MaasposT 'Monumentaal Groen' in parken, tuinen en rond begraafplaats Op de fiets langs de monumenten 99 5 25 PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.525 Stadsgehoorzaal Theater a.d. Schie UNIVERSELE AFSTANDBEDIENING VERVANGENDE GSM ACCU VIDEO TAPE OVERSPANNING BEVEILIGING Tliea^er progranmia Julianapark beginpunt van Monumentendag Monumentaal Groen als thema van Open Monumentendag. Groen in gebruik V00R fcv f$tlS Julianapark Onder de koepel in het Julianapark wordt de Schiedamse editie van Open Monumentendag geopend. Foto Roger van der Kraan Plantage R.K. begraafplaats Dahliavereniging Hofje van Belois Privetuinen Lange Haven Nieuwe Haven Boottocht i m* begraafplaats Emaus werd onlangs door vereniging Therebint bestempeld als een van de mooiste uit de regio. Tijdens de rondleidingen kan iedereen de juistheid daarvan met eigen ogen COnstateren.Foto Roger van der Kraan C0RRECTPRIJS HQ-URC-TV Deze afstandsbediening vervangt vrijwel alle televisie afstands- bedieningen van bijvoorbeeld Philips, Sony en Grundig. Neem uw oude afstandsbediening mee. C0RRECTPRIJS HQ LI-ION GSM ACCU Voorde Sony CMD-X1000 en Siemens S4 GSM telefoons. Met deze Li-ion accu van 7.2 Volt/1400mAH. kunt u weer volop bellen. jm:- Art.nr. 67032 C0RRECTPRIJS niaxell MAXELL E-180 VX VIDEOTAPE Prima videotape voor dagelijks- gebruik met een speelduur van 3 uur. PERSTUK C0RRECTPRIJS wx54 overspanning die kan ontstaan door een fout in het elektriciteitsnet of een indirecte blikseminslag geeft deze stekkerdoos een bescherming. C0NNECTRA SP-C6 OVERSPANNING BEVEILIGING Deze 6-voudige stekkerdoos met aan/uit schakelaar beschermt uw apparatuur permanent tegen spanningsverschillen. Ook tegen Zetfoutenen prijswijzigingen ondervoorbehoud In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, kabels en telefoontoebehoren vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur en zaterdag 09.00-18.00 uur. MaasposT tPCus Hair De allereerste uitvoeringen vasn deze musicaltour! De premiere in april 1968 van dez& love-rock musical sloeg in als een bom. de rake typering van de tijdgeest, het eerste bloot op toneel, de explosie van levensvreugde en niet te vergeten de meeslepende songs als Aquarius, Good Morning Starshine en Let the Sunshine in maakten deze productie tot een muzikale happening die onnavogbaar was in zijn soort. hair heeft nog steeds niets van zijn'zeggingskracht verloren. Zelfs de jeugd van nu voelt zich aange- trokkentot de idealen van de Flower Power, die zo nauw aansluiten bij de New Age beweging. Iedereen die jong van hart is voelt zich thuis in The Age of Aquarius. De sixties leven als nooit tevoren. Met een internationa- le cast van topniveau en een uitgelezen band zal deze spetterende produc tie voor velen een feest der herkenning worden. De uitvoering is sneller, actuelefen Amerikaanser dan ooit. Een uitbarsting van liefde voor drie generates toeschouwers. Eric van Sauers Eric van Sauers is Eric van Sauers t In Eric van Sauers is Eric van Sauers is Eric van Sauers Eric van Sauers. Hij zal niet zingen. Niet dansen. Niet tappen. Hij zal het hebben over pijn. Over haal. En over al die andere dingen die het leven zo leuk maken. Op het podium combineert Eric van Sauers zijn professionele scholing als ac- teur met zijn talent als stand-up comedian. Zijn grootste kracht is mis- schien wel dat Van Sauers het aandurft af en toe ook niet grappig te zijn. Maar daarom is Eric van Sauers ook Eric van Sauers. woensdag 15 September, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 30,-/fl. 27,50. Harry Sacksioni Oorsprong Harry Sacksioni, 66n van Nederlands belangrijkste gitaristen en voorbeeld voor veel jong talent, gaat in zijn nieuwe, akoestische soloprogramma 'Oorsprong' terug naar zijn wortels, waar de essentie van zijn specifieke gitaarstijlligt. Hij brengt heel vroeg werk (van toen hij zestien was) en in- strumentale bewerkingen van nummers die hij voor anderen heeft ge- schrevenen waarvan het publiek soms niet eens weet dat ze van zijn hand zijn (bijvoorbeeld de tune van Denktank van Veronica). Daarnaast speelt de vingervlugge Edison-winnaar zijn nieuwste composities waarin hij uit- stapjes maakt naar de wereld van pop-, jazz-, film- en folkmuziek. Met zijn ongrijpbare techniek, zijn virtuoze spel en zijn poetische composities zal hij ooic deze theatertournee tot een doorslaand succes maken voor zijn nog steeds groeiende schare bewonderaars. Donderdag 16 September, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 30,-/fl. 27,50. Peking Opera House Peking Opera is in feite een synthese van diverse en uiteenlopende vor- men van expressie, zoals zang, dans, muziek, acrobatiek, martial arts pantomime, aangeduid met de naam Jing Ju. Letterlijk vertaalt staat Jing voor Beijing en Ju voor Opera. De decors worden tot een minimum her- leid. Er wordt hoofdzakelijk wit licht gebruikt om de sfeer niet te bein- vloeden en tevens de prachtige kostuums te doen schitteren. De acteur cre- eert op de buhne, enkel met behulp van symbolische decorelementen en de vetrbeelding van het publiek, een fantasiewereld, zichtbaar of onzicht- baar, met zijn lichaam als enig beschikbaar hulpmiddel. de acteurs zijn ge- oefend in Je vier basisbekwaamheden; zingen, dansen, declameren en ge- vechtstechnieken. Zij zijn ook gespecialiseerd in edn van de basiskarakter- typen: Sheng (geraffineerd mannelijk), Dan (vrouwelijk), Jing (ruig man- nelijk) en Chow (clown). Peking Opera House is evenals in China een re- velatie, vol van zijn verleden, zijn geschiedenis, zijn culturele erfgoed en zijn passie. Vrijdag 17 September, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 47,50/fl. 45,-. Toegangskaareten zijn verkrijgbaar bij de Stadsgehoorzaal, Schiedamse- weg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. De Rotferdamse Dansgroep Northern Light Dit jaar viert de Rotterdamse Dansgroep haar 25-jarig bestaan. De Rotter- damse Dansgroep leverde een belangrijke bijdrage aan de ontwikkeling van de fedendaagse danskunst. Door een opvallende verscheidenheid aan dansstijlen, en met altijd belangwekkende choreografen uit binnen- en buitenland, maakt De Rotterdamse Dansgroep afwisselende en verrassen- de programma's van een danstechnisch hoogstaande kwaliteit. karakteris- tiek aan De Rotterdamse Dansgroep is de opmerkelijke keuze van gast- choreografen, die met verschillende danstechnieken werken. Dit resulteert in een aansprekend gevarieerd repertoire waarin de dansers de kans heb ben zich volop te ontplooien. Vrijdag 17 September, aanvang 20.15 uur, toegang eerste rangfl. 35,-/fl. 32,50, tweede rangfl. 30,-/fl. 27,50. Eric van Sauers Eric van Sauers is Eric van Sauers na zijn succesvolle optreden tijdens de laatste Nacht van het Cabaret, is Eric van Sauers aan de grote theaterzaal toe. Van Sauers -winnaar van Ca- meretten 1997- behoort tot de groeiende categorie cabaretiers met niet- Nederandse roots, die daarmee die typische nederlandse theatersoort veel meer lleur geeft. Op het affiche zien we hem in een modieus zwart pak met een clownsneus op. dat beeld is veelzeggend. Op het podium combi neert Van Sauers zijn professionele scholing als acteur met zijn talent als stand-rp comedian, vertederend zijn zijn verhalen over zijn zoontje, ko- misch de vele anekdotes over de positie van allochtonen, verrassend de vele omkeringen, waarmee hij onze proincipes op de proef stelt. Zaterlag 18 September, aanvang 20.15 uur, toegang eerste rangfl. 27,50/ fl. 25f tweede rangfl. 22,50/fl. 20,-. Toegmgskaarten voor Theater a.d. Schie zijn verkrijgbaar bij de Theater- kassij Stadserfl, van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur. Rotttrdams Dagblad TV, kort- weg RDTV, is een kabelkrant die te zi«n is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. El- ke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele ge- beurtenissen vaak uit uw eigen omgevinj snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een pro- gramma 4at steeds wordt geactua- liseerd enherhaald. Elke maindag en dinsdag wordt bijzondet aandacht besteed aan Wonen ei Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurte- nissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bel- len met 010 - 4004.285. Over DeVesten 3 3116 AD Schiedam SCHIEDAM - 'Monumentaal groen' is het thema van de Open Monumentendag in 1999 en daar blijken ze in Schiedam goed weg mee te kunnen. Een 54 pagi- na's dik boekje liet het Comite Monumentendag het licht zien en met de daarin beschreven routes, suggesties en ideeen moet iedereen zich toch wel tenminste een dag goed kunnen vermaken in Schiedam. Drie groenplekken in de stad zijn als hoofdpunt aan- gemerkt. Het Julianapark, waar de dag onder de koepel op de bel vedere geopend zal worden, De Plantage, het park dat inmiddels van een Frans georienteerd park veranderd is in een stadspark Engelse stijl en de voormalige R.K. begraafplaats, dat aan de vooravond van een ingrijpende renovatie staat. Daarnaast zijn de gehele dag door natuurlijk de belangrijkste monumenten van de stad (deels gratis) te bezichti- gen, zoals de gerestaureerde Li- duina Basiliek, de Oud-Katholie- ke kerk en het Nationaal Coope- ratie Museum en kan er een spe- ciale wandeling worden gemaakt langs groene monumenten. De speciale attracties van zaterdag 11 September worden hieronder vermeld. 10.00 uur: Wethouder Reijnhout opent de Open Monumentendag onder de koepel terwijl muziekge- zelschap Gusto voor een gezellige sfeer zorgt. Na de openingshande- ling wordt er in de koepel een een- voudige theeschenkerij ingericht. Vanaf 11.00 uur zijn twee vrijwil- ligers van de afdeling Groen Na- tuurontwikkeling in het park aan- wezig om informatie te verstrek- ken over de aanwezige bomen en plan ten. 11.00 uur: vertrek van de histori- sche Engelse dubbeldekkerbus voor de eerste rondrit vanuit de Ary Prinslaan naast het Juliana park. De bus rijdt gratis elk half uur, compleet met gids. 11.00 uur: begin van skate-demon- stratie op het Stadserf. 13.00 uur: wethouder Hafkamp opent de onlangs gereedgekomen eerste fase van de renovatie van de Plantage. Vanaf 1 LOO uur zijn in dit oudste stadspark van Nederland twee vrijwilligers van de afdeling Groen Natuurontwikkeling aan- wezig om informatie te verstrek- ken over de aanwezige bomen en planten. In het pand aan de Tuin- laan 50 is een expositie te bezichti- gen van oude en nieuwe foto's van Plantage en omgeving. 13.30 uur: vertrek van leden en be- stuur Historische Vereniging naar Tuinlaan 58 waar het eerste Scidam-schildje aan het pand van de familie Sneep zal worden be- vestigd door de wethouder. Ook de panden aan de Lange Haven 137, Breedstraat 33 en de Liduina Basi liek krijgen dit jaar een schildje. 10.00-17.00 uur: De kapel en wo- ningen van de R.K. begraafplaats aan de Vlaardingerdijk zijn een be- zoek meer dan waard. Al zijn ze hard aan een renovatie toe. De Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam is druk bezig met de res- tauratieplannen voor de kapel en bijgebouwen. Vanaf 11.00 uur zijn ook hier twee vrijwilligers van de afdeling Groen Natuurontwik keling aanwezig om informatie te geven over de aanwezige bomen en planten. Direct naast de voormalige R.K. begraafplaats ligt de tuin van de Dahliavereniging. Het bestuur van deze sierbloementuiniers biedt be- langstellenden de gelegenheid om deze tuirutussen 10.00 en 17.00 uur te bezoeken. 10.00 tot 17.00 uur: Vlak bij het Julianapark, in de Aleidastraat, ligt een oase van rust: het Hofje van Belois. De goed onderhouden tuin tussen de 36 woningen is deze dag te bezichtigen. Het voormalige re- gentenhuisje in het Hofje is al en- kele jaren het onderkomen van de Historische Vereniging. Ook dit huisje is te bezichtigen. 10.00-17.00 uur: Een aantal inwo- ners heeft de tuin opengesteld voor bezichtiging. De adressen zijn her- kenbaar aan de vlag van de Open Monumentendag: Lange Haven 109, Nieuwe Haven 149, Nieuwe Haven 151, Oostsin- gel 8, Tuinlaan 18, Tuinlaan 58, Warande 162, Warande 175. In de haven, tussen Koemarktbrug en Havenkerk, ligt de stoomsleep- boot Hercules die in 1915 werd ge- bouwd en nu in het bezit is van de stichting Calorische werktuigen. Het vaartuig is te bezichtigen on der leiding van de deskundige be- manningsleden. 10.00-17.00 uur: Op de Nieuwe Haven zijn twee tuinen te bezichti gen, maar de haven biedt meer moois. Vanaf de Kippenburg is Molen de Walvisch te bereiken en daarnaast is weer de kerk van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap te vinden die eveneens te bezichti gen is. Met de boot van Stichting Lente- feest kunnen belangstellenden langs de tuinen aan de achterzijde van de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat varen. Ook wordt de Westerkade aangedaan. Opstap- punt is de Lange Haven, voor cho- colaterie De Bonte Koe. De eerste boot vertrekt om 11.00 uur. Daar- na elk heel uur. Ook toegankelijk voor mensen in een rolstoel. VLAARDINGEN - De tiende Open Monumentendag heeft als thema 'Monumentaal Groen' meegekregen. Op mer dan tien locaties in Vlaardingen is rond dat thema veel te zien. Boven- dien is er een plattegrond uitge- geven met een fietsroute door de stad. Op die plattegrond worden maar liefst 110 plekken aangege- ven waar op het gebied van Mo numentaal Groen iets te zien is. Ook is een wandeling uitgezet, die onder begeleiding van enkele stadsgidsen kan worden gelopen. Al wandelend worden interes- sante plekken in het Hof en Vlaardinger-Ambacht bezocht. In het Natuur- en Milieu Educatie- centrum aan de Hofsingel is een 'Open Bijendag'. daar wordt onder meer het verschil uitgelegd tussen bijen, wespen en hommels. Steken ze eigenlijk wel, zoals iederen denkt? bezoekers kunnen door de microscoop kijken en zo de ver- schillen tussen de beestjes zien. Een imker vertelt over het bijenle- ven, er kunnen kaarsen worden ge- rold van bijenwas en er kan wor den geproefd van diverse soorten honing. Het Hof zal onder begeleiding van enkele natuurgidsen haar 'staatsie' laten zien. het vertrek is om 11.00 uur, 12.00 uur, 13.30 uur, 14.30 SCHIEDAM - In de expositie- ruimte van de Stadswinkel, ge- meentebi bliotheeken gemeen- te-archief, allemaal op het Stadserf, is van 11 September tot en met 6 november de ten- toonstelling 'Groen in ge bruik' te zien. De tentoonstel- ling laat diverse stukken groen in het Schiedam van toen en nu zien en hoe daar mee werd orn- gegaan. Zowel foto's als aqua- rellen zijn opgenomen. uur en 15.30 uur vanaf pannenkoe- kenhuis 't Hof. Op diverse plaat- sen laten grote oude foto's het ver leden herleven. Zo staan op de ou de plekken weer even de afbeel- dingen van Sahara en Pomona, als- of ze nooit zijn weggeweest. En aan het eind van het park neemt de stadsgids de groep nog even mee langs de molen Aeolus (die van 11.00 tot 16.00 uur kan worden be zocht en beklommen) naar be graafplaats Emaus. Op de algemene begraafplaats en de aangrenzende katholieke be graafplaats worden rondleidingen gegeven. De landelijke funerale vereniging Terebinth (die zich het lot aantrekt van oude begraafplaat- sen) bestempelde Emaus tot een van de mooiste begraafplaatsen van het Rijnmond-gebied. Om 10.30, 11.30, en 12.30 uur geeft Jan Anderson rondleidingen op de begraafplaats, die aansluiten op de wandelingen in het Hof. Na de middag om 14.00, 15.00 en 16.00 uur gebeurt hetzelfde maar dan on der leiding van gidsen van het Ser- viceteam van de VVV. Het Stadsarchief aan het plein Emaus (geopend van 11.00 tot 17.00 uur) is het volgende punt van de rondwandeling. In het ar- chief is een kleine tentooonstelling ingericht met oude archiefstukken gewijd aan het Hof en de Herinne- ringsbomen die Vlaardingen rijk is. het Hof kent een rijke geschie denis van ruim vier eeuwen. Aan- vankelijk was het de achtertuin van het huis van de Ambachtsheren maar in 1830 werd het door de ge- meente Vlaardingen gekocht en als openbaar park in gebruik geno- men. Aan het pal ernaast gelegen Oranjepark werd pas eind jaren dertig vorm gegeven. Even verderop de route ligt het Streekmuseum jan Anderson, het museum is 's middags van 14.00 tot 16.00 uur open en toont een aantal museumstukken die passen in het thema Monumentaal Groen. Ook buiten het museum is het the ma herkenbaar. De erfbeplanting (met onder meer twee oude lei- peerbomen) is nog dezelfde als in 1920. Vanaf het museum is het een korte wandeling terug (via de pas gerestaureerde jubileum-lantaarn ter gelegenheid van het veertigja- rig regeringsjubileum van Konin- gin Wilhelmina in 1938 aan het Burgemeester de Bordesplein) naar het Hof. Wie per fiets op pad wil kan langs de genummerde route die door heel Vlaardingen voert genieten van nog meer 'monumentele groentjes'. QO- -WJ7- Art.nr. 50863 inHxeif .nr. 145 .nr. 19581

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 27