maasst 0 Suzuki Alto GA voordeligste auto o/SIbase Concept Mercedes-Benz Vaneo in grote lijnen klaar Ontwerpers leven zich uit op nieuwe concept Opel Zafira I a Clio krijgt krachtige en zuinige broer /J m wielklem Autobedrijf Beumer: 'Het is eengeweldige auto' AUTOS BASE J Sightseeing Redactie: Dennis Captein Tel. 010- 4004485 SCHIEDAM - Zijn vader begon zo'n veertig jaar gele- den in een kleine ruimte met de Wartburg. Het bedrijf floreerde, breidde zich uit en de Oostduitse tweetacter maakte al vrij snel plaats voor de NSU, waarna het merk Nissan aan de beurt kwam. Sinds 1991 is Karel Beumer, directeur van het gelijknamige autobedrijf te Schiedam, een officieel dea- lerschap aangegaan met Daihatsu. Hij is, zo zegt hij, niet meer van dit merk af te krijgen. „Daihatsu, het oud- ste Japanse automerk en te- genwoordig nauw samen- werkend met Toyota, is in Nederland een van de snelst groeiende automerken. Een geweldige auto", zegt hij □Hi OP ZOEK NAAR EEN KWALITEITS -OCCASION? /KIJK OP Of Smsrt W£C HAM EE', KWAllTmS OCCASION Stadtext pag. 666 De 1.4 16V vAV-' ''^5 is bestemd - voor een pu- dat Sterke positie Daihatsu op Nederlandse markt Hij vervolgt: „Zuinig in gebruik, voordelig in reparatie en heel aantrekkelijk geprijsd terwijl het kwalitatief op hoog niveau ope- reert." Daihatsu profileert zich in Neder land: dit jaar zijn in ons land (tot en met September) de verkoopcij- fers met dertig procent gestegen. Ook in Europa is Daihatsu hoog- genoteerd en wereldwijd staat de pittige Japanner eveneens stevig in haar schoenen. Alle modellen van de tien types Daihatsu zijn in de showroom van Beumer vertegenwoordigd. „Voor iedere beurs is er een Dai hatsu, je rijdt al in een spiksplin- MA Karel Beumer (rechts) is blij met Daihatsu. „Het is een geweldige auto. temieuwe gulden." 'Cuore' vanaf 16.495 Aan de vernieuwing van de jong- ste loot van Daihatsu, de 'Move', is veel aandacht besteed: acht centimeter langer, vier centimeter breder, de 850 cc motor is inge- ruild voor een 1000 cc multipoint injectiemotor en de restyling is van de hand van een vooraan- staand Italiaans ontwerper. Beu mer: Daihatsu verovert terrein en biedt een totaalpakket. Waar- bij het accent, ook in de toe- komst, ligt op de zuinige gezins- auto. Daarnaast is er ook veel aandacht voor de vierwiel aan- drijvingsauto's en de Multi Pur pose vehicle, de grotere gezinsau- to. Alle types onderscheiden zich door een uitstekende kwaliteit/ prijsverhouding." Er staan in de showroom van Beumer zowel nieuwe als ge- bruikte Daihatsu's. Auto Beumer biedt bovendien in een aparte showroom nog eens een veertig- tal occasions van diverse andere merken aan. „We zijn officieel Daihatsu dealer, maar in onze modeme werkplaats staat een ge- specialiseerd team klaar van gedi- plomeerde monteurs voor repara tie, APK en schadeherstel van al le merken auto's. Op zowel repa ratie als schadeherstel geven we garantie en indien mogelijk zor- fotoDickSluijter gen we tijdens reparatie voor ver- vangend vervoer." Als een van de oudste autobedrij- ven in Schiedam geniet Autobe drijf Beumer, te vinden aan de Nieuwe Haven 233 in Schiedam, veel naamsbekendheid en veel vertrouwen in de gehele regio. „Daar werken we hard voor. Ster- ker, we gaan er in de toekomst al- les aan doen om die reputatie zelfs nog te verbeteren. V oor informatie: 010-4264546. conclusie op de gegevens die een panel van 6000 autorijders heeft verstrekt. De deelnemers regi- streerden alle kosten die zij maak- ten voor het autorijden. De sterke punten van Suzuki zijn - volgens de bevindin- gen van het autopanel - het geringe waar- deverlies van de De Suzuki Swift is de voordeligste auto in zijn klasse. De Suzuki Alto GA is de voorde ligste auto in het gebruik. Het mo del wordt op de hielen gezeten door de Suzuki Swift. Deze con clusie trekt de Consumentenbond op basis van een onderzoek naar de kosten van het au- togebruik. Het Duitse maga zine Auto Motor und Sport stelt aan de hand van een lezersonder- zoek vast dat de Suzu- au- to's (hoge in- ruilprijs) en de lage brandstofkosten. Over een periode van 2,5 jaar (40.000 kilometer) en vier jaar (60.000 kilometer) is de Alto GA het voordeligst. De lage gebruikskos- ten heb- De Suzuki Alto GA is niet alleen extreem zuinig, maar is eveneens in onderhoud goedkoop. VOOR KWALITEITS- 0CCASI0NS KIJK JE NATUURLIJK Stadtext paa. 666 ki-mo- dellen behalve gun- stig in het gebruik tevens heel betrouwbaar zijn. In de Consumentengids van Sep tember concludeert de bond: „De kleine Suzuki Alto 1.0 GA is, als u hem nieuw koopt en er 2,5 jaar in rijdt, de goedkoopste auto uit ons onderzoek." Volgens Auto Motor und Sport vertonen Suzuki's, op koploper Toyota na, de minste mankementen. De nummer een en twee ontlopen elkaar daarbij nau- welijks. Het Duitse magazine komt tot dit oordeel op basis van een on derzoek onder 52.000 lezers. De Consumentenbond baseert zijn ben van de Alto door de jaren heen een absoluut succesnummer ge- maakt. Sinds zijn debuut in 1981 zijn er in Nederland al meer dan 125.000 exemplaren van verkocht. Daarmee is de Alto verreweg de best verkopende in zijn klasse. In de compacte klasse is de Swift (GL-uitvoering) het voordeligst. Het verschil ten opzicht van de nummer twee in dezelfde klasse loopt op tot meer dan 1300 gulden per jaar. De Swift is zelfs zo voor delig dat hij goedkoper in het ge bruik is dan kleinere modellen. Het concept van de Merdeces-Benz Vaneo, zoals die eind 2001 op de Nederlandse markt zal verschijnen. Daimlerchrysler is momenteel be- zig met de ontwikkeling van een multifunctionele compacte vrije- tijdsauto, genaamd Mercedes- Benz Vaneo. Hoewel de ontwikke ling op de tekentafel nog niet is af- gerond, ligt het concept voor het model reeds in grote lijnen vast. „Veelzijdigheid, variatie, comfort en veiligheid hadden de hoogste prioriteit bij het ontwerpen van de compact van. De Vaneo is een uniek en onafhankelijk voertuig- concept dat door het gebruik van personenwagencomponenten en twee opbouwvarianten een ideale oplossing is voor zowel zakelijk als prive gebruik", aldus een woordvoerder van Daimlerchrys ler. De Vaneo onderscheidt zich door een uniek concept. Met een lengte van 4,19 meter, een breedte van 1,74 meter en een hoogte van 1,83 meter heeft de Vaneo ruimte voor vijf volwassenen en twee kinderen of twee volwassenen en drie kubie- ke meter lading. Dit maakt de Va neo aantrekkelijk voor alledaags gebruik en voor actieve vrijetijds besteding. De introductie van de Vaneo wordt eind 2001 verwacht. Jaarlijks zul- len 50.000 Vaneo's, waarvan de meerderheid bestemd is voor de West-Europese markt, geprodu- ceerd worden in het Duitse Lud- wigsfelde. De motorkap maakt deel uit van een opvallende frontpartij, die sterke o vereenkomsten vertoond met de in Frankfurt gelanceerde Opel G90. Tijdens een 'Global Press Confe rence' die onlangs gelijktijdig in Detroit en Russelheim plaatsvond, en waarbij virtual reality, satelliet- verbindingen en 3-D technieken een vooraanstaande rol speelden, heeft General Motors negen uiterst opvallende studiemodellen ge- toond. Waaronder een concept versie van de Zafira, de CVC. ..General Motors heeft het breedste modellenpallet ter wereld, en daar- door ook de grootste varieteit aan klanten. Dat legt ons de verplich- ting op voortdurend te zoeken naar vernieuwingen, innovatieve tech nieken, nieuwe modellen, nieuwe mogelijkheden en nieuwe uitda- gingen", verklaart Wayne Cherry, vice-president van General Motors Jong bliek De Renault Clio is in december ook leverbaar met de krachtige en zuinige 1.4 16V motor met 98 pk. Daarmee wordt een eerste stap ge- zet richting een gemodificeerd gamma van de succesvolle Clio. De Clio werd in maart 1998 gei'n- troduceerd op de Franse markt en daaropvolgend in alle andere Eu- ropese landen. Sindsdien zijn er al meer dan 820.000 stuks geproduceerd. een flink presteren- de maar te- gelijkertijd zuinige au to wil. Hier- aan voldoet de 1.4 16V motor, een krachtbron met een hoog vermogen en een behoorlijk koppel in het lage toerentallengebied. Met een vermogen van 72 KW (98 pk) en een cilinderinhoud van 1390 cm3 biedt deze motor een behoorlijk rijcomfort. De Clio 1.4 16V wordt in Neder land verkrijgbaar in een 3-deurs RT- in een 5-deurs RT- ver- sie en in een 3-deurs Si-versie, welke zijn voorzien van de volgende, belangrijkste uitrus- tingen: airbags voor de bestuurder en de passagier, zij-airbags, dubbel uitgevoerde koplampen, mistlam- pen, warmtewerende voorruit, bumpers in carrosseriekleur, toe- renteller, electrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels (RT), instrumentenpaneel met blauwe wijzerplaten, sportvoor- stoelen met ver- sterkte lendesteunen (Si), lichtmetalen velgen (Si), in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, drie hoofdsteu- nen achter, elektrische ruitbedie- ning voor, FM-afstandsbediening, elektrische portiervergrendeling en De Renault Clio is in december ook leverbaar met deze krachtige en zuinige 1.4 16V motor met 98 pk. pollenfilter en luchtcir- culatiestand. De prijzen voor deze nieuwe Clio- modellen zijn op dit mo ment nog niet bekend, maar zullen niet erg veel verschillen van de huidige 1.6i bij gelijkblijvend uitrustingsniveau. De- sign en port_ folio Development. General Mo tors heeft voor haar merken een ei- gen merkidentiteit en merkuitstra- ling vastgesteld in plaats van een uniforme huisstijl", voegt Hans Seer daaraan toe. Seer is hoofd van Opel's Design-afdeling. Met de ondergesneeuwde Detroit Motorshow nog vers in het geheu- gen ontwierpen de ingenieurs van Opel een winterversie van de Opel Zafira, en gingen daarbij nogal ver. Dit concept, CVC gedoopt (Com pact Van Concept), beschikt over vierwielaandrijving, terwijl door de 18 inch wielen de bodemvrij- heid met 30 millimeter is toegeno- men. Op het dak is een skibox ge- integreerd in het koetswerk. Deze is toegankelijk vanuit het interieur, terwijl het dak tevens is voorzien van panorami- sche ruiten. Wegrijden van de piste na een snelle afdaling en met een kop warme chocolade in de hand is geen probleem. De houders voor de kopjes zijn verwarmd. De middelste bank uit de serie Za fira is vervangen door twee afzon- derlijke zetels, die naar voren en achteren te verschuiven zijn. Ze kunnen ook nog eens in de vloer worden weggeklapt. Onder de mo torkap huist een prototype ECO- TEC motor met directe benzine in- spuiting. De eerste GDI van Opel. Deze 2.2 liter levert 150 PK/ 1 lOkW. De Opel CVC zal zijn op- wachting voor het publiek maken in januari 2000 in Detroit. Eens reed ik de parkeergarage onder het World Trade Center uit en belandde automatisch op het Rode Zand. Daar was op dat moment - het was zes uur s avonds - de avondspits in voile gang en dus sloot ik luttele meters na het passeren van de slagboom achteraan een stilstaande rij auto's. Amper vijf seconden stond ik stil toen de por- tier aan de bijrijderszijde open werd getrokken door een smoezelig mannetje, die vervolgens zomaar instapte. Ik schrok me een hoedje. Ik was te verbaasd en te geschrokken om de brutale vlegel een veeg uit de pan te kunnen geven. „Ik rij even een stukje mee. Kan dat?" Met open mond keek ik het mannetje aan en zei toen met bibberende stem: ,,Dat lijkt me niet zo'n goed idee." Het mannetje haalde zijn schouders op. sputterde niet tegen en maakte weer aanstalte om uit te stappen. Met inmiddels weer een been buiten boord, draaide hij zijn hoofd om, keek me aan en zei: „Heb-ie dan misschien wat stuff of geld voor me." De schrik amper te boven, schudde ik behoedzaam mijn hoofd en bad tot God dat de man niet meteen met een mes, spuit ofander wa- pen zou gaan zwaaien. ,,Dan niet"zei hij, haalde vervolgens nogmaals zijn schouders op en vertrok. Sindsdien let ik in Rotterdam, al rijdend in de auto, op of ik geen junkies zie. Sindsdien zie ik ze bijna dagelijks. Slapend op een bankje, stoned van een shot, vette haren, broodmager, bleke gezichten, doffe ogen, in zichzelf pratend, waggelend van stoeptegel tot stoeptegel, een au- toradio jattend... Sindsdien intrigeren ze mij enorm en is de Rotterdamse drugspro- blematiek voor mij zichtbaar geworden. Sindsdien is rijden door Rotterdam voor mij een soort sightseeing geworden. Sindsdien stap ik in de auto en doe, nog voordat ik start, de portie- ren op slot. Drs. A.N.W. Blaak

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17