Open dag Beneluxlijn: kijkje achter de schermen van de noeste werkers! III MOSj Wio voor een Bij DOK 99 kom je terecht In de en gezellige havensfeer van de dertlger Lezersaanbiedlng Branderspost 99 Schiedam Branderspost 99 bchiedam De beste Rotterdamse en Schiedamse muziek GRILLCAFE BAR BOWLING ANNA VAN SAKSENWEG 1 3136 CJ VLAARDINGEN TEL. (010) 474 07 74 FAX (010) 474 01 49 Maasposi Wandelen door de krochten van de Schiedamse metro Stadsradio Rotterdam: ROTTERDA Heineken: een vaste sponsor Tijd en moeite van 17 September t/m 1 oktober a.s. op onze toch al zo vriendelijke prijzen. Reaerveren drlngend uunhevolen: 010-474 07 74 De Beneluxlijn is nog lang niet af. Toch kunnen Schiedammers voigende week, tijdens de Brandersfeesten, een kijkje nemen in de tunnelbuis. Foto Roger van der Kraan Avontuur Feestje A la carte grlllkeuken voor heerlijke grillgerechten vanaf t6,50 Bar en caf§ voor Je drankje voor of na. Tien bowllngbanen met computergestuurde score- telling. V.a 29,50 per uur per baan. Diverse grillarrangementen vanaf 49,50 Klimaatbeheersing in GrillcafS en "bar. OpeningstlJ den: Maandag, dlnsdag, donderdag en vrijdag vanaf 16.00 uur. Woensdag, zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur. SCHIEDAM - Bierbrouwerij Hei neken is al jaren een vast gezicht bij de Brandersfeesten. Zo sponsort ze de Heineken Music Night die in het VSB Theater a.d. Schie gehouden wordt, maar ook de band 'Just in ca se' die zondag optreedt. Ook de bar- eilanden bij de Pasar Asia dragen de naam van de bierbrouwer. Vanzelf- sprekend is de Stichting Branders feesten erg blij met de guile mede- werking van Heineken. SCHIEDAM - De Branders feesten gaan volgende week weer van start. Maanden en maanden van organisatie en geregel zijn achter de rug. Het programma staat vast. Laat het feest nu maar beginnen. Maar weinigen realiseren zich wat een inspanning het vergt om een dergelijk vijfdaags evenement te organiseren. daar zijn tientallen mensen bij betrokken. Een speciaal bedankje voor de sponsors van de Brandersfees ten is ook wel op zijn plaats. zonder bedrijven als Heine ken, Rabobank, Novotel, Sparta Rotterdam, Maasdelta Deurwaarders, Direkt Uit- zendbureau, Stadsradio Rot terdam, Hyundai, ONS Groep, 't Sterretje.Coca Cola, Canal+, Cafe De Unie, Maas- stad Weekbladen, het Rotter- dams dagblad, Shipmate Vlaggen, Perfect Security, Plaza Providers, Woonplus Schiedam, Vink Standbouw en Stiho zou het onmogelijk zijn geweest de Brandersfees ten te organiseren. Ook de rol van de gemeente Schiedam is natuurlijk cruci- aal. Naast het nodige geld stelt zij ook veel mankracht en ma- teriaal ter beschikking. denk alleen maar aan de dranghek- ken die nodig zijn. de ver- keerstechnische maatregelen die genomen zijn en zo meer. Uiteraard moet een deel van Schiedam worden afgesloten voor autoverkeer. Het verkeer wordt om het centrum van Schiedam heengeleid. Uiter aard worden de omleidings- routes duidelijk aangegeven. De gemeente Schiedam raadt iedereen aan met het openbaar vervoer te komen. Nadere in- formatie over de omleidingen van zowel het autoverkeer als het openbaar vervoer volgt nog, onder meer via de Maas- post. SCHIEDAM - In het jaar Onzes Heren 2002 staan er op het me- troperron Troelstralaan zeker twintig reizigers te wachten op de metro naar het centrum van Rotterdam. De geur van vers ge- brande pindds verovert het per ron. Een man vloekt en tiert, hij heeft zijn aansluiting gemist. Twee pubers zingen baldadig het nfeuwe elublied van Feijen- oord. Een moeder klapt alvast haar buggy in als zij de schimmi- ge lichten van de trein ontwaart. Bedrijvigheid ten top. Schiedam in het nieuwe millennium heeft haar eigen ondergrondse. 1999. De verslaggever van de Maaspost wordt uitgenodigd om een wandeling door de krochten der Schiedamse metro mee te ma- ken. Gastvrouw Annemiek Baljon reikt hem een helm aan om te voor- komen dat alle van buiten komen- de onheilen zijn hersenpan zullen kraken. De tocht begint bij de par- keerplaats aan de Burgemeester van Haarenlaan, Veel stof. Twee noeste werkers hebben even pauze eneteneenboterham. Baljon groet hen en loopt zonder schroom het werkterrein op. Lopend tussen het stalen vlechtwerk door, bereikt zij het metroviaduct De Vijfsluizen. Een panorama toont zich hier: snelwegen, Industrie, scheepswer- ven en stedelijke bebouwing ont- vouwt zich aan het gezichtsveld van de toeschouwer. Het station De Vijfsluizen wordt aangepast aan de omgeving. Het moet een autonoom bouwwerk worden dat zich kan meten met de stoere om geving. De perrons van de Bene- luxlij n zullen niet gestandari seerd, maar aangepast worden aan de omgeving. Ieder station heeft haar eigen karakteristiek. De sfeer van de oude woonwijken en het bruuske modernisme van het bedrijfsleven wordt gente- greerd in de architectuuren inrich- ting. Baljon keert om en verdwijnt in het donker waar de zon nooit op- komt. Een radio speelt R&B. Ze omzeilt een plas water. „Even uit- kijken'zegt ze. „Hier is het smal, mm***#** er zijn veel uitsteeksels van het vlechtwerk." De tocht duurt voort. Het lijkt bijna of je beland bent in de grotten van Han. De schoenen worden stoffig. De ogen moeten wennen aan het duister. Het duurt maar een kwartier maar het is loon naar werken. Je looptals een langzame metro door de schachten en bemerkt dat dat een unicum is. Voor even ben je een treinstel dat van de Vijfsluizen naar het volgende station raast. Piepend komen we tot stilstand bij de Troelstralaan. Zand nu, maar in de toekomst zal het een vij ver wor den dat de passagier zal zien. De wandeling is ten einde. De helm van het zwetende gelaat af en recapituleren. Een heel kwartier de metro verkennen blijkt een avontuur. Een avontuur dat door iedereen beleefd kan worden op zaterdag 25 September as. Tussen 10.00 en 17.00 uur kan iedereen kennis maken met de metrobele- venis. De ingang van het bouwter- rein ligt aan de Burgemeester van Haarenlaan/Hoek Vlaardinger- dijk. Op het terrein is een looprou- te uitgezet. Via het metroviaduct Vijfsluizen loopt de route door de metrotunnel Vlaardingerdijk. Op de wanden van de tunnel wordt een diapresentatie gegeven, die een beeld laat zien over de bouwen hoe het traject er in 2002 uit zal zien. De looproute eindigt bij het toekomstige stationTroelstralaan. Op dat station is een metrobio- scoop aanwezig waar het heden en verleden van de ondergrondse te zien is. Aangezien er die dag geen werk- zaamheden plaats zullen vinden zal het traject door middel van vlonders meer gestabiliseerd wor den. EenE.H.B .O.-teamisaanwe- zig als er zich calamiteiten voor- doen. De route is op enkele punten dusdanig smal dat ze niet wordt aangeraden voor gebruikers van rolstoelen en/of kinderwagens. Een gids is tijdens de wandeling aanwezig. De open dag valt toevalligerwijs samen met de Schiedamse Bran dersfeesten. Een combinatie feest- vieren en de metro-ontdekking is zeker te bewerkstelligen: de loop- afstand van het station Troelstra- straat naar het centrum is maar ca. tien minuten. Lekker lopen of met lij n 54.Dat lopen is zeker aan te ra- den daar er niet genoeg parkeer- ruimte is aan de Van Haarenlaan. Op de parkeerplaats wordt name- lijk een feestje gevierd. Een show van bouwmaterieel, het schmin- ken van kinderen en rondrijden van uw kroost op het RET mini- materieel. Tevens zullen er de ge- hele dag artiesten van di verse plui- mage optreden. En alsu de benen- wagen te vermoeiend vindt.extra bussen van lijn 54 leveren u moei- teloos af bij de plaats van bestem- mingAls u in 2002 door de Schie damse tunnels raast, dan kunt u zeggen: hier heb ik ooit gelopen. In dit beton zijn mijn voetstappen verankerd. In de verte speelt de ra dio nog steeds R&B. Boorgelui- den doorbreken de zomerse stilte. Er wordt hard gewerkt aan een prestigeproject. Voor even de af- drukken van molires en Nikes, ze zullen vervangen worden door stalen wielen van de voortrazende millenniummetro. Wie meer wil weten over de wan deling of de Beneluxlijn kant te recht bij hetinformatiecentrumdat ge vestigd is aan het Stationsplein 2 in Schiedam. Het centrum op ge- opend van maandag tot vrijdag van 9.00- 17.00 uur. Op zaterdag kunt u terecht van 11.00 - 16.00 uur. Telefonische informatie kunt u verkrijgen vianummer 010- 208 86 66. SCHIEDAM - De roadshow van Stadsradio Rotterdam is inmiddels een niet meer weg te denken on- derdeel tijdens de Brandersfeesten. Al zeven jaar worden de bezoekers van de Brandersfeesten een dag lang getrakteerd op de bekende Stadsradio-muziekkeuze. Tussen de hits door wordt de muziekshow opgeleukt met tal van spelletjes waarmee leuke prijzen te winnen zijn. „Zie onze aanwezigheid als een bedankje voor het feit dat zo- veel Schiedammers afstemmen op 94.6 FM. Op deze manier hopen we de band met onze luisteraars verder aan te halen", doet Allard Schellens van Stadsradio Rotter dam de reden van de trouwe aan wezigheid uit de doeken. Voor Stadsradio is het vaste prik om op grootschalige en gezellige regiona- le evenementen haar herkenbare geluid te laten klinken. ,,Wij ver- schijnen natuurlijk niet op elke braderie of ander feestje. Een eve nement waar onze roadshow komt, moet wel, net als de Brandersfees ten, regionale uitstraling hebben. Tijdens de komende editie van de Brandersfeesten bouwt Stadsradio Rotterdam zaterdag 25 September haar mobiele podium op in de om geving van het Stadserf. „En dan gaan we vier uur lang die lekkere Stadsradio-muziek draaien." Om deze muziek te duiden voor dege- nen die niet geregeld naar de Rot terdamse zender luisteren, hanteert Schellens de volgende definitie: „De beste Rotterdamse en natuur lijk ditmaal ook Schiedamse mu ziek van de jaren '80, '90 en van- daag." iiliiiHBillliiiiiiiliiliii ''iiP i '-".ii; NISUW lekker avondje uit! DOK 99 Don't mlaa the boat* 0/£kortlng

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 29