VerruimingparkeertijdenTheater a.d Schie gaat waarschijnlijk door Softbalsters Schiedam naar hoofdklasse Van alles te doen tijdens de Kinderboekenweek Basisscholieren maken kennis met sport Spor flits Groentenschaver wint Standwerkersconcours MaasposT Overzicht toezeggingen en moties begroting vorigjaar Veel schrijvers te gast Leerlingen onderzoeken water in Lange Haven Vermist bij Amivedi NMEzoekt vrijwilligers PvdA de straat op Tentoonstelling Varende Klas op bezoek Yoga in KluphuisOost Francine Oomen op De Kring Voorjaarsnota? SWSMC-Dordrecht'90 verplaatst Pollux-clubhuis 20 november geopend Fietsen over Zuid-Hollandse eilanden Wandelen tijdens de Furiade Rompboksen by sportschool De Haan Vlaardings trio naar EK majorette Stuur sportnieuws naar de Maaspost Woensdag 29 September 1999 xq56 SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermis- te dieren en brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Voor meer infor- matie: 473 44 IS. Vermist 15/09: Kater, donkergrijs ge- streept, op een streep de letter T, 4 maanden, Hailystraat. 15/09: Cyperse poes, grijs/ bruin gevlekt, witte bef, witte voorvoetjes, 1 of 2 witte ach- tervoetjes, 8 jaar, Parkweg. 15/09: Kater, rood met witte bef, witte kin, witte buik, wit te poten, 3 jaar, Albert Kuyp- straat. 16/09: Grijs/witte poes, 11 jaar, Burg. Honnerlage Grete- hof. 17/09: Cyperse poes, grijs/ donker grijs witte snuit, rode gloed over de rug, circa 20 jaar, Vlaardingerdijk. 20/09: Zwarte kater, vrij slank, 15 jaar, Vlaardinger dijk. 20/09: Kater, Europese kort- haar overwgend zwart, witte bef, 4 witte sokjes, wit bij de neus, hechting 1 achterpoot, loopt mank, rode halsband, 1,5 jaar, D. Curtiusstraat. 21/09: Agapornis, groen met blauwe staart, iets geel op kop, Wagenmakerhof. 21/09: Twee duiven, Turkse Tuimelaars, grijze veertjes op de poten, Dam. 22/09: Poes, voornamelijk zwart, wit plekje op de borst, halflang haar, vrij slank, schuw, Bouwmeesterweg. Gevonden 15/09: Golden Retriever/La brador, circa 1 jaar, Har- gahoeve. 15/09: Kater, kruising Pers, zwart/wit, vrij groot, circa 7 j jaar, Hargahoeve. 16/09: Poes, gestreept donker grijze rug, witte bef, witte neus, circa 1 jaar, Adm. de Ruyterweg. 19/09: Cyperse kater, witte bef, witte kin, witte poten (overleden) Tielman Oem- straat. 20/09: Teef, zwart/wit/schim- mel, bruine halsband, 1,5 jaar, Gevonden Beatrixpark Har gahoeve. 21/09: Kat, grijs met witte bef, witte neus, voor witte tenen, achter sokjes, Hargahoeve. 21/09: Kat, schildpad donker met iets oranje, Parkeerterrein Woudhoek. 21/09: Cyperse kat, vrij jong, Geuzenplein. SCHIEDAM - Het centrum voor natuur- en milleu-edu- catie Harre Wegh is op zoek naar vrijwilligers die willen helpen bij diverse excursies en projecten voor het Schie dams onderwijs. De leerlin- gen die op het centrum ko- men voeren in kleine groep- jes van vier of vijf leerlingen verschillende opdrachten uit De vrijwilliger neemt zo'n groepje bij een op- dracht onder zijn hoede. De opdracht kan binnen zijn maar ook buiten in de nabije omgeving van het NME- centrnm. Veel parate kennis van de natuur of het hebben van een didiactische achter- grond is niet noodzakelijk. De interesse gaat met name uit naar iemand die op maandag en/of woensdag beschikbaar is. Maar ook ie mand die op een andere dag kan is welkom. Voor meer informatie: Simon Miske (medewerker natuur- en mi- lieu-educatie), tel. 471 36 07. SCHIEDAM - De PvdA gaat zaterdag 2 oktober de straat op. Belangrjjkste doel is het werven van nieuwe leden. Van 10.00 tot 15.00 uur staat de PvdA-kraam voor het ABC-complex aan de Lange Kerkstraat Een der- gelijke actie wordt voor de eerste keer gehouden. De PvdA weet dat mensen het vaak moeilijk vinden om de stap naar een lidmaatschap van een politieke partij te maken. Naast praktische hindernissen als: 'Waar meld ik mij aan' en 'wat houdt het lidmaatschap ei- genlijk in?', biijken veel mensen een zetje in de rug nodig te hebben om zich als lid aan te melden. Op de PvdA-kraam is voor belang- stellenden een informatie- pakket beschikbaar. De PvdA heeft nieuwe leden no- dig om de verschillende ta ken van de afdeling goed te kunnen uitvoeren. Boven- dien zijn er over drie jaar weer gemeenteraadsverkie- zingen waar nieuwe kandi- daten voor worden gezocht. Door nu lid te worden kun nen aspirant gemeente- raadsleden cursussen volgen en vertrouwd raken met het raadswerk. Voor meer info: Jos van Setten, tel. 470 83 82. Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Het heeft er alle schijn van dat de openingstijden van de parkeergarage van het Stadserftheater worden ver- ruimd. Dat blijkt uit een over zicht van aangenomen moties en toezeggingen gedaan tijdens de begrotingsbehandeling van vo- rig jaar. Juridisch gezien be- staan hiervoor geen belemme- ringen meer, bericht de gemeen- te; bewoners van de Emma- straat hebben bun beroep bij de Raad van State tegen de verleen- de milieuvergunning ingetrok- ken. De raadscommissie denkt dat het een goed middel is om de parkeerdrukte in de binnenstad -tijdens voorstellingen van het Theater aan de Schie- wat te ver- minderen. Wei vindt er nog een onderzoek plaats naar de effecten van ben- zeenuitstoot en geluidshinder wanneer de parkeergarage meer dan drie avonden open is en langer dan 00.00 uur. Minder voortvarend is het gesteld met de aangenomen motie (12 no- vember 1998) over het gratis toe- gankelijk maken van het Stedelijk Museum per 1 januari 1999. Nog steeds wordt onderzocht wat pre- cies de ge volgen zijn van deze mo tie, en dan vooral op het gebied van de BTW. Hierover vindt nog over- leg plaats met de belastingsinspec- tie. De raadscommissie Financien wacht nog steeds op de markttarie- ven van omliggende gemeenten. De commissie had hierom ge- vraagd om te kijken of de marktta- rieven die Schiedam hanteert, wel billijk zijn. Een andere wens van de raad be- trof het krijgen van extra toezicht van politie en toezichthouders (wijkveiligheidsteams). In de aan genomen motie werd gewezen op de toenemende gevoelens van on- veiligheid in de Schiedamse par- ken, de veelvuldige inbraken in de volkstuincomplexen en de vernie- lingen van lantaarnpalen, banken en speelvoorzieningen. Daar waar De parkeergarage van het Theater a.d. Schie: ruimere openingstijden. Foto Roger van derKraan mogelijk is, wordt extra toezicht bevorderd, bericht het college van B en W en verwijst naar het dis- trictsjaarplan van de politie en naar het streven naar het uitbreiden van het aantal wijk- en serviceteams. Maar: „Een en ander betekent niet dat er ook daadwerkelijk sprake is van structured verscherpt toezicht in de parken. Dit heeft te maken met capaciteitsproblemen bij de politie en het telkens moeten bij- stellen van de prioriteiten voor in- cidenten. En voorts omdat de uit- breiding van de wijk- en service- teams nog niet mogelijk gebleken is." Het schoolbuitenhuis -het college van B en W had vorigjaar voorge- steld dit instituut als bezuinigings- maatregel te schrappen, maar zwichtte na grote maatschappelij- ke druk- kan ook de komende ja- ren gehandhaafd blijven. De dek- kingsmaatregel, zo belooft het col lege van B en W, zal niet worden opgenomen in de eerstvolgende meeijarenbegroting 2000-2004. Gemeentebelangen, die zich op- wierp als de grote pleitbezorger van het schoolbuitenhuis, kan ge- rust blijven ademhalen. De bewaakte fietsenstalling bij de Koemarkt wordt uitgebreid, zo blijkt uit overzicht. In de raads commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer deed wethou- der L. Hafkamp de toezegging dat er maatregelen zouden worden voorbereid om fout geparkeerde fietsen te verwijderen. Maar dan moeten er ook wel voldoende fiet- senstallingen in de binnenstad zijn. Over het verwijderen van fout geparkeerde fietsen moeten nog verdere afspraken met de politie worden gemaakt. Dreigende wolken beloofde wet- houder A.G. Wiegman tijdens de begrotingsbehandeling van vorig jaar. Er zou een vooijaarsnota ko- men met pijnlijke bezuinigingen om onder andere de reservepositie te versterken. Het college van B en W heeft de afgelopen periode een aantal keren hierover vergaderd. Maar, zo staat geschreven: „Totop heden zijn de resultaten echter nog niet zodanig dat deze in de vorm van een voorjaarsnota kunnen worden gepresenteerd." Zijn ze dan van de baan. Toch niet: „De verwachting is dat voorstellen na het zomerreces aan de Raad kun nen worden voorgelegd." SCHIEDAM - Twee weken gele- den gaf nauwelijks iemand nog een stuiver voor de promotiekansen van het vrouwenteam van honk- en softbalvereniging Schiedam. Op eigen terrein gingen de eerste twee van maximaal vijf promotie/degra- datiewedstrijden tegen het gelou- terde Zwijndrecht roemloos verlo- ren. Een week later bleek Schie dam echter uitstekend hersteld van de door Zwijndrecht uitgedeelde dreun. Op Zwijndrechtse bodem werd de achterstand gladjes omge- bogen tot een 2-2 gelijke stand. Een vijfde ontmoeting moest der- halve afgelopen zaterdag beslissen over het lot van de twee kempha- nen. Bij winst van hv sv Schie dam zou de jonge talentvolle ploeg van trainer Leo Buiteman het reeds lang nagestreefde doel verwezen- lijkt zien: promotie naar de lande- lijke hoofdklasse. Op het veld van de Alphians in Alphen aan de Rijn ontspon zich een spannende alles of niets wedstrijd die pas in de laat- SCHIEDAM - 'Van apenstaartje tot apenkooi' is het thema van de Kinderboekenweek die dit jaar loopt van woensdag 6 tot en met zaterdag 16 oktober. Gedurende deze 'boekentiendaagse' zijn er volop activiteiten in Schiedam. Het kinderfeest gaat woensdag 6 oktober van start met knutselacti- viteiten in de bieb Stadserf en Zuid en in Schiedam-Noord met een kinderinstuif in de Blauwe Brug waar een kinderfiim (gebaseerd op een bekend kinderboek) gedraaid wordt en koekjes worden gebak- ken die een week later op een kin- derterras worden uitgedeeld. In winkelcentrum Hof van Spaland exposeert het basisonderwijs uit Schiedam-Noord met eigentijdse leesplankjes. Deze leesplankjes hangen in diverse winkels en zijn gebaseerd op het ouderwetse 'Aap-Noot-Mies'. Tijdens de Kinderboekenweek ko- men ook een aantal bekende kin- derboekenschrijvers naar Schie dam. Boekhandel Van Leeuwen organiseert samen met de basis- school De Kring een middag, op vrijdag 8 oktober, met Francien Oomen en een week later (13 okto ber) is Beatrijs Nolet te gast op het Stadserf. De bibliotheek heeft 7 oktober Erik van Os uitgenodigd en op 28 oktober Mieke van Hooft. Zaterdagmiddag 16 oktober sig- neert Thea Beckman, schrijfster van bestsellers als 'Kruistocht in spijkerbroek' en 'Geef me de ruimte', haar boeken bij boekhan del Mercurius. Theater Femus laat kinderen actief deelnemen op het podium. Aan de hand van een boek van Jacques Vriens wordt een theaterstuk opge- voerd. Daarna gaan de kinderen aan de slag met improvisaties, jab- bertalk (gesprekken voeren in een verzonnen taal) en typetjes uitbeel- den. De aanvang van dit spektakel, 9 oktober in De Blauwe Brug, is 14.00 uur en de kaarten k vijf gul den zijn te koop bij boekhandel SCHIEDAM - Vrouwen die sa- menwerken aan duurzame ontwik- keling wereldwijd staan centraal in de tentoonstelling 'Kijk over gren- zen' die tot 2 oktober te zien is in de bibliotheek aan het Bachplein. De tentoonstelling bestaat voor een groot deel uit foto's. Het initiatief voor de tentoonstelling is genomen door Passage, een christelijk-maat- schappelijke vrouwenbeweging die begin dit jaar is ontstaan uit een fusie van de NCVB (Nederlands Christen Vrouwen Bond) en de CPB (Christelijke Plattelandsvrou- wen Bond). De Kinderboekenweek loopt dit jaar van 6 tot en met 16 oktober en de scholen, bieb en boekhandels hebben weer van alles georganiseerd. Foto archief Maasstad Mercurius. Dezelfde dag is in win kelcentrum Hof van Spaland een grote Klassenstrijdquiz, gepresen teerd door niemand minder dan Leonie Sazias. Verschillende ba- sisscholen uit Schiedam-Noord ne- men het hier tegen elkaar op. De teams bestaan uit leerlingen van groep 7 en een leerkracht en er zijn mooie prijzen mee te winnen. In het winkelcentrum is vanaf 12.00 uur een kinderterras waar kinderen gratis limonade chocomelk of thee kunnen drinken en waarbij koek wordt geserveerd die tijdens de kinderinstuif in De Blauwe Brug zijn gebakken. Natuurlijk is het in de bibliotheek en boekhan dels groot feest en liggen de kin- derboeken (en niet alleen de be- kroonde) prominent op de uitstal- tafels. Tijdens de Kinderboeken week ontvangt iedereen die voor tenminste fl. 19,50 aan kinderboe- ken koopt de nieuwe Carry Slee 'Pesten' gratis. Daarnaast is er een speciale Jacques Vriensagenda te koop voor fl. 14,95 boordevol meester Jaap verhalen. Deze agen da kan tot eind 2000 gebruikt wor den. Tenslotte is het schitterende prentenboekje 'Pikkedonker' van Wolf Erlbruch voor maar fl. 4,95 te koop. SCHIEDAM - De Schiedamse sportverenigingen, de Dienst Edu- catie en de Dienst Sport en Recrea- tie bieden leerlingen van groep 7 uit het basisonderwijs donderdag 30 September en vrijdag 1 oktober de mogelijkheid om kennis te ma ken met sporten als cricket, rugby, indoorklimmen, steps en korfbal. De sportdag wordt afgesloten met demonstraties van circus Rotje- knor en gymnastiekvereniging Al- liantie. Tussen de activiteiten door is er ook aandacht voor zaken als gezond gedrag, fair play en gehan- dicaptensport. Dit sportieve initia tief staat echter niet op zichzelf maar vormt de aftrap van een uit- gebreider traject dat jeugd en sport aan elkaar tracht te binden. Voorafgaand aan de sportdag is door middel van een speciale les- brief op de scholen aandacht be- steed aan sporten in het algemeen en enkele sporten in het bijzonder. Na de kennismakingsdagen zal er in de gymnastieklessen op de op- gedane ervaringen worden doorge- borduurd. Bijvoorbeeld door mid- del van, door sportverenigingen verzorgde, gastlessen. Daarnaast kunnen de scholieren de komende tijd bij diverse Schiedamse sport- clubs terecht voor speciaal op hen afgestemdeintroductietrainingen. De twee sportdagen zijn voor veel leerlingen echt een eerste Jcennis- making met de sport. Vaak komt dat omdat zij van huis uit of vanuit hun eigen cultuur niet in aanraking komen met actieve sportbeoefe- ning. SCHIEDAM - De leerlingen van de groepen acht van het basison derwijs konden deze week water- onderzoek doen op een echt bin- nenvaartschip. Het schip van de Stichting Reinwater, de zogenaam- de Varende Klas, lag vier dagen lang afgemeerd in de Lange Ha ven. Er was enorm veel belangstel- ling voor het project, dat door het NME-centrum als extra activiteit naar Schiedam was gehaald. Enke le scholen moesten worden teleur- gesteld, andere scholen konden uiteindelijk w61 terecht maar dan gedeeltelijk buiten schooltijd. De Stichting Reinwater zet zich onder andere in voor het terugdrin- gen van de vervuiling van opper- vlaktewater. Een van de speerpun- ten van de stichting is het geven van voorlichting. Het actieschip De Varende Klas is daar een uitge- lezen locatie voor. In een 'les' van anderhalf uur doorlopen de leerlin gen, opgedeeld in kleine groepjes, een route door het schip en verdie- pen ze zich in water en waterver- vuiling. Slibhappers, een echt la- boratorium, een meetvis, een ex- positie en een kringloopspel ma ken veel duidelijk over water(ver vuiling). Ook buiten het schip gaan de leerlingen flink aan de slag met meetlinten en monsters. Natuurlijk wordt er tijdens de les ook aan dacht besteed aan het voorkomen van watervervuiling. Anderhalf SCHIEDAM - Veel mensen heb ben of nemen de tijd niet om li- chaam en geest te ontspannen. Dat kan leiden tot allerlei klachten. In Kluphuis Oost kunnen belangstel- lenden yogales volgen. De lessen zijn op vrijdagmorgen van 10.15 tot 11.15 uur. Dan is ook kinderop- vang mogelijk. Een blok van zes lessen kost fl. 30,-. Wie gebruik maakt van de kinderopvang betaalt fl. 36,- per blok. Voor meer info: 245 18 18. SCHIEDAM - Openbare basisschool De Kring heeft schrijfster Francine Oomen naar school gehaald op vrij dag 8 oktober. Alle klassen bereiden op hun eigen wijze het bezoek van de schrijfster voor. In de periode vooraf gaand aan het bezoek wordt een door haar geschreven boek bijna helemaal voorge- lezen. Tijdens het bezoek van de schrijfster wordt het boek uitgelezen en fanta- seert zij met de kinderen door over het onderwerp. Ongetwijfeld zullen veel kinderen ook nog andere vragen willen stellen aan de schrijfster en zullen er ook nog de nodige handtekenin- gen worden gezet. In de kin derboekenweek wordt op woensdag 13 oktober op school een boekenmarkt ge houden. Tesamen met boek handel van Leeuwen is er een boekenpakket samenge- steld wat het mogelijk maakt voor een redelijk be- drag een boek te kopen. ste gelijkmakende beurt van Zwijndrecht beslist werd in het voordeel van de Schiedamse vrou wen, 4-3.Door de op deze wijze bewerkstelligde promotie wijst al les erop dat het topsoftbal voor de Schiedamse club toch behouden zal blijven. Eerdere berichten dat coach Leo Buiteman de club zou verlaten en dat een fors aantal ta lentvolle Schiedamse softbalsters zouden zwichten voor aanbiedin- gen van topclubs, lijken door het zelf behalen van het hoofdklasser- schap niet meer relevant. Buite man heeft namelijk al aangegeven dat hij als gevolg van de promotie niet zo nodig op zoek hoeft naar een andere hoofdklasser en derhal- ve zijn verblijf in Schiedam alsnog met een seizoen wil verlengen. Voor de speelsters geldt waar schijnlijk hetzelfde verhaal. Al is het niet ondenkbeeldig dat een aantal van hen de verleiding van het spelen bij een gerenommeerde topclub met dito faciliteiten, toch niet zullen kunnen weerstaan. Alles over het water werd door de leerlingen genoteerd tijdens de les Op een echt binnenvaartSChip. Foto Roger van derKraan uur lang zijn de leerlingen op deze unieke lokatie aan het werk. Mede- werkers van de stichting zorgen voor uitleg en begeleiding. Naast Schiedam doet het schip ook de andere Waterweggemeenten aan. Vorige week was het te gast in Vlaardingen, volgende week wordt Maassluis bezocht. Het zal overigens niet de laatste keer zijn dat het schip in Schiedam is. Door de overweldigende belangstelling vanuit de Schiedamse scholen konden dit jaar niet alle aanmel- dingen gehonoreerd worden en dus zal De Varende Klas naar alle waarschijnlijkheid volgend jaar weer uitgenodigd worden. VOETBAL - De voetbalwedstrijd tussen SVVSMC en het tweede elftal van Dordrecht'90 die aanvankelijk gepland was voor donderdag 30 Sep tember, is wegens bekerverplichtingen van Dordrecht'90 verplaatst naar donderdag 7 oktober. Op de keper beschouwd is van verplaatsen eigenlijk geen sprake want 7 oktober komt niet de tweede keus van de Toto-divisio- nist naar Schiedam maar het eerste elftal van Dordrecht'90. De wedstrijd begint volgende week donderdagavond om 19.00 uur en het hokje van de kaartverkoper blijft bij die gelegenheid leeg. HOCKEY - De we- deropbouw van het eind vorig jaar afge- brande clubhuis van de Vlaardingse hoc- keyvereniging Pollux verloopt voorspoedig. Een ploeg van onver- moeibare werkers heeft het nieuwe ge- bouw inmiddels van een tweede laag verf voorzien en is nu be- zig met de verdere afwerking van het houten bouwwerk. Nu het einde van de werkzaamheden nadert, bereiden de hockeyers zich voor op een groots openingsfeest. De datum voor deze rituele inwijding is inmiddels geprikt. Op 20 november wordt zowel het clubhuis als het gerenoveerde kunstgras officieel in gebruik genomen. TOERFIETSEN - Fietstoerclub Rijnmond organiseert zondag 3 oktober de Haringvliettocht. Deze fietstocht voert de deelnemers via de nieuwe Heinenoordtunnel naar de Zuid-Hollandse eilanden: Hoekse Waard en Goeree Overflakkee. Na een pauze in Oude Tonge en een omtrekkende beweging rond het Haringvliet, wordt bij Rozenburg overgevaren naar het vasteland. Tijdens de door ervaren fietsers begeleide rit wordt in totaal 125 kilometer gereden. Van deelnemers wordt verwacht dat zij deze afstand met een ge- middelde van 25 kilometer per uur kunnen afleggen. Derhalve is het ver- plicht om met een trim- of racefiets aan de start te verschijnen. Het vertrek vindt aanstaande zondag plaats om 9.00 uur. De startplaats is de wieler- baan aan de Olympiaweg in het Schiedamse sportpark Harga. Ter plaatse kan vanaf 8.30 tot 8.50 uur worden ingeschreven. De kosten van deelna- me bedragen zes gulden. Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met Bert de Mik, (010) 591 92 30, of Bert Roeling, (010) 434 59 92. WANDELSPORT - Als onderdeel van het nautische volksfeest, de Furia de, organiseert de Maassluisse wandelsportvereniging VTM zaterdag 2 en zondag 3 oktober wandeltochten over 5, 10, 20 en 30 kilometer. Alle rou tes hebben als vertrek en eindpunt de gymzaal aan de Haydnlaan in Maas- sluis-West. Deelnemen kost fl. 2,50. Wandelaars die na afloop echter een medaille uit de nautische collectie wensen te ontvangen, betalen fl. 3,50 extra. Bijzonder is dat de Furiadewandeltochten deel uitmaken van de Global Embrace. Dit initiatief van de Verenigde Naties behelst dat op 2 oktober wereldwijd in zo'n 192 landen gewandeld wordt. In het kader van het in- temationaal jaar voor de ouderen is het thema daarbij 'met elkaar naar een wereld voor alle leeftijden'. Voor wandelaars die deelnemen aan de Glo bal Embrace is er een speciale VN-pin. BOKSEN - Voor degenen die het zich, bijvoorbeeld in verband met hun werk, niet kunnen veroorloven om een blauw oog op te lopen maar wel gei'nteresseerd zijn in actieve beoefening van de bokssport, is er nu een oplossing. De Schiedamse boksschool Wim de Haan biedt deze doelgroep het zogenaamde 'rompboksen'. In deze boksvariant komen alle aspecten van het reguliere boksen aan de orde: bokstechniek, conditie- en kracht- training. Het verschil is alleen dat er bij het rompboksen niet op het hoofd gestoten mag worden. TWIRL - De Vlaardingse twirlers Petra van Uffelen, Jolanda van der Sman en Sandra Don zullen op 2 en 3 oktober deelnemen aan de Europese kampioenschappen majorette. Na zich de afgelopen maanden gedegen te hebben voorbereid, zal het drietal niet alleen als trio maar ook solo en als duo aan de wedstrijden deelnemen. Vooral omdat het EK ditmaal in eigen land wordt georganiseerd, zijn de Vlaardingse vrouwen erop gebrand om een goede prestatie neer te zetten. SPORT - Sportverenigingen en individuele sporters uit het Waterwegge- bied worden opgeroepen persberichten, clubbladen, agenda's, etc. te stu- ren naar de sportredactie van de Maaspost. Het adres daarvoor luidt: Post- bus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor, gevestigd aan de Over de Ves- ten 3 in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010) 473 15 89. SCHIEDAM - J. J. Goppel heeft afgelopen vrijdag het Standwer kersconcours op zijn naam ge schreven. De jury prees zijn helde- re wijze van presenteren, zijn ori- ginaliteit en zijn omgang met het publiek. Goppel wist dan ook heel wat groentenschaven aan het voor- bij schuivelende publiek te verko- pen. De tweede prijs ging naar J. Brouwer, de Dokter met de stetho- scoop, die hele verbandpakketten wist te verkopen. Brouwer ver- keerde in een opperbeste stem ming, omdat hij onlangs Neder lands kampioen is geworden. B. van Schaik, de man met de pakjes waarvan niemand wist wat er nu precies in zat, ging naar huis met de derde prijs. Volgend jaar wordt in Schiedam naar alle waarschijnlijkheid de Na- tionale Kampioenschappen Stand- werkers georganiseerd. Het is voor het eerst sinds 1985 dat de kampi oenschappen weer in Schiedam worden gehouden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17