maasstad Onverslijtbaar, warm en uniek Alluminium plafonds hebben weinig onderhoud nodig ativiteit r vloer Vouwgordijnen doen vakei* dienstalsvitra LAGERWAARD BERAG BV DE STAM SELECT WONEN TOTALE LEEGVERKOOP DE STAM WONEN jom fine Seating Het mdestractuele- woninWanbod"^* m„uwjregio, Assortiment Ted's Grindvloeren oneindig groot IT Slapen in de kast Licht en duisternis Hun prijzen zitten heel comfortabel Vanaf 2*270/" i.p.v. 2.670,- vandenheijvel verlichting VAN DE GEHELE COLLECTIE SELECT WONEN m PRINSENLAND - grind vloeren passen in het interi- eur van deze tijd. Je haalt er de natuur mee in huis waar het tot een kunstwerk verhe- ven kan worden. En daar- naast, een grindvloer biedt veel voordelen", zegt een woordvoerder van Ted's Grindvloeren. Dit bedrijf is gespecialiseerd in dergelijke vloeren en is te vinden aan Anthonette Kuylstraat 109 in Rotterdam (industrieter- rein Prinsenland). Tel010-4507466 LJeSigfl Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel NU 35% KORTING OP AL ONZE HONDERDEN ECHTE PERZEN EN OOSTERSE TAPIJTEN Verhuist naar Alexandrium III r Daarom Voor informatierover de-advertentie-mogelijkhederi bel Jacqueline Diepenbach Q,1Q-4QQ420'4 De grindvloeren zijn bovenal duurzaam. „Sterker, ze zijn niet kapot te krijgen. Daarnaast kan de vloer waterdicht gemaakt wor den, is derhalve goed schoon te maken en dus zeer hygienisch. Ie- dere grindvloer is uniek: tot de meest ingewikkelde vormen, pa- tronen en kleuren. Een logo of ei- gen ontwerp wordt probleemloos Het assortiment van soorten grindvloeren is bij Ted's Grindvloeren oneindig groot. De medewerkers van dit bedrijf, dat gesitueerd is op industrieterrein Prinsenland, zijn gespecialiseerd is deze vloeren en kunnen er van alles over vertellen. foto Dick Sluijter in de vloer verwerkt. Van de zes- tig prachtige basiskleuren kunnen weer zoveel gamma's en combi- naties gemaakt worden, waardoor elke vloer uniek is. Iedereen kan de vloer krijgen die hij of zij wenst. De luchtruimte tussen de korrels ligt stil en dat heeft een isolerende werking op de ondervloer. Grind vloeren voelen daarom heel be- haaglijk en warm aan. Tenslotte - niet onbelangrijk - een grindvloer is een van de minst dure vloeren. In de showroom van Ted's grind vloeren kom je vanzelf onder de indruk van zoveel mogelijkhe- den. „De kleuren worden in een oven in het grind gemoffeld. Om- dat grindkorrels nooit allemaal dezelfde kleur hebben krijg je, ook wanneer je maar een kleur gebruikt, altijd een melange van de kleur en dat maakt de vloer juist zo levendig", aldus de woordvoerder van Ted's Grind vloeren. Het lijkt eenvoudig maar het ap- pliqueren (leggen) van een grind vloer is geen makkelijk karwei. Dat moet dan ook aan specialis- ten overgelaten worden, aan de mensen van Ted's Grindvloeren bijvoorbeeld. „Het is een precies karwei. Ligt het grind eenmaal, dan kun je er niets meer aan ver- anderen. We kunnen zelfs de on- derlaag verzegelen; onder het grind wordt een kunststof mem- braan aangebracht dat vervuiling van de onderlaag tegengaat. Dankzij dit verzegelen kan een grindvloer in iedere ruimte, in ie- dere woning, geplaatst worden. Voor informatie: 010-4211779. HOOGSTRAAT - Een mooi witgekalkt plafond is een stre- ling voor het oog. Alleen het on derhoud, dat bederft de pret. Be- ter is het gesteld met een houten plafond, maar een houten pla fond past niet in elk interieur. Bovendien verkleurt een houten plafond snel. Brovo Plafonds aan de Hoog- straat 63 in Rotterdam biedt een aantrekkelijke oplossing: allumi nium plafonds, geleverd in alle kleuren en variaties! Niet alleen in een metaalkleur, maar ook in pasteltinten, wit, zwart, knalrood of andere primaire kleuren. Zelfs houtkleuren die niet van echt hout te onderscheiden zijn, be- horen tot de mogelijkheden. „Het grote voordeel van allumi nium plafonds is dat ze heel makkelijk schoon te houden zijn. Even een soplap erover en de klus is geklaard, ideaal in ruim- tes waar veel gerookt wordt.In elke ruimte van een woning of bedrijf kan een alluminium pla fond aangebracht worden. Ook in badkamers en andere vochtige ruimtes. De speciaal daarvoor ontworpen lamellen zijn geper- foreerd waardoor het vocht weg- kan. Volgens eigenaar van Brovo Plafonds, de heer De Vos, is een alluminium plafond snel en een voudig aan te brengen. „Een stukje onder het gewone plafond (zo kun je leidingen meteen wegwerken) wordt een hoofd- drager aangebracht waarin de la mellen aan elkaar geklikt wor den. De brede lamellen hebben zeer smalle tussenlamellen die desgewenst in een contrasteren- de kleur kunnen worden aange bracht. Een alluminium plafond voor een ruimte van ongeveer 30 vierkante meter is binnen een dag aangebracht. Wij kunnen zorgdragen voor levering en montage, maar een beetje handi- ge doe-het-zelver kan het aan de hand van onze beschrijving ook heel goed zelf doen. Ieder pla fond wordt door ons op maat ge leverd, wij komen zelf gratis in- meten." Voor informatie: 010-4330909. - iiifti: Volgens eigenaar van Brovo Plafonds, de heer De Vos, is een alluminium plafond snel en eenvoudig aan te brengen. foto Dick Sluijter Een extra logeerbed, dat komt eigenlijk altijd wel goed uit. Helaas heeft niet iedereen daar de ruimte voor. Daarom maken op- en inklapbare meu- belen een groeiende populari- teit door. Die bieden een op lossing die ruimtebesparend, en toch mooi is. De Italiaanse fabrikant Clei is 6en van de spelers aan het opklapfront. De firma legt zich toe op het ontwerpen en ontwikkelen van 'innovafieve meubelen'. Dit zijn meubelen met diverse toepassingsmogelijkheden. Zoals? Bijvoorbeeld een rui- me tweezitsbank, die bij nacht op ingenieuze wijze wordt omgetoverd in een stapelbed. Of een kast die volledig om zijn as draait en zo ruimte biedt aan een tweepersoons- bed, met nachttafeltjes... Meu- belstukken die kunnen veran- deren, maken het mogelijk de leefruimte flexibel in te delen. Met een simpele beweging ontstaat een volledig andere sfeer. Importeur: BB Deve lopment, Amsterdam. Tele- foon 020-4220030. Bij het verhuizen valt het al tijd meteen op. Een huis is pas echt 'bewoond' als er iets voor de ramen hangt, vitrage of overgordijnen. Tegenwoor- dig gaat de voorkeur uit naar luchtige, transparante stoffen met een motief subtiel op de achtergrond. De nieuwste vondst komt van de Groning- se vitragefabrikant ADO: een recent ontwikkelde verduiste- ringsstof. Deze stof heeft geen speciale coating gekregen, maar door een speciale manier van weven verduistert de stof uitstekend. De nieuwe stof is licht en soepel en bovendien eenvoudig te reinigen zonder kwaliteitsverlies. Voorheen vielen verduisteringsgordij- nen vaak nogal log en zwaar uit. Verkoopinformatie bij ADO vitragefabrieken b.v. te Bellingwolde, telefoon 0597 - 532525. Marmoleum is makkelijk toepasbaar in elk interieur en is bovendien sfeervol te noemen. Nog mooier, nog makkelijker, nog persoonlijker; innovaties op het gebied van vlakke vloeren weer- spiegelen de interieurtrend van dit millennium. Of het nu (laminaat) parket betreft, kurk of marmole um, soberheid, een natuurlijke uit- straling en creatieve verwerking van materialen bepalen het karak- ter van de vlakke vloer. De zachte kant van vlakke vloeren uit zich in een warme(re) uitstra- ling, een uitstraling die nauw sa- menhangt met de 'nature look'. Ook in de uiteenlopende collecties harde vloeren ligt het accent aller- eerst op de toepassing van natuur lijke materialen. Hout is voorals- nog uiterst populair, net als steen. Bij beide materialen is het accent echter komen te liggen op ener- zijds de pure uitstraling - waarbij hout en steen ogen alsof ze recht- streeks uit de natuur komen en nau welijks be werkt zijn - en ander- zijds op de creatieve verwerking ervan. Op parketgebied bijvoorbeeld komt steeds meer vraag naar mo- zaiekdessins, al dan niet ontwor pen door daarin gespecialiseerde bedrijven. Het resulteert in unieke houten vloeren, geheel afgestemd op de persoonlijke smaak van de consument en op de specifieke ei- genschappen van het interieur. Dezelfde ontwikkeling is te zien bij stenen vloeren. Plavuizen, te- gels, beton, maimer en graniet worden steeds meer gemixt, soms zelfs met hout. Door verschillende harde materialen binnen een vloer- ontwerp toe te passen, door het ge- bruik van sierranden of geometri- sche patronen en door het combi- neren van verschillende kleuren ontstaat een unieke vloer. Het on- derscheidend karakter staat hierbij voorop. Wonen wordt steeds per soonlijker, een weergave van de eigen, individuelesmaak. De nieu we collecties spelen hierop in door diversiteit te bieden en de toepas- baarheid van materialen makkelij ker te maken. Marmoleum is daar natuurlijk een van de meest sprekende voorbeel- den van: de keus in kleuren en des- sins is enorm groot en de gemak- kelijke verwerking ervan maakt dat de consument een hoogstper- soonlijke vloer kan (laten) ontwer pen. Hetzelfde geldt voor kurk, dat zijn jaren zeventig-image succes- vol aan het afschudden is. Het is net als marmoleum een natuurlijk materiaal, verkrijgbaar in allerlei kleuren en creatief toepasbaar. 1 f, De houten badkuip anno 1999, gebaseerd op scheepvaarttechnologie. Een badkuip van hout, dat is al ve- le jaren uit de tijd, zou je denken. Toch is onlangs opnieuw een vol ledig houten bad gepresenteerd en wel van het trendsettende Italiaan se merk Agape. Dit ligbad, 'Wood- line', doet dan ook in niets denken aan de houten tobbe van weleer. Het nieuwe houten bad is vervaar- digd op basis van de modemste scheepvaarttechnologie. Het bad is van buiten strak en vier- kant, maar van binnen comfortabel door de vorm van een chaise-lon gue. Door die vorm ligt het li- chaam ook lekker onder water. Het hout is dusdanig bewerkt dat het goed bestand is tegen het water. Het ligbad is leverbaar in donker wenge of licht berkenhout. Naast hout zijn er meer nieuwe materialen ontdekt voor de badka- mer. Zo zijn er twee wastafels van beton. Het hoekige ontwerp en ze- ker ook de stop wijken sterk af van alle bestaande wastafels voor de particuliere sector. Het robuuste beton brengt een vleugje cam- pingsfeer mee. Wie daarvan houdt, of graag wil opvallen, kiest voor beton in zijn badkamer. De serie heeft de naam 'Stop' gekregen en wordt, net als het houten bad van Agape, geleverd door Gijs Fran- kenhuis in Enschede. Een ander nieuw materiaal is een mengsel van marmerpoeder en hars. Dit is toegepast in de badkuip Spoon van Agape, een schelpvor- mig ligbad. De producten van Gijs Frankenhuis worden verkocht bij dealers in het hele land. In Rotter dam zijn dat Sanitalia aan de Mat- lingeweg en Cucine Bagni VOF aan de Rijksboom 4. De populaire vouwgordijnen wor den steeds vaker gebruikt als vitra ge; vaak gecombineerd met on- doorzichtige rolgordijnen of een overgordijn. Voor een optimale confectie voeren de meeste merken hun eigen stofcollectie, inclusief een royale sortering aan transpa- ranten. Bij de confectievormen staat de strakke 'Roman blind' met horizontale segmentering en rechte volant absoluut op nummer een. Een aanrader zijn de stoffen met ingeweven baleintunnels die het vouwgordijn ook aan de achter- kant een mooi strak aanzien geven. Optreksystemen worden met het jaar smaller en krijgen een kleinere inbouwdiepte. Nieuw is het duo- systeem waarbij twee stofkwalitei- ten, bijvoorbeeld een transparante en dichtgeweven stof, in een me- chanisme worden samengevoegd. Een stapje soberder ogen de pa- neelgordijnen. Zo'n constructie bestaat uit rechte stofbanen die op- gehangen worden in een meerspo- rige rails (twee tot vijf) waardoor de panelen voor elkaar geschoven kunnen worden. Semi-transparante stoffen zijn het meest geschikt. Tip: met aflopende toon-op-toon tinten wordt een subtiel effect be- reikt. Behalve als raamdecoratie - ook mooi voor schuifpuien - zijn pa- neelgordijnen ook heel bruikbaar als ruimtedeler. Een typische voorbeeld van hoe vouwgordijnen gebruikt kunnen worden als vitrage. Geniel nu dankzij onze vlijmscherpe prijzen van de zuiverste vorm van zalig ontspannen. De JR-3280, verkrijg baar met drie verschillende rughoogtes, vertegenwoordigt een elegante combinatie van esthe- tische fijnzinnigheid en techno- logisch vernuft. Tot en met 15 december kunt u op deze drie modellen van onze exclusieve kortingen genieten. Kom dus proefzitten onzer het genot van een kopje koffie! Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, GeldeHand, Ftarvink, Flulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, Rolf Benz, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. IMPORT EXPORT A, Feest: 35 jaar in Rotterdam R'dam Hillegersberg, Freerickplaats 9 tel. 010-4187700 Ruime parkeergelegenheid o a. naast de zaak bij A.H. (1,5 uur gratis). Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur tvoetig Een stijlvol lampje, dat op vele plaatsen tot zijn recht komt. Sfeermaker ten voeten uit. Deze amberkleurige tafellamp leveren we in twee maten: van 43 en 58 cm hoog. Prijs vanaf: Alexandrium III Lljnbaan Zuidplein Tel. 010 - 220 47 09 Tel. 010 - 412 39 50 Tel. 010 - 481 09 42 Je ziet het licht bij Van den Heuvel a. a. Topform, Hiilsta, Selva, Gelderland, Leolux, Wagner en Heldcnse direct leverbaar) Mariniersweg 39-55, Rotterdam-Centrum Tel.: 010 412 04 08 V..J - j

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 11