0 Mercedes A190: Babysprinter DB 81 Raspaard 911 Turbo: koning der Porsches Almera: verrassend anders Opel Movano komt jaar eerder 5tf Kia sponsort cabarettalent Fiat Ducato hoe langer hoe functioneler TVR 20 jaar bij B.V. NIMAG AUTO S3 BASE Rijdende airco voor 199,- SPECIFICATIES BIJZONDERHEDEN UITRUSTING OP ZOEK NAAR EEN KWALITEITS -OCCASION? Stadtext pag. 666 De Mercedes A-klasse heeft door zijn bolle vorm een hoge aaibaar- heidsfactor. De baby-Benz is on- danks een wat ongelukkige start, maar wie leert nu lopen zonder om te vallen, als snel door het grote publiek in de armen gesloten. De Duitse fabrikant leerde de auto niet alleen razendvlug lopen, ze heeft er een regelrechte sprinter van ge- maakt. De A190 oogt dan nog wel steeds als een tamelijk on- schuldig en compact multi purpose vehicle, de 125 pk-sterke benzinemo- tor maakt van de auto een razend- snelle hardlo- per. Door zijn compacte uiterlijk en valse start bekijken veel medewegge- bruikers onze A met de met korte overbrengingsverhou- dingen. Om van nul tot honderd te accelereren hoeft de pook slechts eenmaal te worden bediend. En dat resulteert in een iedereen verbluf- fende sprinttijd van 8,8 se condern! De A 190 is een als boodschappenau- to en kinderwa- gen vermom de C.TI- killer. jes uitgerust. ASR voorkomt wiel- spin bij al te enthousiast accelere ren, ESP staat voor kg zware A tijdig tot stilstand komt. toonbeeld van prestige en kwali- teit, mag deze beslist als scherp worden betiteld. De uit- rusting is immers alleszins ■faX. compleet. Elek- trisch be- m nodige minachting. Als ze eenmaal kennis hebben gemaakt met de achterzijde van de Benz piepen ze wel anders. Want die achterzijde laat de kleine reus maar al te graag zien. De fijne viercilinder is ge- koppeld %aan een versnellingsbak Ook op snelheid blijft de viercilin der goed bij de les. In vier versnelt de auto in slechts 13,3 seconden van 60 naar 120 kilometer per uur. Om al dat geweld beheersbaar te maken heeft Mercedes de A met diverse slimme elektronische snuf- een stabiliteitsprogramma dat in snelgenomen bochten de wielen onafhankelijk van elkaar bijremt om ver overhellen te voorkomen. Het ABS (anti-blokkeerremsys- teem) zorgt samen met BAS (een remassistent) dat de slechts 1.080 De topsnelheid van de Benz bedraagt een kleine 200 kilometer per uur. Mercedes levert de A in twee uit- voeringen: Elegance en Avantgar- de. Beide kosten precies 52.250 gulden. Gezien de prestaties, de luxe uitrusting en de ster op de neus, Mercedes is en blijft het Audi De open variant van de Audi TT is echt een feest. In Italie na- bij Rome, waar we een rij-im- pressie opdoen, oogst deze Road ster staande ova- ties. De Duitser krijgt de Romei- nen op de knie- en, zoals tot dusver alleen een nieuwe Ferrari dat voor elkaar kreeg. In november komt de TT Roadster naar Nederland. Er resteren dus nog wat maanden om het geld bij elkaar te sparen. Want ook al kost hij een bescheiden aan- doende 8.550 gulden meer dan de gewone TT, voor de Roadster moet alles bij elkaar wel 93.100 gulden op tafel komen. Dan heb je Kia sponsport het cabaretduo Plien en Bianca. De importeur van dit Koreaanse merk heeft een Pregio bestelbus met dubbele cabine ter beschikking gesteld. Daarmee is het transport van onder meer de- corstukken perfect geregeid. Plien van Bennekom en Bianca Krijgs- man timmeren flink aan de weg. Na een enorm goed verlopen toer met het hilarische theaterprogram- ma Changez (250 voorstellingen over heel Nederland) werkt het duo nu aan een nieuwe show: Biks. De grote schare televisiekijkers van het jeugdprogramma Villa Achterwerk zal in dit programma veel herkennen. Als knipoog naar de boertige hartsvriendinnen Irma en Ingrid, die zij op de buis vertol- ken, presenteren Plien en Bianca zichzelf in de theatershow Biks als Jeltje en Meike. Fiat brengt twee nieuwe versies van de Ducato bestelwagen uit. De Bestel 18 Gran Volume is zowel langer als hoger dan zijn voorgan- ger. Dit levert veel extra laadruim- te op. De tweede versie is een chassis/cabine-model. De wielba- sis is verlengd (4.050 mm). Er zijn nu in totaal vier modellen met ver- schillende wielbases. Verder staat de nieuwe Ducato bol van allerlei uiterst functionele gemakken. De achterbumper kan voortaan als treeplank fungeren. De dubbele achterdeuren (met of zonder ruitje) kunnen tegen de zijwand open- klappen. Dit vereenvoudigt het la den en lossen. De Ducato is ook veiliger: door de dubbele buiten- spiegels ziet een bestuurder zelfs een auto die in de 'dode hoek' zit. voorwielaangedreven variant met 180 pk. Wie de 225 pk versie met Quattro vierwielaandrijving wenst, moet 109.750 gulden neertellen. Al rijdende grijpt het vrijheid-blij- heid zomergevoel ons bij de keel. De wind wappert door de haren, de uitlaat produceert een dikke roffel en de Roadster trekt als een wilde. Maar het is niet het rijkarakter al leen, ook het uiterlijk schept eens strand-sfeertje. De bijzondere alu minium beugels achter de stoelen versterken dat nog eens. Ze lijken als twee druppels water op de steu- nen van een zwembadtrap. Deze stilistische meesterwerkjes hebben een hoogwaardige be- schermende functie. Mocht de TT Roadster ooit over de kop slaan, dan houden ze de open koets van de grond en dat scheelt hoofdpijn. 3.500 kilo kunnen ze dragen. De beugels zijn verankerd in een on- derhuidse metalen constructie, welke de open TT de broodnodige stijfheid geeft. En stevig is deze auto, want op de meest beroerde wegen valt van vibraties nage- noeg niets te merken. Dat zie je bij open auto's wel eens anders. Twee motoren zijn er te kiezen. Ze hebben beide een inhoud van 1,8 li ter en beschikken over een turbo. De eerste levert 180 pk. Meer dan voldoende om te beesten met deze skelterachtige Audi. De krachti- ger 225 pk variant bij de TT Road ster Quattro gooit er vooral bij ho- gere toerentallen nog een schep bovenop, waardoor de auto nog net wat venijniger over het asfalt valt te jagen. De vierwielaandrij ving houdt de zaak daarbij netjes in het gareel, al valt de Audi moei- teloos in een complete glijpartij (drift) te dwingen door stevig gas geven. De uitrusting omvat behalve ge- bruikelijke zaken als centrale ver- grendeling en elektrische bedien- bare ramen, ook stoelverwarming en airconditioning. Voor het geval je eens een keer met gesloten dak mocht willen rijden. Ook luxe le- ren bekleding is aan boord. Met de tegen bijbetaling te bestellen Mo cassin-design lijkt het alsof je in een stoel met het uiterlijk van een honkbal-handschoen stapt. Een an- dere optie is het eiektrisch te bedie- nen glazen windscherm achter de stoelen. Die houdt de wind wat uit de nek. dienbare ramen rondom zijn stan- daard evenals eiektrisch verstelba- re buitenspiegel en airco. Vdor en zij-airbags zitten eveneens stan- daard in de auto verstopt. De op- klapbare armleuning in de door ons gereden Elegance-uitvoering mag Mercedes achterwege laten. Indien deze naar beneden wordt geklapt kun je misschien voortref- felijk leunen, schakelen is dan ech- ter niet mogelijk. De A-klasse, liefkozend nog altijd baby-Benz genoemd, is en blijft een hebbeding. Het monteren van een snerpend snelle motor en een sportief getinte bak maken de auto nog begeerlijker. Evengoed blijft de Mercedes zeer gebruiksvriende- lijk en praktisch. Het interieur biedt redelijk wat ruimte en de ach- terbank is in velerlei opzichten verstelbaar. Vanaf September le vert Mercedes de A ook met twee luxe stoelen achter in plaats van een bank. Vooral in deze uitvoe- ring wordt de Mercedes dan een snelle luxe expressmobiel. .v.? Twintig jaar dezelfde partner is te- genwoordig een zeldzaamheid! Toch importeert B.V. NIMAG te Heinenoord al sinds 1979 het En- gelse automerk TVR. Het is dan ook geen gewoon merk. Trevor Wilkinson richtte TVR in '46 op. Zijn eerste fabrikaat was een open tweeziter: een verbouwde Alvis Fi rebird. Hij noemde dit model naar zichzelf: TVR is een afkorting van zijn roepnaam. Inmiddels is TVR Engelands grootste zelfstandige autofabri- kant. Per jaar worden er 2.000 au to's gemaakt. De import van de handgemaakte sportauto's begon destijds met de M-series. In de ja- ren '90 maakte het merk een sterke groei door, vanwege de toenemen- de belangstelling voor sportauto's. VOOR KWALITEITS- rOCCASIONS KIJK JE NATUURLIJK Stadtext pag. 666 Het moderne uiterlijk baart nog altijd veel opzien. Cilincjerinhoud: 1.898 cm3 Vermogen: 92 kW/125 pk bij 5.500 t.p.m. Max. koppel: 180 Nm bij 4.000 t.p.m. Acceleratie: 8,8 sec van 0-100 km/uur. Topsnelheid: 198 km/uur. Gem. verbruik: 7,7 ltr/100 km. Prijs:/ 52.500,-- ABS Achterbank neerklapbaar Vier airbags Centrale vergrendeling Eiektrisch bediende zijruiten voor en achter Spiegels eiektrisch verstelbaar Stuurbekrachtiging Opel heeft een zomeraanbieding die klinkt als een klok. Voor 199,- per maand kan elk ge- wenst type Corsa gereden worden. Ook die met airconditioning. De samenwerking van Opel Neder land met Opel Credit (de financie- ringsmaatschappij) levert de con- sument een aantrekkelijke aanbie- ding op. Bij aanschaf van een Cor sa in de maanden juli, augustus en September, hoeft nog geen 200 gulden per maand betaald te wor den. Voorwaarde is een aanbeta- ling van 25 procent, bovendien loopt de overeenkomst 24 maan den lang. Na twee jaar zijn er drie opties. De auto wordt in z'n geheel afbetaald, de Corsa gaat terug naar de dealer, of er wordt een nieuwe Opel uitgezocht. Het Porsche-gamma is compleet! Op de IAA van Frankfurt in Sep tember presenteert de sportwagen- fabrikant de 911 Turbo, het onbe- twiste topmodel van de 911-serie. Zijn rapportcijfers: 420 pk, 560 Nm, een acceleratie van 0 naar 100 in 4,2 seconden en een weergaloze top van 305 km/u. Begin 2000 verschijnt hij op de weg. in geplaatste - zescilinder boxer- motor met een inhoud van 3,6 liter. Niet een, maar te van de 'gewone' 911. Net als zijn voorganger profiteert ook de nieuwe 911 Turbo OF SNELSTE WEG NAAR EEN M'/ALITEITS OCCASION De nieuwe Primera staat nog niet eens in de showroom of Nissan presenteert zijn volgende vlam. Dat wordt een opvolger van de Al mera. In September staat die op de autoshow in Frankfurt. De naam is ge- Nissan ontwikkelde de Almera speciaal voor de Europese automo- bilist. Nissan Motor UK Ltd (NMUK), de toonaangevende Nis- san-fabriek in het Britse Sunder land, produceert de nieuwe Alme ra. Het is samen met de Primera en de Mi- cra de derde Nis- handhaafd maar voor de rest lijkt er niets bij het oude te blij- ven. Net als de Primera krijgt ook de Almera een veel dynamischer ui terlijk. Dat blijkt bij het zien van de foto's van de nieuwe versie. "De Almera is een bijzonder belangrijk model voor onze Europese activi- teiten", m&ldt Sir Ian Gibson, pre sident van Nissan Europe. "Hij zal snel een vaste plaats veroveren in Europa en is mede daardoor bepa- lend voor de totale merkbele- ving." san die in Groot-Brittannie ge- bouwd wordt. Een geheel nieuwe reeks kracht- bronnen zorgt voor de aandrijving van de nieuwe Almera. De inhoud van deze milieuvriendelijke multi- kleppenmotoren ligt tussen de 1,5 en 2,2 liter. Daaronder is ook een gloednieuwe, zuinige direct inge- spoten dieselmotor met zestien kleppen. Naar verwachting zal een kwart van de Almera-kopers voor deze krachtbron kiezen. de ver- koop van het nieuwe model start komend voorjaar. In 1974 ver- scheen de aller- eerste Porsche 911 met turbo. De auto was destijds met z'n 300 pk en een top van 260 km/u het summum op snelheidsgebied. Dat is anno 1999 niet anders. Nog altijd verschijnt van elke nieuwe generatie 911's een turboversie en nog altijd belichaamt dat model voor velen het hoogst haalbare op autogebied. De nieuwe 911 Turbo perst zijn 420 pk's uit een - uiteraard achter- twee tur- bocompressoren zorgen voor de benodigde overdruk. Om het me- chaniek bij al dat geweld van de nodige koeling te voorzien is het oppervlak van de radiatoren met vijftig procent vergroot ten opzich- van vierwielaandrijving. Al naar gelang de omstandigheden bren- gen de voorwielen tussen de 5 en 40 procent van de aandrijfkrachten op de weg - en niet meer dan dat, zodat de auto zijn traditionele ach- terwielaangedreven karakter be- houdt. Mocht de auto in extreme situaties dreigen uit te breken, dan zorgt het Porsche Stability Mana gement (PSM) automatisch voor een gerichte remingreep, zodat de 911 weer wordt gestabiliseerd. Geheel in lijn met z'n illustere voorgan- gers dwingt de nieuwe 911 Tur bo ook uiterlijk nog meer res- I pect af dan de I turboloze mo- dellen. In de voorspoiler zitten drie donker getin te luchtinlaten. De achterpanelen zijn voorzien van ex tra openingen voor afvoer van koellucht. En natuurlijk prijkt op de staart weer een grote (ditmaal uitschuifbare) spoiler, samen met de extra brede achterste wielkasten het kenmerk van de 911 Turbo door de jaren heen. Opel kan niet langer wachten. De bestelwagen Movano komt een jaar eerder naar Nederland. Daar mee krijgt 's lands best verkopen- de merk een belangrijk wapen op de bedrijfswagenmarkt naast de op de Astra gebaseerde Combo. De Movano behoort tot het type bus en biedt dus flink wat laadruimte. De Movano beleeft zijn debuut in Nederland tijdens de Bedrijfsauto- RAI in februari. Eigenlijk zou hij echter pas in 2001 komen. "De Movano-serie bete- kent voor Opel een te- rugkeer in een markt- segment waar het jaren terug een toonaange vende rol speelde. We zijn voornemens op termijn weer een be- langrijke speler te wor den op dat veld", aldus Teus de Jong, die bij Opel Nederland verant- woordelijk is voor de introductie van de Movano en de ontwikke- ling van een bedrijfwagendealer- netwerk. In enkele Europese landen levert Opel de Movano al, waaronder Duitsland en Frankrijk. De Jong: "We hebben een voorbereidings- periode nodig. Het uitbrengen van een serie bedrijfswa- gens vergt meer dan ueuiijiswa- woordelijk zijn voor de verkoop en het onderhoud van de bedrijfswa- gens van Opel." De Movano valt in de klasse tot 3,5 ton voer- lancering van een nieuw model. We willen een heel eigen netwerk opzetten. In oktober moet dat ge- reed zijn. Er zullen zo'n 35 gespe- cialiseerde dealerbedrijven verant- tuiggewicht inclusief het laad- vermogen. Dat betekent dat hij ge- schikt is voor bestuurders met 'klein' personenautorijbewijs. In de basis deelt deze besteller de car- rosserie met de Franse evenknie Renault Master. Voor de productie heeft Opel dan ook vorig jaar een overeenkomst gesloten met Re nault. De auto komt er als gesloten bus, als aannemersuitvoe- ring met dubbele cabi ne en als kipper. Er valt straks te kiezen uit drie lengtes en evenzoveel hoog- tes. In samenwer king met carrosse- riebouwers zullen de dealers een veel- voud aan speciale op- en aanbouwen kunnen bieden. Voor de aandrij ving maakt Opel gebruik van een 2,5 liter diesel van 80 pk of een 2,8 liter turbodiesel van 115 pk. Op dit moment werkt Opel aan een zwaardere bedrijfswagen (Van) in de klasse boven de 3,5 ton totaal gewicht. Deze auto zal uit een fa- briek (IBC) in het Britse Luton moeten rollen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17