'Nieuwbouw St. Jozefschool wordt koste wat het kost gebouwd' 8 G Spor flits MaasposT Vermist en gevonden bij Amivedi Winterklaar maken van de tuin 'Bang van niet' in Dreesplein Hargahoeve haalt hondenuit voile asiels Van de Lezer Winnaars Brandersprijzen in het zonnetje gezet SCHIEDAM - De veel te grote kop lijkt wel op het verkeerde lijf gemonteerd. Rick is een jonge Sint Ber nard met een ontzettend ma- ger lang lichaam en een vierkante immense kop. Hij is te gast bij dierenasiel De Hargahoeve. Daar zit hij tij dens de Open Dag zaterdag 2 oktober een beetje somber voor zich uit te kijken, de ogen enthousiast oplichtend als hij ziet dat je interesse hebt. Rick is een van de 14 honden en 40 katten die zich afgelopen zaterdag in de warme belangstelling van de bezoekers mocht verheu- gen. En hoewel het aantal bezoekers dat dit jaar het dierenasiel bezocht niet bui- tensporig veel was, is be- heerder Rina Valkhoff niet echt teleurgesteld. KacheL K 20 jaar fietstoerclub Rijnmond Roemenie in plaats van Angola De Ooievaars organiseren fancy-fair Mark Huizinga op jacht naar WK-medaille M>r Schermclinic door Trefpunt Yellow Rainbows in de prijzen Woensdag 6 oktober 1999 xq56 SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermis- te dieren en brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact Voor meer infor- matie over onderstaande dieren: 473 44 15. Vermist 25/09: Rode kater, witte bef, witte kin, witte poten, witte buik, 3 jaar, Albert Cuyp- straat. Kakatoe, wit met kleine witte kuif, de grootte van een grijze roodstaart papagaai, circa 20 jaar, Prof. Aalberslaan. 14/09: Zwart/witte kater, 3 jaar, groene vlooienband met zilverkleurig kokertje, Obrechtstraat. 14/09: Rode kater, witte bef witte sokjes, 17 jaar, doof, Hartmanstraat Vlaardingen. 26/09: Grijs gestreepte kater, vier witte sokjes, witte wan- gen, witte streep links over het gezicht, 15 jaar, Villastraat. Gevonden 22/09: Poes, cypers wit, circa tien jaar, Adm. de Ruyterweg, Hargahoeve. 22/09: Cyperse kat, zwarte rug, rood/bruine vlek op staart. Buys Ballotsingel. 27/09: Bastaard Yorkshire/Ti- betaan, reu, creme/bruin, circa 1 jaar, bruin-blauwe halsband, station Schiedam. Hargahoe ve. 28/09: Kat, cypers wit, Park- weg, Hargahoeve. 28/09: Kat, cypers wit (onder- bijter), Carthesiusstraat, Har gahoeve. SCHIEDAM - De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente organiseert zon- dag 10 oktober een the- mamiddag over het winter klaar maken van de tnin. Naast allerlei natuurlijke adviezen, zijn er ook egel- kasten te koop. De middag start om 13.30 uur in voor- lichtingscentrum 'De Groe ne Raat' aan de Harreweg 19 (Kethel) en zal rond 15.00 uur afgelopen zijn. Deelna- me is gratis. De middag wordt verzorgd door Dick van Leeuwen van de onder- afdeling Natuurontwikke ling. Aan de hand van een rondleiding door de twaalf natuurlijke tuinen die naast het voorlichtingscentrum liggen, behandeld Van Leeuwen verschillende win- terse voorbereidingen zoals snoeien, maaien, bladeren opruimen, grondbewerking en planten scheuren. Een natuurlijke tuin is erg aan- trekkeiijk voor overwinte- rende dieren. Zo geven egels de voorkeur aan een tuin waar bladeren mogen blij- ven liggen en waar ze ge- makkelijk kunnen schuiien of wegkruipen. Omstreeks oktober/november gaan egels op zoek naar een ge- schikte overwinterings- plaats. Een egelkast in de tuin zal zeker snel opgezocht worden. Voor informatie over de themamiddag kan de Groentelefoon worden gebeld, tel. 246 55 22. Via dit nummer kan ook een egel kast worden besteld. SCHIEDAM - In wijkcen- trum Dreesplein is vrijdag 8 oktober weer een nieuwe productie van het Rotter- dams Wijktheater te bekij- ken. De voorstelling heet 'Bang van niet' en is ge- maakt met cursisten van de Stichting Basiseducatie en buurtbewoners in Hoog- vliet In 'Bang van niet' wer- ken zeven vrouwen, afkom- stig uit Turkije, de Antillen, Equador, Eritreia en Soma- lie, samen met een Neder- landse journaliste aan een tv-documentaire. Zij vertel- len over hun vaderland, de komst naar Nederland en het nieuwe, vreemde leven hier. Ondanks alle verschil- len in achtergrond, zien de vrouwen veel overeenkom- sten. Er wordt veel herkend, geiachen en gezongen. De documentaire zou een suc- ces kunnen worden, alleen... de vrouw uit Somalie zwijgt. 'Bang van niet' gaat over achterlaten, veranderen, aanpassen en heimwee naar wat onbereikbaar is gewor- den. Na de voorstelling is er gelegenheid om met mede- werkers van het wijkthea ter, het vluchtelingenwerk en SWS Nieuwland na te praten. De voorstelling be- gint om 20.30 uur en kost 11. 4,- inclusief een consumptie. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de administratie van wijkcentrum Dreesplein, tel. 473 86 71. IMMiaiHailiHiM Vooral 'gasten' in de hokken tijdens Open Dag Door Monique Siemsen „Als je bedenkt wat voor lelijk weer het is, valt het me nog mee hoeveel mensen zijn komen kij ken." In de smalle gangetjes in en om De Hargahoeve is op zater dag in ieder geval helemaal niets te merken van een eventueel te- genvallende opkomst. Massaal wurmt dierenminnend Schiedam en omstreken zich langs de kat ten- en hondenhokken. In de 'badkamer' wordt gedemon- streerd hoe huisdier lief niet al leen mooi en goed getrimd kan worden, ook een bad blijkt zo nu en dan geen overbodige luxe, zo als de viervoeter toont die hevig schuimend onder handen wordt genomen door de demonstratrice. Als de plannen en de tekeningen voor de toekomstige Hargahoeve aan de muur bekeken zijn en men zich heeft laten vertellen over de aanschaf van een huisdier is me- nig bezoeker ook niet te beroerd om geld in de bus van de dieren- bescherming te gooien. Sterker nog, het lijkt erop of Valkhoff juist te kampen heeft met een te- veel aan belangstelling. Tot ver na drieen, als de Open De honden en katten van de Hargahoeve konden zaterdag rekenen op warme belangstelling. Het was niet zo druk als in voorgaande jaren, maar gezien het 'nare weer' mocht het asiel niet mopperen. Foto Roger van der Kraa Dag al afgelopen is, lopen gezin- netjes nog langs de afzetting, het feit negerend dat dit betekent dat De Hargahoeve eigenlijk al ge- sloten is. Snel weggestuurd wor den de mensen toch niet. Het is de handreiking die Valkhoff doet omdat zij niet op zondag. zoals de meeste asiels wel doen, ook open is. „Het is zoveel stress voor de dieren, dat we toch maar hebben besloten het niet te doen. Op een normale dag worden bijvoorbeeld de honden ook een aantal keren uitgelaten en dat kan niet tijdens een Open Dag. Dat wil ik ze niet nog een dag aandoen", aldus de oprechte dierenliefhebster die al wat jaartjes het asiel bestiert sinds zij 15 jaar geleden begon. Valk hoff is dan ook niet ontevreden over hoe 'de zaken' gaan. „Het is natuurlijk de bedoeling dat er he lemaal geen dieren in de hokken hier zitten, maar zover zijn we he- laas nog niet. Wel al een eind op weg, want een hoop hondenhok ken stonden bij ons leeg! In de periode voor de Open Dag heb ben we zoveel honden kunnen plaatsen, dat we honden uit ande- re asiels, waar het te vol werd, hebben overgenomen. Op die manier zijn de voile asiels uit de brand, de honden en wij ook. Het is een beetje gek als je een Open Dag houdt en je hebt geen honden in je asiel zitten." Met de katten loopt het nog niet storm, maar de asielbeheerder verwacht dat die trend binnenkort inzet. „Je kunt de kalender er meestal wel gelijk op zetten. Als de winter begint en mensen krui- pen op de bank voor de kachel, dan verlangen ze naar dat huise- lijke dat een kat uitstraalt. In de herfst komen de meeste mensen dan ook kijken voor een kat." Een positieve tendens is dat ook Valkhoff het gevoel heeft dat de meeste mensen nu wel doorheb- ben dat een dier niet iets is waar je ondoordacht mee moet omsprin- gen, „Volgens mij begint de op- voeding te werken en krijgen meer mensen respect voor dieren. Dat leid ik af aan het feit dat die ren tegenwoordig vaker worden gebracht dan vroeger, in plaats van achtergelaten onder de meest afschuwlijke situaties." Dat wil zeggen: meestal, maar niet altijd. Nog altijd vinden de medewerkers van de dierenambu- lance honden, katten en vogels in erbarmelijke situaties. „Mis- schien willen ze het afstandsgeld niet betalen, dat wij vragen als mensen hun huisdier komen brengen. Soms denk ik wel eens dat we dat moeten afschaffen. Misschien dat mensen dan wel hun huisdier komen brengen in plaats van ze achter te laten of te doden. We zijn er dus nog niet." Voor wie wel alvast wat wil doen om de dieren en de medewerkers van het asiel te helpen, zou eens in de linnenkasten en op zolder moeten kijken. De Hargahoeve is namelijk heel blij met oude de- kens en handdoeken die zij voor de dieren gebruiken. Geachte heer, mevrouw, Graag wil ik u opmerkzaam ma ken op de al maanden lopende discussie tussen, aan de ene kant de Jozefschool en de Gemeente Schiedam, en aan de andere kant bewoners van de Warande, Schoolstraat en Nassaulaan. Het betreft hier de nieuwbouw van de toekomstige Jozefschool op de lo- catie Nassaulaan/Schoolstraat/ Warande. De kern van de discus sie draait om het feit, dat de school koste wat het kost op deze plek gebouwd moet worden, on danks de te geringe afmetingen van het terrein. Ter informatie: op een bruto vloer- oppervlakte van krap 2700 m2 wil men een school bouwen met 20 lo- kalen plus een aantal lokalen voor de SIKO (Stichting Interstedelijk Katholiek Onderwijs) plus 2 opge- tilde speelplaatsen, dat wil zeggen. ver boven straatniveau. De omwo- nenden maken zich onder meer grote zorgen over een plataan aan de Warandedie vanwege de bouw van deze school dusdanig gesnoeid en gemaltraiteerd moet worden, dat er nauwelijks nog wat van over zal zijn. Ook danzal het restant van de boom de nieuwbouw ver- moedelijk in de weg blijven staan. Het vermoeden bestaat, dat er van- uit wordt gegaan, dat de boom, na deze 'behandeling' door ziekte vanzelf wel zal verdwijnen. Nu spreken wij hier niet over een sim- pel vervangbare boom, maar over de oudste en grootste plataan van Schiedam. Wat mij in deze hele discussie zo bijzonder hindert is, dat naar een aantal alternatieve bouwlocaties nauwelijks is geke- ken. Hier wordt wel heel gemakkelijk een kostbaar stuk natuurlijk erf- goed van Schiedam opgeofferd aan nog meer steen. Ik zou daarom de discussie ook veel breder willen maken, omdat het hier handelt om een stukje natuur, dat van alle Schiedammers is, en dat dus ook alle Schiedammers aangaat. Bo- vendien is deze actie in forse te- genspraak met de algemene ver- melding van bescherming van mo- numentale bomen in het 'Groen- structuurplan' van het Gemeente Schiedam. Schiedam wil zich pro- Een tekening van de locatie waar de nieuwbouw zou moeten komen. fileren als architectuurstad. Hoe is het dan mogelijk, dat in deze fraaie jaren '30 buurt, zo 'n qua architec- tuur detonerend gebouw mag wor den neergezet. Het huidige gebouw van de St. Jozefschool is qua archi- tectuur geheel passend in de omge- ving. Het zou heel jammer zijn als het gebouw zijn oorspronkelijke functie zou verliezen. Zou het geen goede suggestie zijn, om dit ge bouw te sparen en te renoveren, en op de nieuwe locatie een depen- dance te bouwen, veel kleiner van omvang dan het nu geplande ge bouw, die veel beter zou passen in de omgeving? De plataan kan hierbij worden gespaard, sterker nog, hij kan het pronkstuk worden, van een intiem en oogstrelend schoolplein. De school en het plein kunnen op deze manier een waar- dig onderdeel vormen van een uniek stukje Schiedam, waar me- nig bewoner met plezier komt fiet- sen en wandelen. Het is een pure noodzaak dat een stad een aantal rustpunten kent. De bewoners van de Warande zijn zich daarvan bewust, en steken geld en tijd in, om hun panden en voortuinen in harmonie met de om geving te laten zijn. Laat de ge meente er dan alstublieft voor zor gen, dat die omgeving ook een stukje Schiedam blijft, waar iedere inwoner trots op kan zijn. De heer Meere heeft mij op mijn verzoek in- gelicht over de geluidabsorberen- de maatregelen, die hij in zijn be- stek heeft opgenomen. Ik had hem ook verzocht mij het verslag toe te sturen van het akoestisch onder- zoek. Dit onderzoek had hij toegezegd tijdens een bespreking d.d. 6 janu- ari 1999 met de heren A. Wieg- man, Th. van Delden, H.J. Wou- ters, W. van Es, C.H. Slechte en R.P.J. Meere. Tot dusver heb ik dit verslag niet ontvangen. Tijdens de vergadering van 26 maart 1999 van de school/gemeente met de omwonenden heeft de heer Dobbe- laar, Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Milieu, toegezegd om 'misschien niet direct deze week doch zeker zeer snel' paaltjes op de doorsteken voor voetgangers op de middenberm van de Warande te laten plaatsen. Tot op heden zijn er geen paaltjes geplaatst. Als dit een voorbeeld is hoe de gemeenteamb- tenaren hun beloftes nakomen, kan ik in hun toezeggingen weinig ver- trouwen hebben. Gezien het bo- venstaande teken ik bezwaar aan tegen de voorgenomen bouw van de nieuwe St. Jozefschool. Mw. Stolker-Bolsius, Warande TOERFIETSEN - '7c Rijnmond, de club van fietsers, dat is tc Rijnmond fijn de natuur in waar we zo genieten van wei en vlieten en waterkant jaja tc Rijnmond, de frisse lucht in en dan steeds bewegen je komt vanzelf andere fietsers tegen, je ziet ze door het hele land Dit refrein van het clublied van toerclub Rijnmond zal aankomende zon dag 10 oktober naar verwachting enkele malen uit voile borst worden ge zongen. De Schiedamse vereniging voor wielrijders met de lange adem, viert op deze datum een dag lang feest in het kader van het 20-jarig jubile- um. Op het programma mag natuurlijk een fietstocht niet ontbreken. Deze ver- rassingstocht heeft een lengte van ongeveer 100 kilometer en wordt hal- verwege opgeluisterd met een appetijtelijke lunch. Eenmaal terug van het 'bewegen in de frisse lucht' wordt de leden, als voorafje van een feestelij- ke avond, een jubileumdiner aangeboden. HANDB AL - Het deelnemersveld van het Fair Play Hollandtoernooi heeft onlangs een wijziging ondergaan. Om 'praktische' redenen is het damesr handbalteam van Angola uit het toernooi genomen. De Afrikaanse ploeg zal worden vervangen door het nationale team van Roemenie. De Roemeense handbalsters komen van woensdag 20 tot zondag 24 okto ber uit tegen China, Polen, Rusland, Spanje en Nederland. Het toernooi dat in de Schiedamse Margriethal wordt afgewerkt, geldt als laatste grote krachtmeting voor de wereldkampioenschappen. Vijf van de zes deelne- mers aan het Hollandtoernooi hebben zich geplaatst voor het WK dat van- af eind november in Noorwegen en Denemarken wordt gehouden. SPORT - Invalidensportvereniging De Ooievaars organiseert zaterdag 16 oktober een fancy-fair. De Schiedamse sportclub heeft de afgelopen pe riode reeds veel verkoopwaar voor deze rommelmarkt weten te verzame- len. Er kan echter nog altijd meer bij en daarom vragen De Ooievaars of er nog mensen zijn die spullen voor de fancy-fair willen afstaan. Even bellen naar (010) 426 90 23 is daarvoor het juiste recept. De vrijwilligers van de club komen dan voorrijden om de artikelen op te halen. De fancy-fair vindt plaats in het clubgebouw aan de Westmolenstraat 26 in Schiedam. De deuren zijn van 9.00 tot minimaal 16.00 uur geopend. Het entree bedraagt e£n gulden. Bij dit bedrag is een gratis kopje koffie in- begrepen. JUDO - Mark Huizinga is inmiddels drievoudig Europees kampioen. Daarnaast wist de Vlaardingse judoka tijdens de Olympische Spelen van Atlanta een bronzen medaille in de wacht te slepen. Op deze uitgebreide erelijst ontbreekt merkwaardig genoeg nog een podiumplaats op een we- reldkampioenschap. Aankomend weekeinde krijgt Huizinga een nieuwe kans die open plek in zijn prijzenkast op te vullen. Het WK-judo vindt van 7 tot en met 10 oktober plaats in Birmingham. Na een goede voorberei- ding en met onlangs nog een tweede plaats op een sterk bezet internatio- naal toernooi, lijkt Mark Huizinga in de juiste te vorm te steken om in Groot Brittannie eremetaal af te dwingen. De judoka daar vol zelfvertrou- wen naar uit. „Op voorgaande wereldkampioenschappen heeft het alle- maal niet echt meegezeten. Ik zal daarom pas tevreden zijn als ik met een medaille naar Vlaardingen terugkeer." SCHERMEN - Schermvereniging Trefpunt organiseert op zondag 6 no vember een schermclinic. Schermleraar Ab de Jong begeleid deze demon- stratietraining. De Jong zal proberen om de deelnemers in vier uur tijd de basisbeginselen van de schermsport bij te brengen. Tijdens de clinic die om 10.00 uur begint, wordt geschermd met zowel het degen als het sabel. De kosten van de geheel verzorgde clinic bedragen 50 gulden per persoon. Trefpunt stelt voor dat bedrag de wapens, de beschermende kleding en de versnaperingen beschikbaar. Gezien het maximale aantal van vijftien deelnemers is het voor belangstellenden zaak snel te reageren. Inschrijven kan bij Inge Schoonderwoerd, (010) 435 89 03, of Jan Buijsse, (010) 474 47 33. Dit tweetal is eveneens het aanspreekpunt voor aanvullende infor matie. Dat Trefpunt van wanten weet als het om schermen gaat, bewees een drie- mans-equipe van de club onlangs in Roosendaal. Tijdens het Beau Geste- degentoernooi voor teams behaalde het trio een verdienstelijke derde plaats. Teamleden Jeroen van der Velde, Jacques van der Windt en Schie- dammer Mikkel Suijker behaalden een tweede plaats tijdens de poulewed- strijden. In de navolgende kruisfinale werd nipt verloren waardoor een derde plaats voor de Trefpunters het hoogst haalbare werd. Die bronzen positie werd vervolgens met enig machtsvertoon in de wacht gesleept door Beau Geste 2 met 8-1 van de mat te prikken. TWIRL - De twirlteams van muziekvereniging Harpe Davids blijven hoge ogen gooien. Tijdens een concours in Maarssenbroek vielen de zoge- noemde 'Yellow Rainbows' tweemaal in de prijzen. De beste prestatie van de Harpe Davids-twirlers kwam op naam van het B-team. Deze door Charlotte de Jong begeleide ploeg behaalde in de derde divisie een eerste plaats. Het C-team van de Schiedamse vereniging sprokkelde vervolgens, met hun uitvoering op muziek, voldoende punten bij elkaar om in de eind- rangschikking van de jeugddivisie als tweede te eindigen. SCHIEDAM - Bij Heineken zijn vorige week verschillende prijzen uitgereikt in het kader van de zes- tiende Brandersfeesten. De waar- debon van fl. 999,-, te besteden bij Chris Coppens, werd gewonnen door Monique van Eijk uit Schie dam. De Sativar-ring ter waarde van fl. 995,- bleef ook in Schiedam en werd gewonnen door Diana Hoogerboordstam. De winnaar van de Coca Cola-wedstrijd werd Tamara Kuiters. Zij mag naar het Efteling-hotel. Natuurlijk had zij niet het juiste antwoord gegeven op de vraag 'hoe lang duurt het vuurwerk' omdat dit vlak voor het zou beginnen werd afgelast. Uit de inzendingen was toch een winnaar getrokken. k

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 11