fcrailKfi ing in the new Zakelijk interieur met emotie Ronde vormen, smetteloos wit, helderheid en transparantie Oude ambachten staan aan basis van nieuwe woonvormen Eenvoudia doch luxueus M Oktober Woonmaand: Power: Pleasure: Mmmkr Primitive: Passion: f Een samensmelting van es- thetiek en functionaliteit, een naadloze overgang tus- sen no-nonsense architec- tuur en een sober vormge- geven luxueus interieur. De bewoners hebben een druk bestaan. Een eerste vereiste is dat het huis praktisch en gebruikersvriendelijk moet zijn. Het moet een plek zijn waar men tot rust kan ko- men na een dag hard wer- ken. Geen opzichtige meu- bels en felle kleuren maar veel rechte lijnen en ingeto- gen kleurgebruik. Duur- zaamheid en kwaliteit zijn vanzelfsprekend, de daar- bijbehorende hogere prijs het gevolg. Dit wordt weer gecompenseerd door de lan- gere levensduur (duurkoop is goedkoop). Een herwaardering van hand- werk, waarbij structuur, na- tuurlijke materialen en kleu ren centraal staan. Het woon- thema 'Primitive' haakt in op de trend van onthaasting en meditatie. De ruimtes in huis worden niet alleen gevuld met materiele zaken maar ook juist opengehouden voor geestelijke groei en om letter- lijk en figuurlijk bewegings- vrijheid te hebben. Om in de modeme samenleving te overleven vinden we rust en energie door te genieten van ambachtelijk vervaardigde meubels. Oude technieken worden gebruikt om nieuwe vormen te creeren. Status- symbolen zijn niet van be- lang, het gaat erom dat we ons prettig voelen in het met zorg samengestelde interieur. Natuur, cultuur en ons oer- gevoel zijn de inspiratiebron- nen. Emotionele en spirituele rijkdom in plaats van een overdaad aan geld en bezit- tingen. Het nieuwe klassiek is luxu eus en ruimtelijk, een nos- talgisch verlangen naar ou de normen en waarden in een eenvoudig stijlvol jasje. Inspiratie voor materialen en kleuren komt uit de mo de en dan voornamelijk de Haute Couture. Geen over- dadige decoratie of franje, in plaats daarvan mooie klassieke vormen en belij ningen. Naast echt antiek zien we hedendaagse ont- werpen met klassieke stijl- kenmerken, dit kan varieren van een sierlijk gebogen rugleuning tot een gecapi- tonneerde poef. - a fif Met de slogan 'living in the new millennium' staat de Nationale Woonmaand Oktober 1999 hele- maal in het teken van wonen in de 21ste eeuw. Tijdens deze landelij- ke actiemaand voor de interieur- branche worden er in een groot aantal woonwinkels in de regio Rijnmond promotionele activitei- ten georganiseerd waardoor het woonwinkelen in oktober extra de moeite waarde is. Diezelfde woonwinkels blikken in oktober vast vooruit op de nieuwe eeuw en presenteren daarbij het in- terieur van de nabije toekomst. Voor de woonmode in het jaar 2000 worden de vier woonsferen Passion, Primitive, Pleasure en Po wer gesignaleerd. Het zijn vier op- vallende woonvormen die 21ste eeuw zullen inluiden. De opval- lendste vorm heet 'Passion', die de klassieke eenvoud vertegenwoor- digt. De andere drie, 'Primitive', 'Pleasure' en 'Power' zijn wellicht iets minder in het oog springend, maar volgen Passion niettemin op de voet. Primitive is een nieuwe woonvorm, waarbij oude ambach- ten model hebben gestaan. Met na me voor mensen die van een con- servatief interieur houden, maar toch iets speciaals willen, biedt Primitive uitkomst. Pleasure staat voor strak. Strakke belijningen, ronde vormen, smetteloos wit en transparantheid benadrukken deze trend. Tenslotte laat Power zien dat een zakelijk interieur op een sub- tiele manier emoties kan uitstralen. Op deze pagina kunt u lezen wat voor sferen dit zijn en wat voor ge- volgen ze hebben op ons interieur. Tijdens de Nationale Woonmaand besteden diverse winkels in deze regio alle aandacht aan deze vier trends door middel van sfeerpre- sentaties op de winkelvloer. Verder zullen zij gatis 'postcards' weggeven en na besteding van een x-bedrag krijgt u ook de Huisagen- da 2000 cadeau ter waarde van f28,95. Deze full color agenda be- vat een apart woonmode-katern en elke week een overzicht van alle woonbeurzen en rubrieken met de nieuwste producten op interieurge- bied en u krijgt korting op toe- gangsbewijzen van diverse woon beurzen. De kortingsbonnen be- vinden zich achter in de agenda. De agenda is overigens een uitgave van het Nederlands Perscentrum Wonen. Op de website van Pers centrum Wonen is per oktober een aparte rubriek geopend waarin alle woonwinkels staan vermeld die meedoen aan de Nationale Woon maand Oktober. Daarnaast vindt u op deze website allerlei leuke tips en productnieuwtjes voor in en om het huis. Bijvoorbeeld in de ru briek 'alles over het interieur', waar u voor elke kamer in huis in- spiratie kunt opdoen. Via www.perscentrumwonen.nl komt u op deze kleurrijke website terecht en kunt u ook heel gericht op zoek gaan naar informatie over de woon- en tuinbeurzen in het na- jaar alsmede naar adressen van be- langrijke organisatie binnen de wonenbranche. De inrichting wordt planmatig aangepakt, zoals elk zakelijk pro ject, van eerste voorstel en kos- tenplaatje tot uitvoering met ab solute deadline. Gelukkig zijn in het hedendaags zakendoen crea- tiviteit en emotie ontdekt als sleu- tel tot succes waardoor het Po- wer-interieur zachter en mense- lijk is geworden. De rust van kleurgebruik en vormgeving wordt versterkt door een uitgebalanceerd lichtplan. Een geraffineerde combinatie van dag- en kunstlicht, direct en indirect licht bepalen de ambian ce van de ruimtes. De subtiliteit van de kleuren en materialen komt door de verlichting opti- maal tot zijn recht. Een streven naar perfectie vinden we ook terug in de afwerking van wanden, plafonds en vloeren en de keuze van de gebruikte mate rialen. Glas, RVS, aluminium, beton en stenen tegels die toege- past worden, zijn altijd van de Het Power-interieur: een zakelijk interieur dat emotie mag tonen. meest hoogwaardige kwaliteit. Kamerbreed tapijt en karpetten met een laag geschoren pool ge- ven comfort en een zachte uit- straling aan de vloeren. Lichtge- wicht gordijnstoffen gemaakt van de nieuwste kunststofvezels filteren het licht en lijken bijna vloeibaar in hun beweging. Wit is de hoofdkleur, in al zijn ver- schijningsvormen, van gebroken wit tot warm wit. Het enige wit dat in dit scala niet thuis hoort is het harde spierwit. Nieuwe basis- tinten zijn zacht beige en greige (grijs—beige)Accenten worden gegeven door het subtiel toepas- sen van zachte tinten met metallic glans. De over het algemeen vrij fors uitgevallen meubels hebben een strenge lijnvoering. Door de warme neutrale kleuren en aaiba- re materialen, hebben ze toch een vriendelijke uitstraling. De plaat- sing van de meubels is er een van rechte hoeken, symmetrie en vormherhaling waardoor een rus- tig beeld ontstaat. De toepassing van kunst in dit interieur is sober: een mooi abstract beeld of een in- getogen serie zwart-wit foto's. Op het gebied van keukens en badkamers worden de nieuwste technische ontwikkelingen zicht- baar en onzichtbaar toegepast. Professionele kookunits, slimme opbergsystemen en koelkasten die meer kunnen dan alleen koe- len maken van de keuken een op- timaal functionerende werk- plaats. De badkamer wordt be- halve een plek om het lichaam te reinigen steeds meer een ruimte om tot rust te komen. Badkuipen worden massagebaden, bidets en dubbele wasbakken worden stan- daard toegepast. Omdat we meer kwaliteitstijd in deze natte ruim tes gaan doorbrengen wordt de oppervlakte groter en de positio- nering in het huis prominenter. Geen badkamers meer met alleen maar blinde muren of keukens zonder plek voor een tafel waar vrienden en familie samenko- men. Decoraties en accessoires zijn puur functioneel. Mooi vormge- geven geavanceerde audioappa- ratuur, telefoons, laptops en tele- visie met plasmascherm zijn er ter lering en vermaak van de be woners. Ronde vormen, smetteloos wit, helderheid en transpa rantie zijn het uitgangspunt van het meest vemieuwende interieur van de 21e eeuw, genaamd 'Pleasure'. De grote witheid wordt alleen onder- broken door minimaal ge- bruik van 'electric blue', 'deep purple' en 'metallic'. Harde materialen zoals glas, metaal, formica en allerlei soorten plastics worden toe gepast naast zachte materia len zoals rubber, vilt, de nieuwste kunststoffen en vis cose. Strakke harde lijnen worden afge- wisseld door bijna vloeibare belij ningen en zeer soepele materialen. Meubels zijn flexibel: licht van ge- wicht, verrijdbaar, uit- in- en op- klapbaar, stapelbaar, modulair en multifunctioneel. De opstelling kan daardoor voortdurend veran- derd worden, niets heeft een vaste plek. Dit geldt niet alleen voor de inrichting binnen. De meeste meu bels worden ook gebruikt op ter ras, balkon of in de tuin. De bewo ners van dit futuristische interieur kijken vooruit en houden van ex- perimenteren. Inspiratie halen ze uit de nieuwste films, de hipste bladen en de meest actuele websi tes. Voor ramen en als ruimteverdeler worden lichtgewicht (semi-)trans- parante stoffen opgehangen. Naast ingeweven metaaldraden en grafi- sche patronen zien we ook veel de coraties door middel van inkepin- gen en perforaties. In plaats van in- gestikte plooien, worden de gordij- nen worden zoveel mogelijk strak opgehangen aan gespannen me- taaldraad met een RVS-ring of clipje. Rolgordijnen, horizontale - A Pleasure: een strakke vormgeving en harde materialen. en verticale jaloezieen van metaal of kunststof geven diffuus licht. Kunststof en latex meubelstoffen zijn zelfs transparant of semi-trans- parant waardoor het binnenwerk gedeeltelijk zichtbaar blijft. Deze nieuwe stoffen sluiten als een strak gespannen tweede huid om het meubelstuk heen. Voor banken en ruime fauteuils wordt ook vaak leer toegepast met een metallic of parelmoer afwerking. De vormgeving van dit interieur is futuristisch. Glooiende vormen, de toepassing van de nieuwste materi alen en de laatste ontwikkelingen op het gebied van techniek zorgen voor een vernieuwend, soms zelfs surrealistisch, beeld. Kasten en op- bergruimtes zijn veelal onzichtbaar weggewerkt achter verschuifbare of verdraaibare wanden en matgla- zen panelen zodat er zoveel moge lijk vrije speelruimte blijft voor de bewoners. Vormherhaling en symmetrie vin den we in deze inrichting niet te rug. Elk meubel is een object op zichzelf dat het verdient om vrij in de ruimte te staan. Naast duurdere designmeubelen zien we ook goedkopere massaproducten met hetzelfde hoge niveau van vorm geving. De creatieve bewoners kiezen, in tegenstelling tot vroeger, wel voor kwaliteit. Decoratie is ook hier meestal functioneel; van grappig vormgegeven lampen tot ultra moderne blenders, en van echte kunst tot tweedehands boe- ken en tijdschriften. Primitieve culturen vormen het uit gangspunt in combinatie met he- dendaagse vormgeving en archi- tectuur. Bakstenen muren, beton- nen vloeren en balken vlieringen hoeven niet altijd overdreven afge- werkt te worden, de ruwe basis is vaak een prima ondergrond. Romantiek zit niet in techniek maar in de warmte van een open haard of het baden in een houten tobbe die staat op een natuurstenen We gaan weer meer 'aarden'. Of wel, het leven speeltzich weer dichter bij de grond af. Dat is de woonsfeer Primitive ten voeten uit. vloer. Frisse, gezonde lucht in huis is belangrijk; liever niet door mid- del van airconditioning maar juist door het tegen elkaar openzetten van ramen, het plaatsen van plan- ten en het branden van etherische olien. De vormen en kleuren van de natuur worden naar binnen ge- haald. We keren terug naar het na- tuurlijke ritme van de seizoenen, eten biodynamische producten als de tijd daar rijp voor is: asperges in het voorjaar, aardbeien in de zo- mer, peren in het najaar en kool in de winter. De oorspronkelijke kleuren van materialen zetten de toon: het an- traciet van hardsteen, warm oranje rood hout of het zwart van ebbe- hout, strokleur enzovoorts. Accen ten, het liefst verkregen door na- tuurlijke pigmenten, worden gezet in tomaatrood, mosgroen en zee- blauw. Contrasten zoals licht en donker, hoog en laag, hard en zacht komen veel voor in stoffen en materialen. Structuur is beeldbepalend en ver- dringt dessins in dit thema. Onre- gelmatig en grof geweven stoffen, raffia, vervilte materialen en na- tuurlijke huiden laten zien dat de perfectie in de imperfectie ligt. Het dwangmatige van het gelijkvormi- ge, industriele serieproduct wordt losgelaten. Onaf, onbewerkt, licht beschadigd of ietwat gedeukt zijn een meerwaarde en maken het in terieur leefbaar. Robuust en mas- sief mag weer en is minder kwets- baar dan menig designmeubel. Netachtige, gebreide en gehaakte stoffen doen dienst als gordijn, klamboe of sprei. Na de fusion- keuken, fusion-muziek is het nu tijd voor het fusion-interieur. In een multiculturele samenleving krijgen we invloeden uit alle we- relddelen die samen een Global Ethnic Style vormen. Een gevolg hiervan is dat we weer meer gaan 'aarden', het leven speelt zich weer dichter bij de grond af: lage ban- ken, grote zitkussens en kleden die uitnodigen om erop te gaan liggen. Schalen, bakken, vazen en voor- werpen van keramiek, aardewerk, gekleurd glas, hout en bamboe van overal ter wereld onderstrepen het multiculturele karakter. De vrouw en heer des huizes koesteren de sfeer van Franse landhuizen, oude Engelse clubs en Victoriaanse hotellobby's. De ingetogen smaak en eeuwenoude tradities van adellijke families herleven. Romantisch en fragiel wordt gecombineerd met zwaar en robuust: zachte materialen voor gordijnen en de bekleding van meubels, stoere brede eiken plankenvloeren, een revival van figuratief gedecoreerd behang waar eenvoudige zware houten kasten tegenaan staan. Het kleurenscala in dit interieur bestaat uit bestorven tinten die verbleekt lijken te zijn door de zon en door ouderdom: vergrijs- de pastels, zacht roze en lila in combinatie met mergelgeel en antraciet. Voor de toegepaste stoffen grijpen we ook terug naar het verleden: fluweel, zijde en Passion: klassiek, eenvoudig doch stijlvol en luxueus. gestevend katoen in combinatie met voile, organza en kant.Terug van weggeweest op het gebied van dessinering zijn de figuratie- ve voorstellingen van de 'Toile de Jouy'. Dit zijn stoffen en be hang hedrukt met Lodewijk de IV tafereeltjes, Chinese afbeel- dingen (chinoiserie) of kleine bloemenpatronen. Op transpa- rante voiles zien we ook hele gro te patronen van bloemen, veren, fruit, teksten en tekens. Naast de gedecoreerde stoffen zijn er de meer ingetogen stofbewerkingen. Helemaal nieuw is het ragfijne kant dat als glasgordijn, sprei of als strook ter decoratie op tafel wordt gebruikt. Het geven van een 'dinnerparty' of een 'High Tea' resulteert in sjiek gedekte tafels met zijdedamast tafelkle- den, gesteven servetten, kristal- len glazen, zilveren couverts en porseleinen servies. De afwer king van meubels, gordijnen en vloeren is met oog voor detail uitgevoerd. Biezen en piping ver- sterken de belijningen. Lam brequins en gordijnkoorden ge ven extra aandacht aan de met molton gevoerde gordijnen. Ho ge plinten en dorpels maken de vloeren echt af. Meubels zijn volumineus en te- gelijkertijd verfijnd. De klassieke vormgeving heeft zijn waarde door de eeuwen heen bewezen. De traditionele poef is zo groot dat hij ook als daybed of salonta- fel gebruikt kan worden. Sofa's en fauteuils zijn zacht en comfor- tabel. De stoffering in linnen (of linnen-look), fluweel, zacht kalf- sleer, nubuck of suede, verster- ken het gevoel van tijdloze luxe. Marmer en verschillende soorten natuursteen zijn van oudsher heel geschikt voor tafel- en aanrecht- bladen, wastafels, wanden en vloeren. In navolging van het ge- lakte eiken parket wordt voor een meer trendy, landelijke uitstra ling het vergrijsd gezeept eiken gebruikt. Mahonie-en teakhout is er voor de meer verfijnde meu bels, kasten en lampenvoeten. Daarnaast wordt vuren- en gre- nen hout toegepast voor donker- grijs of vuilwit gebeitste en ge- verfde kasten, bedden en stoelen. Het puntje op de i wordt gezet door antieke accessoires. Dit kunnen erfstukken zijn of met zorg gekozen objecten uit antiek- winkels, van veilingen en rom- melmarkten. Tinnen schalen en kandelaars, breekbaar oud Chi nees porselein, kristallen karaf- fen en 18e en 19e eeuwse schil- derijen zijn slechts enkele voor- beelden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 19