Dop 8k Dop DDpcjm Woning van de maand Het kopen van een nieuwbouwwoning Een besloten veiling bij de rechtbankpresident Houdt de inbreker buiten PROFITEER NU NOG VAN DE LAGE RENTE LEVEN HYPOTHEEK 1 jaar 3.95% 5 jaar 5.15% 10 jaar 5.90% 20 jaar 6.50% LEVENHYPOTHEEK 1 jaar 3.95% 5 jaar 5.35% 10 jaar 5.90% 20 jaar 6.50% Hypotheekwijzer BV Uit onderzoek blijkt: Lange Nieuwstraat 197/d te Schiedam Arbeidsongeschiktheid zit in een klein hoekje Bon voor gratis taxatie van uw woning a. fa Van tekening tot oplevering Vraagprijs: f 319.000,00 k.k. V.v.E.: f 165,70 per maand Lage rente voor regio Rijnmond! NIEUWBOUW BESTAANDE BOUW Rotterdamsedijk 437, Postbus 888, 3100 AW Schiedam Telefoon: 010-4736665 Deskundig en onafhankelijk DOP DOP Vastgoed b.v. CJ 1(1 en aankoop huurwoning en oversluiting huidige hypotheek Rijnmond Veto Adviseurs en bemiddelaars in o.g. isiii Tarieven NVM-makelaars belangrijk hoger dan tarieven VBO-makelaars WATERWEG - Het gemiddeld gevraagde tarief door NVM-ma kelaars bij de verkoop van een huis is belangrijk hoger dan dat vanVBO-makelaarsenvastgoed- adviseurs. Bij de verkoop van een huis van 329.000 gulden (de ge- middelde verkoopprijs van wo- ningen in het eerste halfjaar van 1999) ligt het NVM-tarief rond de 1,81 procent; dat van VBO-ers rond de 1,57 procent. Voor de consument betekent dit dat hij bij een NVM-er gemiddeld duizend gulden meer kwijt isdan bij een VBO-er. Deze cijfers zijn naar voren geko- men uit een onderzoek van drs. Ma rianne Rebel van het Onderzoek- huis in Diemen. Zij benaderde ze- venhonderd vastgoedbemidde- laars, waarvan er vijfhonderd zijn aangesloten bij de NVM en twee- honderd bij de VBO. Uiteindelijk verklaarden 264 be- middelaars zich bereid mee te wer- ken aan het onderzoek. Rebel tekent daarbij aan dat de bereidheid om mee te werken bij de VBO-ers aan- zienlijk groter was dan bij de NVM- makelaars. Hoewel de bereidheid om mee te werken in het algemeen vrij laag is uitgevallen, geeft het on derzoek toch een betrouwbaar beeld. De vastgoedbemiddelaars werd verzocht twee vragen te beantwoor- den. De eerste vraag werd alleen ge- steld aan de NVM-makelaars en luidde: 'Vertonen de tarieven van de NVM-makelaars belangrijke verschillen met vroeger, nu het ad- viestarief van de NVM is afge- schaft?' Datblijktnietzotezijn. Het gemiddelde adviestarief bedroeg 1,8 procent; uit het onderzoek blijkt dat de tarieven van NVM-make laars liggen tussen 1,79 en 1,83 pro- cent. Gemiddeld bedragen ze 1,81 procent; een te verwaarlozen ver- schil met de vroegere situatie dus. Dat had overigens ook de Consu- mentenbond onlangs geconsta- teerd. De consumentenorganisatie, een groot voorvechter van de af- schaffing van het adviestarief, toon- de zich daarover dan ook erg teleur- gesteld. Het gemiddelde tarief van VBO- makelaars en vastgoedadviseurs ligt tussen de 1,51 en 1,63 procent. De consument is dus duidelijk voor- deliger uit met een transactie die wordt uitgevoerd door een VBO- vastgoedadviseurof-makelaar. Ze- ker als je bedenkt dat in het onder zoek de deeldiensten van de VBO niet zijn meegenomen. Indien dat wel was gebeurd was het verschil waarschijnlijk nog groter uitgeval len. In Schiedam is Dop Dop Vast- goed een goed voorbeeld van zon VBO-vastgoedadviseur die kwali- tatief zijn gelijke nauwelijks kent en bovendien dus nog voordelig is ook. Dop Dop Vastgoed is te vin- den aan de Rotterdamsedijk 437. Loop gerust eens binnen om U te la- ten informeren of maak een telefo- nische afspraak 010-473 88 88. In het Centrum van Schiedam gelegen driekamer maisonnette (bouwjaar 1997) op de derde en vierde woonlaag met ruim dakterras op het Zuiden en berging in de onderbouw. Het appartement biedt een fraai uitzicht over de stad. 3e verdiepmg: Entree, hal, toilet, trapopgang, ruime woonkamer voorzien van lichte plavuizen vloer, aansluitend luxe moderne hoekopgestelde open keuken (zwart/beuken) voorzien van koel- vriescombinatie, keramische kookplaat, afzuigkap, vaatwasmachine en combimagnetron. 4e verdieping: overloop met c.v. berging en wasmachine-aansluiting, 2slaapkamers, toegang tot ruim dakterras op het Zuiden, nette badkamer voorzien van ligbad en wastafel. Algemeen: Staat van onderhoud is uitstekend, verwarming door middel van C. V., berging in onderbouw, eigen grond, oplevering 4e kwartaal 1999. Dop Dop Vastgoed Rotterdamsedijk 437 3112 AS Schiedam Tel: 010 - 473 88 88 Fax 010 - 427 02 05 Alle verstrekte informatie moet beschouwd worden als een uitnodiging tot het doen van een bod ofom in onderhandeling te treden. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend. WATERWEG - Wie een huis wil kopen, kan kiezen voor een be- staand huis of een huis dat nog moet worden gebouwd. Dat is nogal een verschil. Bij nieuw- bouw is er meer vrijheid dan bij bestaande bouw. Zo kan worden gekozen voor een aantal alterna- tieven voor de standaarduitvoe- ring. Wel moet vaak lang worden gewacht voor de woning klaar is. En er is een verschil in financie ring. Bij het kopen van een nieuw bouwwoning komt veel kijken. Een bestaande woning kun je be- zichtigen,een nieuwbouwwoning uiteraard niet. Toch wil iedereen natuurlijk weten waaraan hij be- gint voor het koopcontract wordt getekend. Daarbij komt het aan op het grondig bestuderen van de tekeningen, de technische om- schrijving en de koop- en aanne- mingsovereenkomst. Ondertus- sen moet ook nog eens worden ge- zocht naar een passende hypo- theek. De hypotheek wordt afgesloten op het moment dat de eigendomsakte bij de notaris wordt getekend, ook al is de woning nog niet klaar. Met een gedeelte van dat bedrag wordt de grond betaald en eventueel een deel van de woning dat al wel klaar is. De rest van de hypotheek wordt in de pot gehouden. De bouwperiode is verdeeld in termijnen en naargelang deze termijnen vervallen komt er geld uit het depot. Zo wordt het huis stap voor stap betaald. Pas als de sleutel van de woning in het bezit is van de eigenaar, is het depot leeg en wordt het voile pond aan hypo- theekrente betaald. Dankzij deze constructie worden dubbele woon- lasten in de bouwperiode voorko- men. Kopers betalen in de bouwperiode namelijk wel rente over de hypo theek. Die rente is aftrekbaar. Om- dat een groot deel van het hypo- theekbedrag in depot blijft, ont- vangt de koper ook rente. Komt dat bedrag uit boven de rentevrijstel- ling, dan moet er wel belasting over worden betaald. Het is daarom han- dig vooraf te laten berekenen hoe- veel uiteindelijk wordt bespaard. De inrichting van een huis en de tuin zijn vaak duurder dan bij een be staande woning. Een belangrijk voordeel is natuurlijk wel dat de splintemieuwe woning geheel naar eigen smaak kan worden ingericht. WATERWEG - Wel eens stil gestaan bij de veiligheid van de inboedel en de ge- zinsleden? Vast wel! Maar over het algemeen maken we ons niet zoveel zorgen, want het huis is toch netjes afgesloten. Maar is het wel zo goed afgesloten als we denken? Of is het voor een inbreker een koud kunstje om een woning binnen te komen? Het is maar weinig bekend dat negentig procent van al le woninginbraken wordt gepleegd door gelegen- heidsinbrekers. Dat zijn mensen die, gewapend met een schroevendraaier, tang en/of bandenlichter, hun slag slaan als ze denken dat er ergens iets te halen valt. Zo'n inbreker wil snel en heel onopvallend zijn slag slaan. Hij heeft dus een hekel aan goede ver- lichting, degelijke ramen en deuren en goed hang- en sluitwerk. Waar hij dat tegenkomt gaat hij liever een deurtje verder. Een goede manier om het huis te be- veiligen is dat te doen volgens de richtlijnen van het Certificaat veili- ge Woning van het Politiekeurmerk Veilig Wonen. De kans op een ge- slaagde inbraak neemt, wanneer een woning van dit certificaat is voorzien, met maar liefst tachtig procent af. Daarom geven veel ver- zekeraars korting op de premie van de inboedelverzekering wanneer een woning dit certificaat heeft. Het Politiekeurmerk Veilig Wonen is er voor zowel bestaande als voor nieu- we woningen. Het wordt uitgege- ven door de politie als een woning voldoet aan een aantal eisen op het gebied van inbraakpreventie. Om de woning voldoende inbraak- werend te maken, is het handig te beginnen met een goede verlichting buiten, met name op die plaatsen waar een inbreker het liefst de woning betreedt, zoals de achterkant van het huis. Het is goed hiervoor ge- bruik te maken van lampen met een bewegingssensor zodat de lamp pas gaat branden als er in de omge- ving iets beweegt. Ook de achterdeur verdient bijzon- dere aandacht. Veelal draaien deze deuren naar buiten open; de scharnier- pennen zitten dan aan de buitenkant. En die zijn zo verwijderd. Daarom is het KB nodig speciale inbraakwe- rende scharnieren of die- venklauwen te monteren om te voorkomen dat de deur eenvopudig verwij derd kan worden. Extra aandacht verdient ook het slot. Een goed slot met een veiligheidsbeslag is een ab solute vereiste, evenals een of twee goede bijzetsloten. Een bovenlicht is vaak makkelijk bruikbaar om naar binnen te klimmen. Als een dergelijk raam naar buiten opent is het goed om eens naar de scharnie ren te kijken. Ook hier zijn dieven- klauwen een goede oplossing. Informeer eens bij het lokale poli- tiebureau naar de mogelijkheden van beveiliging. Veel bureaus heb- ben een speciale man of vrouw in dienst die graag de woning komt be- kijken om advies te geven. WATERWEG - Niet meer kun nen werken omdat u arbeidson geschiktheid raakt. U moet er vast niet aan denken. Toch is het zinvol om bij de mogelijk- heid ervan stil te staan. Want als het onverhoopt gebeurt kunnen de financiele gevolgen groot zijn. Wanneer U als werknemer arbeidsongeschikt raakt, betaalt uw werkgever het eerste ziekte- jaar uw inkomen (of een deel daarvan). Als er door U of uw werkgever geen arbeidsonge- schiktheidsverzekering (AOV) is afgesloten, gaat uw inkomen er in het tweede jaar met min- stens dertig procent op achter- uit. Daarna geldt: hoe meer u verdient, des te groter de terug- val. Door zo'n inkomensdaling zult u hoogstwaarschijnlijk een for- se stap terug moeten doen. Om dat te voorkomen sluit u een AOV af, om zo voldoende in komen te behouden bij arbeids ongeschiktheid. Er zijn verschillende soorten AOV's. U kunt bijvoorbeeld al leen uw vaste lasten laten ver- zekeren, zodat u daar in elk ge- val geen zorgen om heeft. Maar u kunt ook kiezen voor een uit- kering van een bepaald percen tage van uw inkomen. En ten- slotte is er een speciale AOV voor het geval uw inkomen bo ven de WAO-loongrens ligt. (op dit moment ongeveer fl. 82.000,-). U ziet: een AOV is geen stan- daardverzekering, maar wordt afgestemd op uw persoonlijke situatie. Wilt u daar meer over weten? Bel dan vandaag of morgen met de Rijnmond Hy- potheekwijzer en maak een af spraak. Dan kan in alle rust van gedachten worden gewisseld over de AOV die het best bij u past. Rijnmond Hypotheekwijzer is gevestigd aan de Rotterdamse dijk 437, het telefoonnummer is 473 66 65. )A REGIO - Een hypotheekhouder en beslaglegger kunnen de eigen- dommen van een schuldenaar openbaar verkopen. Bekend zijn de tafereeltjes in de veilingzaal waarin de genteresseerde hande- laars hun vaste plaats hebben en voor de nodige sfeer zorgen. Ie dereen mag meebieden; vooraf- gaande aan de veiling is niet te zeggen wie en hoeveel mensen er op de openbare verkoop afko- men. Bij de invoering van het nieuw Burgerlijk Wetboek in 1992 is er echter nog een tweede executiemogelijkheid geopend. Deze vorm van gedwongen ver koop lijkt een onderonsje en kan voor verrassingen zorgen. Waar- om greep De Rooij naast zijn droomhuis? Maanman was eigenaar van een vrijstaand huis met een grote boom- gaard. Door allerlei onvoorziene te- genvallers kwam Maanman in fi nanciele problemen. Hij kon de hy- potheekrente niet meer opbrengen. Dc bank maande hem meermalen tevergeefs aan. Tot slot besloot de bank om drastische maatregelen te nemen en kondigde aan het woon- huis openbaar te gaan verkopen- Maanman zag uiteraard de bui al hangen en wilde het heft in eigen hand houden. Er werd een adverten- tie geplaatst waarin het huis voor zeven ton werd aangeboden. Maan man kwam ook al snel met een ko per, een zekere Burgers, tot een ak- koord. Burgers zou het huis kopen voor zes ton en een bedrag van vijf- tigduizend gulden betalen voor roe- rende zaken. De vordering van de bank bedroeg fl. 610.000. Door een deel van de koopsom toe te rekenen aan roerende zaken waarvoor geen hypotheekrecht was verstrekt hoopte Maanman de bank te slim af te zijn. De bank had op haar beurt weinig trek in de deal tussen Maanman en Burgers. Voor de bank was de op- brengst natuurlijk niet fl. 650.000 maar slechts zes ton. Bovendien was de bank zelf op zoek gegaan naar een koper en had deze gevon- den in de heer de Rooij. De Rooij was zeer enthousiast over het huis en bood fl. 660.000. De bank wens- te een kostbare openbare veiling te voorkomen. Dat kon door bij de president van de rechtbank een ver- zoek in te dienen om de onroerende zaak aan een bepaalde koper over te dragen. Een dergelijk verzoek kan worden ingediend door iedereen die er een belang bij heeft. De president behandelt het verzoek mondeling waarbij hij alle belanghebbenden uitnodigt. Nadat de bank het verzoekschrift bij de president had ingediend werden Maanman en Burgers uitgenodigd. Ook De Rooij werd uitgenodigd. Hij had van de bank gehoord dat de zaak in kannen en kruiken zou zijn. Er waren weliswaar diverse aanbie- dingen gedaan, maar die waren alle- maal lager dan die van de RooijDe Rooij had goede zaken gedaan, al- dus de bank bij het ondertekenen van de koopovereenkomst. Dat die overeenkomst was aangegaan on- der voorwaarde dat de president van de rechtbank deze zou goedkeuren was slechts een formaliteit. Al- thans; dat dachten de bank en De Rooij. Naast Maanman, Burgers, De Rooij en een vertegenwoordiger van de bank, was bij de zitting ook een zekere Paultje aanwezig. Hij had een zeer laag onderhands bod gedaan bij de notaris en werd daar om uitgenodigd. Toen de president de aanwezigen verzocht of iemand het woord wilde voeren over de voorgestelde ver koopprijs van fl. 660.000 gulden gaf Burgers aan zijn bod te willen verhogen tot fl. 675.000. Paultje reageerde met een bod van duizend gulden meer. „Het is hier geen markf, riep een verbaasde rechtbankpresident. „Ik wil niet dat U tegen elkaar op gaat zitten bieden. Gaat U maar naar bui ten en schrijf op een briefje wat Uw hoogste bod is! Buiten liep Paultje naar Burgers. Hij verzocht hem vij- duizend gulden te betalen zodat hij niet zou gaan meebieden. Anderz zou hij de prijs opdrijven. Burgers weigerde verontwaardigd en schreef voor de zekerheid fl. 685.000 op. Dat bleek genoeg om de woning in bezit te krijgen. De Rooij had name lijk boos gereageerd. Hij paste er- voor om meer te betalen dan hij met de bank was overeengekomen. Hij zou wel schadevergoeding eisen van deze of gene. De moraal van het verhaal: zorg dat u bij de executerend notaris bekend staat als degene die geinteresseerd is in het huis en zie erop toe dat u wordt uitgenodigd voor een monde- linge behandeling van het verzoek over te gaan tot onderhandse execu- tie. Ook al bent u de hoogste bieder, dan bent u nog niet in veilige haven. Voor de zekerheid is het verstandig aanwezig te zijn bij de behandeling zodat desnoods een hoger bod kan worden uitgebracht. Als het dan nog misloopt zoals bij de Rooij, dan dient U zich daarbijin de regel neer te leggen. O Ja, ik heb plannen om mijn huis te verkopen O Neem contact met mij op voor een oribnterend gesprek dat mij tot niets verplicht O Bel mij overdag tel.: O Bel mij savondstel Naam: Straat: Postcode. Plaats: Stuur deze bon zonder postzege! naar: Dop Dop Vastgoed b.v. Antwoordnummer 888,3100 AW Schiedam Rotterdamsedijk437 3112AS Schiedam Postbus888 3100AW Schiedam Telefoon 010 - 473 88 88 Telefax010 - 427 0205

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 13