The Warehouse Art Gallery: 'alles mag en niets moet' Over Vlaardingen kan nooit genoeg geschreven worden 299 349 69 Stadsgehoorzaal Theater a.d. Schie f fuji APS COMPACT CAMERA BERGWEG 110 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.600 Nieuwe galerie annex teken- en schilderschool Weerzien met Vlaardingen: vroeger en nu in parallelfotos mr- Art.nr. 60911 Konica VXfe FOTO Z0MERPRINT -399T- Art.nr. 67403 SAMSUNG COMPACTCAMERA LUCKYSALE PRIJS 200 3.95 3 Q SAMSUNG LUCKYSALE PRIJS I I I I I I I Woensdag 15 September 1999 MaasposT Peter Lusse en Carol van Herwijnen Het Zak(k)endiner Het Zak(k)endiner is fris, modem en stijlvol. Het stuk is veel meer dan een gewone situatie-comedy. Een blijspel op niveau waarin een herenclub we- kelijks bij elkaar komt voor een diner. Maar het zijn geen gewone diners, want ze hebben iets speciaals. Met een bijzonder doel wordt iedere week een gast uitgenodigd om aan te zitten bij de vaste leden. Dit is altijd goed gegaan tot op een avond Theo Vis verschijnt die alles op onnavolgbare wijze in het honderd laat lopen. De hoofdrol wordt gespeeld door Peter Lusse. De andere hoofdrol (Peter Ruysdael) wordt gespeeld door Carol van Herwijnen. Ver- der met Ine Kuhr, Esther Rood, Filip Bolluyt, Jon van Eerd en Alex Mous. De amusante, vrolijke en kundig geschreven komedie en de ijzersterke cast staan garant voor een avond ongecompliceerd toneelplezier. Avant-Premie re. Dinsdag 21 en woensdag 22 September, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 37,50/fl. 35,-. Rob Kamphues De hernia van Atlas Om de pijn die door je heen gaat als je voor het eerst met meneer of mevrouw wordt aangesproken. In het besef dat het tijd wordt om volwassen te worden terwijl je daar zelf het nut nog niet zo van inziet. Uit angst dat je anders nog eens onder je eigen gewicht bezwijken zal. Kortom voor iedereen die het liefst achterover leunt om van het leven te genieten, maar die zich net iets te druk maakt over nutteloze zaken, zoals luchtverfrissers die in je nek spuiten als je een wc-deur opendoet en waar je vooral last van hebt als je korter dan 1,78 meter en kaal bent. U kent Rob Kamphues als die kleine, kale, brutale van Spijkers, het satirische programma. Vrijdag 24 September, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 30,-/fl. 27,50. Dertig jaar onderweg (Jubileumtournee) Elly Rikkert Elly Rikkert Zuiderveld zijn al jaren een van Nederlands populairste duo's. De een noemt hen troubadours, de ander nog steeds bloemenkinderen of gospelzangers. Vanaf de jaren zestig hebben zij al honderden liedjes, tien- tallen cd's en duizenden optredens op hun naam staan. Ter gelegenheid daarvan is de cd30 jaar onderweg' verschenen die voor een deel is opgeno- men met vrienden van vroeger, zoals Elly en Rikkert het het liefst zelf uit- drukken. Het weerzien in de Stadsgehoorzaal vorig jaar was zo aangenaam dat we dat graag nog eens willen overdoen. Het is een spetterend program ma, waarin oude en nieuwe nummers met even veel passie worden gebracht. Reprise. Zaterdag 25 September, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 27,50/fl. 25,-. Cees Brandt Wiellie Wiebel Cees Brandt betrekt zijn publiek bij alles wat zich in de voorstelling afspeelt. Een voorstelling met een eenvoudig verhaal, visueel boeiend, met originele vondsten en helemaal op kleuters afgestemd. De voorstelling schetst de be- levingswereld van Wiellie Wiebel en de avonturen die hij meemaakt. Wiel lie Wiebel is een mannetje dat in een grote bol woont op een groene grasmat. Zijn belevenissen beperken zich tot een paar dieren die zijn dagelijkse om- geving uitmaken. Zo is er vriendje Slakje, die zijn hele huisje mee moet ne- men op zijn rug en die graag hardloper wil worden. Dan is er nog rupsje, die zo verdrietig is dat hij diep de grond is ingekropen, zodat iedereen hem kan horen huilen. Samen met de kinderen probeert Wiellie Rupsje vrolijk te ma- ken maar gemakkelijk is dat niet. Vrolijk toneel voor kleuters in de leeftijd van twee tot vijf jaar. Zondag26augustus, aanvang 15.00uur, toegangfl. 15,-/fl. 12,50(voorde- jeugd tot vijftien jaar fl. 10,-). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de Stadsgehoorzaal, Schiedamse- weg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Golden Earring Unplugged Golden Earring unplugged gaat door! Vorig jaar stonden ze al eens in een uitverkochte zaal in Theater a.d. Schie en vanavond zijn ze terug. De leven- de poplegende kan, na ruim 35 jaar aan de top te staan, putten uit een lange reeks hits. De kersverse hit Burning stuntman, maar uiteraard ook Twilight zone of Radar love gaan nooit vervelen. Oud en jong zingen dezelfde num mers uit voile borst mee en schromen niet om op overtuigende wijze blijk te geven van het ongebreidelde plezier wat een ieder aan deze concerten be- leeft. Kortom: een boemerangeffect, het plezier op het podium versterkt het genot in de zaal en omgekeerd. Golden Earring is vernieuwend en herken- baar; de enige echte godfathers van de Nederlandse rock' n roll staan garant voor een wervelend concert in het theater. Tot groot genoegen van drie gene- raties popmuziekliefhebbers en vele, vele fans. Dinsdag 21 September, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 49,-. Burgermansbruiloft De Paardenkathedraal Berthold Brecht schreef het en geeft ons op onnavolgbare wijze inkijk in het burgermansbestaan. Puur theater dat zowel regisseur als spelers de moge- lijkheid biedt om er met ongeremde fantasie een bruisende bruiloft van te makenEen waar theaterfeest wacht uMaria Reinhart en Jacob Gruber trou- wen. Vrienden en kennissen zijn uitgenodigd om samen met vader en moe- der de bruiloft te vieren. Bruid en bruidegom zijn apetrots op hun zelfge- maakte meubelen en de inrichting van hun huis. Wanneer de drank begint te vloeien, komen al snel de frustaties en opgekropte verlangens naar boven. Als blijkt dat de beoogde feestelijke avond niet zo aangenaam verloopt als was voorzien, slaan de stoppen door. Het wordt een wedstrijd vol rode kaar- ten. Woensdag 22 September, aanvang 20.15 uur, toegang eerste rangfl. 37, -/fl. 34,50, tweede rangfl. 33,-/fl. 30,50. Mendoza Dance Party/Angela Brown The Mighty 45s Het wordt feestDe muziek van de Mendoza Dance Party heeft zich ontwik- keld tot een frisse funk-sound, varierend van de bekende zeventiger jaren- funk tot een moderne invalshoek met hip hop en drum'n bass-invloeden. De groove staat echter centraal. MDZ won in 1993 de Heineken Crossover Award en is een van de meest toonaangevende jazzfunk-bands van het mo ment. In 1998 was het jaar dat Angela Brown (superieure zang) en The Mighty 45's (waanzinnige muziek) onder de naam Angela Brown The Mighty 45's een nieuwe band vormden. De samenwerking ontwikkelde zich tot de beste blues-, soul- en gospelband van dit moment. Nu een jaar verder, hebben ze een prachtige nieuwe cd gemaakt met de veelzeggende titel Thinking out loud. Met deze nieuwe cd bewijzen zij wat zij op diverse internationale podia en festivals allang bewezen hebben. Vrijdag 24 September, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 25,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de Theaterkassa, Stadserf 1, van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 18.00 uur en p zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur. Rotterdams Dagblad TV, kortweg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. Elke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele gebeurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een programma dat steeds wordt geactualiseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurtenissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bellen met 010-4004.285. (PCus Door Carly Ebeling MAASSLUIS - Maassluis is weer een galerie rijker. Aan de Maas- sluise Haven wordt zondag 19 September The Warehouse Gal lery, kortweg W=A, geopend waar ook teken- en schilderles- sen zullen worden gegeven voor jong talent. Tijdens zes bijeen- komsten of een workshop wor den de fijne kneepjes bijge- bracht van het op papier zetten van een (naakt)moidel. Aan het eind van de cursus kunnen de werkstukken op Internet geex- poseerd worden. Oprichters Gertjan Holleman en Harry Meijer pleiten voor een gezellige sfeer waarin van alles mag, maar niets moet. Toen Gertjan Holleman en zijn vriend Harry Meijer hun intrek na- men in het historische pand aan de Haven 42 zaten zij met een ruimte onder hun woning waar zij graag iets mee wilden doen. „Ik heb zelf de kunstacademie gedaan", vertelt Holleman. „Ik zie mijn werk graag ingelijst en ik heb ook vrienden die gei'nteresseerd zijn in mijn werk." Zo ontstond al gauw het idee van een galerie met zo'n drie tot vier keer per jaar een andere tentoon- stelling. „Het leek mij daarbij leuk om les te gaan geven. Ik heb ook ooit een schilderklasje voor vrien den gehouden." Tot slot leek het Holleman ook weer eens wat an ders als de cursisten hun werk op Internet konden laten zien. Hier- voor creeerde hij een eigen websi te, die wel al open is, maar pas vanaf 1 januari 2000 te bekijken is. Er zal op de website naast eigen werk van Holleman een pagina met werk van de leerlingen te zien zijn. Op Internet kan men zien waaruit de tentoonstelling bestaat. „Mensen kunnen dan vervolgens besluiten of zij er een rit van drie kwartier naar Maassluis voor over hebben of niet." Via de website kan er eventueel ook werk ver- kocht worden. „Daarnaast is het natuurlijk leuk dat je bijvoorbeeld je tante uit Groningen op Internet kunt laten kijken naar je schilde- rijvindt het brein achter de gale rie. Volgens hem zijn er ook aller- lei links met andere websites mo- gelijk. In Maassluis en omgeving is dit idee in ieder geval uniek. De teken- en schilderlessen zullen voornamelijk door Holleman zelf verzorgd worden. Nadat hij vier Gertjan Holleman: „Het liefst zou ik mensen willen leren om heel gewaagd, heel gedurfd te schilderen, om ze zover te krijgen om heel groot te werken, met brede kwasten enzo. Foto Roger van der Kraan jaar op de Kunstacademie had ge- zeten is hij zeven jaar fotomodel geweest en heeft hij sinds acht jaar een modellenbureau. „En sinds drie jaar schilder ik weer op de kunstacademie", vertelt Holle man. Zijn vriend Harry Meijer, werkzaam in de kappersbusiness, gaat over de galerie. De lessen zijn bedoeld voor beginners. ,,Bij jong talent komen er na een aantal workshops een paar mooie dingen uit. Het is niet voor mensen die al twintig jaar schilderen." Hoewel Holleman zelf heel graag de lessen wil geven, zal hij, als hier veel ani- mo voor is, ook denken aan gast- lessen. Geinteresseerden zullen bovendien vooraf een enquete voorgelegd krijgen over wat zij leuk vinden aan modeltekenen. „Het liefst zou ik ze willen leren om heel gewaagd, heel gedurfd te schilderen", bekent hij. Mensen zover te krijgen om heel groot te werken, met brede kwasten enzo. Ik vindt het ook leuk om mensen die wel willen schilderen, maar het niet kunnen, les te geven." Daar- om is de initiatiefnemer van plan op het gebied van modeltekenen nieuwe dingen te gaan doen. „Ik sta ook open voor projecten. Zo heb ik bijvoorbeeld wel eens ge- hoord van een les met live-muziek. Dat lijkt me leuk en bijzonder ge- noeg om eens uit te proberen." Naast zes lessen van tweeeneen- half uur, waarin men leert om met diverse materialen, zoals krijt en acrylverf, een (naakt)model op pa pier te zetten, zullen er ook eenma- lige workshops van vijf uur geor- ganiseerd worden. Hierin leert men op verschillende manieren het (naakt)model te tekenen en even tueel te schilderen.Voor wie toch wat onzeker is over zijn creativi- teit, zes lessen te veel vindt of een leuk alternatief voor een dagje uit zoekt, is de workshop een uit- komst. Tijdens de workshops zal er iets meer gepraat en gekeken worden naar andere kunstenaars. Ook zullen er meer mogelijkheden tot het stellen van vragen zijn. „In zes lessen is het meer van 'het mo del is er, we gaan beginnen'." Zo wel tijdens de cursus als in de workshops zal er worden inge- speeld op ideeen van leerlingen. Daarnaast is er door de kleine groepen voldoende persoonlijke aandacht. Voor al het benodigde materiaal wordt gezorgd. De work shop is bovendien inclusief drank- jes en lunch. „Eigenlijk zijn we amateurs, dat is het grappige", glimlacht Gertjan Holleman. Het gaat er volgens hem gewoon om wat men mooi vindt en wat men aan de muur wil hebben. „Er zijn ook zoveel men- sen die op kleur kopen'valt Meij er bij. Het kopen van en kijken naar kunst heeft volgens hen heel veel met gevoel te maken. Meijer schildert zelf ook heel af en toe. „En dan abstract en met olieverf. Typisch schilderijen op kleur." Momenteel hangt er werk van Hol leman in The Warehouse Art Gal lery, die overigens alleen op af- spraak te bezichtigen is. Voor zijn schilderijen ging hij aan de slag met acrylverf en contekrijt op te- kenpapier, maar voornamelijk op pakpapier. Hij maakte hierbij te- vens gebruik van gesso, waarmee hij de verf vermengde. „Gesso is eigenlijk bedoeld om een onder- laag mee te maken op poreus pa pier, maar je kan er bijvoorbeeld ook stukken mee weghalen." „Door het gebruik van gesso wordt het ook wat meer pastellerig." The Warehouse Art Gallery opent zondag 19 September de deuren met een zeer bijzondere, flitsende, opening. Iedereen die belangstel- ling heeft, is welkom. Wie gei'nte resseerd is in een cursus of work shop kan bellen met 590 18 30. wx54 Door Ger van Veen VLAARDINGEN - Met vijftien- honderd gulden spaargeld en een lening van zesduizend gulden te- gen een rente van 3,5 procent bij de dames A. en W. van Minnen, vestigde Aart Pontier in 1949 zijn boekhandel in de Smalle Haven- straat 3. Het is nu vijftig jaar la ter; de boek winkel in het centrum is reeds lang opgeheven en Aart werd opgevolgd door zoon Ge rard, die de scepter zwaait over een ruime winkel aan de Loper 11-13. Om het vijftig jarig jubile- um kracht bij te zetten, werd in het najaar van 1997 besloten een fotoboek samen te stellen over Vlaardingen. Afgelopen vrijdag werd het eerste exemplaar van 'Weerzien met Vlaardingen' in ontvangst genomen door burge- meester L. Stam. Naast een terugblik overAart Pon tier 50 jaar boekverkoper te Vlaar dingen' en de genealogie van Pon tier te Vlaardingen (vanaf ca. 1880) is er nog een hoofdartikel in het boek opgenomen. 'Een waterke- rend muurtje te Vlaardingen' be- handelt de aanleg van de le en 2e keersluis, waarvan de bouw van de laatste een direct gevolg was van de stormramp uit 1916. De artikelen zijn vlot geschreven en gaan verge- zeld van informatief fotomateriaal. De hoofdmoot is echter het foto-ge- deelte 'Weerzien met Vlaardingen' dat viaparallelfotos het verschil tus- sen vroeger en nu in de haringstad laat zien. Het lijkt wel of je door je jeugd wan- delt, als je het boek doorbladert. De auteurs M.P. Zuydgeest en J. Bors- boom hebben een heerlijk werkje afgeleverd. De twee deden gedegen onderzoek in het stadsarchief om al le historische feiten te verzamelen. Visserijverzamelaar Zuydgeest is hoofdzakelijk verantwoordelijk voor de tekst, Borsboom maakte de fotos van het huidige Vlaardingse beeld. De oude fot6s komen uit ei gen collectie, het stadsarchief, de historische vereniging en overige privd-verzamelingen. Deoudstefo- Weerzien met Vlaardingen toont beelden van Vlaardingen van vroeger en nu. Kraan Foto Roger van der tos, twee havengezichten, dateren uit 1898. „Het is geen sinecure om die parallelfot6s te maken", geeft Borsboom te kennen. „Je moet wer ken vanuit een historisch oogpunt. Op precies dezelfde plaats wil je de nieuwe situatie weergeven'Bors boom deed alles lopend; 'danziehet meest.' Boekhandelaar Gerard Pontier is uiterst tevreden over het nieuwe boek. „Het is geen gewoon foto- boekje, er staat ook een schat aan in formatie in en is tweemaal dikker dan normaal", benadrukt hij. ,,Ik zie het eigenlijk als een hommage aan mijn vader." Een unieke foto uit 1957 laat de besneeuwde boet- velden van de NV Taanderij zien. Op de parallelfoto is alle historie de kop ingedrukt. De gigantische partij netten is vervangen door een be- drijfsterrein met containers. Het lijkt niet eens zo lang geleden dat het er allemaal nog was, het beeld zit in de Vlaardinger opgesloten. De fotos uit het boek visualiseren de ziel tot de nostalgie van het kind zijnWant wie zag niet die oude hui- zen aan de Broekweg, de bouwput- ten van de Holy, deTransvaalbuurt, de Maasstraat en het jeugdcentrum Kommunio. De shovels hebben het puin gestort in de herinnering. De Maassluisse- dijk in 1920 ziet eruit als een boe- renlandschap, de parallelfoto laat een dichte stadsbebouwing zien. Je hebt veelal het idee door onbekende straten te lopen, maar dan plots is er zon deja vu. De hommage aan Aart Pontier is eigenlijk de hommage aan een stad die geloofde in haring en zich bekeerde tot de industrie. De stad met de smalle straatjes en de boerderijen, veranderde in een stad met industriele aspiraties, die nooit echt uitkwamen. Want de grote stad is eigenlijk nog steeds dat kleine dorp, waariedereenelkaarkent. Het is allemaal te zien op de fotos uit Weerzien met Vlaardingen. Ach, over vijftig j aar zullen de parallelfo- t6s van Borsboom gebruikt worden als materiaal voor nieuwe parallel fotos. De heimwee naar het weer zien is van alle tijden. Weerzien met Vlaardingen is voor fl. 34,90 te koop bij Boekhandel Aart Pontier aan de Loper 11-13 en bij Boekhuis Den Draak aan het Veerplein33-35. ST LI (Y livvii vm IT0WERK Onze inkopers zijn naar de nationale- en internationale beurzen. Zij geven ons 4 weken de tijd om ruimte te maken voorde nieuwe modellen. De planken moeten leeg. Het gaat om laatste modellen, kleine aantallen en demonstratie apparatuur die weggaan met hoge kortingen. Soms zonderdoos, een klein krasje of alleen een beetje stoffig, maar altijd met volledige Correct garantie. Deze eenmalige koopjes zullen u altijd het gevoel geven dat u een fantastisch apparaat heeft gekocht voor een lucky prijs. formaten kunt kiezen: normaal, breedbeeld of panorama. Verder: automatisch filmtransport, elektronische zelfontspanner en gemakkelijke "Drop-in" filminleg. Afm. 10.9x6x3 cm. FUJI F0T0NEX 265IX APS ZOOM COMPACTCAMERA De super EBC Fujinon 2.2x zoomlens zorgt er voor dat uw foto's altijd fraai en haarscherp zijn. Het APS systeem maakt het mogelijk dat u uit 3 foto- luckysale PRIJS bedieningsgemak. De ingebouwde flitser heeft diverse flitsstanden enrodeogenreductie. Verder: panorama stand en uitschakelbare datum- en titelprint. In zilver kleur uitgevoerd. Inclusief tas en batterij. Afm. 12.4x6.4x4.4 cm. mo, its 5 SAMSUNG FIN0115S SUPER ZOOM COMPACT CAMERA MET DATUM Dankzij de zoomlens van 38 tot 115 mm kunt u uw onderwerpen dichtbij halen. Automatische filminleg, -transport en -terugspoelen vergroten het IContca 20 iconics IX KONICA VX- 200 24 0PNAMEN KLEURENFILM Een prima kleuren negatief film met een grote lichtgevoeligheid van 200 ASA/ ISO. PERSTUK Art.nr, 41904 LUCKYSALE PRIJS VOOR W" FILMS 24 OPNAMEN Ontwikkelen en afdrukken 10x15 cm, CORRECTPRIJS Art.nr. 29714_ FILMS 36 OPNAMEN Ontwikkelen en afdrukken 10x15 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 29715 I III II 111 Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de -■■.■.■■■■■■■■iiriiiiiimwiBergweg 110 kunt u van 17.00tot I u 18.00 uur zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. SAMSUNG AF-333 FOTO COMPACT CAMERA Alles wat u nodig heeft voor het maken van een foto biedt deze camera. Voorzien van automatische filminleg, -transport en -terugspoelen. De filtser heeft een autosensor en rode-ogen reductie. Incl. tas en batterijen. Afm. 12.7x6.9x5.2 cm. ALLEENZATERDAG 18 SEPTEMBER VAN 17.00-18.00 UUR .nr. 10336 Zetfoutenen prijswijzigingen ondervoorbehoud WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur en zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand zijn wij geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 19