maasstad 'We laten geen middel onbenut' Maeslanden introduceert 'Makelen Nieuwe Stijl' Keuze in raamdecoratie van textiel onuitputtelijk amilie Stasse winnaar van Oktober Woonmaandpuzzel LAGERWMRD 799.- DE STAM TOTALE LEEGVERKOOP DE STAM 1 shoppin Maatwerk van New Sity m SELECT WONEN SELECT WONEH 1 Maeslanden Makelaardijzet Klaver Vierwoning volop in de schijnwerpers' Architect maakt tien ontwerpen voor kleinste kamertje Hoge eisen gesteld aan zitcomfort tafel Design van den heuvel verlichting IHILLEHNIVM Kortingen op: VAN DE GEHELE COLLECTIE ZJ MAASSLUIS - De intro- ductie van de Klaver Vier Makelformule heeft Maes landen Makelaardij geen windeieren gelegd. De be- langstelling voor deze for- mule, die afkomstig is uit Engeland en door Maeslan den in Nederland is gei'ntro- duceerd, is enorm groot. In de regio Zuid-Holland is Maeslanden de enige make- laar die volgens deze formu- le mag werken. issi X? KQ Gespecialiseerd in massief planken vloerdelen Ruime keuze uit verantwoorde houtsoorten Bijdeaanschafvan eenvloeris ervoor dedoe-het-zelver professioneelgereed- schap beschikbaar, - laminaat (clicksysteem) - lamelparket - en planken vloerdelen (flu reserueren voor 2000 is mogelijk!) Metroplein 102 Rotterdam 010 - 481 05 01 Einde busstation Zuidplein richting Ahoy Openingstjjden: ma t/m vrijdag van 9.00 -17.00 uur Verhuist naar Alexandrium III Daarom Mariniersweg39-55, Rotterdam-Centrum Tel.: 110 412 04 08 Redactie: Dennis Captein Tele loon: 010-4004485 Directeur Chris Barske van Mae slanden: „Er is natuurlijk niet voor niets gekozen voor dat kla- vertje vier. Dat brengt namelijk geluk. Maar die vier blaadjes staan ook voor de vier weken, waarbinnen wij ons zo intensief mogelijk inspannen om voor de verkoper van een woning het aan- trekkelijkste bod uit de markt te halen. "Maeslanden Makelaardij doet al het mogelijke om elke Klaver Vierwoning in de schijn werpers te zetten. Advertenties in huis-aan-huisbladen, de Internet- site, foto-presentaties op diverse locaties in de regio, een directe benadering van potentiele kopers uit het eigen bestand en informa- tie aan collega's. „We laten geen middel onbenut om de woning onder de aandacht te brengen van potentiele kopers," vertelt Barske. „Van de verkoper vragen we om de woning vanaf de datum van de verkoopopdracht vier we ken lang beschikbaar te houden voor bezichtigingen. Serieuze be- langstellenden krijgen vervolgens binnen die periode van vier we ken de gelegenheid een bod te doen. Pas na die vier weken gaan makelaar en verkoper rond de ta- fel zitten om alle biedingen te be- kijken en de aantrekkelijkste te selecteren. Met die kandidaat-ko- per wordt dan verder gespro- ken." „We vragen noch van de verkoper noch van de kandidaat- kopers om heel snel te beslis- sen", verduidelijkt Barske. „Ze- ker als een gegadigde al aan het begin van de periode van vier we ken het huis kan bekijken heeft hij ruim de tijd om alle voors en tegens af te wegen, zijn financiele mogelijkheden te onderzoeken en vervolgens een bod te doen. Voordeel voor de verkoper is dat hij niet in de verleiding komt om in te gaan op een eerste, ogen- schijnlijk aantrekkelijk bod, maar dat hij de gelegenheid heeft om samen met ons alle biedingen rus- tig te vergelijken." De Klaver Vier Formule is in Engeland zeer succesvol. Het komt regelmatig voor dat woningen tot tien pro- cent meer opbrengen dat de ver koper oorspronkelijk had ge- dacht. Barske legt uit hoe dat kan. „Zeker bij grotere woningen is het van belang wat een kandidaat- koper met het huis wil gaan doen. Als hij uitgebreid wil gaan ver- bouwen, een nieuwe keuken wil plaatsen, de badkamer ingrijpend veranderen enzovoort, dan calcu- leert hij de kosten daarvan in bij de prijs die hij voor de woning wil betalen. Maar als iemand het gevoel heeft: dit is het huis waar ik al jaren naar op zoek ben en geen enkele aan- leiding ziet voor aanpassingen, is hij bereid om een hogere prijs te betalen. Hij hoeft immers geen extra geld meer uit te trekken voor verbouwingen en dergelij- ke." MAASSLUIS - Maeslanden Makelaardij heeft op 1 oktober het Makelen Nieuwe Stijl gei'n- troduceerd. Daarmee speelt het bedrijf in op de wensen en be- hoeften van de woonconsument anno 2000. De kemactiviteit blijft het begeleiden van de aan- en verkoop van woningen. Maar daarnaast gaat Maeslanden zijn financiele dienstverlening sterk uitbreiden en komt er een afde- ling bouw- en woningservice. „Een makelaar kan zich vandaag de dag niet meer beperken tot al- leen maar het bemiddelen bij de verkoop of de aankoop van een huis. De consument verwacht veel meer," aldus directeur Chris Barske van Maeslanden Makelaardij. Samen met zijn medewerkers heeft hij onder- zocht waar de consument be- hoefte aan heeft. Op basis daarvan is nu een uitge breid pakket complete dienstver lening samengesteld voor in feite alles wat met wonen te maken heeft. Maatwerk is daarbij het uitgangspunt. Barske: „De he- dendaagse consument heeft be- hoefte aan een andere, meer per- soonlijke vorm van dienstverle ning. Veel mensen zijn goed ge- informeerd en weten wat ze wil- len. Maar anderen kunnen door de steeds ingewikkelder samen- leving zo langzamerhand door de bomen het bos niet meer zien. Dat geldt met name voor alle fi nanciele kwesties rond de aan- en verkoop van woningen. Mae slanden biedt daarom niet alleen ondersteuning bij het vinden van de juiste hypotheek maar neemt desgewenst samen met de client ook zijn totale financiele situatie onder de loep." Een ander onderdeel van Make len Nieuwe Stijl is de bouw- en woningservice. Dit uitgebreide servicepakket beslaat zo'n beetje alles waarmee iemand naast fi- nancien bij de aan- en verkoop van woningen te maken kan krij gen. Van officiele regels en pro cedures tot tuinman of aannemer en van verhuizer tot het telefoon- en energiebedrijf. Barske: „Ook hier is maatwerk het uitgangs punt. Op dezelfde manier pakt Maeslanden het bemiddelen bij de aan- en verkoop van wonin gen aan. De ene client heeft nu eenmaal meer behoefte aan ad- vies en begeleiding dan de ande re." Directeur Chris Barske van Maeslanden: „Er is natuurlijk niet voor niets gekozen voor dat klavertje vier. Dat brengt namelijk geluk.Verder zegt hij: We laten geen middel onbenut om de woning onder de aandacht te brengen van potentiele kopers. De Maastrichtse architect Joop Gerards kreeg een jaar geleden de opdracht van het bedrijf Geberit om 'tien toile- tideeen' te ontwerpen. Hij slaagde daarin en de ontwer pen werden opgenomen in een boekje. De ontwerper slaagde erin verschillende ma- terialen in het kleinste kamer tje van het huis te verwerken. Zo vervaardigde hij een toilet waarin een fontein van roest- vrijstaai een absolute blikvan- ger is. Het bijpassende blauwe glaspanchet biedt samen met de instalatiewanden volop ruimte voor handdoeken en leuke sfeerbepalende elemen- ten. In de wandtegels maakte hij een horizontaal bandpa- troon. Dit, om het toilet ruim- telijker te maken. Ook ont- wierp hij een toiletruimte in de stijl van de twintiger jaren. Alle leidingen verwerkte hij in de wanden. In diezelfde wanden maakte hij nissen die als opbergruimte kunnen die- nen voor handdoeken of een toiletpapierhouder. In sommi- ge ontwerpen liet hij de tegels in halfsteens verband lopen. Een ontwerp werd in zwart en wit uitgevoerd en vertegen- woordigt een tijdloos beeld. Deze zogenaamde metrote- gels geven het toilet een Fran- se ambiance. De nis in dit tio- let kreeg schapjes mee. Ook de ruimere toiletten kregen al le aandacht van Gerards. Op- vallend is het ontwerp waarin een wandje een scheiding aan- brengt tussen het toilet in de roestvrijstalen kom dat als wasbakje fungeert. De combi- natie van een roestvrijstalen kom met een kersenhouten blad zorgt, voor een eigentijd- se sfeer. Het boekje met de tien ont werpen, voorzien van vele fo- to's, werd gemaakt vanwege het 125 jaar bestaan van leve- rancier Geberit en is verkrijg- baar via telefoonnummer 030- 6057700. Koffiedrinken, de krant lezen, voor- en natafelen; in steeds meer huishoudens vervangt de eethoek langzaam maar zeker de zithoek. Terecht worden er dan ook hoge eisen gesteld aan het zitcomfort van de eetkamerstoelen en de func- tionaliteit van de tafel. Eettafels zijn vooral groot en lang en be- doeld voor 6 tot 8 stoelen, hoewel ook de ronde tafel een minitrend lijkt. Veel tafels zijn nog verder te vergroten met een uittrekbaar of verborgen extra blad. De tafelbla- den zelf lijken steeds dunner te worden, zeker die van aluminium. Wie kleur wil, kiest voor kunststof. Glas wint terrein, maar hout blijft het meest toegepaste materiaal voor tafelbladen. Naast (inge- kleurd) wenge, zijn met name ei- ken en noten met stip genoteerd. Maar eigenlijk zit de uitstraling van een tafel 'm niet zozeer in de houtsoort, als wel in de gebruikte beits. Het combineren van materialen is een trend op zich. Zo hebben hou- ten tafels met een tussenstuk van aluminium, glas of lak vaak net dat beetje extra. Spannend is ook de combinatie van mat en helder glas of een omkeerbaar 'double face' tafelblad van hout en lak. Vaak wordt voor de poten een ander ma teriaal gekozen, bijvoorbeeld een glazen tafel met houten frame. Veel metalen pootconstructies ogen simpel, maar zitten bij nader inzien uiterst ingenieus in elkaar. Eetkamerstoelen bieden steeds meer zitcomfort. Vaak hebben ze een iets flexibele rugleuning en armleggers. Opvallend veel mo- dellen zijn stapelbaar en licht in gewicht - gemakkelijk verplaats- baar dus. Vrijwel allemaal staan ze op aluminium of stalen buispoten; soms recht, soms rond. Naast de gestoffeerde stoeltjes en de kunst stof kuipjes zijn er momenteel vooral veel minimalistische houten modellen. Leuke 're-issues', heruitgaven van ontwerpen uit de jaren '60 en '70, zijn de draadfau- teuiltjes van (felgekleurd) nylon. Ook zien we steeds meer stoeltjes van platgevlochten leer, riet en meer exotische vezels als bananen- blad en zeegras. Heel innovatief zijn de stoeltjes met een zitting en rug van een speciale, blijvend elas- tische gel die onder andere ge- bruikt wordt voor fietszadels.Met de komst van het fenomeen thuis- werken is de grens tussen woon- en projectmeubilair steeds meer aan het vervagen. Veel fauteuiltjes zijn dan ook in diverse uitvoeringen verkrijgbaar. Qua uitstraling maakt het immers een groot verschil of een stoeltje wel of geen armleggers heeft. Ook zwenkwieltjes in plaats van vaste poten geven fauteuiltjes direct een meer 'office-like' karak- ter. Kunststof is een blijvende trend. Overal duiken ze op: de kuipjes op aluminium sprietpootjes waar Philippe Starck het patent op lijkt te hebben. De opvolger staat inmiddels al klaar: een kunststof stoel uit-een-stuk. Quakleuren zien we zowel de bekende zachte pas tels waaronder ivoor en lavendel, als de wat hardere, vergrijsde pas tels: leverbruin, donkergrijs en zalm. Recentelijk aangevuld met brutalere tinten als hardblauw en cadmiumgeel. Daarmee zijn de eetkamerfauteuiltjes qua kleur dus veel uitgesprokener dan banken en fauteuils, want: makkelijker (en goedkoper) te vervangen. De keuze in textiele raamdecora tie is onuitputtelijk. Rolgordij- nen, plisses en (verticale) lamei- len zijn er in alle soorten en ma- ten: van zware verduisterings- kwaliteiten via chique satijnstof- fen tot frivole transparanten. Bij de rolgordijnen is zonwerend screendoek in vrolijke pastels de nieuwste uitbreiding. Ook de zogenaamde 'hardware', de ophangconstructie van rol gordijnen en plisses, is gelukkig niet aan de aandacht van de ont- werpers ontsnapt. Zacht gewelf- de bovenbalken en fraaie hand- grepen hebben deze producten weer op niveau gebracht. Het- zelfde geldt voor de verticale la- mellen die dankzij modieuze ausbrenner-kwaliteiten perfect passen in het stilistische interi- eur. Wie iets uitgesproken stijl- vols zoekt, zal met de horizonta- le textiele lamellen een sfeervol- le keuze doen. Deze softe variant van de gewone jaloezie is nu ook leverbaar in linnen-en nerfstruc- turen. De aluminium jaloezie: ooit ge- dacht dat je aan zo'n bekend pro duct nog zoveel kon veranderen? Want feit is dat deze klassieker met haar tijd is meegegaan. Zo wel qua techniek - denk aan de overlappende of asymmetrische koordgaatjes tegen inkijk - als qua uitstraling. Nieuwe materi- aalprints als linnen-, tranenplaat- en nerfstructuren sluiten naad- loos aan bij de huidige woonmo- de. Ook met de vorm wordt nog steeds gespeeld: geperforeerde lamellen, lamellen met een golf- je of gestanste gaten. Maar de opvallendste innovatie betreft misschien wel de raamvullende patronen: cirkels, golven en ka- ders die ontstaan door het spel van licht en schaduw. Ze worden samengesteld uit voorgevormde lamellen: de computer berekent voor elk afzonderlijk raam de beste compositie. De sfeervolle houten jaloezie is inmiddels verkrijgbaar in diver se natuurkleuren en lichtgebeits- te pastels. Naast de 35 millimeter lamel is vooral de 50 millimeter sterk in opkomst, als het even kan mdt originele linnen ladder- band. Voor een extra trendy ef fect kunnen de houten lamellen vervangen worden door eigen- tijds aluminium. En voor wie het liever bij 'eerlijk' houdt, in plaats van een afwerking met koofkap, is er nu ook een zicht- baar bedieningsmechaniek met katrol. Eethoeken worden steeds populairder. Sterker, ze zijn hard op weg de zithoek te verdringen. Overigens worden de eethoeken zelfs ook steeds strakker van vorm. ROTTERDAM - De familie Stasse uit Strijen is de grote winnaar geworden van de Oktober Woonmaandpuzzel, die in de editie van Maasstad weekbladen van 29 en 30 September vermeld stond. Er kwamen maar liefst duizenden inzendingen binnen, maar het was de familie Stasse die met een juiste oplossing de hoofdprijs, een winkelierscheque ter waarde van 1000 gulden, in de wacht sleepte. De tweede prijs, een cheque ter waarde van 500 gulden, werd overhandigd aan de fam Hie Oroen uit Schiedam en de fami lie Plaate uit Rotterdam. De twee derde prijzen, cheques ter waarde van 250 gulden, gingen naar de familie Melis uit Hoogvliet en de familie Van Leeuwen uit Maassluis. Alle prijswinnaars kregen van Peter Eillebrecht, verkoopleider van Maasstad weekbladen, tevens een bos bloemen overhandigd. De cheques zijn geldig tot 31 december 2000 en zijn te besteden bij de winkeliers, die hebben deelgenomen aan de Oktober Woonmaand- puzzelactie. foto DickSluijter adverteren? telefoon: 010-4004463 New Sity staat voor maatwerk. Wat uw persoonlijke voorkeur ook mag zijn, het hele assortiment wordt aan 'uw wensen aangepast. Lagerwaard Design legt u, onder het genot van een kopje koffie, graag alle mogelijkheden uit. perfect zitcomfort zithoogte naar wens instelbare zitdiepte vaste of losse kussens in stof of leder diverse rughoogten 9 types armleuningen fraaie vormen solide kwaliteit verrassende prijs. Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Tel: 010-4507466 Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. klimop De speelse vertakkingen van deze staande lamp brengen een bijzondere sfeer, waar dan ook in uw woning. De vertakkingen zijn geintegreerde leeslampjes. We leveren deze lamp in messing, mat brons en een stalen kleur. D Alexandrium III Tel. 010 - 220 47 09 Lljnbaan Tel. 010-412 39 50 Zuldplein Tel. 010- 481 09 42 Je ziet het licht bij Van den Heuvel De erkencle %mmP woonuiinkel o.a. Topform, Hiilsta, Selva, Gelderland, Leolux, Wagner en Heldense (direct leverbaar)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 9