Woning van de maand HBk\> Marconistraat 57 B - Schiedam Huizenkoper is bereid om veel voor woning te betalen 4.95% 5.70% 6.20% irirf 2 lit Dromen waarmaken Gordijnjaloezieen in nieuwe kleuren PROFITEER NU NOG VAN DE LAGE RENTE LEVENHYPOTHEEK 1 jaar 3.60% 5 jaar 10jaar 20jaar LEVENHYPOTHEEK 1 jaar 3.60% 5 jaar 5.15% 10 jaar 5.90% 20 jaar 6.50% Hypotheekwijzer BV Vraagprijs: 205.000,00 k.k. Ons woningaanbod DEZE WEEK IN MAASPOST Lage rente voor regio Rijnmond! Rotterdamsedijk 437, Postbus 888, 3100 AW Schiedam Telefoon: 010-4736665 Deskundig en onafhankelijk s Nabij het centrum en het openbaar vervoer gelegen drie-kamer maisonnette woning op de 2e en 3e verdieping. 2everdieping: eigen opgang, entree, hal met garderobe- en meterkast, toilet, luxe (ahorn) keuken v.v. inbouwapparatuur (Siemens) heteluchtoven, keramische kookplaat, atzuigkap, dubbel- deurs koelkast en vaatwasser, toegang tot balkon. Woonkamer 9,40 x 5,3 /3,40 m. 3e verdieping: overloop met wasmachineaansluiting, badkamer met ligbad, 2e toilet en wastafel. Slaapkamer 5,20 x 3 m met toegang tot 2e balkon. Slaap- hobbykamer 3,65 x 2,70 m met wastafel en toegang tot de vliering. Algemeen: Staat van onderhoud is goed, eigen grand, gedeeltelijk voorzien van dubbele beglazing, verwarming d.m.v. C.V., oplevering in overleg, kan spoedig. De nieuwe gordijnjaloezieen van Luxaflex zijn een groot succes. Het zijn verticale la- mellen, die als een gordijn dichtschuiven, terwijl ze door hun transparante stoffen het effect van een jaloezie heb ben. Onlangs is de collectie uitgebreid met nog eens elf kleuren onder de naam Aqua- colors. /ATV' NIEUWBOUW en aankoop huurwoning BESTAANDE BOUW en oversluiting huidige hypotheek Rijnmond V W f "-•* Teken aan de wand ze onder te verdelen in segmenten. Borders met hoekstukken zijn ide- aal voor de omlijsting van deuren of ramen. Ook de plint kan worden geaccentueerd. Wanneer dezelfde kleur wordt gekozen voor border, plint en vloer, lijkt de ruimte op- eens een heel stuk groter. Een goe- de true voor smalle gangen. Bijpassende gordijnstoffen worden vooral gebruikt voor het maken van dekbedovertrekken, kussnetjes en bedhemels of voor het bekleden van de wieg. Maar evengoied kan daarmee het hoofd- of voeteneind van het bed worden gestoffeerd. Ook sommige kastdeuren (schuif- panelen) kunnen met stof bespan- nen worden. Stof en behang zijn ook heel ge- schikt voor het beplakken van van opbergdozen. Afwasbaar behang kan dienst doen als kastpapier. Be- hangranden (met hoekstukken) bieden een fraaie achtergrond voor wandlamp of schilderij. WATERWEG - In het eigentijd- se interieur speelt de wand een belangrijke rol. Alleen al in de muurverven is het aantal sfeer- collecties niet meer te tellen. maar bij muurverf is het niet ge- bleven. Ook behang is weer hele- maal up-to-date. De nieuwste behang- en verfcof lecties bieden volop inspiratie voor creatieve toepassingen. Muurver ven werden tot voor kort veelal uni of als sponseffect verwerkt, be hang had borderranden. Maar die klassieke vuistregels hebben hun langste tijd gehad. Durfals kunnen de kamer ook per wand bewerken. Wat te denken van de ene muur uni, de andere in een streep en de derde in een ruitpatroon? Want grote brede banen zijn de trend van nu. Borders worden meestal op 1am- briseringshoogte geplakt. Om hou- vast te bieden bij het kiezen van de juiste combinaties zijn er zoge- naamde duo-dessins. Het fijnste patroon is dan voor boven de bor der, het zwaarste voor daaronder. Smallere behangranden zijn vooral bedoeld voor de overgang naar het plafond, het mooiste is het om het bovenste stukje muur vrij te hou- den en met het plafond mee te schilderen. Met smalle randen kunnen ook kaders worden ge- maakt. Bijvoorbeeld om een be- hanglambrisering op klassieke wij- WATERWEG - Uitzendkrach- ten en detacheringsmedewer- kers zijn veelal verzekerd van leuk werk op niveau. Rijnmond Hypotheekwijzer kan hen ech- ter nog veel meer bieden. In sa- menwerking met IDM Bank N.V. biedt de Hypotheekwijzer een eenvoudige en goedkope mogelijkheid om dromen waar te maken. Iedereen heeft wel eens behoef- te aan wat extra financiele ruimte. Voor een nieuwe inrich- ting, voor de vervanging van de auto, voor de aanschaf van een personal computer. Voor al de- ze doeleinden kan men tercht bij IDM bank N.V., een finan- cieringsmaalschappij die voor elk bestedingsdoel een passen- de financieringsvorm biedt. Zelfs voor mensen die niet in vaste dienst werken, maar bij voorbeeld als uitzendkracht. Consumtieve financieringen bestaan er in veel vormen. De meest gangbare varianten zijn de persoonlijke lening en het doorlopend krediet. De per soonlijke lening wordt vaak ge bruikt om belangrijke aankopen te financieren waarbij de gehele koopsom in een keer moet wor den voldaan. Denk bijvoor beeld aan de aankoop van een auto, een nieuwe keuken of badkamer. Het termijnbedrag en de looptijd worden bij een persoonlijke lening vooraf af- gesproken. Een makkelijke en flexibele manier van lenen is het doorlo pend krediet, een leenvorm die bij uitstek geschikt is voor men- sen die voorziene en onvoorzie- ne pieken in hun uitgaven wil- len opvangen. Van tevoren worden hierbij een kredietli- miet en een termijnbedrag afge- sproken. het gedeelte dat is af- gelost is weer voor opname be- schikbaar. Zo is er altijd een fi nanciele buffer, daar staat te- genover dat er ook eens iets meer kan worden afgelost als dat zo uitkomt. IDM hanteert bij het afsluiten van een financiereing een maxi- mum-leenbedrag. Dit bedrag is afhankelijk van het maandelijk- se inkomen en van de vaste las- ten. Voor flexwerkers zonder vast contract die kunnen aanto- nen dat zij gedurende een half jaar een regelmatig inkomen hebben is het mogelijk zeventig procent van het maximale leen- bedrag te lenen. Wie wil weten hoeveel hij maximaal kan le nen, kan contact opnemen met de Rijnmond Hypotheekwijzer. WATER WEG - Wie een huis wil kopen, is bereid om flink in de buidel te tasten. Zeker wanneer een woning voldoet aan de be- langrijkste eisen die gesteld wor den. De prijs is niet het belang- rijkste criterium: potentiele hui- zenkopers willen gemiddeld fl. 37.000,- meer betalen dan de prijs die ze aanvankelijk in ge- dachten hadden. Dat blijkt uit een onderzoek van dr. P.J. Boelhouwer van het onder- zoeksinstituut OTB van de Techni- sche Universiteit Delft. De koper wil gemiddeld maximaal fl. 361.000,- betalen. Bij woningen vanaf dat bedrag blijkt de koper bereid om gemiddeld bijna 50.000 gulden meer voor een woning te betalen dan hij eigenlijk van plan was. Ieder jaar worden drieduizend huishoudens met een jaarinkomen van net onder modaal door het OTB geenqueteerd. Hun woon- wensen en hun verhuisbereidheid worden gei'nventariseerd. Deze ge- gevens worden vergeleken met het nieuwbouwaanbod van koopwo- ningen in de afgelopen jaren. En- kele cijfers: de prijzen van be- staande koopwoningen stegen in de afgelopen zes jaar met 72 pro- cent. De potentiele huizenkopers vinden dat geen probleem: onge- veer de helft vindt dat de meeste koopwoningen voor hen niet te duur zijn. De reden daarvoor is duidelijk: hun huidige woning is eveneens fors in prijs gestegen, zo- dat er een behoorlijke overwaarde is ontstaan. Gemiddeld kan de ko per op die manier ruim 180.000 gulden aan eigen geld in de nieuwe woning investeren. Bovendien is hij bereid om een groot deel van zijn extra inkomsten aan wonen te besteden. Op de vraag 'Stel u heeft maandelijks tien procent meer te besteden. Waaraan geeft u dat uit?' antwoordde 71 procent met 'wo nen'. Boelhouwer signaleert een over- duidelijke kooplust, niet alleen bij jongeren tot veertig jaar, van wie 98 procent kiest voor kopen. Ook ouderen zoeken in toenemende mate een koopwoning (58 procent) terwijl zij vroeger in groten getale voor huren kozen. De redenen voor kopen zijn bekend: de histo- risch lage rente, de grotere beste- dingsruimte (vooral bij tweever- dieners), de sterk gestegen huur- prijzen, de niet aangetaste hypo- theekrente-aftrek en de sterke groei van het aantal dertig- tot vijf- tig-jarigen die de volgende stap in hun wooncarriere willen zetten. Boelhouwer: „Uit ons onderzoek blijkt dat de bouwkosten sterk ach- terblijven bij de prijsontwikkeling van koopwoningen. Dat betekent dat een woning die wordt gekocht voor tweeeneenhalf tot drie ton, di rect al een halve ton tot een ton meer waard is. Voor een rijtjes- eengezinswoning in de bestaande voorraad wordt al gauw 350.000 gulden neergeteld. Bij de lagere in- komens is het wonen op Vinex-lo- caties daarom erg populair: Daar kun je voor 250.000 gulden nog een aardige eengezinswoning ko pen. Voor de hogere inkomens is het probleem groter: die hebben de grootste moeite om en woning te vinden in de prijsklasse die zij zoe ken. Het aanbod van twee-onder- een-kapwoningen en vrijstaande huizen is veel te klein om aan de vraag te voldoen. Dat heeft ook te maken met de prijsgrenzen die door de overheid zijn vastgesteld. Die zijn sterk verouderd: vanaf een prijs van 261.000 gulden wordt ge- sproken over een dure woning. Boelhouwer heeft ook onderzocht hoe 'hard' de woningkenmerken zijn voor de huizenkoper. Vastge steld werd of de potentiele koper de woning zou weigeren als nbiet aan de kenmerken werd voldaan. De tuin blijkt het minst onderhan- delbaar: driekwart van de onder- vraagde huishoudens die voor een huis emt tuin kiezen blijft daaraan vasthouden. dat geldt vooral voor huishoudens met kinderen en bij duurdere koopwoningen. Ook de keuze voor een eengezinswoning is vrij hard: wie zo'n woning wil, De gordijnjaloezieen van Luxaflex passen bij elke sfeer. Het leuke van de gordijnjaloezieen is dat ze ook verkrijgbaar zijn met eigentijdse dessins, en zelfs reliefs neemt geen genoegen met een ap- partement (zeventig procent). Het aantal kamers en de woonomge- ving scoren ook hoog. Bijna een derde vindt een garage heel be- langrijk en voor slechts 21 procent van de ondervraagden is de prijs een hard besliscriterium. Alleen het type architectuur scoort nog la ger. De huizenkoper van na 2000 is volgens Boelhouwer duidelijk ou- der dan nu en is op zoek naar ruim te en kwaliteit. De woning is niet alleen een statussymbool, maar geeft de bewoner ook de kans zijn eigen identiteit te benadrukken. „Kijk maar naar al die tv-program- ma's en tijdschriften over wonen", verklaart Boelhouwer. Wonen is een populair onderwerp. helaas wordt er onvoldoende recht ge- daan aan de woonvoorkeuren van doorstromende kopers. Daardoor worden vooral starters op de koop- woningmarkt aangetrokken en stagnert de doorstroming. De markt biedt voldoende mogelijk- heden, maar ze worden slecht be- nut. daarom heeft het nieuwe woonmilieu minder toekomst- waarde. Desondanks zal het aan- deel van koopwoningen blijven groeien. Over twintig jaar bestaat zo'n zeventig procent van de wo- ningvoorraad uit koopwoningen." DOP DOP Vastgoed Adviseurs en bemiddelaars o.g. Aan-en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken, hypotheken en verzekeringen. Rotterdamsedijk 437 Schiedam Telefoon 010-473 88 88 Telefax 010-427 02 05 in kunststof. De dealers van Luxa flex hebben een stalenwaaier, zo- dat de klant gemakkelijk kan zoe ken naar zijn favoriete kleur en dessin. Luxaflex is overigens steeds vaker aanwezig in het TV-Woonmagazi- ne van Veronica. Voor de Meta- morfose levert Luxaflex regelma tig producten. Niet alleen de gor- dijnjaloezie, maar ook de Ondulet- te-jaloezieen en de Silhouette-gor- dijnen worden daarbij regelmatig gekozen. Natuurlijk heeft het merk inmiddels ook een eigen website, met als adres www.luxaflex.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 21