Woning van de maand Dop Dop vanaf voigend jaar ook in Rotterdam HUIZENKOPERS OPGELET! Schiedam Prinsenhoek 10- I Dop Dop steunt Turkije Dop Dop sponsort Sportclub Spaland SPORTCLUB SPALAND LEVENHYPOTHEEK 1 jaar 3.6% 5 jaar 5.0% 10 jaar 5.7% 20 jaar 6.2% LEVENHYPOTHEEK 1 jaar 3.6% 5 jaar 5.0% 10 jaar 5.8% 20 jaar 6.3% Hypotheekwijzer BV Ondanks nieuwe Europese richtlijn Kop van Zuid is 'the place to be' mi sy n- mm liia rvtvi Lage rente voor regio Rijnmond! NIEUWBOUW BESTAANDE BOUW Rotterdamsedijk 437, Postbus 888, 3100 AW Schiedam Telefoon: 010-4736665 Deskundig en onafhankelijk fit*-.; t 1 In het prachtige appartementencomplex 'Stolbergstaete' op de tweede verdieping gelegen, luxe drie-kamer appartement met garageplaats. Begane grond: Entree, hal, berging, toilet, woonkamer 7.00 x 4.90 m met toegang via een schuifpui tot een ruim terras (ca. 15 m2) voorzien van een marmerentegelvloer, moderne open keuken voorzien van koelkast,vriezer, gaskookplaat, afzuigkap en electrische oven, ruime slaapkamer aan de achterzijde, slaapkamer 3.35 x 2.45 m, badkamer voorzien van ligbad met whirlpool, douche-cabine en badkamermeubel. Algemeen: De woning is uitstekend onderhouden, bouwjaar 1991, verwarming is door middel van C.V., garageplaats, berging in de onderbouw, audio-video verbinding met de hoofd-entree, oplevering in overleg. Vraagprijs: fl 399.000,00 k.k. REGIO - Time-sharing: zo af en toe staat het begrip even volop in de belangstelling. En meestal is dat niet om de voor- delen van het systeem toe te lichten.Sindskortisernieuwe Europese regelgeving. Dat geeft de kopers al aanzienlijk meer bescherming dan ze daarvoor hadden. Deson- danksblijft time-sharing 'tric ky business'. SCHIEDAM - Onder de naam Zuidplus Woon Extra wordt op drie locaties in Rot terdam Zuid gebouwd. Een van die locaties is de Kop van Zuid. Daar verrijst onder meer het project Boeier 2. Woningen met daaronder een winkelgalerij met onder meer een grote supermarkt en een postkantoor. En met de nieu we vestiging van Dop Dop Vastgoed. - en aankoop huurwoning en oversluiting huidige hypotheek Rijnmond Dop Do Time-Sharing nog altijd 'tricky business' Time-sharing houdt in het kort in dat de koper een contract onderte- kent dat hem het recht geeft om elk jaar een bepaalde tijd gebruik te ma- ken van een woning, bijvoorbeeld aan zee of in de bergen. Time-sha ring is met name populair in typi- sche vakantiebestemmingen zoals Spanje. Maar de mentaliteit van aannemers en bemiddelaars in een land als Spanje is heel anders dan in Nederland. Het woord 'manana' (morgen) valt nogal eens, en het heeft een ruime betekenis. Wie in het verleden een time-sha ring contract tekende kwam nogal eens bedrogen uit. Er zitten nogal wat haken en ogen aan time-sharing maar wie in het zonnetje in Spanje uit het vliegtuig stapt, zich daar het eten en drinken goed laat smaken kan gemakkelijk in een stemming raken waarin het aantrekkelijk lijkt om zittend aan de rand van een zwembad, vastgoed te kopen. Het is voor vastgoedadviseurs in zo'n ge- val gemakkelijk de aspirant-kopers te bespelen. Een zichzelf respecte- rende vastgoed-adviseur zal zoiets niet doen. Hoewel de methodes van time-sha- ringorganisaties tegenwoordig wat minder agressief zijn dan in het ver leden kleven er nog altijd nadelen aan het systeem. wat je hebt is niet tastbaar en de kopers ge ven geld aan een onbekende organisatie. het is dan ook verstandiger zaken te doen met een gekwalificeerde vastgoed- bemiddelaar. Wie een huis in het buitenland wil kopen en niet over voldoende financiele middelen be- schikt, kan worden geholpen met een goede financiering. Een ander alternatief is het Zwitserse systeem waarbij je aandelen koopt voor een bepaald bedrag. De hoogte van dat bedrag bepaalt hoe lang je per jaar in een woning mag verblijven. De bieuwe Europese regelgeving heeft natuurlijk wel veel verbeterd. Wie in het verleden een time-sha- ringcontract ondertekende, zat daar absoluut aan vast. Dat is nu anders. Het contract moet een bedenktijd van tien dagen bevatten. Bovendien is het vragen van vooruitbetaling verboden. Het contract moet ge- steld zijn in de eigen taal van de ko per en moet vermelden wat de vaste kosten zijn, en wanneer en hoe lang de koper van zijn time-sharingrecht gebruik kan maken. Als de locatie nog bebouwd moet worden, moet het contract onder meer het nummer van de bou w vergunning vermelden (in Spanje wordt de grond in negen van de tien gevallen pas overgedra- gen als alle termijnen betaald zijn. In de bouwperiode is de koper meestal nog geen eigenaar van de grond en dat gaf in het verleden nogal eens problemen). Ook moet in het contract worden aangegeven op welke manier een deugdelijke oplevering van het project wordt gewaarborgd. Bovendien moet er instaan hoe het contract kan worden beeindigd en wat daarvan de conse- quenties zijn voor de koper. Als het contract niet alle vereiste informatie bevat en de verkoper ook niet bin- nen drie maanden aan die verplich- ting voldoet, is het contract automa- tisch ontbonden. Het initiatief tot de nieuwe wetge- ving werd genomen door Jessica la- rive, lid van de V VD-fractie van het Europees Parlement. Eenvoudig was het niet. Alle lidstaten moesten het voorstel steunen om het te kun- nen aannemen. Dat gebeurde, zelfs door de Britten die traditioneel niet zoveel ophebben met deze wetge- ving. Ook veel Britten zijn in het verleden gedupeerd door de malafi- de praktijken in met name Spanje. de regelgeving zal er in ieder geval voor zorgen dat kopers niet automa- tisch vastzitten aan een eenmaal ge- zette handtekening. Hoewel Dop Dop Vastgoed de kern van haar werkzaamheden in Schiedam heeft, worden ook nu al huizen in Rotterdam verkocht. „Maar dat is vanuit logistiek oog- punt natuurlijk lastiger", vertelt A. Breur namens het bedrijf. „Iedere keer dat je een woning in Rotter dam te koop hebt, is het toch weer een heel stuk rijden vanaf ons kan- toor aan de Rotterdamsedijk. Als we in Rotterdam willen groeien, en dat willen we, dan moeten we er wel een kantoor openen." Breur geeft aan dat juist de locatie op Zuid veel mogelijkheden heeft. „We hebben een hoekpand aan de Laan op Zuid. Dat is op dit mo ment 'the place to be'. Er is daar de afgelopen jaren een enorm arse- naal aan woningen gebouwd en er komen er nog een heleboel bij. Het merendeel daarvan bestaat uit ap- partementen. Als je dan bedenkt dat er gemiddeld eens per vijf jaar verhuisd wordt en dat dat cijfer voor bewoners van appartementen nog iets lager ligt, dan begrijp je dat een vastgoedonderneming op die plaats geen overbodige luxe is." En die onderneming wordt dus Dop Dop Vastgoed. In de Ha- venstad wordt dezelfde combinatie neergezet als in Schiedam met naast de vastgoed-tak ook de Rijn- mond Hypotheekwijzer. Breur: „We hebben in Rotterdam al veel naamsbekendheid vanwege de ver- huur van gestoffeerde en gemeubi- leerde kamers. Dat is voor ons een goede basis om op verder te bou- wen." En dat verder bouwen is precies wat Dop Dop graag wil. „In Schiedam zijn we enorm ge- groeid", vertelt Breur. „We gaan nu natuurlijk niet stilzitten. Stil- stand is achteruitgang nietwaar." Van stilstand kan bij Dop Dop Vastgoed geen sprake zijn. Bijna maandelijks is er wel een nieuwe vacature te vervullen. Inmiddels is de personeelssterkte op zeventien uitgekomen (dat was nog niet zo- lang geleden acht). En het einde is nog lang niet in zicht. Breur: „Wij zijn klaar voor een kantoor in Rot terdam. De organisatie is erop in- gesteld. Er ligt een goed funda ment. Daar kunnen we op voort bouwen. r'.. SCHIEDAM - Het exacte bedrag is nog niet bekend maar vast staat wel dat de actie die Dop Dop Vastgoed vorige week voerde voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije tussen de 15.000 en de 20.000 gulden heeft opgebracht. Dat bedrag zal worden overge- maakt naar gironummer 797 van de nationale actie 'Help Turkije'. Van alle panden die vorige week ter verkoop werden aangeboden bij Dop Dop, gaat de verkoop- courtage naar de actie voor de slachtoffers in Turkije. Zodra we het preciese bedrag hebben bere- kend, wordt het overgemaakt", vertelt K. Beke, namens het be drijf. Hoewel we het geld zelf in veel gevallen pas over een tijdje in handen krijgen." Beke geeft aan dat het idee spontaan geboren werd. „Zo'n idee komt ineens op. dan moet je er ook snel iets mee doen. We hebben een hele stapel flyers verspreid en kregen het ook nog net in de krant. Dop Dop heeft een behoorlijk aantal Turkse klanten. „Voor hen wilden we wat terugdoen", ver- duidelijkt Beke. „Schiedam heeft een grote Turkse populatie. Veel van die mensen hebben familie of vrienden verloren. Dat is natuurlijk een verschrikkelijke situatie. Ge- lukkig vonden we een manier om iets te doen. En dat is ook zeker op prijs gesteld. We hebben al veel positieve readies gekregen vanuit de Turkse gemeenschap." SCHIEDAM - Het nieuwe seizoen is voor de amateurvoetballers het afgelopen weekend weer begon- nen. Zo ook voor de voetballers van Sportclub Spaland. Zij wor den dit seizoen gesponsord door Dop Dop. Directeur Robert van Dop heeft vroeger zelf bij ODC gevoetbald, de club die, samen met URSUS, fu- seerde tot SC Spaland. Die band van vroeger geeft in dit geval betrok- kenheid maar Van Dop vindt dat kleine clubs over het algemeen wei- nig moeite doen om sponsors te be- trekken bij de vereniging. „Als de sponsor eenmaal is binnengehaald, wordt ervaak weinig aandacht meer aan besteed. Terwijl een sponsor- borrel per jaar al wonderen kan doen. Je leert dan niet alleen de club beter kennen maar ook de andere sponsors. En vooral dat laatste kan zakelijk gezien erg aantrekkelijk zijn." Echte ervaringen met Spa land heeft Van Dop nog niet maar de eerste kennismaking verliep po- sitief. Van Dop: „Vooral het feit dat er bij de club een aanspreekpunt is, dat je dus steeds met dezelfde te ma ken hebt, werkt effectief. Boven dien verzint de club staads ludieke acties, dat heeft wel wat." Naast Sportclub Spaland sponsort Dop Dop Vastgoed ook nog een andere amateur-voetbalclub, twee tennisverenigingen, een honkbal- vereniging en profclub Feyenoord. Van Dop: „Mijn motto voor wat be- treft sponsoring is herhaling. Steeds maar weer je naam ergens neerzet- ten zodat die op een gegeven mo ment wordt herkend. In Schiedam worden veel nieuwe wijken aange- legd en ik wil dat de nieuwe bewo ners via de sportverenigingen waar- van ze lid worden, mijn bedrijf leren kennen." De reden om SC Spaland te sponsoren is dan zakelijk, geen liefdadigheid. van Dop: „Maar ik verwacht natuurlijk niet dat ik met een reclamebord bij Spaland ineens tientallen telefoontjes per dag meer krijg. dat zou ik eerder verwachten van onze sponsoring bij Feyenoord, maar de sponsorbedragen zijn daar ook van een heel andere orde.Dat eventuele slechte prestaties van een club van invloed zijn op de exposu re die een sponsor krijgt, is het risico van sportsponsoring, vindt Van Dop. „Als het team dat je sponsort onderaan eindigt wordt je natuurlijk niet vaak genoemd of in beeld ge- bracht. Maar als zo'n team kampi- oen wordt sta je opeens in de pictu re. Hopen dus maar dat SC Spaland het dit sr zoen goed gaat doen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17