idlBASE Profeet van Peugeot Leon: snelste Seat ooit Volvo C70 Conv lekker paraderen Weer een topper Het vermogen om te genieten Ikijk op Nissan Cypact MITOd BASE De nieuwe 607 Daewoo Matiz met airco Smart Cabrio Vernieuwde Hyundai Coupe 2.0i De zevende generatie van de Celica LEON "OP ZOEK NAAR EEN KWAUTEITS -OCCASION? Stadtext pag. 666 SPECIFICATIES BIJZONDERHEDEN UITRUSTING mmmm DE SNELSTE WEG NAAR EEN KWAUTEITS OCCASION Motor: vijfcilinder met turbo Cilinderinhoud: 2.435 cm3 Max. vermogen: 142 kW/193 pk bij 5.100 tpm Max. koppel: 270 Nm bij 1.600-5.000 tpm Acceleratie 0-100 km/uur: 9,0 sec Topsnelheid: 210 km/uur Brandstofverbruik: 10,6 liter op 100 km (gemiddeld) Prijs: vanaf f 119.750,- Elektrisch bedienbare ramen voor en achter Elektrisch te openen cabrioletdak Centrale vergrendeling met afstandsbediening ABS Traction control Airbags en sidebags Elektrisch bedienbare en verwarmde buitenspiegels Klimaatcontrole Lichtmetalen wielen Stoelverw arming Leren bekleding In Frankfurt op de internationale autoshow in September toont Nis san een concept van een milieu- vriendelijke sportcoupe. Hij ver- bruikt slecht 3,4 liter over honderd kilometer. Dat komt door een bij- zonder zuinige direct ingespoten turbodieselmotor. Hij koppelt de geringe consumptie aan veel kracht. Het topvermogen bedraagt 75 pk. Nissan bewijst hiermee dat sportiviteit en zorg voor het milieu heel goed samen kunnen gaan. In de auto presenteert de fabrikant te- vens een slim navigatiesysteem voor de toekomst. Het kan de auto langs files loodsen en meehelpen om snel een parkeerplaats te vin- den. HMMMMHHI VOOR KWALITE ITS- OCCASIONS KIJK JE NATUURLIJK Stadtext pag. 666 om koplampen vaak als de ogen van een auto worden beschreven: met wat fantasie hebben ze veel weg van twee spiedende leeuwen- ogen, vol concentratie op zoek naar een prooi. Verder naar achteren valt de vloei- ende daklijn op, waarin geen enkel recht stuk valt te ontdekken. Mede door dat ronde dak komt de 607 ondanks zijn forse lengte absoluut niet plomp over. Aan de achterkant komen de verhoogde zijschermen weer terug, met daaronder rood- getinte achterlichten. De 607 zit tot de nok toe vol met aangename technische snufjes. Een greep uit de lange lijst van sys- De 607: de allernieuwste interpretatie van het typische Peugeot-gezicht. Peugeot doorbreekt met de 607 twee tradities. Ten eerste met de vormgeving. Waren zijn voorgan- gers nog enigszins statige, groot ogende auto's, de 607 ziet er on danks zijn lengte van bijna 4 meter 90 bijna lichtvoetig uit. Ten twee- de valt zijn naam op: na de 604 en 605 hadden we de 606 verwacht. Zeker gezien het feit, dat alle ande- re types ook op een 6 eindigen. Met de keuze voor 607 wil Peu geot waarschijnlijk aangeven dat deze nieuweling de meest vooruit- strevende van allemaal is. Een auto die ons een blik gunt in de toe komst van Peugeot. Een van de opvallendste details De compacte Matiz levert Daewoo nu ook met airco. De meerprijs be draagt 1.500 gulden. De accessoire is verkrijgbaar op de luxe uitvoe- ring SE met onder meer standaard stuurbekrachtiging, centrale deur- vergrendeling, elektrisch te bedie- nen ramen en een bestuurdersair- bag. Inclusief airco kost deze ver- sie 20.495 gulden. Er is al een Ma tiz voor 16.995 gulden. Mede dankzij dit in verhouding lage be- drag verkoopt deze Daewoo heel goed. Binnenkort wordt in Neder- land de tienduizendste afgeleverd. In een jaar tijd is dat een verras- send hoge score, waaruit blijkt dat die model goed in de smaak valt. van de nieuwe auto zijn de ver hoogde voorspatborden. Peugeot verwijst ermee naar de auto's van de jaren zestig, waarbij de voor- schermen nog een belangrijk deel van het 'gezicht' van een auto uit- maakten. Daarmee houden de overeenkomsten met de Peugeots van het verleden echter wel op, want de 607 oogt absoluut hyper- modern. De koplampen hebben dezelfde vorm als die van de 206 en maken meteen duidelijk waar- Smart showt medio September op de autoshow in Frankfurt een we- reldprimeur: de smart Cabrio. Een van de opvallende kenmerken van het nieuwe model, dat vanaf maart 2000 te koop zal zijn, is de innova- tieve techniek waarmee het dak kan worden weggeschoven. Het elektrisch bediende stoffen dak laat zich op eenvoudige wijze ope nen en rust op de bagageruimte. De twee dakelementen zijn gemak- kelijk te verwijderen en op te ber- gen in een speciaal gemaakt vak. Op deze manier blijft de bagage ruimte volledig behouden. De zonaanbidder is uitgerust met dezelfde SUPREX turbomotor als de smart City Coupe en heeft een elektronisch begrensde topsnel heid van 135 km/u. De 600 cc mo tor levert een vermogen van 55.pk. De smart Cabrio maakt door zijn speciaal ontworpen neus en achter lichten een vrolijke indruk. Volop power, een prima wegligging en een uitdagend uiterlijk: de klasse. Hyundai Coupe is niet voor niets de best verkochte coupe in zijn Heeft de rally-auto van Hyundai ruim 260 pk, met iets meer dan de helft (138 pk) kunnen we ook uit- stekend uit de voeten. Met voor- beeldig gemak accelereert de auto. En nu we het toch over prestaties hebben, met wegligging is ook weinig mis. Op snelheid naderen we een reeks lussen in de weg. Met een korte beweging schakelen we terug, waarna we met het gas erop insturen. Zodra de voorwielen grip beginnen te verliezen, nemen we iets gas terug. In reactie daarop glijdt de Coupe strak en gecontro- leerd door de bocht, terwijl we het stuur bijna recht kunnen houden. Een hele seconde lang voelen we ons Alister McRae, een van de Hy undai rallyrijders. Hyundai rijdt met twee Coupes in het World Rally Championship. De beide rally-auto's zijn geba- seerd op de vernieuwde Coupe. Wat is er eigenlijk nieuw? Tech- nisch is er weinig aan de Hyundai veranderd. Waarom ook, de tweelitermotor (138 pk) en het on- derstel zijn op hun taak berekend. De fabrikant besloot echter het wat brave uiterlijk eens radicaal te ver- anderen. Voor staren twee ronde koplampen iedereen brutaal aan. Achter de beide middelste lampen loopt een lange plooi door de mo- torkap richting buitenspiegels. De ronde kofferruimte heft plaatsge- maakt voor een scherp gelijnde, hoekige vorm met grote lampen. De gespierde bollingen boven de wielen bleven onveranderd. De la ge, brede neus en sterke lijnen ge- ven hem een dierlijke uitstraling: hij oogt als een getemde versie van het rallymonster waarmee McRae achter de titel aanjaagt. De Coupe is door de ingrepen weer volledig bij de tijd, of misschien zelfs zijn tijd vooruit. Kijk eens naar het dashboard. Het zwarte plastic is vervangen door kunst- stof, uitgevoerd in allerlei metaal- kleuren. Draaiknoppen, pook, ven- tilatie-openingen, meters en druk- knoppen hebben allemaal een ruimteschip-uitstraling. De prijzen van de nieuwe Coupe beginnen bij 39.995 gulden. Daar mee is het nog altijd de betaal- baarste tweedeurs middenklasse sportcoupe van dit moment. Geen wonder dat hij marktleider is. Dub- bele airbags, elektrische ruitbedie- ning, centrale portiervergrende- ling, mistlampen voor, stuurbe krachtiging en sportstoelen zijn bovendien standaard. Sportiever, stoerder en futuristi- scher dan ooit tevoren. Dat is de zevende generatie van Toyota's sportwagen, de Celica. De auto wordt deze maand op de IAA in Frankfurt gepresenteerd. Door zijn kortere lengte (4 meter 34) oogt de Celica nog gespierder dan zijn voorganger. De auto werd echter niet in alle opzichten klei- ner: de wielbasis (de afstand tussen voor- en achterwielen) groeide tot 2 meter 60, zodat de binnenruimte alleen maar groter is geworden. En met de vuistregel 'hoe groter de wielbasis, hoe beter de weglig ging' in het achterhoofd wekt de Celica ook op dat gebied hoge ver- wachtingen. De splinternieuwe viercilinder on der de motorkap van de Celica, die een inhoud heeft van 1,8 liter, zit vol moderne techniek. Niet alleen haalt de motor adem via zestien kleppen, deze worden dankzij het VVT-i systeem (variabele klepti- ming) ook nog eens op het meest gunstige moment geopend en ge- sloten. Dankzij die technologie perst de krachtbron er 143 pk uit bij 6.400 toeren per minuut. Vol- gens Toyota voldoende om de Ce lica in 8,7 seconden naar de hon derd te stuwen. De topsnelheid ligt op 205 km/h. Een handgeschakelde bak met zes versnellingen zorgt voor de kracht- overbrenging naar de wielen. Het brandstofverbruik blijft aange- naam laag: Toyota rept van een ge middeld verbruik van 7,7 liter op honderd kilometer. De Celica beschikt over een ruime veiligheidsuitrusting. Standaard heeft de auto naast twee 'normale' airbags tevens side-airbags, die bij een aanrijding van opzij bescher- ming bieden. Gordelspanners en ABS zijn eveneens standaard. De nieuwe Toyota Celica is vanaf de- cember in ons land te koop. Tegen die tijd worden ook de prijzen be- kend. Bijna iedereen smelt voor de char- me van de Volvo C70 Conver tible. Echt een ideale open auto om mee te paraderen. Je valt op of je wilt of niet. Maar toch weer net niet te opzichtig. De Zweden hebben in het ontwerp vol doende elegantie ver- pakt. Je kunt er bij wijze van spreken ook zakelijk verantwoord mee voor de dag komen. Grote cabriolets hebben iets. Door hun lengte ogen ze veel sportiever dan al die compacte onthoofde au to's. De C70 2.4T Convertible (de Amerikaanse benaming van een cabrio) werkt als een magneet op omstanders en passanten. Rij langs een terras en iedereen gaapt je aan. De Zweed heeft iets stoers over zich door zijn stompe neus. Daar- naast oogt hij chic, dankzij de leren bekleding. Hier een daar vertoont het leer een ongecontroleerd speel- se plooiing. In de door ons gereden versie overheerste de kleur beige, welke vlammend contrasteerde met de diepdonkerblauwe lak van de carrosserie. Weer of geen weer, open rijden zul je. Daaraan herken je de echte lief- hebber. Voorin zit je prima uit de wind. De Volvo heeft zelfs nog een windscherm dat eenmaal om- hoog gezet op de snelweg de lucht- stroom uit de nek houdt. Maar o wee als je op de achterbank zit. Daar stormt het. Maar ook dat kan zijn charme hebben. Bij een tem- peratuur van dertig graden wil je graag in de wind zitten. De automatische transmissie scha- kelt bijzonder soepel. De 193 paar- denkrachten van de 2,4 liter turbo- motor lijken als aan elastiek inge- spannen. Voor bedragen van meer dan een ton wil je toch niet meer in een versnellingsbak roeren. Bo vendien kan nu continu de linker- arm op de portierrand rusten. De rechter hoeft het stuur immers niet meer los te laten. De veiligheid is dik voor elkaar. Mocht de open auto ooit over de kop slaan, dan zit je niet met hoofdpijn. Bij Volvo heet de pijn- stiller: Roll Over Protection Sys tem (ROPS). In een mum van tijd floepen twee peilers achter de hoofdsteunen achterin tevoor- schijn. Samen met de stevige rand van de voorruit vangen ze de auto op. Handbediening blijft beperkt tot het reiken naar een schakelaar. Na- genoeg alles laat zich elektrisch bedienen. Stoel- verwar- ming en airco zijn ook aan boord. Gek bij een open au to? Nou, zo'n ac cessoire is ver- draaid handig bij koud vochtig weer, want door de drogende wer- king van de airco ontwasemen rui- ten heel snel. Moet het dak natuur- lijk wel dicht zijn. Aan niets zal het je ontbreken, in- dien gewenst zelfs niet aan een uit- stekende geluidsinstallatie. Volvo bedient zich nota bene van een Dolby Surround System alsof je in een bioscoopzaal zit. Wat is genie- ten toch leuk. piMilWMi—l— MM Mi Spaanse peper: de Seat Leon Dit is de Leon, een gloednieuwe Seat die deze maand in Frankfurt zijn wereldpremiere beleeft. De auto heeft dezelfde neus als de To ledo, maar onderscheidt zich met een bijzonder temperamentvolle achterkant. Genoeg verschillen met de Toledo dus om met trots een eigen naam te mogen dragen. De Leon komt op de markt in ze- ven verschillende motorische ver- sies. De lijst begint met de 1.4 16V (75 pk). Daarboven komen de 1.6 (100 pk) en de 1.8 20V (125 pk). Dieselrijders kunnen kiezen voor de 1.9 SDi (68 pk) en twee versies van de 1.9 TDi, die respectievelijk 90 en 110 pk op de voorwielen los- laten. De absolute klapper is de 1.8 20V Turbo Sport. Deze Leon beschikt over vierwielaandrijving, een zes- versnellingsbak en een motor die maar liefst 180 paardenkrachten levert. De 1.8 20V Turbo Sport haalt een topsnelheid van 229 km/ h en is daarmee veruit de snelste Seat allertijden. temen die het leven vergemakkelij- ken: DAV (variabele stuurbe krachtiging), ESP (stabiliteitscon- trole), AFU (noodremassistentie), REF (elektronische remkrachtver- deling) en AMVAR, een systeem waarmee de schokdempers in niet minder dan negen standen inge- steld kunnen worden. Opmerkelijk is de hoeveelheid elektronica die Peugeot in het rui- tenwissersysteem heeft toegepast. Naast de onvolprezen regensensor, die de wissers automatisch inscha- kelt wanneer dat nodig is, gaat na 15 seconden wissen automatisch het dimlicht aan om ervoor te zor- gen dat de auto bij regen wordt ge zien. Verder wissen de ruitenwis- sers 's nachts met kortere tussen- pozen dan overdag (met dank aan de lichtsensor) en wordt het inter val automatisch groter als de auto stopt. Als Peugeot al zoveel heeft weten toe te voegen aan twee eenvoudige ruitenwissers, dan is het niet moei- lijk te beseffen hoeveel meer elek tronische lekkernijen de 607 in petto heeft. Zodra de eerste testexemplaren be- schikbaar komen brengen we er uitgebreid verslag van uit. De toekomstige 607-bestuurder kan kiezen uit twee benzinemoto- ren: een viercilinder van 2,2 liter en een V6 met een inhoud van 2,9 liter. Er komt ook een viercilinder dieselmotor beschikbaar, eveneens met 2,2 liter slagvolume. Deze laatste beschikt over Common Rail techniek en een turbo.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 13