'ledere keer is het weer een uitdaging aan de Brandersfeesten mee te werken' Marktharlekijnenverkopen vooral hun verhaal HOW WO Schiedammers kunnen trots zijn op hun stad Open Schiedamse BeFit Competitie op herhaling MaasposT Programma Branderspost 99 Schiedam Hyundai is vaste gast op evenementen in ons land Branderspost 99 Schiedam Direkt Uitzendbureau houdt van 'no nonsense' Leermakers paktvoorde vijftiende keer goed uit Colofon MaasposT Worldwide Web Discovery komt langs in de Nieuwe Passage Pasar asia een van de hoofdbrekens voor Hank Staneke Coca Cola sponsort vuurwerk 24e Standwerkersconcours in Schiedam Muziekfestijn in De Unie Woensdag 22 September T53T Batterij trams Voorschot Donderdag 23 September Vrijdag 24 September Zaterdag 25 September Zondag 26 September SCHIEDAM - De Worldwide Web Discovery (WWD)van Camel Tro phy Adventure Watches komt op 26 September langs in de Nieuwe Pas sage. Iedereen boven de achttien jaar krijgt hier de gelegenheid het 'web' te verkennen. Het WWD- team zal in het Broersveld met een auto en trailer komen te staan. Voor- bijgangers worden door de hostess uitgenodigd om in deze trailer ken- nis te komen maken met het Internet en deel te nemen aan een kleine wedstrijd. Hiervoorzaleen bezoek- je worden gebracht aan de Camel Trophy-site. Wie alle vragen goed beantwoordt krijgt naast een leuke attentie ook nog een cadeaubon. Deze bon geeft recht op een gratis Internet-starterspakket ter waarde van fl. 19,95 als men op 26 Septem ber een horloge uit de Camel Tro phy Adventure Watch Collectie koopt bij Chiqi Cheri in de Nieuwe Passage. SCHIEDAM - De Brandersfeesten zijn een evenement van allure. Het feest staat op nummer 17 van de evenementen-top 100. van woens- dag tot en met zondag bevolken massa's mensen de straten van de jeneverstad. En dat zijn bepaald niet allemaal Schiedammers, de Brandersfeesten trekken ook be- zoekers van ver buiten de stads- grenzen. Vijf dagen lang vindt er een ware invasie plaats. „Maar dat geeft toch niets", meent J. Hardenberg, geboren Schiedam- mer. „Ik heb alle Brandersfeesten al meegemaakt en hoop er ook nog heel wat mee te maken." Harden berg kijkt al uit naar de editie van dit jaar. Ik ga altijd graag naar het standwerkersconcours. Daar ga ik deze keer zeker ook kijken. Magi- straal toch hoe die mensen hun wa- ren weten aan te prijzen. Het zijn ware kunstenaars." Ook de zon- dagsmarkt heeft de warme belang- stelling van Hardenberg. „Je moet wel een beetje tegen de drukte kunnen. Maar het is toch altijd ge- weldig gezellig." De nieuwe op- zet, niet langer twee weekenden maar een feest vanb vijf dagen lang, kan de goedkeuring van Har denberg wel wegdragen. „Het zak- te toch altijd een beetje in, de da gen tussen die twee weekenden in." Waardering heeft Hardenberg ook voor de organisatoren van de Brandersfeesten. „Geweldig, als je ziet wat er allemaal te doen is. Het moet een hele klus zijn om dat alle maal op touw te zetten. Nee gedu- rende de Brandersfeesten ben ik echt trots op mijn stad." SCHIEDAM - Op basis van het aantal voorinschrijvingen (4 of 5 in totaal) had het er alle schijn van dat er tijdens de Branders feesten van 1998 maar weinig animo was om deel te nemen aan de door De Gezonde Zaak opge- zette fitheidswedstrijden. Niets bleek echter minder waar. „Op de dag zelf stond er, tijdens de piekuren, zelfs een rij van men- sen die mee wilde doen", vertelt Peter Westdijk van De Gezonde Zaak; wat populair gezegd een soort kruising is tussen een sportschool en een revalidatie- centrum. Gezien dit succes gaat de Open Schiedamse BeFit Competitie tij dens de komende Brandersfeesten op herhaling. Opnieuw kunnen be- zoekers van de Brandersfeesten hun fitheid testen op de fietsergo- meter, de roeimachine en het stair- Over DeVesten 3 3116 AD Schiedam Branderspost is een uitgave van Maasstad WeekbladeN en kwam tot stand in samenwer- king met't Hart Communicatie Schiedam. Redactie: Karin van der Knaap Erik Meijer Monique Siemsen Ger van Veen Norbert Veringrneier Frank Willemse Fotografie: Roger van der Kraan (06 - 51 56 22 10) Vormgeving: Joop Been Acquis! tie: Ferry Breekweg Jeannette van Merwijk Rob Scholten apparaat. Stuk voor stuk zijn dat fitness-apparaten waarop iemand zich volledig in het zweet kan wer- ken zonder ook maar een meter te verplaatsen. Westdijk: „Neem daarbij als voorbeeld het stair-ap- paraat. Hiermee wordt traplopen nagebootst zonder dat de deelne- mer daadwerkelijk omhoog gaat." Voor het competi tie-element wordt van de verrichtingen ook een score bijgehouden en na afloop zijn er voor degenen die gemiddeld over alle drie de apparaten tezamen de hoogste score halen, aantrekkelijke prijzen te winnen. Het principe is daarbij als volgt: op de drie fitness-attributen moet, kort na elkaar, in vijf minuten tijd zo- veel mogelijk afstand of zo'n hoog mogelijk aantal punten gescoord worden. „Natuurlijk mag je wel even rusten maar het is niet de be- doeling dat mensen tussen de on- derdelen door bijvoorbeeld even naar huis gaan om uit te blazen. Het is voor de deelnemers daarom zaak dat zij hun energie zo goed mogelijk over de drie apparaten verdelen", verklaart Westdijk de spelregels. Na de drie keer vijf mi nuten inspanning zullen medewer- kers van De Gezonde Zaak de be- haalde resultaten via speciale om- rekentabellen herleiden naar een .totaal aantal punten. Verdeeld over de categorieen 'jeugd tot 16 jaar', 'volwassenen' en 'senioren vanaf 55 jaar' zijn er, zowel voor de fitste vrouwen als de fitste mannen, prijzen. In de klasse 'volwassenen' en 'senioren' zijn dat De Gezonde Zaak-lidmaat- schapkaarten voor drie maanden (waarde ongeveer 300 gulden) Voor de twee jeugdigen met de hoogste score wordt gezocht naar een voor hen meer passende prijs van ongeveer dezelfde waarde. De absoluut fitste deelnemer, degene die van alle categorieen tezamen de meeste punten bij elkaar weet te sprokkelen, kan nog een extra ver- rassing tegemoet zien. De Open Schiedamse BeFit Com petitie wordt zaterdag 25 Septem ber van 11.00 uur tot 15.30 uurge- organiseerd op het Stadserf in Schiedam. De prijsuitreiking vindt omstreeks 16.00 uur plaats op het podium van Canal+ SCHIEDAM - Hyundai Nederland is een vaste gast op leuke en goed- bezochte evenementen in ons land. Na vorig jaar kennis gemaakt te hebben met de sfeer op de Bran dersfeesten, keert het automerk op zaterdag 25 en zondag 26 Septem ber terug in Schiedam. Zanger en entertainer Carlo Vuur zal op de Hyundai roadshow-trailer een on- derhoudende show opvoeren. „Hij zal wat zingen, kwisjes doen en een spel waarbij stokken gevangen moeten worden. En passant zijn daarmee aantrekkelijke prijsjes te winnen. Je weet wel van die leuke hebbedingetjes", geeft Hyundai- medewerkster Van Hooydonk een nadere toelichting op dit promotio- nele programma-onderdeel. Als Carlo Vuur tussen de bedrijven door even uitpuft worden op de trailer diverse videofilms ver- toond. SCHIEDAM - „Direkt Uitzendbu- ro sponsort al 10 jaar de Branders feesten. Wij zijn daar eigenlijk me- teen mee begonnen sinds wij 10 jaar geleden in Schiedam een ves- tiging openden", aldus directrice De Graaff van de uitzendorganisa- tie die inmiddels 11 jaar bestaat. „Naast de deze sponsoring hebben wij ook enkele malen de organisa- tie van personeel voorzien. Een keer zorgden wij voor extra mede- werkers op het organisatiebureau. Een andere keer voor leden van een promotieteam." De Graaff draagt de Brandersfeesten ook per- soonlijk een warm hart toe en is al jaren een regelmatige bezoeker van deze jaarlijkse festiviteiten. „Dat wij ons als Direkt Uitzendbu- ro zo nadrukkelijk met de Bran dersfeesten afficheren, heeft ook te maken met de 'no nonsense' men- taliteit die het evenement uitstraalt. Dat gevoel is ons op het lijf ge- schreven. Wij hanteren niet voor niets de stelregel dat niemand de deur uit gaat zonder werk." Direkt Uitzendburo heeft inmiddels vesti- gingen in Rotterdam (3), Schie dam, Den Haag, Spijkenisse, Zoe- termeer en Dordrecht. De Schie damse vestiging huist aan de Oran- jestraat 13, (010) 426 43 44. Voor Hank Staneke zit het harde werk er bijna op. Dan kan hij zich ook lekker in het feestgedruis storten. Foto Roger van der Kraan Door Monique Siemsen SCHIEDAM - Hank Staneke is coordinator evenementen bij de gemeente. In die zin is hij in Schiedam een van de drijvende krachten achter de Branders feesten. „Meestal komt alles wel weer op zjjn pootjes terecht en kunnen de mensen genieten van het jaarlijkse spektakel." Dit jaar was de Pasar Asia een van Staneke's hoofdbrekens. De Pasar Asia is net als de Pasar Malam een soort culturele markt met hapjes en drankjes en spulietjes van niet-Neder- landse afkomst. In dit geval Azi- atisch in plaats van louter In- disch. „Waar moesten we die Pasar Asia houden?", legt Staneke de grote vraag voor. ..Iedereen wil natuur- lijk een mooie plek voor z'n han- del en op een gegeven moment is zo'n stad met al die evenementen toch echt vol. Daarom hebben we besloten de Aziatische markt op de Rotterdamsedijk te houden. Voor de bewoners is uiteraard ge- zorgd voor een passende parkeer- gclegenheid." De bewoners van de Rotterdamse dijk mogen hun auto gedurende de Pasar Asia parkeren aan de Bui- tenhavenweg. Gratis en voor niets en inclusief bewaking. „Die be- waking iseen soort service naarde bewoners toe. Want het is geven en nemen. Wij hebben de ruimte van hun parkeerplaatsen nodig, dan moeten we er ook voor zorgen dat hun auto's de Brandersfeesten hoog en droog doorkomen." Dan nog houdt het met de beschik- bare ruimte in het centrum niet over. Op de Rotterdamsedijk wordt bij voorbeeld een rijbaan af~ gesloten zodat in ieder geval de bussen en trams het centrum nog kunnen bereiken. Het in banen lei- den van het openbaar vervoer be- zorgde Staneke overigens ook de nodige hoofdbrekens. „De par- keerruimte is op dit soort dagen niet voldoende. Dat is nu eenmaal gewoon zo. Ondertussen hebben we wel te maken met honderddui- zenden mensen die naar Schiedam komen. En daarvoor moet alle maal vervoer geregeld worden." Vooral op de Branderszaterdag verwacht Staneke weer een grote drukte. Na veel overleg met de RET en Conexion (busstreekver- voer) is dan ook besloten om extra pendels i n te zetten voor het Schie damse feest. ..Bovendien krijgen we een hele batterij aan extra trams tot onze beschikking", klinkt het enthousiast uit Stane ke's mond. De voornaamse problemen voor zien en opgelost, blijft Staneke niets anders over dan flink te ge nieten van het komende feest. ..Het is iedere keer weer een ui tda- ging om aan de Brandersfeesten te werken en samen te werken met SCHIEDAM - Sinds jaar en dag is cafd De Unie zeer betrokken bij de jaarlijkse feesten in de Jeneverstad. Deze keer zal het voor de vijftiende keer zijn dat bezoekers van de Bran dersfeesten muzikaal getracteerd worden in het caf6 aan de Oranje- straat. „De eerste zeven jaar finan- cierde ik de optredens zelf, maar in middels worden we gelukkig ge- sponsord door sommige vaste klan- ten die besloten hebben mee te beta- len aan de muziek. En daar ben ik heel blij mee, want anders zou het niet meer te betalen zijn"zegt eige- naar Frans Leermakers. Iedere keer denkt hij dat het niet grootser en drukker kan en dat de drukte een volgend jaar niet meer zal toenemen, maar iedere keer blijkt hij zich weer vergist te heb ben. „Ook dit jaar heb ik er mijn twijfels over. Met name omdat de Gondelvaart uit het programma is gehaald. Dat zal best schelen. Maar gezellig maken we het hier toch wel." Frans Leermakers omschrijft het muzikale programma als gevari- eerd en gezellig. „Woensdag ben ik de boel nog aan het opbouwen en donderdagavond hebben we een grote mosselavond. Vrijdag begint het muzikale gebeuren met veel jazz en funk met een band genaamd Funky Ceasar. Zaterdag hebben we Foot Loose en De Juf en zondag De Eigenwijzen." Het merendeel van de optredens zal binnen in het cafe plaatsvinden. Zondag zal er ook muziek buiten te beluisteren en te bekijken zijn. 13.00 uur: kermis 14.00 uur: kindermiddag 21.00 uur: Taptoe Stadserf, officiele opening van de Brandersfeesten door de burgemeester alle mensen die er een groot feest van willen maken. Het is toch de bedoeling dat we zondag rond elf uurs avonds kunnen zeggen: 'het was weer een leuk feest, we heb ben het goed gedaan' Staneke is vast van plan zich per- soonlijk in het Brandersfeestge- druis te begeven. „Het is echt een heel goed feest, waar ieder jaar weer veel mensen enorm vele ple- zier aan beleven. Zonder geweld- dadigheden of schermutselingen. En dat is tegenwoordig wel eens anders als vele duizenden mensen samen feest vieren. Maar natuur- lijk is het niet alleen maar leuk voor de Schiedammers. We snap- pen heus wel dat het een stukje overlast voor sommige mensen met zich meebrengt. Zoals in dit geval dan voor de bewoners van de Rotterdamsedijk. We realise- ren ons dat en proberen het leed zoveel mogelijk te beperken. We doen in ieder geval ons best om ze er een leuk feest voor terug te ge ven." SCHIEDAM - Coca Cola was dit jaar bereid het grote afsluitende vuurwerk te sponsoren. Er is boven dien dit jaar voor het eerst een wed strijd aan het vuurwerk verbonden, bedacht door Coca Cola. In deze special, in de reguliere Maaspost en in het programma van de Branders feesten 1999 is een wedstrijdbon opgenomen waarin iedereen wordt uitgedaagd te raden hoe lang het precies duurt. De prijzen die hier mee te winnen zijn worden uiter aard verzorgd door Coca Cola. Het gaat nog geeneens zozeer om de producten die de standwerkers aan de man brengen, het gaat meer om de manier waarop zij hun product aan de man brengen. Foto R°9er van der Kraan SCHIEDAM - De weekmarkt in het Schiedamse centrum staat vrijdag 24 September tijdens de Brandersfeesten extra in de be- langstelling. Rond de vijftien standwerkers uit het land gaan die dag op Broersvest, Hemaplein en in de Lange Kerkstraat strij- den om het 24e Kampioenschap van Schiedam. Onder de deelne mers bevinden zich welbespraak- te kooplieden als P. Zappeij (leve- rancier van doekjes), J. Goppel (met de welbekende schaaf), C. Brouwers (met douchekoppen) en G. van de Hoeven (die poppen aan de man brengt). De verkoop- technieken die zij die dag hante ren zullen van zeer nabij worden beoordeeld door Schiedamse ex perts waaronder Hester Verbeek van Woonplus, Brigitte Raaphorst van bewonersvereni- ging De Plantage en journalist Jalmar Teunissen van de Maas post. Voorzitter van de jury is Rob Vertogen, een koopman pur sang en voorzitter van de Centra- le Vereniging van de ambulante handel. Van de deelnemende standwerkers wordt verwacht dat zij qua spraak- vermogen en overredingskracht al le registers opentrekken. Volgens organisatoren Jan van Meel en Mari Dingenouts wordt het voor het pu- bliek weer een lange en leuke dag. „Als ware marktharlekijnen zullen de standwerkers speculeren op de kooplust van hun gehoor. Wie wel eens een standwerkersconcours heeft meegemaakt weet dat het een dag wordt van gratis doldwaas ca baret. Een goede standwerker ver- koopt vooral zijn verhaal, zijn arti- kel geeft hij bij wijze van spreken kado", zeggen de kenners. ONS Milieu stelt zoals gebruikelijk de prijzen beschikbaar. Chris Cop- pens zal in zijn hoedanigheid als voorzitter van het Centrummanage- mentom 16.00uurde prijzen uitrei- ken aan de winnaars. Dat is om 16.00 uur. Met dit 24e kampioenschap neemt het Marktbedrijf van ONS Milieu alvast een voorschot op de organi- satie van het vijfde lustrum in 2000. Het betekent niet alleen een mijl- paal voor het concours, maar ook voor de warenmarkt in het centrum. Immers, in September 2000 is het vijftig jaar geleden dat de waren markt werd ingesteld in het Broers veld. ONS Milieu heeft het initiatief genomen om een koppeling te ma ken met het feit dat in 2000 Schie dam 725 jaar bestaat. In verband hiermee heeft ONS Milieu niet al leen het Nationale Standwerkers concours naar Schiedam weten te halen, maar ook in samenwerking met het Fonds Historische Publica- ties kunnen regelen dat in Septem ber 2000 een boek wordt uitgege- ven dat de geschiedenis beschrijft van de markten in Schiedam. De markt in Schiedam was er bijvoor beeld eerder dan dat de stadsrechten werden verkregen in 1275De festi viteiten in het kader van deze vierin- gen spitsen zich toe op de dagen dat de Schiedamse Brandersfeesten 2000 worden gehouden. 09.00 uur: Dwaze Brandersdonderdag met spectaculaire koopavond 13.00 uur: kermis 10.00 uur: standwerkersconcours tijdens weekmarkt (prijsuitreiking om 16.00 uur op Hemaplein) 13.00 uur: kermis 20.00 uur: Heineken Music Night in het Theater a.d. Schie 09.00: Curiosamarkt in Broersveld 10.00 uur: Branders Auto Gala 11.00 uur: diverse culturele- en familie-activiteiten waaronder regio Jeugd voetbaltoernooi georganiseerd door Sparta, de tweede Open Fun2BeFitcompetitie, sportdemonstraties, Pasar Asia, Kunstmanifestatie en muziekprogramma verzorgd door Stadsradio Rotterdam. 13.00 uur: kermis 22.00 uur: TalentenGala ONS met in de jury onder andere Jac d'Ancona. 12.00 uur: Zondagsmarkt vanaf 12.00 uur: Pasar Asia, Rabo Wielerronde, RTL-4 opnamen voor Staatslot op Lokatie met vele bekende artiesten 13.00 uur: kermis 21.30 uur: vuurwerk

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 27