maasstad weekbladen Helft ambtenaren woont buiten Schiedam DE CORRECT WERELDSHOW KRANT^H Tien dagen carpet-land Opstelten bewondert eerste krant vernieuwde Maasstad weekbladen c*M£c AOV: 'meer binding krijgen mstad' MAZDA PENNINGS KIPFILET - - 98 CHIQUITA BANANEN -99 COCA COLA Autopagina Dominee wil onschuld van Jood bewijzen Groene gre tegen A4 Vijf jaar Haver- Schmidt Achtien mille voor Dieren- bescherming WOONMODE MET DAVERENDE PRIJZEN Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 617.300 27 oktober 1999 nr 43 Wie anders! Tel. 010-2464222 LIJSTENMAKERIJ i VANLOENEN l*x 'gw'0® OpseteM debeste[ -—MflBK? per kiloI I regular of light 79 PLUSMARKT VAN DE MEER SCHIEDAM - lets minder dan de helft van het aantal ambte naren dat bij de gemeente Schiedam werkt, woont niet in Schiedam (46 procent). Dat blijkt uit de beantwoording van de schriftelijke vragen van de jaarbegroting 2000 en de meerja- renbegroting 2000-2004. Het AOV vroeg hiernaar omdat nog- al wat Schiedammers morren dat de ambtenaren in het Stads- kantoor te weinig binding met de stad hebben. Het lijkt wel alsof ze nooit een voet in de stad zetten, merkte P. Jongepier, voorzitter van de winkeliersvereniging De Dam begin dit jaar nog op. Mazda MPV bindt strijd aan lat HI Mfk PO£5,P£ Ml£Uk)£ MAAS5TAP f NOG T/M ZATERDAG 30 OKTOBER A.S. Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4738322 Bezorglng 0900-2020299 (22 ct p. min.) NEEM GRATIS MEE lijsten etsen schilderijen I dam 37, schiedam 111 toi mn Air, ai qo •.S- s|2 oo^ L\oos VAN HOOGDALEM C.S. MAKELAARDIJ B.V. Schiedam lid NBVA Tel.: 010-4731171 per kiloI ties a 1,5 literI Voor de deur en gratis parkeren PLUSMARKT VAN DIJK Geuzenplein 7 SCHIEDAM - WOUDHOEK Mgr. Nolenslaan 460 SCHIEDAM - NIEUWLAND Ook Schiedamse verenigingen en wijkcentra (De Erker) beklagen zich er herhaaldelijk over dat de ambtenaren van het Stadskantoor feitelijk niet weten wat er in de stad leeft. Hoewel deze kritiek ook is opgenomen in het visitatierap- port van de commissie Brinkman, meldt de gemeente Schiedam dat er 'geen programma met onderde- len bestaat om onze ambtenaren meer binding met Schiedam te la- ten krijgen'. Wel is er een intro- ductieprogramma ingevoerd, waarbij gedacht moet worden aan bijvoorbeeld een kennnismakings- wandeling door de stad. Een verhuisplicht voor de Schie damse ambtenaren wordt in de be antwoording van de schriftelijke vragen van het AOV door de ge meente afgewezen. Verplicht ver- huizen naar Schiedam is een ach- terhaald instrument, zo antwoordt de gemeente, dat contraproductief werkt vanwege het toenemend aantal tweeverdieners en het feit dat werknemers sneller van werk- gever wisselen. Het AOV maakt zich daarnaast ook zorgen over het groeiend aan tal katten in Schiedam. „Wanneer wordt er nu eens aan de grootte van de snel groeiende groep katten gedacht?", vraagt het AOV. Voor- alsnog kan hieraan weinig tot niets worden gedaan, antwoordt de ge meente: „Aan de kennelijk snel groeiende groep katten kan vanuit lokaal fiscaal oogpunt geen weer- stand Worden geboden. Het heffen van een belasting op het houden van katten behoort niet tot de mo- gelijkheden." Ook vraagt het AOV hoe het toch komt dat de opbrengst van de hon- denbelasting in Schiedam dalend is: „Met de invoering van honden- wachters en allerlei projecten zou men kunnen verwachten dat dit be- drag minstens gelijk is of jaarlijks iets toeneemt naar aanleiding van de hoeveelheid honden in de ge meente." Het aantal honden is toch niet afgenomen? De controle op het houden van honden zal be gin 2000 worden verscherpt, zegt de gemeente Schiedam in de be antwoording toe. De laatste uitge- breide controle-actie vond plaats in 1994, en het wordt dus de hoogste tijd voor een nieuwe actie. Het is niet best gesteld met de toe- gankelijkheid van het Gemeentear- chief, zo blijkt verder uit de beant woording van een vraag van het AOV. Een derde van het histori- sche materiaal dat beheerd wordt in het gloednieuwe archief aan het Stadserfplein is niet toegankelijk voor het publiek. Verder is een derde deel onvoldoende toeganke lijk. Slechts een derde van de his- torische collectie wordt door de gemeente bestempeld als 'goed toegankelijk'. Het Gemeentear- chief heeft ook een achterstand op het conserveren van de collectie. Ongeveer de helft van de bestan- den (archieven, bibliotheek, beeld en geluid, topografisch-historische atlas: in totaal een lengte van 3,5 kilometer) wordt volgens de nor- men goed verzorgd. De Socialistische Partij verbaast zich over de stijgende kosten van de salarissen van het college van Burgemeesteren Wethouders. Is er soms sprake van een uitbreiding van de formatie?, vraagt de SP niet helemaal serieus. Nee, zo ant woordt de gemeente, er zijn geen wethouders bijgekomen: „Wel heeft het college besloten deze functies hoger te waarderen dan tot nu toe gebruikelijk is. Uiteraard is dit het gevolg van een veranderd takenpakket." Het is mogelijk om flink te bezui- nigen op de kosten van representa- tie- en vergaderkosten, zo denkt de fractie van de SP. „Als bijvoor beeld vergaderingen niet rond etenstijd worden gepland, sparen we niet alleen de kosten van de broodjes uit, maar ook kosten van keuken- en bedienend personeel." Dit idee wordt door de gemeente echter afgewezen. Het blijft nood- zakelijk om te vergaderen tijdens etenstijd: „omdat er enerzijds spra ke is van tijdgebrek en anderzijds het moeilijk is mensen met drukke agenda's bij elkaar te krijgen." Wel onderzoekt het Facilitair Be- drijf of het mogelijk is een 'pantry' in de hal voor de Aleidazaal te plaatsen, waarin drank en broodjes voor de vergadering kan worden klaargezet. „Doelstelling hierbij is om te komen tot (beduidend) min der personeelsinzet, terwijl de dienstverlening aan (raads)com- missies op peil blijft." Deze week starten de commissie- vergaderingen over de begroting 2000 en de meerjarenbegroting 2000-2004. T1R0PHV AftVEVrt'RE MTCHBs] Passage 3 3111 EG Schiedam 010-4269593 10% kassa korting Kom nu snel naar Carpet-land want de komende tien dagen krijgt u 10% korting op alle producten, dus ook alle merken, wanneer u voor ten minste f 750,-* besteedt. Bel voor openingstijden en het dichtstbijzijnde filiaal (020) 355 59 44. Vraag de voorwaarden in de winkel. SCHIEDAM - Herfst. Hetjaargetijde van de kleur. Vlak voorde bomen definitief hun blaadjes verliezen, zijn ze getooidmetde prachtig ingericht met eikels, kastanjes en bladeren die op straat en in het park zo voor het oprapen liggen. En dat je met al die gratis spullen uit de natuur ook nog eens leuk kunt knutselen hoefje de meesten niet uit te leggen. Foto Roger van derKraan ufe bogen vol kleur. Rood, geel, groen; alles door elkaar. Op de scholen zijn natuurlijk de speciale herfsttafels ROTTERDAM - Burgemeester Ivo Opstelten van Rotterdam heeft het eerste exemplaar van de ver nieuwde Maasstad weekbladen in ontvangst genomen. Hij kreeg de krant overhandigd door drs. Ro nald de Koning, directeur van uit- gever Rotterdams Dagblad. Maas stad weekbladen, die verschijnt in een oplage van 617.300 exempla- ren, heeft zowel qua lay-out als in- houd een ware metamorfose on- dergaan. De eerste burger van Rot terdam was verrast door het nieu we aangezicht van de krant en be- loofde de vernieuwde krant inten- sief te bestuderen. Aan de hand van deze verfriste, moderne en kleurrijke vormgeving en in het oog springende redactio- nele formule, die op verschillende fronten is opgewaardeerd, heeft de redactie willen streven naar een gevarieerde lokale krant die een nog breder lezerspubliek aan- spreekt en aan zich bindt. De meest opvallende verandering is de kleurige voorpagina met de eigentijdse kop, waarin aan de rechterkant diverse aankondigin- gen zijn opgenomen. Het redactio- nele aanbod is verder breder ge- worden. Met meerdere wekelijks en tweewekelijks terugkerende co lumns, actueel nieuws, sport, cul- tuur, populaire themapagina's, achtergrondreportages, lifestyle, ontspanning en informatie. Een aantal populaire rubrieken is ge- handhaafd, maar heeft gezelschap gekregen van enkele nieuwe 'pij- lers'. Het visuele aspect, dat de af- gelopen maanden onder de loep is genomen, heeft niet alleen betrek- king op de lay-out, maar ook op de fotojournalistiek. Het fotografen- korps van Maastad weekbladen is van de standaard foto's afgeweken en gaat vanaf deze week te werk vanuit verrassende invalshoeken. De rode draad die door de krant loopt, is gelijk gebleven. Want de verslaggeving blijft kritisch, open, eerlijk, helder en is geschreven op een begrijpelijke wijze.Voor hon- derdduizenden mensen is Maas stad weekbladen in de zeven jaar van haar bestaan uitgegroeid tot een welkome gast die hen elke week weer op een heldere en kriti- sche wijze informeert over het wel en wee van hun wijk en/of woon- plaats. Aan de hand van een over- zichtelijke indeling kan de lezerop een snelle en makkelijke manier de onderwerpen van zijn of haar ga- ding vinden. In dat kader is de krant opgesplitst in twee delen. Het eerste gedeelte (katem) staat het lokale nieuws uit stad, wijk en streek centraal, zoals politiek, sport, buurtactiviteiten, medische diensten en buurtactiviteiten. In het tweede katern ligt de nadruk op thema's, zoals auto's, wonen, boe- ken, cd's en podiumactiviteiten. Directeur R. de Koning (links) en burgemeester I. Opstelten. Op de voorpagina van het tweede katern, die net als de voorpagina van het eerste katern in full color wordt uitgevoerd, staan afwisse- lend de special interest onderwer pen 'auto's' en 'wonen' centraal. Nieuw in dit katern is de pagina Podium, die gevuld is met allerlei uitgaanstip, filmpreviews, inter views een uitgaans- en een bio- scoopagenda. Kortom, alle rele- vante en actuele informatie voor een gezellige avond uit. De servicepagina, de laatste redac- tiepagina in de krant, is gereser- veerd voor onderwerpen die be- trekking hebben op lifestyle, horo- scopen, video's, puzzels, gezond- heid, boeken en cd's. Een ideale pagina voor de zondagmiddag! Maasstad weekbladen wordt ge- maakt door een hecht team van deskundige en enthousiaste (op- maakjredacteuren, journalisten en fotografen. De redactie heeft de af- gelopen maanden keihard gewerkt aan de realisering van de nieuwe redactionele formule. In uw han- den heeft u het resulaat van deze inspanning: de vernieuwde Maas stad weekbladen. Een huis-aan- huisblad van deze tijd, van een hoogwaardig journalistiek niveau. Uw mening als lezer is voor ons als redactie van het grootste belang. Wij staan dan ook open voor al uw kritiek of waardering. Harry Mulder, chef-redacteur SCHIEDAM - Het is alweer vijf jaar geleden dat een be- jaardenhuis en verpleeghuis hun afzonderlijke capaciteit combineerden in een gei'nte- greerd zorgcentrum voor zorgcentrumzorg en ver- pleeghuiszorg. Later werd dit uitgebreid met dagbe- handeiing en zorgcentrum zorg aan huis. Zondag 7 no- vember bestaat Zorgcen trum Francois Haver- Schmidt aan de Willem de Zwijgerlaan in Schiedam- West vijf jaar en deze mijl- paal wordt gevierd met een complete feestweek die duurt van 6 tot en met 12 november. Niet-bewoners kunnen het feest meevieren op zaterdag 6 november wanneer er om 10.00 uur een fancy-fair van start gaat en om 14.00 uur een veiling van start gaat met curiosa. In de week zelf worden er verschillende activiteiten ge- organiseerd zoals een diner en busreis. SCHIEDAM - De jaarlijkse geldinzamelingsactie van de Dierenbescherming heeft begin deze maand in totaal fl. 18.500,- opgebracht. Dat resultaat kwam tot stand door de coilecte, girostortin- gen en spontane giften tij dens de Open Dag van het dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan. Het doel van de actie was een gedeel- telijke vernieuwing van de Hargahoeve. Zo komt er on der meer een hospitaaltje voor zieke asieldieren en voor zwerfkatten die on- vruchtbaar zijn gemaakt. De nieuwbouw heeft vertra- ging opgeiopen omdat on- derheien noodzakeiijk bleek. Zoals de zaken er nu voorstaan zullen de voorbe- reidingen voor de bouw in november van dit jaar van start kunnen gaan. Rotterdam Kralingseveer IJsselmondselaan 175 3064 AS Rotterdam Rotterdam Alexandrium III Watermanweg 201 2e Etage 3067 GA Rotterdam Op ind. terrein naast de Winckelaer Chr. Huygensstraat 3 3291 CN Strijen De komende maanden kunt u heel wat spetterend nieuws in het Rotterdams Dagblad verwachten. Als u nu een kwartaalabonnement met automa- tische betaling neemt, ontvangt u een fantas- tisch cadeau; 2 toegangskaarten voor zwem- paradijs Tropicana. -J Jaik wil graag een abonnement op deze spetterende krant 31,98 per maand) Naam: Voorl: m/v Adres: Nr: Postcode: Telefoon: Plaats: (i.v.m. control® bezorglng) Bank/girorif.: Handtekenlng: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Geldt alleen als u de afgelopen 3 mnd geen abonnee geweest bent. j* v

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3