'We wilden niet alleen met een promotiestand op de proppen komen' Klein Overleg slaat spijkers met koppen Pasar Asia wordt de nieuwe trekker Plezier tijdens de Brandersfeesten plezier in de Nieuwe Passage.... 9U& TAPASBAR Perrito Caliente "SALSA FESTIVAL" Branderspost 99 Schiedam Branderspost 99 Schiedam Verkoopt trouwringen aan en minima Zondagmiddag winkels open en... gratis parkeren! 15 SEPTEMBER 21.30 UUr Fiesta op't water Voor Juan en Alleman Lange Haven 26 3111 CG Schiedam 010 426 38 98 MaasposT Sparta organiseert regionaal jeugdvoetbaltoernooi op Stadserf Mozaick wil de Schiedammers ontmoeten juwelier Nieuwe Passage 3, 3111 EG, Schiedam 010 - 4269593 /-oSMt5'-SONOR4fEA' AMSTEL Stedelijk Museum Zaterdag 25 September WILLEM TELL DUO YANN LAWICK Zondag 26 September FLEURS MUSICALES SAIL JAZZBAND CAAAELTROPHEETOUR (Broersveld) HlCHr Talent Tientallen jonae voetballertjes spelen mee op het jeugdvoetbaltoernooi dat Sparta organiseert op het Stadserfpiein. NIEUWE SCHIEDAM - Het Stedelijk Muse um organiseert donderdag 23 Sep tember, in samenwerking met Art Conservation (Vlaardingen), een symposium over de ontwikkeling van een methode om gouaches van Karel Appel te conserveren. Het Stedelijk museum Schiedam heeft in de jaren vijftig, als 6en van de eerste Nederlandse musea, een belangrijke Cobra-collectie opge- bouwd. Het feest van de spontane expressie, dat Cobra toen was, zorgt echter een halve eeuw later voor de nodige conserveringspro- blemen. Een tiental gouaches van Karel Appel, Nederlands mest bekende Cobra-schilder, zijn zeer fijn ge- craqueleerd met als gevolg dat gra te delen nauwelijks nog hechten aan de drager. De fragiliteit van de werken sluit bruikleen uit en in het eigen museum worden de werken al twintig jaar slechts mondjesmaat aan het publiek getoond. Het museum wil deze gouaches zodanig conserveren dat een ver- antwoorde presentatie weer moge- lijk is. In samenwerking Art Con servation is in 1997 een proefpro- ject voor de restauratie vantwee gouaches opgezet. Art Conserva tion ontwikkelde voor de gouaches Drie Koppen en Staande figuur (beide uit 1948) een nieuwe me thode om verdere onthechting van de minuscule verfdelen te voorko- men. Het symposium dat het Stedelijk Museum Schiedam op 23 Septem ber organiseert is met name gericht op 'vakmensen'. Het doel van het symposium is de discussie op gang te brengen over de conserverings- technieken, in het bijzonder goua ches op papier. In een aantal voor- drachtren komt de verweringsge- schiedenis van de werken, het ma- teriaalonderzoek, de ontwikkeling van de methodes en de ervaringen die daarmee zijn opgedaan, uitvoe- rig aan de orde. Er wordt gedetai- leerd inzicht gegeven in de gr- bruikte technieken en de materia- len. Ook alternatieve methodes zullen besproken worden. Het symposium wordt afgesloten met een discussie. Het symposium en het proefproject maken onderdeel uit van het con- serveringsproject voor de gehele Cobra-collectie. Dit conserve- ringsproject is geraamd op ruim een miljoen gulden. De Europese Commissie heeft onlangs het be- lang van de conservering onder- kend door een subsidie toie te ken- nen van 550.000 gulden. De nood- zakelijke aanvullende financiering moet nog worden gevonden. Door Norbert Veringmeier SCHIEDAM - Een in het oog springend onderdeel in het pro- gramma van de Brandersfees- ten 1999 is het jeugdvoetbal toernooi dat Sparta Rotterdam zaterdag 25 September organi seert op het Stadserf. Bij lezing, deed dat onderdeel van de Schiedamse feesten onwillekeu- rig even terugdenken aan de lu- dieke actie die VVK en ODC vorig jaar voerden om bij het gemeentebestuur aandacht te vragen voor hun te krappe sportcomplex aan de Schie- damseweg. Hun noodkreet kracht bijzettend, werd toen op zomaar een woens- dagmiddag het Stadserf bezet met een potje voetbal tussen twee jeugdelftallen van de protesteren- de clubs. Een actie die overigens tot op heden nog niets tastbaars heeft opgeleverd.Ten minste niet op de voetbalaccommodatie aan de Schiedamseweg. Het originele protest van VVK en het inmid- dels tot sc Spaland omgetoverde ODC heeft blijkbaar wel op ge- heel ander vlak resultaat gehad. De actie lijkt een blauwdruk ge- weest voor dit nieuwe program- ma-onderdeel van de Branders- feesten. Een onderdeel dat, hoe kan het ook anders, door de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam in nauwe sa menwerking met Sparta Rotter dam op poten is gezet. Maar dat is niet het enige opval- lende aspect van deze publieks- trekker tijdens het jaarlijkse volksfeest. De vraag die ook me- teen rijst is: wat moet een Rotter- damse betaald voetbalorganisatie tijdens een echt Schiedamse festi- viteit? Charles van der Steene, di- recteur van Sparta, vertelt daar- over dat de voetbalclub graag zijn uitstraling wil vergroten over de stadsgrenzen van Rotterdam heen. „Met name in het gebied aan deze kant van de rivier." Van der Steene geeft verder aan dat Schiedam zo'n beetje aan Rotter dam is vast gebouwd. „Voor Sparta geldt daarbij zelfs dat het stadion dichterbij het centrum van Schiedam is gelegen dan bij dat van Rotterdam." Deze constateringen en het uit- gangspunt dat Sparta, in een soort van voorbeeldfunctie, graag iets wil betekenen voor het woonkli- maat in de nabije omgeving van 'het Sparta-kasteel', vormden de directe aanleiding voor Van der Steene om 'ja' te zeggen tegen de Brandersfeesten, „De eerste con- tacten daarvoor legde ik in ge- sprekken met businessclubs uit dezeregio." „Wij wilden echter wel wezenlijk iets toevoegen aan deze, in onze ogen, groots opgezette manifesta- tie en niet alleen met een soort van promotiestand op de proppen komen." Na enig overleg met de organisatoren van de Branders feesten en met de Dienst Sport en Recreatie werd dat 'wezenlijke' gevonden in het opzetten van een klein toernooi voor spelers van 10 tot 12 jaar uit de Schiedamse re gie. Is dat voor Sparta niet me- teen een mooie mogelijkheid om nieuw voetbaltalent op te sporen? „Dat was in dit geval zeker niet de eerste opzet maar Sparta blijft natuurlijk altijd om zich heen kij- ken op zoek naar talent. Dus wie weet loopt er toch wat tussen?" Charles van der Steene legt daar bij uit dat voor jeugdige spelers een eventuele overstap naar Spar ta altijd in overleg gaat met de be- trakken club en de ouders. „We kijken dan vooral goed of het maatschappelijk wel mogelijk is. Maar heel weinig talentjes groei- en immers uit tot een Marco van Basten. Naar school gaan mag dus nooit in de versukkeling ra- ken." Rond het speelveldje op het Stad serf zal het promotionele werk van Sparta natuurlijk niet worden veronachtzaamd. Van der Steene: „We zullen aanwezig zijn met al- lerlei 'give aways' als posters en foto's. Er zullen verschillende prijzen ter beschikking worden gesteld als vrijkaartjes, seizoen- kaarten en rondleidingen door het nieuwe stadion. Daarnaast zullen een aantal eerste elftalspelers aan wezig zijn om handtekeningen uit te delen. Welke voetballers dat zijn, is op dit moment echter nog niet bekend." Sparta en de Dienst Sport en Re creatie zetten voor het veredelde straatvoetbaltoernooi op het Stad serf een klein veld uit met lijnen en een boarding. Daarop zal, in partijtjes van twee maal acht mi- nuten, vijf tegen vijf worden ge- speeld. Naast een team met Spar- ta-jeugd, zullen daar de Schie damse clubs VVK, HBSS, PPSC, HermesDVS en SVVSMC met een vijftal aantreden. De eerste wedstrijd begint zaterdag om 13.30 uur en de finale staat ge- pland voor 16.00 uur. Voor deze eindstrijd lijkt VVK op voorhand een van de favorieten. Zij hebben immers al ervaring met spelen op het Stadserf. SCHIEDAM - Een van de nieuwe sponsors dit jaar is Mozaick, Orga- nisatie en Management van Per- soonlijkeEvenementen. Mozaickis een nieuw bedrijf dat eind 1998 is ingeschreven en dat zich voorna- melijk richt op particulieren die wel wat hulp kunnen gebruiken bij de organisatie van een persoonlijk evenement, van geboorte tot en met uitvaart. Het aandeel dat Mozaick bij een dergelijk evenement voor haar rekening neemt kan varieren van klein tot groot. Voor een trou- werij kan bijvoorbeeld alles gere- geld worden, maar ook alleen de niipiiiiiijiiiiigffliiiiiniiiiiiMiHinniiiHiiiiiiEiiiiiiiiRiiiniijiiii SCHIEDAM - Kees Schipper zit namens de Stichting Brandersfees ten in een zogenaamd Klein Over- leg met vertegenwoordigers van politie, brandweer en gemeente. Het Klein Overleg draait dit keer voor het derde jaar en is volgens kenners een groot succes. Hier wor den de spijkers met koppen gesla- gen wat betreft de organisatie van het evenement. Voorheen werden programma's, artiesten, afsluitingen voorde Bran dersfeesten besproken in een zoge naamd Groot Overleg, waarin ie- dereen zitting had die op wat voor manier dan ook te maken had met SCHIEDAM - Op de Rotterdamse- dijk wordt dit jaar de Pasar Asia ge- houden. Een festij n vol Oosterse ge bruiken, dansen, muziek en natuur lijk hapjes. De Pasar Asia verschilt van de bekende Pasar Malam omdat ook Thailand er in betrokken is. Een echt Oosters feest dus. Om de Pasar Asia een succes te ma ken zijn kosten noch moeite ge- spaard. Zo komt er een professione- le pasar-bouwer, met de mysterieu- ze naam 'mijnheer Ali' naar Schie dam om de kraampjes en podia op echte Pasar-wijze in te richten. Dat Ali niet zomaar iemand is mag blij- ken uit het feit dat hij de grate man is achter grate Pasars als in Gronin- gen, Maastricht en Amsterdam. Vreemd zal voor de bouwer wel de dingen die de klant zelf te lastig vindt om te doen. Het bedrijf is met een kraam te vin- den op de Zondagsmarkt om alle vragen te beantwoorden. „Er is nog geen organisatie als deze in Schie dam", legt een van de drijvende krachten achter Mozaick, Kitty Buijtendijk.uit. „We hopenopdeze manier kennis te maken met het Schiedamse publiek en iedereen een beetje tepolsen. Natuurlijkis ie- dereen ook van harte uitgenodigd om vragen te stellen." Mozaick is te vinden op de Warande 93, tel. 426 41 66. het evenement; bruggenwachters, mensen van de RET, gemeente- ambtenaren... Nadeel hiervan was dat er teveel mensen waren en er vaak geen of te laat beslissingen konden worden genomen. Sinds en- kele jaren is daar dus verandering in gekomen. Het Klein Overleg is een selecte groep die vanaf maart drie- wekelijks bij elkaar is gekomen en momenteel bijna dagelijks contact houdt. Namens de politie hebben Roel Post en Jan den Boer zitting, namens de brandweer Joop Mols (opvolger van Henk van Doom), namens de gemeente Hank Staneke en namens de Stichting Branders feesten dus Kees Schipper. Schiedamse setting zijn, omdat er normaal gesproken in hallen 'ge- pasard' wordt. In Schiedam wordt de happening in de openlucht ge- houden, maar dat vindt de bouwer alleen maar een uitdaging. De Rot- terdamsedijk wordt gedeeltelijk af gesloten, omdat het publiek ander te veel hinder van het verkeer zou kunnen ondervinden. Ook anders dan anders is de prijs; in Schiedam is de Pasar namelijk gratis. Dit jaar kijkt de organisatie hoe het nieuwe onderdeel van de Branders feesten aan zal slaan, maar het is de bedoeling de Pasar er in ieder geval in te houden als vast onderdeel. Aan setting en omvang zou in de toe- komst eventueel nog wat veranderd kunnen worden. Fpoto Roger van der Kraan MAXIMA PASSAGE SCHIEDAM V°£o f SVJS invit*dos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 37