Wijkcentrum De Erker blijft zich verzetten tegen f usie met SWS d AM 'De SP schittert weer door afwezigheid' Nog geen uitslag milieu- onderzoek parkeergagarage itfl DE LAAGSTE PRIJS! wmmm 'De parade? Dat wordt een groot feest, reken maar!' fiw. PAMPERS BABYDOEjKJES M 2 K=„S een ongewis avontuur' 'Stort ons niet in Openlucht- bioscoop? Concert Parkeergarage Stadserf nog dicht gST-OP Pampers SCHIEDAM Krant Netel maasstad weekbladen SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker blijft zich fel ver zetten tegen de fusie met Stichting Welzijn Schiedam (SWS). „Wij hebben de af- gelopen jaren duidelijk laten blijken als zelfstandige stich ting onze eigen boontjes te kunnen doppen"sprak vrij- willigster Wil Tollens afge- lopen donderdag tijdens de comnjissievergaderingSoci- ale Zaken, Werkgelegen- heid, Welzijn en Volksge- zondheid. „Wij hebben een goed draaiend wijkcentrum, u zal dat niet kunnen ontken- nen." Tollens was niet de enige vertegenwoordigster van de Erker; ongeveer hon- derd man protesteerde tegen het besluit van de gemeente Schiedam om het wijkcen trum onder te brengen in een koepelorganisatie. Verant- woordelijk wethouder Peter Groeneweg kreeg 3375 pro- testhandtekeningen over- handigd. wmmmm Haan ziek Woensdag 3 november 1999 xq52 Postzegels Country - niet voor handelaren SCHIEDAM: Broersveld 67-76 (naast Bas v/d Heijden) Opbouwwerker Dogan uit het Oude Westen doet at jaren mee met het Opzoomeren. Dit jaar is hij coach van een team dat bestaat uit Nederlandse vrouwen en Turkse mannen. 'Een hele gezellige club men- sen', constateert Osman. Ook tijdens de GOEIE MORGEN!- parade op zaterdag 20 november door de binnenstad van Rotterdam is het team van de partij. 'Daar gaan we met z'n alien een feestje bouwen.... Reken maar!' 7;,/. GOLIE MORGLN'.-PARADL Op zaterdag 20 november nemen 1000-den Rotterdammers deel aan de fiOE/E MOR6E/V.'-parade, het sluitstuk van de u. Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aan- vang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. 17.00 uur, ds. A. van Lingen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, dhr. J.A. van Lambalgen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Oorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, mw. A. Breugem. Gereformeerde Kerk t>e Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 Uur, ds. T. Zevenbergen. agnalia Dei Kerk, Albardastraat. anvang: 10.00 uur, ds. W.R. van ieren. ethelkapel, Nieuwe Maasstraat. anvang: 10.00 uur, dhr. J.A. van ambalgen. Schieland Ziekenhuis f .K. Laan, hal polikliniek. Aanvang: 0.30 uur. pastor B. van Dam. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aan vang 17.00 uur, ds. A. van Lingen. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. G. van den Brink. Aanvang: 16.30 uur, ds. J. Keuning. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, viering van Woord en Communie. Voorganger J. van Vliet. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, K. Veltman. Zondag 11.00 uur, euch.viering, K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L-V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en sa- menzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur. Qud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur eucha- ristieviering. Do 20.30 uur: Comple- ten. Kasiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch- viering. Zondag hoogmis, aanvang: 1Q.15 uur pastoor P.M. Vismans. Vr. 11 juni, 08.30 uur: euch. viering, 19.00 uur: euch. viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Zondag 10.00 uur, eu ch.viering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, mw. M. Punt-Boogaardt. Christelijk Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: leesdienst, 15.00 uur: ds. A.G. Boog- aardt. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plaisier. Jehova'sGetuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag .17.30 uur. Ge meente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. Aanvang 10.00 en 17.00 uur, ds N. v. d. Want. Wo. 19.45 uur, ds N. v. d Want. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijn- man. Havenkerk Lange Haven 70. Zondag 10.00 uur eredienst, spreker John T.L. Maasbach. Dinsdag 19.30 uur bidstond. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 .uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.mirt.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: 1 R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefopn 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010 - 4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Door Jalmar Teunissen De protestactie van De Erker zou een wrang einde beleven, maar daar is aan het begin van de actie nog niets van te merken: „Damesen herpn. ik wil beginnen. Dus als u zich naar de binnenzaal zoudt willen begeven..." Gedisci- plineerd stromen de sympathisan- ten van De Erker de Aieidazaal binnen. Een spandoek wordt op de bovenste rij ontvouwd: 'Laat de Erker de Erker blijven. Samen- werking zonder bedreiging'. „Goedenavond, u bent in groten getale opgekomen, maar ik wil toch proberen de normale orde te handhavenzegt Groeneweg ter- wijl een cameraman van De Erker op de wethouder inzoomt. En er daalt een rust over de zaal neer 4 liill fl1 Illlflll i t': lli if |ts*11 11 n& ■'K% werken als de barwinst in een grote pot verdwijnt, en terecht lijkt mij." v Harry Visser, een van de bestuurs- wanneer' Wil Tollens naar het spreekgestoelte loopt en spreekt. „Wij hebben nog nooit een steek- houdend argument gehoord waar- om wij zouden moeten fuseren en moeten ingaan in een stedelij- ke welzijnsor- ganisatie. De afgelopen dertien jaar zo succes- vol heeft kunnen opereren." Groeneweg tempert het enthousi- asme van De Erkerdemonstranten wat: „Wie vanavond naar toe is ge- komen met de verwach- ting dat de fusie hier kan worden afgeblazen, ze meegaat in de SWS over drie jaar hetzelfde zal kunnen neerzetten als nu. We zijn ervan overtuigd dat dat niet zal lukken. Een donderend applaus volgt. En wat gebeurt er straks met opbreng- sten van de bar, die's ochtend van negen tot *s avonds elf bemand is? Verdwijnt dat allemaal in de pot van de SWS? „Nu al zeggen vrij- willigers niet langer mee te willen leden van De Erker, zegt het nog maar eens. Er is al avonden lang met het bestuur van de SWS ge- sproken. Zonder resultant. „Geef de Erker en de SWS de kans om via samenwerking aan elkaar te wen- nen. Met dwang bereikt u niets, die weg is de verkeerde. Uw besluit zet de bijl aan de wortels van De Erker zoals deze organisatie in de moet ik te- leurstellen, dan bent u verkeerd geinformeerd. Het proces is al ingezet, het besluit is al genomen." Maar, zo bena- drukt Groeneweg, het is absoluut niet de bedoeling om De Erker 'de nek om te draaienEr blijft ru imte voor de eigen identiteit van De Er ker wanneer het wijkcentrum on der de SWS valt. „Ik vind het wel tekenend voor de goede sfeer dat we nog steeds welkom zijn De Er ker. En u kunt er ook uit afleiden dat we u niet stiefmoederlijk zui- len behandelen. de overlegkaders blijven open." De zaal stroomt weer leeg, Groe neweg geeft de meesten glimla- chend een hand. Maar dan, als de laatste demon- strant de zaal heeft verlaten en de commissievergadering verder gaat, blijkt Groeneweg geirriteerd en wat aangeslagenIemand uit het publiek bestempelde Groeneweg als 'mietje', en er volgde een ap plaus. De wethouder ervaart het als een smet op een verder netjes verlopen demonstratie: „Wat mij betreft heeft de applausleider de gebeurtenis verpesten dat heeft de zaak geen goed gedaan. Ik heb het geprobeerd van me af te zetten, maar dat is me niet gelukt." SCHIEDAM - „Peter, wat zijn er vanavond weinig", zegt Guus Klepke een beetje verbaasd tegen wethouder Groeneweg. „Raadsle- den bedoel je", antwoordt Groene weg terwijl de Aieidazaal vol- stroomt met Erker-sympathisanten. Maar toch, na een minuut of vijf, hebben de meeste commissieleden hun stoelen aangeschoven. Sommi- gen komen wat later. Alleen de SP komt niet opdagen bij de commis sievergadering. Groeneweg opent de vergadering. En zegt, kijkend naar het lege SP- bankje: „Ik constateer dat de SP in de aanloop naar de begroting voor de zoveelste keer niet aanwezig is, en zonder kennisgeving. Kennelijk is de SP druk bezig met andere za ken." Een uurtje later wanneer de partijen SCHIEDAM - Wethouder Luub Hafkamp heeft er wel oren naar: een openluchtbio- scoop op het Stadserfplein. Het was een suggestie van raadslid Maarten Groene (PvdA) tijdens de behandeling van het MOP: „De stad wordt ook aantrekkelijker door het organiseren van activiteiten. In de culturele hoek wordt het een en ander voorgesteld. Hoe reageert het college in dit ver- band op de gedachte om het Stadserf in te richten als bio- scoop? Het zal ongetwijfeld de belangstelling van veel Schiedammers wekken en daarmee de functie van het Stadserf versterken." Haf kamp laat nu een experiment uitvoeren om te kijken of het concept aanslaat. toekomen aan hun tweede termijn, kan Groeneweg het weer niet laten: „En dan is het nu de beurt aan de SP die weer schittert door afwezigheid. Ik heb ze maandag om negen uur voor het laatst gezien richting Groenoord. Misschien dat ze een iets te diep gat in het fietspad zijn te- gengekomen dat de Poldervaart heet." Het was echter geen gat in het weg- dek dat Yorick Haan tegenhield, maar een flinke griep. De SP-frac- tievoorzitter kwam er nog even op terug tijdens de extra raadsvergade- ring over het MeerjarenOntwikke- lingsProgramma, het MOP, van af gelopen maandag: „Als je ziek bent en en paar dagen in bed l igt, dan heb je wat tijd. Tijd om eens goed na te denken. Ziek zijn en over poltiek nadenken. Dan krijg je al snel rare ideeen. Over huizen, straten en plei- nen die langzaam wegzakken in de modder." Peter Groeneweg kon er wel om (glim)lachen... SCHIEDAM - Het Schiedams Vrouwenkoor geeft vrijdag 19 no- vember een najaarsconcert in Kerkgebouw De Ark aan het Harg plein. Er wordt medewerking ver- leend door het Vocaal Ensemble uit Geervliet, een klein orkest en enkele solisten. Het Schiedams Vrouwenkoor bestaat 54 jaar. Door het concert hoopt men dat het ledenbestand zal groeien. Het koor wil namelijk graag verjongen. Voor meer info: N. Breugem-van der Velden, tel. 471 26 79. Er wordt gerepeteerd op maandag- avond van 20.00 tot 22.00 uur in de Magnalia De'ikerk aanvang van het concert is 20.15 uu. SCHIEDAM - De parkeergarage onder het stadserf blijft voorlopig nog in de avonduren gesloten. Hoewel de meerderheid van de ge- meenteraad voor ruimere openstel- ling is van de garage, zal het vol- gens wethouder Adri Reijnhout nog enkele maanden voor een nieuwe vergunning binnen is. De milieudienst Rijnmond DCMR doet onderzoek naar de mate van geluids- en stankoverlast voor de omwonenden van de garage. Voor het openstellen in de avonduren van de garage moet een nieuwe milieuvergunning worden gege- ven. En volgens milieu-ambtenaar Sirre is dit onderzoek bijna afge- rond. Hierna zal een procedure ge- start worden voor een nieuwe ver gunning met uitgebreide ope- ningsuren. Vooraf hieraan zullen de omwonenden van de garage hierover geinformeerd worden. De gemeente verwacht dat het toch ze- ker enkele maanden kan duren voordat deze vergunning binnen is. De garage is op dit moment van half acht 's ochtends tot half acht 's avonds geopend. In de garage staat een automaat waar kaartjes uitko- men en waar betaald kan worden. Toch vertelde wethouder Reinhout de commissievergadering dat: ,,De parkeerder altijd na die tijd met zijn wagen uit de garage kan ko men." Want de slagbomen blijven voor het uitgaande verkeer werken zodra het kaartje is afgerekend. Theaterbezoekers moeten dus ge- woon wat eerder van huis gaan, om voor half achtde garage binnen te komen. Want eruit gaat altijd. SCHIEDAM - Het Hervormd Kerkkoor Schiedam zingt zater dag 6 november tijdens het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk. Op het programma staan enkele bekende werken van Mozart en de complete Deutsche Messe van Schubert. Di- rigent J. Horde leidt het koor en organist Kees Passchier zorgt voor de begeleiding op het orgel. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is vrij. SCHIEDAM - De Schiedamse af- deling van Philatelica houdt 16 de- cember een tentoonstelling met als onderwerp: Millennium. Dit zal word,en uitgebeeld door middel van diverse poststukken zoals ou- de brieven en zegels. Voor de ver- zamelaars en andere geinteresseer- den is er ook een veiling. De avond wordt gehouden in boerderij Land- vreugd, de toegang is gratis en de expositie is te bezichtigen vanaf 20.00 uur. SCHIEDAM - Stichting Bunga Mayang organiseert in samenwer king met Stichting Welzijn Schie dam op zondag 14 november een Countrydag. Er wordt opgetreden door country-zanger Peter Gayle, de Schiedamse Country Band Why Not en de Line-Dancing groep Blue Bridge. De Countrydag wordt gehouden in wijkcentrum Wibaut- plein, begint om 12.00 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Entree is fl. 5,- per persoon, kinderen van 8 tot en met 12 jaar fl. 2,50 en kinde ren onder de 8 jaar onder begelei ding gratis. Voor meer info: 471 57 65. PAKKET 8ESTAANDE UIT: startverpakking. 72 doekjes in handige bewaarbox en navulverpakking 72 doekjes DUS T0TAAL 144 BABYDOEKJES Als er een dierenvriend is, dan hen ik dat wel. Daarentegen ben ik ook van mening dat je een ander nooit de dupe mag laten worden van jouw dieren(liefde). Afgelopen voor jaar zijn wij nog naarstig op zoek ge- gaan naar een nieuwhaasje voor onze twee katers toen deze hetplassen op andermans balkonnetjes maar niet wilde n latenOf wij ze voortaan binnen konden houden, want hetgingzo stinken vroeg een buurvrouw. Dat was in onze ogen geen optic, want katten die buiten gewend zijn, moet je niet meer dwingen binnen te blijven. Af gezien van hetfeit of ze dat nog wel zouden kunnen. Maard-la-mimite verhuizen zat er ook niet inDat heeft toen best wat hoofdbrekens gekost. Gelukkig vonden we in een vriendin uit Goudriaan al snel een nieuw baasje voor onze zwarte rakkers, zodat ze nu alweerflink wat maanden schooien in de weilan- den van de AlbrandswaardEen witte raafzoiets, dat geefik onmiddel- lijk toe. Maar intussen erger ik me dagelijks groen en geet aan al die 'dieren- vriendenhier in mijn straatmeteen ander soorfviervoeter. Natuurlijk, kattenpis is een lucht waarvan niemand zal beweren dat het lekker ruiktmaarde stank die van een hondendrol afkomt is ook nauwelijks te beschrijven .Nu gaanwe hier geen discussie beginnenoverwat erger is, welmaak ik van de gelegenheidgehruikom in mijn eerste colomn maar meteen even een open deur in te trappen. Ja, we gaan het hondendrol- len-probleem weer eens aankaartenVanmorgen telde ik er vier, alleen al voor onze auto. En die is beslist niet groat. Slalommend moest ik de straat over om de deur van de auto te bereikenwaarna ikmein duizend bochten moest wringen om er zonder plakkaat aan mijn schoenen in te komen. Een uitermate brutale hand (met zelfs brutalere eigenaar!) heeft het zelfs eens gepresteerd een drolpal voor mijn huisdeur te draai en. Kwamen wes avonds in het donker thuis en ja hoor, een verse, zo de mat ingelopen. Natuurlijk, vergoeilijktde dierenliefhebber in mij, heb ben die dieren geen andereplek waar ze hun behoefte kunnen doenEen hondentoilet is hierpakweg tien straten verderop en een grasveld, tja, dat is ook niet eeht lekker als je daar loopt te wandelen en ineens in een verse trapt. Maar zou er nou niemand van die hondeneigenaren eens het idee krijgen die troep een keer netjes op te ruimen? Ik hen wel geen kenner, maar daar moeten toch din gen voor in de handel zijnDat lijkt me een heel wat minder groot offer dan wij als eigenaar van tweein continent e' katten hebben moeten brengen. Karin van der Knaap Opzoomercampagne 1999. Rotterdammers van allerlei culturen en generaties zullen elkaar groeten. Voor deze bijzondere gelegenheid nemen zij natuurlijk een hoed, pet of ander hoofddeksel mee. Colofon: Opioomer Mee, Schiedenuedilk 55a 3011 EE Rottenbm, telefoon 213 10 55

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3