Bouw volgend voorjaar van start Van 5 tot en met 7 november QESSS SCHIEDAM - Winkelcentrum Nieuwe Passage bestaat vier jaar en het Broers veld is compleet vernieuwd. Een heug- lijk feit dat als elke verjaardag extra aandacht verdient. Op initiatief van de ondernemers wordt hier een te gek dub- bel feest van gemaakt. Drie dagen lang vol verrassend en opvallend straatthea- ter en live muziek. En dit alles in een fleurige entourage natuurlijk. Wonen en werken Mengeling Vrijdag 5 november Zondag 7 november Markt Zaterdag 6 november U &£tc* jr i»^y< De Nieuwe Passage vier jaar: 1995-1999 Swingendjubileum-programma rond vier jaar Nieuwe Passage mm Het zal je maar overkomen: een laag overvliegend vliegtuig van onbe- stemde afkomst. Michael Shalton is de kamikazepiloot die de elementen tar! en daarvoor internationaal is onderscheiden. - The Fantasy Four Ook tijdens deze koopzondag zorgen zij voor muzikaal entertainment. -Zzartagnan De ruiterlijke redder op zijn zingend toverpaard komt samen met zijn schildknaap Frolo de prinses te hulp. - Orikadabra Een vrouw in het zwart gekleed beweegt zich tussen het publiek. Haar handen \ormen de acteurs. een stuk papier wordt een kunstwerkje. En dat alles in het kleinste theater dat maar bestaat. het Land van Belofte straks naam waar gaan maken? zijn maarde verkenningseenheid van de bouwers, die -als er niets raars ge- beurt- in april volgend jaar daad- werkelijk met de bouw van start gaan. Peilen hoe het staat met de bo- demgesteldheid, controlerend of de bouwers straks niet voor rare ver- rassingen komen te staan. Overi- gens: het Land van Belofte is geen nieuwe naam. De naam komt ai op oude Schiedamse kaarten voor, lang voordat er sprake zou zijn van een Hema. Het project staat onder de verant- woordelijkheid van HBG Bouw en Vastgoed, en moet straks de schakel gaan vormen tussen het Stadserf- plein en de binnenstad van Schie dam. De verkoop van de woningen start begin volgend jaar. De prijzen zullen uiteenlopen van 2,5 tot 4 ton. Het plan van HBG voorziet in een mooi uitgebalanceerde combinatie van wonen en werken. Moderne en klassieke bouw in een rechthoekige vorm met in het midden een binnen- park. Het park wordt 's avonds waarschijnlijk afgesloten, uit oog- punt van de sociale veiligheid. Overdag kan iedere Schiedammer op den van de bankjes neerploffen en genieten van de stilte. Het bin- nenpark als een kleine oase van rust, middenin de stad. Voor de commerciele ruimte (in to- taal zo'n 2700 vierkante meter) is belangstelling getoond vanuit de zakelijke dienstverlening (banken, makelaars). Ook horeca-onderne- mers zijn gei'nteresseerd in het Land van Belofte. Voorde grote unit voor een grootwinkelbedrijf (1500 vier kante meter) is volgens HBG 'een serieuze gegadigde', er lopen nog orienterende gesprekken met een aantal andere partijen. De commerciele ruimte komt aan de kant van de Broersvest en aan het plein: allemaal gevestigd op de be- gane grond. Ruimte is er verder voor een parkeergarage voor onge- veer 120 auto's (ondergronds). Daarnaast, zo stelt HBG, komt er een fietsenstalling, met ruimte voor een klein begeleidend wir.keltje, Veel belangstelling wordt er ver- wacht voor de 73 appartementen en de 20 atelierwoningen die het plan rijk is. Hier vooral zie je de menge ling van bouwstijlen, oud ontmoet nieuw. waardoor er echt sprake is van een overgangsgebied. Van het vrij strakke en moderne Stadserf- complex naar de oude binnenstad. Een binnenstad wiens karakter voor een groot gedeelte bepaald is door stom toeval. Soms werd een schitte- rend pand gesloopt, of niet, of ge- deeltelijk. In de bouw van de wo ningen vindje zowel de historie van Schiedam terug (trapgevels) als meer modernere invloeden in voor al de zijde tegenover het Stadserf- complex. Door de variatie in woningtypen, toegesneden op mensen die veel of iets minder te besteden hebben, wordt tegemoet gekomen aan de wensen van een aantal doelgroe- pen: atelierwoningen voor gezin- nen en werkenden-aan-huis; rela- tief goedkope appartementen voor starters; en middeldure maisonnet- -11.00 uur: officiele heropening. Hare majesteit Constance van Lunteren tot Hoogenes, Barones van Voort tot Enzovoort verricht de handeling vergezeld van haar hofdame freule Adelheid en Simon Tiekum, een veiligheidsman. Met de nodige donder- slagen en muziek luidt zij samen met haar gevolg het nieuwe tijdperk in van het Broersveld. - Brothersfield Grandioso Deze een tikje maffioso muzikanten hebben swing en zang hoog in het vaandel staan. Ze zijn speciaal voor deze gelegenheid overgevlogen en zullen voor het nodige aan muzikale sfeer zorgen tijdens dit feestelijke weekeinde. - The Crash ziet ze met over het hoofd deze Venetiaans aandoende figuren. Met een beetje lantasie zijn rups, bloemenfiguur, vogel en onschuld echt in hen te herkennen. Met muziek. zang en gegoochel en nog veel meer. Zal tes en appartementen voor door- stromers. Het plein dat in het verlengde ligt van het Stadserfplein. krijgt in de plannen vooral een terrasfunctie. Ook de weekmarkt zou voor een deel volgens HBG op dit terrein ge- houden kunnen worden. Nog niet bekend is wat de functie zal worden van het vierkante gebouwtje dat op de hoek van het plein zal verrijzen. Hierover kan gisteravond -toen de ze krant op de persen lag- in de com- missievergadering zijn gesproken. Maar het moet wel een invulling van allure zijn, dat proef je tenmin- ste het meest uit de readies van be- trokkenen. Een coffeeshop zal het zeker niet worden. Een plattegrond van het Land van Belofte moet duidelijkheid bieden over de precieze invullino van het terrein. - De winkels zijn deze dag open van 12.00 tot 17.00 uur. Het parkeren is gratis en voor het winkelend publiek is het de laatste kans om kennis te maken met straattheater en muziek voor jong en oud. - Alachamalachama Een zwaar gestoorde fakir lijkt zo weggelopen uit een sprookje. Zo'n drie meter hoog boven het publiek uittorend. zoekt hij vertwijfeld naar kameel en harem. Hij wordt vergezeld door de charmante. maar scherpzinnige buikdanseres Soraya en de muzikale maar verder on'mogeliike knecht Chebkebab. - Brothersfield Grandioso Door Jalmar T eunissen SCHIEDAM - Zonder dat ie- mand het echt in de gaten heeft, is de bouw van het Land van Belofte eigenlijk al begonnen. Alleen de oplettendeeigenaar van het kran- ten- en tijdschriftenzaakje op de hoek van het ABC-complex heeft ze gezien, samen met iemand van de markt. Mannen met peilstok- ken en ander meetapparatuur. Op klaarlichte dag zag hij ze over het Hemaplein lopen, metend in de grond. En nee, ze zochten niet naar olie of goud. al belooft de nieuwe naam Het Land van Belofte rijkdom en voorspoed, zou je zo denken. De mannen waren de voorhoede, zeg Zo moet het Land van Belofte er volgens de makers uit gaan zien. Een complex met voor iedereen wat. - Tussen 11.00 en 16.00 uur volop feestelijkheden rond de verjaardag in het winkelcentrum. Wie deze dag een bezoek aan de jarige brengt wordt verrast met diverse schitterende optredens. - Blurp Hij is reusachtig, maar erg vriendelijk. Is het een moerasgedrocht. een ste- kelspin of een genetische miskleun. In ieder geval is hij bereid om vrien delijk pootjes te geven. - Brothersfield Grandioso Ook zij zijn weer van de partij met volop swingende muziek. - Verjaardagsboemeltje De eigen workshop-op-wielen is er met een verjaardagsworkshop. En... wie jarig is trakteert. - Ron Ronell

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 30