Bad kameraccessoi res in nieuw jasje Futuristisch waterbed staat op pootjes Baby's kamer is de mooiste Scheepsbouw op schaal h®|i)(p]jQsj Fauteuil Show LAGERWAARD RIJWIELSTUNTHOUSE superstore Sommetjes Ep^&9| im Ruim 7 5 fauteuils! de Winckelcier Professioneel frituren kan nu ook in eigen keuken. Daar- voor heeft Philips een semi- professionele friteuse ont- wikkeld. Het is de nieuwe Metal friteuse van dit merk. IJsblauw Adverteren? Telefoon 010 - 4004463 in wmm liWi Grote schuifdeurkast 'White-wash' Prachtige kast met div. opbergmogelijkheden. Colonial CL Corner Omdat ons magazijn absoiuut leeg moet nu: DUIZENDEN NIEUWE GEBRUIKTE FIETSEN Prijs koopwoning stijgt nog steeds De gemiddelde prijs van een koopwoning in Nederland be- draagt al zo'n 384.800 gulden. Dit is gemeten in de periode mei tot en met juli 1999. In het noor- den van het land kost een woning gemiddeld het minst (293.000 gulden), terwijl een potentiele huiseigenaar in Midden-Neder- land het duurst uit is. Daar is de gemiddelde woningprijs al geste- gen tot 461.000 gulden. De Nederlandse Vereniging van Makelaars maakt verder onder- scheid tussen west (392.000 gul den), oost (372.000 gulden) en zuid (385.000 gulden). Het midden van het land steekt er dus met kop en schouders boven uit, maar in oost, west en zuid wordt de magi- sche grens van vier ton ook al aar- dig benaderd. Amsterdam blijft de duurste stad van Nederland als gekeken wordt naar de prijs per vierkante meter. Die grondprijs is daar zelfs duur- der dan in luxe dorpen als Wasse- naar en Aerdenhout. In het blad QPF wordt al een vierkante meter- prijs van 8.000 gulden genoemd voor de hoofdstad. Dat is voor Ne derlandse begrippen veel geld, maar in vergelijking met andere Europese steden is het een normaal bedrag. Eigenlijk is het hele midden van Nederland van west tot oost in trek, dat blijkt wel uit de prijsont- wikkeling. In de grote steden zijn het natuurlijk de betere buurten waar kopen interessant is. Onroe- rend goed wordt er steeds meer waard. Maar er zijn ook al heel wat voormalige volksbuurten die zich in rap tempo ontwikkelen tot bo- venmodale oorden. Voorbeelden? Blijdorp in Rotterdam en De Pijp in Amsterdam. Het blijkt de laatste tijd dat veel mensen op zoek zijn naar een oud huis met karakter in een al even ka- rakteristieke straat. Nieuwbouw- wijken met veel eenvormige rijtjes trekken nog steeds veel kopers, maar juist in de oude stadswijken vestigen zich opvallend veel (jon- ge) gezinnen. Zeker als zo'n fraai oud pand in een goede staat van onderhoud verkeert is het in een mum van tijd verkocht. Ook royale appartementen met authentieke de tails in de stad doen het goed, evenals nieuwe huizen in een apar- te bouwstijl. De hoge prijzen lijken de Neder- lander niet te weerhouden om te kopen. Dat is te verklaren door de lage hypotheekrente. Een paar snelle rekensommetjes: wie begint aan een hypotheek van 325.000 gulden tegen een rente van 5 pro- cent, krijgt te maken met een bruto maandlast van 1679 gulden. Netto is dat heel wat minder, want na hy- potheekrente-aftrek komt deze ko- per uit op een maandlast van 1142 gulden. In deze som is ervan uitge- gaan dat de koper in het hoogste belastingtarief valt, en het huur- waardeforfait is er bijgeteld. Bij een hypotheek van 550.000 gulden betaalt deze koper maandelijks netto 1917 gulden (inclusief huur- waardeforfait). Het blijft verstan- dig om de rente voor zeker tien jaar vast te zetten. Dan blijven de maandlasten al die tijd constant. Wat oudere huizen met een eigen karakter zijn momenteel erg in trek. De Metal friteuse: opvallend design in roestvrij staal. Hij streelt niet alleen het oog, maar zorgt ook voor een lekkere veilige snack. Deze roestvrij stalen design frituurpan is gebruiksvriendelijk en veiliger dan ooit. De rubberen antislip pootjes vergroten de stabi- liteit. Mocht de thermostaat kapot gaan, dan zorgt een ingebouwde zekering voor uitschakeling van de stroomvoorziening, zodat de olie of het vet niet te heet wordt. Een ander handigheidje is de Cool Zone technologie, die voorkomt, dat voedselrestjes die onderin te- recht komen, verbranden. De tem- peratuur in het onderste gedeelte van de binnenpan ligt namelijk la ger dan het verwarmingselement. Een ander voordeel hiervan is, dat er minder onaangename baklucht- jes ontstaan. Het uitneembare binnengedeelte maakt dat de schoonmaakklus makkelijk wordt. Er is meer nieuws bij Philips. De Fraai en toch degelijk: de serie Astro. De twaalf jaar oude serie badka- meraccessoires van fabrikant EM- CO (Erwin Miiller Gruppe Lingen) krijgt een nieuw uiterlijk. Deze Duitse reeks, die de naam Astro draagt, bestaat uit chroom in com- binatie met kleurige kappen, die de bevestigingspunten verhullen. Door de ronde vormgeving oogt het assortiment eenvoudig en mo dern. De consument kan kiezen uit vijf- tien verschillende kleuren. Door de degelijkheid zijn de badkamerpro- ducten ook geschikt voor openbare gebouwen. keukenapparatuurlijn Cucina on- dergaat een vernieuwing. Dit is voornamelijk te merken aan de kleur, 'ivory ice-blue', waarin de keukenhulpjes zich zullen mani- festeren. Ook Brabantia verwacht dat deze kleur een trend gaat wor- den en brengt in samenwerking met Philips een aantal producten in dezelfde kleur op de markt. Daar- mee kunnen de liefhebbers een en dezelfde stijl voor de hele keuken kiezen en dat is tegenwoordig heel trendy. Tot voor kort bestond de Cucina- serie uit een waterkoker, een kof- fiezetapparaat, een citruspers en een broodrooster. De fabrikant breidt de lijn verder uit met een compacte keukenmachine, een friteuse, een tosti-apparaat, een mixer en een duo-koffiezetappa- raat. Behalve een fraaie vormgeving, beschikken de apparaten over ge- bruiksvriendelijke eigenschappen en leuke extraatjes. De citruspers is voorzien van een selector, waar- mee de consument het vruchtvlees- gehalte van het sap kan. bepalen. En wie naast zijn glaasje sinaasap- pelsap wil genieten van een ge- roosterde boterham kan allerlei soorten broodjes kwijt in de Cuci na broodrooster. De waterkoker is extra veilig gemaakt. Droogkoken kan niet meer met de 'ivory ice- blue' waterkoker; het apparaat slaat namelijk automatisch af als er geen water meer in zit. De ijsblauwe producten van Bra bantia en Philips blijven zeker drie jaar op de markt. Nog dit najaar komt Philips boven- dien met nog een andere, geheel nieuwe serie keukenapparaten: Es sence, in keramisch wit. Deze col- lectie omvat in eerste instantie een citruspers, waterkoker, broodroos ter en koffiezetapparaat. Die laat ste krijgt een opmerkelijk 'double- power'-mechanisme, waardoor de koffie in twee smaken gezet kan worden, mild en robuust. Het broodrooster is meteen ook tosti- apparaat, wat het geheel ruimtebe- sparend maakt. Wie bij een waterbed denkt aan een massieve bak met water vol klotsende geluiden zit er helemaal naast. Ozo van Aqualinia is een bed met een aluminium frame. Het oogt niet alleen futuristisch, het is ook heel modern. De zelfdragende constructie maakt het gebruik van conventionele gewichtsdragers na melijk overbodig, waardoor het bed er allesbehalve massief uit ziet. Het lijkt erop dat hiermee een nieuw tijdperk voor waterbedden is aangebroken. Dit bed staat im- mers net als alle andere bedden ge- woon op pootjes, er kan weer on- der gestofzuigd worden. Dat kan door de nieuwe constructie die is ontwikkeld bij Aqualinia, en die bestaat uit een stalen frame met een bodemplaat. Dit frame is sterk genoeg om de ca. 17 centimeter dikke watermatras te dragen. Aqualinia heeft hoge verwachtin- gen van het nieuwe ontwerp. Het bed wordt in verschillende uitvoe- ringen geleverd: kersen-, noten- of berkenhout, volledig aluminium of MDF in zwart of wit. Het hoofd- einde kan met verschillende hoofdborden worden afgemaakt. Het waterbed Ozo van Aqualinia staat gewoon op pootjes. Dit is Ozo model Curved in kersenhout en verfraaid met klassieke details. Bij de verschillende modellen ho- ren passende accessoires, die direct op het bedframe kunnen worden gemonteerd. Zwevend bevestigen kan ook met behulp van de multi- functionele Flexibel stang. De stang Flexibel, waaraan allerlei accessoires bevestigd kunnen worden, geeft het waterbed een moderne uitstraling. Een babykamertje in strandsfeer, met deze meubelen van Kids Factory (Breda). Het ledikantje is gegalvaniseerd, de kasten hebben de vorm van badhuisjes, de kleuren zijn licht en natuurlijk. Als er een kamer in huis is waar veel zorg aan wordt besteed, dan is het wel de babykamer. Hoewel ba by zelf feitelijk genoeg heeft aan een warm mandje, wordt er veel tijd gestoken in de inrichting van zijn of haar kamertje. Alles moet kloppen als het om de babykamer gaat: kleuren die goed samengaan, gordijn en behang dat bij elkaar past, de decoraties alle- maal rond een bepaald thema. Ba- byspeciaalzaken haken daar hele maal op in en bieden complete ba- bykamer-inrichtingen aan. Heel wat kleuren en stijlen hebben inmiddels de revue gepasseerd. Wie vijftien jaar geleden koos voor witte meubeltjes in het babykamer tje, was heel modern. Maar nu is dat hippe kamertje van toen al weer hopeloos uit de tijd. Trendy babykamers van dit moment zijn ingericht in strandsfeer, met laven- delblauw en vanille, of in kolonia- le sfeer met bruin, riet en hout. Voor diegenen die echt eens iets anders dan anders willen zijn er ovale spijlenbedjes (bijvoorbeeld bij Ikea), of ijzeren spijlenbedjes, eventueel te spuiten in tal van me- taalkleuren. De hemeltjes of klam- boes worden nu gemaakt van transparante stoffen en de deken- tjes van zachte fleece. Er is volop keus voor trendy jonge ouders. De duikboot Nautilus van kapitein Nemo, bekend uit Jules Vernes '20.000 mijlen onder zee), is nu op schaal na te bouwen. Revell komt met deze modelbouwdoos, als aan- vulling op de bestaande collectie. Een onderzeeer is natuurlijk een bijzonder vaartuig en deze Nauti lus helemaal, door de afneembare zijklep die zicht biedt op het interi- eur van de boot. Hoewel de Nautilus moeilijkheids- graad 2 heeft en daarmee geschikt is voor de beginner, is het toch geen kinderspeelgoed. Om ook kinderen eens een model te kunnen bieden is er de collectie Easykit op de markt gebracht. Dit zijn model len die zonder lijmen en zonder lakken in elkaar zijn te zetten. De delen worden in eenvoudig in el kaar geklikt en afgewerkt met stic kers. Als ze klaar zijn, kan er ge woon mee gespeeld worden, daar zijn de modellen stevig genoeg voor. Nieuw in deze Easykit col lectie is het schip van kapitein Blauwbeer, met drie masten. De Revell-bouwdozen zijn ver- krijgbaar bij speelgoedwinkel, wa- renhuis en hobbyspeciaalzaak. ■J iJi 0 Op zoek naar de ideale fauteuil? Dan bent u de komende tijd bij Lagerwaard Design aan het juiste adres. Speciaal voor liefhebbers van 'lekker zitten' heeft Lagerwaard Design een spetterende fauteuilshow. Kom proefzitten onder het genot van een kopje koffie! Tel: 010-4507466 LJeSign Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. I i 220 x 240 x 45 cm. 1995 Koloniale meubelen in teak en donker hout Uniek in antiek- en geloogd grenen meubelen 'DaAnWMyi (wM Chr. Huygensstraat 3 Strijen (Z.H. eil.) tel. 078 - 674 30 OO Alle A-merken Gazelle, Lowland, Batavus, MGI, Sparta, Maxwell, Peugeot, Giant etc. etc. dames-heren- hybride-tracking- trommelrem-remnaaf- mountain-city kinderfietsen alle type's en uitvoe- ringen. tijdens onze gigantische opruiming hij aankoop van 66n van onxe merkfietsen boven de 500 piek (bijvoorbeeld een Batavus, Giant, Peugeot, Gazette, MGILowland, Maxweit etc.etc.) een luxe fietsen- drager, geschikt voor 2 fietsen, GRATIS!!! Max. 1 per klant. DE GOEDKOOPSTE RIJWIELGIGANT VAN NEDERLAND LEIDEN (centrum) Gangetje 8-10 (Zijstraat Breestraat) Tel. 071 - 514 50 35 Donderdag koopavond ROTTERDAM (Ooetpleln) Burg, van Walsumweg 2 Tel 010 425 34 12 Vrijdag koopavond. QOUDA (centrum! Nieuwe Markt 8 (naast parkeergarage) Tel. 0182 - 67 85 65 Donderdag koopavond. STRIJEN (hoofdvestlolnal Nijverheidsstr 5A Tel. 078 - 674 71 13 Vrijdag koopavond. DEN HAAQ (centrum) pa Ln van Meerdervoort 52 Tel. 070 - 302 03 67 Donderdag koopavond. BREDA Gen. Maczekstr 29 - 31 Tel. 076 - 520 09 15 Donderdag koopavond MEGA-BIKE BELGIE Kapellen (centrum) Antwerpsesteenweg 8 Net over grens Putte/B.op Zoom Tel. 00(32) 360 698 06 Open: di t/m zo. Volledige fabrieksgarantie 5 tot 10 jaar - Professionele service - Gratis servicebeurt Ook een groot assortiment accessoires, zoals fietsendragers, kinderstoeltjes, sloten etc. etc.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17