemene eisen die gesteld worden aan elke ex- ploitatie van een luchthaven. Het idee was echter dat de behandeling van dit voorstel minimaal enige ja- ren op zich zou laten wachten. Volgens dit tijdspad, zbals dat tot voor kort voorzien was, zou een definitieve uitspraak over nacht vluchten en dergelijke dan ook pas rond 2002-2003 plaatsvinden. Hoewel het dus duidelijk was dat de problematiek in behandeling was, komt de huidige maatregel wel erg onverwacht en bovendien zeer ongelegen. Het probleem zit hem onder andere in het feit dat de minister alle nachtvluchten wil verbieden. Desiree Breedveld, Marketing Ma nager van de regioriale vlieghaven- .verklaart: „We zijn om twee rede- nen onaangenaam verrast door het besluit van mevrouw Netelenbos. Ten eerste omdat het een maatre gel betreft die wel op z66r korte termijn in werking zal treden: op 21 juli kregen we te horen dat de nachtvluchten per 5 augustus let- terlijk en figuurlijk van de baan dienen te zijn. In krap twee weken moet deze ingrijpende verandering dus al bewerkstelligd zijn, dat is wel heel snel. Ten tweede gaat mi nister Netelenbos in haar voorstel veel verder dan de afspraken die wij gemaakt hadden met de ge- nuancering inhouden: „Door de huidige maatregel worden ook veel personen gedupeerd die om kwart voor zeven 's ochtends wil- len vertrekken of om tien over elf 's avonds wensen te landen. Deze vluchten wordt nu ook geschaard onder 'de nachtvluchten', terwijl dat eigenlijk vluchten zijn die wel erg op het randje zitten." Het meest opvallende van de stap die het ministerie van Verkeer en Waterstaat onder leiding van Nete lenbos met deze maatregel geno- men heeft, is misschien wel de re- denering erachter. Als reden geeft het ministerie dat de besluitvor- ming dient om de geluidsoverlast te beperken. Rotterdam Airport be- weert echter dat het aantal klachten over nachtvluchten het laatste jaar zeventig procent lager lag dan het jaar ervoor. Breedveld: „We had den zelf al bepaald dat lawaaiige vliegtuigen niet tussen tien uur 's avonds en acht uur's ochtends mo- gen landen of vertrekken vanaf het vliegveld en dat gebeurd dus ook niet meer. De vluchten die nu de dupe worden van deze maatregel zijn de zeer modeme zakenjets en bijvoorbeeld de KLM cityhoppers die geregeld om tien over elf 's avonds binnenkomen. Deze twee soorten van vliegverkeer, het za- kenverkeer en de cityhoppers, ge- bruiken uitsluitend zeer nieuwe vliegtuigen. De statistieken wor den op dit moment opgevraagd, maar de ervaring leert dat dergelijk moderne vliegtuigen zo goed als geen geluidsklachten met zich meebrengen." Wat er verder gebeuren zal, is nog niet helemaal duidelijk. Schiphol zal namens Rotterdam Airport in ieder geval een kort geding aan- spannen, evenals andere gebrui- kers. De vlieghaven is ondertussen druk bezig in kaart te brengen hoe- veel schade deze maatregel zal be- rokkenen indien het daadwerkelijk omgezet zal worden in beleid. Op de afdeling persvoorlichting van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat was gisteravond om vijf uur 's avonds helaas niemand meer in staat om toelichting te ge- ven op de genomen maatregel. De avondklok op het ministerie gaat kennelijk n6g iets eerder in. Pontje De Kwakel. Foto Roger van der Kraan WATERWEG - Het noordoosten- windje dat de afgelopen dagen ge- lijktijdig met het zonnetje de kop opstak, geldt een beetje als spel- breker. Aan de ene kant is zo'n bries lekker verkoelend maar met een sterkte van soms zelfs 6 a 7 beaufort biedt deze wind toch ook enkele nadelen. Zijn aflandigheid bijvoorbeeld. Deze maakt het voor strandgangers gevaarlijk om al te ver in zee te gaan. Erwin Krol waarschuwde er al meerdere malen voor dat zonaanbidders waakzaam moeten zijn om zich niet te laten afdrijven op een luchtbedje. „Voor je het weet ben je in Engeland", voegde Krol er een enkele maal gekscherend aan toe. Ook voor recreatieve fietsers is de verkoelende fohn een tegenstrever om mee af te rekenen. En dat ter wijl dit niet zo benauwde zomer- weer bij uitstek geschikt is voor hen die zich eens een beetje spor- tief willen inspannen. Veel pedaal- ridders pakken dan ook gretig hun stalen ros uit de stalling en nemen de stukken 'voorovergebogen over het stuur tegen de wind' maar voor lief. Zo zorgt de fiets-hausse voor enige drukte op de normaliter min der gebruikte smalle wegen en pa- den in de buitengebieden van Schiedam, Vlaardingen en Maas- sluis. Bankjes en andere mogelijk- heden tot uitblazen die het grootste gedeelte van het jaar ongebruikt langs de fietsroutes staan, mogen zich nu plots in een grote populari- teit verheugen. De fietsende mede- mens heeft echter buiten de net gc- noemde rustplaatsen nog een pas- sie. Dit betreft de liefde voor de 'cruise voor de gewone man' of- wel de veerpont. Deze heen-en-weer-bootjes varen in het Waterweggebied op een drietal plaatsen en krijgen, de den wat meer dan de ander, op zonnige dagen te maken met een grote toe- loop van wielrijders. Een van deze drie ferries bestaat zelf alleen maar bij de gratie van het lokale toeris- me. Deze veerpont wordt al vele jaren in stand gehouden door re- creatieschap Midden Delfland en onderhoudt een verbinding tussen de Vlaardingse Broekpolder en de Kwakelweg in Maasland. Op mooie dagen tussen 1 april en 1 oktober vaart dit voet- en fietsveer dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. Voetgangers betalen twee kwartjes en fietsers ddn kwartje meer. Fiet- sen met aanhanger zijn op deze pont wat minder geliefd. Hun be- stuurder betaalt fl. 1,25. Voet/fietsveer tussen Vlaardingen en Hoogvliet. Foto Roger van der Kraan Desiree Breedveld: „Een intercontinentale vergadering kan nu eenmaal niet altijd binnen een vooraf afgebakende tijd vastgesteld worden. Foto Rob Kamminga meente Rotterdam en de Schiphol Group, toen we het probleem van de nachtvluchten bespraken en daarin tot een onderhandelingsak- koord kwamen." Ddsiree Breedveld legt uit dat het grootste struikelblok de behande ling van het 'particulier zakelijke verkeer' betreft. De bepaling van minister Netelenbos om alle vor men van vliegverkeer te verbieden, heeft namelijk grote gevolgen voor het zakelijke verkeer dat zich tot nog toe met enige regelmaat tussen 23.00 en 07.00 uur in een prive- vliegtuig van of naar een meeting begaf. Het feit dat deze mensen nu niet meer vrij zijn om op een zelf- gekozen tijdstip met hun eigen of gehuurde zakenvliegtuig de vlieg haven aan te doen, heeft niet alleen gevolgen voor hen, maar eveneens voor de regionale economie, waar- schuwt Breedveld: „personen die het budget hebben om alleen of met wat zakenpartners met eigen vliegvervoer te reizen naar en van het werk, die hebben economisch gezien wat in de melk te brokke- len: zo simpel ligt het. Dus beperk je deze personen in hun bewe gingsvrijheid, dan zal dat ook ge volgen hebben voor de zakelijke belangen van de regio Rotterdam. En zij worden wel degelijk beperkt in hun bewegingsvrijheid, wan- neer er tussen elf uur 's avonds en zeven uur 's ochtends niet gevlo- gen mag worden. Een vergadering, zeker edn die intercontinentaal plaats vindt, kan nu eenmaal niet altijd binnen een bepaalde, vooraf vaststaande tijd afgebakend wor den." Een bijkomend probleem van de bepaling is dat veel vluchten zullen worden getroffen die eigenlijk meer vliegen in 'de randen van de nacht', een terminologie die bij het debat om Schiphol nog tot veel commotie leidde. Breedveld bena- drukt dat deze 'randen van de nacht' wel degelijk een belangrijke Veerdienst tussen Maassluis en Rozenburg. Foto Roger van der Kraan Beide andere veren verbinden de oevers van de Nieuwe Waterweg. De grootste en meest frequent va- rende is de pont tussen Maassluis en Rozenburg. Van 's morgens vroeg tot's avonds laat vaart deze boot drie maal per uur heen en weer. Deze veerdienst die ook au to's vervoert, is op mooie dagen extreem populair. Niet alleen bij hen die zich willen neervleien na- bij het water rond de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden maar ze ker ook bij recreatieve fietsers die via Rozenburg of vice versa het gebied aan de andere kant van het water eens willen doorkruisen. Als gevolg van de zomerse drukte worden op deze pont geregeld ex tra veermannen ingezet die ervoor zorg dragen dat het pontgeld in rap tempo ge'int kan worden en de wachttijden beperkt blijven. De voet- en fietsveerdienst tussen de Maasboulevard in Vlaardingen en Petroleumweg in Hoogvliet is een stuk minder bekend bij de re- creerende wielrijder. Gedurende de zomermaanden neemt de toe- loop van deze doelgroep wel iets toe maar de onregelmatig varende boot is toch vooral in bedrijf voor het fietsende woon-werkverkeer tussen het Waterweggebied en de Botlek. Voor de recreant heeft de ze pont dan ook niet zoveel te bie- den als zijn broer tussen Maassluis en Rozenburg. Overvaarders ko men in Hoogvliet terecht midden in een industriegebied en moeten nog een aardig stukje fietsen om het groene achterland te bereiken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17