Van Moorsel start in hernieuwde Schiedamsewielerronde Vooral doorgaan..., vooral doorgaan! VERINGMEIER oi wmSw voor com voor comfort! Branderspost 99 Schiedam Branderspost 99 Schiedam FACET FanT/l voor comfort! Een JkmJ voor comfort! MaasposT Eerste Schiedamse talentenfestival i i Succes Rabobank Waterwegklassemerit kroon op jubileumjaar van De Coureur WON INGIN RICHTING St. Liduinastraat 52 Volop gratis parkeergelegenheid! DONDERDAG KOOPAVOND De afsluitende wielerwedstrijd van de Coureur is in Schiedam, tijdens de Brandersfeesten. Ook Leontien van Moorsel heeft zich ingeschreven. Foto Roger van der Kraan Programma Achtergronden ifi S niiiiiHniiBiiiMiiiiinniiiiiiiiiBimiiiiiwwnMiiiifflliiMiimyilllllllBIIIIIIIIIIIIIIIIHiniiiiHiiiiwiiiwiwiiilllltttlllllllllHIIIIIIIIIi Door Norbert Veringmeier SCHIEDAM - De wielerronde van Schiedam is terug van weg- geweest. Voor de iaatste editie moet in de geschiedenisboeken terug worden gebladerd tot 1983. In dat jaar werd tijdens de Aleidafeesten op de Burge- meester Knappertlaan een der- nykoers en een rit in lijn verre- den. Wielervereniging De Cou reur, toen reeds zijdelings by de organisatie betrokken, is de initiatiefnemer van het her nieuwde wielerevenement dat zondag 26 September van 11.00 uur tot omstreeks 17 JO uur in de Schiedamse's Gravenland- sepolder zal worden verreden. Een koers met op voorhand een rijk verleden want het is de 43e keer sinds de Tweede Wereld- oorlog dat wielrenners in Schie dam hun rondjes rijden. Het initiatief is voort gesproten uit het 50-jarig jubileum dat De Coureur dit jaar viert. „ln dat lea der wilden wij wat extra's doen om het wielrennen in het Water- weg-gebied en onze club, in het bijzonder, te promoten. In samen- werking met de Rabobank heb- ben wij daarom een overkoepe- iend klassement in het leven ge- roepen voor onze jaariijkse wie- lerwedstrijden in Vlaardingen en Maassluis. Omdat de roots van onze fusieclub (Rennersclub Schiedam ging ooit op in De Coureur, red) deels in Schiedam Hggen en wij nog aitijd enkele le- den uit deze stad hebben, leek het ons leuk om aan het klassement ook een Schiedamse wielerronde toe te voegen". vertelt Maarten Goedhart namens de vereniging die sedert enkele jaren haar inttek heeft genomen op het wielerpar- cours aan de Vlaardingsedijk in Maassluis. Na enkele pogingen te hebben ondernomen om een gesehikte datum en lokatie te vinden, wer- den Goedhart en consorten erop gewezen dat in Schiedam de Brandersfeesten een ideale opstap zijn om zoiets van de grond te krijgen. „De bijbehorende datum, 26 September, hield meteen in dat de Schiedamse wielerronde de fi nale zou vormen van het Water- wegklassement." Om het her nieuwde begin nog wat extra ca chet te geven. werd naarstig ge- zocht naar een aantrekkelijke aanvulling op het amateurwiel- renprogramma. Dat 'extra' werd gevonden in het organiseren van eveneens een vrouwenwedstrijd. „Dameskoersen zijn in ons land beschermd. Dat betekent dat er in Nederland op een dag maar e£n wedstrijd voor hen georganiseerd mag worden. Op die manier ben je eigenlijk op voorhand verze- kerd van een sterk deelnemers- veld." De Coureur lijkt in deze opzet prima geslaagd want op de start- lijst prijkt inmiddels de naam van Leontien van Moorsel. De natio- naal bekende wielrenster behoort in Nederland tot de absolute top van het hedendaagse vrouwen- wielerwereldje. Goedhart houdt nog wel een slag om de arm om- trent haar komst. „Over twee we- ken gaat Leontien naar het WK dus als ze in de voorbereiding misschien wat vermoeidheid zal voelen of andere klachten heeft, is de kans aanwezig dat ze deze wedstrijd laat schieten. De Wielerronde wordt verreden op een 1200 meter lang traject in de 's Gravenlandse polder. De start- en finishlijn zal getrokken worden op de 's Gravenlandse- weg ter hoogte van de Plesman- straat. De Coureur is niet onge- lukkig met het toegewezen par- cours. Goedhart: „Een ronde in een industriegebied is natuurlijk niet ideaal maar omdat deze om- geving tijdens de Brandersfeesten ook wordt gebruikt als parkeer- plaats van waamit pendelbussen naar het centrum zullen rijden, verwachten wij toch ook entge toeloop van niet-wielerliefheb- bers.De apotheose van het dagje wielersport vindt plaats om streeks 17.15 uur. Dan is finish van de amateurkoers en zal dui- delijk zijn wte het Rabobank Wa- terwegklassement gaat winnen. De meeste kansen daarop worden toegedicht aan Jaco Bouwer uit Gouda. Hij voert momenteel het klassement aan met 37,1 punten. Acht andere renners hebben ech- ter ook nog kansen op de eind- overwinning waarbij Perry Bot- hof. de huidige nummer drie, door de organisatie als belang- rijkstc concurrent van Bouwer wordt aangewezen. De Coureur beschouwt het als de kroon op hun jubileumjaar dat reeds twee andere wielerkoersen zich bij de club hebben gemeld met de vraag of het niet mogelijk is zich bij het Waterwegkiasse- ment aan te sluiten. Goedhart ziet dat als een biijk van erkenning voor het genomen initiatief en lijkt er wel oren naar te hebben. „Het circuit moet niet te omvang- rijk worden maar met vijf koersen denk ik dat het klassement voor de renners nog meer uitstraling kan krijgen. Daamaasl liggen Pernis en Rozenburg ook aan de Nieuwe Waterweg en hou je het dus wel beperkt tot deze regio." Het programma begint zondag 26 September om 1 LOO uur met een 40 kilometer lange wedstrijd voor recreanten en veteranen. Vervol- gens starten om 12.15 uur de ca- tegorieen 'nieuwetingen' en 'ju- nioren' bij de dames. Voor hen wachten 50 lange kilometers. Aansluitend starten om 13.45 uur de dames met hun wedstrijd over 60 kilometer. De afsluitende amateurkoers voor het Rabo-klas- sement start om 15.30 uur. De fi nish van deze wedstrijd wordt verwacht tussen 17.15 en 17.30 uur. De presentatie is in handen van de ook in Schiesdam niet onbekende (de Passage) Ruud van der Heij- den. het is zeker de moeite waard om het Brandersfeesten-talenten- gala van 20.15 tot 23.30 uur mee te beleven en mee te leven.met de on- getwijfeld zenuwachtige amateur- acts. SCHIEDAM - Het belooft een ui- terst muzikale avond te worden, zaterdagavond 25 September. Een avond vol zenuwen en spanningen van de podiumartiesten en de vol- op meelevende betrokkenen. Die avond namelijk wordt het eerste Brandersfeesten-talentengalageor- ganiseerd, op een podium op de Koemarkt. Niemand minder dan de positief-kritische soundmix-be- oordelaar.mJacques d'Ancona neemt plaats in de jury. De jury wordt verder nog versterkt met Jan Loman, organisator van het groot- ste gratis popfestival van Europa, Parkpop in Den Haag. namens sponsor Rotterdams Dagblad neemt Gordon de Boer, hoofd ad- vertentiegroep, plaats in de jury. 20.15 uur: Ruud van der Heijden en Jacques d'Ancona 20.20 uur: G.A.A.F. Mondharmo- nica 20.35 uur: Stefan Trip 20.45 uur: Monique 20.55 uur: Janny Lizzy B. 21.10 uur: Amanda 21.20 uur: Luisa Cruz 21.25 uur: She Shall 21.45 uur: Just Shirley 21.55 uur: Bob Bullee 22.10 uur: Jeffrey Sabeel 22.20 uur: Once 22.35 uur: Bertus en de Tjet-Set- ters 22.45 uur: Pauze 23.15 uur: Uitslag jury en optreden van de winnaar 23.30 uur: Einde Bob Bullee: Deze blinde zanger trad een aantal keren op als Frank Sinatra in de Henny Huisman Soundmix-show. Hij heeft een prachtige stem, die hij vorig jaar ook aan Prins Bernhard mocht la- ten horen. Bij diverse talentenfesti- vals gooide hij hoge ogen. Jeffrey Sabeel: Hij is pas twaalf jaar maar een paar weken geleden was deze zanger in winkelcentrum Zuidplein in aanwezigheid van jacques d'Ancona een echte pu- bliekslieveling. Eenjochie meteen gouden stem. Luisa Cruz Solinar: Heeft al heel wat ervaring. Trad op bij Veronica Live en de Winkel van Sinkel. Bij het Vlaardings Songfestival werd zij tweede. Amanda: Dit tienjarige jongeda- metje heeft vorig jaar in het gehele land opgetreden in de musical An nie. In het RTL-4 programma Solo voor een kind behaalde zij een fi- naleplaats. Amanda zingt musical- repertoire. Bertus en de Tjet-Setters: Een mix van nederlandstalige meezingers, smartlappen, popmuziek en zee- mansliedjes overgoten met humor en ondersteund door een pittig rockritme. Stefan Trip: Een ballad-zanger uit Spijkenisse, begeleid door Ed Ci troen. Eigen geschreven songs over het leven. flegante heren - of damesfauteuil met eiken handgrepen. Keuze uit een ruime sortering stoffen en houtkleuren. Zoals afgebeeld vanaf f 1449,-(damesfauteuil) en f 1695,- (herenfauteuil) Soepel leer voelt aan als een tweede huid en is van alle tijden. Zo'n fauteuil is dus geknipt voor ieder type interieur. Bent u toe aan een beetje persoonlijke luxe? Dan is deze relaxer iets voor u. Vanaf f 2995,- EIKEN SALONTAFEL Met ovaal glazen blad op webbing onderblad Salontafel 1295, ZITGROEP VOOR LIEFHEBBERS VAN DUURZAAM COMFORT Uitgevoerd met traditionele interieurvering en afgewerkt met eiken voorstijlen. De stof laat zich goed combineren. 2,5-zitsbank 2 fauteuils 4795,- lassieke fauteuil met eiken XV fronten en instelbare zit- diepte voor optimaal zitcomfort. Leverbaar in diverse mooie stof fen. Ook als bankstel leverbaar. Prijs in deze stof f 1490.- V. UI Stoffen maken de sfeer. Dat geldt zeker voor zo'n heerlijke oorfauteuil met los voetenbankje. U kunt die naar eigen smaak laten bekleden. Zodat ze harmonieren met de rest van uw interieur. Voetenbankje f 250,- Fauteuil met hydrocomfort voor optimale ondersteu- ning van spieren en wervel- kolom. De (veilige) tech- niek berust op hetzelfde principe als die van het alom geprezen waterbed. Solide eikenhouten romp. Bekleding in diverse stof fen. Vanaf f 1995.- Relaxfauteuil In Ieder met uoetensteun en uerstelbare uoetensteun

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 35