Sani-Dump Fantasievloerleuk Tweede huis in opmars LAGERWAARD voor kinderkamer T t hinnpn tp halpri Luchtigetafels Zitten op Pluto en Snoopy Q tegen bodemprijzen! De kracht van de eenvoud Wintertuin mooi met bontbiadig groen Uesign van den heuvel verlichting 1000 m2 sanitairshowroom volgens nieuw concept! Maakt u reclame voor ons, dan belonen wij dit deze vier aktiedagen met een extra korting van 5% op onze toch al lage prijzen! Kom langs en vraag naar de voorwaarden bij onze verkopers. Zondag a.s. geopend van 11.00 tot 17.00 uur! <512? Sphinx ucnsara GROHE [HuPPg Villeroy&Boch SANI-DUMP AKTIEPRIJS Villeroy Boch Type Magnum b.u.: wastafelcombinatie met syc en Grohe Sentosa wastafelkraan, wanddoset-combinatie ind. Geberit inbouwreservoir, hoekbad met douchegedeeite afm. 145x145cm ind. Huppe badklapwand, Grohe 1000 badthermostaatkraan met Grohe glijstangset. nu»nnr Adviesprijs 6735,- 399J,m Adverteren? Tel: 010 - 4004 264 MOND- OP-MOND RECLAME AKTIE** Een tweede huis in het bui- tenland. Dat heel wat Neder- landers daar zin in hebben, bleek uit de grote belangstel- ling voor de beurs Immo In ternational, die onlangs in Houten is gehouden. Er kwa- men meer dan 5000 serieuze bezoekers. De organisator spreekt van een 'booming business'. 9.0W7.00 Parallelweg 9.00-21.00 Sanitair (Samen met Ikea Sliedrecht.) Sani-'Dum Leemansstrdi - Papendrecht A15 Gorinchem - A-merken sanitair tegen bodemprijzen JL Leemansstraat 13 Sliedrecht Tel. 0184-411809 (Industrieterrein bij Ikea) Sani-Dump altijd de goedkoopste! Grohe Adviesprijs 359,- Douchethermostaat nu type 1000 Met Desso Bouquette zijn leuke effecten te bereiken op de kinderkamervloer. LAATSTE 4 DAGEN: Gelderlond is een goed voorbeeld van 'de kracht van de eenvoud' Veel bekende designers 'tekenen' letterlijk en figuurlijk voor deze eigen sfijl. De banken en fauteuils worden geroemd om de afneembare bekleding en verscheidenheid aan stoffen en kleuren. Gelderland maakt gebruik van de beste materialen, een tijdloos ontwerp en moderne dessins. Voor Lagerwaard Design zijn dit voldoende redenen om Gelderland een belangrijke plaats in het assortiment te geven. Kom eens proefzitten onder het genot van een kopje koffie. Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Flennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. Tel: 010-4507466 Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Met vloerbedekkins kan tegen- vloer. Modem tapijt kan boven- I 111 1 1 1 111 i 1 I I Met vloerbedekking kan tegen- woordig steeds meer. Met kant-en- klare inlay'-stukken zijn prachti- ge effecten te bereiken. Vooral in de kinderkamer is daarmee succes verzekerd. Een teddy-beer, een ra ce-auto of een Disney-inleg maken van een eenvoudige vloer een kunstwerkje. Zelfs de meest inge- wikkelde figuren kunnen met be- hulp van een computer tegenwoor- dig haarfijn worden uitgesneden. En niet meer alleen in vinyl: ook met tapijt kan de woninginrichter aan de slag. Tapijt is natuurlijk in een slaapka- mer heerlijk zacht aan de voeten en in de kinderkamer is het heerlijk warm om op te spelen. Kinderen spelen nu eenmaal graag op de vloer. Modem tapijt kan boven dien wel tegen een stootje. Let bij de aanschaf op het etiket: daar staat precies op hoe sterk het tapijt is. Wie een knutselkind heeft, kiest misschien toch liever voor een har- de vloer. Kliederen heeft dan geen paniek tot gevolg. En ook een har- de vloer kan worden opgevrolijkt met borders of inlegstukken. Warme kleuren zijn op het mo ment trendy, ook in de kinderka- mers. Een vloer van fuchsia-roze, geel, oranje of rood geeft direct een heel andere sfeer dan een blau- we of grijze vloer. Gordijnen en behang zijn vaak in bijpassende tinten en dessins verkrijgbaar. In- formeer er eens naar bij de wo ninginrichter. De nieuwe elegante tafellijn van het merk Lundia kenmerkt zich door een metalen framedeel tussen blad en onderstel. Dat geeft een mooi effect, want het tafelblad lijkt te zweven boven de poten. Zowel de poten als het blad hebben bo- vendien een face-lift gehad, waar- door ze modemer ogen. De tafels van Lundia blijven even praktisch als altijd. Sterk en ge- makkelijk uit te breiden. Aan het metalen framedeel kunnen name- lijk heel gemakkelijk twee ver- lengbladen van 50 cm. worden be- vestigd. Dat maakt de tafel in een handomdraai een hele meter lan- ger. De nieuwe tafels worden gepre- senteerd in de Lundia Woonbro- chure 2000. Daarin is natuurlijk nog meer nieuws te vinden. Zoals de wandmeubelen, die nu een extra accentje krijgen door vooruitsprin- gende schappen. Die schappen zijn zo sterk dat ze gemakkelijk kunnen functioneren als efficiente werk- plek. Een oplossing voor kleinbe- huisden. En dan de garderobekasten, altijd een sterk punt bij Lundia. Handige indelingen met ruimte en vakken voor de jassen en mantels, de schoenen en laarzen, handschoe- nen, wanten en paraplu's, die alle- maal bij elkaar vaak voor een hoop rommel in de entree zorgen. Een goed ingedeelde garderobekast maakt een eind aan de onoverzich- telijkheid. Kenmerkend van Lundia is nog al tijd het flexibele bouwsysteem. De vele onderdelen en accessoires, die allemaal bij elkaar passen, kunnen naar wens worden gecombineerd. Zodat er altijd een kast op maat is. Sommige tuinmeubelen zijn zo mooi, dat het jammer L om ze een winter lang in een schuurtje op te bergen. Bovendien zitten ze lek- ker, niet alleen op de warme zo- merdag, maar ook op de lange winteravond. Niet opbergen, maar binnenhalen dus. De nieuwste col- lectie stoelen van Spring Timber bijvoorbeeld. Die zijn het hele jaar mooi en praktisch. Deze nieuwe collectie is onlangs onlangs gespresenteerd op de Spo- ga, de najaarsbeurs in Keulen. Spring Timber trok er de aandacht, ook al omdat het merk met multi- functioneel design kwam. Zoals de Pop-up-table, een strakke lage ta fel, die ook kan worden uitgeklapt tot een luie ligstoel met een rugleu- ning die in verschillende standen kan worden verzet. Het dubbelmeubel is ontworpen voor tuin en serre, maar het is ook bijzonder handig in het interieur. Daar kan zelfs een derde functie bij worden bedacht. Zodra er lo- gees zijn is de tafel zonder aanpas- singen geschikt als logeerbed. Stu- denten en kleine huishoudens kun nen met twee Pop-uppers een zit- bank en tafel neerzetten. s Avonds matrassen er op dan is er een dub- bel bed. De Pop-uptable heeft een warme roodbruine kleur en is ge- maakt van duurzaam Bangkirai- hout. Het meubel kost rond de 650 gulden. Ook de stoelen uit de collecties Treeline 2 en 3 van Spring Timber doen het binnen net zo mooi als buiten. Het zijn ruime stoelen met comfortabele armleuningen en brede zittingen. Het materiaal, Bangkirai hardhout, maakt de fau teuils ook geschikt om buiten te gebruiken. Bijzonder aan deze meubels is de gebogen lijn die door een langdurig precede wordt bereikt. De kleur is warm rood- bruin en die tint blijft behouden met behulp van een speciale onder- houdsolie. Als de meubelen zonder extra onderhoud gewoon in de tuin overwinteren, verkleuren ze lang- zaam naar zilvergrijs. Met zwarte zitkussens krijgen deze stoelen plotseling een Aziatische, licht Ja- panse uitstraling. Nieuw in de collectie is de Scissor- chair. Twee strak gespannen vor- men grijpen in elkaar, als een schaar, en vormen samen een stoel. De hoogte van de zitting is verstel- baar en bepalend voor de stand van de stoel. Alle varianten tussen vrij- wel recht zitten en liggend luieren zijn traploos instelbaar. De letter lijk gespannen onderdelen en sim- pele constructie vormen een boei- end lijnenspel. Meer informatie over Spring Tim ber is te vinden via Internet: www.springtimber.nl. Een dealer- lijst is ook aan te vragen in Twello, via telefoonnummer 0571 -274350. 'Transparant future'. Zo noemt het Belgische merk BCDesign de nieuwste ontwerpen van tafels en stoelen. De stoelen heten Snoopy en Pluto en zijn ontworpen door Matthias Hoffman voor de De Wulf Selection van BCDesign; de tafel Honey is van dezelfde ont- werper. De stoelen hebben allebei dunne metalen pootjes. Dat onderstel is gemaakt van vernikkeld metaal, met de hand opgewreven en be- schermd met een doorzichtige powder coating. Het zitgedeelte is van leer of alcantara, maar er zijn ook nieuwe Italiaanse stoffen met een tastbare oppervlaktestructuur. Het zijn comfortabele stoelen, die mooi staan bij de transparante ta fel, die is gemaakt van metaal met glas. Het ontwerp van deze tafel, Ho ney, is gebaseerd op de ouderwetse tafel-op-schragen, maar hier zijn de schragen van vernikkeld me taal. Het tafelblad is van vijftien millimeter dik helder of gezand- straald glas. De technische details zijn ondanks het glas toch nauwe- lijks zichtbaar, waardoor het ge- heel een minimalistische uitstra ling krijgt. De Scissor-chair: eenvoudige stoel De oplossingen van Lundia: zwevende tafelbladen, handige brede schappen in het wandmeubei. Pluto en Snoopy: comfortabele stoelen. Groenblijvende heesters of planten zijn een absolute must voor elke tuin. Als ze er niet zijn, wordt het een kale boel in de winter. Dat is niet nodig want er is volop keus uit wintergroene planten. Vooral die met bonte bladeren maken het vro- lijk. Maak het af met een paar win- terbloeiende planten, zoals de prachtige winterjasmijn of de ker- stroos. Buxusbollen, taxusstruiken en co- nifeertjes zijn heel geschikt om in potten op het terras of op het bal- kon te zetten. Een aantal bij elkaar in verschillende vormen en groen- tinten geven al gauw een feestelij- ke sfeer. Taxus is in leuke vormen te knippen of geknipt en al te koop. Naast de groenen doen de bontbla- digen het leuk. Aucuba en Euony- mus oftewel kardinaalshoed zijn leuk door hun geelbonte blad. Het zijn beide makkelijke planten. Au cuba past op elk balkon of terras, hij houdt van een beschutte plek in de schaduw. Een ideale plant om donkere hoekjes op te fleuren. De ijzersterke kardinaalshoed is in verschillende tinten grijsgroen, fel- geel en groengeel verkrijgbaar. Tenslotte is er altijd nog de bont- bladige klimop: die doet het hele jaar zijn best, maar valt pas in de winter op. Wie er ook nog bloemen bij wil, komt al gauw uit bij de winterjas mijn. Een topper, die in december al met schattige stervormige gele bloemetjes komt. De slappe takken zijn in elke gewenste vorm te lei- den. En pluk er gerust een winters boeket van! Een andere winterheld is de Helleborus niger, beter be- kend als kerstroos. Met zijn fragie- le witte en groenige bloempjes kan hij de hele winter lang de tuintafel opfleuren. Dan is het al gauw janu- ari en steken de eerste sneeuw- klokjes en winterakonietjes alweer de kop op. Tenminste, als je die bolletjes nu plant. Frankrijk, Spanje en Portugal blij ven het populairst als het gaat om de aanschaf van een tweede huis. In opkomst is Tsjechie, waar de woningprijzen nu nog extreem laag zijn. Bovendien is daar veel aanbod aan onroerend goed, sinds de val van het communisme. Na- deel is dat het juridisch ingewik- keld is om in Tsjechie een huis te kopen; er bestaat een gecompli- ceerde regelgeving. Daarom is het aan te raden bij de aankoop van een woning in Tsjechie advies in te winnen bij kenners. Het Helmond- se bedrijf Commercial Investiga tions bijvoorbeeld heeft zich ge- specialiseerd in onroerend goed- zaken in Tsjechie. Hoe komt het dat zoveel mensen in Nederland toe zijn aan een tweede woning? Het zijn niet alleen miljo- nairs die eraan beginnen; een twee de huis blijkt voor steeds meer mensen toegankelijk te worden. Dat komt door de lage rentestand en de gunstige economische ont- wikkelingen. Mensen die bijvoor beeld geld overhouden na verkoop van hun woning of na een erfenis, besluiten nogal eens deze midde- len in een tweede huis te steken, vanuit de gedachte dat onroerend Nu het op de Nederlandse huizenmarkt zo goed gaat, gaan steeds meer Nederlanders er toe over om een tweede huis te kopen. goed de beste belegging blijft. Wie begint aan een tweede huis en daarvoor een extra hypotheek af- sluit, moet zich wel realiseren dat de hypotheekrente-aftrek voor tweede huizen binnenkort wordt beperkt. Met ingang van 1 januari 2001 is die aftrekbaarheid hele- maal verleden tijd. Aan de andere kant is het wel mogelijk het huis (gedeeltelijk) te verhuren en die huuropbrengst is dan wel onbelast. De aankoop van een huis in het buitenland is overigens niet een- voudig. In elk geval is het aan te raden altijd even te gaan kijken naar de situatie ter plekke en niet iets te kopen vanaf een tekening. Het komt soms voor dat mensen een huis met een tuin kopen, dat uiteindelijk een krot aan een af- grond blijkt te zijn. Daarnaast is het van belang de juri- dische regels in het land van aan koop te verkennen. Het huis moet gekocht worden bij een notaris in dat land, en in veel gevallen moet er overdrachtsbelasting of registra- tierecht betaald worden (Frankrijk, Belgie, Italie). Het is dus bepaald verstandig om de aankoop van een tweede huis in het buitenland te la- ten begeleiden door een deskundi- ge. Sommige Nederlandse make- laars hebben zich gespecialiseerd in de verkoop van onroerend goed in het buitenland. Een grote be- middelaar van buitenlandse pro- jecten is Domi Duca International Real Estate in Culemborg. Overigens doen ook de tweede huizen in Nederland het momen- teel goed. Veel mensen zien het als een goede belegging. Ze kiezen dan veelal voor een bungalow op een fraai vakantiepark. Een bijzonder imposante verschijning met de uitstraling van haute couture. Deze satijnen of voile aandachttrekker met tien lichtpuntjes zal u veel complimentjes opleveren. Verkrijgbaar in een hoogte van 60 en 120 cm. Prijs vanaf: Alexandrium III Lijnbaan Zuidplein Tel. 010- 220 47 09 Tel. 010 - 412 39 50 Tel. 010 - 481 09 42 Je ziet het licht bij Van den Heuvel

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17