f zuidplein orithult iaats nteuwsi cessoires T Steps maakt overs tap naar fashion i pANM() Winkelcentrum Zuidplein r Perzische Tapijten ZUIDPLEIN - HOOG 451 Dit zijn de 158 p Zuidpleinwinkels Pleintje voor Hema ziet zwart van de mensen Daar waar winkelen en een goede sfeer ook op zondag hand in hand gaan Volgende koopzondag: 7 en 28 november Veiligheid centraal op volgende pagina van Zuidplein 'Gastvrijheid is goed, opdringerig worden niet' 'Bij mij kun je niet afdingen' 10% KORTING Aur(f0u.t-Elociu.si^ voor uw business trouwkostuums WINKELCENTRUM WINKELCENTRUM UK?---*'"' V HAIRSTYLING Tot 30 november op alle behandelingen Zuidplein 748A 3083 BP Rotterdam Tel. 010-2100352 Wij hebben alle nieuwe items vooru op voorraad. U weet ons wel te vinden op het centrale plein Zuidplein-Hoog 852 Tel.: 010-4816473. Aktie Sport La Boca Lady Sting Albert Heijn Van Leest Amici Damesmode Lektuurshop Populair Amici Herenmode Levi's Store Artisjok Libertel City Point s Arty Lipstick Au Gout Exclusif Livera Baby Gift Shop Lucky Gifts Bakker Bart Luigi Lucardi Bart Smit Manfield Beddenshop Nederland Marskramer Bel Company Matson Benelli Juweliers MBC Sport Bijbelkiosk Bistro't Marktje Mc Donald's Metro Corner Bloemenland Miss Etam Blokker Moda di Domani Bluetiek-In Morena Byoux Boekenvoordeel Moto Bo's M&S Mode Box Fashion M&W Peters Bram Ladage Nic van Leeuwen Bristol Optiek Artistiek Bruna Palmo Mode C&A Pearle Express Chinese Kunstartikelen Peek Cloppenburg Clubcenter/E.C.I. Perry Sport Cool Cat Picobello Cool Cat Junior Prenatal Cosmo Hairstyling Primafoon Coster Printhouse Crums Promiss Crums II PTT Postkantoor D-Reizen Radio Modem Electronics Day-Fashion Restaurant Zuidplein Delifrance Rinck Optiekland De Snor Damesmode Riroy Dixons Roobol Dodgers Royal Albert Shop Van de Doe Sajaboetiek Douglas Scapino Duifhuizen Lederwaren De Schoenenreus Restaurant van Dijk Schoenenkampioen Etos Seen in Voque Expo Shoefactory Footlocker Siebel Juweliers Fotoshot Sign Foxy Fashion Space Ledermode Free Record Shop Spijker Gall Gall Sportshop Chabot Guldeniand Steps Hakky Bar De Ster Mode Hans Anders Take Five Van Haren Team Kapsalon Hema The Phonehouse Hennes Mauritz Tico Fashion Van den Heuvel verlichting Tjin Holland International Ton Hartman Horn Toys 'R Us Hiinkemoller Trekpleister Ici Paris XL Tuin van Zuidplein Indo-Menu Twinkle Juweliers Invito Verhage Fast Food It's Vierkant Beheer b. v. De Jong Mode van Vorst De Jong Tours Vroom Dreesmann Juwelier Zuidplein WE men Kan Mode WE women Kinorama Wonder Woman Klooiwijk Xcnos Kreymborg Van Zanten Kruidvat Zeeman Kwantum Van Zummeren »i itailtK ZUID - Het pleintje in het hal van Winkelcentrum Zuidplein, voor het Hema, zag afgelopen zaterdag zwart van de mensen. Een spette- rende modeshow, waarbij de nieuwste herfst- en winterkleding aan het winkelende publiek werd getoond, was daar debet aan, Drie shows hielden keer op keer de aandacht van de argeloos passe- rende bezoekers vast. De laatste nieuwtjes op confectiegebied als- mede de elegante wijze waarop de mannequins de pantalons, rokken, truitjes, juwelen en andere kle- dingstukken c.q. bijpassende ac cessories showden, gaven de be- langstelling een flinke impuls. De vaak ludieke wijze waarop presen- tator Ruud van der Heijden de da mes op de catwalk verbaal bege- leidde, werkte bij omstanders op de lachspieren en zorgde er mede voor dat diezelfde mensen zich om het modespectakel heen schaarden. De show bracht kleding en acces sories voor het voetlicht van onder andere C&A, V&D, Moda di Do- De mode heeft zich in de twintigste eeuw voortdurend ontwikkeld. In- novaties stapelden zich in rap tem po op en zorgden ervoor dat het modebeeld continu aan verande- mani, Peek en Kloppenburg, Au Gout Exclusif, Juwelier Benelli en Bluetiek-In. Overigens waren de modeshows van zaterdag slechts een voor- proefje van de grootscheepse mil- lenniummodeshow, die Winkel centrum Zuidplein voor zaterdag 23 oktober op het programma heeft staan. Want daarmee pakt de detailhandel in Zuid pas edit uit. De Fafa Dancers verzorgden de muzikale omlijsting van de modeshow van afgelopen zaterdag. Ook tijdens de millenniummodeshow zullen zij acte de presence geven. foto Dick Sluijter ring onderhevig was. De millenni ummodeshow toont de mode van de afgelopen eeuw stapsgewijs. Van de charlestonmode tot de na- oorlogse confectie en van de hip- piemode tot de kleding waarmee de Zweedse popgroep Abba we- reldberoemd werd. Presentator Ruud van der Heijden leidt de mannequins op deze manier in een drie kwartier durende spectakel- show gestaag naar de mode van nu. De eerste millenniummodeshow start om 12.45 uur. De climax van de show, die het einde van de twin tigste eeuw inluidt, vindt plaats rond de klok van 13.30 uur. Om 14.00 uur en 15.15 uur wordt de show herhaald. Als rode draad door de show loopt een robot, die de overgangen tus- sen de tijdperken begeleidt en als het ware een reis door de tijd maakt. Verder is origami-specialist Marieke de Hoop aanwezig. Zij heeft zich onder meer bekwaamd in het vervaardigen van papieren ZUID - De volgende Zuid- plein-pagina verschijnt in de ze krant op 24 november. Die pagina brengt ondermeer een uitvoerig verslag van de voortgang van de groot scheepse verbouwing, die mo- menteel gaande is in het win kelcentrum. Natuurlijk treden de winkeliers voor het voet licht en komen de diverse acti- viteiten in Zuidplein weer aan bod.Een bijzonder item op die pagina is het verhaal over de samenwerking tussen diverse beveiligingsinstanties, het winkelcentrum en de politie. De veiligheid van de bezoe kers en de winkeliers staat na- melijk te alien tijde voorop in Zuidplein. Speciaal daarvoor werd een projectgroep in het leven geroepen, die onder lei- ding staat van chef basiseen- heid Charlois Noord G. van der Heiden. De groep vervaar- digde een plan en dat plan heeft nu reeds geresulteerd in een uitstekende 'winkel-situa- tie'. Marieke de Hoop kan papier in alle vormen vouwen. Zo heeft zij zich bekwaamd in het vouwen van papier in de vorm van de mode uit de twintigste eeuw. modeafbeeldingen die de mode door de eeuw heen illustreert. Voor de muzikale omlijsting teke- nen de Fafa dancers, die overigens ook afgelopen zaterdag op het pleintje voor de Hema een optre- den verzorgden. Dit meidenballet, dat Lee Touwers tijdens zijn uit- verkochte concerten in Ahoy bege- leidde, brengt twee acts ten tonele. De dames brengen een ode aan Abba en komen met een hit van de Venga Boys op de proppen. Ook deze shows worden aan el- kaar gepraat door Ruud van der Heijden. I I Winkelcentrum Zuidplein heeft inmiddels een naam hoog te houden met het roemruchte Zuidplein Beregoed Spel, waarbij levende flamingo's en papegaaien aanwezig zijn. ZUID - Winkelcentrum Zuidplein strooit op 6 en 7 november met pluche beren dat het een lieve lust is. In het kader van het inmiddels welbekende Zuidplein Beregoed Spel krijgt het winkelende publiek de kans een of meerdere van deze populaire donzige dieren te be- machtigen. Een kans, die overi gens behoorlijk groot is, want in totaal worden er maar liefst vijf- duizend exemplaren van de hand gedaan. De organisatie van het evenement heeft speciaal daar voor een container moeten laten aanrukken. Een boom met groene lichtjes en een rode lamp staat centraal in het Zuidplein Beregoed Spel. Mensen die op het juiste moment op de knop drukken, waardoor de rode lamp gaat branden, hebben een pluche beestje gewonnen. Om aan het spel deel te mogen ne- men, dienen de potentiele deelne- mers een Zuidplein-kassabon van die dag te kunnen tonen. Het Zuidplein Beregoed Spel, dat zowel die zaterdag als die zondag van 13.00 tot 16.00 uur onafgebro- ken wordt gehouden, vindt gehaal in stijl plaats. Met levende flamin go's en papegaaien wel te ver- staan! Overigens, deze dieren kun nen niet worden gewonnen. ZUID - Het is 9.30 uur. Hoewel de modespeciaalzaak Steps in Win kelcentrum Zuidplein pas over een uur open gaat, is het reeds bedrij- vig in de winkel. De schappen, rekken en etalages worden tot in de perfectie geordend. Voor de klant moet het aanbod op overzichtelijke wijze uitgestald zijn. „We werken hier met vijf mensen, die in principe pas rond de klok van negen uur, half tien hoeven te beginnen. Maar tussen acht en half negen druppelen ze elke dag reeds binnen. Dat vind ik geweldig. le- dereen wil goed starten en daar hoort een goede voorbereiding bij. Zo vroeg hoeven ze niet te begin nen. Toch doen ze het. Ik vind dat kenmerkend voor de mensen die bij Steps in Zuidplein werkzaam zijn." Filiaalhoudster Linda Jansen glim- lacht terwijl ze het zegt. Het is dui- delijk dat ze hier haar stekje heeft gevonden. „Natuurlijk, als er veel mensen in de winkel zijn, is ieder- een druk bezig. Dat kan niet an- ders. Maar als het rustig is, blijft het bedrijvig. Niemand gaat staan kijken, maar iedereen is bezig met van alles en nogwat. Dan zetten we Nederlandstalige muziek op en zorgen we ervoor dat het werken ook in rustige tijden gezellig is. Het gevolg is vaak dat dat een be- paalde aantrekkingskracht op het publiek heeft. Een goede sfeer, ge- zellige muziek, het zorgt ervoor de mensen een kijkje komen nemen", De medewerkers van Steps creeren voorde klant en zichzelfen goede en gezellige sfeer in de winkel, die zich tegenwoordig meer en meer richt op mode en fashion. „Nederlandstalige muziek op kan daarbij wonderen verrichten", aldus filiaalhoudster Linda Jansen. foto Dick Sluijter lijkheid staat bij ons dan ook voor op. Of dat de filosofie van Steps is. Misschien wel, maar het is ook een filosofie van onszelf. Ik ga altijd bij mezelf te rade. Hoe wil ik in een kledingzaak geholpen wor den? Waar voel ik me prettig bij? De antwoorden kun je gebruiken voor je eigen zaak." En verder: ,,De concurrentie in on- ze branche is groot. Daarom moet je iets extra's brengen om er boven uit te springen. Een stukje gastvrij- aldus Linda Jansen. „En voor je het goed en wel in de gaten hebt, staat de winkel weer vol." Zij vervolgt haar relaas: „Nog- maals, we hebben een heel hecht en gezellig team van medewerkers, dat zich kenmerkt door openheid en eerlijkheid naar de klanten en de collega's toe. We waken er evenwel voor niet opdringerig te worden. Een klant moet desge- wenst in alle rust tussen de rekken kunnen snuffelen. Klantvriende- heid. zonder dat je dat overdrijft, zorgt daarvoor." Het personeel in Steps bestaat uit volwassen mensen. ,,De leeftijd schommelt voor wat betreft de meeste medewerkers tussen de 25 en 30 jaar. Daar hebben we bewust voor gekozen. Mensenkennis en kennis van zaken is in ons vak be- langrijk en dat vergaar je door er- varing." Steps heeft de afgelopen maanden overigens een opvallende ontwik- keling doorgemaakt. Voorheen werd voornamelijk kleding ver- kocht dat viel in de categorie 'ba sic'. Met name spijkerbroeken en - jasjes. Daar is nu verandering in gekomen. Fashion en mode zijn momenteel de steekwoorden waar mee Steps goede zaken doet. Ook het logo van het bedrijf is veran- derd en wordt binnenkort doorge- voerd in de huisstijl van het filiaal van Steps in Winkelcentrum Zuid plein. De veranderingen hebben ertoe ge- leid dat het publiek, waar Steps zich op richt, jonger is geworden. Jansen: „Mensen tussen de 16 en 45 jaar hebben bij ons grote kans van slagen. Zowel dames als he- ren. In diverse filialen van Steps wordt ook kinderkleding verkocht. Bij ons nog niet, maar misschien in een later stadium wel, daar zijn we nog niet helemaal uit." Het is inmiddels 9.30 uur. De win- keldeur wordt ontgrendeld. Me- teen wandelen de eerste klanten binnen. Met de voornamelijk tweedehands spulletjes, uitgespreid op een kleedjes of overzichtelijk geordend in een oude doos of kist, kropen de kinderen in Winkelcentrum Zuidplein in de huid van kooplieden en brachten op vaak parmantige en zelfverzekerde wijze de artikelen aan de man. foto Dick Sluijter ZUID - De kinderrommelmarkt, die vandaag (woensdag 20 okto ber) in Winkelcentrum Zuidplein werd gehouden, is een doorslaand succes gebleken. Nog voor het ter perse gaan van deze krant - de rommelmarkt was toen nog in voi le gang - waren een aantal kinde ren zo goed als uitverkocht. Veel bezoekers raakten vertederd door de handelsgeest van de jon- gens en meisjes en waren mede daardoor bereid diep in de buidel te tasten voor de prullaria. Ande- ren meenden een makkelijke ma nier te hebben gevonden om goed- koop aan goede tweedehands arti kelen te komen. Veel spullen wer- den namelijk voor een prikkie ver kocht. Echter, de kinderen bleken wel standvastig te zijn en waren doorgaans niet bereid de prijzen van hun waar desgewenst te laten zakken. „Bij mij kun je niet afdin gen", aldus een van de jonge ver- kopertjes, al zittend op een kleedje, met het restant van zijn koopwaar voor zich uitgespreid. Winkelcentrum Zuidplein geeft kinderen jaarlijks meerdere keren de kans in de praktijk bekend te ra- ken met de termen 'vraag' en 'aan bod'. „Het is voor de kinderen een goede leerschool en bovendien zijn dergelijke markten erg gezel lig. De kinderen verkopen hun tweedehands spulletjes zelf. Dat maakt hen zelfstandiger, ook al brengen ze in de meeste gevallen hun waar aan de man onder toe- ziend oog van hun ouders", aldus Monique van Geemert, namens ondernemersvereniging Zuidplein, de organisator van de kindermarkt. Gzso the originals uw SWAROVSKI dealer •>- ,y 4 li

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 11