Vlaardingse reder met personeel in Artis aan de dis Staatscircus van Moskou komt naar Vlaardingen digTtalefotocamera Stadsgehoorzaal Theater a.d. Schie Theater De Teerstoof MaasposT Bon CORRECT FOTO 1EETAGE VOOR INTERNET GEBRUIK C0MPACTE Z00MCAMERA WERELDSHOW AANBIEDING GRATIS 0NTWIKKELEN EN AFDRUKKEN APS COMPACT CAMERA BERGWEG 110 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.600 Hetstuk van de maand over arbeidsomstandigheden Compleet nieuw programma Canon Woensdag 13 oktober 1999 wx54 5KS SiiSr"** De kuipers aan het werk op 'de plaats'. Zenuwslopende acts met de beste artiesten en slimste dieren bij het Staatscircus van Moskou. ME7\ In de afgelopen maanden trokken de inkopers van Correct de wereld rond en bezochten alle internationale en nationale beurzen. Correct heeft alle afdelingen weer opnieuw ingericht. Kom naar Correct en ontdek de vele aanbiedingen en het nieuwste van het nieuwste op aebied van: beeld, geluid, computers, car efektronica, telecom en software. Deze digitale fotocamera is zeer geschikt voor het maken van foto's voor o.a. internet en/of e-mail doel- einden. De foto's zijn gemakkelijk in uw PC te laden. Voorzien van 2 MB geheugen en ingebouwde flitser. JG9T- JEN0PTIC JD11 DIGITALE VGA FOTOCAMERA CORRECTPRUS De camera is uitgerust met een tweevelds-lichtmeting, een zeer nauwkeurig autofocussysteem en een zoomgei'ntegreerde flitser. Incl. batterij. In metallic uitgevoerd. Afm. 12.6x7.5x4.8 cm. MINOLTA MINOLTA RIVA105EX 38-105 MM ZOOM COMPACT CAMERA Een ultra compacte zoomcamera met uitstekende kwaliteit. Op het overzichtelijk LCDscherm kunt u aflezen hoe de camera ingesteld is. 499T- CORRECTPRUS Bij aankoop van een Fuji of Kodak fotorolletje gratis ontwikkelen en afdrukken. (10x15) BIJ AANKOOP VAN EEN FUJI/ KODAK FILMR0LLETJE CORRECTPRUS 24 0PNAMEN 9.95 ^jFUJIFILM Kodak 360pnamen 14.95 Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag fthh\ profiteren van een superaan- bieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. CANON IXUSL-1 APS COMPACTCAMERA Ultra compacte camera met een uniek autofocus systeem en ingebouwde flitser. Filmgevoeligheid kan worden ingesteld vanaf 25 ISO tot 10000 ISO. Voorzien van registratie mogelijkheid van datum en tijd. Deze camera is zo klein dat u de Ixus altijd bij u draagt en dus geen foto aan uvoorbij gaat. In zwart uitgevoerd. Inclusief tas, film en batterij ALLEENZATERDAG 16 OKTOBER VAN 17.0-18.00 UUR 399r Aft.n CORRECTPRUS I I I I I I J Zetfouten en prijswijzigingen ondervoorbehoud WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur en zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. MaasposT Juffrouw Dotje en juffrouw Lotje Pestkopperij Juffrouw Dotje en juffrouw Lotje zijn al jarenlang naasteburen. Wanneer de beide dames op een dag gezellig samen een spelletje domino spelen, worden zij opgeschrikt door een hoop lawaai. 'Ze zijn aan het verhuizen. Krijgen we nieuwe buren?' Precies tussen de twee huisjes van juffrouw Dotje en juff- frouw lotje zet 'de nieuwe buren' zijn huisje neer. Dat het rare mannetje juist daar komt wonen, wordt niet zomaar geaccepteerd door de twee gegoede vriendinnen. Ze proberen er alles aan te doen om de nieuwe buren te laten vertrekken. Wanneer het mannetje het zat is en besluit weg te gaan, komen juffrouw Dotje en juffrouw Lotje er precies op tijd achter, dat veel plagen niet leuk is en dat je het met zijn drieen heel leuk kunt hebben. Voor vier tot tienjarigen. Woensdag20oktober, aanvang 14.00en 16.00uur, toegangfl. 10,-/fl. 7,50 (jeugd tot vijftien jaarfl. 7,50). Mylene d'Anjou Hemelse Mother Mylene d' Anjou neemt het personage van een zoekende vrou w als uitgangs- punt. Een verdwaalde zangeres op zoek naar de kracht om een belangrijk bericht over te brengen.Een dame met een missie, een waarschuwing, een visioen.Met twee muzikale broeders in haar kielzog is volgens haar de tijd rijp. Het roer moet om. Een muzikale openbaring met een vrouwelijke po wer waar geen mens omheen kan. Het programma schiet heen en weer door de tijd en schiet binnen een minuut van ernst naar humor en weer terug. My lene d'Anjou maakt comedy-theater, theatervoorstellingen die het midden houden tussen muziek en cabaret. Met een verhaal als decor achter prachtige liedjes. Donderdag 21 oktober, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 27,50/fl.25,-. Oscar Siegelaar De Naaktslak Wat valt er te verklappen? dat er een podium is. En op dat podium een piano, een gitaar en een stoel. En een jongen. Tot zover niets nieuws. Tot hij gaat bewegen ('bizar' schreven ze). En zingen ('muzikaal' schreven ze) en piano en gitaar gaat spelen veelzijdig'). Maar vooral praten. Grappen over van alles: lust en liefde, geld en geloof, over vakantie en dieren, dood of levend. Zoalsde weke naaktslak. Langzaamglijdthij zonderdoel. Hij heeftnieteens een huis. Alleen wat sprieten voor gevoel. En hij kan zich niet verweren, daarvoor is hij veel te kleinAan de voorkant slikt hij alles, als het op is ligt er slijm. Vrijdag 22 oktober, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 27,50/fl. 25,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de Stadsgehoorzaal, Schiedamse- weg51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Comedy Train De opzet van een avondje Comedy Train is simpel: vijf stand-up comedians, ingeleid door de master of ceremonies, beklimmen het podoium, slechts bij- gestaan door wat lichtspotjes en een microfoon. Ritmisch en razendsnel spe len ze in op de reacties uit het publiek. Overgewaaid uit Amerika vormde dit fenomeen het startpunt voor cabaretiers als Hans Teeuwen, Theo Maassen en Lenette van DongenDe motor achter Comedy train is Raoul Heertje. Hij zette in 1990 een stand-up comedy-circuit op en begon de Amsterdamse co- medyclub toomler. in 1995 ontving Comedy train de Pall Mall Export Prijs als bekroning voor durf en originaliteit. Dinsdag 19 oktober, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 25,50/fl. 23,-. Els de Schepper De Witte Negerin Na het succes van Konijnen, Schoenen en de Schepper, Vlaamse zeep en Aaibaarheidsfactor nr. 7 komt de Vlaamse cabaretiere Els de Schepper met haar vierde theater-cabaret-programma: De Witte Negerin. Een onweer- staanbare voorstelling met brutale humor, schitterende liedjes en een hilari- sche verhaallijn. Verveling krijgt geen kans in dit gevecht tussen gevoel en rede. Of zoals ze zelf zegt: ,,Ikben de witte negerin, ik zing de ziel uit mijn lijf en dat wil ik met u delen. Woensdag 20 oktober, aanvang 20.15 uur, toegang eerste rangfl. 27,50/fl. 25, tweede rangfl. 22,50/fl. 20,-. Jeans 9 The Miracle Toen Jeans in 1987 met een nieuwe theaterformule kwam, durfde niemand te voorspellen dat zij hiermee de eeu wisseling ouden halenMaar dat gaat nu toch gebeurenMet de ene succesvolle show na de andere en met meer dan 1000 voorstellingen is Jeans nog steeds een absolute topper in de nederland- se theaterwereld. En jeans zal dat blijven; ook na de eeuwwisseling. In deze snel veranderende maatschappij mag je dat rustig een wonder noemen. Niet voor niets heet de nieuwe show dan ook Jeans 9 The Miracle. In dit nieuwe spektakel zullen traditiegetrouw jonge Nederlandse talenten de kans krijgen pm te laten horen en zien wat ze in huis hebben. Vrijdag 22 oktober, aanvang 20.15 uur, toegang eerste rang fl. 44, -/fl. 41,50, tweede rang fl. 40, -/fl. 37,50. Thomas van Luyn Het Heelal Thomas van Luyn's debuutprogramma Fanfare lokte recensies uit als 'hila- risch', 'muzikaal', 'rake typetjes', 'een boellef en 'een raspaardje'. In dit tweede programma slaat hij een radikaal andere richting in. Weg zijn de oli fanten en de tapdansende flamingo's. Van Luyn gaat 'back to basics'. Naar zijn eigen stijlkinds en irritant, hilarisch en muzikaal, oppervlakkig en mee- slepend. Het Heelal is een voorstelling om nooit te vergeten. En anders moet je 'm gewoon nog een keer gaa zien en aantekeningen maken. Zaterdag 23 oktober, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 25,-. Toegangskaarten voor Theater de Teerstoof en Theater a.d. Schie zijn ver krijgbaar bij de Theaterkassa, Stadserf 1, van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur. Rotterdams Dagblad TV, kort- weg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. El- ke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele ge- beurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een pro gramma dat steeds wordt geactua- liseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurte- nissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bel- len met 010-4004.285. ^PCus Door Jalmar Teunissen VLAARDINGEN - De arbeids omstandigheden in de negentien- de en begin twintigste eeuw wa- ren op z'n zachts gezegd niet best. Een berucht voorbeeld hiervan is Petrus Regout die tegen de enque- tecommissie in de jaren zeventig van de vorige eeuw nog doodleuk verklaardedat 'kinderarbeid' bij hem niet bestond. Die jongetjes van acht en negen jaar die 's nachts de ketels brandend moes- ten houden deden dat 'spelender- wijs', die hadden volgens de Maastrichtse fabrieksdirecteur niet eens in de gaten dat ze aan het werk waren. De enquetecommis- sie -toch heus wel wat gewend- viel van hun stoel van verbazing. Niet lang daarna werd het Kin- derwetje van Van Houten aange- nomen, een van de eerste aanzet- ten tot sociale wetgeving. Maar bij de Vlaardingse koopman en reder Johannes Christiaan van Biiiiren van Heyst (1825-1907) hadden de werklieden weinig reden tot klagen. Zo komt het in elk geval over wanneer je door het foto-al- bum bladert dat zijn personeel hem had gegeven bij zijn vijftigjarig hu- welijksjubileum. Van Biiiiren van Heyst was onder de indruk van de geste van zijn personeel. Op 22 maart 1905 schrijft hij in zijn dag- boek: „Van al onze ondergeschik- ten vele bewijzen van belangstel- ling. Wij vergolden die door hen uitstapjes te laten maken." En inderdaad, zo bewijzen enkele foto's die niet lang daarna genomen moeten zijn: we zien het voltallig personeel, ook de jongetjes van der- tien jaar en ouder, in Artis aan de dis. Maar waarom niet naar Blij- dorpv dat lag toch veel dichterbij? Maar, zo denkt Jan Anderson, dan was het niet echt een reis geweest voor het personeel en Van Biiiiren wilde zich laten gelden als een goe- de baas. IJdel was Van Biiiiren van Heyst ook, want zijn dubbele naam heeft hij gewoon gekocht om zo de indruk te wekken dat hij van adel was. Anderson heeft de man inmiddels aardig leren kennen. Een kleine twintig jaar geleden verwierf het Streekmuseum een deel van het ar- chief van de familie Van Biiiiren van Heyst, waaronder een serie —wimm mmmrmnm K'W.uipi.i, dagboeken van de Vlaardingse re der en koopman, en het bijzondere foto-album. Een makkelijk leven heeft hij niet gehad, zijn kinderen waren vaak ernstig ziek, een kind moesten hij en zijn vrouw naar de Emausbegraafplaats dragen. Het foto-album staat centraal in de expositie Het Stuk van de Maand. Alleen de voorkant vindt Anderson al bijzonder: versierde lijnen in de 'slaoliestijl' of Jugendstill. Wat volgt is een schitterende bedrijfsre- portage, een van de eerste van die soort in Nederland. De eerste foto's laten de man in kwestie zien, samen met zijn vrouw Johanna Dirkzwager, een Maas- sluise. Van Biiiiren van Heyst zieter als een echte notabele uit, samen met zijn witte bakkebaarden, hoe- wel die al enige tijd uit de mode was geraakt. In de expositie heeft An derson nog twee kleine schilderij- tjes van het tweetal opgenomen, die waarschijnlijk zijn gemaakt naar de twee foto's. Dan volgen foto's van de directie, allemaal keurig in het pak. De hoofdmoot van het bedrijf van Van Biiiiren van Heyst, was de haringhandel in al zijn facetten. Hij begon zijn carriere evenwel op een notariskantoor en ging later werken voor zijn vader op de Bank van Leening. Pas later begon hij voor zichzelf in een pand aan de Westha- venkade, niet ver van het huidige Visserijmuseum. Een indruk hiervan wordt gegeven in het foto-album. De directie en het kantoorpersoneel hadden de be- schikking over een prachtig kan- toor; zelfs de prullenbak was ver- sierd met een geborduurde lap. Een aardig detail is het schilderij van het Buizengat dat aan de muur in de di- rectiekamer hangt, het is nu in het bezit van het Streekmuseum. De zestig kuipers poseren buiten op 'de plaats'. Het is een schitterende foto, haarscherp. Het heeft net gere- gend, en in de plassen zie je de klompen van de voorste rij -jonge tjes met petjes- weerspiegeld. In de man links in het midden herkennen we iemand van de directie, met zijn twee rijen knopen en mooie pet. Een volgende foto laat de 'droge kuiperij' zien, waar de vaten voor de haringhandel werden gemaakt. Rechts zien we een man die met een kloofladder in de weer is, op de grond in het midden liggen de ijze- ren ringen die om de tonnetjes wor den gelegd. Ook zie je hoe stokvis met houten hamers in de juiste vorm werd gebeukt. Sfeervol zijn de foto's van de twee kapiteins die voor Van Biiiiren van Heyst werken, van de Neerlandia 1 en II. De schippers waren in vaste dienst, de rest van de bemanning werd per seizoen aangenomen. In 1907 stierf Van Biiiiren van Heyst, ten onvoltooid dagboek achterla- tend. Hij had het al zien aankomen, want op de eerste pagina van het laatste kahier schreef hij al dat dit zijn laatste dagboek zou zijn. Streekmuseum Jan Anderson is ge- legen aan de Kethelweg 50 in Vlaardingen. Geopend elke zater dag Van 14.00tot 16.00 uur. Verder geopend elke eerste zondag van de maand, eveneens van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang gratis. VLAARDINGEN - Het wereld- beroemde Staatscircus van Mos kou doet van 15 tot en met 17 ok tober Vlaardingen aan met een compleet nieuw en uitgelezen spektakel. Het circus staat al ja ren borg voor een steeds ver- nieuwend en almaar boeiender programma, maar dit jaar wordt een nog grotere inspan- ning geleverd om het publiek een eersteklas show te brengen. Spe- ciaal voor de lezers van Maas- post heeft het circus een interes- sante actie bedacht. Kinderen tot 12 jaar kunnen gratis naar bin nen als zij vergezeld worden door een betalende volwassene en onderstaande bon inleveren bij de circuskassa of de voorver- koopadressen. Voor het eerst zijn nu ook in ons land verscheidene jonge artiesten te zien uit de internationale circus- scholen van Rusland. Deze oplei- dingsinstituten stammen uit de tijd van de Sovjet-Unie en zijn wereld- befaamd om de hoge kwaliteits- normen waar de artiesten die hier hun opleiding genoten aan vol- doen. Onder de afgestudeerden zijn heeLwat prijsdragers en wiin- naars van gouden medailles te vin- den van internationale circusfesti- vals. Niet alleen aan de artistieke inhoud is overigens veel aandacht besteed. Ook de entourage en de ontvangst van het publiek wordt tot in de puntjes verzorgd. Dankzij een nieuwe tentconstructie zal ie- dereen een prima uitzicht hebben op alle attracties in de circusring. Ook is aan het Staatscircus een ras- echt circusorkest verbonden dat de bezoeker al bij binnenkomst mee- voert in de wondere wereld van het circus. De circusattracties die tijdens de laatste voorstellingen van deze eeuw op het programma staan zijn een mix van allerlei klassieke en nieuwe circusonderdelen. Een zo- wel nieuwe als vernieuwende act is bijvoorbeeld het trapezenummer van Irada Stoliarova, een jongeda- Over DeVesten 3 3116 AD Schiedam me die een reeks buitengewone oe- feningen in de lucht laat zien met een originele afloop. Nog een acrobatische topper wordt ge bracht door Kon Salves, rasarties- ten die gespecialiseerd zijn in een aartsmoeilijke discipline als de kop-op-kop balance. Een jongleur die als een toreador door de piste beweegt met paso dobles en zui- ders temperament is Smarlovski en de uit Sint Petersburg afkomstige Galina Sulaguina is een tempera- mentvolle vrouw die met haar bloedstollende en sensationele act aan het rondswingende verticale touw bewijst dat schoonheid en acrobatische prestaties perfect in balans kunnen zijn. Voor de humor zorgen de Stolia- rovs. Maar misschien zijn het wel de dolkomische chimpansees van de Jarz family die de meeste la- chers op hun hand weten te krij gen. Job Lijfering is niet van Rus- sische afkomst maar zijn tijger- nummer behoort tot de beste in Eu- ropa. Dressuur op topniveau zon- der zweepgeknal of andere stresse- rende middelen in een sfeer van volmaakte harmonie tussen mens en dier. Het Staatscircus van Moskou is van vrijdag 15 tot en met zondag 17 oktober op het Erasmusplein in Vlaardingen. Vrijdag zijn er voor stellingen om 16.15 en 20.00 uur, zaterdag om 15.00 en 20.00 uur en zondag om 13.00 en 16.15 uur. De circuskassa is al open om 11.00 uur. De voorverkoop vindt plaats bij Riton gemakswinkel aan de Van Hogendorplaan en bij Rons Ta- bakshop op de Hoogstraat 168 in Schiedam. Edn kind onder de twaalf jaar kan gratis naar binnen bij het Staatscircus van Moskou indien vergezeld van ddn betalende volwassene. (een kind per persoon) Geldig voor de plaatsen loge, parket en eerste rang. Niet verenigbaar met andere re- ducties of acties. CORRECT WERELD Art.nr.76469 349 iiiwiwlTr Art.nr. 60271 349 PARDFPTDRIIQ 299

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 19