™3 'Deze mensen worden vaak van het kastje naar de muur gestuurd' 'Eigenlijk werkte alles mee tot zondagavond kwart over negen' Deze week onbeperkt spare-ribs eten voor maar Voor de computer: 48 speed CD-Romspeler Computersysteem vanak USB Webcam: 105,- 1198,- 155,- 4 koopavonden! Trots op deze stad... msssm Don't miss the boat MaasposT Project Laatste Kans voorkomt huisuitzetting door huurschuld Brandersfeesten trekken 250.000 bezoekers Wil van Dijk en Ria Been Toch prijzen vuurwerk Presentatie extra lekker en voordellg I leu! langsl Openbare plakborden lijken ver weg Woensdag 29 September 1999 xq52 WEEKBLADEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Willem X. heeft enkele jaren geleden zijn vrouw verloren. Sinds die tijd is hij gaan drinken. Door dat drinken is hij zijn werk kwijtgeraakt. Willems leven is na zijn 50ste bergaf- waarts gegaan; echte vrien- den of familie ziet hij niet meer, alleen maar zijn drin- kebroeders. Zijn vrouw re- gelde de centjes en hij kan er niet mee omgaan. De brie- ven stapelen zich op van schuldeisers. Een schuldei- ser is huisbaas Woonplus en die dreigt na maanden huur schuld met huisuitzetting als hij niet voor volgende maand betaalt. Willem weet van niks: hij maakt de post amper meer open. Over twee weken word Willem door politie en deurwaarder zijn huurhuis uitgezet. Tot een mevrouw aanbelt die zegt van Project de Laatste Kans te zijn. J|l> s"^ 6 IHH Mwi Leningen, rood staan: het kan ervoor zorgen dat ye opeens de'huur niet meer kan betalen. Foto Roger van der Kraan Zwerven Ook het klassieke genre ontbrak niet op het TalentenGala. Hier wordt het vertegenwoordigd door drie studentes van het COnservatorium. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 2 oktober verzorgd door zo'n 120 zangers en zangeressen uit Krimpen aan de IJssel en omstre- ken. Onder leiding van dirigent Cees Brouwer wordt een be- kend repertoire gezongen. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Rommelmarkt Rommelmarkt Gospelsound Klussen Kledingbeurs Lectuurkraam Van dandardai 31 sajrttmber t/m dondtfdaa 7 oktober Bij D0K 99 kom je terecht in de gezellige havensfeer van de dertiger jaren. Smakelijke grill-keuken en grote bar. GRILLCAFE BAR BOWLING Vlaardingen - Anna van Saksenweg 1 Telefoon (010) 474 07 74 - Fax (010) 474 01 49 Klein Informatica Van Swindenstraat 55b Schiedam Dins-woens- dag van 10-20 uur don- vrijdag van 10-21 uur Zaterdag 10 tot 17 uur Tel. 010-2733208 De leerkrachten Wil van Dijk en Ria Been van basisschooi De Mare waren duidelijk in hun eisen. 'We gaan alleen met onze hoedjes op de foto als we er samen op mogen'. Nou vooruit dan maar. Wie zijn wij om dat te weigeren. Al vijf jaar doet deze Vreewijkse school mee met het Opzoomeren. Tot groot plezier van zowel de leerkrachten als de schoolkinderen. Been: 'leder jaar is er wel weer een enthousiaste groep die wil meedoen.' Nu al kijkt het tweetal uit naar de GOLIL AfOft££JV.'-parade op zaterdag 20 novem- ber door de binnenstad van Rotterdam. Van Dijk: 'Al is het alleen maar om te laten zien dat we trots zijn op deze stad.' Hun hoedjes zetten zij dan ook weer op. GOLIL MOmNIPAMDL Op zaterdag 20 november nemen 1000-den Rotterdammers deel aan de GOUl MORStNI-parade, het sluitstuk van de Opzoomercampagne 1999. Rotterdammers van allerlei culturen en generaties zullen elkaar groeten. Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. C.A. Phi- lipse. 17.00 uur. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.M. van de Vegt. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. van Kam- pen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.M. van de Vegt. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds N. de Fockert. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. M. Janssens. Aanvang: 16.30 uur, ds. K. Holwerda. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgan- ger K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, K. Veltman. Zondag 11.00 uur, euch.viering, L. Retnmers- waal. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolensiaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en sartienzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur eu- charistieviering. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Vr. 11 juni, 08.30 uur: euch. viering, 19.00 uur: euch. vie- ring. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. D. Koster. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, maj. en mevrouw W. Ver- schoor. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. Aanvang 10.00 en 17.00 uur, ds N. v. d. Want. Wo. 19.45 uur, ds N. v. d Want. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE; R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen GHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Door Frank Willemse Willem is een van de clienten van het project 'kansbiedende hulp aan huurders', twee jaar geleden opgezet door gemeente en hulp- verleners en woningstichting. Willem wordt als voorbeeld ge- noemd, natuurlijk is zijn naam verzonnen, door de projectleid- ster Lily Molenaar. Willem is een succesvol voorbeeld van iemand die na twee jaar hard werken er weer bovenop is gekomen. Hoe? Door met de Laatste Kans een contract af te sluiten op voor- waarde dat hij hulpverlening ac- cepteert, geen overlast meer ver- oorzaakt en de huurachterstand afbetaalt. Een lange weg van twee jaar zal volgen met vele hulpverlenende instanties als: het CAD -tegen al cohol verlaving-enviaPS-preject Schuldhulpverlening- en via Werk en Scholing doet Willem nu vrijwilligerswerk. Na twee jaar afspraken maken en nako- men is Willem weer iemand die met zelfvertrouwen door het le ven gaat. Nu zonder schulden en weer met echte vrienden. In een nieuwe woning, want door zijn overlastgevend gedrag was het beter om een ander huisje bij de woningstichting te huren. Afgelopen donderdagavond ver- dedigde Lily Molenaar -case ma nager bij Maatschappelijke 1 IV. OVERUSE BETALINGSVERPLICHTINGEN VAN HUURDER. Beftalve de In artikei III genoemde huurprijs diem an tjij voofuitbetalinp aan verhuwster aan hat door buurder aan varhuurstsr a, v«rvaJfor*; b< kmtm c. mm sec***4* t 1 i,u' bt rai U vp0i^ in vm op hi*rn^mm9n «*l v«n Avur uv b„ w iv&vn *8" w -xaiui m i. a**"**! <1 V MUMOTUb i *'rr Dienstverlening Nieuwe water- weg- 'haar' project tegenover ge- meenteraadsleden. In de Com- missie voor Sociale Zaken, die na twee jaar wilde weten hoe het met het gesubsidieerde project ging. Waar de commissieleden kriti- sche vragen stelden over aantal clienten (20 a 25 per jaar) en suc- ces van de hulp, stelde Lily Mole naar vast dat zonder dit project het de instanties nog meer geld zou kosten. Dit project is een proef en zij pleitte ervoor om volgend jaar het project vast of structureel te ma ken. Met als argument dat deze mensen anders van de ene instan ce naar de andere hulpverlener gaan zwerven. Wie dit betaalt, de woningstichting of gemeente of rijksoverheid, is minder haar zorg: als het project maar voort kan gaan. Voor Willem en andere sociaal zwakkeren, die volgens haar: „Vaak (goedbedoeld) van het kastje naar de muur worden gestuurd." De reden voor het project is dat het te vaak voorkomt dat mensen van de ene naar de andere hulp verlener wordt doorgestuurd. Daarbij weten deze instanties van elkaar niet wat ze precies doen (afstemming) en dat zij elkaar zelfs tegen werken. Bij het pro ject Laatste Kans helpt de stich- ting als het overkoepelend loket bij mensen die worden aange- meld bij huurproblemen. Wo ningstichting Woonplus meldt aan het project hoeveel en welke huurders de huur niet meer beta len. Vroeger werden huurders met huurschuld of die overlast gaven er zonder pardon uitgezet. Nu probeert de hulpverleners na te gaan waarom de huurder zijn vaste lasten niet wil. of kan beta len. Een analyse wordt gemaakt van alle schulden en problemen en in overleg met andere hulver- lenende instanties een aanvals- plan gemaakt. Essentieel hierbij is dat de client verplicht is zich aan het gesloten contract te hou- den. Toch vertelt Lily Molenaar dat niet alle gevallen zo goed aflopen als dat voorbeeld van Willem. Neem nu het geval van het jonge gezin. Vader werkt onregelmatig in de steigerbouw en heeft vaak conflicten op het werk en thuis. Hij regelt de financien maar heeft daar eigenlijk geen kaas van ge- geten. Ook de vrouw heeft psy- chische problemen; zij is gokver- slaafd en kan haar kinderen niet goed opvoeden. Die kinderen zijn druk en worden vaak van school gestuurd. Er komen veel klachten binnen van de buren wegens ge- luidsoverlast. Via de huisbaas Woonplus wordt de Laatste Kans ingeschakeld. Na analyse van de problemen blijkt dat het onregel matig inkomen van pa een eerste struikelblok te zijn. Bij een 'vas te' uitkering komt het gezin wel in aanmerking voor schuldhulp maar nu niet. Daamaast krijgt de vrouw krijgt hulp van de Riagg - voor haar psychische problemen en via Game Over wordt de gok- verslaving aangepakt. En voor de kinderen wordt door stichting Jeugdzorg aan een oplossing ge- werkt. Ondanks al deze instanties en de strenge aanpak van de Laatste kans lukt het niet om de afspra ken na te komen. Als na een goed begin de huurschuld weer op- loopt en waarschuwingen niet meer helpen, blijkt huisuitzetting niet te vermijden. Jammer zegt Lily Molenaar maar blijkbaar kunnen of willen deze mensen niet geholpen worden. Wat gebeurde er met het gezin? Vaak verdwijnen deze naar fami lie of kennissen in een andere stad. En soms gaan zij een zwer- vend bestaan leven. Het project kansbiedende hulp aan huurders beoogt te voorko- men dat dit soort huurders uit hun huis worden gezet en probeert herhuisvesting mogelijk te maken voor mensen die op straat komen te staan. Nu maar hopen voor Lily en haar clienten dat de subsidie in februari 2000 door de gemeente en woningstichting structureel wordt. Door Karin van der Knaap SCHIEDAM - Niet het weer, maar de weersverwachting heeft de Brandersfeesten de afgelopen week parten gespeeld. De orga- nisatie vermoedt dat evenemen- ten als de Zondagsmarkt, Pasar Asia en TalentenGala veel meer toeschouwers hadden kunnen trekken als de voorspellingen niet zo bar en boos waren ge- weest. Nu bleef de teller steken op 250.000, ruim 50.000 bezoe kers minder dan vorig jaar. Het afsluitende vuurwerk vanaf het Stadserf, waarvoor zich naar schatting 20.000 mensen hadden verzameld, moest op het laatste moment worden afgeblazen van- wege een te harde wind. „Een flinke tegenvaller", meent Jan Oeij Koen Loen van de Stich ting Brandersfeesten. „Het was voor het eerst sinds vijftien jaar dat het vuurwerk moest worden afge- last, maar het kon gewoonweg niet anders. We hadden afgesproken een paar knallers als proef de lucht in te schieten en dat waren af- zwaaiers. Met windkracht zes tot zeven bleek het onverantwoord het vuurwerk door te laten gaan, voor- al omdat er woningen aan het Stad serf zijn." Met een niet echt goed werkend 'politie-ding', zoals Oeij het zelf noemt, heeft hij de omstan- ders nog geprobeerd duidelijk te maken wat er aan de hand was. Op veel begrip kon hij overigens niet rekenen. „Die mensen waren na tuurlijk teleurgesteld, maar over sommige opmerkingen die er dan worden gemaakt zal ik het maar niet hebben. Soms echt gemeen, alsof je zoiets expres aflast. Maar de veiligheid staat echt voorop hoor. Het was jammer, want tot zondagavond kwart over negen liepen de Brandersfeesten eigenlijk gesmeerd." Nou ja, een aantal kinderziektes heeft ook Oeij wel kunnen ontdek- ken in de nieuwe onderdelen. De belangstelling", memoreert Oeij. „De activiteiten daar hadden een hoog oma-en-opa-gehalte en dat is wat we bij de Brandersfeesten toch zoeken. En het TalentenGala was ook bijzonder geslaagd met een eerlijke jury en een plaatsje in het voorprogramma van het Staatslot op Locatie voor de nummers den, twee en drie. Ik zal niet beweren dat het waanzinnig druk was, maar het onderdeel heeft zeker poten- tie." Ook de voorzitter van de Stichting Brandersfeesten, Ruud Pillard, is over het algemeen best tevreden over de zestiende Brandersfeesten. „Er waren zeker minder bezoekers dan vorig jaar, maar toen was het ook wel heel mooi weer. Nu zat er toch meer dreiging in. En de Gon- delvaart was natuurlijk jaarlijks goed voor zeg 40.000 bezoekers. Die hebben we dit jaar sowieso ge- mist." Pillard is van plan om op korte termijn al de koppen bij el kaar te steken voor een terugkeer van de Gondelvaart in 2000. „We zullen daarvoor buiten de stad moeten zoeken naar schippers die het evenement willen dragen, want in Schiedam zelf lukt dat niet meer." SCHIEDAM - Omdat aan het vuurwerk een wedstrijd ver- bonden was, waarvoor de Co ca Cola prijzen beschikbaar heeft gesteld, is nu besloten uit de bak met inzenders toch een aantal prijswinnaars te trekken. Natuurlijk wordt er niet gekeken wie het goede antwoord op de vraag: 'hoe lang duurt het vuurwerk' heeft ingevuld. De prijswinnaars krijgen binnenkort bericht. SCHIEDAM - Het Emancipatie Centrum organiseert vanaf 9 okto- ber een cursus 'Presentatie en stem'. De cursus is bedoeld voor vrouwen die hun persobnlijke stijl willen ontwikkelen.. Er zijn drie bijeenkomsten op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en de kosten zijn fl. 210,- (incl. reader). Aan- melden bij Het Gebouw, tel. 473 45 45. i1>Lj-i r"*\. SCHIEDAM - In de Magnalia Dei Kerk vindt woensdag 6 oktober de jaarlijkse rommelmarkt plaats. De rommelmarkt is geopend van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De kerk is te vinden aan de Albardastraat 67. Voor meer informatie: 426 94 45 of 470 09 82. SCHIEDAM - Recreatievereni- ging Beneluxflat organiseert zon dag 10 oktober een rommelmarkt op de bovenste verdieping aan het Chopinplein. Belangstellenden moeten de tweede ingang nemen. Toegang is gratis, aanvang is 13.00 uur. SCHIEDAM - In de Dorpskerk wordt zaterdag 3 oktober de eerste Gospelsoundavbnd georganiseerd. Deze avond is het de beurt aan Ce lebrate, een koor dat al eerder heeft opgetreden en nu met een nieuw programma komt. Het optreden begint om 19.00 uur en duurt on- geveer een uur. De toegang is gra tis. SCHIEDAM - Het Emancipatie Centrum organiseert vanaf 5 okto ber een cursus Klussen in en om het huis in Het Gebouw aan het Broersveld. In deze cursus worden vaardigheden geleerd op het ge- bied van gereedschap, elektra, sa- nitair en behangen. Er wordt les gegeven op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur en woensdag van 09.15 tot 11.15 uur, kosten zijn fl. 75. Voor meer info en aanmelden: 473 45 45. SCHIEDAM - Speel-o-theek IK- KIE aan het Bospad 1 organiseert binnenkort weer een kinderkle- dingbeurs voor gedragen herfst- en winterkleding. Het inleveren van kleding is mogelijk tijdens de ope- ningstijden van de speel-o-theek vanaf donderdag 30 September. De verkoop vindt donderdagavond 7 oktober van 19.00 tot 22.30 uur en vrijdag 8 oktober van 09.00 tot 15.00 uur plaats. Voor meer infor matie of een inschrijfformulier: Gabrielle Schoenmakers, tel. 435 62 13 of Christie van Dijk, tel. 471 69 34. SCHIEDAM - Ter hoogte van de Grote Kerk is met ingang van za terdag 2 oktober en voortaan in principe iedere eerste zaterdag van de maand een kraam met allerlei gratis te verkrijgen folders te vin den. Ook zijn er Bijbels, Bijbelge- deelten en andere lectuur. Ook is het mogelijk gratis boeken te lenen die te maken hebben met dit onder- werp. 18, Pasar Asia bijvoorbeeld, die stond opgesteld langs de Rotterdamse- dijk, bleek te weinig bezoekers te trekken doordat het waarschijnlijk toch teveel uit de route lag. Ook zal er inhoudelijk kritisch naar het onderdeel worden gekeken. De sportonderdelen op de zaterdag ziet de organisatie echter als waar- devolle toevoegingen die zich in deze eerste editie eigenlijk al be- wezen hebben. „Het voetbal was van een hoog gehalte en trok veel SCHIEDAM- Het blijkt nog niet zo eenvoudig te zijn om de borden waar in verkiezingstijd posters worden geplakt, de rest van de pe- riode te gebruiken als openbare plakgelegenheid. M. Siljde (PvdA) had hier in een eerdere vergadering voor gepleit omdat illegaal geplak- te posters 'zo schurftig' staan. Kennelijk bestaat er een behoefte om mededelingen in de stad op te plakken, opperde hij, laten we dan ook de openbare plakborden maar uitbreiden. Maar, zo antwoordde een ambtenaar afgelopen maandag tijdens de commissievergadering Algemene en Economische Zaken, wil je die borden permanent laten staan, dan zul je toch echt over een bouwvergunning moeten beschik- ken. Daarnaast zal de Welstands- commissie over het idee van per- manente openbare plakborden een uitspraak moeten doen. Bovendien bestaan er afspraken tussen de ge meente en Puplex, een reclame- maatschappij, dat er niet binnen een straal van zoveel meter van zijn reclameuitingen, andere bor den mogen worden geplaatst. Voor deze bijzondere gelegenheid nemen zij natuurlijk een hoed, pet of ander hoofddeksel mee. CoMmk Opzoomtr Mm, 5fhli(1miMdl)K 55a 3011 EE RotMam, telefoon 213105S

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3