aasstad Popsta^Sj P 'Er liggen zo veel films, dat voor Rotterdams werk geen plek is' 'Jij hebt behoorlijk wat mensen onder je, grapte iemand laatst' Ondanks festival kritisch over vertoningsmogelijkheden Begraafplaatsen centraal tijdens Open Monumentendag 0>E VLERK SaturdayAugust 21st Paradize ((Bonoho,: Bnargfer, Crownf Flipjack (EnaraKer, 'Ctom Champ) Alien "Crown Ctonp) Electro - Chemical - Break-& Big Beatz ROTTERDAM - Lantaarn/ Venster presenteert in het lea der van September in Rotter dam het festival Rotterdams Fabrikaat. Van 12 tot 19 de- cember is een uniek overzicht te zien van theater, dans, mu ziek en films gemaakt in Rot terdam. Voor een filmstad in opbouw vinden. filmmakers Karel Doing en Dick Rijneke het goed dat een overzicht van Rotterdamse films te zien is, maar over de vertoning in het algemeen zijn ze minder te spreken. ROTTERDAM - Normaal gesproken zijn het knippen van hegjes, schoffelen, gra ven ruimen en bovenal het begeleiden van begrafenissen de dagelijkse bezigheden van Floris Meijdam, de 42-jarige beheerder van begraafplaats Oud-Kralingen. Op dit mo ment heeft hij het extra druk met voorbereidingen voor de Open Monumentendag op zaterdag 11 September. Deze dag staat Rotterdam in het te- ken van bijzondere begraaf plaatsen. „Oud-Kralingen is daar zeker 6en van. Daarom ben ik bezig met het uitstip- pelen van een route voor mensen die hier dan een kijk- je komen nemen." DANS FESTIVALS MANIFESTATIES MUZIEK DIVERSEN THEATER Woensdag 8 September 1999 maasstad in D/'e Nakse Bananen ROTTERDAM - De drukte van het Wereld Haven Festival is nog maar net voorbij of de R'Uitmarkt staat weer op het programma. Op en rond de Mauritsweg presenteert cultureel Rotterdam zondag het programma voor het komende sei- zoen aan het publiek. Op het Schouwburgplein wordt de R'Uit markt feestelijk afgesloten met Zap Nation. Daar zijn onder meer Rotterdam Philharmonic Brass, Barry Hay en E-Life te zien. Zap Nation is het jongerencultuur- festival, dat zowel op zaterdag als zondag plaatsvindt op het Schouw burgplein en in de Schouwburg en de Doelen. Dit festival laat zich zien als een illegaal jongeren-tele- visie landschap, vooral omdat er permanent gezapt kan worden tus- sen muziek, mode, dans, beelden- de kunst, multimedia, literatuur, sport en theater. Als onderdeel van Zap Nation presenteert Nighttown in samenwerking met de Schouw burg Enter The Fu Party: May the Fu be with you. Ingredienten zijn onder meer het Gentse theaterge- zelschap Kung Fu, de Belgische groep Soulwax, veel dj's, Buenas Noches - een nieuw begrip in chill- dom - en videokunstenaars. Het begint allemaal om 22.00 uur en kaarten kosten 35 gulden. Daar- mee kun je zowel Nighttown als de Schouwburg binnen. Wie goedkoper uit wil zijn kan donderdag om 21.30 uur terecht in de Vlerk. Daar presenteert de Rot- terdamse punkband Die Nakse Ba nanen de debuut-cd 'Bummer '99'. Voor een tientje ben je d'r bij en krijg je de cd meteen mee naar foto: Arie Obnoxious huis. 'Bummer '99' is een over- donderende mix van punkrock, hardcore en punk. Een dag later op hetzelfde podium een dubbeloptre- den van de Poolse band Something like Elvis en het Belgische Scale Sheer Surface. Kaarten kosten 12,50. Zondag nog een dubbelop- treden in de Vlerk. Het Noorse grunge-gezelschap We mag aftrap- pen, waarna de Amerikaanse Mas ter of Reality het moet afmaken. Aanvang 21.30 uur en kaarten kos ten vijftien gulden. Een story zonder einde kan het verhaal van Golden Earring wel worden genoemd. Vanaf 1961 ma- ken zij al muziek. Na de intensieve tour waar ze momenteel mee bezig zijn, nemen ze een sabbatical year. Geruchten gaan dat het optreden van vanavond (woensdag) wel eens hun laatste 'plugged perfor mance' zou kunnen worden. Voor 30 gulden kun je getuige zijn van dit wellicht historische optreden, als het inmiddels al niet uitver- kocht is. Twee dagen later in Nighttown een International Breakdance Event II. Hiphop heeft zich ontwikkeld tot een trendset- tende jongerencultuur. Niet voor niets presenteert Nighttown de tweede editie. van dit evenement. Er zijn optredens, breakdance batt les en tal van andere activiteiten. Hoogtepunt wordt ongetwijfeld de finale van de wereldkampioen- schappen breakdance - The battle of the Year. Het International Breakdance Event II begint vrijdag om 17.00 uur en de toegang be- draagt 25 gulden. Vincent Wernke Westblaak 80 Rotterdam oto-4it en oo Frorn 22:00 MRS, Entrance: FL10,- Handsome 3some foto: Marjolein Ansink ROTTERDAM - Tijdens Zap Nation vindt op 11 September een speciale voorpremiere plaats van The Delivery, de nieuwe film van Roel Reine met onder meer Fedja van Huet, Freddy Douglas en Esmee de la Bretonifere. Deze voorpremiere is gekoppeld aan een optreden van de Rotterdamse driemansformatie Handsome 3some. Deze band is verantwoordelijk voor twee nummers van The Delivery soundtrack. In het weekend van 11 en 12 September wordt het centrum van Rotterdam voor de tweede maal omge- bouwd tot het illegale jongeren-televisielandschap Zap Nation. Op Rotter- dams grootste podium, het Schouwburgplein, biedt Zap Nation jongeren de mogelijkheid om hun eigen programma bijeen te 'zappen' en er actief aan deel te nemen. Dit jaar heeft Zap Nation het programma uitgebreid naar twee dagen. Zeven afzonderlijke 'channels' bepalen het programma: Music, Multimedia, Sports, Art, Dance, Theatre, Literature, waartussen permanent 'gezapt' kan worden. Zo zijn er tegelijkertijd theatervoorstel- lingen in de Schouwburg, modeshows van jong talent, talkshows met lite- raire helden, vertonen vj's en dj's hun kunsten en tonen jonge kunstenaars hun werk. Voor meer informatie: www.zapnation.nl. door Vincent Wernke Het is een mooi overzicht, vinden beide filmmakers. Karel Doing - die op dit moment bezig is met zijn nieuwste film Images of a Moving City - vindt het leuk dat hij nu ein- delijk Voro-Nova (1985) van col- lega Dick Rijneke op het grote doek kan zien. Rijneke zelf roemt vooral het totaalprogramma. „Je moet dit overzicht ondergaan als een festival. Je bent nu in de gele- genheid om in 6€n klap de hele rits voorbij te zien komen van wat zich op filmgebied heeft afgespeeld in de Rotterdam." Volgens Doing is uitgegaan van de sterke kanten van de Rotterdamse film. Als voorbeeld noemt hij op- drachtfilms, documentairefilms - waaronder portretten van bekende Rotterdammers - en experimentele films. „We hebben geprobeerd alle goede dingen eruit te halen. Dat kun je voor een groot deel objec- tief beoordelen, of iets goed ge maakt is of niet. Daar komt natuur- lijk ook nog iets bij wat veel ge- voelsmatiger is, dingen waarvan je zegt: dit is bijzonder." Als voor beeld noemt hij Memory of the Unknown van Nathalie Alonso Ca- sale. „Dat is een hele bijzondere film die meer aandacht verdiend dan hij heeft gekregen." Ondanks het uitgebreide program ma blijven de filmers vooral kri tisch. Doing - samen met Mildred van Leeuwaarden - initiatiefnemer van het filmprogramma, vindt dat Lantaarn/Venster uiteindelijk een te grote stempel op het programma heeft gedrukt. „Het idee is ontstaan Filmers Dick Rijneke en Karel Doing zijn ontevreden over de vertoningsmogelijkheden in Rotterdam van lokale films. foto: Dicksiuijter om de film en televisie op een leu- ke manier in het zonnetje te zetten. Lantaarn/Venster vertoont nor- maal gesproken te weinig Rotter damse films en nu staan ze toch in het middelpunt van de belangstel- ling. Uiteindelijk hebben wij voor al balletjes opgegooid. Lantaarn/ Venster heeft sommigen overge- nomen, maar er in andere gevallen meer een eigen invulling aan gege- ven", aldus Doing. Dick Rijneke is nog kritischer. Het steekt hem dat Lantaarn/Venster doorgaans te weinig interesse toont in Rotterdamse films. „Als je pro- beert hier een klimaat neer te zet ten moet je proberen dat van bin- nenuit te stimuleren. Je vindt veel tegenwerking op je weg. Dat komt volgens mij omdat mensen vergif- tigd zijn met het idee dat het hier niks is. Als je als filmmaker in Rot terdam zit, ben je mislukt." De vertoningsmogelijkheden houden volgens Rijneke geen gelijke tred met het opbouwen van een audio- visuele-sector. „We proberen Rot terdam als filmstad op de kaart te zetten en Lantaarn/Venster blijft daarbij wat achter." Er is in Rotterdam een groot tekort aan doeken, vinden ook de filmers. „Er liggen zo veel films op de plank, dat voor Rotterdamse films al helemaal geen plek is"stelt Rij neke. Dit geldt vooral voor minder commerciele films, die alleen wor den vertoond in Lantaarn/Venster. „En dan te bedenken dat Lantaarn/ Venster eigenlijk niet voldoet aan de norm van bioscoop. Het zijn gymnastiekzalen met een scherm en dat terwijl de norm juist is om mini-Pathes te bouwen met goede stoelen en mooi geluid." Doing: „Je moet een bepaald publiek vin den voor films door ze op een opti- male manier te vertonen." Hoopvol zijn beide filmers op dit moment niet. Ook de komst van het Beeldinstituut zal niets veran- deren aan het tekort aan schermen. „Dat krijgt een ander soort func- tie", stelt Doing. „Het Filmmuse- um richt zich vooral op historische films en beheert het culturele erf- goed. Dat geldt nu ook al. Als je met je Nederlandse film in het Filmmuseum draait, kan hij na twee weken weer op de plank." Het publiek moet de kans krijgen minder toegankelijke films op een goede manier te bekijken. „Daarbij moet je een lange adem hebben, dat heb ik wel gemerkt met het ver tonen van experimentele films. Hoe bereik je het publiek? Door films op een goede manier te pro- grammeren." Zoals gezegd werkt Doing op dit moment aan zijn nieuwste film. Ook Rijneke legt de laatste hand aan een lange film - een trilogie over de Hef. Of voor deze films in Rotterdam een mooi doek te vin den zal zijn, durven ze niet te zeg- gen. Doing: „Ik vind dat je altijd vooruit moet kijken. Dit festival is leuk, maar het zegt niets over de toekomstige vertoningsmogelijk heden voor Rotterdamse films." Rijneke: „We moeten gewoon goede producties maken om daar- mee het hart van het publiek zien te winnen." Rotterdams Fabrikaat is van 12 tot en met 19 September te zien in Lan- taarn/Venster. Het festival presen teert werk van jonge theaterma- kers, filmmakers en componisten. Voor de meeste voorstellingen geldt een toegangsprijs van tien gulden per avond. Voor meer in formatie: 010-277.22.88 of www- .lantaren-venster.nl. door Karin van Rooyen Floris Meijdam loopt al sinds 1989 dagelijks op de begraafplaats rond. Hij is begonnen als onderhouds- medewerker en is sinds een jaar beheerder. „Eigenlijk had ik alleen op de eerste werkdag een beetje de kriebels. Het voelde hier al snel vertrouwd aan. Ik geniet van de rust en de buitenlucht, al kan ik in de zomer natuurlijk niet met ont- bloot bovenlijf rondwandelen", lacht hij. „Dat is uiteraard niet ge- past." Buiten de onderhoudswerk- zaamheden begeleidt Meijdam ook begrafenissen en loopt voorop als de kist naar het graf gedragen wordt. „Zo'n begrafenis raakt mij eigenlijk niet persoonlijk omdat ik meestal geen binding heb met de rouwende mensen", vertelt hij. „Dat moet ook wel omdat de nabe- staanden er toch op vertrouwen dat ik mijn hoofd erbij hou." Soms krijgt de beheerder wel vreemde readies als hij vertelt waarmee hij zijn brood op de plank brengt. „De een stelt vrijwel me teen allerlei vragen terwijl een an der onmiddellijk over het miezeri- ge weer begint". Toch raakt zijn werk steeds meer uit de taboesfeer. „Zo Floris", grapte iemand laatst op een verjaardag. „Jij hebt be- Beheerder Floris Meijdam: worden." Laatst wilde iemand zelfs in een zelfgemaakte salontafel begraven foto: Dick Sluijter hoorlijk wat mensen onder je h&? Zoiets komt steeds vaker voor en daar ben ik wel blij om. Het is alle maal niet meer zo beladen." Dat is volgens hem misschien wel de re- den dat mensen eerder naar een be graafplaats toekomen, om de rusti- ge sfeer op te snuiven. In de loop der jaren hebben de mensen ook steeds meer uiteenlo- pende wensen gekregen op begra- fenisgebied. Volgens de beheerder komt dit onder meer doordat de mogelijkheden steeds groter wor den. Grafstenen zijn tegenwoordig niet meer allemaal grijs, wit of zwart. Achterblijvers proberen een eigen draai aan de laatste rustplaats van hun dierbaren te geven. Dat re- sulteert in graven die het karakter van de overledene uitademen. Meijdam's persoonlijke favoriet is toch wel het graf van de overleden vriend van Andre van Duin. Op de roze marmeren steen is een balk af- gebeeld met muzieknoten. „Daar kijk ik altijd wel even naar als ik langsloop", vertelt Meijdam. Naast de graven die steeds moder- ner worden maakt Meijdam ook veel onvergetelijke begrafenissen mee. „Laatst wilde iemand zelfs in een zelfgemaakte salontafel begra ven worden, terwijl de kringen van de glaasjes jenever er nog opston- den. Dat is allemaal mogelijk te genwoordig." Nabestaanden zijn blij dat dit allemaal kan en laten Meijdam dan ook merken dat ze tevreden te zijn over zijn werk. Hij maakt nogal eens een praatje met de mensen die een graf komen be- zoeken. „Ik fungeer soms een beetje als maatschappelijk werker, wanneer mensen met hun verhaal bij me komen. Het is dan ook fijn om te merken dat mijn werk ge- waardeerd wordt. Soms trakteren de bezoekers zelfs op gebak of bloemen", lacht hij. Ondanks de moderne uitbreidin- gen van de laatste jaren blijft het oude gedeelte van de begraafplaats volgens de beheerder het meest in- drukwekkend. In de oude grafkel- ders verstopte het verzet tijdens de oorlog haar wapens, terwijl de be- zetter in de oude populieren kraai- ennesten bouwde om de omgeving in de gaten te houden. Al met al heeft dit oude gedeelte een interes- sante geschiedenis omdat het cen trum van het dorp Kralingen zich vroeger op deze plek bevond. Er stond een oude gotische parochie- kerk uit 1550 die in 1844 werd ge- sloopt. De muren bleven tot een hoogte van ongeveer 1.20 meter staan. Binnen deze ruimte kwamen grafkelders die zich daar nu nog steeds bevinden. Meijdam geeft toe dat hij niet in zijn vrije tijd op de begraafplaats zou gaan wandelen als hij bakker of slager was geweest. Maar er zijn genoeg mensen die wel komen kij ken zonder dat zij een graf komen bezoeken. Meijdam: „De mensen komen hier voor de speciale sfeer, Zij stellen ook vragen over het meest opzienbarende monument: het mausoleum van Pieter Kruyff Bartholomeus Zn. Dit is gese- lecteerd voor plaatsing op de mo- numentenlijst. Natuurlijk zal de route op de Open Monumentendag ook hierlangs lopen. Vier gidsen en ik zullen het publiek die dag wegwijs maken in de historie van deze bijzondere begraafplaats" besluit Meijdam. De Open Monumentendag vindt plaats op diverse locaties in Rot terdam. De dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: VW/A rchiCenter 010-436.99.09. Luxor Theater Kruiskade 10: 010-4138326 Tap Dogs Zes stoere Australische mannen combineren de kracht van de Australische staalarbeider met de precisie en het talent van een tapdanser. Choreografie: Dein Per ry. 14 t/m 16 sep; 21.00; f 65,-/55,-; cjp p65/r'dam pas f 60,-/50,- Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25:010-4118110 grote zaal lets op Bach van Alain Platel. Les Ballets C. de la B. Ensemble Explorations. Bachs goddelijke muziek roept een feestelijke en zeer creatieve aaneenschakeling op van acts, dans, hiphop, travestie, ijzingwekken- de stunts en emotionele uitbarstingen. Na afloop concert Dyzack 13 sep; 20.15; f 35,- /28,-22,-; cjp/p65/r'dam pas f 28,-/22,-/ 18,- Extra Dry Emio Greco PC.De geest wil controle, het lichaam gaat gretig op zoek naar nieuwe sensaties. Na afloop: Flat Earth Society, big band. 16 sep; 20.15; f 25,-; cjp/p65/r'dam pas f 20,- kleine zaal Creole met Paul Selwyn Norton en Mauri- cio d'Oliviera. Een spontaan en speels aan- doende, razend knap gedanste voorstelling. 'De Keuze van de Schouwburg'. 9 sep; 20.30; f 22,-; cjp/p65/r'dam pas f 18,- Lantaren/V enster Gouvemestraat 133; 010-2772277 Rotterdams Fabrikaat: Gorilla meets Bambie van Lieber Gorilla Bambie. Vijf mensen zijn op zoek naar iemand anders. Ze treffen elkaar bij toeval in een ruimte. Zij zijn niet de iemand anders die zij ver- wacht hadden. 15 sep; 21.00; f 10,- Omgeving schouwburgplein R'uitMart: Opening culturele seizoen '99/ 2000 Informatiemarkt met podia. Alle cul turele instellingen krijgen de kans zich te presenteren in een kraampje of tent. Ver- schillende podia: groot en klein waar pu- bliekstrekkers worden afgewisseld met in- houdelijk programma. Zap nation op het Schouwburgplein. 12 sep Heemraadspln, Zuidpln,Kruispln Cultuurpurade Verspreid over de stad zul len (multijculturele muziek- en dansgroe- pen optreden op rijdende podia. 12 sep Schouwburgplein de Doelen Schouwburgplein Zap Nation en ZapCity Multidisciplinair jongerenfestival. Jongeren kunnen perma nent zappen tussen en actief deelnemen aan zeven afzonderlijke 'channels': Music, Multimedia, Sports, Art, Dance, Theatre, Literature. Hoofdstad is ZapCity waar ruim 200 jongeren uit 4 verschillende wijken met kunstenaars aan de slag gaan voor een multidisciplinaire presentatie op het Schouwburgplein 11 en 12 sep de Doelen Kruisstraat 2; 010-2171717 grote zaal R'Uitmarkt 1999 Paul van Vliet zingt klas- siekers als 'Meisjes van 13' en 'De Zee', begeleid door het Residentie Orkest, met symfonische arrangementen van Jurre Haanstra. 12 sep; 20.15; f 59,- zaal 7 en 8 Zap Nation '99 World Quake Dungeron Trial en speel de 'battle' van je leven. 11 sep; 12.00-19.00; gratis Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 Fu-Party I.s.m. Nighttown. 'May the fu be with you'Met een ticket heb je toegang tot de Schouwburg en Nighttown. Laat je cas- ten voor de grote Fu-Catwalk tijdens Zap- nation. 11 sep; 22.00 Grote- of SL Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Orgelconcert o.l.v. Bert Lassing, 11 sep; 15.00; f 10,- Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Nebula (US stoner rock), Orange Gobelin (UK stoner rock). 12 sep; 15.00 Immolation (US death) supports. 10 sep; 20.00; f 15,- Ensign (US he) Guiding Line (NL sXe he) 16 sep; 21.00; f 15,- Jongerencentr. The Little Cave Koningslaan 99; 010-4210572 Elektronische Mashine 11 sep; 22.00; gra tis Jazzcafe Dizzy s-Gravendijkwal 129; 010-4773014 Global Motion Trio 14 sep; 22.00 Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 010-4835082 Nervous Fellas Rhythm blues. 11 sep; 22.00; f 7,50; ledenf4,- De Vlerk Westblaak 80; 010-4116800 Die Nakse Bananen (NL) 9 sep; 21.30; f 10,- incl. cd Something like Elvis (PL) en Scale Sheer Surface (B). 10 sep; 21.30; f 12,50 The Blowtops (USA) en Vandal X(B). 16 sep; 21.30; f 10,- Masters of reality (USA) We (N). 12 sep; 21.30; f 15,- Strictly Techno DJ's Perry, David-V, Seutek Dennis. 11 sep; 22.00; f 10,- Fridayzz...llly noiz on wax! 3 sep; 00.30; f .5,- Multi Cultureel Centrum ODEON Gouvemestraat 56d; 010-4363855 Live Jazz in Odeon Optredens van Chica go Blues Busters 15 sep; 20.30; f 5,- Schouwburgplein/Doelen Rotterdam Philharmonic Brass Afsluit- concert van de manifestatie R'Uitmarkt 12 sep; 18.00; gratis Rotterdamse Schouwburg Zap Nation 1999 Jongerencultuurspekta- kel. 11 sep; 12.00-21.00 Bibliotheektheater Hoogstraat 110; 010-2816262 R'Uitmarkt Ook random en in het Biblio theektheater vandaag opening van het nieuwe culturele seizoen. Allereerst wordt de verbouwde foyer feestelijk geopend. In de theaterzaal van 13.00-14.30 uur een openbare repetitie van 'De reis van de lege flessen'. Vervolgens live-muziek en om 15.00 uur een optreden van Marcel Ver- reck. Een voorproefje van zijn programma 'HetTerix-gevoel'. 12 sep; 12.30; gratis Dante Alighieri Italiaanse literaire avond. Thema: vertalen. Met Italiaanse muziek door Louisa Loffler en Ivan Aguzzoli. 15 sep; 19.45; gratis Lantaren/V enster Gouvemestraat 133; 010-2772277 Rotterdams Fabrikaat Een uniek overzicht van theater, dans, nieuwe muziek en film gemaakt in Rotterdam. 12 t/m 19 sep; f 10,- per avond Zaal de Unie Mauritsweg 34; 010-4141666 Dwemes: een verhoogd associatieve talk- show Tussen twaalf en vijf interviewt Lies- beth Levy, steeds tien minuten culturele smaakmakers van Rotterdam en omstre- ken. Teksten en beelden van debatten uit het vorig seizoen vormen de leidraad van de gesprekken die zullen worden afgewis seld met optredens van stand-up come dians. 12 sep; 12.00-17.00; gratis Grote- of SL Laurenskerk Grotekerkplein 3; 010-4131494 Open monumentendag 11 sep; 10.00; gra tis Nighttown West-Kruiskade 26-28; 010-4361210 International Breakdance Event Met "don't try this at home" toeren van natio- nale en internationale breakers en poppers 10 sep; 19.00; f 20,-, excl. lidmaatschap Cafe de Consul Westersingel 28; 010-4780121 Poezie in de consul Feestelijke opening van het seizoen inclusief Open Podium en drie onbekende dichters a 3 minuten. Ope ning geschiedt door burgemeester Opstel- ten. 12 sep; 13.45; f 5,- Delfshaven Het Grote VOC-Feest (Open monumenten dag) Oude ambachten in het prachtige de cor van historische schepen en oude pan- den. Troubadours, minstreels, heksen en ander gespuis completeren het straatbeeld. In de Pelgrimsvaderkerk speelt theater- groep Nomade Heeren Zeventien, een the- aterstuk dat zich afspeelt in de VOC-tijd. 11 sep NE Brasil Parkkade Van 7 tot en met 12 September zal het Bra- ziliaanse marine opleidingschip NE Brasil aan de Parkkade liggen. De bovendekken van het schip zijn alleen op 9,10 en 11 Sep tember voor het publiek geopend zijn. 9 t m 11 sep; 14.00-17.00 Multi Cultureel Centrum ODEON Gouvemestraat 56d; 010-4363855 Dansfeest Le Bal Modeme In het kader van 'September in Rotterdam'. Drie cho- reografen maken elk een korte dans van ongeveer 2 minuten. In drie sessies van 45 minuten leert u drie choreografieen. DJ Red praat en draait alles aan elkaar. Na het Bal mengt hij de muziek van het Bal Mo deme met zijn eigen dancemix en wordt het dansfeest voortgezet. Reserveren 010- 4363855. 10 sep; f 10,- Schouwburgplein en Nighttown International Breakdance Event '99 Best of Six op het plein en workshops in Night town. 11 sep; 12.00-18.00 Luxor Theater Kruiskade 10; 010-4138326 Theo Maassen Ruwe Pit. Geen wereldom- vattende onderwerpen, de cabaretier blijft liever dicht bij huis. 6 t/m 9 sep 11 sep; 20.00; f 35,-/30,-; cjp/p65/r'dam pas f 30,-/ 25,-; za. geen reductie O.T. Theater a/d Mullerpier Sint-Jobsweg 3; 010-4769029 De Woudduivel van Anton Tsjechov. Een landgoed in de bossen. Bewoners en gasten praten, feesten, ruzien, worden verliefd. Dan kondigt de eigenaar aan het landgoed te verkopen... 10 t/m 12 sep; vr. 20.00; za. 13.30 en 20.00; zo. 16.00; f 25,-; cjp/p65; r'dam pas f 20,-; stud.scholieren f 15,- Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 studio Rap Trap Jongerentheater Nultwintig. Choreografie en regie: Nita Liem. Nul twintig maakt spelterende producties waar- in jongeren met weinig of geen ervaring in theater zich op het podium uiten. Met of zonder woorden, zingend of zwijgend, met dans of beweging. 10 en 11 sep; 20.45; zo. 14.30; f 18,-; cjp/p65/r'dam pas f 14.- Hannah van Guy Krneta. Hannah is een vrolijke meid van acht haar. Maar ze heeft het niet gemakkelijk. Ze moet namelijk op- boksen tegen de herinnering aan haar dode broertje Han. Voor iedereen vanaf 7 jaar. 15 sep; 15.00 en 19.30; f 12,50; cjp/p65/ r'dam pas f 10,-; kinderen f 7,50 grote zaal De Burgermansbruiloft De Paardenkathe- draal. Een moppentappende vader, een slonzige Mutti, een sexy vriendin met haar bijna doodgepeste echtgenoot, een goudge- bekte schlagerzanger, een hitsige eeneiige tweeling in travestie: alien zijn aanwezig op het bruiloftsfeest man Maria en Jacob. 14 sep; 20.15; f 32,-/26,-/21,-; cjp/p65/ r'dam pas f 26,-/21,-/17,- De Bitterzoet van Dennis Potter. Hollandia Antigone De dochter van de familie Bra- ex heeft een zwaar auto-ongeluk gehad en leeft sindsdien als een plant. Haar ouders leiden zwaar onder de situatie.. 15 sep; 20.15; f 32,-/26,-/21,-; cjp/p65/r'dam pas f 26,-/21,-/17,- kleine zaal Mijn Blackie van Ante Sierens. HetPaleis/ Nieuwpoorttheater. Elektrisch theater met veel muziek, gespeeld door 10 mensen en een hond. Als Mathieu, een jongen van 20, teruggaat naar het dorp waar hij vroeger vakanties doorbracht. komt hij de mensen van toen tegen en zijn hond Blackie. 16 t/m 19 sep; 20.30; zo. 15.00; f 22,-; cjp/p65/ r'dam pas f 18,- Rotjoch Toneelschuur Produkties. Een jon gen Pirn Parel, weet zich geen raad met zichzelf en met de wereld die hem omringt. 13 en 14 sep; 19.30; f 18,-; cjp/p65/r'dam pas f 14,- Vertrek R'damse Schouwburg Transit Compositie, In en rond Rotterdam Centraal Station - tussen reizigers, perso- neel en mensen die de tijd doden - speelt zich de geluidswandeling Transit af. Deel- nemers dragen koptelefoons waaruit een compositie klinkt van dagelijkse geluiden die te maken hebben met Tijd. 16 t/m 26 sep (beh. ma di wo en 18/9); vertrek 18.14 en 20.27; zo. vertrek 13.14 en 15.27; f 12,50; cjp/p65/r'dam pas f 10,- Bonheur Eendrachtsstraat 79; 010-4132536 Kabaal LOOT/Bonheur. Regie: Annelee van Blokland. Spel: Harry Piekema en Hans Thissen. Kabaal is een fantasievolle voorstelling waarin zang, klank, stem en slapstick geraffineerd worden gecombi- neerd. 12 sep; 16.00 R'dams Centrum voor Theater Mathenesserdijk 293; 010-4773891 Over Tim, het leven van een dresser Het publiek wordt ontvangen in de nachtclub 'chez Arnold' waarin vele travestiesterren werken met elk een eigen verhaal.15 sep; 20.30; f 25,- incl. 'n hapje reserveren 010- 477 38 91 Pelgrimvaderskerk Aelbrechtslcolk 20 Reizend VOC-Theaterfestival 1999 De Heeren Zeventien. Een boeiend 18e eeuws beeld van de Aziatische culturen de Hol- landse kofftehandel en de vroegere handel in aandelen. Reserveren: 010-4258647. t/m 18 sep (niet op 12 en 13 sep); 20.30; za. 11 ook 14.00; f 15,-; korting f 10,-; theaterdi- nerf 57,50 Wijkgebouw Romeynshof Stresemannplaats 8; 010-4204099 De aarde is van iedereen Dizz's Kids thea ter. Voor de leeftijd van 4 t/m 8 jaar. In dit moderne sprookje speelt de natuur de hoofdrol. Het meisje Lili is boos omdat haar ratje Tyl is aangereden door buurman Andy Proper. In haar slaap krijgt ze bezoek van Harry de Westenwind en Souza de Zuidenwind. 15 sep; 14.00; f 5,- Wijkgebouw de Scheg Ambachtsplein 141; 010-4563993 Sparren Patrick Stoof In dit cabaretpro- gramma, over het maken van lastige keu- zen, bokst Patrick tegen de lucht en tegen de dingen in zijn hoofd. 10 sep; 20.30; f 12,50; r'dam pas f 10,- Net alsof Prik en Co. Vanaf 6 jaar. Me- neertje Fantast brengt droomfiguren tot le ven. 10 sep; 16.00; f 4,50 Hoornbrekerstraat 22 SpokenJBalletje-balletje Een tweeluik over de stad en haar bewoners. Twee stads- gezichten die een zoektocht zijn naar de ziel van de stad. De twee delen zijn elkaars tegenpool.In spoken probeert men het ver- leden krampachtig vast te houden. In Bal- letje-balletje wordt juist geprobeerd het he- den te beleven en het verleden achter zich telaten.9en 10sep+ 12t/m 19sep(nietop 13 en 14 sep); 20.15/21.30; f 12,50/10,- per voorstelling f 20,-/15,- Torenpand aan de Keileweg Brandschat Een locatieproductie van St. Buhne/Arnold Schalks geent op de fel uit- slaande brand die in 1996 woedde in een loods van CMI en op de teksten die burge meester Peper heeft gebezigd in de media om de bevolking te informeren Brandschat bestaat uit een reeks 10-minuten acts die zich door het hele gebouw afspelen met uitzicht op de, nu braakliggende, plaats van de ramp. 10 t/m 15 sep; 20.30; f 20,- Maritiem Museum Rotterdam Leuvehaven 1; 010-4132680 De Weglooppop Kindertheater Kijk Haar Nou. Van 4 tot 12 jaar. 12 sep; 14.00; gratis excl. entree Plaswijckpark C.N.A. Looslaan 23; 010-4181836 Wat je zegt ben je ze//Poppentheater Clari- ne Ballot. 15 sep; 15.00; f 3,- excl. entree plaswijckpark

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 15