maasstad Gemeente was 'niet op de hoogte' van begin sloop A mm® H^mentohjang asbest 'Een goede of slechte kleur kan tien jaar van je leven schelen' "BI J HEEKEN" 10% KORTING VERBODEN TOEGANG ASBEST Wiegman:'Het is fout gegaan, maar niet door ons' GRAND CAFE RESTAURANT krant netel 'Goeie Morgen, Rotterdam! Opzoomeren jullie mee?' Bij inlevering van deze annonce: SCHIEDAM Inschrijving Popprijs maasstad kerk maasstad I fweekbladen SCHIEDAM - Wethouder Aad Wiegman gaf toe, tij- dens de eergisteren gehou- den informatiebijeenkomst, dat er fouten zijn gemaakt tijdens de sloop van flats aan de Van Markenstraat en om- geving. Maar zodra dit be- kend werd, heeft de ge meente er alles gedaan om de asbest goed en veilig op te ruimen. Wiegman: „Ik geef toe dat er iets fout is ge- gaan en deskundigen beves- tigen dat, maar rnijn gevoel zegt me dat wij adequaat hebben gehandeld." Aan- stichter van de informatie- bijeenkomst Yorick Haan (SP) probeerde nog enkele malen de wethouder tot een schuldbekentenis te verlei- den. Zonder resultaat. r1 i i i i i i i i L. Ontvangt u op de totaalnota van een diner Maaspost niet ontvangen? mm AJTL1 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Vis- beek. 17.00 uur, ds. G.H. van Koo- ten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, pastor. W. de Bone. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. van Doornik. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor G.J. War- merdam. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 10.30 uur, ds. H.J. Bruins. Aanvang: 16.30 uur, br. H.P. Kool. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.C.J, van der Poel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, viering van Woord en Communie. Voorganger K. Velt- man. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, D. Kool. Zondag 11.00 uur, D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur eu- charistieviering. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Vr. 11 juni, 08.30 uur: euch. viering, 19.00 uur: euch. vie ring. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Zondag 10.00 uur, euch.viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. A. van der Klaauw. Christelijk Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard, 16.30 uur: ds. M. Visser. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur. Woensdag 20.00 uur. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plai- sier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Woensdag 10 november 1999 xq52 Door Frank Willemse De asbestaffaire onstond in het voorjaar toen bij het slopen van tweeflats en ouderwoningen rond de Van Markenstraat in Nieuw land asbest werd gevonden. De sloop was al geruime tijd bezig toen de asbest aan het licht kwam. Gehaast onderzoek door deskun digen wees uit dat asbestdeeltjes op in en tussen het puin op het terrein lagen. De sloopwerkzaam- heden werden snel stilgelegd. Een door de gemeente in de haast ingesteld adviesbureau Search deed ondezoek kwam met een plan van aanpak. Nu nog zijn ge- specialiseerde bedrijven bezig met de verwijdering van het ge- vaarlijke goedje wat kanker kan veroorzaken. Inmiddels hadden overgebleven bewoners en de SP zelf onderzoe- ken verricht en stelde dat de ge meente aansprakelijk was voor het 'onoordeelkundig' slopen. Hierdoor was er sprake van ge- vaar voor de volksgezondheid volgens hen. Deze affaire is nog steeds niet goed onderzocht en daarom werden er een tiental schriftelijke vragen gesteld aan burgemeester en wethouders. Deze vragen zouden nu pas mon- deling worden behandeld omdat B en W van mening zijn dat de genoemde deskundigen hierbij hun weerwoord moesten kunnen doen. In de informatiebijeen- komst van eergisteren waren er opvallend weinig be woners uit Nieuwland of ander be- zordgde burgers, zo constateerde Judith Boertjens. De voorzitter van bewonersvereniging Nieuw land Aad Doom zei hierover dat de mensen in Nieuwland apa- thisch zijn geworden door alles wat er gebeurd was en dat be- treurde hij. Zijn tegenstrever en woordvoerder namens de overge bleven bewoners van de Marken straat beweerde fel dat er juist bij hem veel klachten waren binnen- gekomen. De late uitnodiging en de kleine aankondiging in de krant waren volgens andere de re- den van de geinge opkomst. Naar aanleiding van de schrifte lijke vragen van de SP gaf Wieg man en zijn opgetrommelde des kundigen mondeling antwoord. Af en toe ge'mterrumpeerd door de SP en enkele bewoners. Wieg man gaf toe dat er bij de zaak fou ten zijn gemaakt waardoor de sloop stilgelegd moest worden. Maar de door de gemeente inge- schakelde instanties als Arbeids- inspectie, Milieuhygiene en Volksgezondheid ondersteunden hem in zijn genomen beslissin- gen. Wiegman beweerde verder dat de gemeente niet in kennis was gesteld dat de sloop be- gonnen was. Dit werd met klem ontkend door de sloper. Feitelijk, zo leek het, werd de zwarte Piet gelegd bij de slo per Oudzwanenburg die onzorg- vuldig zou hebben gesloopt. Een woordvoerder van de sloper wil- de enkele malen weerwoord ge- ven maar kon niets zeggen omdat er een juridisch gevecht gaande is tussen sloper en gemeente over wie de grote kosten van de as- bestontruiming moet gaan beta- len. Wei vond hij het vreemd ook niet uitgenodigd te zijn voor deze bijeenkomst. De politieke partijen deden er het zwijgen toe met uitzondering van de SP, en een beetje GroenLinks en Gemeentebelangen. Toen Wiegman nogmaals verze- kerde nogmaals dat de Volksge zondheid van bewoners rondom Nieuwland niet in gevaar was ge- bracht, ging de informatieavond een beetje uit als een nachtkaars. Hoewel de opstelling -iedereen zijn eigen vaste stoel- sterk leek op een raadsvergadering kwam er geen eindoordeel of stemming. Bovendien werden ergeen offici- ele notulen gemaakt zodat ieder een min of meer vrijblijvend sprak. Door Karin van der Knaap SCHIEDAM - Met een klein beet je moeite er voor altijd beter uit- zien. Imago-adviseur Yvon van den Bos die in haar Style Studio het idee achter Color-me-Beauti- ful/Kies-je-Kleur uitdraagt, snapt ook niet dat nog zo weinig televisiecoryfeeen zich goed laten ad viseren over de kleuren die hun natuurlijke schoonheid bena- drukken. „Soms heb ik echt de neiging zo'n programma eens aanteschrijven",klinkthetbijna nijdig, „Want het is absoluut niet nodig dat sommigen er in totaal verkeerde kleuren bijlopen." Color me Beautiful, op z'n Neder lands Kies je Kleur, is wereldwijd actief op het gebied van imago-ad- viezen. Oorspronkelijk is het af- komstig uit Amerika, maar vooral in Engeland maakte het bedrijf en het eraan gekoppelde idee naam dankzij Mary Spillane. Degenen die zich al door Color-me-Beautiful hebben laten adviseren zijn in de winkel eenvoudig te herkennen aan het op een zakagenda lijkende kleu- renpaspoort, aan de hand waarvan zij hun garderobe samen stellen. Met een rijtje kleuren voor de basis en een stuk of veertig andere kleu ren ter completering. Het kleurenadvies, gebaseerd op de vier seizoenstypen, is eigenlijk de basis van Color-me-Beautiful. Het bedrijf doet ook aan stijladvies, ma ke-up technieken en garderobe- planning, maar steeds staan daar de (juiste) kleuren aan de basis. Of ie- mand een 'warm herfst-type' is of een 'koel zomer-type' hangt af van huid, haar en ogen. Maar het maken van een indeling op basis van deze drie eigenschappen is lang niet zo gemakkelijk als het misschien op het eerste gezicht lijkt. „Huid, haar en ogen bepalen veel, maar ook weer niet alles", legt Van den Bos uit. „Dus zijn er reeksen testen en contra-testen waarmee we uiteinde- lijk altijd wel op het goede type uit- komen. Bovendien houdt het niet op met de herfst, winter, lente en zo- mer, want elke seizoen bestaat ook weer uit drie typen, in totaal dus twaalftypen." In het ideale geval zou de imago-ad- viseur bijvoorbeeld iemand voor zich kunnen krijgen met blond haar, blauwe ogen en lichte huid, of ie mand met donkere ogen, getinte huid en donker haar: zomer en win- ideale kleuren vinden, omdat ze er van alles mee kunnen. Vooral met de feestdagen." Bij Color-me-Beautiful zal echter nooit een kleur verboden worden. Wat men geeft is advies en dat is na- tuurlijk op te volgen of niet. Juist dat maakt het werk volgens Van den Bos nu ook zo abstract. „Eigenlijk is een goed kleuradvies iets waar je je verdere leven veel profijt van kunt hebben, maar tegelijkertijd is het ook weer niets.'Als mensen naar de bakker of naar de supermarkt gaan hebben ze een tas vol lekkere din- gen, maar gaan ze hier weg dan heb ben ze een paspoort met een stuk of vijftig kleuren en een make-up ad vies. Dan moet je er in feite nog mee aan de slag. Maar kleuradvies geven is ook best dankbaar werk. Want niet alleen het uiterlijk vaart er wel bij, ook het innerlijk. Wie er goed uitziet, krijgt meteen meer zelfver- trouwen." Style Studio Yvon van den Bos is te vinden in de Graaf Florisstraat 54, tel. 273 00 35. Een analyse, inclu- sief kleurenpaspoort, kost gemid- deldfl. 245,-. SCHIEDAM - In cafe De Grauwe Hengst wordt volgend jaar van 21 januari tot 7 april voor de vierde maal de Schiedamse Popprijs geor- ganiseerd. Initiatiefnemers Dick Makelaar van vereniging Blue Music, Auke Pol van Popschool Schiedam en Rend Westerhoff roe- pen daarom bands die aan deze competitie willen deelnemen, op om zich voor 24 december aan- staande in te schrijven. Het in- schrijfgeld bedraagt 25 gulden. Er kunnen maximaal 36 bands ver- deeld over zes voorronden deelne men. Acht van deze bands zullen op 17 maart en 24 maart uitkomen in de halve finale en daarvan blij- ven er vervolgens drie over die op 7 april tijdens de finale de geldprij- zen van 750, 500 en 250 gulden verdelen. Aanmeldingsformulieren voor de Popprijs zijn verkrijgbaar bij de re- gionale oefencentra en muziekza- ken zoals onder meer de Popschool aan de Lange Nieuwstraat 183 in Schiedam en bij de dependances van muziekcentrum Opmaat. Aanvullende informatie wordt ge- geven door Auke Pol, (010) 426 73 51. Speciaal "theatermenu" 3-gangen tot 18.45 Ook voor een borrel na de theater- voorstelling Gevarieerde menu-kaart vis-vlees-vegetarisch (min. 2 pers.) en een gratis welkomstdrankje RESERVEREN WORDT AANBEVOLEN OPENINGSTIJDEN: di.-wo. 16.00-01.00 uur do.-vr. 12.00-01.00 uur za.-zo. 15.00-01.00 uur Broersvest 116* Stadserf Schiedam (naast Theater a/d Schie) Telefoon: 010-4736550 'Doe maar gewoon dan doeje gek genoegdenken oude Schiedam- mers als ze horen van het Land van Belofte. In Schiedam hebben we een heuse straatnamencommissie en die kunnen vergaderen, ze vergaderen uit aUe macht. Wikken en wegen welke namen - uiter- aard historisch verantwaord - ze aan de straten van de nieuwbouw- wijk kunnen geven. Liefst een wijk met een thema zoals de akker-, feministen- of oude beroepenbuurt in Schiedam Noord. Nieuw maar toch inwisselbaar met de boten-, zeehelden- of eomponisten- buurtin Spijkenisse, Zoetermeerof Capelle. Voor Schiedamse nieuwbouwwijken verzinnnen ambtenaren en schriftgeleerden adressen als Svea Holm, Slimme Watering of Praam en Dagpauwooghof. Je wordt er lacherig van maar dat gaat over als je zelfkomt te wonen aan het Slot Assumburgpad, Geelgie- terhof Majoraan veld of Laagland. Toch zijn deze straatnamen vergankelijk. Deze 'duurzame' nieuw- bouw gaat niet lang meevoor je het weetzakken die huizen weg in het laagveen of zijn na dertigjaar rijpvoor de sloop. Kijk maar naar Nieuwland en Groenoord waarjohan Braakensiek, Louis Raemae- kers en Ch. Th. Stork gesloopt worden. Waar deze straatnamen vandaan komen? Wie deze mensen waren? Niet belangrijk meer: straat is weg. Kan het gekker met die naamgeving? Ja, hoor. Onze wethouder Wiegman kwam vorig jaar toch echt serieus met de naam 'VlaSchie', voor het samengaan van Schiedam met Vlaardingen, Zo, bent U uit gelachen? Wijs dan even op de kaart van Nederland 'Twentestad' aan. Nieuwe namen verzinnen die duur en modieus moeten klinken, daar heb ik het over. Neem nou de SingeUcerk, die moet opeens Sint Liduina/'Onze Lieve Vrouw van de Rozenkransbasiliek gaan heten. Kom nou toch. Net als de trend om luxe namen te geven aan bouw- projecten. Doel; status en luxe suggereren. En dat in een arbeiders- stad. De gewone Schiedathmer denkt 'amme hoelametje havenvil- la, residence, grachtenstudio, maisonnette, pied-a-terre of pent house voor de playboy. Wist V dat de oude Hemaflat - de eerste luxe torenflat aan de Koe- markt-in 1934 tekker duur 'Singelwijck' gedoopt werd. Gelukkig wilde geen enkele Schiedammer aan de naam en die is dan ook snel vergeten. Of neem Willem Duys (die van VoorDe Vuist Weg) diede naam 'Maasboulevard' verzon in een prijsvraag waarbij hij zelf in de jury zat! De Gorzenees zegt gewoon Maaskant of't Hoofd. Of het reUetje over de naam Spoelingbrug die plotseling Proveniers- brug moest heten toen de Koningin hem kwam openknippen. Nu hebben we dan bouwplannen op het Hemaplein... Nee, sorry 'Land van Belofte'. Eerst kwamen de vergaderaars met Otterbuurt op deproppen. Dat ging niet door, de Otterbuurt was ergens anders. Geen nood, dan maar 'Land van Belofte', klinkt nog sjieker ook. Och, alsje maar lang genoeg zoekt op oude kaarten, vindje wel een historische naam en anders verzin je d'r een: Stolbergstaete, 't Nieuwe yVerck, Raam-/Schieveste of Branderspoort en Liverpool. Toegegeven Land van Belofte klinkt leuk maar het is gewoon uit- sloverij: je beter voordoen dan je bent. Gelukkig maar dat de echte Schiedammer daar niet in trapt en gewoon het Hemaplein Hema plein blijft noemen. Frank Willemse De spiegel en het kleurenpaspoort zijn van groot belang bij het kopen van kleding. Yvon van den Bos: Verkeerde kleuren benadrukken ook nog eens rim pels, wallen en kringen. "Foto Roger van der Kraan ter. Maardemeestemensenzijnniet gemakkelijk in een hokje te stop- pen. Neem de blondharigen met donkere ogen of brunettes met blau we ogen. Van den Bos begint haar analyse altijd met de vraag of de kleur van het haar de echte kleur is. Dan worden uitvoerig de ogen be- keken. Doordat alle make-up er bij de analyse van af gaat, kan goed de juiste huidkleur worden beoor- deeld. Door twee verschillende lap- pen rood, groen of bijvoorbeeld blauw voor te houden wordt grof- weg een type geschat. De ene kleur haalt de huid op, de andere maakt de huid vaal en bleek. Door uitvoerig verder te testen wordt uiteindelijk het juiste type bepaalt. „Dan zie je meteen wat er gebeurt als je iets koopt in een totaal verkeerde kleur. Of juist een goede", zegt Van den Bos. In de ene zie je er moe en bleek uit, zullen mensen in het ergste ge val aan je vragen 'voel je je soms nietzolekker' en in het andere geval ben je juist het stralend middelpunt. Dat kunnen kleuren dus voor je doen. Soms scheelt het wel tien jaar joh, want verkeerde kleuren bena drukken ook nog eens rimpels, wal len en kringen onder je ogen. Voor al met wit kun je dat hebben, een moeilijke kleur is dat en zwart, ook zo een. Bijna iedereen heeft wel wit en zwart in de kast hangen, maar weinig mensen kunnen het echt hebben. Een wintertype kan goed zwart hebben, maar vaak kun je be ter wat anders aandoenTerwijl veel mensen het op het eerste gezicht Bij onderstaande adres sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt Koornneef, Mgr. Nolenslaan 516-518 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Het hoofddeksel van politleman en deelraadslid Cock van Dijk Is een gewaagde creatie. Al drukt de eigenaar het zelf anders uit. 'Toen ik deze hoed voor het eerst tijdens de actiedag in Prins Alexander opzette, deed iedereen het bijna in de broek van het lachen. Maakt mlj niet uit. Je hebt altijd een paar gekken nodig om de juiste sfeer te krijgen.' Op zaterdag 20 november 1999 krijgt de rest van Rotterdam ook de kans om het hoedje van Van Dijk te bewonderen tijdens de goe/l morgln!-parade. 'Een ideale manier om aan de rest van Rotterdam te laten zien hoe leuk Opzoomeren is. Hopelijk verschijnen er op die manier volgend jaar nog meer teams aan de start.' G0£/£ MORGLNl-PARADL Op zaterdag 20 november nemen 1000-den Rotterdammers deel aan de GOtlt MORGLN!-parade, het sluitstuk van de Opzoomercampagne 1999. Rotterdammers van allerlei culturen en generaties zullen elkaar groeten. Voor deze bijzondere gelegenheid nemen zij natuurlijk een hoed, pet of ander hoofddeksel mee.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3