Aannemer stuit op blindganger tijdens baggeren in Vijfsluizerhaven Engelse bombardementen in Tweede Wereldoorlog op scheepswerf Wilton ca MaasposT iftiaaKimarciSia MaasstaP Engelse bom tot ontploffing gebracht op dijklichaam A4 Gevonden 500 ponder gebruikt bij aanval op haveninstallaties 4 koopavonden!! Pentium III 450Mhz PC!!!! Tel: 010-2733208 Fax: 010-2734454 Groot Russisch Staatscircus in Schiedam ft xq52 WEEKBLADEfi SCHIEDAM SCHIEDAM - Donderdag 22 juAi, 06.45 uur. De kraanmachinist van het bag- gerschip schrikt er geeneens van. Net begonnen met bag geren pakt zijn grijper in plaats van baggerspecie een Engelse vliegtuigbom bij de lurven. Het werk voor de nieuwe Beneluxtunnel aan de Vijfsluizerhaven wordt stilgelegd. Voorzichtig wordt de bom op het ponton gelegd en de politie gebeld. Geen paniek. Immers aan nemer, opdrachtgever en baggeraar hebben ervaring met gevonden bommen op het terrein van Wilton-Fij- enoord. Nog maar vier we- ken geleden werd hier ook al een Engelse vliegtuigbom gevonden. En ook daarvoor waren al verschillende zoge- naamde blindgangers ge vonden en onschadelijk ge- maakt. Een verslag van een explosieve operatie. Experts De Zuiderdam, gekapseist op 28 augustus 1941. Op ongeveer dezelfde plaats is vorige week de vijfhonderdponder gevonden. Foto GemeentearchiefSchiedam Zomer aanbieding 579,- Notebooks vanaf fl. 2.749,- Creative 4p-surround speakerset 198,- Van Swindenstraat 55b, 3112 MG SCHIEDAM Geopend Dinsdag en Woensdag van 13.00 tot 20.00uur Do. en Vrijd. 13.00 tot 21.00uuren zaterdag van 10.00 tot 17.00uur Sigarenmagaiijn von de Boor, Groeneloan S3 Stadskantoor, Stadserf 1 Plus markt Koomneef, Mgr. Nolenslaan 516-518 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 C SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 31 juli verzorgd door Jan J. van de' Berg, oud-organist van de Nieuwe Kerk in Delft. Hij zal zijn vroegere leraar, Adr. C. Schuurman, herdenken. Deze over- leed vorig jaar op 94-jarige leeftijd. Naast composities van Schuurman zal Van de Berg werk spelen van bach, Guilmant en van hem zelf. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Concert Podium Cafe 55-Plus Mannensoos GRATIS Uw hond vrolijk gehoorzaam in 3 Week Martin Gaus Hondenschool Maassluis Gratis info-avond op 2 augustus a.s. om 20.00 uui\ Clubhuis Greenspot s Dr. Albert Sch weizerdreef 433 Maassluis-West (Steendijkpolder) Woensdag 28 juli 1999 MMIMMMHMMMi Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. van der Klaauw. 17.00 uur, ds. K.J. Visser. Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. J.A. van Kempen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 09.30 uur, gesloten. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. J.E. van Veen. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. N. Verheul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. J.A. van Kempen. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. A.H. van Erp. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. K.J. Vis ser. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. A. J. van 't Hoff. Aanvang: 16.30 uur, ds. W. Smouter. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, mw. R. Rodenburg. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgan- ger K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, K. Veltman. Zondag 11.00 uur, euch.viering. Voorganger T. van den Ende. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Datn 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistie. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. VrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. F. Pors. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. Aan vang 10.00 en 17.00 uur, ds. N. v. d. Want. Wo. 19.45 uur ds. N. v. d Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk. Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. Havenkerk Lange Haven 70. Zondag fO.OO uur: eredienst, spreker:John J.L. Maasbach. Dinsdag 19.30 uur: bidstond. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.mirr.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010 - 4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. DoorFrank Willemse „De baggeraars hebben een goe- de opleiding en ervaring met het vinden van explosieven" zegt projectleider Albert Gerrits van Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat is opdrachtgever en projectleider bij de bouw van de tweede Bene luxtunnel. De extra tunnel wordt gebouwd voor de metro die gaat lopen van het Marconiplein door Schiedam naar Spijkenisse. „Dit is de derde bom al die op het ter rein van voormalig Wilton-Fijen- oord wordt gevonden, maar we wisten dondersgoed dat er explo sieven gevonden konden wor- den." Rijkswaterstaat had voor aanvang van het werk- advies ingewonnen bij verschillende instanties omdat bekend was dat tijdens de Twee de Wereldoorlog Engelse bom men op en rond Wilton-Fijenoord zijn geworpen. Onder andere de Explosieven Opruimings Dienst (EOD) heeft met luchtfoto's, kra- terinslagen en archiefwerk probe- ren na te gaan waar en hoeveel bommen indertijd zijn geworpen. Maar daarover kon geen zeker- heid worden gegeven. „Zeker niet over waar precies zo'n blind- ganger in het water ligt", zegt Gerrits. Bovendien zijn er bij het enorme bouwdok dat op het land is ge- maakt geen bommen gevonden. Netzomin als bij het jaren gele den uitbaggeren van de Vijfslui- zenhaven vanwege vervuild ha- venslip. Al met al dus toch een verrassing? ,,Nee", luidt het la- konieke antwoord „We zijn daar altijd op voorbereid." 10.00 uur. Om tien uur verschijnen de ex perts van de Explosieve Oprui mings Dienst uit Culemborg op het door de politie afgezette indu- strieterrein. De vrachtwagen rijdt het terrein op met drie militairen in camouflagepakken. Uit alles blijkt dat zij vanaf dit moment de baas zijn. Vanaf een gearriveerde poltieboot wordt op afstand en voorzichtig gekeken naar het een meter lange projectiel. Toch lijkt het bruine monster eerder op een zeehondje met zijn staartvleugel- tje. Een boot vol 'bobo's' zoals burgemeester R. Scheeres, poli tie, brandweer, havenbedrijf en rijkswaterstaatmensen, kijkt op veilige afstand toe naar de helden van het EOD. Toegestroomde pers mag in de regen op honderd meter afstand de bom bekijken en plaatjes maken. Gewone (ramp) toeristen worden al bij de ingang naar het haventerrein tegenge- houden. De aanwezige werklui van aannemer HCB -Hollandse Combinatie Beneluxtunnel- zijn door de baas naar de schaftkeet gestuurd. Zij zitten gezellig bij el- kaar met dampende koffie en hebben feitelijk een eersterangs uitzicht op bom en mensenred- ders. 12.00 uur. Hoofduitvoerder Wout Weijen- berg van HCB loopt op en neer tussen cameraploegen, zijn werk- ploeg en politie. Iedereen die een bouwhelm op heeft ziet er uit als een deskundige dus worden die al snel voor de camera gehaald. „Wie 'm vindt mag 'm houden", grapt hij tegen onderaannemer Rene Hoekema die van het bag- gerbedrijf is. Een krachtterm volgt als antwoord. De onderaan nemer is allesbehalve blij met de bom: „Het kost je alleen maar tijd en dus geld. 14.00 uur. Een stem piept op de overal aan wezige 'walkie-talkies' dat ieder een op het terrein weg moet en zeker op 250 meter van de bom moet zijn. De Scheepvaart op de Maas moet de zuidzijde van de ri- vier bevaren. Pers en bobo's wor den door de militairen wegge- stuurd van hun mooie plekkies zodat niemand de bom nog ziet liggen. „Er zal een plofje komen en na tien minuten volgt inspectie van de bom", zegt de piepstem op de scanner. 14.15 uur. 'PloF, zegt het bommetje op de bom. De bom blijkt een vijfhon- derd ponder en op scherp. Op scherp betekent met onsteking, dus klaar voor gebruik. Met een 'plofje' wordt de ontsteking op afstand onschadelijk gemaakt en tien minuten wachten is voor de hitte die eventueel toch nog de bom kan doen ontploffen. Dan volgt een technische uitleg over zijn eigenschappen: half pantser- doordringend vermogen door minder springstof (18 procent) dan die vijfhonderd ponder (50 procent) van de vorige keer. Ge- vraagd om nadere uitleg zegt Gerrit de Vliegh, wapen- en mu- nitiedeskundige van politie Schiedam: „Geen commentaar! Daar moet je voor bij persvoor- lichtster Leonie van Ooijen zijn." 14.30 uur. De persvoorlichtster heeft het maar druk met cameraploegen van RTL 4, SBS en Rijnmond. Ze willen allemaal met een deskun dige praten. Deze zogenaamde 'talkings heads' beantwoorden alle vragen naar vermogen. Ook de domme als: 'Hoe zwaar is nou zo'n vijfhonderd ponder?' Een ontruiming voor een bom levert altijd mooie plaatjes op en voor kort nieuws lekker wat sensatie. 15.00 uur. De explosievenopruimers laden de gedemonteerde bom op hun vrachtwagen. De vraag is nu: 'Waar kan de bom het beste hele- maal onschadelijk worden ge maakt?' De mogelijkheden zijn: ontploffen op de kade (kan niet, te veel mensen en gebouwen), de Maasvlakte (kan, maar vervoer door tunnel is gevaarlijk), meene- men naar standplaats Culemborg (lange rit en dus gevaar) of dijkli chaam A4 bij de Woudweg (zal gebeuren, want dichtbij en grote vlakte). 16.00 uur. Bij aankomst aan de Woudweg staat al een grote dragline klaar om een gat te graven waar de bom in kan. Het talud van de nog niet aanlegde rijksweg A4 is een goede plek om de de bom onscha delijk te maken. Geen woningen in de buurt en weinig of geen mensen want het regent nog steeds. Een verdwaalde wande- laar met hond kijkt verstoord als de vrachtwagen het dijklichaam op rijdt. Een laatste rustplaats voor de bom met een heleboel po litie in zijn kielzog. Deze plek was een maand geleden ook al in het nieuws omdat bij het ontplof fen van de vorige bom het bijna misging. Volgens de pers blies de bom bijna de daar gelegen hoofd- gasleiding op. Via de gasunie werd de leiding even stilgelegd en de bom ontplofte zonder tril- lingen en de knop ging weer om. 16.15 uur. De bom ligt begraven en een draad van driehonderd meter loopt naar de Woudweg waar slechts twee fotografen en de po litie wachten op het aftellen. Tien, negen, acht drie twee, een.Bbbwoemm! Verwachten toch onverwacht stuift een fon- tein van aarde op. Eronder wat gloed van vuur en het geluid is ei- genlijk niet zo hard als verwacht. Iedereen kijkt tevreden, klus ge- klaard. 16.30 uur. Een militair van het EOD draait de haspel binnen met de ontste- kingsdraad en sluit de bagage- deur van de vrachtwagen. De draglinemachinist heeft de bom- krater gedempt en de politie heeft de wegen en vlakte weer vrijge- geven. Een hele dag werk voor tientallen mensen die begon om 6.45 uur met een kraanmachinist die een bom opviste. Iedereen gaat weer zijn weg tot er weer bom wordt gevonden. SCHIEDAM - „De Engelse vlie- gers begonnen de fabrieken te bombarderen. Het afweerge- schut hield maar niet op met het donderdend geluid. Als wij bij de bombardementen moesten vluchten dan zouden wij niet veel tijd hebben om wat mee te nemen. Daarom werden vlucht- koffers klaargezet waar de nodi- ge kleren inzaten. De koffer werd zo geplaatst dat hij direct voor het grijpen was als dat no- dig was. Wanneer het in de nacht rumoerig was met vliegtuigen dan gingen we gekleed slapen om bij gevaar niet te veel tijd te ver- spelen met aankleden." Een ge- tuigenis van mevrouw M. Zand- bergen-Heinsbroek in haar dag- boek over de Geallieerde bom bardementen op Schiedam. Meer dan 120 Schiedammers verloren hun leven bij deze bom bardementen. Dat Schiedam de gehele oorlog door meerdere malen zware lucht- aanvallen van de Geallieerden heeft moeten doorstaan waarbij een groot aantal doden vielen, we- ten niet zoveel mensen. Vooral de bombardementen uitgevoerd op de scheepswerf Wilton-Fijenoord en Gusto maakten wegens afzwaaiers veel slachtoffers onder de burger- bevolking. De bom die jongstleden donderdag gevonden werd op het Wilton-terrein is afkomstig uit een van deze luchtaanvallen door de Geallieerden. 28 augustus 1941. Om acht uur 's avonds gaat het luchtalarm in Schiedam af. 17 Blenheim bom- menwerpers begeleid door enige Spitfires doen een grote aanval op ScheepswerfWilton-Fijenoord.Bij Intel Pentium III Processor 450Mhz, 48speed CD-Romspeler A-Open 8,4Gb harddisk, 64Mb, intern geheugen, Tirt Geluidskaart en 300watt speakerset J, o y Harddisk Seagate 8,4Gb UDMA66 295,- Geheugen Simm 16Mb EDO 69,- Dimm32Mb lOOMhz B 75,- Dimm 64Mb lOOMhz A 135,- Monitor Targa 15" 369,- Targa 17" 579,- Yamaha SCSI CD-Rewriter! 4x4x16 I deze aanval wordt het pas afge- bOuwde schip ss. Zuiderdam dat op stroom in de Vijfsluizerhaven ligt in de machinekamer getroffen. Het schip vliegt in brand en kap- seist. Via gemaakte foto's en vol gens Vlaardings brandweerman L. Maat in zijn boek 'Water en vuur in oorlog en vrede', is te zien dat de boot versneld kapseist door het vele bluswater. Bij de aanval schiet de Duitse afweergeschut zeven vliegtuigen uit de lucht, waarbij een Blenheim op het pas geopende slachthuis tegenover Wilton te- rechtkomt en een geraakte Spitfire in Kethel een noodlanding maakt. Op foto's gemaakt door de Engelse RAF-vliegers is de aanval op Wil ton en zelfs neerstortende vliegtui gen duidelijk te zien. Het politie- rapport over de gevangenneming van de Engelse vliegers en de rava ge van het verwoeste abatoir, maakt melding van een hele stroom nieuwsgierige Schiedam mers die, na einde luchtalarm, op de schade afkomen. Gezien de ligging van de gezonken boot ss. Zuiderdam en de vind- plaats van de blindganger van vori ge week in de Vijfsluizerhaven, is het goed mogelijk dat de gevonden bom bedoeld was voor dit schip. Met het bovenhalen van de bom is tegelijkertijd een stukje Schiedam- se geschiedenis weer opgehaald. Zeker veertien grote aanvallen en vele kleine aanvallen waren recht- streeks bestemd voor de Schie- damse havenbedrijven. Doelwit was de militaire oorlogsindustrie die bedreven werd door scheeps- werven en metaalindustrie. De be- langrijkste scheepswerven lagen in het (toen) Westelijke havengebied dus vooral in en rond Schiedam. In Schiedam werd er door de be- volking vaak 'luchtig' gedaan over het luchtalarm. Maar nadat er de eerste burgerslachtoffers in 1940 waren gevallen (vaak door terug- vallend afweergeschut) begrepen de mensen dat het beter was zo snel mogelijk dekking te zoeken. Toen later bij rechtstreekse aanval len op de scheepswerven zoge naamde afzwaaiers op woonhuizen vielen werden schuilkelders inge- richt en voorzorgen genomen. In de wijde omgeving van de havens kwamen bommen neer waardoor er tientallen huizen weggevaagd of zwaar beschadigd zijn door ver dwaalde bommen. De brisantbommen, explosieven en granaten die men tegenwoordig bij baggerwerkzaamheden vindt, waren bedoeld voor uitschakeling van de grote scheepswerven aan de Waterweg. Deze masale bedrijven maakte bijna zonder uitzondering oorlogsmateriaal voor de Duitsers. Van onschuldige treinstellen of vrachtboten tot aan kanonnen en onderzeeboten. Voor de Geallieer den was uitschakeling van de scheepswerven van belang. Het was bekend dat Wilton-Fijenoord oorlogsboten als mijnvegers en kruisers maakte en bovendien ge- vreesde torpedokannonnen. Ook Gusto maakte torpedojagers en an- der geschut. BU QNDMSTAANDi ADKESSIN KUNTUDt MAASPOST AISNQG OPHALSN: SCHIEDAM - In de Grote of St. Janskerk wordt donderdag 29 juli weer een zomeravondconcert ge geven door Henk Groeneweg. Op het programma staan volksliedjes en dans. Het concert duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Op het plein voor het stadhuis zijn terrassen en banken. Hier is het carillon prima te beluisteren. Wekelijks is er in de Grote Kerk een beiaardbespeling op vrijdag- morgen van 11.00 tot 12.00 uur. In de even weken speelt Gerard de Waard en in de oneven weken Ma- rianna Maras. SCHIEDAM - Re-Make/Re-Mo- del is een groep muzikanten die in het najaar van 1999 een tournee maakt langs diverse theaterzaaltjes in de regio Rijnmond. Zij verzor- gen een avondvullend optreden waarin een greep wordt gedaan uit het oeuvre van de groep Roxy Mu sic. De eerste try-out van het pro gramma is vrijdag 30 juli in het Po dium Cafe. Het optreden begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Wie van volksdan- sen houdt kan vrijdag 30 juli van 10.00 tot 11.30 uur terecht in dien- stencentrum De Woudhoek. Deel- nemers betalen twee gulden. In De Vier Molens is zondag 1 augustus van 11.00 tot 13.00 uur een koffie- inloop. De toegang is gratis. Lief- hebbers van koersbal kunnen maandag 2 augustus meedoen aan het zomerkoersbal in dienstencen- trum Oost (van 14.00 tot 16.00 uur). Deelname is gratis. Wie lie- ver bingo speelt kan dinsdag 3 au gustus van 13.30 tot 15.30 uur te recht in Wijkpost Zuid. Deelne- mers betalen fl. 7,50 voor twaalf ronden. In De Vier Molens wordt een cursus volksdansen gegeven, iedere woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Deelnemers betalen twee gulden per keer. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk Schiedam zoekt naar mannen voor de visiteclubs in zorgcentrum Thurlede en diensten- centrum De Woudhoek. Beide clubs (ook wel mannensoos ge- noemd) zijn speciaal bedoeld voor oudere heren. De mannensoos is er voor heren vanaf 65 jaar en begint om 10.00 uur. Na de koffie wordt besproken wat er de rest van de dag gedaan wordt. Dat kan een potje kaarten zijn of een gesprek over de actualiteiten. Tussen de middag wordt gezamenlijk een warme maaltijd gebruikt met een voorafje en een toetje. Bij de man nensoos in dienstencentrum de Woudhoek gaat iedereen na het gebruik van de maaltijd naar huis. In zorgcentrum Thurlede doen de deelnemers in de middag mee met de activiteiten in de grote zaal. Voor meer info: 248 68 90 (werk- dagen van 09.00 tot 12.00 uur). SCHIEDAM - Het Groot Russisch Staatscircus komt naar Schiedam. Op donderdag 26 augustus is de eerste voorstelling op de Maasbou- levard. Tot en met zondag 29 au gustus worden vervolgens elke dag twee voorstellingen gegeven. Het Groot Russisch Staatscircus is den van de beroemdste circussen ter wereld en heeft een rijke historie. De artiesten die voor het Staatscir cus mogen uitkomen behoren tot de elite van de Russische circus- school en hebben een opleiding genoten die zijn gelijke in de we reld niet kent. Daarom staan er lou- ter topacts op het programma: ijzingwekkende acrobaten, een weergaloze wilde dierenact en na- tuurlijk de allermafste clowns. Dit alles speelt zich af in de grootste circustent van Europa, waar de ar tiesten in een ontspannen atmos- feer een nostalgisch programma presenteren. De voorverkoop is reeds begonnen. Voor informatie en reserveringen kan er gebeld worden met de Circustelefoon: 0900 11 22 333. Aanvangstijden: donderdag 20.00 uur, vrijdag 16.30 uur en 20.00 uur, zaterdag 15.00 uur en 20.00 uur, zondag 13.00 uur en 16.15 uur. Rangen/ prijzen: loge fl. 50,-/ parterre fl. 40,- stalles fl. 30,- ring fl. 20,- Kinderen van 3 tot en met 12 jaar, 65-plussers en CJP-houders fl. 5,- korting. WOFNAWN «V-Mt£WRlJS AANBitO NG AHKN GtlOIG OK XlUNBtEOHlMS INDEX PRINT hi*-* "r Ocwleihol Zvwi|nd>»cw Wmhuic antrum Wnllmig HWMm Reeds 10.000 cursisten door het hele land gingen u voor, alien razend enthousiast. Natuurlijk, want deze cursus is UNIEK door de: - individueel aangepaste training - probleem oplossende therapieen - kennisoverdracht - snelle resultaten Bel (0174) 64 03 06 voor onze GRATIS kleuren brochure en informatie. Ook voor: - Opvoedingsadviezen - Gevorderden - Puppycursus - Breiten Sport

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3